VAN HOUTEN DE VOLKSDRANK BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS ÜIT DEN OMTREK. gefabriceerd door DE BESTE VOOR DEN PRIJS Goedkoop Alom verkrijgbaar 1 Kg Va,, f 1,50 - 0,80 - 0,42/s NIEUWS UIT LISSE e.g. STADSNIEUWS. - 0,18 J VIERKANTE BUSSEN Mo„ BURGERLIJKE STAND. OVERZICHT. PEKING is in staat van beleg. Een formeele opstand is er uitgebroken in de hoofdstad der nieuwe Cbineesehe repu bliek, en de oproerige soldaten hebben vree- selijk huisgehouden, vooral in het westelijk deel van de stad, waar geheele straten zijn leeggeplunderd. Er braken verscheidene branden uit. De muiters van Peking en Pao- tingfoe worden steeds door nieuwe soldaten- benden versterkt. Zij plunderden Paotingfoe en hebben groote gedeelten van de stad in brand gestoken. Andere troepen plunderden Fengtai en Youngpingfoe. De afgevaardigden van Nanking telegra feerden aan Li-Yoean-Heng het republikein- sche leger naar Peking te doen oprukken en de orde te herstellen. De regeering ban den toestand niet meer beheerschen, seint Reuter, en de buitenland- sche gezanten houden thans besprekingen over de gemeenschappelijke actie. Dat zijn inderdaad ernstige berichten! China is nog lang niet „hervormd!" Opmerkelijk is wat de bekende China-ken- ner en corr. der N.-Y. Herald Ohl omtrent de oorzaken van de jongste muiterij aan de „New-York Herald seint. „De onlusten zijn, zoo zegt de Herald-cor- respondent, rechtstreeks toe te schrijven aan de houding der republikeinen in Nanking, die maar scheeds blijven eischen, dat Joean Sji Kai naar Nanking zal komen om den eed af te leggen, en zoodoende de instelling van een verantwoordelijke regeering vertra gen. De eigenlijke oorzaak van den opstand zou zijn het bericht dat Joean op het punt stond om naar het Zuiden te vertrekken .De sol daten, vreezende dat Joean in Nanking zijn toestemming zou geven om het regiment op te heffen, besloten toen tot plundering van de stad over te gaan. De houding der republikeinsche leiders in Nanking is onverantwoordelijk en huu on derlinge geschillen die niets anders zijn dan haarkloverijen brengen de instelling van een republiek danig in gevaar. De gebeurtenissen der twee laatste dagen hebben weer eens duidelijk aangetoond, hoe zwakjes de houding is van de mogendheden in zake China, zoo vervolgt de correspon dent. Hare politiek is deels gebaseerd op de vrees, dat zij door een actie de revolutionai ren zullen kwetsen en opnieuw tot oproer zullen brengen, deels ook op den naijver, welke onder hen heerscht. Wanneer de mogendheden in November 1.1. de bankiers toestemming hadden gegeven een leening te sluiten met Joean Sji Kai, zou er reeds lang een flinke, krachtige re geering zijn geconstitueerd. Thans, nu China schijnbaar een peridde van ebaos en anarchie tegemoet gaat, rust op de mogendheden een groote verantwoor delijkheid, welke zij niet van zich kunnen afschudden", zoo besluit de correspondent. Joean Sji Kai zelf schijnt thans ook meer dan ooit voor een ingrijpen der mogendhe den te vreezen. Daarom heeft hij onmiddel lijk na de muiterij een circulaire aan alle vreemdelingen gericht, waarin hij belooft de noodige maatregelen te zullen nemen om een herhaling van onlusten te voorkomen. Wij hebben verleden week de Italiaansche lezing gegeven van de jongste geveehten in NOORD-AFKTKA: hieronder volgt die der Turken. De Agence Ottomane kreeg van zijn cor respondent het volgende telegram over den slag bij Mergheb: „Onze strijdmacht werd door drie Italiaansche colonnes, ter sterkte van 14,000 man bij Merghab in de buurt van Homs aangevallen". ,.De strijd duurde 24 uur. Onze rechtervleu gel moest zijn positie ontruimen, de linker vleugel echter viel den vijand schuin in den rug aan en onze reserve sneed hem den te rugtocht af. De Italianen vluchtten, 1000 dooden en evenveel gewonden