BUI T E H L A N D. BINNENLAND. Verkooping.n, Boel huizen, enz. CWERZICS4T, den toets der vergeli; met anders goe dikoor merken doorstaan. u-gi Inderdaad is hefri De Italiaansche regeering bewaart het diepste stilzwijgen over de eventueele plan pen en bewegingen der vloot, die in de TURKSCHE WATEREN aan bet opereeren is. Het eskader van de Aegeïscke Zee is ge splitst in twee devisies. Het schijnt dat een van deze naar de Italiaansche wateren (Ta rente) zal terugkeeren; de andere divisie blijft in den archipel kruisen en wordt op verschillende punten gesignaleerd. De Ita liaansche schepen blijven echter in hoofd zaak in de omgeving van Samos en Rhodes, zoodat men mag aannemen, dat de Italianen op deze beide eilanden het oog gevestigd hou den. Het verwachte protest van Rusland tegen dc sluiting der Dnrdanellen is, zooals we al zeiden, werkelijk bij de Porte ingediend; in een vriendschappelijke nota wordt de Turk sche regeering erop gewezen, dat het oumid- tlollijk gevaar voor de Dardanellen thans ge weken is en de raad gegeven de zeeëngte we der open te stellen. Uit Konstantinopel wordt geseind, dat men in regeeriugskringen inderdaad de noodzake lijkheid inziet, de Dardanellen te openen; doch het nog niet eens is, of men de gehcele doorvaart zal openstellen of slechts een tmalle vaargeul, terwijl ook velen de wen- schelijkkeid betoogen van een waarborg dor mogendheden tegen een hernieuwden aanval van Italiaansche zijde. Intusschen heeft de regeering een contract gesloten met een Fransehe firma te Konstan tinopel voor de opruiming der drijvende mij nen. De „Temps"-eorrespondent te Sofia seint, dat de Bulgaren, die zeer verheugd waren, toen het bericht beti effende de Italiaausche vlootactie bekend werd, zeer teleurgesteld bleken, toen het uitliep op een schijnbewe ging. De bladen te Sofia wijzen op bet onsamen hangende in de Italiaansche politiek en druk ken hun verbazing erover uit, dat de Itali aansche regeering zoo volstrekt de psycholo gie van het Turksche volk kan«miskennen en zoo weinig rekening houdt met de opvattin gen en het standpunt van de leden van liet comité .Eenheid en Vooruitgang". De „Viola" zegt, dat Italië halverwege blijft staan en zijn onmacht toont tegenover het Turksche verzet; het zal op die wijze zijn geheele aan zien in het Oosten verspelen en zal zijn plaats van groote mogendheid in de oogen van de Talkanvolken verliezen. Blijkbaar had men in Bulgarije reeds gere kend op een geduchte verzwakking van Tur- kije's macht. DE RAMP DER „TITANIC". Staking op de „Olympic". De stokers van de „Olympic" het zusterschip van de „Titanic" hebben bij het vertrek der boot uit Southampton gisteren gestaakt; zij weigeren te vertrekken, wijl zij niet tevreden zijn met de opvouwbare reddinesbooten. die aan boord zijn gebracht. De „Olympic" heeft het anker laten vallen in de reede van Cowes, maar- kan niet naar New- .Jfork vertrekken, voordat 200 stokers zijn aan geworven. „De Frankfort". Gisteren Is de „Frankfurt", het schip van de Norddeutsche Lloyd, dat doorgevaren moet zijn, nadat het de hulproepen van de „Titanic" opge vangen had, te Bremen aangekomen. De kapitein verklaarde, dat hij 's nachts om kwart over twaalf de eerste hulproepen ontving. De „Titanic" deelde hierin alleen mede, waar zij zich bevond. Spoedig daarna kwam het tweede telegram, waarin dringend om hulp gevraagd werd. De kapitein stoomde toen naar de „Tita nic", die 140 zeemijlen van de „Frankfurt" ver