Hagekomen berichten. Sociale Berichten NIEUWS Oil OEN Mil BUITENLAND. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Staten-GeneraaL NIEUWS UIT LISSE e. 0. De goede Cacaosmaak is in dit product weer volkomen ontwikkeld. AMSTERDAMSCHE BEURS. ma illarHkime&iws» Ds Ned, R. K, Ltidtienstanüsband. 22 V* OVERZICHT. Veel nieuws betreffende de verwachte al- igemeene staking der ENGELSCHEi MIJN- 4\VERKERS is er niet. Heden zou er een conferentie plaats hebben van mijnwerkers, 'mijneigenaars en ministers, en dat zou dus •de eerste conferentie zijn tussclien beide strij dende partijen in tegenwoordigheid van be middelaars. Nu is het maar de vraag wat die bijeenkomst daadwerkelijk zal opleveren. Men is weer over het algemeen zeer hoopvol ten aanzien van do staking ge stemd. Zooals we gisteren al zeiden, schijnt de grootste moeialijkheid voort te spruiten uit de onverzoenlijke houding van de mijneige naren uit AYaies ten opzichte van de mini- mum-loonen. Zou dan misschien alleen in [Wales de staking worden doorgevoerd, zoo als dezT dagen ook in Engeland een oogen- blik werd gedacht Do regeering heeft beide partijen verzocht het stilzwijgen over de be sprekingen te bewaren. Over de beschieting van Beijroet door de ITALIANEN, deelen de bladen nog allerlei berichten mede. Belangrijk is het wel, wat het Turksche Agence Ottomane" te lezen geeft. Dat publiceert n.m. een officieel te legram van den vali van Beijroet aan den minister van Binnenlandsche Zaken, waarin gezegd wordt: „Alle buitenland, che conculs zijn Maandag tot mij gekomen .can de regeering geluk te wenschen en haar te bedanken. Zij hebben mij verzekerd, dat zij 't gebeurde ter kennis van hun regeeringen zullen brengen en zij laakten de Italianen, die, onder het voor wendsel twee schepen te willen vernielen, de kanonnen richtten op duizénden onsehuldi- gen. die op de kade verzameld waren, op particuliere woningen en op het stedelijk ziekenhuis midden in de stad, niettegenstaan de van dit gebouw de vlag van het Hooide Kruis woei. Zij voegden hieraan toe, dat zij het optreden van de Italianen zeer scherp vtroordeelen. De consuls hebben herhaalde lijk hun bewondering uitgesproken over den heldhaftigen tegenstand van de bemanning der beide Turksche schepen." Volgens een telegram uit Derna., schijnen de Turken eon nachtelijken aanval in Barka te hebben gedaan, waarbij twee Italiaansche versterkingen vernield, en eenige honderden Italianen gedood zijn. Vele kanonnen en ge weren moeten den Turken in handen geval len zijn, terwijl de Turken en Arabieren 30 dooden en 50 gewonden hebben. Zeker ver meldenswaardig is het, dat, naar een tele gram uit Konstantinopel meldt, de Parte aan hare ambassadeurs bij de groote mogend heden heeft opgedragen, zie* beslist te ver klaren tegen elke overeenkomst omtrent vre desonderhandelingen op den grondslag van het Italiaansehe besluit tot inlijving van Tripolis en Barka. Intusschen wordt uit Parijs gemeld, dat de Fransche. regeering bereid is mee te wer ken tot elke gemeenschappelijke poging der mogendheden bij de oorlogvoerenden om een grondslag voor een bemiddeling in het be lang van den vrede te vinden.. Behandeling van Katholieken in Rusland. •Het is bekend, dat de behandeling de. Katho lieken in Rusland niet altijd even menschelijk is. Het Vaticaan heeft dan ook reeds herhaaldelijk bij de Russische regeering aangedrongen op een verbetering van dien toestand; maar zonder suc ces. Maar nu ook dezer dagen nog de coadjutor- bisschop van Warschau tot een gevangenisstraf