GBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND, eerste blad. Kintierhuisvest 29-3fl-339 Haarlem De Roomsche Middenstand. STABSÜfEy V/8. VRIJDAG 3 MEI 1912. 37ste Jaargang Ho. 7322 Bssreau» van Üedactie en Administratie Sntercommtsnaal Telefoonnummer 14111. Dit Biummsr iwee tslasiien. teesSaat wit HP Een pluimpje i Haarlemschg AHedagjas Ka. 558. SS UZI EK, A Ti O N N E M E M ENTSP R IJ S Per 3 maanden voor Haarlem ƒ1.35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gom) - 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post - 1.80 Afzonderlijke nummers - 0.03 PRIJS DER ADVERTENTIëN: Van 1—6 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 et. Buiten Haarlem eu de Agentschappen 15 et. per regel. Buiten], 20 et. Reclames duhhel tarief. Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 et. (a contant). Alle betalende abonné's op dit blad, die in liet bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bii JsS Ifll <1*91 GULDEN bij g** gf« GULDEN bij IÉ s GULDEN bij GULDEN bij levenslange onge- gg 11 ^SSE.1* lil 11 verlies van een S||| verlies van 1 Ég verlies van g||§ Veriies van hand of voet. 1 f;-f typ éénoog. één duim. Uil wijsvinger. schiktheid tot werken. GULDEN bü verlies van één anderen vinger. I)e nitkecring dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Hollantlsche Algemeene Verzekeringsbank" te Schiedam. ONS GEÏLLUSTREERD zondagsblad ran deze week bevat de volgende: PLATEN: Het Koninklijk Echtpaar te Arn hem (3 foto's). De Zwitsers van den Paus. De grootte der transatlantische schepen. Staats raad J. Ilesselnian. Een Chineesche bruiloft (2 foto's). De opvouwbare booten en de dub- belwerkende davits der „Titanic". Frankrijk'3 grootste luxe-stoomer. De Hollandsolie voetbal- overwinning te Dordt. Jouin. Het laatste be drijf der wandaden van den bandiet Bonnot (3 foto's). Het zilveren feest der Eerw. Broe ders van St. Joan de Deo te Haarlem (4 foto's). Een gouden echtpaar te Wijkeroog. Een gouden jubilaris te Lisse. TEKST: Bij de platen. De Erfgenaam van een Troon (vervolg). Zielenadel (slot). Zes Pfcnnige. Een gelukkige kans. Voor onze Jon gens en Meisjes. AGENDA. 4 Mei. Gebouw „S t. Bav o" R.K. Volksbond 8 uur Hulpspaarbank (Scboterkwai-tier). Half 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas" (Winter provisie). Half 9 Spaarbank. Inschrijving Coöperatieve Bakkerij. De Kroon 7—10K uur het kleine Orkest en Vioolleërlingen van Joh. Steen- man. Openbare voordrachtoefening. Br onge houw 8 uur Muziekveree- niging „Na Arbeid Kunst" Uitvoering. Teyler's Museum Buitengewone ten toonstelling van kunstwerken bestaande in de verzameling van Teyler's Museum. „Ita- liaansche teekeningen" uit de in 1791 door Teyler's Slichting aangekochte verzameling van de koningin Christina van Zweden. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R-. K. feestdagen. De heer Troelstra heeft op 1 Mei te Amster dam in een rede gezegd, dat de Christelijke ar beiders de grootste moeielijktieid opleveren, waarmee de soeiaal-demoeraten in Nederland te worstelen hebben. Dat is een pluim, die onze Roomsche arbei ders óók zich op den hoed mogen steken! De heer Troelstra, die het weten kan, vertelt zélf dat de Christelijke, geloovige arbeidersor ganisaties tegen, het, socialisme een stevige dam zijn. Bravo Dit pluimpje moet tweeërlei gevolg hebben: vooreerst dat de christelijke arbeiders zoo blij ven voortgaan op den weg en hun organisaties steeds vervolmaken; en sec undo dat ze erg moeten oppassen, niet door de sociaal-democra