NIEUWS UIT DEN OMTREK. POPE'S, PHILIPS, en OSRAM VERPACHTING W. Engelgeer Horlogemaker Zilveren Ankerhorloge voor f 7.50. Inschrijving voor: KATHOLIEKEN oKtnomouonon* 3 H. Bogaerts Cie., II ij wielen tie beste. VROOLIJK ALLERLEI. Weiland en Bouwterrein PETRIE Co. Ged Oude Greeht 32 x s Leger en Vloot. ElectroTechnisch Installatie Bureau, Bloemendaal, L. RGUWENS. s-s Bloemendaalscheweg 154. Telephoon 1129- Openbare Verkooping Bou wier rei nen Wei- en Hooiland 1 Hectare, 97 Aren, 30 centiaren E. SASSEN &C°. Groofe Markt 3ly Haarïem 1912 VOOR DE SCHOONMAAK 1912 J. J. HU1RERS| Geelstraat 33. li Vraagt ANTQN HUIINK, Deventer, Hofleverancier. Huishoud- en Industrieschool EFFECTEN EN COUPONS Vertegenwoordiger der Overïjs- selsche Brandwaarborg ilaatl Degelijk en solied KOPERWERK JOH. HAMERS, Atelier voor Kerkelijke kinst.ïilbifg. O O O O O X O 0 OXX^XOXOXXXXX J. WENKEI-VIKKESTEYN Spuistraat 244, Amsterdam. Kerkborduurwerken Paramenten en O O V O O P.J. SMIT. Gierstraat No. 3,. METAALDRAADLAMPEN. in Kogel, Peer, Kaars en andere modellen Massage-, Droog-, Strijk-, Kook- en Ver warmings-Apparaten. Notaris B. E. C.5EIGNETTE P. HOOGEVEEN Lzn. op Maandag II Maart 1912 Maandag 18 Maart d.a.v. Algemeen Verkooplokaal /an het GRASGEWAS van de St. Aagtendfjk in zes perceelen op Woensdag 6 Maart v. m., II uur in 't Hotel,Oe Zon" te Beverwijk. HET BESTUUR COMMISSIONAIRS IN EFFECTEN PARKLAAN I4B. Tel. No. 2061 - - HAARLEM. - - Levert een accuraat loopend Komt nu allen kijken in het goedkoopst adres van Behang selpapier bij Ik heb een reuzenvoorraad ontvangen der nieuwste patronen van 1912 H, H. Huiseigenaren genieten flink rabat, Tevens BEHAfSGERIJ en STOFPEERDER1J. Dokter Apotheker CARL DBLG'S Haifd-ftaent I. BERGMAN. Beekbrug, Lisse (Z.-H.) Bij circa 200 depöthouders verkrijgbaar in gestempelde pakjes k 40 cent per pak. Bij den Hoofd-Agent J. BERG MAN, Beekbrug Lisse, (Z.H.) is het poeder verkrijgbaar tegen toezending van een postwissel, groot 5o cent een pak, 3 pak f 1,20 franco. Let «tl hl ieder renboors de kasten fcssger züs. Seiidc Depitboiders gevraagd. bij uwen winkelier immers Geldersche Rook worst met het merk „Anton Hunink" Voor de worst met dit merk staan wij in en wel voor qualiteit, smaak en bereiding. voor Dienstboden. Cursus voor opl. examen Nuitige en Fraaie Handwerken. Practische Verbandleer en Eerste Hulp bij Ongelukken, in Costuumnaaien in Strijken Aangifte Maandags voorm. van 1012 uur en Woensdags 's avonds van 79 uur (Schneevooglsfraat). IN levtrt U d« firma koopt niet in winkels, waar onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijnkoopt aan Stationsboekenkas- ten alleen die lectuur, welke geen gevaar oplevert. Ornamenten. Vanen en Banieren, Dames-Handwerken. Een enkele der duizenden ongevraagde getuigschriften Messieurs Boxtel (Holiande) Messieurs. (was geteekend) THEO DE MILLIANO, notaire. An vers (Belgique). GEBR. LOOTS, Pieterstr. 19 21. TELEFU0N 721. Roods- en Wide Port 90 cent pei> f Beech. '<H*9E 55 BEVERWIJK. Gezondheidscommissie. Wij ontkenen aan het Verslag over 1911 van de te Beverwijk zete lende gezondheidscommissie het volgende: Ten einde verbetering te krijgen in den onge- wenschten toestand van het uiteinde van de ha- yen en van de slooten in de omgeving van 'den molen en den Velserweg,waarover de Com missie blijkens het vorig jaarverslag een uitvoe rig schrijven aan het gemeentebestuur van Bever wijk toezond, werd in den loop van dit jaar van dat gemeentebestuur een plan betreffende den aanleg eener nieuwe rioleering te dier plaatse pm advies ontvangen. In het uitgebracht advies werd aanbevolen zoo veel mogelijk verhang in dat riool aan te bren gen en de ontworpen uitlaten weg te laten. Voorts werd de mogelijkheid om eene rio leering te Wijk aan Zee te krijgen door het al