op het slag veld achterlatende. Wij hebben een groot aantal gevangenen gemaakt. Onze verliezen bedragen 80 dooden, onder wie één officier". Dit bericht verschilt vrij sterk van de Ita liaansche lezing. Toch is het mogelijk, dat beide lezingen niet te ruim met de waarheid omspringen. De Italianen noemen als centrum van den strijd den heuvel Mergheb, welke naam wel dezelfde zal zijn als Merghab in het bericht van de Agence Ottomane. Deze heuvel is 5 K.M. van Homs verwijderd. De Italianen hebben daar, hetgeen door de Turken toegegeven wordt, de overwinning behaald. Doch de Italianen verzwegen al leen, dat zij op den anderen vleugel een ne derlaag leden. Een vijfjarige held. Dezer dagen heeft le Stockholm de uitreiking plaats gehad van de ■prijzen, die door hel Heldenfonds, dat het vo rige jaar door Carnegie ook voor Zweden is opgericht, beschikbaar worden gesteld. Een der prijswinners, Karl Gunnar Aberg in Brastorp (distr. Blekinge) was een 5-jarige knaap die door zijn moed en koelbloedigheid drie men- schenievens heeft gered. 1 Een half jaar geleden namelijk, geraakte het huisje zijner ouders, tijdens hun afwezigheid, in brand. De knaap, wiens drie jongere zusjes zich in het brandende huis bevonden, bedacht zich geen oogenb'ik, ijlde tot driemaal toe mid den door de vlammen naar binnen en slaagde er in zijn zusjes zoodoende te redden. De welverdiende belooning, die de dappere knaap ontving, bestond in een horloge, en een premie van 500 kronen, die op rente zullen gezet worden, en slechts voor zijn latere op voeding mogen besteed worden. Het monopolie van Levensverzekering voor den Staat is door de Italiaansche Kamer aan genomen! Een belangrijke stap, waarvan nog tang niet alle gevolgen zijn te overzien. De afgevaardigde Dr. Trimbora, die als candidaat van het Centrum te Keulen viel, is nu door het plaatsruimen van den heer Becker te Siegburg met zoo goed als algemeene stem men daar tot rijksdag afgevaardigde gekozen. WEER EEN R. K. DAGBLAD? Na den laatsten Vastenbrief van Z. D. H. den Aartsbisschop, is door eenige personen het plan jvmaakt een RL K. dagblad op te rich ten voor de drie Noordelijke provinciën, zoo meldt het Centrum, dat tevens bericht dat Z. D. H. de Aartsbisschop met het pLan instemming heeft betuigd. Tot de voornaamste ingezetenon der drie Noor delijke provincies is een circulaire verzonden, waarin medewerking wordt gevraagd. Al maar versnippering! -j GEZONDHEIDSCONGRES. I Te Middelburg zal op 21 en 22 Juni een gezondheidscongres bijeenkomen. Op den tweeden dag zal o.a. het wetsontwerp tot wijziging van de woningwet worden bespro ken, dat gesteld is in handen eener commis sie, om advies. l Het gemeentebestuur zal het congres ten raadhuize ontvangen. NEDERLAND EN DE ENGELSCHE MIJNWERKERSSTAKING. De Rotterdamscbe berichtgever van het Hbld. meldt o.a. bet volgende: j „Het belangrijkste gevolg van de Engel- sche mijnwerkersstaking is voor bet oogen- blik een niet onaanzienlijke daling van de zeevrachten in sommige richtingen. Dit lag ook voor de hand, daar de Engelsche havens voor het aannemen van vracht zooveel mo gelijk worden uitgeschakeld uit vrees, dat de schepen bij aankomst aldaar zich niet van bunkerkolen zullen kunnen voorzien en dus niet zullen kunnen vertrekken". „Intusschen is dit slechts een tijdelijk ver- j schijnsel, daar is aan te nemen, dat na de opheffing der staking zelfs een belangrijke rijzing zal volgen. De steenkolenprijzen zelf zijn natuurlijk zeer gestegen, wat trouwens reeds enkele dagen geleden het geval was", j „Aan te nemen is, dat de Duitsclie kolen- i industrie welvaart bij den toestand, omdat zij weigert nieuwe cliëntèle aan te nemen, dan op jaarcontract. Elke nieuwe overeen komst, die aldus wordt afgesloten, gaat ten koste van de Engelsche kolen". NEDERLAND EN CHINA. Uit Brussel werd