buitenland. ingezonden Mededeeling. de Rheumatieklyders Wat tegén er BINNENLAND. De Pink Pillen zuiveren het bloed. OVERZICHT. Het is nutteloos u te zeggenNeem dit, neem dat", gy hebt geen enkele goede reden ons te geloovendaarom laten wy liever het woord aan hen die wy genezen hebben. De heer Jan Dippeld, oud 63 jaren, zal u zeggen hoe hy van •zyn rheumatiek is genezen rheumadsche pynen door het geheele lichaam. Wanneer ik zulk een crisis had, leed ik zoo hevig en had ik zoo veel moeite om my te bewegen, dat ik genoodzaakt was te bed te blyven en myne bezigheden er aan te geven; van daar de dubbele onaan genaamheid eerstens myne pynen, vervolgens geldverlies. Ik heb dranken en andere geneesmiddelen ingenomen, men heeft my gevreven, en dat alles volkomen te vergeefsch. Eindelyk heeft men my de Pink Pillen aangeradenik heb ze genomen omdat zy my waren aangeraden door iemand die vertrouwen verdiende, maar zonder aan de mogelykheid myner genezing te gelooven. Ik heb my vergistde Pink Pillen hebben my wel degelyk genezen. Ik moet Kier by "voegen dat het reeds lang geleden is dat ik de kuur heb gedaan. Ik Koop dat de genezing duurzaam zal zyn, want het I schynt my dat indien de pynen hadden terug moeten komen, zy reeds zouden teruggekomen zyn. De Porte heeft geantwoord óp 'de h'e- middelingsnota van de mogendheden intake Öen TURKSCII-ITALIAANSCHEN OOR- LOGr. j Haai- antwoord luidt in het kort: Geen vrede, tenzij de souvereine reehteu des Sul tans in Tripoli en Barka worden erkend. Had men dit antwoord reeds verwaeht. het is er niet minder "belangrijk om, want er blijkt uit. dat noch de bezetting- van Sidi Said, noch het vlootbedrijf in de Aegaeï- sche Zee en de beschieting van de buitenfor ten van de Dardanellen op de standvastig heid van de Turksche regeering invloed heeft- weten uit te oefenen. Het antwoord van de Porto is een lang stuk waarin zij een historisch overzicht van de Tripolit-aansehe kwestie geeft, en den na druk legt op de vcrzoenlijko houding van Turkije en de onrecht matigheid van het op treden van Italië. De Porte, zoo heet het in het stuk, kan haar waardigheid niet prijs geven door van haar werkelijke en volstrek te souvereiniteit over Tripoli afstand te doen. Het antwoord formuleert niet de Turk sche voorwaarden, maar wijst die van Italië beslist af.: Men schijnt te Rome maar weinig inge nomen te zijn met- de DardaneJlen-eomedie vertooning: men had algemeen gedacht toen de vloot voor de Dardanellen gesignaleerd werd, dat „het" nu eindelijk gebeuren ging, dat er nu eindelijk eens zou worden overge gaan tot èen doortastend optreden van de marine, waarmode reeds zoo langen tijd ge schermd wordt-. De Romeinsche correspondent van de „Fi garo" seinde Zaterdag: „De tijding van het ten tooinëele verschij nen van de vloot werd hier met levendige voldoening begroet; de operaties in de Aegeïsche Zee en voor de Dardanellen wer den beschouwd als het begin van een vloot actie, waarvan het doel was den Turksehen weerstand te breken. Maar het telegram, mel dende dat de vloot, na de Turksche buiten forten eenige uren beschoten te hebben, haar taak had volbracht en den terug-weg naar het vaderland had ingeslagen, heeft dc mem- schen ontnuchterd. De openbare meening vraagt niet naa,r de redenen van dit voort durend gedraal en eisclit een beslissing. Het volk wordt onder dit alles steeds zenuwach tiger en wrokt over het getreuzel." Te Konstantinope! weet -men niet a-aar de italiaansche vloot gebleven is; de ver schillende berichten over het born bardeeren van enkele Klcin-Aziatische kunstplaatsen worden weersproken. Het optreden der Italiaansche