van zestien maanden is veroordeeld, nu is de ontstemming van het Vaticaan terecht zeer ern stig geworden, en men spreekt zeifs van afbre king der diplomatieke betrekkingen, Opstootjes te Kingj-ton. Een toestand van pnrust, die ontstaan was ten gevolge van een ontevredenheid onder de bevolking over de in de trams geëischte vracht, heeft tot ernstige onlusten gevoerd. Het gepeupel heeft de gevangenis aan gevallen en ook den gouverneur en zijn ad judant, die niet ernstig gewond werden. De po litie chargeerde en vuurde, waarbij 1 man ge dood en 1 doodeüjk gewond werd; er zijn nog 30 personen gewond. De orde werd eindelijk hersteld; men voorziet geen onlusten meer. De politiemacht is van buitenaf versterkt. HOFROUW, Wegens het overlijden van den Groothertog van Luxemburg zal het hof voor drie weken den rouw aannemenH. M. de Koningin-Moe der, als nicht van den overledene, tot 7 April. H. M. de Koningin heeft persoonlijk Haar deelneming betuigd aande Groothertogin-Regen- tes. De Regeering deed haar deelneming door den gezant te Brussel en te Luxemburg aan de Luxemburgsche regeering overbrengen. H. M. de Koningin zoowel als H. M. de Koningin-Moeder zullen zich bij de begrafenis doen vertegenwoordigen. NED.-BELGISCHE COMMISSIE. 'Men verzoekt te berichten, dat het aan de Belgische bladen ontleende en in het blad van Maandag medegedeelde bericht omtrent de Ne- der'andsch-Be'gisehe Commissie niet juist is; tot *usver is alleen voorloopig besloten, dat de vier de algemeene vergadering in Juni alhier zal plaats hebben; noch omtrent de alsdan te behandelen onderweipen, noch omtrent eenige te houden voorvergadering, noch omtrent het gebouw waar in de vergadering zal plaats hebben is tot nog 'toe niets vastgesteld. NEDERLAND EN CHINA. Mogelijk verontrustende berichten betref fende onze v -lug tot iina kunnen we •Is ongeg - -houwen. Het Haagsch cor- lespondenticiKiresn meldde hedenochtend: .,Hct Chineescb gezar ichap hier heeft geen ambtelijke berichten ontvangen, die be- - i.-j. vi adem kunnen géven aan gerueb- it China zijn gezant te 's Gravenhage Moord te Beek, De Aniliemsche Recht- j bank heeft gister rechtsingang verleend met last tot instructie der zaak tegen A. J. Hartjes te Beek verdacht van moord op zijn 7-jarig dochtertje. De gevangenhouding van hem is met 30 dagen verlengd. De Rechtbank overwoog, dat er voors hands genoegzame gewichtige gronden waren die er op wijzen dat hij zich aan het misdrijf schul dig maakte.. Stakingsrelletjes te Amsterdam. Gisteren hebben in de Muiderpoortbuurt te Amsterdam relletjes plaats gehad in verband met dè staking der loodgieters. In de Linnaeusstraat bij de voormalige Oosterbegraafplaats werd een werk-1 willige loodgieter geslagen door een onbekend persoon, vermoedelijk een staker. In de Dap perstraat, waar, op het dak van perceel 32, eenige loodgieters aan liet werk zijn, moecl de politie tusschenbeide komen, omdat stakers een dreigende houding aannamen. In de 2e Boer- haavestraat werd met steenen geworpen naar loodgieters, die op een werk van den heer Lo- batto aan den arbeid waren. Er werd azen wel niemand geraakt. Gasontploffing. Gisterenmorgen lieefc ten huize van den heer Ejjlander te Ede een herige gasontploffing plaats gehad, waardoor eau vol wassen dochter en een 16-jarige zoon zeer ern stige brandwonden bekamen. Bovendien is de materiëele schade nogal aanzienlijk. Brand te Hoorn. Gisterenmorgen ont stond, door het omvallen van eon teerpot, brand in het teerhuis, verbonden aan de touwbaan van den heer