daar woonachtige lid ter sprake gebracht, die mededeelde, dat een particulier onderzoek door belanghebbenden werd voorbereid, en bleek dat de mogelijkheid er van zeer waarschijnlijk is, hetzij door het aanleggen van vloeivelden, "hetzij Öoor het maken van een septietank of rotkeider met oxydatiebedden. In beide gevallen dient echter ten zeerste gelet op het mogelijke gevaar voor vermenging met het grondwater. Enkele malen werden aan het Gemeentebestuur van Beverwijk adviezen uitgebracht omtrent ge vraagde afwijking van het artikel der Bouwver ordening, hetwelk verbiedt hooger te bouwen dan fwèemaal den afstand van den voorgevel tot aan de as van den voorliggenden weg, doch wer den deze adviezen niet door den gemeenteraad opgevolgd. 1 Eveneens werd te Heemskerk, door den ge meenteraad, in afwijking van het advies der Commissie, vergunning verleend tot het afwij ken van de bouwverordening in twee gevallen van gedeeltelijke verbouwing. In de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin werden ingevolge verzoek der Commis sie aan verschillende eigenaren van woningen door B. en W. aanschrijvingen gericht tot het verbeteren van de drinkwatervoorziening en werd de verlangde verbetering door aansluiting aan de waterleiding verkregen. Het aantal gevallen van febris typhoïdea (t- phus abdominalis) bedroeg 8, waarvan te Assen delft 4, te Beverwijk 2 en te Akersloot en Schoorl elk 1, van diphtherie 10, waarvan te Koedijk 1, te Uitgeest 2, te Assendellft 4, en te Wijk aan Zee en Duin 3 en van roodvonk 19, waar van te Beverwijk 7, te Castricum 5, te Wijk aan Zee en Duin 3, te Koedijk 3 en te Heemskerk 1. De gevallen van diphteritis te Wijk aan Zee en Duin, waarvan de herkomst niet is kpnuen worden nagespoord, kwamen voor in de Israë- lietische vacantie-kolonie. Door den aldaar wo nenden geneesheer, lid dezer Commissie, wer den in overleg met den Inspecteur der Volks gezondheid de uoodige maatregelen getroffen. De drie lijders aan de ziekte, benevens een verdacht geval, zijn met de ziekenauto naar Am sterdam vervoerd. Alle andere in de kolonie ver blijvende kinderen zijn naar huis gezonden en de kolonie gesloten en ontsmet. Door de Commissie zijn aan de gazondneids- cönnnissiën der woonplaatsen van ai deze kin deren de adressen verstrekt, ten einde haar in staat te stellen hare bijzondere aandacht op hen te vestigen. Te Wijk aan Zee en Duin zijn na dien geene gevallen van diphtheritis meer voorgekomen. De krachtige optrediug van „Het Witte Kruis" in gevallen van besmetting, heeft zeker er veel toe bijgedragen, dat de hiervoor vermelde cijfers zoo gunstig zijn. Het onderzoek van liet water der Zaan'andsche waterleiding door den gemeentelijken keurings dienst te Zaandam, gaf geen aanleiding tot bij zondere opmerkingen. In den loop van het jaar werden in ver schillende gevallen waleronderzoekingen voor de Commissie door den inspecteur der volksgezond heid Coeberg verricht, welke o.a. tot de in Hoofd stuk IV, afd. II vermelde verbetering leidden. Ook de eigenaar van eene woning te Beverwijk, die blijkens het vorig jaarverslag, ondanks laan- schrijving van het Gemeentebestuur Van Bever wijk niet tot afsluiting aan de waljerleiding overging, heeft dit jaar de verlangde verbetering aangebracht. De in het Vorige jaarverslag ^rermelde pogin gen tot het verkrijgen eener gerwenschappelijke drinkwaterleiding voor gemeenten Egmond aan Zee, Egmond Binnen, Hei'.o, Limmen, Castricum, Akersloot, Uitgeest en Heemskerk, werden voort gezet en kwam een uitvoerig rapport met fee- keningen en kostenberekening gereed. Een voorgenomen onderzoek omtrent den ver koop van gezouten rundvleesch te Beverwijk werd niet ten uitvoer gebracht, daar bleek dat bedoeld vleesch op het abattoir ie Amsterdam is! gekeurd en na inzouting voor de