marine heeft een ernstig gevolg; de Dardanellen zijn ge- Bloten voor de scheepvaart, de handel tus- schen Zwarte Zee en de Zee van Marmora, en Middellandsche Zee is stopgezet; indien deze hoogstemstige toestand blijft voortbe staan, dan kan een tusschenbeide treden der mogendheden, en vooral van Rusland en En geland niet uitblijven. Volgens de Turksche telegrammen ie bij de Porte nog geenerlei officieel protest tegen de sluiting ingekomen'. DE RAMP DER „TITANIC' Het kabelschip Bennett" heeft reeds 84 lijken van verdronken passagiers opgevischt; zij waren zoo goed bewaard gebleven, dat hun indentiteit kon vastgesteld worden. Alle lij ken werden in ijs verpakt. De Senaatscommissie, ingesteld tot onder zoek inzake het vergaan van de „Titanic", is druk aan het onderzoeken. Franklin, de vice-president der White Star- Line, werd hoofdzakelijk ondervraagd in ver band met. de geruststellende verklaringen, die op 15 April door de White Star werden gepubliceerd. .Franklin gaf toe, dat deze uitsluitend geba seerd waren op de berichten en geructen, te Kaap Race door particulieren en bladen ont vangen. Er was geen authentiek bericht vóór 's avonds, toen hij de pers onmiddellijk in kennis stelde van het zinken van de „Titanic". Franklin ontkende ten stelligste, dat hij op eenige wijze getracht had censuur uit te oefe nen op de draadlooze berichten van de Car- pathia. Zaterdag zijn voor de Senaatscommissie ook nog gehoord kapitein Rostron van de „Carpathia", 'die een beschrijving gaf van de redding en de tweede officier van de „Tita nic", Lightoller, die verklaarde dat na de ramp nog tal van schipbreukelingen uit het water werden opgevischt, meest stokers en hofmeesters van het schip, hetgeen verklaart dat er betrekkelijk zoovelen (210) van de be manning tot de geredden behooren. In het Engelsehe Lagerhuis deed minister Buxton mededecling, dat lord Mersey, heter bekend als rechter Bigham, gewezen voor zitter van de mariue-afdeeling van het Hooge Gerechtshof, door het comité tot onderzoek van schipbreuken, is aangesteld, om het on derzoek in zake liet ongeluk der „Titanic" te leiden. Buxton deelde ook mede, dat de White Siar"-maatschappij heeft beloofd, dat ieder lid der bemanning, wiens tegenwoor digheid mocht worden vereischt hij het on derzoek, gelegenheid zou worden gegeven daarbij aanwezig te zijn. „De r.ist is teruggekeerd; tie inlandsclie sol daten zijn ontwapend en in de gevangenis gezet. De veiligheid is verzekerd. Stelt de betrokken families gerust." En de regeering hee'f door liet volgende Ha- vas-bericht deze tijding bevestigd: „De minister president heeft uit naam van de regcering een telegram met gelukwenschen gezon den aan den heer Regnault, gezant van Frankrijk in Marokko, met opdracht, officieren en soldaten te bedanken voor hetgeen zij doden voor die Fransche vlag." Tevens heel de regeering de geruststellende mededeeling ontvanccn, dat generaal Moinier ge durende zijn marseh naar Fez niet' de minste agitatie heeft bespeurd onder de verschillende stammen, door wier gebied hij trok. Intufischen houdt de regeering zich bezig met toekomst: de heer Poincaré heeft een langdu rig onderhoud gehad met den minister van oor log, en de generaals Lyautey en d'Amade, welke beide opperollicieren, zooals men weet, langen tijd in Marokko dienst deden. Dc ministerraad heeft beslo'.en den heer Reg- nault bevel te geven de hem den eersten April gegeven opdracht tot organisatie van het protec toraat teil uitvoer te leggen, welke een geheele reeks maatregelen, zoowel op militair als admini stratief gelbied omvat. Het nieuwe Hongaarsclie ministerie. Graaf Ladislaus