wijderd was. Een uur later hield de telegrafische verbinding op. Tegen 10 uur 's morgens kwam een groote ijsberg van 50 M. hoogte en 300 M. lengte in zicht. Een der hellingen van den berg was donker gekleurd. Hier moet de aanraking 0 geweest zijn met de „Titanic". De „Frankfurt" kwam na 10 uur op de plaats van de ramp. De snelheid van 12 zeemijlen "was verhoogd tot 13Va. Er kwam bericht, dat de „Garpathia" de 22 booten met schipbreukelingen aan boord genomen had. Er viel dus vorder niets, te helpen en daarom hervatte de „Frankfort" haar koers, door een reusachtig ijsveld, waarin meer dan 20 ijsbergen dreven, stoomende. Do Fransehe autobandieten. Wéér een moord I Zooals onder onze telegrammen gisteren in een groot deel der oplage nog werd medegedeeld, heeft de bandiet Bonnot, met Garnier, een hoofd man der bende, den onder-directeur van den veiligheidsdienst Jouin doodgeschoten. Dat droe vig feit viel voor op de volgende wijze: Er was besloten lot een huiszoeking bij de ge broeders Gauzy, daar Jouin de overtuiging had gekregen, dat zij in betrekking stonden tot de bandieten in de Ordenerstraat. Dadelijk bij zijn komst, nam Jouin de broers. In hechtenis, daarna voerde hij de huiszoeking uit Een van de broers Gauzy zeide: Ga naai de eerste verdieping, iik zat dan met u meegaan. Jouin bedankte hiervoor, maar ging met den in specteur Colmar naar de eerste verdieping, waar Bonnet zich bevond, wat de politieambtenaren niet wisten. Zonder argwaan deden zij de deur open. Bonnet loste dadelijk verscheidene revol verschoten, waarvan een Jouin doodde en een ander Colmar raakte. De inspecteurs, die heneden waren gebleven, hebben niets gehoord. Bonnet vluchtte door een klein raampje langs j een muur en liet een bloedig spoor achter, i Uit de long van Colmar heeft men een kogel gehaald. Men wanhoopt niet aan zijn opkomen. De prefect van politie, de chef van dien vei ligheidsdienst en tal van inspecteurs zijn dade lijk naar Petit-Ivry vertrokken. Nader wordt gemeld: Het spoor van Bonnot schijnt op dit oogen- Mik nog niet teruggevonden te zijn, terwijl j omstandigheid, dat de bandiet niet gewond R; geworden, (zooals eerst werd gemeld), de verwachting, die na de eerste berichten in deze tot zekere hoogte gekoesterd kon wor- deri, voorlopig althans heeft teleurgesteld. r'De twee verhalen omtrent het gevecht met den langgezochten hoofddader der jongste aanslagen, waarover wij totnogtoe alleen be schikken, loopen nogal uiteen. Uit bcHg. magt men echter opmaken, üa4*Jouih en" zijn in specteurs niet gewapend waren, wat er op wijzen zou, dat zij Bonnot niet b$ de gebroe ders Gauzy verwacht hadden. Een van de gebroeders Gauzy, hij wien Boü- not zich te Ivry verborgen had, werd na zijn inhechtenisneming hij de overbrenging door het volk uitgejouwd en aangevallen. Niette genstaande het geleide van gendarmes liep de gevangene zooveel slagen en trappen op, dat hij met kneuzingen en een bebloed ge zicht aan de gendarmerie werd afgeleverd. Er is hij dezen koopman Gauzy ook een ze kere Cardy, een anarchist, gevangen geno men, die op het oogenblik van het drama hij hem op bezoek was. Bij de doorzoeking van de kamer, waarin Bonnot zich bevond, is door de inspecteurs van den veiligheidsdienst o.a. een bril gevon den, die ongetwijfeld voor vermomming dienst moest doen, en een portemonnaie met 800 frank. Later is ook huiszoeking gedaan hij Cardy te Alfortville, waar nxen den anarchist Cólin aantrof, die