consumptie geschikt geacht. Deze inzouting heeft uitsluitend ten doel een zoo langdurig koken noodzakelijk te maken, dat daardoor alle mogelijk aanwezige ziektekiemen worden gedood. In den loop van het jaar werd voornamelijk te Beverwijk een deskundig onderzoek ingesteld naar de hoedanigheid der melk en eenige andere levensmiddelen, waarvan de resultaten niet voor openbaarmaking bestemd zijn. Alleen k,a,n worden vermeld dat een voortdu rend toezicht van gemeentewege op den verkoop van melk een dringende, eisch kan worden ge- jioemd. Marine-machinistenschool. In dit jaar kunnen bij de Marine-machinis tenschool te Hellevoetsluis, na vergelijkend exa men, in Juli en Aug. te 's-Gravenhage te hou den, 24 jongelingen worden geplaatst als adsp.- machinist. Tot dit examen kunnen alleen worden toege laten jongelingen die op 1 Sept. van het jaar van toelating den leeftijd van vijftien jaar be reikt hebben en nog geen achttien jaar oud zijn. Ouders of voogden die verlangen dat hunne zonen of pupillen bij het examen mededingen, dienen daartoe vóór of uiterlijk op 1 Mei aan staande een op zegel geschreven verzoekschrift in aan het Dep. van Marine (Bureau PanO- neel). .Voor verdere inlichtingen worden belangheb benden verwezen naar „St.-Ot." no. 52 en het Reglement voor de Marine-machinistenschool, dat verkrijgbaar is bij het Dep. van Marin» (Afd. A2) en bij de directiën der marine t» Amsterdam, Willemsoord en Hellevoetsluis. VOOR TWEEëRLEI UITLEGGING VATBAAR. Vrouw. Karei, ik heb daar straks een van je brieven uit onzen engagementstijd gelezen. Daar.stond letterlijk in: „Lieve Marie, je hebt je gelijke op heel de wereld niet!" Man (sarcastisch). Nu, van die meening ben ik op het oogenblik nóg! ZOO'N ONBESCHAAMD HEER. Tante (tot haar neef, den student). Niet- waar, Willem, ge zult mij immers heel dikwijlf schrijven 1 Student. Zeker tante, maar zoo nu en dan kunt n ook uit uw eigen wel eens waC geld sturen 1 CORRECTIE. Mevrouw. Zeg eens, meisje, wat heb je daal voor veranderingen in het kookboek gemaakt! Keukenmeid. Och mevrouw, er waren een. paar gerechten niet naar den smaak van mijn aanstaande, zooals ze in uw kookboek stonden 1 VAN Ten overstaan van zal de Makelaar bij opbod en booging en op bij afslag der afzonderlijke perceelen en opbod en afslag der combinatiën, telkens des avonds na 6 uur in het aan de Nieuwe Gracht no. 74, in pu blieke veiling brengen de navolgende perceelen, gelegen te Haarlem aan de Dubbele Buurt, en wel A. Acht, zeer gunstig naast elkander gelegen op het terrein met piketpalen nader aangeduid. B. Twee perceelen uitmuntend en wel toegemaakt gelegen achter de voorgaande percee len en met uitgang aan de Dubbele Buurt. Het geheel ter gezamenlijke grootte van is gedurende de laatste 80 jaren ver huurd geweest aan mej. A. VAN LOON, voor een jaarlijksche huurprijs van 400. De perceelen zijn vrij van huur en kunnen aanvaard worden terstond ua betaling der kooppenningen. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovenge- noemden Notaris en Makelaar, bij wien tevens na 3 Maart notities met kaart verkrijgbaar zijn, evenals aan het Al gemeen Verkooplokaal voornoemd. Dit poeder mag bij geen enkelen varkenshouder gemist worden, omdat net veel ziekten voorkomt, alsStijf worden, slechte spijsvertering, aebrekkige eetlust, swakte »n de pooien, hoest, vlekziekte ent. Let wel dat onder rembours de kosten hooger zijn. Verkrijgbaar bn J, r. d. PIGGE, Botermarkt, Haarlem; ZUIDERDUISI, Hillo- gom P. BEELEN, lisse; H. NIE KLERK, Sassenhei»Th. BRAAM, Bennebroek, HOFLEVERANCIER. Agentschap der Stoomververjj en Chemische Wasscherij „De Rij jT zende Zon" te Gouda. Nous avons été excessivement satis- fait3 du portrait de feu mon regretté père; comme ressem blance c'est parfait, en un mot magnifique. UNITY