Van Hou ten's Cacao BUITENLAND. BINNENLAND. Met zorg bereid uit gezonde en krachtige Cacaoboonen, vandaar de echte, pittige Cacaosmaak NIEUWS UIT DEN UITBEK. Staten-Generaal» STADSNIEUWS. GlfERZiCHT. Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. BENNEBROEK. Uit DUITSCHLAND komen plotseling be richten uit de lucht vallen van een rijkskan- peliersc'risis! Von Bethmann Hollweg zou aftreden, Ki- ïlerlen-Wachter zou eveneens heengaan En de KeLer heeft, om deze ernstige re-j den, zijn vertrek naar Korfoe, dat Vrijdag Zou plaats hebben, uitgesteld. t Hoewel dit laatste bericht weer wordt te- gengesproken, is het toch wel duidelijk, dat er wat aan de hand is. Eerst meende men, dat de crisis in verband met de rede van Churchill stond, omdat de keizer gisteren een bezoek bracht aan den Staatssecretaris van Marine von Tirpitz, doch later bleek dat de staatssecretaris van marine jarig was en dat keizer Wilhelm hem dan altijd een bezoek brengt. Ook moet er van een bespreking tussehen hooge zeeoffi cieren, die daarna zou hebben plaats gevon- den, niets waar zijn. Het meest waarschijnlijke is dus, dat de las- j tige toestanden in de binuenlandsche poli-! tiek de eigenlijke oorzaak zijn en de rede van Churchill slechts in zooverre, als zij er toe bijdraagt, deze moeilijkheden te vergroo- ten. Het „Berliner Tageblatt" meent, dat er verschil van meening is tussehen den rijks kanselier en het departement van buiten- landsche zaken eenerzijds en den staatsse- taris van marine anderzijds. Von Bettmann Hoilwég en von Kiderlen-Wachter, die een betere verstandhouding met Engeland wen- schen, zouden geneigd zijn, Churchill's rede gunstig op te vatten, terwijl het departement van marine van andere meening is en de versterking van de vloot verlangt. Maar al was de keizer ook bij von Tirpitz om hem geluk te wenschen, toch zal hij die gelegen heid wel gebruikt hebben om Churchill's rede ernstig te bespreken! De „National Zeitung" meldt nog het vol gende: „Naar wij uit hofkringen vernemen, is reeds Zondag tot het uitstel van de reis besloten. De redenen daarvoor zijn enkel en alleen in den toestand van de binnenlandsche politiek te zoeken. Dit wordt ons bevestigd door een zeer hooggeplaatst rijksambtenaar, die ver klaarde, dat de toestand buitengewoon nete lig was. Niet slechts in parlementaire krin- gen, maar ook in diplomatieke kringen noemt men den staatssecretaris van marine von Tirpitz als eventueelen opvolger van von Bethmann Hollweg, terwijl invloedrijke per soonlijkheden in de omgeving van den Keizer hem den Duitschen gezant te Washington, graaf Bernstorff, als opvolger van von Ki derlen-Wachter aanbevelen. Dat Freiherr von Stumm, het hoofd van de politieke afdeeling in buitenlandsche zaken, staatssecretaris wor den zou, kan men als uitgesloten beschouwen. Men acht het echter zeer waarschijnlijk, on danks alle tegenspraak, dat hij gezant in Den Haag wordt om dichter bij Londen te zijn". Over de MIJNWERKERSSTAKINGEN is er geen bijzonder nieuws. In het Duitsche Roerge bied neemt de staking zeer snel af gisteren besloten de socialisten zelfs tot opheffing J !doch in andere deelen van het Rijk zijn weer nieuwe bewegingen vóór staking ontstaan. In Engeland heeft gisteren Asquith de dwang- ,wet ingediend, die men ook al is men alge meen ertegen, als uiterste middel beschouwt om deu toestand te redden. Het wordt intussehen cri'.iek in heel het land! In Londen stijgen de kolenprijzen voortdurend, zoodat daar Maandag 40 shilling per ton werd gevraagd. Sommige groote en vele kleine hotels hebben reeds gebrek aan brandstof. De stoomvaartdiensten tussehen Engeland etn Amerika zijn weer aanzienlijk beperkt, ook die .van den mail-dienst. Blijkens een mededeeling van den secretaris