Sieuwerts te Hoorn. Niettegen staande den krachtigen wind. kon de brandweer de lijnbaan redden. Het teerhuis ;s geheel uit gebrand. Verzekering dekt de schade. VOOR DE HUISKAMER. Zooals de lezer in dit nummer zal zien, zijn we weer begonnen de bijlage „Voor de Huiska mer" van een reeks aardige geïllustreerde anec- doten te voorzien. Wij hopen dat deze verfraaiing zeer in den smaak zal vallen en dat we in een nieuwe ver meerdering van het reeds groote aantal abonnés eenigermate schadeloos worden gesteld voor de niet geringe kosten, die deze verbetering mee brengt. V ie te dezer gelegenheid de N i e u we II a a r- 1 ems che Courant eens bij hiet-gealonnecr- den wil aanbevelen, hem danken we bij voorbaai. mil III lllllllli II■IHMMillll II""Hfl-hVT 7tëS In een groot deel onzer oplage van gisteren Rebben wij reeds gemeld, dat gisteren te Utrecht, uit de verschillende diocesane Middenstands bonden, de Nederlandsche Roomsch-Katholieke Middenstandsbond is opgericht. In het voorloo- j pig bestuur werden gekozen de heeren A. Ver beek, te Rotterdam, president; J. B. Bosman, Utrecht, secretaris; en de heeren Ch. Frenken, te Breda, en J. H. Schoenmakers, te Geertrui- denberg. Bovendien werd in het bestuur één plaats gereserveerd voor een afgevaardigde uit het diocees Roermond. Die afvaardiging zal ech ter eerst' kunnen plaats hebben, wannéér, de af zonderlijke afdeelingen, die nu in Limburg be staan, een Diocesanen Bond hebben gesticht. Het voorloopig bestuur nam op zich statuten te ontwerpen en zoo spoedig mogelijk een3 nieu we vergadering bijeen te roepen, teneindo die ontwerp-statuten te behandelen en vast te stel len. tfH oer t •ham t de Cmneczen-relletjes oj> I toeedeèler dat de ri. t ter i.rdt hersteld, dat 'cv:-.- ueriiacd terugkeert, en de eveneens .ut. DE TAXI'S. Hedenmorgen hebben wij een tochtje ge maakt in een der ante-taxi's-, die morgen voorgoed hier ter stede zullen rijden. [We waren daarbij ijn de gelegenheid op de eerste plaats de prachtige afwerking der earosse- rieën te bewonderen, die zoo geriefelijk mo gelijk ingericht zijn. Bovendien konden wij ons overtuigen van de doelmatigheid dezer electrische auto's, waarin te rijden waarlijk een genot is, We maakten een tochtje na,ar het „Kopje" te Bloemendaal en door het Bloemendaaisehe park met zijn vele bochten en hellingen en waren dus in de gelegenheid te ondervinden dat men op zulk een eenigszins gevaarlijk terrein zich gerust met deze auto's kan wa gen, of beter gezegd er is van geen wagen sprake, daar men zoo kalm de hellingen op en af rijdt alsof men langs een rechten Weg gaat. De heeren J. Fried riehs, ingenieur en v. Schagen, dief van de garage, alhier ver strekten ons welwillend alle inlichtingen. De controle over het aantal verreden kilo meters is prachtig geregeld en het eenige waar het publiek op zal moeten letten is; dat men nooit meer betaalt, dan op de tariefklok wordt aangegeven. Dit is vooral het geval bij den „toeslag" van f 0.30 voor bet laten voorkomen aan huis van de auto, welke f 0.30 men niet behoeft te betalen, wanneer het niet op de tariefklok staat aan gegeven. Morgen zal dus de dienst alhier aanvan gen met goede, vertrouwde chauffeurs, die in Amsterdam hun opleiding ontvingen. Wij hopen van harte, da,t het pufblieiK een druk gebruik zal maken van deze gemakkelijke en practische middelen van vervoer. Hieronder laten wij eenige mededeelingen volgen, ons door de directie verstrekt en die het publiek noodzakelijk zal moeten we ten. In de allereerste plaats begrijpe