BINNENLAND. NIEUWS UIT HEN BUITENLAND. Onmiddellijke Verlichting van Stijve Gewrichten. STADSNIEUWS. OVERZICHT. OP VOOR „HET ROOMSCHE OCHTENDBLAD". DE FRANSCHE AUTOBANDIETEN IN AMSTERDAM? Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage, Het verhaal van „Central News" over die kolossale nederlaag der Italianen in TRIPO LIS blijkt alweer een „canard" te wezen. De officieuze Italiaansche „Agenza, Stefani" die ditmaal wel de waarheid zal zeggen, ver telt dat het verhaal van „Central News" „als gewoonlijk", eiken gTond ontbeert. Dat is reeds duidelijk, wanneer men weet, dat het verzonden is uit Dehibat, dat op 2000 K.M. van Benghasi aan de Tunesische grens ligt. De berichten der' Italiaansche regee ring uit Benghasi meldden slechts; dat de Turksche en Arabische strijdmacht, die in den omtrek van Benghasi gelegerd was, zich naar het binnenland heeft teruggetrokken. We hebben deze week, onder onze klei nere berichten, mededeeling gedaan van ROOSEVELT'S nederlaag, bij de voorloopi- ge verkiezingen in New-York geleden. De hooge sprongen van den oud-presid. schijnen hiermee uit, en deze gebeurtenis Zal waar schijnlijk tengevolge hebben, dat in de groo- te republikeinsche partij der Unie een scheu ring' ontstaat. Het doel der dissidenten zal zajn een eigen Conventie te houden en Roo- icvelt als hun candidaat voor het president schap te stellen. Maar..... kans op een nieuw- presidentschap heeft Roosevelt niet meer! De nederlaag van Roosevelt was grooter dan zelfs de vrienden van Taft verwacht hadden. De aanhangers van Taft hadden den Roo6eveltianen 12 van de 90 zetels aange boden; Hi de verkiezingen wist Roosevelt er echter slechts 7 te bemachtigen. Nauwelijks was het resultaat der stemming bekend, of Eooseveld en zijn vrienden ver kondigden luide, dat er fraude gepleegd moest zijn en dat de verkiezing gsen ernstig karakter droeg, maar eer als een grap te beschouwen was. ,,De aanhangers van Taft, zeide Roosevelt, hebben schaam tel oozer prak tijken toegeoast, dan Tammany Hall ooit gedaan heeft." Nu ja.!..- De tegenstanders van Ro'Oisevelt niecnen flan ook dat hij. na in Noord-Dakota, New- York en Indiana een zwaren nederlaag gele den te hebben, feitelijk als candidaat voor het presidentschap geelimineerJ is. Volgens de „New-York Herald" overwe gen de aanhangers van Roosevelt, of het taiet beter zou zijn. dat de oud-president zijn candidatuur intrekt ten gunste van een can- SUdaat met een minder bekend verleden. Zij zonden dan tevens pogingen doen om ook Taft te bewegen af te zien van zijn can didatuur. maar deze schijnt, nu zijn kansen 'zoo gunstig staan, aan niets minder te den ken dan aan een verlaten van het strijd perk Een telegram uit Colorado meldt, dat ook 3e republikeinsche conventie van Colorado zich met groote meerderheid ten gunste van Taft tegen Roösevelt verklaarde. KONINKLIJK BEZOEK AAN ROTTERDAM. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen- 'drik der Nederlanden hebben bet voornemen op Zaterdag 13 April a.s. in den namiddag een niet officieel bezoek te brengen aan Rotterdam en Stellen zich voor na aankomst aan het station D. P. de Groote Kerk te bezoeken en vervolgens een tocht op de rivier en door enkele havens te maken. De inscheping zal plaats hebben aan het paviljoen van de Koninklijke Roei- en Zeilver- eeniging „De Maas". Gedurende den vaartocht zullen «enige mechanische bunker-inrichtingen