Lukacz heeft de opdracht aanvaard een Hongaarsch Kabinet te vor men, waarin alle ministers van het kabinet Khnen overgaan, behalve de minister-presi dent zelf. De portefeuille van financiën, die Lukacz in dit kabinet beheerde, draagt hij nn over aan den minister Teleszky, en zelf neemt hij de jiortefeuille van binnenlandsche zaken over van zijn voorganger. In het midden der week gaat Lukacz naar Weenen om zijn ministerie aan de goedkeu ring des keizers te onderwerpen. De toestand in Marokko. Volgens een tele gram van generaal Moynier, hedenochtend op het ministerie van üuitenlandsche Zaken ontvangen, is de rust in Fez weder hersteld. Aan Fransche zijde werdeu gedurende den opstand en de ge vechten, die volgden om de orde te herstellen, 15 officieren en 40 manschappen gedood en 4 officieren en 70 man gewond, 13 burgers, allen Fransehen, werden gedood. Feu draadloos telegram van den directeur der radiotelegralie, den heer Riarnay, te Fez, ont vangen te Tanger, heeft eveneens het goede nieuws gemeld: KONINKLIJK BEZOEK AAN ARNHEM. Men meldt ons uit Arnhem: Voor het eerst sedert haar huwelijk, ook voor het eerst Zij uit handen van H. M. de Koningin-Moeder de Regeering overnam, be zocht Hare Majesteit met Haar Gemaal he den de gemeente Arnhem. Slechts twee weken tevoren werd dit be zoek aan de ingezetenen hekend gemaakt en al dadelijk werd deze mededeeling met vreug de begroet. Dadelijk werden in verschillende stadswijken commissies benoemd voor ver siering der straten, dié door den stoet zou den worden bezocht, terwijl aan de vereeui- ging „Oranjedag" werd verzocht de leiding der versiering op zieli te nemen. En wat in dit korte tijdsbestek is bereikt, mag waarlijk gezien worden. De geheele stad heeft een feestelijk aanzien. Op tal van plaatsen zijn eerepoorten opgericht en de meeste straten zijn met groen en bloemen versierd, terwijl van alle huizen de driekleur wappert en tal van gevels zijn versierd. Op den Dam werd een prachtige eerepoort opgericht, op kosten van tal van ingezetenen, wonende^n de stra ten, waar de stoet niet passeerde. Arnhem, toch reeds zoo mooi, in haar voorjaarstooi, is heden in feestdos. Reeds tegen 9 uur werd het druk op de stra ten. De scholen hadden vaeantie en de kanto ren en winkels waren gesloten, zoodat het personeel vrijaf heeft. Duizenden vreemde lingen zijn in de stad gekomen. In één woord, het is een gezellige, prettige inrukte, en nog steeds groeit de menigte aan. Bij Sonsbeek zal de Koninklijke stoet offi cieel in de gemeente worden ontvangen en daar zijn dan ook duizenden en duizenden hijeen gekomen, doch reeds lang voor den tijd heeft de politie uitgebreide maatregelen ge nomen en een flink terrein afgezet. Precies half elf klinkt het klokgebeier van alle kei-ken, het teeken dat het Vorstelijk Echtpaar is aangekomen. Uit de dichte drom men die bij Sonsbeelc opeengepakt staan, gaat een donderende jubeltoon op, die zich voort plant tot ver in den omtrek. Bij Sonsbeek waren ter begroeting aan wezig de burgemeester, Mr. A. J. A. A. Baron van Heemstra, en de Commissaris der Ko ningin, Jhr. S. van Citters, welke laatste zich voegde bij het gevolg van H. M. de Koningin. Een dochtertje van den burgemeester bood H. M. een bouquet aan met linten in de kleu ren der gemeente, blauw en wit. Na een korte begroeting werden de rijtui gen bestegen en een aanvang gemaakt met den rijtoer, allereerst door verschillende nieuwe straten naar de arbeiderswijk Kla- rendal. Allerwege stonden langs de straten dichte rijen van mensehen, die het Koninklijk Echt paar luide toe.iuichfen. Op verschillende punten der stad moest men halt