j der Engelsche posterijen zullen de pakketbooten, j die heden en op 27 dezer van Southampton haar New-York moesten vertrekken, niet varen, j Brieven voor de Vereenigde Staten, Canada enz. zullen nu heden met een Duitsehe pakket boot verzonden worden. Erger nog is de hongersnood en de ellende die ten platteland! onder de arbeiders gaatheer- schen. Het behoeft dus geen verwondering te wekken, dat thans, zooals verschillende berichten melden, een bedenkelijke opwinding on "er die mijnwerkers en andere arbeiders begint te heer- sclïen. i Naar verluidt, houdt de reggering sterke Iroe- penafdeelingen gereed, die elk oogenblik naar de bedreigde districten kunnen vertrekken. In Aldersho! worden twaalf spoortreinen dag en nacht in gereedheid gehouden. Men vreest alge- meen, dat spoedige ernstige onlusten onder de arbeiders zullen uitbreken. j En waartoe zulten die menschen, door honger en ontbering van allerlei aard tot het uiterste gedreven, komen, als ze eenmaal tot wanorde lijkheden zijn overgeslagen?... De gevolgen zijn hiervan niet te overzien. Een minister als leeraar voor... journalisten. Eerstdaags zal de minister-president van Span je, Canalejas, voor de vertegenwoordigers dei- pers conferentie houden over: de ontwikkeling van China en over de oorzaken, die de misluk king van de nieuwe orde van zaken in dat land tengevolge hebben gehad door het ongeduld dier bewerkers. Zeker een hoogst actueel thema; maai- zou Canalejas niet beter doen, al zijne aandacht te besteden aan de ontwikkeling van Spanje? Déér is ook nog al wat te hervormen en "te ont wikkelen! Intussehen: voor een minister leai on zent het noodig vindt om voor journalisten do- ceerend op le treden, moet er nog wat gebeu ren Een legerballon-ongeluk. Uit Straatsburg ver nemen wij dato gisteren: Vanmorgen rukte een vliegerballon van de vesting.ste'egraaf van den kabel af en dreef in Zuidwestelijke richting weg. De staaltros die achter den bation aansleepte, kwam in aanraking met een draad van een elec- trische geleiding. Daardoor ontstond kortsluiting. De ballon vloog in brand en viel bij Bischhehn naar beneden. De beide passagiers, de luitenants Clover en Roemer werden ernstig gewond. De Italiaansche vloot in actie? Uit Wee- nen wordt aan het „Berliner Tageblatt geseind: Volgens berichten, die men hier ontvangen heeft, is er een sterk Italiaansch eskader in ds Ae- geïsche Zee. Het heeft op het oogenblik een stel ling ingenomen tegenover de Turkschc kust. Uit dit alles maakt men op, dat een actie van de Italiaansche vloot zeer spoedig te verwachten is. Misschien staat hiermee in verband, 'dat de correspondent te Weenen van de Times de Jotng- Turksche partij waarschuwt, dat de door Italië aangeboden vredes-voorwaarden de beste zijn, die er mogelijkerwijze door Turkije verkregen kun nen worden. Wanneer de partij der Jong-Turken zich tegen deze voorwaarden blijft verzetten, dan staat het vast, dat er onmiddellijk een gevaar lijke Balkan-crisis kan ontstaan KAMERVERKIEZING A^OOR HOORN. Naar het Vad. verneemt, zullen de Rooms ch- Katholieken vermoedelijk niet met een eigen Candida at uitkomen, doch onmiddellijk den ean- didaat der anti-re vol utionnairen, den heer Veg- tel, steunen. De liberale kiesvereeniging te Zwaag stelde den heer J. E. G. O. Dibbits, burgemeester dier gemeente, tot oandidaat voor de Tweede Kamer (vae.