van de Steenkolen-Handels-Yereeniging in wer king worden gezien en een bezoek worden ge bracht aan het etablissement van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploi tatie van petroleumbronnen in Nederlandsch- Indië aan den mond van de Waalhaven. De tocht op de rivier zal worden besloten door een bezoek aan het stoomschip „Kawi" van den Rot- terdamscben Lloyd aan de Lloydkade. De hooge bezoekers zullen van daar naar het station D. "P. terugrijden. Baron van Wijnbergen, die Woensdagavond in ons Haarlemseh „Geloof en Wetenschap", in zijn rede over „moderne vooruitgang" zoo krachtig voor de Roomsche pers opkwam, heelt over dit laatste onderwerp Donderdag avond in Hilversum een rede gehouden, waar van wij een zeer belangrijk gedeelte onzen lezers niet willen notkouden. De heer van Wijnbergen sprak allereerst op overtuigende wijze voor de plaatselijke en kleine pers, en toonde dezer noodzakelijkheid en vruchtbaarheid aan. Dan antwoordde hij op de vraag: „moeten wij dan, om op de hoogte te blijven van wat onze tegenstanders willen, niet een liberaal blad lezen?" met een beslist: neen! „Er zijn maar weinig menschen (wij citee- ren het verslag in „De Maasbode") die de liberale pers nog noodig hebben. Voor onze handelszaken hebt gij de liberale pers niet meer noodig, dan kunt gij tegenwoordig alles hij ons vinden. „Voor uw ontwikkeling hebt gij de liberale pers ook niet noodig. Vreest niet, dat gij een zijdig wordt. „De groote liberale partij is juist zoo ont wikkeld geworden en zoo machtig doör hare eenzijdigheid. Zij neemt nog nooit kennis van onze katholieke pers. „Gij behoeft u dus niet op de hoogte te stellen van wat de liberale pers schrijft. De liberale pers houdt haar richting voor de beste, en wfj de onze ook. Maar door de zoogenaamde veelzijdigheid zijn vele katho lieken verloren gegaan. „Neutrale bladen dan? Och, de neutrale bla den zijn als neutrale scholen, die wij nu ge noeg kennen. „Die neutrale bladen zijn misschien nog ge vaarlijker omdat zij het vergif meer ver schuilen!" En daarna kwam spreker op de groote ka tholieke bladen. Onder deze heeft men vrije keuze, maar zeide spr. op één punt is er geen vrije keuze meer! „De katholiek, die een groot katholiek dag blad met ochtend- en avondeditie noodig heeft, heeft geen keuze te doen. Het is hem aangewezen, jarenlang hebben wij er om ge vraagd en geroepen, en nu hebben wij het gekrego Maar nu doen wij volwassenen als kleine kinderen, die gezanikt hebben om het nieuwe speelgoed, dat ze in drie dagen kapot maken, ook voor ons is het nieuwe er zoo gauw af! „Maar waar wij dat groote ochtendblad nu eindelijk hebben, daar hebben wij ook een eereschuld tegenover dat blad te vervullen. Hel zou een ramp zijn als dat groote blad nu door onze eigen schuld weer moest verdwij nen. Het zou een spot zijn voor heel onze katholieke partij, als er kon gezegd worden: zij hebben een ochtendblad gehad, maar zij hebben 'tniet kunnen in stand houden. Dan zou ik weer tot onze handelsmannen moeten zeggen: „gij moet weer een liberaal blad ne men." „En waar wij nu weten, wat voor een ver- derfelijken invloed er van die liberale bladen uitgaat, ook op onze ontwikkelden, dan is dit zeker een ramp te noemen. Daarom verklaar ik persoonlijk, dat bet voor iederen katholiek verplichtend is dit groote blad in stand te houden „Wij hebben altijd onze sympathieën en