ten op sleeptouw te worden genomen, of zioh onbewust te laten gebruiken door de socialis ten, die nu wel met heel mooie woordjes en zoete lijntjes zullen komen Bravo dus voor onze Roomsche arbeiders, maar óók: opgepast! Houdt uw schild zuiver, uw vaan ongerept! In „De Maasbode" vau gisterenavond tref fen we onder de nieuwsberichten het volgen de laconieke berichtje aan: NED. R. Jv. MIDDENSTANDSBOND. De afgevaardigden der diocesane Mid denstandsbonden, zijn te Utrecht Woens dagnamiddag in vergadering bijeen ge weest, met het resultaat, dat nu definitief een Nederlandsche R.-K. Middenstands bond op federatieven grondslag met Utrecht als zetel, is opgericht. Tot dezen Bond traden toe de bisdommen Utrecht, Breda en den Bosch. Daarop werd eene commissie benoemd, welke de statuten zal ontwerpen. Mr. I. A. Swane, rechtskundig adviseur van den Bosch, treedt in die commissie als voorzit ter en de heer J. B. Bosman te Utrecht als secretaris op. Overige leden zijn de hoeren O. H. Francken, te Oosterhout; Corn. v. d. Eeden, te Breda; Joh. Schoenmakers, te Raamsdonkvoer; M. van Hout, te Helmond, en J. O. Garrels, te Groningen. Wanneer deze commissie hare taak ten-1' einde heeft gebracht, zal eene nadere ver-' gadering worden bijeengeroepen. i Menig Middenstander in 't Haarlemsohe Diocees zal, bij liet lezen van dit bericht, zijn oogen eens uitgewreven hebben. „Hoe zit dat nu?"... zoo zal er gevraagd worden. Want pas is bet bericht gepubliceerd dat de definitieve stichting van den R. K. Mid denstandsbond immers al plaats heeft gehad, dat de voorloopige bestuursleden waren benoemd, dat Haarlem, Utrecht, den Bosch en Breda in dit federatief bestuur ver-' tegenwoordigd waren en voor Limburg een plaats was opengelaten... Is dit dan nu een nieuwe R. K. Midden standsbond? Wordt Haarlem buitengezet? Wij willen eenige ophelderingen geven, en over dit geval een enkel woordje zeggen,daar we met de historie bekend zijn en het, geïn- trigeer, waarvan dit berichtje in „De Maas bode" ten slotte een openlijke uiting is, ach ter schermen hebben kunnen gadeslaan. Inderdaad is dit een nieuwe „R. K. Mid denstandsbond". Eene, die opgericht wordt buiten (d. i. te gen) de Haarlemsohe organisatie, eene die wordt opgericht door de neutraal- freiindlichen, door degenen die het co- quetteeren met de z.g. neutrale organisatie welke pas te Utrecht bij de TariefwethLstorie den katholieken dien bekenden slag in het gezicht gaf, nog niet hebben afgeleerd! Sterker nog: in dezen nieuwen Bond (die zioh nu natuurlijk volkomen ten onreclit#den R. K. Middenstandsbond noemt) worden mede de lakens uitgedeeld door een hoofdbestuur der van den „neutralen" Middenstandsbond, méé zouden we eigenlijk niet behoeven te zeggen om duidelijk te maken, welk bet ka rakter van deze stichting zal wezen, en waai de lieeren heen willen. Maar laten we de zaak wat nader bekijken. Het is bekend, dat de Haarlemsche Dioce sane R. K. Middenstandsvereeniging, die van den beginne af streng zich gehouden heeft aan de voorschriften der Hoogwaardige Bis schoppen in zake katholieke organisatie, alle moeite heeft gedaan om tot een federa tie van de Diocesane Bonden te komen. Daarbij stelde zij echter streng bet katho lieke karakter voorop. En aan twee eischen hield Haarlem, bij de besprekingen over de stichting van een Roomsehen federatieven Bond, onwrikbaar vast: vooreerst aan de onvereenigbaarlieid van het bestuurslidmaatschap der katholie ke federatie met de waardigheid van be stuurder van een „neutrale" bondsorgauisa- tie (inderdaad wel 't minste wat kon geëiseht worden!) en ten tweede aan de noodzakelijk heid dat de R. K. Middenstandsbond te Haar lem, waar de grootste, meest beteekeneude en talrijkste Diocesane organisatie gevestigd is, zijn zetel zou hebben. De afgevaardigden van de vier bestaande Diocesane bonden hebben eenige malen ver gaderd, waarbij de Haarlemsohe Diocesane steeds hét best vertegenwoordigd was, en in deze bijeenkomsten werd de R. K. Midden standsbond op federatieven grondslag ge sticht, werd de hierboven eerstgenoemde eiscli door al le Diocesane bonden aanvaard, en werd voorloopig goedgevonden dat de Bond zijn zetel zou hebben in liet Diocees, waaruit de voorzitter was gekozen, wat natuurlijk de Haarlemsche organisatie dade lijk ten plicht stelde, de voorzittersplaats voor zich op te eisehen. De afgevaardigden van liet Aartsbisdom gaven aan dezen laatsten eisch van Haarlem gelioor, en zoo werd een voorloopig bestuur al gevormd, waarvan voorzitter werd de heer J. A. A. Verbeek, de president van den Haar- lemsehen Bond. Wij hebben toen en de gelieele Roomsche pers deed alzóó onze voldoening over de totstandkoming van den Bond met blijdschap uitgesproken. Maar... we hebben te vroeg gejuicht. Want de beide Brabantsche vereenigingen (den Bosch en Breda) onder den invloed van den Bosch in de eerste plaats, zijn gebleken een loyale, eerlijke medewerking met de groote Haarlemsche organisatie niet te wil len. Den Bosch konkelde, intrigeerde. En de federatieve Boud, die was gesticht met me dewerking der Brabanters, werd door dezen zélf ondermijnd. Men keerde zich allereerst tegen den persoon des heeren Verbeek, wien ten slotte namens de drie Diocesane organisaties (want deze drie hadden te 's-Her- togenbosch, buiten Haarlem om, een gehei me vergadering belegd, waarin men de Utreobtsche afgevaardigden wist om te pra len) de notificatie werd thuisgestuurd, dat men met hem niet wilde samenwerken. Ofschoon overtuigd van zijn goed recht, en daarin gesterkt door de hoogste autoriteiten, verklaarde de heer Verbeek daarop, wanneer zijn persoon liet goede werken der federa tie zóu in den weg staan, dadelijk zich te willen terugtrekken voor een ander perkoon uit het Haarlemsche Diocees, die hem als president dan zou vervangen. Maar.... het is nu gebleken <1 at die per- soonsbezwaren voorgewend waren: men wil de niet waf de Haarlemsche Diocesane, uit waarachtige overtuiging, uit katholiek prin cipe en onder zeer uitdrukkelijke goedkeu ring der Kerkelijke overheid, meende te moe ten eischen in deze Roomsche federatie. Op den brief, waarin de lieer Verbeek zich zelf terugtrok, werd niet eens geantwoord! En zóó zien we nu dat Utrecht, den Bosch en Breda de grootste organisatie van Room sche Middenstanders in den lande hebben uit- gestooten, en nu met z'n drieën „hondje-spe len" gaan. De handelwijze dergenen, die dit spelletje hebben opgezet, is hiermede voldoende ge kenschetst! Het behoeft wel geen betoog, dat deze nieuwbakken „R. K. Middenstandsbond" een onding is, een doodgeboren kindje. Een katholieke federatie, die niet alle diocesen omvat, is eenvoudig op den duur onmogelijk, en dit heel zeker, wanneer de voornaamste, de grootste en de belangrijkste organisatie in den lande wordt uitgestooten! De machinaties van de heeren, die dit droeve spelletje gespeeld hebben, zullen nog wel eens met documenten en bewijzen worden aan de kaak gesteld, daar zijn wij zeker van, doch dat is nu niet de hoofdzaak. Hoofdzaak is, dat een sterke vereeniging van alle