-Ferf) HULDIGING VAN DE STANDAARD. In de op Maandag 8 April te Utrecht te hou den bijeenkomst zal, naar de Tel. meldt, prof. dr. H. Visscber als voorzitter van een comité aan dr. Kuyper een groot bedrag in geld over handigen, samengebracht door alle kringen van de anti-revolutionaire partij. Het bedrag is be stemd tot steun van De Standaard. Men beoogt daarmee bet mogelijk te maken het blad zoo zeer uit te breiden, dat het ook meer dan tot nu aan de'eischen, aan een nieuwsblad te stellen, zal kunnen voldoen en het blad er op wordt in gericht ook onder het financieel bereik te val len van de duizenden anti-revolutionaire arbei ders in den lande. TENTOONSTELLING GENT 1913. Gistermiddag is op initiatief van de besturen der vereeniging voor tentoonstellingsbelangen en de Nederlandsche Vereeniging van Exposan ten te Amsterdam een bijeenkomst gehouden ter bespreking van de vraag of het wenschelijk en mogelijk geacht wordt, een Nederlandsche af deeling op genoemde tentoonstelling bijeen te brengen. Naar aanleiding van de gevoerde be sprekingen werd eene voorloopige commissie van informatie benoemd, welke zal nagaan of bier te lande genoegzame belangstelling voor die tentoonstelling bestaat en of genoegzaam toezeggingen tot deelneming zullen kunnen worden verkregen, om nader met bet Gentsche comité in onderhandeling te treden. Deze com missie zal binnen een maand aan de besturen rapport uitbrengen over bare bevindingen. Tweede Kamer. Nog' hltijd de Vogelwet. De heer Tyde- man heeft vruchteloos gepoogd de samenstel ling' v'att een lijst van altijd schadelijke vo gels te verhoeden. Absoluut schadelijk is er geen enkele vogel, ziedde de heer Ty- deman. Goed. ziedde Ide Minister, maai* en- zijn toeh vogels van welke .moet worden aangenomen!, da.t hun schadelijkheid in ons land zóó over wegend is (al doen ze dan misschien ook' eenig' nut) dat het dwaasheid ware om voor huu verdelging nog vergunningen te verde ren. Deze vogels zijn, volgens een' lijst die 'de Minister aan de Kamerleden ten inzage gaf: dre sperwer.,de raaf, de ekster, ide vlaamsche gaai, de musch, de ringmuseh en de aal scholver. De Kamer gaf den Minister gelijk en1 Ver wierp het amendement-Tydeman met 53 te gen 8 stemmen. Bij art. 2 stelde de heer Kink Voolr om ook het voorhanden hebben, te koop aan bieden. .verkoopen, afleveren en vervoeren van „huiden of vleugels" van beschermde vogels te verbieden. De heer Lieftdnek meuk te echter op, .dat volgens deze radactie ook dames 'die vogelvleugels op haar hoeden dra gen, strafbaar zouden zijn, iets dat tot groo te onaangenaamheden op straat aanleiding zou kunnen geven, niet het minst ook met! vreemdelingen. En terecht wees hij op de overdrijving waaraan dierenbeschermers zich in deze vaak schuldig' maken. Niemand immers weet of de veeren en vleugels die dames op haar hoeden dragen', afkomstig zijn van opzette lijk daarvoor gèdoode, of zelfs wel van ge- doode vogels. Bovendien worden, Zoo ont hulde de heer Lieft-inck. tal Van kippevleu- gels gekleurd en als pa peg aaien vleugels ver-' kocht en zoo worden allerlei veeren en vleu- gels nagemaakt!j Daarop werd het amendement door iden heer Kooien g'esub-amendeerd, zoodat alleen j strafbaar zou worden gesteld het ten ver- koop voorhanden hebben, enz. Zóó gewijzigd, .werd bet amendement aan j genomen in weerwil Van bestrijding door den Minister en van ongunstig .advies der Com- missie van Rapporteurs. En voorts werd 'zeer lang' gedebatteerd over den duur van don raap tijd voor kie- j vitseieren met het resultaat dit lijkt ons het eenig' wetenswaardige dat do Minister een amenidement-Hugeailioltz overnam en daarmede den raaptijd bracht op 1 Februari j tot 29 April. RONA Een kinderbrief aan den Duiischen Keizer. Het volgende eenvoudige schrijven is door een 12-jarig meisje te Marggrabowa aan den Duit schen Keizer gezonden „Aan Zijne Majesteit den Keizer. Ik heb in de school gehoord van den onderwijzer, dat U vriendelijk en goed is. Mijn vader is schoen maker geweest en is nu drie jaren dood; mijn moeder is weduwe. Wij wonen te Marggrabowa, dicht bij den molen. En nu wou ik U vragen, of U zoo goed