anti-pathieën; men behoeft niet in alles 't met een blad eens te zijn. Maar dit blad is goed, en als T niet goed zou zijn, dan zijn er men schen, die daarover hebben te oordeelen en te wijzen, „Pas beeft er, gij weet bet allen, aan dat blad een persoonswisseling plaats gehad in de redactie. Ik zeg bier niet, of ik dit geluk kig vind of niet, dat kan er buiten blijven. „Maar bier mag ik wel op wijzen, dat in dat afscheidsarlikel te lezen stond, dat velen om persoonlijke antipathie tegen den hoofdredac teur hebben gemeend hun steun aan dat blad te moeten ontbonden. Welnu, om deze rede nen heeft de hoofdredacteur gemeend heen te moeten gaan. „Wij verwachten dus, dat zij die tot dusver aan dat blad hun steun hebben onthouden, nu eerlijk en oprecht dat blad zullen gaan steunen!" Donderend applaus volgde hierop. De rede van baron van Wijnbergen sloeg in! Bravo. VLEESCHKEUR1NG. Naar het „Hbld." verneemt is eenigen tijd geleien door den minister van Landbouw, Nij verheid en Handel het oordeel van Gedeputeer de Staten der onderscheidene provinciën ge vraagd over een door hem opgemaakt ontwerp- vleeschkeuringswet, waarvan een exemplaar werd toegezonden. Het ontwerp bevat alleen algemeene voor schriften; de nadere regeling der zaak wordt meest aan de gemeentebesturen overgelaten. Volgens deze voorschriften zal het vee voor en na het slachten moeten worden gekeurd en zal het vrije verkeer met vleesehwaren mogen plaats hebben, als overal de keuring is door gevoerd. Met de keuring zullen worden belast: le. vee artsen; 2e. personen, die, volgens bij algemee- nen maatregel van bestuur vast te stellen rege len, bevoegd zijn, nis hulpkeurmeester op ete treden. Blijkens de Memorie van Toelichting denkt men zich deze hulpkeurmeesters als de personen, die thans reeds werkzaam zijn bij de keuring van voor uitvoer bestemd vleeseh. Voor hun voorrang zullen zij een cursus van twee maan- den moeten volgen en moeten 2A3 vooraf Voxx minste twee jaren als slager werkzaam zijn ge weest en voldoende onderlegd zijn in lezen, schrijven en rekenen en in de kennis van het metrieke stelsel. Verder wordt bepaald, dat bij algemeen en maatregel van bestuur eischen zullen worden gesteld betreffende zouterijen van dierlijke stof fen en inrichtingen, bestemd tot bewaring of verwerking van bloed of van dierlijken afval. Omtrent de wederwaardigheden der Fran- scben, die te Amsterdam werden aangehouden onder de verdenking tot de Fransche autoban dieten te behooren, en waarover we gisteren onder „Stadsnieuws" een en ander mededeelden, lezen we nog het volgende: Het was ongeveer vier uur,' toen een bediende van het restaurant Van Laar de beide Fran- schen, die in het restaurant geluncht hadden, op de brug over de Keizersgracht bij de Wes- termarkt zag. Men herinnert zich, dat de hee- ren het restaurant nog vóór twee uur verlaten hadden, zoodat zij blijkbaar een paar uur in de stad hadden rondgewandeld. Van het posthuis Westêrmarkt, waarheen zij waren overgebracht, werden zij naar het bureau Lauriergracht geleid. Daar werden zij onder vraagd door den chef van het bureau, den hoofd inspecteur van der Goot. Het eerste werk van den heer van der Goot was natuurlijk het signa lement der drie automobilisten na te zien of zijn bezoekers daarmee overeenkwamen. Zijns in ziens was er echter van eenige gelijkenis geen sprake. De Franschen gaven naam, ouderdom en adres