houden, daar Hare Majesteit nu eens bloemen werden aan geboden, dan weer hulde werd betuigd door deputatiën van vereenigingen met vaandels of banieren. Door verschillende straten van de arbei derswijk Klarendal ging de tocht naar de Sonsbeekwijk, om te ruim 10 uur aan te ko men aan de Johanna-stichting, een inrich ting voor gebrekkige en mismaakte kinde ren. behoorende bij het Ned. Herv. Diaeones- senhuis. Toen de Hooge Gasten het gebouw verlie ten, werd door de kinderen een lied gezongen. Alsnu werd de rijtoer gevolgd door het wes telijk gedeelte der gemeente ITeyenoord en Lombok, twee arbeiderswijken, waar de be woners zeer veel werk hadden gemaakt van de versieringen: elk oogenblik moest worden halt gehouden om huldebetuigingen in ont vangst te nemen. Langs de singels kwam men daarna aan de Groote Kerk op de Groote Markt. De Koninklijke bezoekers traden het kerkgebouw binnen, onder het zingen van het Wilhelmus, door de zangvereeniging Hal leluja, waarna de kerkvoogden, enkele pre dikanten, liet college van ouderlingen, diake nen en het bestuur van de Vereeniging tot restauratie van de Groote Kerk werden voor gesteld. Met zeer veel belangstelling nam H. M. in oogenseliouw het geschilderde raam, een geschenk van mevr. Luden, de consisto riekamer en het graf van Karei van Gelder. Door een haag van padvinders begaf H. M. met gevolg zich te voet naar het Stadhuis, waar haar bloemen werden aangeboden en waar het college van wethouders werd voor gesteld. De vestibule was keurig gemeubileerd met antieke meubelen en Perzische tapijten, met een rijke plantenversiering. Dadelijk begaven do Koninklijke Gasten met den burgemeester zich op het bordes aan de zijde van de Walburgstraat. Uit de men- solienzee, die de Walburgstraat en de Groote Markt vulde, steeg een donderend gejuich op, op, meermalen herhaald. Het was een warme, geestdriftige ovatie, waarvoor H. M. de Ko ningin en de Prins buigend dankten. In het Stadhuis werd vervolgens aan een rijkversierde tafel een noenmaal aangeboden, waar H. M. in antwoord op een rede des bur gemeesters, een onder diepe stilte aangehoord woord van dank sprak. Na afloop van het noenmaal werd in de trouwzaal de koffie geschonken, terwijl H. M. en de Prins zich met vele aanwezigen onder- Om kwart voor drie wera weder uitgere den, nu door de Walburgstraat, naar het R.K. gesticht „Insula Dei". Aan den ingang ston den de weesmeisjes, die aan den stoet vooraf gaande, bloemen strooiden. In de ontvang zaal werden de regenten, de zusters en de hoofden voorgesteld. De verschillende afdee- lingen werden daarna bezichtigd: die van de weesmeisjes, de weesjongens, welke beide bloemen aanboden, de eetzaal der zusters, de Majella-stichting en de af deeling voor oude mannen en vrouwen, waar een 93-jarige vrouw H. M. een bouquet aanbood, waarvoor H. M. met eenige vriendelijke woorden het oudje dankte. In de Kapel werd door eenige Zusters het „Domine, salvam fae" gezongen. Door de winkelstraten ging vervolgens de tocht naar de fabriek der firma W. F. Stok vis, waar de heeren W, J. en P. J. Stokvis de Hooge Bezoekers ontvingen. Een dochter tje van een der firmanten bood een ruiker aan. De afdeelingsehefs werden voorgesteld. Met zeer veel belangstelling bezichtigde kend hebben de heeren Fock en Netseher aan de kiezers verzocht, geen stemmen op hen uit te brengen). Bij de verkiezing in 1909, toen het distriet 8145 kiezers telde, waren er bjj eerste stem ming 6896 geldige stemmen uitgebracht. Daarvan verkregen de heeren Ferf, U.-L., 2847. Wesseling, R.