eveneens in hechtenis werd ge nomen. Deze stond in betrekking met den meergenoemd en RnS Simentof. Ten slotte zou deze laaf Up gistermorgen ook gevat zijn. De laatste. Irri q- van het geval met Bon not is, dat niei o Touin en Colmar, doch ook de inspecteur Robert met den handiet geworsteld hebber, die voordien reeds een missend schot had afgevuurd. Nadat Bonnot zich weer vrij rad gemaakt, kreeg Jouin de doodelijke kogel en werd ook de inspecteur Colmar getroffen, die eveneens ineenzakte. Bonnot moet zich teen dood gehouden heb ben; waarom is niet duidelijk, tenzii zijn ko gels verschoten waren. Van de gunstige gele genheid gebruik makende, dat hij alleen werd gelaten, zou de handiet door het aangrenzen de huis en onder bedreiging van de bewoon ster daarvan met zijn revolver ontvlucht zijn. Een van de gebroeders Gauzy, blijkbaar de gene die niet in hechtenis is genomen, heeft verklaard, wel zeer vooruitstrevende denk beelden te hebben, doch geen getrouw bezoe ker te zijn van de anarchistische kringen. Hij had niet geweten, wie de door hem gehuis veste was. Van een monument dat al kraakt voor 'f klaar is. Het groote monument van Victor Ema nuel II, te Rome, waaraan nog steeds gearbeid wordt, moet, volgens den correspondent van de „Lokal Anzeiger", groote scheuren verloonen. Men vreest, dat de fundamenten te zwak zijn voor het reusachtige ruiterstandbeeld. Er is een commissie benoemd, om een onderzoek in te stellen en de schade te herstellen. De repara tie werk en en versterking der fundamenten zou den minstens 2 millioen lire kosten. Dit „be richt, schrijft de „Lokal Anzeiger", werd dooi de Romeinsche censuur als telegram geweigerd, en is thans per brief ontvangen. Een Italiaan sch schip stukgeschoten. Griek- sche visschers bij Karisto op Eubea hebben een Itaiiaansch schip aangetroffen dat klaarblijkelijk slukgeschoten was en dat Zaterdag door tor pedojagers weggesleept werd. Dat schip is waar schijnlijk de „Warese". Reeds onmiddellijk na de beschieting van het fort Koem Kale werd van Turksche zijde gemeld, dat een Italiaansche kruiser buiten gevecht gesteld was, een bericht, dat toen door de Agence Stefani ontkend werd. De toestand in Marokko. In antwoord Op een telegrafisch verzoek van generaal Moinier, heeft Milterand hein, in overleg met Poimearé, gemachtigd, te Fez den staat van beleg uit te roepen. Goed Is de toestand er dus nog alles behalve 1 HET BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN EN Z. K. H. DEN PRINS DER NEDER LANDEN TE PARIJS. Volgens de „Gazette de Hollande" is het pro gramma van het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden in hoofdzaak als volgt samengesteld: Zaterdag 1 Juni: Vertrek van Het Loo om streeks 8 uur. Aankomst te Parijs, via Luik, omstreeks 5 uur. Bezoek aan president Fallières op het Elysée. Ontvangst van het corps diplomatique. Gala diner op het Elysée. Gala-voorstelling in de Opéra. Zondag 2 Juni: In den voormiddag gods dienstoefening in de Oratoi,re-kerk. Receptie op het Stadhuis. Déjeuner in de Nederlandsche Legatie. Rijtoer in het Bois de Boulogne. Gala diner in het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Maandag 3 Juni: Bezoek aan het paleis te Versailles. Revue der troepen in het kamp bij Satory. Déjeuner in het paleis te Versailles. Terug naar Parijs. Vertrek van Parijs te 4 uur. Aankomst te Brussel te 8 uur, waar Z. M. de Koning der Belgen H. M. zal komen begroeten. Aankomst op Het