op, zeiden ook hier dat ze elkaar in den trein hadden leeren kennen, en konden daarna vertrekken. Zij droegen thans ronde hoe den bij bun bezoek aan het restaurant van Laar droegen zij slappe hoeden. gehouden, en er heeft te zijnent huiszoeking (OfecKooliS Set Volgenö hun èigeïf Verklaring! plaats. Men brengt deze arrestatie in ver- niets met den gemeenteraad heeft uit te band met den in 1907 gepleegden diefstal van staa,n. worden de aangevraagde gelid en voor 10 mille ten postkantore te Boskoop. de kustverdediging- en Üe tariefwet in ge- Terug. Een 15-jarige jongen te Goes nam Iloeiride circulaire als reclame-middelen er bij Zondagmorgen de gelegenheid te baat, dat er gesi€ept. Het is aan ieder volkomen bekend niemand thuis was, om met een som gelds dat de W Eskes de candidaat is niet al- van zun vader en een fiets van zijn broer, de j d Katholieken maar ook van de twee echter dam, vervolgens naar Antwerpen, is hij Don derdagmiddag te Roosendaal, zonder geld en zonder fiets, te Krabbendijke aangekomen, waar de gemeentepolitie den jongen aan hield. Hij' is vervolgens naar Goes overge bracht. Het Haagselie Bosch. Gisteren is de der de tweedaagsehe houtverkooping in 't Haag- scbe Bosch geëindigd, die ongeveer ƒ23,000 heeft opgebracht. Dat is te zamen met de op brengst van de beide vorige houtveilingen ruim 53,000. Er werden, evenals op de eer ste verkooping, hooge prijzen besteed. Inzon derheid werd het zware eikenhout zeer goed betaald. Het opruimen van bet hout is nog steeds in vollen gang. Het transport van de reuzen stammen, waarvan verscheidene een omtrek van 3 a 4 meter hebben, gaat dikwijls met groote moeite gepaard. Er wordt hard door gewerkt, maar het ruimen is geen werk, dat men zoo maar in een maand of wat klaar on<j6r voorzitterschap van den heer Burgemees- speelt. Inmiddels wordt, waar het hout al voor de zich vrijzinnig-democra.tische noe mende heer en geen beletsel om te schrij ven: „Wilt gij zorgen, dat in de gemeente Velsen de gewetensvrijheid blijft, stemt dan niet den candidaat der Rconisch Katholie ken." j Deze geheele uitval teekent op onverdach te wijze de waarheidsliefde ld er samenstellers. Van onze kiezers zijn wij overtuigd dat voor hen geen onwaarheden of hatelijk geschrijf noodig' zijn om hen te doen stemmen op de candidaten, wier beginselen ook de hunne zijn. "Wij blijven vertrouwen op een voor ons goeden uitslag der herstemming en mo gen daarbij een beroep doen op het gezond en rechtvaardig' oordeel van velen, die Het bij onze partijen zijn aangesloten- BEVERWIJK. iïd Gemeen^. Gisteren vergaderde de Raad dezer gemeente weg is, druk gespit en gepoot, en het groote stormgat ten Westen van het Malieveld is door het staatsboschbeheer reeds reheel weer beplant met verschillende houtsoorten. Ook in de Hoofdlaan, die zoo vreeselijk verminkt is, beeft men een heel vak met mooie iepen ingeplant. Het blijkt wel, dat alles in het werk wordt gesteld om de verwoestingen van den noodlott.igen storm zoo spoedig mogelijk te herstellen. Op hol geslagen. Gisteravond sloeg het paard voor het rijtuig van den heer Van Marken aan den Bergweg te Hilversum, door onbekende oorzaak op hol. In duizelingwek kende vaart ging het de steile helling af tot bii den Schuttersweg, waar het rijtuig tegen een hoorn aan stukken sloeg. De koetsier F. R- smakte tegen den grond en werd ernstig aan het hoofd verwond, de villa