Roomsche Middenstanders in den lande, die op deze wijze tegenover de „neu tralen" eenerzijds, maar anderzijds ook ten opzichte van de regeering en de gouverne- menteele middenstandsactie zelfstandig en sterk zou staan, door de Brabautsche leiders verijdeld is. De ondervoorzitter van den „neu tralen" Middenstandsbond, die hoewel ka tholiek, te Utrecht bij het Tariefwet-schan- daal de katholieke afgevaardigden kalm pjes liet uitlachen en de zijde koos des hee ren Meuwsen c.s.. is nu zoowaar óók hoofd bestuurder van dezen zoogenaamden Room sehen Bond! Dit feit alleen reeds teekent den opzet eutoont het heele karakter aan van de nieuwe vereeniging! Wij herhalen: een Roomsche Bond die Haarlem uitsluit is een onding en zal prac- tisch niets kunnen en niets mogen uitrich ten. Tot onzen spijt, moeten we hierbij mede- deelen, dat de ZeerEerw. Heer van Beurden te Heeswijk, met wien wij indertijd over Roomsche Middenstandsactie in dit blad zoo uitvoerig hebben gepolemiseerd, zijn door ons zoo gevaarlijk geachte prineipen nog niet schijnt verloochent te hebben, en aan het ge vaarlijke en leelijke spelletje wat we hier boven hebben gesignaleerd, mededoet! Het is niet aan ons, te adviseereu wat de groote Haarlemsche Bond, met zijn duizen den leden en wat meer zegt: met de meest- beteekenende vertegenwoordigers van den Roomse-hen Middenstand in Nederland, nu te doen heeft. Wij wachten met belangstelling af, wat het Hoofdbestuur van deze organisatie, die spoe dig hier te Haarlem haar eerste lustrum herdenken gaat op zoo hoog-feestelijke wijze, zal hesluiten. Doch dit mag hier gezegd, dat de Haarlem sche Bond, die streng zich houdt aan de lei ding der hoogste geestelijke overheid, reeds zóó sterk en veelbeteekenend is geworden, dat liij zich de luxe mag permitteeren dit gedoe van verkap-neutralen, van provin- ciaaltjes wier haan koning moet kraaien, van menschen die zichzelf zoeken en naar persoonlijke eerepostjes en invloed méér ja gen dan te werken voor het groote en éénige doel: de vooruitgang van den Roomsehen Middenstand, kalmpjes voorbij te gaan. Er is in eigen boezem wel zóóveel te doen, dat men in ons Diocees zich daarmee al werk genoeg verschaft. Dat de actie beter en krachtiger zou zijn met de medewerking van anderen is juist, doch met onwillige hon den is het geen bazen-vangen en dan jaagt men beter op eigen gelegenheid! DE VERTREKKENDE ORGANIST. Do organist van de Groote Kerk, de heer W. Ezerman, gaat vertrekken. De geneesheer heeft hem strenge, onafgebro ken rust voorgeschreven. En met dit vertrek is de heer Ezerman aan het einde v.aa een lang durige, geest- en lichaam-afmattende betrek king. Wie meent dat de lieer Ezerman, buiten de kerkelijke diensten, alleen tweemaal in de week concerten moest geven, dus meer dan hon derd concerten in 't jaar, heeft 't, mis, want be halve dit afslovende werk, had de hoer Ezerman minder aangenaam en allerminst artistiek werk te doen: hij is ook klokkenist, en bespeelde win ter eu zomer in den toren t carillon. En buiten dit alles was de heer Ezerman nóg niet vrij: - iedere vreemdeling, die in de stad kwam eu 't beroemde orgel wilde hooren, kon den organist onmiddellijk laten roepen en la ten spelen! En voor feestdagen kon de gemeen te bijna onbeperkt over hem beschikken Deze ambtenaar (deze „afgebeulde ambte naar" zeide de St. Ed. dezer dagen terecht) kreeg nn in den gemeenteraad Woensdag jl. zijn eervol ontslag. Miaar meer dan 't gebruikelijke „eervol" kreeg hij nipt te hooren! Geen enkele stem is er opgegaan om