DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. ■■Sir 40Q 4s? 300 s-i1 150 100°=^ 60 ■s STADSNIEUWS. Kinder hu is vest 29-31-33, Haarlem AGENDA. RIJDAG 29 MAART 1912 36ste Jaargang No. 7794 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426* Alle betalende nbonnéa op dt; blad, die ia fa«l besK eener verzekeringspolis «8», «Qn volgens de bepalingen op de ponnen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor; De nitkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de MeeteehappQ „Ocean« Bijkantoor voor Haarlem de Wederlandsch» Credietbank Nieuwe Dracht it Dit nummer twee bladen. bestaat uit Komedie. Hh Het buitenland en de Tjnrïefwet. Haarlemsche Alledagjes No, 529. Onze Bioscoop-Voorstelling in Vereeniging .Do ■SB* ABONNBMBNYSPRU* p«r 8 uuuidm voor HmtImé i( J /JJ» Voo» de plaatsen, waar een agentia gevestigd (kom der gemeente) 1,86 Voor de overige plaatsen is aederiaad franco per poet UO Ationderiyke nonuner» *V°8 PRU8 DER ADVERTENTIE^: Van 1—6 regels 60 oent (oonUnt 60 oent) Iedere regel meer 10 oent Buiten Haarlem en de Agentschappen lo oent per regeL (Buitenland 80 oent Beolames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 oent (6 regels), driemaal voor 60 onat (I contant.) 1000 WkSSfe* één wÜ» ving sr. 15 HULDEN b) verlies van Mn anderen vinger. HET GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD van deze week bevat de volgende: PLATEN: Het is volbracht. Mgr. Dr. W. H. Nolens. Voetbalwedstrijd Holland-Duitsch- land (3 foto's). De Koningin te IJmuiden. De scheepsramp in.het Kanaal (2 foto's). Een cu rieuze tijdsaanwijzer. Eerste steenlegging van rle Sint-Jozefsscholen te Hoofddorp en van de nieuwe kerk te Rotterdam. Een narwal in de Zuiderzee (2 foto's). Een 55-jarig huwelijks feest. Keu kijkje in de ateliers van Jan Brom. De Moeder van Smarten. TEKST: De lijdensweek. De erfgenaam van een troon (vervolg). Mgr. Dr. Nolens. Aller- 1( i. Een dochter der heide (slot). Het Hoen. Voor onze jongens en meisjes. Zaterdag 30 Maart. Gebouw ,.S t. B a v o" R.K. Volksbond half 9 uur Spaarbank „St. Antonius van Padua". 8 uur zitting Hulpspaarbank [Scho terkwartier). Half 9 uur Spaarkas „St. Ni- cola as" (Winterprovisie) en sluiting der Bi bliotheek. Concertzaal „Vereeniging" 8 uijr Concert ten voordeele der Vereeniging „Wel- ladiglieid naar Vermogen" onder leiding van Joh. Steen man. Bioscooptheater Groote Markt Venoóuing Leven en Lijden des Heereu. rT py.l o r's Muse u m Buitenarewone ten toonstelling van kunstwerken bestaande in de verzameling van Teyler's Museum. „Ita- iiaansehe teekeniugen" uit de in 1791 door Teyler's Stichting aangekochte verzameling van de koningin Christina van Zweden. nu dra in koor een weeklacht hooren afste ken, dat die Bakkerswet onafgedaan blijft.... Immers: de Regeering en de Rechterzijde hebben dat spelletje doorzien, en gisteren kortaf gezegd, nu de linkerzijde haar stille obstructie voortzet, de Sociale wetge ving moet vóórgaanl Willen de heeren de Bakkerswet per se, welnu, de heer Nispen zeide uit naam van Rechts, dat de Rechterzijde bereid was ook Zaterdag en drie dagen van de Goede Week I te vergaderen Maar daar was het natuurlijk niet om te 1 doen! I Deze ergerlijke komedie zal nu toch wel duidelijk aan het land toonen, hoe door de linkerzijde met opzet 's lands tijd wordt ver- j morst, ten einde de behandeling van voor het volk noodige en nuttige wetsontwerpen te j vertragen en zoo mogelijk te verhinderen. En dat alleen met een politieke bedoeling. De heer Troelstra is de voorganger van deze weerzinwekkende politiek, en al wat links is, volgt hem trouw.... Nu zal men in de liberale bladen natuur lijk krokodillentranen schreien om het onaf gedaan blijven der Bakkerswet, maar het land zal zich na de komedie van gisteren daardoor zeker niet laten beetnemen! Van