van freule Hooft binnengedragen, waar dr. Barendrecht hem verbond. Per Tijtuig werd hij vervolgens naar zijn woning ver voerd. De heer v. M., die in het rijtuig zat, be kwam slechts eenig letsel aan 't aangezicht. Vrouwen als commissionairs. De diamant club „Concordia" te Amsterdam heeft beslo ten vanaf l^Apri! a.s. vrouwelijke kooplieden en commïssionnairs in diamant, als leden aan te nemen. Dit is de eerste dïamanthandels- vereenisnng 'n, Amsterdam, die zulk een maat- regaLgenomen heeft. Sloan's Liniment dringt door de huid en weefsels direct door tot op het been, stilt de pijn, versnelt de bloedsomloop, voorkomt ver stopping, en zijn gebruik leidt tot een voort durend welzijn, alsmede tot onmiddellijke verlichting. „Gedurende eenige jaren leed ik aan Rheu- matiek in de beenen. Alle middelen bleven vruchteloos. Sloan's Liniment werd mij aan geraden. Na een üesch gebruikt te hebben, was de Rheumaiiek verdwenen. Ik kan Uw middel een ieder aanbevelen. A. Beknakk ut, O.Z. Achterburgwal 201, Amsterdam." Sloan's Liniment heeft eene vlugge uitwerking en is het beste geneesmiddel tegen Eheumatiek, heupjicht, kiespijn, ver- 1 stuiking, kneuzingen en insectenbeten. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Prijs f 0.75 en f 1.60, De heilige Bureancratius! 'tls nog niet zoo lang geleden vertelt het N. v. d. D. dat het volgende gebeurd is. Een agent had des avonds aan den eenzamen Zeeburgerdijk te Amsterdam te letten op dieven, die aldaar herhaaldelijk telegraafdraad stalen. Hij had een revolver hij zich en legde zich in hinder laag. Er kwamen twee personen voorbij, die op verdachte wijze een zak droegen. De agent springt te voorschijn, houdt hun de revolver voor en roept: Sta of ik schiet! waardoor het tweetal verschrikt geworden, staan blijft en toelaat dat de agent een onderzoek instelde in den zak, die werkelijk gestolen telegraaf draad bleek te bevatten. Alleen door hen in bedwang te honden met de revolver, kon hij toen de dieven behoorlijk naar het naastbij- zijnde bureau geleiden. De dieven werden door de rechtbank vrij ernstig gestraft, maar het ongelooflijke volg de later: de hoofdcommissaris strafte den agent, wegens het dragen van een niet tot zijn uitrusting behoorend wapen! Een ond zaakje. Toen de brievenbestel ler P. pinken te Boskoop gisternacht dienst ging verrichten ten postkantore aldaar, ont- imoette hij in de bodenkamer een hem bekend persoon, zekeren Chr. de B., die zich naar 't scheen wilde laten insluiten. De B. is aan- YELSEROORD. De stemming: .van j- 1- Woensdag. De uitslag' yan de Woensdag gehouden, stemming: voor den Gemeenteraad bewijst dat door ide drie Rechtsche partijen in id.it district met veel ijver gewerkt is voor hun candidaat den heer Eskes. Is er ook geen sprake van ter. Afwezig waren de heeren Sluyter en Kochx. Een adres van den A. N. W. B. aangaande aanduiding van den naam der gemeente werd voor kennisgeving aangenomen, mededeeling, dat B. en W. zooveel mogelijk aan den wensch van den adressant zullen voldoen. B. en W. werden gemachtigd om bij de Twee de Kamer adhaesie te betuigen met een adres van de gemeente stad Almelo in zake uitkeering van bijdragen voor bezoeken van Buitenleerlin gen der H. B. S. In handen van B. en W. werd om advies ge steld een adres van de afdeeling der Ned. Ver- eeniging tot Bevordering van Zondagsrust in zake geheele of gedeeltelijke