men, dat de auto's „statiomneerend" zijn, d.w.z. dat hun normale plaat-s niet is in de garage, doch op een der 3 door de Gemeente aan gewezen standplaatsen n.l. Station nabij den uitgang, Groots Markt tegenover- Brink- mann en Houtplein in de nabijheid van den stal der Amsterdamse ie Eijtuig-Maatschap- I ij. Op elk dozer standplaatsen mogen voor- i 3 wagons staan, op de beidp eerste Mie 3 bij elk,md r, terwijl wat. den laatsten I ft, 2 wagens tegenover de Melkin- hting siaaa en de derde bij den vlucht- .vei recht tegenover liet Brougebouw, al- ad voor zoover ze niet onderweg zijn. De wagons' kv;.f :n zich daar voor algemeen gebruik en zijn .direct beschikbaar voor ieder een zonder voorafgaande bestelling. In tegenstelling met rijtuigen en auto's welke vanuit de remise gehuurd worden, kan men Ide Ataxen in 't algemeen niet van te voren voor een bepaald tijdstip reservee ren en daardoor aan «de algemeene circular tei onttrekken. Men moet ze voor direct ge bruik aannemen op de standplaats zelf of telefonisch aan huis bestellen, in welk geval ze, mits aanwezig, direct voorkomen. Slechts op tijden, waarop geen druk gebruik te ver wachten is, kan een wagen met vrij groote zekerheid voor een bepaald tijdstip gereser veerd worden, b.v. wanneer men des morgens met een zeer vroegen trein te Haarlem aan komt en vain het Station gehaald wenscht te worden. Op .welke tijden zulks nu nog meer mogelijk zal zijn, za,l uit de praktijk moeten blijken. Bij telefonische hestellingen voer direct gebruik Wende men zich niet aan de ga rage, alwaar slechts zelden wagens ajanwe- zg- zullen zijn, doch bij vo.orkieur aan een der onderstaande bestelkantorfcn, welke zich in de nabijheid van bovengenoemde stand plaatsen bevinden. Voorde standplaats Station. P. Kuiper (Café „De Kleine Kroon Sta tionsplein 4, telefoonnummer 2048. Voor de standplaats Groote Markt. Café-Bestaurant Brinkmaan (Portier) Gr. Markt. Telefoonnummer 102. Voor de standplaats Houtplein: Stal der Amsterd. Rijtuig-Maatschappij, Houtplein. Telefoonnummer 338. Deze toch kunnen direct opgeven, of een wagen op de standplaats aanwezig is en de bestelling of direct aannemen en den wagen aan het opgegeven adres zenden of, indien er op 'toogenblik geen is, den wagen zenden zoodra er een op de standplaats terugkeert, althans wanneer men daarmede accoord gaat. Belt men daarentegen de garage op, zoo moet deze, om een bevredigend antwoord te kun nen geven, toch weder bestelkantoren dei- standplaatsen opbellen en dan weder den aanvrager, waardoor slechts tijdverlies ont staat. Daarentegen wende men zich voor alle in lichtingen, reclames enz. direct tot de garage, telefoonnummer 430, alwaar evenals in de wagens en in de bestelkantoren, ook exem plaren van liet tarief verkrijgbaar zijn. Ook kan men aldaar volledig worden ingelicht omtrent de wijze waarop bestellingen bui ten de gemeente worden uitgevoerd. Wat nu bet tarief zelf betreft, zoo wordt het te betalen bedrag volgens den gereden afstand op den taxameter aangegeven. Men kan dus niet aeco'rdeeren, ook niet voor grootere ritten, doch het tarief is zóódanig ingericht, dat vanzelf met den aard der toer rekening gehouden wordt. Het spredét bijv. wel vanzelf, dat, wanneer men buiten de gemeente gaat en niet niet den wagen terugkeert, voor den gereden af stand meer betaald moet worden dan wan neer men dien in de stad aflegt, want in het eerste geval moet de wagen ledig terug. Men betaalt echter in zoo'n geval niet liet dubbele tarief van een stadsrit, doch slechts 1% maal dit bedrag. Komt men daarentegen met den wagen weder binnen de stad terug, zoo betaalt men niets meer dan liet gewone stadstarief, zoodat z.g, „gesloten" toeren per kiloineter altijd het goedkoopste zijn. Wij laten liet stads,ta.iief hieronder in z'n geheel volgen en wernte men zich voor ver dere inlichtingen tot de garage, lelef. 