links heeft men de behandeling der Bak kerswet verhinderd: de Rechterzijde moet te genover deze ergerlijke en opzettelijke ob structie nu alles in het werk stellen om de sociale wetten in het Saatsblad te doen bren gen 1 Ergerlijker en weerzinwekkender komedie, dan door de linkerzijde gisteren in de Tweede Kamer vertoond is, hebben wij tot nog toe niet beleefd! Men weet, dat men van Links bet erop toe legt, de totstandkoming vóór 1913 der sociale verzekeringswetten (ziektewet en invalid! teitswet) zoo mogelijk te verhinderen. Dan kan men bij de rbeiders komen met 'tpraatje de Christelijke Regeering, heeft, ondanks hare beloften, niets voor den arbeider gedaan Dit'sluw bedrijf Dr. Kuyper heeft er in De Standaard" herhaaldelijk tegen gewaar schuwd was héél mooi opgezet: de obstruc tie hij de Militiewet, het lange gepraat over futiliteiten bij do Vogelwet, dat allés moest dienen om de beraadslagingen maar te rek ker, te rekken... En nu de moties inzake de onderwijzers- tracfcmenten: een prachtig voorwendsel om maar lang aan den gang te blijven! Want van links was de gedachtengang zóó na Pasehen de voordracht voor het Pantser •chip en de Bakkerswet.... en dau nog wat leiniglieelen, daar praten we den zomer wel me vol. Dan schiet er voor de sociale wet gev-ing geen tijd nicer over, noch voor de 'Pariel'wet, want dan komen de begróotingen... en dan is het de tijd voor de verkiezingen Om dit ergerlijk spelletje door te zetten, moest men (na de Vogelwet al zóólang gerekt te hebben als maar mogelijk was) over de oTidorwijzerstuaetementen oreeren..., geen nood: van links kwam de eene spreker voor en de andere na aau liet woord! Twaalf sprekers uit de liberale partijen, ongerekend nog de socialisten, staken ellen lange redevoeringen af, en de Kamerverslag gever der „Nieuwe Rett. Ct." verklapte het hij vergissing: dat doen de heeren, om een be handeling van de Bakkerswet vóór 't Paasch- reoes ónmogelijk te maken.,, V.oo was het ook Gisteren bleek dat overtuigend, toen weer een lange dag volgepraat werd over de mo ties'der heeren Ter Laan en Arts. En toen de tijd verstreken was, toen er geen kans meer op was, om vóór Paschen de Bakkerswet af te doen, zooals de Regee ring op het program van werkzaamheden had gezet, toen kwam de heer Troelstra met een schijnheilig gezicht voorstellen, nè Pasehen aan de Bakkerswet te beginnen!... En heel de linkerzijde riep ijverig: o ja! Ziet nu hier de ellendige komedie. Men zou nu meenen, dat de heeren van links zoo veel gevoelen voor beperking van den nacht arbeid in het bakkersbedrijf, zooals minister Talma die voorstelt? In geenen deele! De groote oppositie kwam en surnt oteeds van de liberalen, van de liberale patroons, ven de linkerzijde ook uit de Kamer, dit dus 'nets liever kan wenschen dan dat dit ont werp nooit wet wordt! Maar tóch roepen ze nu ach en wêe, en J üe liberale en socialistische kranten zal men Toen bet Kamerlid van der Molen onlangs, over do verwoed© aotie togen cfc TarfefwcC spre- kende/gevraagd had of het buitenlandsch kapi taal daar niet achter kon zitten, ging er een koor van stemmen vol deugdzame verontwaar diging op. Wel foei, wat denkt u well. Tooh zijn wij er wel deugdelijk van over tuigd, dat de buitenlandsche handelaren, die, naar zij zelf zeggen, groot belang hebben bij een verwerping der Tariefwet, de campagne te gen die wet ook geldelijk steunen. Waarom zouden ze het niet? Wij hebben circulaires voor ons liggen van Duitsche fabrikanten, die op allerlei wijzen den Nederlandschen grossiers en winkeliers vóór- zingen: „Nieuwe tariefwet, hoogere prijzen! Koopt thans 1". Meer nog: een fabrikant in Erfurt schrijft aan zijn Hollandsche clientèle, na medegedeeld te hebben dat hij zijn fabrikaten duurder moet maken als de Tariefwet komt: „Tot nu toe is deze nieuwe tarief (sic) „echter nog geen wet en kan nog veel ge- „daan worden om dat tegen te werken, het- „welk toch een geweldige schade voor den „Hollandschen handel zoude zijn." De goede man is wel zoo naief te meenen, dat de IlolLandsche afnemers zullen gelooven.dat die „geweldige schade" niet den Duitschen handel en de Duitsche fabrikanten zou treffen, maar den Hollandschen handel! Hij zegt echter nog meer „Wij kunnen er niet genoeg op aandrin- „gen, om bij elke gelegenheid het publiek „er op te wijzen, dat iedereen mee moet „helpen, dat de oude invoerrechten niet „veranderd en verhoogd worden; het kan „zijn, waar het ook wil, in vergaderingen, „vereenigingen, sociëteiten of ook in het „verkeer met uwe cliëntèle". Eizoo. Ten believe dus van den buitenland- schen importeur, die nu profiteert van de om standigheid dat onze industrie niet floreert, die met goedkoope Duitsche arbeidskrachten zijn waren fabriceert en het den Nederlandschen fa brikant onmogelijk maakt te concurreeren, moe ten de Nederlanders-zèlf zich aanspannen om j toch maar den ouden, voor den buitenlander zoo voordeeligen toestand te behouden 1 Ziet men nu waar degenen zitten die door de nieuwe Tariefwet zullen getroffen worden? In het buitenland vooral I De buitenlandsche fabrikanten zijn het, die steen en been klagen, die hemel en aarde bewegen, zou men denken dat ze het doen iu het belang van den Neder landschen handel of het Nederlandsche publiek? Och kom! Zij weten dat de Tariefwet zal brengen een hoogere bloei en vooruitgang der Nederlandsche industrie, en dat maakt hen bezorgd voor zichzelf en brengt hen ertoe, erop aan te dringen bij de Hollandsche klanten, dat deze zich voor hun buitenlandsche leveran ciers moeite zullen getroosten! Z.ullen daar nu vele Nederlanders inloonen? 't ™~-" onbegrijpelijk ztfnl GOEDE LECTUUR,, Het bestuur van idie St. Vinccntius-bdblior theek heeft een g'o-edep maatregel getroffen, die veler instemming' zal hebben en...., ook weer met succes kan dienen in dezen tijd van verleiding' en vergiftiging doior zooveel slechte lectuur, om deze laatste ook in den zomer te blijven bannen uit Roomsch getzin en Roomsche® kring, [Was tot dusverre de St. Vineentius-Bibiio- theek des zomers buiten gebruik gesteld, de eommissie heeft nu, naar wij met ze kerheid vernemen, besloten ook van April tot en met September deze instelling althans één avond in de week (des Woensdags) voor het publiek open te stellen Een maatregel die volen genoegen zal doen. Maar die ook te meer doet waar (loeren en op prijs stellen het liefdewerk onzer Vin- oentianen, die zich ten behoeve der goede lectuur nu weer vrijwillig dezen nieuwen arbeid en opoffering van tijd opleggen. Mo ge hun door véél gebruikmaking on goede vruchten Van dit werk de voldoening worden gegeven, die zij verdienen! en eergisteren nog de gelegenheid opengesteld, tegen zeer matigen entrêeprijs toegang te krij- Om 8 uur gisterenavond kon er, vergelijken derwijs gesproken, geen muis meer in de groote zaal van de Soc. „Vereeniging", tenzij in de voetpaden die op order der politie vrij moesten blijven 1 Geen plaats was er onbezet, beneden noch Koven, en er zün er nogr Keel wat geweest, die met z'n drieën twee plaatsen deelden.... We mogen dus spreken van een reusachtig succes, en dat is onze bioscoopvoorstelling van „Het Leven en Lijden des Heeren" geweest in alle opzichten! Dat de zaal was uitverkocht, zoodat wij ook voor de voorstelling van heden vele honderden plaatsen voor onze abonné's moesten reserveeren, hebben wij al gemeld. Maar ook in alle andere opzichten was deze vertooning een groot succes voor de „Nieuwe Haarlemsche" die aan hare abonné's iets heeft geboden wat diepen indruk heeft gemaakt en wat met onverdeelde stichting en belangstelling door die ov-ertalrijke bezoekers is genoten. De