zou willen zijn, mij een koste- Iooze plaaising te geven op de hoogere meisjes school. Ik bezoek thans de stadsschool en zit in de 4de klasse. Hierbij sluit ik mijn rapport in. Daar staan drie slechte aanteekeningen op, maar ik zal mijn best doen, het te verbeteren. U groet uw Johanna Seel." De Keizer liet naar het meisje onderzoek doen, tal et het gevolg, dat zij thans de hoogere meisjes school bezoekt. De aanslag op den Koning van Italië. Het schijnt toch wel dat de internationale anarchis- tenbende in dezen aanslag is gemengd! Uit Ancona wordt geme'd: De anarchist Ernest Friek is'gearresteerd in verband met den aanslag op het leven van den koning van Italië. Bij eene huiszoeking in zijne woning werden belangrijke documenten gevonden eu in beslag genomen. En uit Rome komt het berioht dat een Roemeniilr is gearresteerd onder verdenking te behoor en tot een anarchislischen bond dia betrekkingen onder houdt met de Jong-Turken. De of.icieuse „Tri- buna' verneemt voorts uit Zwitsersehe bron, dat ook do anarchist Eliohizzi uit Camerino, die zich thans te Zurich bevindt, in de zaak be trokken is. De auto-diefstal te Gent. Naar de „N. Gazet" verneemt zijn Maandag de heeren van der Straeteu, procureur des Konings (off. van justitie) te Geut, eu Minnens, rechter van instructie, naar Den Haag vertrokken, om een onderzoek betreffende den diefstal van den automobiel van dokter Yernieuwe, Wil lemstraat aldaar, in beslag genomen bij den héér De Wolf, die hem te goedertrouw ge kocht had, voort te zetten. De heer De Wolf, glasfabrikant, wonende in Den Haag, alsook de rijtuigmaker en de zadelmaker van Am sterdam, die de auto van de drie Fransehen gekocht hebben, zullen door de Belgische ma gistraten en liet parket van Den Haag onder- hoord worden. Moordaanslag. Te Drouwenermond (Dr.) heeft Zondagavond een moordaanslag plaats gehad. G. M. sloeg zijn 73-jarigen vader met een turf op het hoofd, zoodat deze bewuste loos achterover viel, en bracht hem daarna met een mes ernstige verwondingen aan den slaap toe. De dader, die vroeger soms niet wel bij het hoofd was, werd gearresteerd. De moord te Oosterzee. De rechtbank te Heerenveen heeft de voorloopige hechtenis van ds. E., te Oosterzee, met 30 dagen ver lengd. Bij de instructie is gebleken, dat me vrouw E. niet is verdronken, maar tenge volge van op haar gepleegd geweld is over leden en dat het lichdam eerst daarna is te water geraakt. Afgebrand. Gisternacht ruim één uur is brand uitgebroken in de meubelmakerswerk plaats van D., op Eellenoord te Woensel. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet beletten, dat de werkplaats met voorraad en inboedel geheel afbrandde en het belen dende woonhuis van de wed. T., met inboedel en al, eveneens een prooi der vlammen werd. Alles was verzekerd. De brand in Den Haag. Omtrent den brand aan de Dunne Bierkade te 's Graven- liage, waarover wij reeds hebben 'bericht, wordt aan het Vad. nader het volgende ge meld: In de achterkamer sliepen 3 kleine kinderen, die zeker door den rook gestikt zouden zijn als niet een broer van den bene- denbewoner de kinderen had gered. Dit staal- tie van moed dient zeker vermeld te worden. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Wij herinneren aan den herijk van maten en gewichten, die dezer dagen op verschillen de punten in de stad plaats heeft. BKEKtYTÓTX De heer A. Bombent te Haarlemmermeer is ter terechtzitting der Arr. Rechtbank al-1 hier van den 19en Maart 1912, beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand j in de gemeente Haarlemmermeer en de heeir j Mr. P. G. vain Tienhoven, als zóódanig te Heemstede. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank' alhier is bij yoin- nis d.d. 19 Maart 1912, in staat van faillis sement verklaard W. van Gemert, boekhouder te Haarlem, Santpoorterstraat. Rechter Commissaris Mr. H. vaJn Lbghem de Joaselin de Jong. Curator Mi".. G, A- Feits. HÖOGERi BEROEP, J. Hl, te Haarlemmermeer, .dolor de Air. Rechtbank alhier veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf ter zake van mishan deling van een ambtenaar in functie, is van dit vonnis in Honger beroep gekomen. SCHILDERIJEN TENTOONSTELLING. In het BroUgebouw wordt vanaf heden tot en met 28 Maart e. k- een tentoonstel- j ling met verkoop gehouden van moderne schilderijen. De kunstverkoopingen zijn in-1 derdaad in deze dagen niet van de lucht. Va ar we kunnen deze omvangrijke verza- meling van schilderijen van verschillende) bekende schilders bijzonder warm aanbeve- i len. Wlaint er is ook een groote verscheiden-; beid van werk. Laten we enkele namen noe men Albert Neuhuys, Henriette Renner, Blemmerts. Jacob Maris. O. L. Dake, Jr. Jac. van Looy, enz, ,"\Vrrkeh,]k een buiten gewone collectie, NOTARIS A. J. C. DAAMEN. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als notaris ondervond notaris A. J- C. Daamen zeer veel belangstelling. Den gebeden dag kwamen tal van telegrafische en andere gelukwenscheu binnen, terwijl een keur van bloemstukken, het salon versierde. Namens het personeel werd no taris Daamen hedenmorgen gecomplimenteerd door den candidaat-notaris, den heer YanLiempt. Tevens werd den jubilaris namens hen een prachtig bloemstuk aangeboden. Hedenmiddag half drie was er receptie, waar van een ruim gebruik werd gemaakt. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 19 Maart. E- S. brank en G. C. Visser. Geboren: 15 Maart. z. van M. Kleijn—Want. 17 Maart. z. van P. B. Schoolmeester—Gom- pertz. 18 Maart, d. van J. H. BoschSchouten. BEVBfRWIJK. Statuten. Bij Kon. besluit van 9 Feb. 1912 zijn goedgekeurd de statuten van de vereeni ging „Het Kruisverbond", onder patronaat van den H. Bonifacius, alhier. Personalia. Op zijn verzoek is eer-vol ont slagen als brievengaarder de heer K. Schipper. Vechtpartij. Alhier heeft in een café een hevige vechtpartij nlaats gehad tussehen een onbekende en den heer G. Kooijakkers, welke zoo hoog liep, dat laatstgenoemde met een biljartqueue een hevigen slag in het gezicht kreeg, waardoor hij haast onkenbaar is geworden. HILLEGOM. G e me eln t e r a, a.d. Gisteren vergader de te 10 uur de Raad dezer Gemeente in openbare vergadering. Afwezig waren meifc kennisgeving de heeren H. A. v. Waveren en R'|. A. v. d. Schoot; zonder kennisgeving ide heer Joh. Guldemond, ,Hie later ter ver gadering kwam. Tot voorstemmer werd hij loting! gekozen He heer J. H- M. Balvers. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd, 't Zelfde ge schiedde met de ingekomen stukken. Het bouwplan der firma René Sehoo en Co., werd mede goedgekeurd. Bij punt 4, verzoek van den heer L. H. H. Hanrath, iuzake uitweg' voor zijn woon huis aan de Sixlaan ontspon zich een breed debat, B. en iWi. hadden nl. .vastgesteld niet vaar hun vroeger besluit af te wijken en slechts een paid toe te staan. De heer Topper vraagt, waarom een wei gering? Aan andere bewoners, die daar ge bouwd hebben is ook een uitweg' verleend. De voorz. zegt, dat de Six-laan geen rijweg is. De heer van .Wjaiveren-Emendata wil den uit gang geven, de heer Hanrath betaalt toch ook zijn belasting en' zóó druk zal 't gerij van dien heer niet zijn, dat de weg er door benadeeld wordt. Nog' zeer veel wendt hier over gesproken. Ten slotte wordt 't voorstel van B. en iWj. verworpen met 7 stemmen tegen 2 en 1 blanco.. Daarna wordt 't voor stel aangenomen om aan Dr. H. den uit weg .te geven met 6 vóór, 3 tegen en 2 blanoo. .met de bepaling dat zulks geschiedt tot wederopzegging toe en idat 't onderhoud «n tien •aianlog' voor rekoning' Van uLen lieea* H. komen. Aian den heer Lammens wordt verlof Ver leend het door hem gevnaiagde hek te plaat sen na, een opmerking yan den hoer Heems kerk en eenige wijziging in 't voorstel. 