winkelsluiting op den Zondag. Eveneens een adres van de Beverwijksche Gymnastiek-Vereeniging om een gratis gemeen teschool voor het houden van oefeningen. Goedgekeurd werd het voorstel beplanting van den Velserweg en goedgevonden, dat de rio- leering van dien weg zooals B. en W. voorstel den, voorloopig aangehouden wordt. Eeu lange discussie ontstond over het voor stel van B. en W. in zake de bestratingswerken in de Koningstraat. Het is met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegeu stemden de heerenLangendijk, Van Santen, Gorter, Veldhuyzen van Santen en Eyking. Fr zal dus tornen een rijweg van 4.75 M. 'met aan beide zijden een verhoogd voetpad. Na de rondvraag werd de vergadering geslo ten. NOORD WIJK. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Noord wijk op Dins dag 2 April a.s., des morgens om 10 uur. Agenda: lo. Notulen; 2o., Ingekomen stuk- Ir Art s te-rrx m vtriigc over He-iv *V ootrsLel- "v. a. Meer, Inzage den lioofdelijken omslag 4r., Gasverlichting .in de wegen ten Noor- de van de Schoolstraat te Noordwijk a,an Zee5o-, Regeling van uitgaven; 6a, Geld- leening' buitengewone werken7o., Huur van het strand. Het ongeluk met den molen- In verband met het treurige ongeluk een jongetje gedood door een klap van de molenwiek wordt er de laatste dagen weer veel gesproken over den molen, die daar op den hoek van Molenstraat, Wilhel- mina,- en Schoveningsches txa a t, en in de on middellijke nabijheid van de openbare school zeer ongunstig staat. [Wie voelen ons echter tegenover den eigenaar, den heer RL ,T- de Groot, verplicht, om mede te deelen, 'dat het zeer uitgebreid© onderzoek, ingesteld naar aanleiding- Van het ongeluk, de waar heid heeft bevestigd van hetgeen we om trent de oorzaak vernamen. Het hek wa,s dicht. Het ventje is door de schuur op het molenerf gekomen'; 't moet zijn broertje ge volgd zijn, dei op den molen een boodschap had te doen. Men kan den heer de Groot dus geen onachtzaamheid of roekeloosheid verwijten. 'tZou natuurlijk beter zijn, als er op dat punt geen molen stond, dat spreekt vanzelf, maar wat kan men meer doen, dan immer er voor waken, dat. het erf afgesloten is. En daarvoor heeft de heer de Groot zorg genoeg; en zijn knechts, .wien hij im mer op het hart drukt, de hekken te sluiten, zullen van nu af óók nog wel wat zorg voller worden, dan ze reeds waren, 'tls een geruststelling voor den heer De Groot, dat j.l. Woensdagmiddag het hek goed gesloten W|i VOORHOUT. Vei Se öi pin g'. Gisteren had alhier bij 't café „De BontekW' de verkooping' plaats Van schapen: geweid ten voordeel© van de 10p hol. Gisteren sloegen twee hitten yan den vrachtrijder Scheepmaker bespannen' voor één platte wagen geladen met drai neerbuizem, op hol, met het gevolg dat alle buizen op de etraatsteenen terecht kwamen], en natuurlijk kapot. Een schadepost je dus- Persoonlijke ongelukken kwamen niet yoor, BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. Ondertrouwd: B. J, Knol en was. H. D'orgelo; D. J. Wiitteveen en S. O. Beun. Geboren: z. van AM. Stroetde Bruin z. van M. J. Bakkervt. d. Have. Overleden: R, v. Dijk, Lagendijk 61 jaar. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOU- DE. OverledenM. E. M. Boerée, 3 j. B. R. v. Geldorp, 31 j. ALKMAAR. Getrouwd: 28 Maart. J. J. va» de Sande en J. A. O. Morra. M. de Vries en A. Bregman. B. J. Schut en M. Minnee^ Geboren: 27 Maart: Andries, z. van Andries Kallansee en Geertruida Francisca Hagmeister. Afra Catharina, d. van Petrus Johannes Sta- venuiter en Catharina Maria Vosman. Overleden: 26 Maart: Johanna Nierop Groot, 3 jaar. 27 Antonia Woesthoff, wed. Pie- ter Coster, 85 jaar. BLOEMENDAAL. Geboren: Z. van C. M. Prenenvan Schie. OndertrouwdC. C. G. Eisfeld en E. H. Wijs- muller. A. de Miranda en B. Kerkhoven. Getrouwd: G. Roeloffzen en J. F. Wester- mann. Overleden: H. C. W. van Zon, 46 jaar. HILLEGOM. Ondertrouwd: .W. J. Keyzers en W. A. Sjoukes. Getrouwd: E. K. Teygeler en P. Vis. Geboren: D. van M. Warmerdam-Slootbeek, D. van J. M. van de Reep-Sandbergen. Z. van M. Sieclcer-Koomen. D. van B. Koop- Groot. Z. van P. Uitendaal-van der Ploeg. D. van J. B. M. Damen-Lasschuit. D. van J. Huis-van Heusden. OverledenM. Th. Kortebaas, 9 mnd. H. van Soest, 56 jaar, vr. van H. Hendriks. NOORDWIJK. Geboren: 26 Maart. Francis- cus Hendricus, z. van J. Kret en M. H. A. Bek kering. 27 Petrus Sebastianus Jozef, z. van L. Steenvoorde en A. J. van Lunsen. 28 Johanna Catharina, d. van P. Koster en C. M. den Elzen. 29 Femmigje, d. van E. Kranenburg en M. Stuivenvolt. Overleden: 28 Maart: Johannes Albertus vaD schie, 5 j., z. van W. van Scbie en P. Steen- voorden. 29 Catharina Johanna Plug, 26 j. d. van P. C. Plug en A. Boot. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Z. van O. van Maris en M. Schrama. D. van J. var Berkel en J. Bon. OverledenTheodorus van den Berg, z. van H. van den Berg en C. Bakker, 11 mnd. Wilhelmus Broekhof, z. van W. L. Broekhof e» J. van Dam, 18 jaar. LISSE. Geboren: Apollonia Helena, d. van P. Baars en C. Walraven. Arie, z. van J. de Graaf en A. G rev en stuk. OverledenCornelia Kozijn, 8 jaar. Cor nelia Maria van Tol, 1 jaar. HAARLEMMERMEER. Getrouwd: W. van der Pol en A. J. Dekker. GeborenD. van E. KrjjnenKoster. Z van W. MeyerRomers. Z. van J. Rip van der Bent. D. van H. Boelende Jong. D. van O. UiterwaalTurk. Z. van T. Wit- rsKooiman. D. van J. van Eftrik-Spaar- garen. Overleden: G. H. Vermeulen, 10 mnd. A- Flipphi, 13 mnd. overwinning' toch mag in zekeren zin het, op dezen candidaiat uitgebrachte stemmencij- R- K. Kerk etn Armen:, v oiou* ide R. K. Kerk fer een succes genoemd worden, hetwelk met werden 22 stuks verkocht a:an den heer Wl 1 Zwetsloot te Leilden voor f 619.voor 'de R|. K. Armen 17 stuks aan Gebrs. Rijnsbur ger te Leiderdorp Yoor de som van f 460.; HA A KLEMMERMEER Paard öp hol. Door het woeste rijden van een paard, gespannen voor een sully, schrok het paard van den gisthandelaar T. Het dier was voor een dogcar gespannen, waarop paard en rijtuig in het hekwerk van den broodbakker W. tereeht kwam. Met eenige materiëele schade, door het breken van de beide lemoenstokken, moed en vertrouwen vervult ten opzichte der herstemming'. Er zal met nog! meer ijver propaganda gemaakt moeten worden voor de Rechtsche candidatuur, vooral door het wel is waar veeleischend doch ook z>oo nut tige huisbezoek en dan is de kans op eene overwinning' lang niet uitgesloten. Van de drie candidaten voor den zetel, ingenomen door een soci aal-democraat en var cant geworden dooi; diens vertrek uit de gemeente, viel bij eerste stemming de can- 1 didaat der S. D. A. P. uit. Dit schijnt de verwachting bij velen op te wekken dat deze liep dit ongeval betrekkelijk goed af nederlaag eenigszins ten goede zou komen aian de candidatuur Eskes. Zij