prachtige gekleurde bioscopische beelden, die ons vanaf de Boodschap des Engels aan Maria tot aan Jezus' Hemelvaart en verheer lijking alle episoden uit het leven van den Hei land als waar voor oogen tooverden, waren stichtend en schoon, in alle opzichten waardig de verheven historie, die erdoor werd uitge beeld. En de wijze waarop dit alles werd vertoond, door de goede zorgen van de directie van het Bioscoop-theater op de Groote Markt, verster ken den goeden indruk nog aanmerkelijk. Kalm, bedaard en stemmig was de loop van de film, duidelijk en scherp de beelden, rustig volgden ze elkaar op, terwijl een sobere, doch welgekozen toelichting, met de eigen woorden van het lijdensverhaal en uit de Evan geliën meestal, den verklareriden tekst gaf, waar het noodig kon schijnen. 'En bovendien heeft het vaak aangrijpende, pakkende gezang van het jongenskoor, dat bij de verschillende tafereelen toepasselijke' liederen en motetten zong, den indruk van het geheel i ten zeerste verhoogd. Innig klonk het „De her dertjes lagen bij nachte" bij de tafereelen der Engelenboodschap op Bethlehem's velden, en aangrijpend was het „O salutaris Hostia" bij de schoone scène van het Laatste Avondmaal, roerend het „Paree Domine" bij de geeseling en kruising, en blij het „Alleluja" bij de Opstan ding Inderdaad, door dit koorgezang, sober en toch op de juiste-wijze aangewend, "hebben de prach- j tige lichttafreelen nog in stemming en effect j veel gewonnen, en den heer Jae. de Jong, die j het geheel leidde en met zijn toepasselijk orgel- l spel den z,ang begeleidde en de vertooning in haar geheel steunde, komt warme dank toe voor zijn medewerking. Een dank, dien wij hem uit eigen naam en voor al de bezoekers van onze Bioscoop-voorstel ling gaarne mogen brengen. Ook het fraaie orgel een „Mason Ham- lin"-instrument, door de firma I. L. R. I. Kos ter op de Groote Markt welwillend afgestaan, voldeed prachtig en beheerschte de groote zaal volkomen. Afzonderlijk mag met een lofwoord de kleine sopraan-solist genoemd worden, wiens helder geluid aau de Hollandsche liederen een bijzon der charme gaf. Hedenavond wordt de voorstelling herhaald, en voor degenen die helaas voor gisterenavond geen plaatsen meer konden bekomen, hebben wii door een bon in onze bladen van gisteren gen. Wij zijn ervan overtuigd, dat ook heden avond de inderdaad stichtende voorstelling bij al degenen die haar bijwonen, in den smaak zal vallen, evenals het ons een waar genoegen doet te constateeren dat deze eerste publieke voorstelling voor onze abonné's, door de „Nieu we Haarl. Courant" georganiseerd, zulk een reuzensucces heeft gehad! NED. VEREENIGING TOT BEVORDE RING VAN ZONDAGSRUST. In het gebouw der afd. Haarlem vau don Ned. Protestantenhond te Haarlem werd gis teren de algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche Vereeniging tot be vordering der Zondagsrust. Na een openingswoord door den voorzitter werd allereerst het rapport uitgebracht van het Hoofdbestuur omtrent de vraag: of ter bevordering van hunne of anderer Zondags rust tegen bezoldiging werkzaam zijnde per sonen, behoefte hebben aan een vrijen hal ven Zaterdag en of aan het verleenen van zoodanigen vrijen halven dag bezwaren zijn verbonden, ontleend aan het bedrijf of den dienst, welke niet kunnen worden weggeno men. Het hoofdbestuur verzond voor het samen stellen van dit rapport naar alle oorden des lands, met name naar de Kamers van Koop handel en die van Arbeid 261 circulaires. Hierop kwamen 88 antwoorden in. Uit deze antwoorden meende het hoofdbe stuur de volgende stelling te mogen opzetten: Het staat vast dat de halve vrije Zaterdag middag in het belang is van de Zondagsrust. De plotselinge omkeer immers van arbeid in rust is niet gewenscht. Het hoofdbestuur uu de hooge waarde er kennende van wat reeds