-K., 2043, van Kuykhof, S.D.A.P., 823, Klomp, landb.canÜ. 759 en Rut gers, Anti-rev., 422. Bij herstemming word toen de heer Ferf gekozen met, 4561 stemmen tegen 2395 op den heer Wesseling. A. W. KRASNAPOLSKY.f Gisferavoinld is, op bijna, 78-jarigen leeftijd, op zijn' villa, „Anna", aialu de Graiaif Florls- laah te Bussum, na, een paiar weken, Van onge steldheid, overleden de heer Adolf Wilhelm r Krasnapolsky, in leven dc welbekende Idi- Jrecteur van het zijn naam dralgende liatel- ca fé-restanrant in de 3Yiaimocssrtaat in Am sterdam. i DE HEER JAN DIPPELD Gedurende langen tyd, schryft hy, heb ik geleden aan Zij lijn verkrijgbaar A 1-75 per doos en »f9 per s®s dooien bij het Generaal-Depót der Pink Pillea, van Eeghenlaan22, huiste Amsterdam voor Haarlem en Omstreken bij de firma's J. J. Oöppinger Groote Houtstraat 147a, en bij Plaatzer van der Hult Jansstraat 28; W, A. Schouten, drogist te Liaae. En verder bij verschillende Apothekers en drogisten. hielden H. M. hierna de fabriekslokalen, de nieuwe vormmachine voor koperen artikelen, de eer ste op dit gebied in Nederland in gebruik. Op het oogenblik van afzenden van dit be richt duurt het bezoek aan de fabriek nog voort. Straks zal II. M. de thee gebruiken hy den Commissaris der Koningin, terwijl door 2000 kinderen op de Groote Markt aan H. M. een défilé wordt gehouden en het Wilhelmus zal worden gezongen. Het plan bestaat, ten half vüf een laatste rijtoer te ondernemen, die op Sonsbeek eindigt, vanwaar H, M. per auto naar Het Loo terugkeert. BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN- MOEDER AAN HET RK. ZIEKENHUIS. Gistermiddag bracht H. M. de Koningin- Moeder, vergezeld van Freule van de Poll, een langdurig bezoek aan het R. K. Zieken huis te den Haag. RAAD VAN STATE. Met ingang van 16 Mei is benoemd tot lid van den Raad van State de heer C. J. Hassel- man, inspecteur van de landelijke inkomsten in Nederlandsch-Indië, thans met verlof hier te lande. HET EMM A-BLOEMPJE. H. M. de Koningin-Moeder heeft gisteren eerst van een van de verkoopsters vóór Haar paleis een Emmabloempje gekocht en daar na nog op verschillende andere plaatsen in de stad, waar verkoopsters post hadden ge vat, geofferd voor het weldadige doel, dat met den verkoop van die bloem wordt beoogd. KAMERVERKIEZING HOORN. Bij de gisteren gehouden Kamerverkiezing in het district Hoorn (vac.-Ferf) waren 6399 geldige stemmen uitgebracht; (volstrekte meerderheid 3200). Hiervan verkregen de hee ren mr. D. Fock, Unie-Lib., 14, L. Hoejenbos, S.D.A.P., 1218, W. de Jong, Unie-Lib., 2756, F. Netscher, V.-D., 25, P. Tennissen, land- bouwcandidaat, 277 en H. Cb. Vegtel, Anti- Rev., 2109 stemmen. Zoodat herstemming moet plaats hebben tnsschen de heeren De Jong en Vegtel. 'Tiet district telt 8347 kiezers. Zooals he- ZIEKTEWET. Door bet bestuur der Nederlandsche Ver eeniging voor Psychiatrie en Neurologie is aan de Tweede Kamer een schrijven gericht, waarin genoemd bestuur verklaart zich uit een medisch en sociaal-liygiëni6ck oogpunt te kunnen vereenigen met de strekking van het verzoekschrift, dat door do Artsen-Ge- lieelonthouders-Vereenigiiig voor Nederland en zijne Koloniën tor zake liet ontwerp- Ziektewet bü de Kamer is ingediend. TARÏEFWET. De commissie van voorbereiding van de Tariefwet beeft bare verleden week hervatte vergaderingen geschoi* tot a.s. Woensdag, wanneer bet overleg met den minister van financiën zal worden voortgezet. Behalve deze zijp ook de ministers van buitenland- sehe zaken eii van landbouw, nijverheid en handel tot een bespreking met de commissie op a.s. Vrijdag uitgenoodigd. EEN GROOTSCH PLAN. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gis teren met 26 tegen 15 stemmen een voorstel aangenomen van het college van B. en W. aldaar, ter verbetering van het verkeerswe zen en dat een half millioen zal kosten. Het voorste] luidt: B. en W. uit te noodi- gen bij bet Hooger Bestuur de uoodige stap pen te doen ter verkrijging van een wet tot onteigening van de pereeelen tussehen Witte Leeuweusteeg en Soetensteeg, tussehen Kar rensteeg Zjs. en den Scliiedamschedük en aan bet .einde van de Baan, een en ander als op de bfi ge voegde sehetsteekening nader is aan geduid". Het gedeelte der conclusie waarin wordt ge sproken van de panden hoek Seliiedamsche dyk en Karrensteeg is reeds vervallen door den aankoop van bedoelde panden in de voor laatste raadszitting. SLUITING DER DARDANELLEN. Naar men verneemt is op de vertoogen, die tot liet ministerie van buitenlandsche zaken waren gericht over de nadeelen der sluiting van de Dardanellen, uitzicht geopend dat de belemmerende maatregelen spoedig zuilen worden opgeheven. TIMOR. In berichten betreffende den opstand in het Portugeesch gedeelte van het eiland Ti- mor was er sprake van, dat die zich ook tot de Nederlandsche enclave zou hebben uit gestrekt. Men verneemt dat bij dc bevoegde autori teiten hier te lande geen berichten van de Indische regeerina- zijn ontvangen omtrent op Nederlandseh Timor uitgebroken onlus ten. Uit bet feit, dat in geruïmen tijd geen offieieele berichten omtrent het gedeelte van Timor, dat onder Nederlandsche souvereini teit staat en waar een militaire bezetting ligt, gezonden ziin, wordt afgeleid da* daai orde en rust heersehen. Doodslag. Zondagmorgen, te ongeveer half zes, vond men een zekeren B. B„ een berucht individu, doodgestoken op straat, dicht by zijn woning te 's Heerenberg. Ver- moedeiyk is hy in een huiseiyken twist met zijn zwager M„ met wien hy samenwoont, gedood. De moord te Beek. Te Beek, gem. Bergh, heelt zich, met den Z.Eerw. pastoor J. M. van Angeren aan liet hoofd, een commissie gevormd, teneinde gelden in ie zamelen, om A. Hartjes aldaar, wiens kind werd vermoord en die onder verdenking van moord eenigen tijd in voorloo- pige hechtenis heeftgezelen, de malerieele scha de te vergoeden, welke hij daardoor heeft geleden. Inbraak, te Nieuwkuijk en te Vlijmen is; gisterennacht in de R.K. kerken ingebroken. Te Nieuwkuijk zijn de o:ferblokken geledigd en eeni ge zilveren kerksieraden ontvreemd. In Vlijmen werden alleen de offerblokken geledigd. Van do daders geen spoor. Ontrouw Een huipbesteiier der posterijen te 's Gravenhage eigende zich ten postkan tore een postwissel toe, voorzag dezen van de ver« eisclit stempels, pLaatsIe er een endossement op ten name van een derde en liet dezen het be drag, op het formulier vermeid, innen. Ilij is deswege door den commissaris van po litie der 2e afdeeling ter beschikking van de justitie gesteld. Goede gevolgen van een flauwe grap. Aan de gloeilampenfabrieken te Eindhoven werd op, 1 April j.l. een. arbeider een poets gebakken, door hem als Aprilgrap met een bon naar den dokter te zenden waarop was geschreven: Goed voor het rechtzetten van een hoofd! De man droeg het hoofd n.l. over ééne zijde. Dc dokter nam het geval echter serieus op, behandelde den arbeider dezer dagen in het gasthuis, en thans Iheeit laatstgenoemde zijn bezigheden met een behoorlijk recht gezet hoofd hervat! Zoo kan een grap ook een goede zijde hebben, Gelukkig thuis gebleven. Naar „Het Yad."