Loo te 11 uur. RAAD VAN STATE. Naar men verneemt, zal het lid van den Raad van State, mr. Harte van Tecklenburg, zitting krijgen in de Afdeeling van dien Raad voor de geschillen van bestuur ter vervanging van den op zijn verzoek eervol ontslagen Staatsraad mr. Henny. DE ENGELSCHE ZATERDAG TEN STADHUIZE TE AMSTERDAM. Te beginnen met 1 Mei zal ten Stadhuize te Amsterdam voor de ambtenaren ter secretarie de „Engelsche Zaterdag" worden ingevoerd. De bureaux worden dan te één uur gesloten. De ambtenaren zullen daarentegen op de gewone dagen een half uur langer blijven, en dus in plaats van te vier uur, om half vijf eindigen. De maatregel geldt voor de maanden Mei tot en met October en wordt bij wijze van proef ge nomen. OPENING DARDANELLEN. Volgens bij het bestuur van de „Nederland sche Reedersvereeniging" te Amsterdam ont vangen mededeeling van den Minister van Bui tenlandsche Zaken, wijzen ambtsberichten, uit Konstantinopel ontvangen, erop, dat de open stelling der Dardanellen voor de scheepvaart aan het einde dezer week waarschijnlijk wordt geacht. PLAN 1913. De Centrale Commissie voor „Plan 1913" hield op 20 dezer te Utrecht haar vierde ver- 'gifdéring, welke bijgewoond door den eere-voor- zitter, den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel en door den chef van afdeeling Handel. De voorzitter, arïïr. 'O. F. van de Poll, bracht in de eerste plaats dank aan Z. Exc. voor het aanvaarden van het eere-voorzittersehap en voor zijne tegenwoordigheid en stelde vervol gens voor een telegram v'an rouwbeklag te zeu- den aan de directie der Holland-Amerika-lijn over het treffend verlies door haar geleden in den dood van haren directeur Jhr. JG. Reuclilin. Uit de ingekomen stukken bleek dat er op nieuw een aantal plannen waren bijgekomen. Besloten werd aan de plaatselijke comité's een circulaire te zenden, wijzend op het belang van het 6poedig vaststellen der plannen met het oog op het samenstellen van een boekje, dat in het buitenland zal hekend maken wat in 1913 in Nederland zal te zien zijn. Met een alge- meene reclame voor Nederland in verband met het jaar 1913 is reeds een begin gemaakt. Een groot aantal reclamebiljetjes, die daarop betrek king hebben zijn reeds afgeleverd en worden verspreid, o. a. door de kanalen der groote stoomvaart- en spoorwegmaatschappijen, ter wijl twee groote reclameplaten in bewerking zijn: een artistieke voor hotels en clubs en een meer populaire en pakkende voor de stations. De begrooting der uitgaven, welke de Cen trale Oommissie zal hebben te maken, hoofd zakelijk voor die buitenlandsche reclame, werd vastgesteld en een adres aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel goedgekeurd, waarin ter bestrijding dier kosten een subsidie uit de staatskas wordt gevraagd. De subcommissies brachten verslag uit ba rer werkzaamheid betrekkelijk het vergemakke lijken van het verkeer, het verbeteren der huis vesting en de reclame voor handel en nijverheid. De volgende vergadering werd vastgesteld op Zaterdag 8 Juni in Hotel des Paye Bas, te Utrecht. Naar het „Hbl." verneemt, zal de drukkerij tentoonstelling, die in verband met het plan 1913 georganiseerd wordt, gehouden worden in het Paleis voor Volksvlijt. Het ligt in de bedoeling voor deze tentoonstelling, evenals voor de scheepvaarttentoonstelling, een afzon derlijke vereeniging te vormen. OPENLUCHT MUSEUM. In Musis Sacrum te Arnhem werd gisteren middag een vergadering gehouden ter