gedaan werd in het belang van de Zondagsrust en dankbaar voor het vele dat daarvoor is gedaan, spreekt als haren wensch uit dat ieder blijve arbeiden door alle middelen, ieder in eigen kring, om dezen vrijen Zaterdagmiddag in te voeren en de volksopinie in die richting te bewer ken, opdat de Regeering, indien zij een voor stel doet in den geest der algemeene vereeni ging, zij in de volksopinie steun vinde. De minderheid van het Hoofdbestuur, één lid, acht het hoofdbestuur niet gerechtigd deze stelling op te zetten uit de ingekomen ant woorden. Besloten werd het rapport van het Hoofd bestuur in druk te doen verschijnen en aan de afdeelingen te doen rondzenden. Op een volgende vergadering zullen de conclusies van het Hoofdbestuur in bespreking worden gebracht. Hierna deed de secretaris verslag van de verrichtingen van het Hoofdbestuur iu het afgeloopen jaar. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. De ont vangsten hadden bedragen ƒ1198.85; de uitga ven ƒ763.93; zoodat er een batig slot is van 433.92. Met één stem meerderheid werd het voor stel van het Hoofdbestuur om de algemeene vergaderingen weer in het najaar te houden vérworpen. Een voorstel van de afdeeling den Haag luidde: het Hoofdbestuur doe stappen dat de eenige Zondagsbestelling van de post een ochtendbestelling zij. De afdeeling Rotterdam zeide dat deze aan gelegenheid een zuiver plaatselijke is. De directeuren van een postkantoor regelen de zaak naar plaatselijke omstandigheden. Besloten werd deze aangelegenheid aan de activiteit over te laten der afdeelingen. Mocht echter een afdeeling niet slagen en nochtans meenen, dat er voor de weigering geen goede grond is, dan zal zij zich tot het hoofdbestuur kunnen wenden, dat zich dan zal wenden tot den Directeur-Generaal der Posterijen. Het voprstel van de afdeeling Rotterdam: De algemeene vergadering dringe, onder be tuiging van teleurstelling van de ontvangen reclame, als zijnde zeer weinig „pakkend" aan, op betere uitvoering van het in deze reeds in 1910 vroeger genomen besluit, kon geen instemming vinden bij de vergadering. Meer dere afdeelingen vonden de platen keurig en wel pakkend. Nadat verzekerd was dat nog een andere reclameplaat zal vervaardigd worden voor de vereeniging, trok Rotterdam haar voorstel in. Op voorstel van de afdeeling Utrecht werd aangedrongen bij het Hoofdbestuur dat het zich iu verbinding stelle met voorstanders van Zondagsrust in plaatsen waar een afdee ling der vereeniging niet bestaat, om tot de oprichting van een afdeeling tc komen. Tot leden van het Hoofdbestuur ter voor ziening in de vacature wegens periodieke af treding van den heer J. H. de Waal Malefijt, werd gekozen de heer Prof. Dr. P. J. Muller. In de vacature van Cors. Immig Sr. de heer W. C. van der Haak. Aan de aftredende bestuursleden werd een hartelijk woord van dank gebracht. Na afloop van de algemeene vergadering werd een geineenschappelijken maaltijd ge houden in het Hotel Lion d'Or. Des avonds 8 uur werd door Prof. Dr. P.; H. Ritter, hoogleeraar te Utrecht, en voorzit ter der vereeniging, een belangwekkende rede gehouden over Zondagsrust. De heer Schram, voorzitter van de afdee ling Haarlem van de Algemeene Vereen, tot bevordering van de Zondagsrust, opende de vergadering met een kort welkomstwoord en zette in eenige, duidelijke woorden uiteen, wat zich de vereeniging als doel voorstelt. De heer Schram wekte op om als lid der veree niging toe te treden. Verder begroette de spn Prof. Dr. Ritter uit Utrecht, algemeen voor zitter der Vereeniging, die als spreker zou optreden. Prof. Dr. Ritter, het podium daarna ter- stond betredend, schetste in een bloemrijke rede vol poësie en met veel redenaarstaleati i den Zondag als de lentedag van liet leven, de opwekking van het gemord, opwekking, die is als de opstanding, als