- vemeemt, was de heer H. P. Mutters, direcleu* der Haagsche meubelfabriek Mutters en Zn., - die een aantal hutten geleverd had voor di „Titanic" uitgenoodigd om met zijn echlgr noote de eerste reis van het schip mee te maken. De heer Mutters bedankte echter voor de uit* noodiging. Een bedankje, dat hem zijn ie vee lang een heuglijke herinnering zat zijn. Het recht van uitweg. Een kweslie tusschei de bewoners van de villa Boschwijk te Doork en de bewoners van het zoogenaamde Roods' dorp, omtrent zeker recht van uitweg, is opnieuvt ontbrand. Tijdens de afwezigheid van een 18-tal gezinshoofden uit het betrokken buurtje is de uitweg gisterochtend opnieuw afgesloien, thans door ketiingen, bewaakt door rijksveldwachters. Nader meldt men uit Doorn, dat de kettingen, die de eigenaar van de villa Boschwijk aldaar gistermorgen op den hem door de bewoners van het z.g. Roode Dorp betwisten weg had laten spannen in den middag, toen de hoofdmacht van de politie, aan wie de bewaking was opgedragen, zich even verwijderd had om het middagmaal te gebruiken en er slechts één veldwachter was achtergebleven, door de bewoners van het Roode Dorp met vereende krachten zijn verbroken. In vijf minuten was het vernielingswerk af o loopen. Van een en ander weH o -m -nv verbaal opgemaakt. Naar men verneemi nee I «e au Boschwijk, dc hie D. v. S., nu het plan opgevaf den weg te laten weggraven. Tent ingezakt. De circustent van den heep Albert Carré te Veendam is enkele uren voo4 de afscheidsvoorstelling ingezakt. De voorstel- ling ging niet door. Nader, mijn God, bij U. De Dam te Am» sterdam stond gisteren zwart van menschen, toe* de heer Vincent op het paleis-cariLLon het lieé speelde, dat honderden troost deed vinden ii het Godsbetrouwen bij de ramp der „Titanic'^ Dit lied: „Nearer, my God, to Thee": „Dichte» bij U, o God!" is een aanrakingspunt geworden voor de menschheid in het meevoelen der ver schrikkingen, door de óngelukkigen ondergaan. Daar bleek een drang van talrijken om dit lied, gewijd door den heldendood van velen, te hoo ien. En over dit drukste stadsgedeelte in het woeligste uur kwam voor eenige oogenblik ken een stemming van grooten ernst. Van vier zwaluwen. Ze waren met d'r viey ren, dus twee paren. Zeker vermoeid van de» lange reis, hadden ze de kans waargenomen; en waren door het openstaande raam van een» slaapkamer te Millingen naar binnen gevlogen- Da ar zaten ze nu op 'n rij, staken weldra de kopjes in dc veeren en droomden waarschijn-* lijk al vanli eerlijke lenteueht en hun lookom-t stige nieuwe woning. Toen echter dc vrouw des huizes de kinderen?' naar bed wilde brengen cn met de lamp in hef slaapvertrek verscheen, vlogen de vogels in een^ op 't licht aan. Hevig verschrikt, sneLde de vrouw' de kamer uit, niet begrijpend, wie haar daar 'i avondvïsite kwam brengen. De kinderen werden» voorloopig in een ander vertrek Ier ruste ge^ legd, toldat eindelijk haar man, de postbode 1L v. d. V., van de repetitie thuiskwam. Nauwe-; lijks had hij het relaas van zijn vrouw gehoor^ of hij begaf zich, moedig, de revolver i»n de vuist geklemd, naar het slaapvertrek, waar het zekeot niet pluis moest zijn. Eu wat zag hij daar* Knusjes zaten de vier zwaluwen bijeen op hef raamkozijn. Welke lieve lenteboden de zwaluwen ook mó gen zijn, ze in een kinderslaapkamer te liuis-t vesten heeft lach zijn groole bezwaren en v. V. nam dan ook de eene zwaluw na de anderej en liet ze door het openstaande raam naar bui-; ten. Maar eer hij het tweede vogeltje had ge-i pakt, was het eerste alweer naar binnen gcvlo-i gen en dat bleef zoo voortgaan, totdat v. d. V. zich eindelijk over de diertjes ontfermde en ze nachtverblijf verleende In den vroegen morgen zijn ze weggevlogen, En zoo zijn ook te Millingen de eerste zwa luwen gezien, de vriendelijke boden van een schooTien tijd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2