430. Ten slotte nog een en ander over.de snelheid. Hoewel de wagens in drukke stadsgedeel ten ook zeer langzaam kunnen rijden, zoo komen in hoofdzaak eigenlijk 2 snelheden in aanmerking, nl. de normale van 2025 K.M. per uur en de hoogste van circa 38 K.M. per uur. De eerste, die wij de toerensnelheid kun nen noemen, is behalve voor het verkeer in de stad aangewezen voor toeren in den om trek, wanneer men geen bepaalde haast heeft en toch sneller wenscht te rijden dan met een rijtuig. Men zal zien, dat deze snelheid daar voor zeer geschikt is, omdat men daarmede bijna overal gelijkmatig door kan rijden, zoo dat mede in verhand met den rustigen gang der wagens een behagelijk gevoel van vol komen veilig rijden ontstaat. Met meerdere snelheid (welke veel grooter is dan men in 't algemeen van 38 K.M- per rrur denkt) zal alleen op lange rechte einden gereden worden en alleen dan, wanneer de passagier zulks verlangt. Men bedenke vooral, dat juist door dat een dergelijke snelheid zelden langen tijd achter elkander gereden kan worden, de g e- middelde snelheid der rit in de meeste gevallen verre heneden 38 K.M. blijft, dik wijls zelfs weinig hoven de 25 K.M. zal lig gen, zoodat het uit een oogpunt van „haast" zeer weinig tilt zal maken, of men b.v. alleen met de toersnelheid naar Zandvoord rijdt of nu en dan met de maximale. Het beste is, dat men van te voren den chauffeur kenbaar maakt, op welke wijze men wenscht te rijden. Tarief I. Voor een afstand van minder dan 1200 Meter f 0.50. Voor iedere 300 M. of gedeelte daarvan meer f 0.10. Tarief II. Voor een afstand, van minder dan 800 M. f 0.50. Voor iedere 200 M. of gedeelte daarvan meer f 0.10. Tarief III. Voop een afstand van minder dan dan 600 M. f 0.50. Voor iedere 150 M. of gedeelte daarvan meer f 0.10. Bagage (buiten het rijtuig geladen) per stuk f 0.15. Wachttijd: voor iedere 4 minuten of gedeelte daarvan f 0.10. 1. Rit blijvende binnen de gemeentegrens: Overdag Tarief I. 's Nachts Tarief III. 2. Rit van binnen de gemeentegrens tot bui ten de gemeentegrens en aldaar eindigend: Over dag binnen de gemeentegrens Tarief I, daarbuiten Tarief II. 's Nachts geheele traject Tarief III. 3. Rit van een punt binnen de gemeentegrens, gaande tot buiten de grens, doch eindigend bin nen de grens: Overdag en 'snachts geheele tra ject Tarief I. 4. Rit van een punt buiten de gemeentegrens, mits niet aldaar besteld, naar een punt binnen de grens, onverschillig langs welken omweg (voor bestelde wagens zie: „Bestellingen aan huis bui ten de Gemeente"). Overdag en 's nachts Tar. I. 5. Rit van een punt builen de gemeentegrens, mits niet aldaar besteld, naar elk' ander punt buiten de gemeentegrens (voor bestelde wagens zie: „Bestellingen aan huis buiten de Gemeen te"). Overdag en 's nachts Tarief II. Overdag wordt gerekend van 's morgens 7 uur tot 's avonds 12 uur. 