hoorde angstig naar het krijten van het kind, dat blijkbaar hevige pijn leed. Ga eens zien, Edith, voegde de graaf haar toe, wat er in de andere kamer gebeurt, verzorg haar, breng liaar tot bedaren, en kom niet terug voordat zij weder kalm is. Frans drong eveneens aan. Je kunt gerust gaan, sprak hij, ik zal papa niet verlaten. De krachten van den graaf schenen door dit verhaal uitgeput. Gevoelend dat zijn eiude weldra zou zijn gekomen, ging hij, zonder op de terugkomst van zijn dochter te wachten, voort: Mijnheer Clarkson haalde een portefeuille uit zijn zak. Van mijn fortuin, dat vroeger een der grootste van New-York wa§, sprak hij, blijft mij op dit oogenblik slechts houderdduizëud dollar over. Dat is alles wat ik aan dien el- lendigen Fergusson heb kunnen ontrukken. Maar die honderdduizend dollar zal hij niet hebben. Vooreerst weet hij niet dat ik ze nog bezit, hij denkt dat ik op het oogenblik ge heel van middelen ben ontbloot. Dit geld heb ik gesplitst in twee gedeelten. Hier heb je een cheque van 50,000 dollar, die bestemd is voor de dochter van Sarah. Je kunt in Frank rijk dat geld in ontvangst nemen. Het andere gedeelte is door mij bij mijn vriend, den be kenden bankier Peter Chatram gedeponeerd, t Is een man van eer, dien ik. toen hij be gon zaken te doen, geholpen heb en die daar voor steeds hoogst dankbaar is geweest. Hij heeft beloofd, deze som te bestieren alsof zij van hem-zelven was, d.w.z. hij zou beproe ven haar zoo rexrtegevend mogelijk te ma- Ven. Hier heb je het recu en zijn verbinte nis. Wanneer Christina Fergusson een-en- twintig jaar zal zijn, zult gij of, wanneer gij van mijn schoonvader, en ik belooide hem Daar, zei de graaf, in de lade van mijn er niet meer zijt, degene, dien gij zult benoe- getrouw zijn wil te zullen volbrengen. De nachttafeltje ligt een sleutel, is het niet; men, naar Peter Chatram gaan, en hij zal u twee honderd vijftig duizend francs, welke op dit bewijs geven de som van 50,000 dollar en hetgeen hij ermede zal hebben gewonnen. Ik neem uw opdracht aan, voegde ik mijnheer Clarkson toe, maar behoud de che que, die voor mijn dochter bestemd is. Zon der rijk te zijn, zooals men het in Amerika is, heb ik een fortuin, dat later aan Edith veroorloven zal>onbezorgd te leven. Gebruik die 50,000 dollar, om uw leven fatsoenlijk te eindigen, om Maud te helpen, opdat zij niet geheel en al zonder hulpbronnen zij. Neen, neen, protesteerde de heer Clark son, dat niet! Dring daar niet op aan, het is nutteloos. Toen ik zag op welk een manier mijn fortuin versmolt, heb ik me een lijf rente verzekerd, die mij veroorloven zal in vrede te sterven. Wat Maud aangaat, ging hij met een uitdrukking van kwallik ver kropte woede voort, des te erger voor haar!.... Zij had dan maar niet zoo halsstarrig blind moeten zijn niet zooveel misbruik moeten maken van mijn onvergeeflijke zwakheid je gens haar, om alles weg te werpen, mijn geld en mijn geluk, in den afgrond van on deugden en hartstochten van haar man. Zij zal werken... zij zal lijden... dat is haar zaak... Wat haar onschuldige dochter aan gaat, dat is wat anders. Ik wil dat Christina ik in naam van Edith ontvangen heb, waar de Frans, vervolgde mijnheer d'Aubague, Ja, papa. 't Is de sleutel van het bureau genover mijn bed staat. Je zult dat te- daar een zijn in hét landgoed van Saintes belegd. Je j portefeuille van rood Russisch leder vinden; zult ze in mijn nalatenschap vinden, omdatbreng mij die alles jou toebehoort. Wat de gelden aangaat, die het doch tertje van Maud Fergusson toekomen, daar voor bezit ik een reyu van den heer Peter Chatram en verder de volmacht van juyn- heer Clarkson, die mij of degene, dien k be noemen zal, machtigt om op den gestelden termijn het geld op te vragen. Dien dag moet thans gekomen zijn Berthier