'tDiag. Bestuur heeft in zake het bauwen eener bakkerij Voor He Ooöp. Br. V., advies ingewonnen bij de gezondheids-commissie te Katwijk, die geen bezwaar heeft. Het ver lof wordt dan ook vei'leend. De aan te leg gen stralat zal eene breedte van 10 M. moe ten hebben en 't gebouw 5 M, uit het hart vian den weg als rooilijn. Kohier Straat- en Rioolbelasting'. .dienst 1912 werd goedgekeurd. Nog' kwamen 3 punten' in openbare behan deling. .die niet waren geconvoceerd. Punt 8. .bouwplan werkmanswoning firma v.an Zanten en Cd o.p haren tuin nabij den Loosterweg' I. De heer Heemskerk stelt voor 't verlof te geven, doch belichten en beterden van den weg' naar die woning voor te schrijven. De heer Gixldemotnd vindt die bopaling niet noo dig. 't Verlof wordt met algemeene stem men verleend, op Voorwaarde, dat de weg hard wordt gemaakt, .te beoordeelen door B. en m Punt 9 luidde: bouwplan yajn 6 arbeiders woningen H. E. A. Schilpzland a,an de Ame- likastraat. Goedgekeurd. Punt 10 was: Stiaatplan„Eerste Kiroeht- stra'at" ook hier werd 't voorstel van ,B- en [Wl aiangenomen'. Bij de rondvraag wil de heer Guldemond een keuringsdienst Van levensmiddelen' in overweging geven, blij noodigt B. en ÏWI uit zich i,n contact te stellen met andere gemeenten, b'.V. Haarlem. DÓ voorz. zegt 'daar later op te zullen antwoorden. De heer Heemskerk wil dralad en paaltjes hier en daiar opgeruimd zien, de heer G. eluh. v. Zanten beklaagt Zich, 'dat ons natuurschoon te loor galat. _D!e voorz. stelt hem gerust. De vergadering wordt daarna, gesloten'. VOORHOUT. Rükstuinbouwwintercursus. Gisterenavond werd in tegenwoordigheid van den Rijks- tuinbouwleeraar den heer K. Volkerz, en de Commissie van Toezicht, door de onderwij zers de eindles gegeven aan den Rükstuin bouwwintercursus, alhier. Uit het beantwoor den der vragen bleek dat de leerlingen met vrucht de lessen gevolgd hadden. In het woordje, dat de heer Volkerz tot de leerlin gen richtte, deed hij vooral uitkomen de moei te die de onderwüzers zich geven, en de kos ten, die rük gemeente en provincie maakten voor deze zoo hoogst nuttige zaak; hij spoor de de leerlingen aan steeds zoo trouw nioge- lpk de lessen te volgen, om hier de kennis op te doen die hen in het latere leven zoo goed te pas komt. NOORD WIJ KERHOUT. Bloembollencultuur. De afdeeling Noordwij- kerliout vergaderde gisteravond in café „Het Wapen van Noordwijkerhout". De Voorzitter heette de talrijke aanwezigen welkom, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Tot lid wordt aangenomen P. van den Berg Jzn. Ingekomen is een brief van bet Hoofdbestuur om eenige personen te willen aanwijzen voor op name van de grootheid der gekweekte gewas sen met het oog, daarvan eventueel een stati stiek op te maken. Vooralsnog wordt deze brief niet behandeld. Tot afgevaardigde naar de algemeene verga dering wordt benoemd de lieer N. Mooijman, tot diens plaatsvervanger de heer N. C. van der Zalm. Bij het behandelen van den beschrijvingsbrief wordt even stilgestaan bij liet punt, voorstellen de het houden van een tentoonstelling in De cember 1912. Hierop is door een afdeeling een amendement ingediend met het doel op deza tentoonstelling ook publiek toe te laten. De heer Moorman is hier tegen, zoowel om de beperkte ruimte,- waarin die tentoonstelling wordt ge houden, alsook omdat de tentoonstelling meer uitsluitend is voor lien, die bloembollen prae- pareeren. Nog wordt besloten een vergadering uit te schrijven voor de leden der veil ingscom missie, waarna de