's Nachts wordt gerekend van 's avonds 12 uur tot 's morgens 7 uur. Bestellingen aan huis binnen do Gemeente. Hiervoor is een extra bedrag van f 0.30 ver schuldigd, 't welk na het voorrijden onder „toe slag" op den taxameter aangegeven. Bestellingen aan huis buiten de Gemeente. Zie afzonderlijk tarief, verkrijgbaar in de \va- ■9S9 8S2S3HHB1S5P Hid gens en ten kantore der Maatschappij. N.B. Wanneer men naar buiten de gemeente grens gereden is op Tarief I met de bedoeling binnen de grens terug te keeren, doch men be denkt zich en slapt onderweg uit, zoo moet de helft van het op den taxameter aangegeven be drag bijbetaald worden, hetwelk echter door den chauffeur op den taxameter onder „toeslag," zoo nauwkeurig mogelijk moet worden aangege ven. Is men naar buiten de gemeentegrens gereden, op Tarief II met de bedoeling niet terug te keeren, doch men bedenkt zich, zoo kan men zich op Tarief I terug laten rijden. Bestellingen voor niet dadelijke uitvoering kun nen niet met zekerheid worden aangenomen, en zulks met het oog op het eigenaardige van den stationneerdienst, waarbij men liet niet steeds in de hand heeft de wagens naar verkiezing te dirigceren. Indien men met zekerheid op een bepaald uur pp een ,.Ata,x" wil rekenen, kan deze bijy. eon half uur 5 één uur te voren besteld worden en komt de wachttijd vanaf het oogen- blik van voor zijn, voor rekening van den bestel len (10 Cts. per 4 minuten). De chauffeur is verplicht zijn komst bij den besteller te melden. DE FOREÏJBENBELASTING. 'Op ide eerste pagina van dit nummer k'omt in het bericht met bovenstaand opschrift een zinstorende fout voor. Er staat n.l. Van wege de gemeente Haarlem worden „alhier", dit moet zijn „Vanwege enz1, te S oho ten." BUB G ERLTJKE STAND. Ondertrouwd: 28 Febir. A. H. Bleijs- wijlt en M|. A. Hendrik se. G. H. van Heerden en O, Staats. C. H. Smit en J. y, Dij k. Hi Se mé en Li. Kok. - '0r.etroiuwd.f. J 'jen Stiii. - J. ï'rejtk Qti IJ. J. Bruin. J. Amnier- laaji en A. P. Jansen. J. Heesemans en G. Kuijpcr. Geboren: 26 Febir. d. van J. M. Hars -Blok. 27 Febr. d. van O. Hulshof— Prinsen. d. van G. Klootwijk—Schutte. Overleden: 27 Febr. HL J. O- 3 j. z. van F. J. Vasea, Ams ter. 1 anxscli e vu art-. B. \V, Hanhsen 70 j. Zuidpolder straat. 28 Febr. E. M. LucasBeekelaar £4 jaar Donkere Begijnhof., Opgave van F. TH. EVERARD, Kruisweg 59. 28 FEBRUARI. Common Marine a Pref. Marine. Common Topeka Common Steel Common South. Pae. Common Rock Island Common Missouri Comm. Kansas City S. Common Wabash i-'ref. Wabasch Amalgamated Common Union Common South. R. Com. Car en Foundry Common Erie Common Denver jl Gew. Paleteh A and. Orion Kon. Petr. Gecons. HolL Petr. Bindjey A'dain Rubber s j. Nederl. Rubber Dorische Gew. Vorstenlanden, Actions Vorstenlanden Intern. Rum. Petr. 1 3 pCt. Nederland 1 2Va pCt. Cert. N. ,W. S. Common reiu t Pref. Peru Prolongatie. STEMMING. Amerika prijshoudend. Petroleum prijshoudend. Tabak in reaptie. Culturen prijshoudend. Rubber stil. Mijnen gtil, 41/2 178/, 105 SOi/i 231/, 27 2 5»/8 7V4 19i/4 661/2 164t/2 2/1/2 50s/8 1171/2 475 282 1131/2 220 76 150 1741', 140 168i/2 691/, 125/,e 48l/2 druk vallen op liet verschil tusschen staatsarmen zorg, die noodzaak is, en particuliere, die op het beginsel eener hoogere liefde rust. De minister repliceerde kort, en een aantal artikelen zijn reeds aangenomen. Wij komen, na algeheele aanneming dezer wet, op de nieuwe be palingen terug. BUITENLAND. DE UITZETTING DER ITALIANEN. KONSTANTINOPEL, 28 Febr. De minister raad, in buitengewone vergadering bijeen geko men, behandelde verschillende kwesties betreffen de liet uitzetten der Italianen en besloot o.a. om de uitzettingsmaatregelen ook toe te passen op: tie Italianen, die verblijf houden in d!e vilayets van den Libanon, Beyroet, Damas, Glip en Je rusalem. Zij deden den Duitschen consuls