aan de „Frankfurter Zei- tung" gemeld, dat volgens bet Chineesch nieuwsagentschap aldaar, ook Yoean Sji Kal ontkende, dat eenige vijandigheid tegen Ne- derland of Nederlandscli-Indië wegens het voorgevallene te Soerabaja in de bedoeling lag. De opwinding te Nanking vindt bare verklaring in bet beleedigd gevoel en in de belangstelling, die de toestand voor de Clii- neezen in den Indischen archipel heeft te voorschijn geroepen. Joean Sji Kai hoopt, dat de Nederlandsche regeering den Chinee- zen in Nederlandseh-Indië eene rechtvaar dige behandeling zal doen ten deel worden. Het Hbld. teekent hierbij o. m. aan: „Intusschen wordt verzekerd, dat de jong ste voorvallen en maatregelen tot dusver geen invloed hebben uitgeoefend op de hand having der wederzijdsche vriendschappelijke verhouding tusschen beide rijken." „De berichten betreffende aankondiging j van terugroeping van gezanten en van bet stellen van een ultimatum door China mis sen volgens betrouwbare inlichtingen allen grond." KINDERSTERFTE. De beer Chr. Nuyens, arts te Helmond, schrijft aau „De Tijd" bet volgende: De vraag door „De Nieuwe Haarlemsche Couraut" gesteld, „of de geldzucht als oor zaak van het overlijden van kinderen in de band wordt opgewekt door de verzekering der kleinen in overlijdepsfondsen", met een daaraan vastgeknoopte beschouwing over de kindersterfte in Noord-Brabant, eischt een antwoord. Door de artsen in Noord-Brabant is voor eenige jaren een commissie, uit de afdeelin- gen der Maatschappij tot bevordering van Geneeskunst in Noord-Brabant, samengesteld ten doel hebbend, een onderzoek in te stel len naar de oorzaken der groote kindersterfte in dit gewest. Gedurende een jaar werd aan de artsen door de commissie verzocht bij bet overlij den van hunne patiëntjes in het eerste le vensjaar te willen invullen en verzenden een formulier waarop vermeld stond hetgeen de Commissie belangrijk voorkwam. O.a. werd ook de vraag gesteld naar uitkeering bij overlijden door verzekeringsmaatschappijen. Slechts éénmaal was een kind verzekerd voor een bedrag van 100, gewoonlijk schommelde bet bedrag tusschen 5 en 8. Voor de steden (kleine fabriekssteden bierbij inbegrepen) wezen de antwoorden 176 keer wel verzekerd, 90 keer niet en voor het platteland 294 keer wel verzekerd, 210 keer niet verzekerd. Tot zoover de officieele cijfers. De bedra gen echter, in de meeste gevallen van fond sen getrokken bij overlijden, zijn zoo gering, dat geldelijk voordeel, na aftrek van dood- schouw en begrafeniskosten enz., voor de ouders niets overblijft. Bovendien is uit eigen ervaring en nit locale onderzoekingen als secretaris dier commissie door mij inge steld, gebleken, dat die uitk'eeringen geen in vloed uitoefenen op de kindersterfte in Noord-Brabant. Uit het rapport, door de Commissie op de gewestelijke vergadering van Noord-Bra- bantsche artsen destijds uitgebracht, meen ik goed te doen hier de conclusies nog even te releveeren: lo. de meeste kinderen onder 'tjaar ster ven aan maagdarmstoringen; 2o. vor een groot deel zijn het telkens de zelfde huisgezinnen, die de meeste sterfge vallen vertoonen; 3o. niet de grootte van het huisgezin be paalt het aantal sterfgevallen. De groote kindersterfte vindt haar oorzaak in: lo. de onthouding van de natuurlijke voe ding aan het jonge kind. (Borstvoeding overleden 205, kunstmatige voeding 736). 2o. Het weinige begrip wat bet volk eigen is, omtrent voeding, verzorging, verpleging en reiniging van het normale en zieke kind. 3o. Grove onkunde en slordigheid van ba kers. 4o. Het veelal te laat inroepen van genees kundige hulp. 5o. Onbekendheid bij de jonge moeders met de huishoudelijke zorgen. 