bespre king van de oprichting van een openlucht mu seum. Ter vergadering waren aanwezig afgevaar digden van verschillende vereenigingen, o. a. die voor Rijksmonumenten, de Vereeniging Heemschut, verder de wethouders van Arnhem, mr. Everts, mr. De Visser en de heer Wisboom, en tal van belangstellenden. Bij acclamatie werd daarop besloten tot op richting van de Vereeniging Het Openlucht museum, dat, mits een geschikt terrein wordt afgestaan door de gemeente, te Arnhem zal worden gevestigd. Tot leden der oommissie van voorbereiding werden benoemd de leden van het comité dat deze vergadering belegd had, nl. de heeren jhr. J. Beelaerts van Blokland te Oosterbeek, B. F. S. ven Brueken Fock te Middelburg, Jos. Th. Cuypers te Amsterdam, J. J. van Deinse, te Enschede; V. R. IJ. Croesen, te 'e-Gravenhjage A. van Erven Dorens, te Z/andvoort; jhr. mr. J. A. Feith, te Groningen; F. A. Hoefer, te Hattem; G. J. Landsmeer Jzn., te Assen; J. P. van Lonkhuijzen, te Utrecht; R. P. J. Tutein Nolthenius, te Delft; mr. J. Nanninga Uitter- dijk, te Kampen; E. A. von Saher, te Haarlem; W. F. 0. Schaap en dr. J. S. van Veen, beiden te Arnhem. NIEUWE VERBINDINGEN VOOR REIZI GERS 8e KLASSE NAAR DUITSCH- LAND VIA EMMERIK. Tot nog toe ontbrak eene vroege ochtendver binding voor reizigers derde klasse naar Duitschland via Emmerik, daar de eerste D- trein (21) van Amsterdam, Den. Haag en Rot terdam (Maas) via UtrechtArnhem naar Em merik de derde klasse reiziger® slechts tot Arn hem vervoerde. Bij invoering van de a.s. Zomerdienstiegeling zal hierin verbetering worden gebracht door bovenbedoelden trein tot Emmerik en den aan- sluitenden Duitsohen trein tot Oberhausen voor reizigers derde klasse open te stellen. Hierdoor kan men per derde klasse, van Amsterdam W.P. vertrekkende ten 7, van Den Haag S.S. ten 6.17, van Rotterdam Maas tefn 6.28, van Utrecht O. S. ten 7.40 en van Arnhem ten 8.34 voormiddag Wesel reeds bereiken ten 10.24 en Oberhausen ten 10.50 (Midd. Europ. tijd). PALEIS-RAADHUIS-ZORGVLIET. „Het Vad." verneemt, dat H. M. de Koningin zich in beginsel en onder zekere voorwaarden bereid verklaard heeft een paleis te aanvaarden op Zorgvliet, waardoor dan de gemeente 's-Gra- venhage de beschikking zou krijgen over het terrein van het tegenwoordige palels, om daar een nieuw Raadhuis te stichten. Vast staat, dat van Burg. en Weth". in een der eerstvolgende Raadszittingen mededeelin- gen omtrent deze aangelegenheid kunnen wor den tegemoetgezien. 's RIJKSWERF TE AMSTERDAM. De minister van Marine heeft aan een com missie opgedragen, .hem van advies te dienen, betreffende de vraag, of het in 's lands belang zou zijn over te gaan tot opheffing van 'a Rijks werf van aanbouw en herstelling te Amster dam. Bedorven eetwaren. Dinsdagmorgen heeft de keuringsdienst te Groningen weder om een gevaar, dat den gezondheidstoestand van de bevolking bedreigde, afgewend, door beslag te leggen op een zeer groote hoeveel heid eetwaren, die van Hamburg naar een grossier te Groningen verzonden was. van zijn reis naar Hamburg te Groningen teruggekomen. De boot had o.m. aan boord een groot aantal kisten gedroogde pruimen en gedroogde visch. Deze .goederen, die Maan dagmorgen van boord werden gelost, moes ten door den eigenaardiger! reuk dien zij ver spreidden wel de aandacht trekken en zoo werd ook de keuringsdienst er mee in kennis gesteld. De N. Gr. Crt. deelt mede, dat proces-ver baal is opgemaakt. Het dqarna te Hijs