een nieuw leven. De Vereeniging tot bevordering van de Zon dagsrust onthoudt zich met voorbedachten rade, ooit te spreken ojver Zondagsheiliging, maar tracht hare krachten te wijden aan de| bevordering der Zondagsrust, doch spreker vraagt zich af, waarom hij niet zou spreken over de hoogere wetten, over de plichten aan de Hoogere Macht. En dan zegt spr.: wie zijn kinderen niet vprzorgt, verliest hen; wie zijn lichaam niet verzorgt, verkwist bet; wie zijn Heer niet verzorgt, verliest Hem; blijft al leen zonder God. Daarom zij voor hen de Zondag, die lente- 1 dag, de dag om zijn God te verzorgen, te j dienen, Diens vriendschap te waardeereu en te vergrooten en te behouden. Hiermede zou spr. kunnen volstaan om het goed recht, de plicht te bepleiten om de Zon dagsrust te bevorderen. Maar er is meer. Men moet zich zelf res pecteeren, niet gedoogen dat men rake aan den vrijen Zondag, van dien Zondag, waar van men zich nrnet omhullen als een pantser, Maar zoo dit aldus is, dat men dan ook res pect hebbe voor zijn medemensch en voor diens rust. De menseh mag noeit middel zijn. Wie zegt: Ik heb een fabriek met zooveel paardekraehten en zooveel duizend handen vergrijpt zich aan den verscbuldigden eerbied voor zijn medemensch. Men zegt van een stad; er wonen zooveel zielen; van een schip: het is bemand met zooveel koppen. Dat gaat nog, maar nog eens: wie zegt in mijn fabriek heb ik zooveel banden, vergrijpt zich aan het res pect voor zijn evenmensch. De menscli is geen middel, hij is doel en heer. Hij heeft recht op de behandeling van menseh en voor spr. heeft hij dus recht op Zondagsrust. Maar nu de praetijk. De groote moeilijkheid is dat de rust vau den een, de arbeid vraagt van den ander. Wat is daar aau te doen? Men heeft mooi theoretiseeren over Zondagsrust, mooi stellin- gen op te zetten om er de noodzakelijkheid van aan te toonen, de praetijk verzet zich niet zelden tegen de theorie en zoo ook hier. Om de praetijk nu te doen aanpassen aan de theorie, dient de Vereeniging. Zij stelt zich ten doel, behalve door sociale wetten, de Zon dagsrust te bevorderen, de liefde er voor on der de menschen aan te kweeken. Spr. spoort dan ieder aan om in zijn kring, onder vrien den en kennissen, voor de Zondagsrust te ijve ren en vooral er het goede voorbeeld in te geven. Woorden wekken, maar voorbeelden trekken. Na deze schoone rede bracht een gemenjri dubbel kwartet, onder leiding van den he*r P. de Nobel, zeer verdienstelijk eenige liede ren ten geboore, waarna de voorzitter de ver gadering sloot. VOETBAL' VAN ROOMSCHE JONGELUI [Wij krijgen bericht, dat de eerste wedstrijd voor de zilveren medaille van den Haarl. Voetbal-Bond gespeeld zal worden tusschen de beide tweede elftallen van onze twee Haarlemsche clubs: Haarlem II en Haarl. Football Club II, en wel... a.s. Zondagmor gen om 10 uur! Even één vraag: zullen de Katholieke jongelui die bijgeval voor dezen wedstrijd in aanmerking komen, hier óók aan meedoen En is er na kerktijd geen gelegenheid genoeg voor 't voetbalspel Er zijn er nog1, die zich eraan ergeren, dat we voor Roomsche jongelui een flinke Roomsche club wenschen NOORD-HOLLANDSCHE SOHIETBOND. Stand op 27 Maart van het buksooncours, uit geschreven door den N.-H. Schietbond: A. Korps wedstrijd. 1. Voor Vaderland en Koning, Haarlem, 19 visuels 218 p.2. Gene raal Joubert, Overveen, 17 visuels 209 p.; 3. Ge neraal van Merlen, Haarlem, 17 visueL 205 p.j 4. Bloemendaal Commando, Bloemend-aal, 15 vi suels 186 p. B. Personeel (schutters le kl.); 1. O. v. d. Berg, Hoorn, 46 p., en 2. H. J. Bouman, Haarlem, 40 p., loten; 3. J. Viets, Haarlem, 44 p.; 4. D. Saln, Haarlem, 43 p.; 5. Paul Roo- zen, Overveen, 43 p.; 6. P. J. Hekker, Over veen, 42 n.7. Alb. Bos Hnxz.. Overveen, 41 p.v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 1