6o. Gebrekkige ontwikkeling van het zie kenfondswezen. De vraag: „Waarom in Noord-Brabant de sterfte hooger is dan in andere provincies", beeft de commissie niet kunnen beantwoor den, daar vergelijkende gegevens van andere provinciën nog» niet bestonden. Middelen ter bestrijding werden vele aan gegeven, waarvan als voornaamste: „Terug keer naar de natuurlijke voeding". VELSEN. GEMEENTEZAKEN. Onderwijs. Ter benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school A. worden voor gedragen: le. J. Kooij, te Velp; 2e. J. P. Stra- ver, Sliedrecht; Se. A. Kampen, te Vriesche- loo. Geschenk voor de Visscherijschool. Bij schrijven van 23 December 1911 werden door bet bestuur der Visscherijschool te IJ- muiden, namens de vereeniging van dien naam, welke in liquidatie zou gaan, aan de gemeente ten geschenke aangeboden de toen nog aanwezige leermiddelen dier school. Door B. en W. is een onderzoek ingesteld naar de waarde van dit geschenk en zij stel len nu voor bet geschenk te aanvaarden. Afwijking Bouwverordening. Voorgesteld wordt aan J. Polderman te IJmuiden afwijking te verleenen van art. 8 en 9 der Bouwverordening voor het bouwen van een woonhuis aan den Rijksstraatweg, te IJmuiden. Gebruik Schoollokaal. De afdeeling IJmuiden van de Ned. Ver. tot afsch. van Alcoholk. Dranken verzoekt gebruik te mogen maken van een schoollo kaal als plaats van huish. verg. en verg. der tooneel- en zangclub. Hulpschoollokaal. B. en W. stellen den gemeenteraad voor, om hen te machtigen tot het plaatsen van een tijdelijk kulpschoollokaal op het terrein van school E te Velsen en daarvoor beschik baar te stellen een bedrag van 850 te dek ken uit de, krachtens Raadsbesluit dJi. 13 Juli 1911, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten dezer provincie bij besluit van 2 Aug. 1911, no. 64, aangegane geldleen in g van 100,000. IJMUIDEN. Kon. onderscheiding. Bij K. B. is toege kend de aan de orde van ran jc - Nas sa u ver bonden eere-med., in zilver, aan j. van Loosen, ie IJmuiden, schipper van den aan de Sloom- visseherij-Maa'schappij (.Mercurius" toebehooren den soo:n'raw'er Eveline". BF.V SCÜWIJK. Onbestelbaar. Over de 2e helft van Februari zijn onderstaande brieven aan postkantoor alhier terug ontvangen: K. Smit,Rotterdam; W. Gra- pendaal, Scholen, 2 stuks; Stadliseher Ver-kaufs vermiftler, Hamburg. UITGEEST. Personalia. Benoemd is tot hoofd der op te richten R. K. Par. school alhier, de heer G. A. A. Eeltink. onderwijzer aan de R. K. Jongensschool, alhier. CASTRICUM. citeit-Maatscliappij bet plan liet seizoen-ta rief alhier met ingang van 1913 te brengen Raadsvergadering op Woensdag 1.1. Afwezig'°P f 9'25 de K.W.U., waartegenover enkele de beer Hoogestein. Door een plotselinge onge-zeei' billijke concessie vei and eiingen worden, steldiheid kon ook de E.A. beer Burgemeester j S^viaagc niet aanwezig zijn, zoodat de vergadering werd geleid door den eersten wethouder, den beer Goes, die na opening mededeelde, dat bij als bet ware onvoorbereid de vergadering moest lei den. Hierna werden de notulen gelezen en goed gekeurd. De hoofdzaak der "agenda was de rioleering. De Voorz. deelde mede, dat er door den lieer Borst en bem alles was opgemeten en een be grooting van eerstgenoemde was ingekomen. Als een rioleering zou gelegen worden van het pereeel Kramer af tot den Bakkummerweg en er 56 M. zouden worden bestraat, waaronder ook HEEMSTEDE. Uitbreiding der Gemeente-Gasfabriek. De toename van bet gasverbruik aan de fabriek, alhier, is zoodanig, dat ondanks de vele uit breidingen en verbeteringen, die de fabriek in den loop van haar bestaan alreeds onder ging, de tegenwoordige fabrieksinrichting in den winter 1912/13 daartoe zeer waarschijn, lijk niet meer in staat zal zijn. Na rijp overleg is de direteur tot de over tuiging' gekomen, dat thans het tijdstip is aangebroken, uit te breiden volgens een vast plan, volgens welk bet tegenwoordige ver mogen van 5000 M3. per etmaal tot ongeveer de z.g. Driehoek, de kosten zouden bedragen I bet drievoudige kan worden opgevoerd. 