wijk. Ook het vrouwelijk slachtoffer van het drama, dat zich gisterochtend in een rijtuig in Den Haag heeft afgespeeld, is heden ii» het gemeenteziekenhuis övertetaeö. Mooi weer spelen. Een jeugdige Duiitseher trok in een der groote hotels te Amsterdam de aandacht wegens de groote verteringen die hij er maakte. De politie werd erop opmerkzaam gemaakt, en spoedig bleek haar, dat zij te doen had met een 15-jarig jongeheertje, dat er met 1100 mark van zijn vader vandoor was. De jongen is aangehouden. De reddingsmiddelen ter zee. De heer E. van Eerde te Winschoten, die in 1890 een reis naar Indië maakte, schrijft in de N. Winsch. Crt." van 24 April: Ik maakte de reis met het stoomschip Oceanien van de Messageries Maritimes. Ik bad passage genomen te Rotterdam en ging te Marseille aan boord. Toen alle reizigers daar goed en wel ge ïnstalleerd waren, werd aan ieder een kaart uitgereikt, waarop vemeld stond in welke reddingboot (bij een eventueel ongeluk) men behoorde; onder hevel van welken oficier enz. Bovendien werd door een der officieren nog eens duidelijk de plaats aangewezen waar men zich in geval van nood moest be vinden. Toen we eenige dagen in zee waren, gaf 'twas op een morgen plotseling de stoom fluit bet noodsignaal. In een oogweDk was alles op het schip in beweging en binnen kor ten tijd was ieder bij zijn reddingboot aan wezig! Hei bleek nu slechts een oefening te zijn, maar deze bewees, dat in geval van nood een dusdanige maatregel uitstekende resultaten zou hebben, waar tevens bleek, of bet aantal reddingbooten al of niet voldoende was. ^Naderhand maakte ik nog reizen met de Nord Deutsche Lloyd, met de Union Castle- lijn en andere booten, doch nergens vond ik dezen maatregel weer terug, ofschoon het misschien wenschelijk zou zijn, dat bij wette lijk voorschrift dergelijke maatregelen wer den geregeld, daar ze in elk geval den om vang van een ramp verminderen. Groote brand. Omtrent den groeten brand, welke te Gemei t gewoed heeft', Lezen wij d.d. 22 April nog het volgende in de ,,'s Hert. Cl": Hedenmiddag omtrent half twaalf ontstond] et- brand in de woning van J. van Zeeland, slager en winkelier op het Kruiseind. De eerste vlam werd gezien langs den schoor steen af, zoodat waarschijnlijk door een defect in den schoorsteen liet onheil ontstaan is, dat in zeer korten tijd zich vreeselijk uitbreidde. Met de woning van Van Zeelandstonden o:n- midde lijk mee in lichten laaie de woningen van M. Vo.s, Mart, Pennings en Joh. Maas. Nu sloe gen de vlammen over den weg heen en tastten de woning aan van Frans Verhappen. Van diens woning sloeg het vuur over naar 't huis bewoond door Mart, van Doornik en in eigendom toebe- hoorende aan de wed. v. Broek te Boekél. De hier dicht aangrenzende blok woningen, be woond door A. Mickers, landbouwer, Adr. v. Dommelen, winkelier, L. Klerks, winkelier en gez. Dorelijers, ging spoedig daarna eveneens in vlammen op. Uit deze laatste woningen was nog al vrij wat huisraad gered. De nieuwe boerderij van Joh. van Dommelen, geheel van steen en pannen opgetrokken, bood nog geruimen tijd weerstand, maar de hitte was zoo groot en de voorraad hout en stroo op de achterplaats bood zooveel voedsel aan het vuur, dat ook deze boerderij 't niet langer houden kon en. in vlammen opging. Intusschen wafen echter de brandspuiten oip het tooneet verschenen. Met inspanning van alile krachten, wist men het woonhuis te vrijwaren. Het bleek echter, dat onze