zijn van mee- Mond-eü Klauwzeer. Bij d'en land bouwer Wi. Roodenburg aan den Hoofdweg ning' dat niet allen, die rood gestemd heb- r-~ - --- --- i ben, in zoo hevige mate lijden afan afkeer ;b« denLisserweg heeft zich ondm-het ran tegen al waf cleridaal genoemd wordt, als yw Mond-en Klauwzeer vwroydaam wev Idit bij de voormannen het geval is. Om-1 oorschriften wordeuop tad Van den trent deze verwachting een oordeel uit toDistriot-ycearte toegepast. H'eVY _WrS;e 1 spreken, kunnen wij zonder twijfel het beste8eva.l dat zich thans weer m gemeente i aan den uitslag der herstemming overlaten. Getrouw aan hunne gewoonte hebben de is uitgebroken. Zware Br ah dl Hedenmorgen is er vrijzinnig-democraten de kiezers getraeteerd in de naburige gemeente Leimuiden een zeer op eene circulaire vol groote beloften op j zware brand uitgebroken. De omvang der 1 allerlei gebied, waarbij zij tevens maar waar- j brand is nog niet te overzien. Rijkspolitie heid worden ingelicht omtrent da gevaarlijkeuit de naburige gemeenten 'is gerequireere en schadelijke politiek Ider Rechtsche heeren j om de orde te handhaven en het terrein i d. w. zl naar waarheid Iziooals die door de etel-1 behoorlijk af te Zet,ten!- Njadjepe: bojzjoniderhe Iers yap: idit kunstig produet jvordt opgeyat. Idem' ontbreken, tnloig} PERSONALIA. Voor het examen Nuttige Handwerken slaag de te den Haag o.m. de dames J. W. Hoetzschire, G. B. L. M. Verselewel de Witt Hamer, allen van hier. DE NIEUWE ST. JOZEFSSOHOOL. Naar wij vernemen is onze stadgenoot, de ïeer Wl J- Speller, thans hoofd der R. K school voor on- en minvermogenden aan de Gortesteeg, benoemd tot hoofd der nieuwe St. Jozefsschool aan de Nieuwe Gracht. Den verdienstelijken onderwijzer bij dezf bevordering' onze welgemeende gelukwar' sehen YROU WEN KLEEDING. Uitgenoodigd door de V. v. V. v. V. heeft gis teravond in de bovenzaal van de Sociëteit Ver- eeniging mevrouw Thierbach uil Keulen onzen dames een lesje gegeven in het vervaardigen van hygiënische, sierlijke en hoogst eenvoudig© costumes. Spreekster ging hierbij van het beginsel uit, dat de vrouw aan het moederschap en aan den man verplicht is te maken, dat haar kleeding gemakkelijk zit en ze er toch goed uitziet Dat de methode van mevr. Thierbach hoogst eenvoudig is kan blijken uit het feit, dat ze, staande de bijeenkomst, zulk een kleed aaneen geregen samenstelde en verklaarde, dat een ja pon in zes uur geheel gereed kan zijn. En dat deze kleeding sierlijk is, daarover kon den de aanwezigen oordeelen door heigeen mevr, Thierbach liet zien. Daarbij rees wèl de over weging, dat een vrouw zéér goed gevormd moet zijn, wil het kleed haar staan, maar spreekster verklaarde, dal iedere vrouw, die zich niet voor haar lichaam behoeft te schamen, deze kleeding dragen kan. In elk geval hebben de aanwezigen goede wen-, ken op hygiënisch en aestlietisch gebied mee naar huis genomen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 27 Maart- z. van A. Hl ,J> Heggevan Kalken. d. van J. E. .Ser née—Smit. 28 Maart. id. van B. van Zaal nanHofman. zl van J- L. van Hens' bergenTasseron. id. van S. van Wort— Koenekoop. 29 Maart, d- Yan .0. ,A., ol Sminkvan EWiort.; Overleden: I. HoekstraFoenstra, 7< j. Coornhertstraat. 28 Maart- C. Krijneï Hamer, 68 j. Vooruitgangstraat. W 1 tei 'z. yah G. Kracht, Zuidpolderstraat-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2