217.47. I Voor eene als kierbedoelde uitbreiding tot De beer Valkaring is bang, dat het geld weg-115000 M3' por etmaal kan het terrein, waar gooien is. Hij zou liever de zaak nu maar goed i °ver ,de gasfabriek thans beschikt, juist vol- I doende groot worden geacht. aa!) ien Pavveu- De directeur geeft dan in zijn rapport de De Voorz. meent, nat bet zoo voldoende zaluitvoerig omschreven plannen, in verband zÜn- j met de uitbreiding der fabriek. De kosten De beer G. Kuis zou eerst een aanwijzing wil- worden geraamd op 160000, w.o. een be ien laten maken en bet dan aanbesteden. De heer Valkering zou bet door den heer drag van 6000 van onvoorzien. De nieu-we stokerij zal met het oog op de Langedijk van Beverwijk willen lateu opnemen noodige reserve en in verband met de bestaan- en dan aanbesteden. De Voorz. zou dan tegelijk Langedijk aan willen stellen over het woningtoezicht. Hij vindt bet zoo'n eenvoudig ziaakje! De voorz. is wel voor aanbesteding, desnoods zoo hij al bet werk van de gemeente uit willen be steden. de stokerij, moeten worden ingericht voor 12000 M3. per etmaal. B. en W. stellen den Raad voor tot deze uitbreiding te besluiten. HILLEGOM, Eerste snijbloemen. De heer Jac. Staats Janz. alhier, beeft Zaterdag de eerste snijbloemen Spr. meende gehandeld te hebben in het be- van kouden grond verzonden. Zaterdag 50 lang der gemeente. De beer Valkering zegt, dat dit heelemaal de bedoeling niet is van den Raad. Het woning toezicht is eene geheel andere zaak. Hij zou de riolen door willen trekken tot aan den heer G. Res, „dian is de kijk er af". De heer P. Kuis stemt hiermee in, al zou bet dan 600 moeten kosten. Besloten werd den beer Langedijk nog eens alles te laten opmeten en een begroeting te la ten maken, dan kan er altijd nog gezien worden, wat bet beste is. Verder deelde de voorz. mede, dat er een schrijven was ingekomen van den Burgemees ter van Limmen, die verzocht, om de zaak ziekenbarak, waarover in de vorige vergadering gesproken was, maar voor afgedaan te beschou wen. Dit werd algemeen goedgevonden. Nog werd medegedeeld, dat er een schrijven v,an Jbr. Gevers was terugontvangen, dat bij wel eens zou overkomen om over bet stuk grond, hetwelk was verzocht als vuilnisplaats te mo gen gebruiken, verder te spreken, dat het Kohier hondenbelasting was vastge steld op 169. Verder volgde nog een lange bespreking over slechte wegen en paden. Het slot was, dat die allemaal zooveel mogelijk zullen verbeterd wor den. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten en ging men over in geheime ter behian- deling H. O. BLOEMEND A AL. Diefachtig meisje. Reeds Lang werd bij den 'heer K. geld vermist, zonder dat eenig vermoe den tegen een bepaald persoon werd gekoesterd Door het merken van eenig geld kwam de zaak echter tot klaarheid De 19-jarige dienstbode was de bedrijf ster van deze verduisteringen. ZANDVOORT. Electriseh licht. Naar men uit goede bron. verneemt, bestaat bjj de Kenuemer Eelectri- kistjes Golden Spur en hedenmorgen 60 kistjes. 't Vorig jaar was deze ook de eerste, nl. op 10 Maart, thans dus een week vroeger. SASSENHEIM. Het Groene Kruis. Vrijdagavond vergaderde de afd. Sassenheim van de Zuid-Holl. Ver. „Het Groene Kruis". De opkomst was, voor deze vereeniging, die ongeveer 200 leden telt, slecht. Het is bedroevend, dat zoo weinigen belang stellen in het werken van deze nut tige vereeniging. Uit bet verslag van den penningmeester nemen we bet volgende over: De inkomsten bedroegen 442.47, terwijl de uitgaven wa ren 426.72. Aan de verschillende zieken is o.a. 3443 liter melk verstrekt en 345 eieren. Op 31 December 1911 was in kas 19.17 K, en was belegd op de Coöp. Boerenleenbank 637.57, zoodat bet kapitaal dus bedroeg 655.74/2. De