brandweer zeer on voldoende is. Zoo hoorden we, dat meer dan één spuit geheel onbeheerd stond, of wel omdat de brandmeesters al geruimen tijd overleden wa ren, of wel omdat zij niet verschenen. Tegelijk mei de boerderij van Joh. v. Dommelen stlond ook het huis van de wed. Smits, bewoond dooi de eigenares, door Joh. van Exel en door An- tonia van Deursen, in volle vlam. Een oogen blik vreesde men, dat ook de verderop gelegen woning van Rooyafckers nog zou vuur vatten, waardoor dan nog een viertal woningen zouden zijn afgebrand. Gelukkig gebeurde dit niet. 't Was dan ook al meer dan erg. Niet hiinder dan 14 gezinnen zitten dakloos. De verbrandde gebouwen zijn alle verzekerd. De inboedels van Joh. Maas, Mart', van Doornik, en Joh. v. Exel echter niet. Hevige brand. De bekende uitspannings plaats „Halfweg het Kalfje" en de daarach ter gelegen boerderij „Schoonzicht", aan den Amstel, even over de grens van Amsterdam, zijn gistermiddag geheel in de aseh gelegd. Omstreeks half twaalf bemerkten de voorbij gangers, dat het rieten dak van de boerderij „Schoonzicht", bewoond door W. de Vries, vuur vatte en weinig tellen daarna stond het geheele rieten dak in lichterlaaie. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blus- schen niet te denken viel. Oogenblikkelijk werden de bewoners ge waarschuwd. Een vrouw met een kindje van zes dagen, henevens vier kleine kinderen wer den in veiligheid gebracht. De bewoner De Vries was niet thuis. Het vuur, dat door den zeer sterken N.-O. wind werd aangewakkerd, deelde zich ook mede aan de aan de straatzijde gelegen uit- spanningsplaats „Halfweg het Kalfje" van den heer Tammé. Hier wist men voorwerpen van waarde, antiquiteiten, zilver en meube len nog in veiligheid te brengen. De brandweer van Nieuwer-Amstel werd gewaarschuwd, doch toen deze ter plaatse kwam met een enkele handspuit, viel er niets meer te behouden. Beide woningen, henevens een groote hooiberg en een schuur brandden tot den grond af. De brand schijnt ontstaan te zijn, doordat een loodgieter aan het dak van de woning van den heer Tammé met een vunrketel werkte in de onmiddellijke nabij heid van het rieten dak van de Vries, in wel ke richting de wind de vonken joeg. Beide pereeelen belmoren aan den heer W. V. van der Kuylen. Branden. Gister en voormiddag Ontstond er brand in den hooiberg, staande bij de boerderij van Ei. Vastenburg in de buurtschap Diermen, gemeente Putten. De brand nam zoo snel toe, dat er maar weinig te redden viel. Een koe, een pink en een varken kwamen in de vlammen om. Het roerend goed was niet, de boerderij, eigendom van mevrouw Boreel van Hoge landen, te Velsen, wel verzekerd. De brand moet ont staan zijn ten gevolge van het vuurtje stoken door leerlingen der nabijstaande christelijke school Te Kaalte is Dinsdagavond door onbeken de oorzaak brand ontstaan in de woning van J. Korberik, in de buurtschap Broekland'. Huiis, schuur, kamhuis, hooiberg, alsmede pllta. 900 pond hooi, een varken en eenig huisraad] ver brandden, het overige Vee en het huis vad werd met veel moeite gered TE VERKOOPEN. HAARLEM. Notitie van pereeelen, welke „verkocht zullen wonden in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw", alhier op Zaterdag 27 April a.s., des avonds ten 5 ure. Notaris G. A, Joekes. No. 1. Een [Winkel- ejn Woonhuis met ei-i 'aan de Kleine Houtstraat. Get. Np. 46, No-. 