weten, dat _üe Italianen binnen veeriien dagen moeten vertrokken zijn, te beginnen met den 26sten dezer maand. HAARLEM, 28 Febr. Veemarkt. Nuchtere Kal veren aangev. en verk. 50 stuks f 127Scba- pen aangev. en verk. 19 stuks, f 30—18; Big-' gen 5 stuks; Paarden 3 stuks. O VERVEEN, Jubilé pastoor ten Brink. - Onzen abonnés te O ver veen hebben wij als her innering aan het feest van den Z.Eerw. Fleer pastoor ten Brink een viertal illuslratiën van de feestelijkheid doen toekomen. In antwoord op eenige aanvragen berichten wij dat van dit souvenir nog enkele exemplaren gratis aan onze bureaux verkrijgbaar zijn. HEEMSTEDE. Gemeentebode. Met ingang van 1 April a.s. is door B. en W. benoemd tot gemeentebode de heer G. Bouman, thans gemeenteveld wachter. MAA KLEMMERMEEB. Stemming gemeenteraad. De uitslag der gisteren gehouden stemming voor den ge meenteraad in district III (Nieuw-Vennep e.a.) is als volgt: Uitgebracht 536 geldige stemmen. Hiervan werden uitgebracht op: J. Griekspoor 32 st.j B. v. Groeningen 136 st.; Joh. Verkuyl Pz. 26? st.; G. v. Wieringen 103 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Joh. Ver* kuijl en B. v. Groeningen. Herstemming 1? Maart a.s. Het Prins Hendrikfonds. De te Hoofddorp bestaande vereeniging tot onderlingen steun bij ziekte, genaamd Prins Hendrikfonds" hield in hotel „De Wapens van Haarlem< mernaeer" haar jaarvergadering. Volgens het finantieel verslag is de toestand-der veree niging alleszins gunstig. Ze sluit het boek jaar af met een batig saldo van 203.39, ter-, wijl het geheele bezit nu bt -.aat uit ƒ1682.26, welk kapitaal behoorlijk is belegd. Door wis-, seling als anderszins was bet ledental met 5 verminderd en bedraagt thans 102. Tot lid van de commissie van toezicht werd herkozen de heer W. G. de Hey, terwijl de aftredende bestuursleden P. H. J. de Groot, P. Ouwerkerk en P. Raven met groote meer derheid van stemmen werden herkozen. Besloten werd met vereenigingen van ge' iijke strekking in de omgeving samen te wer ken, door elkanders leden bij vertrek en ves tiging binnen den kring in de statuten ver meld, over te nemen. HILLEGOM, Diefstal van lood. Van het in aanbouw zijnde wöonhnis van den heer C. J. Bakker aan de Wilhelminalaan alhier, hebben jeug dige dieven een strook lood, ter lengte van. 3 M., en ter breedte van 7 a 8 M., gestolen. $t lood diende voor beletten van het in dagen van het regenwater boven de keu-, ken, afwaterend op het hout-mastiek dek. Dit- lood is aan iemand te Hillegom voor slechts, 30 cents verkocht. De politie heeft de schel men en kent ook den heler. TWEEDE KAMER ':t Was gisteren de eerste dag dat na het reces de Kamer bijeenkwam, en toen de voorzitter om elf uur wou beginnen waren er van de 100 leden 25 afwezig. Gevolgverdaging tot half twee De Armenwet is in behandeling genomen: een herziening der wel Non 1854, dus noodig. Op voortreffelijke wijze is deze wetswijziging voorbereid door een afzonderlijke commissie, zoo dat het debat bij de „algemeene besdiou vingen" gelukkig heel kort was. De heer Kuijper liet daarbij nog eens den na- m. Verkiezing voor 'den Gemeente- L raad. Bij de gisteren gehc-uden stemming, voor een lid van den Gemeenteraad zijn uit-' gebracht 707 geldige stemmen. Daarvan verkregen de heeren A. F. Muller (lib.) 95 en de heer G. Tromp 612 stem men, zo'odat gekozen ïs de heer G. Tromp.; Gunning. De bduw Van eene grooto steenen bollenschuur te Noordwijkerhout voOT rekening .van dé firma Guidemont eni

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2