afdeeling bezit: 1 ligtent, 1 couveuse, 6 ligstoelen, 2 ondersteken, 3 wind- kussens en diverse artikelen. De rekening werd door de heer en Overvoorde en Wester beek Czn. nagekeken en in orde bevonden. In plaats van den heer C. P. Huig, die niet meer als bestuurslid wenschte in aanmer king te komen, werd gekozen de heer J. O. Matze, wien deze uitslag zal worden bekend gemaakt. De'heer J. W. Koning J.Wzn. werd herbenoemd als bestuurslid. NOORDWIJK. Sterfte. Den 29en Februari van dit jaar wa ren reeds 23 kinderen op de R. K. begraaf plaats begraven voor de eerste twee maanden 1912; tegen 20 in het jaar 1911 over bet geheele jaar en in 1910 in het geheel 17. HAARLEMMERMEER. Gelegenheidsdieven. Bij de plaats gehad heb ben/de briand bij den winkelier Vergay aan de Lijden, waren verschillende belangstellenden en quasiehelpers om de goederen in veiligheid te brengen, die bet mijn en bet dijn niet goed wis ten te onderscheiden en zich schuldig maakten aan diefstal van kleinigheden. Slechts één beeft de politie op beeterdaad kunnen betrappen. Een. die zich huiswaarts begaf en bij wien de politJ eenige voorwerpen vond, die aan den winkeli# Vergay toebehoorden. Het was de 23-jarige H. W. Tegen hem is thans proces-verbaal opge maakt. Schapen doodgebeten. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag hebben zwervende honden bij; den landbouwer Doyeweerd aan de Lijnden, drie schapen in de weide doodgebeten en vijf in die sloot gejaagd, die des morgens vroeg werden opgemerkt door de arbeiders en uit hun positie wierden verlost. Bij den landbouwer Luit, mede aldaar woon achtig, zijn in dienizelfden nacht twee schapen hoogst ernstig gebeten en verwond en ook een zevental in het water gejaagd, waaruit zij even wel weer levend werden opgehaald. De honder zijn onbekend gebleven. BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Geboren: d. van L. Stolk—Roo- bol. z. van E. van Voorst—Smeding. z. van J. de Gelder—de Graaff. d. van A. M. Ruijter—Schouten. d. van A. E. de Haan— Pirovana. z. vaa D. van Dillewijn—van Klaveren. t. van J. de CruijnTetenburg,., d. van M. E. van der Visvan Zanten. cl. van A. Muddede Bie. d. van L. d« Ivloevan der Meijde. z. van J. K. van) der Polvan Assema. z. van J. Duijn— Schavemaker. d. van J. van der Velde— Hofman. Ondertrouwd: J. Groen en M. Dekker. D. L. Brijnen en H. J. M. Schudel. Getrouwd: B. Moojen en M. de Back. J. Schollee en M. J. Bor. Overleden: D. van Wieringen, echtg. van' G. M. Scboo, 47 jaar. O. Zoerin, 2 jaar. C. H. M. van Schenkel, 1 jaar en 6 mnd. e) A. Schoone, eehtgenoote van G. IJf, 37 jaar. A. Spoelstra, 8 mnd. P .Kokkelkornt weduwe van P. J. Nikkel, 75 jaar. H. Men» tens, 2 maanden; J. Kee, 16 jaar. Th. vat Baar, echtgen. van G. Groot, 39 jaar. ZANDVOORT. Ondertrouwd*J. E. Voet en A. Meijer. GeborenD. van A. M. SlagveldCoolem Z. van K. Vosse—van Velzén. Z. van L. Schaap Paap. ■i Spaarbank. Gedurende de maand Februari ha bij de Spaarkas „St. Thomas van Villanova" ingelegd 78.80 en terugbetaald 88.12. Het laatst uitgegeven boekje draagt 't nummer 199. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. De jaarvergadering van de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur, zal plaat* hebben op Maandag 25 Maart, des voormiddag* te elf uur, in de Bovenzaal van „de Kroon", Groote Markt, alhier. Geboren: 29 Febr. d. van G. Verbeek— van Beek. 1 Maart.d. van M. S. Aukes—r Hulsebosch. 2d. van F. G. de N(js— Kort doven. z. van W. F. RoosekransVoogd. Z. van M. van DijckBouwman. Overleden: 1 Maart M., 4 jaren, d. van J. .Wigman, Scliotersingel. C. Reemer, 81 j., Jan Siteenstraat. ,2 Maart J. Bottu—v. Opze* land, 76 j., Schotersingel. S., 4 maanden, van J. N. v. Looij, Beek steeg. Ondertrouwd: 2 Maarl. J. A'. Leulschetk en Z. Wagner

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2