2. Een Heerenhuis met erf en tuin ban de Kleine „Houtstraat, naast het vorige perceel. Get. Na 48, een Eikenhouten Schouw rustende op marmeren zuilen. Te verkoop»» „als „volgt: A. eikenhouten schouiw. B. huis. O, schouw en linis gecombineerd. No. 3. Een Huis en erf aan 'de KRüne Houtstraat, uajast het vorige perceel. Get. No. 50. No. 4. Een Winkel- en Woonhuis aani flq Kleine Houtstraat „naast het vorige peroaeL Get. Km 52. De pereeelen Nod. 3 en. 4 gecombineerd. De perö. No®. 2 tipt en met 4 gecombineerd. De perc. No®. 1 tot en met 4 gecombineerd. No. 5. Een Pakhuis en erf aan de GeÜ, fiude Gracht. Get. No'. 146. No. 6. Een Pakhuis en ,erf aan de Essen- straat. Get-,. Not. 7,. De perc. Nos. 5' en 6 gecombineerd. No. 7. Een Huis en erf „aan de Schouwtjcs- laian. Get. Np. 15;. No. 8. Een Huis, erf en tuju aa,n de Reitz- straat te Schoten, Get. No. 48. Np. 9. Die Villa! „Erancisoa", zijnde HSuoq en erf, voor- en -achtertuin met uitgang door eejn poort, aan den Haarlemmerweg1, te Zand- voort. Get. No. 2, 'Notaris J. AW i 1 k' e n s No. 10. Een Huis en erve aan de Teding. Van Berkhoutstraat te Ha.arlemmerliede en Spaamwoude. Get. Not- 9.' No. 11. Een [Winkelhuis en Pakhuis mei Bovenwoning en Erve aan ide Teding' Berkhoutstraat, hoek Jan Ere derik Helmer- straat. Get, Np. 11 en' 11 ai. D;e pereeelen Nos. 10 en 11, té samen groot 2 aïen, 39 centiaren, gecombineerd. Nos. 1220. Negen Huizen, erven en tui-, hé-n ia,au ide Dia, Cost a-straat en Adriaan Eoo® jes®traaft, eh welNo;. 12. Np. 13, enz. tot eu met No. 20. De pero. Nos. 12 tof en met 14 geeoinb. D:e perc. Nos. 15 tot eU met 17 geramh, Dé pere, Nos. 18 tot en met 20 geeornb. De perc, No®. 12 boft en met 17 gooomb. Dé pero. No®. 12 tot en met 20 g-ecambL No®. 2142. Twee en twintig peraeeleU Bouwterrein met de daarop staande Opstal len aan !de Bu&ken Huëtstrant, No. 21, Na 22 No. 23, enz. tioit en met No. 42. De perc. Na. 21 tot en met 24 geoomb, De pereeelen Na. 25 tot en met 28 geeomb^ Dje pera Na, 29 tot en met 32 gecoanb, De pere. No. 33 tot ein! met 86 geoomtj De pereeelen Na. 37 tot en met 42 geaomG, De pereeelen Np. 21 tot en met 42, te za- men grojot 26 aren, 37 centiaren, gecomb. Notalis J. R aielb'a;nd'. No. '43. Een IWpon- en Winkelhuis waarij, VleeschhoUwerij wprldt uitgeoefend en erf aan de Kamp ere traat, op den hoek y.au de L.in' scbciensfraat. Get. Nö 21. Notaris M". N- Beets No. 44. Een' DubbelHeerenhuis mét tuin ^ain de Baan, met zijuitgang haar de» Klei nen Houtweg. Get. No. 25. No. 45. Een ruim Wfiinpakhhis ïnet Poort, benevens Kantoor ten plagts in Ide Hoogst raat. Get. No. 1. Notaris Dl 1WI vian N iekérk. No. 46. Een Winkelhuis met afzonderlijk Bovenhuis aah de Smedestraiat. Get, No. 26, NotalisJ. AW1 i 1 k' e n s. No. 47. Een Hieterenhuis, erf en tuin 3d» de Kruisstraat, hoek Nieuwe, Gracht. Get- No. 1, No. 48. Een Hteerenliuis, terf eU tuin ha» fte Kruisstraat. Get. Nol 3. De pere. Nas. 47 en 48 gteeomhineeddj., No. 49. Een Villa- met tuin, Bergplaats eh erve» iaian "den Koninginneweg, nabij heit Florapark. Get. Na 109. No. 50. Een WioioU- en Winkelhuis en a.an de Gi-erstiïalait. Get. Na 58. Na. 51. Een Huis en erf met tuin aan de Borneostraiat te Schoten. Get. Na 28. No. 52. Een Huis en erfnlTt tuin,. 4U'h de Dï. Leijdstraat te Steho-tmr Get. No. 125. Notarissen J. -Wi 11 emk en J. Riatelbaind No. 53. Een' Wloon- eni Winkelhuis en; waarin isedert jvfeflie jatreU eene^'l^chhoUwetriJ wordt uitgeoefend, met afzonderlijk opgaajiU

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2