gehoorzaamde. In het binnenzak je van die portefeuille, zei de de graaf, zijn alle stukken, waarvan ik je spreek en ook de machtiging, waarhij ik je opdraag naar New-York te gaan, naar Pe ter Chatram, om de zaak te regelen zooals je het best zult oordeelen. Evenals mijnheer Clarkson vertrouwen in mij gehad heeft en mij met zijn achting vereerde, vertrouw ik Christina Fergusson moet nu zelfs reeds ietsjou en draag ik je op de zending te vervul- onder zijn dan een-en-twintig jaar, en haar i len, waartoe ik de kracht niet meer heb. Je vermogen moet beduidend wezen, want toen i moet Christina Fergusson opzoeken. De po- ik eenige jaren geleden met je naar Amerika litie te New-York is bewonderenswaardig vertrok, ontbood Peter Chatram me, wijl hijgoed ingericht, en met geld kan men er alles mij wilde raadplegen. j te weten komen. Je moet haar terugvinden, Op dat tijdstip wist men niet wat er van liet moet, lioor je? En hoe groot de som ook de Fevgussons geworden was, doch hun for-1 zij, welke mijnheer Chatram je geven zal, to tuin, dat Peter Chatram in een speculatie moet haar op jou beurt alles getrouw alge- wilde wagen, waarvoor hij mijn toestem ming vroeg, bedroeg toen reeds meer clan een millioen. Het zou mij niet verwonderen, zoo het inmiddels verdubbeld ware. De krachten van graaf d'Aubague namen zichtbaar af. Na verloop van eenige secon- ïater in staat zij haar leven in le richten zoo-' den riep hij al zijn energie te hulp en ver- als het behoort. Op dat oogenblik zal, indien j volgde: Mand en Fergusson de belling, waarlangs zij Kom dichter hij mij, Frans; ik lean geen afgleden, niet weder hebben kunnen beklim-beweging meer maken, en ik moet je noocl- inen, hun dochter in hun onderhoud kunnen zakelijk alles overgeven wat ,ie noodïg zult voorzien! j hebben om de taak te vervullen, welke ik to antwoordde liy: Ik erkende de hooge rechtvaardigheid, toevertrouw. j Ja> j®< wees maar genist, gn zult ge-, welke uitblonk in al de genomen besluiten' De bankier gehoorzaamde. hoorzaamd worden.... ven. Dat is begrepen, niet waart Frans was witter geworden dan marmer. O! ik hen gerust: zoo mijnheer V son mij kende, ik ken jou, Frans... Ju bent een eerlijk manJe zult de zending ver vullen, waarmede ik beiast ben geweest, met waart De aderen op het voorhootcl van Berthier zwollen, zweetdruppels parelden aan de wor tels der haren, zijn lippeu beefden, maar hij heheerschte zich, en met bijna vaste stem In de aangrenzende kamer had het gillen van de kleine Geneviève opgehouden. Bijna onmiddellijk daarna hoorde men eeu licht geruiseh in de gang. Graaf d'Aubagne was geheel uitgeput en buiten kennis op het hoofdkussen terugge vallen. Bij het lichte gerucht dat vernomen werd, had Frans gesidderd als ontwakend uit een droom; liij wierp een wilden blik naar d» nog steeds gesloten deur, vervolgens maakt» hij zich snel meester van de Eussischleeren portefeuille, die op het bed was blijven lig gen, en deed haar in den binnenzak van zijn jas verdwijnen. Dat alles was in niet meer dan een paar seconden geschied. Toen Edith de deur opende, zag zij Frana gebogen over den graaf, die geen teelcen vatt leven meer gaf. Met een sprong was zij naast hem. Ach, God! riep zij uit, zich op haar va der werpend, is hij dood? gestorven zonder mij bij zich te hebben? Haar ontroering belette haar de ontsteld»!, trekken van haar man op te merken. I De graaf was echter nog niet dood, hij ontwaakte uit de bezwijming, doch bleef i® een staat van verdooving en stierf kort daar/ na in de armen van Frans en Edith. In d» laatste oogenblikken kende hij hen hlijkhaai nog, want hij lachte hen zacht toe, zonder evenwel een enkel woord te kunnen uitbrens gen. De droefheid van mevrouw Berthier waf groot. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 6