voorzitter onder dank de vergadering sluit. De Lente! Als een groote bijzonderheid kun nen wij melden, dat bij den heer P. Heeinskerk Jr. alhier, de aardappelen genaamd „Duc of York" reeds op regel boven den grond staan. Werkt het weer mee, dan kunnen er half Mei reeds nieuwe aardappelen zijn. HAA BELEMMER MEER Dynaimiet a an 'de „L'eeg'hwater"< Reeds een Vijftal dagen is men bezig aan het stoomgemaal „De Leeghwater" om met dynamietpatronen ontploffingen te bewerk stelligen. watuxloor zware stukken ijzer, die verwijderd moeten worden voor de verbou wing. worden opgeruimd. Aanvankelijk be gon men met kleine ladingen, maai' all en ge maakte men ze zwaarder, zoodat thans op een paar uur afstaiul de ontploffingen .wor- td-on De gewichtbalk idéï machine is reeds opge ruimd, terwijl men nu bezig' is aan de stoom- houder. De ontploffingen worden geleid door een Luitenant, een onderofficier en 2 man schappen van de Genie. De omgeving is be hoorlijk afgezet voor het publiek daar ide passeering meermalen gevaar oplevert. SCHOTEN. De Gemeenteraad zal vergaderen op Donder dag 21 Maart as. n.m. 72 uur, ter behandeling van de navolgende onderwerpen Ingekomen stukken. Verzoekschriften om ont heffing van de bouwverordening. Vaststelling bestek voor te maken uitbouw van een brand- ladderwagen. Voorstel van het raadslid A. P. A. Verkooy in zake de motie Troelstra. Verzoek schrift der gemeentewerklieden om verlenging van den duur van den duurte-toeslag. Onbe- woonbaarverklai'ing van een woning. Verzoek schrift van A. Stoffer om gratificatie. Verzoek schrift van J. Korsman om afwijking van de rooilijn. Bespreking opmerkingen van het raadslid P. Boxs inzake de gasfabriek. Vaststel ling van het uitbreidingsplan. Kohier hoofdelij- ken omslag 1912. Reclames hoofdelijken omslag 1911. BLOEMENDAAL. Vertrokken. De heer Henri J. Harms Jr., da bekende gieter van het „Gegoten Huis" te Sant poort, is heden van Bloemendaal naar Parijs vertrokken, alwaar hij zich metterwoon zai ves tigen. De heer Harms is er in geslaagd, aldaai een maatschappij op te richten voor de exploi tatie over de geheele wereld van de patenten Harms en Small welke maatschappij zich het gie ten van huizen ais het bestaande te Santpoort ten doel stelt. Voor Nederland blijft echter he! kantoor in het bekende huis te Santpoort ge vestigd. HEEMSTEDE. Vechtpartij. Gisteravond omstreeks negen uur kregen twee beschonken personen op de Leid- schevaart dicht bij de Zandvoorderlaan twist; weldra liep het uit op een vechtpartij, waarbij een van beiden in die Leidschevaart terecht kwam. Gelukkig hadden een viertal tmenscihcn op de brug het geval gade geslagen, die 11a veel moeite dien beschonkene op het droge wisten te brengen. Zijn kameraad had intussehen het hazenpad gen kozen. Vijftigjarig jubilé. Op 1 April a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat do heer J. Ebbers Sr. als aissistent-aptoheker te Heemstede in dienst trad bij dr. E. Hoffman; na diens dood! bij dir. K. Prins, en thans werkzaam bij dr. M. Golem brander. Kath. Drankbestrijding. Giste ren vergaderde in het R. K. Veroen. ons Kruisverbond „St. Joseph. De voorzitter maakt hekend dait ons door Ide gemeente voota 1912 eene subsidie i*s toegestaan van f 30. Door den Geest.-Adviseur wordt een op drankbestrijding toepasselijk hoofdstuk uft een hoek getiteld „Levenskunst" voorgelezen- Bekend gemaakt wordt dat Zondag 13 April eene prop.-vergadering gehouden wordt waar als spreker zal optreden de ZeorEerw- Pater. H. Ermann S. J. van Rotterdam. DW behandeling' vian eenige vragen nat de O®- thechismus voor drankbestrijding: en het zin gen van een lied bracht een zeer alaing-ena,®® stemming in 'Je vergadering.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2