dezen ijverigen, bescheiden man, die voor de gemeente van zoo groote verdienste is geweest, die aan zooveel leden van de burgerij en zoo tallooze vreemden door zijn bespelingen zooveel uren van waarachtig genot heeft verschaft, die zich bemind heeft gemaakt door zijn liefde voor de kunst, zijn toewijding, zijn energie, namens de gemeente te bedanken Want geloof niet, dat het gemakkelijk is aan den eisch te voldoen: twee 'concerten iéder van één uur, elke week, met zooveel mogelijk afwis selend programma! Dat bcteekent dag-in-dag- uit ^tudeeren, al den vrijen tijd besteden aan 't studeeren van nieuwe werken en daaraan heeft onze organist voldaan; hij heeft niet na gelaten zich in de modernisten in te werken! Zoo'n man mag' niet zóó maar heengaan! Waar liet gemeentebestuur te kort schiet, daar moet de burgerij-zèlf aanvullen. Is het, niet een plicht dezen man spontaan te huldigen, bijv. door zijn laatste bespeling tot een feestconcert te maken Dan huldigen wij hem hij zijn afscheid van het orgel, het mooie instrument, waaraan hij ge hecht was, dat hij liefhad, waartoe onder het spel van den organist zoovelen met dankbare bewondering hebben opgezien Wij vernemen intusschen dat zich een com missie heeft gevormd, om inderdaad een huldi ging voor den vertrekkenden oragnist tot stand te brengen. „Het laatste concert moet'voor hem tot de schoonste ure gemaakt," zegt de Commis sie. Dit onderschrijvende, spreken wij onze over tuiging uit, dat zeker niemand die kan, zal ach terblijven, het zijne bij te dragen, om den heer Eizerman op waardige wijze te eeren! PERSONALIA. Te Utrecht is geslaagd voor het examen ter verkrijging van een getuigschrift der Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst (piano stemmer) de heer B. van Veen, van hier. VACATÜRE-FERF. De leden van de rechterzijde van de Provin ciale Staten van Noord-Holland hebben gister middag besloten in de vacature-Ferf voor Gede puteerde Staten te stemmen op jhr. mr. D. E. van Lennep. Burgemeester van Heemstede. ASSOCIATION FRANcAISE. Woensdag 8 Mei e. k. houdt de „Association Framjaise" eene bijeenkomst in de bovenzaal van „de Kroon". De heer J. II. Sauveur, voorzitter der vereeniging, zal alsdan eene causerie hou den over Alphonse de Lamartine. EXAMENS LAGER ONDERWIJS. Gisteren zijn geëxamineerd 8 ïnanl. can-d. Ge slaagd J. F. FL A. de la Court, LeidenA. Eg- mond, Enkhuizen; C. A. Franckeu, Beverwijk; J. Q. Borgwat, Haarlem; A. Kool, Katwijk; A. Stoorvogel, Zaand,am. HUISVLIJTTENTOONST ELLING IN DE INFANTERIEKAZERNE. In de cantine der Infanteriekazerne werd gis teren een tentoonstelling gehouden van de voor werpen, die de onderofficieren en minderen in den afgeloopen winter, als gevolg van den ge houden cursus in huisvlijt, hadden vervaardigd. Hiervoor dient hulde gebracht aan den heer Swart, die als leider van den cursus als 't ware de huisvlijt in de kazerne bracht en reeds na een tweetal winters opvoerde tot zoo'n hoog peil. Hiervan getuigden de verschillende inzendin gen (portrctlijsten, portrotstandaards, presen teerbladen, kleerenliangers, parapluistandaards enz.) Kunstig en met taai geduld w,aren die mooie voorwerpen vervaardigd. Do tentoonstel ling trok ook van de zijde der officieren veel belangstelling. Te 4 uur kwam de jury, be staande uit le luitenant Schuil, en de heeren van der Voort en Swart, om voor de toeken ning der prijzen eene beoordeeling te houden. Aan het einde van déze beoordeeling deelde le luitenant Schuil namens de oommissie mede, dat de prijzen als volgt waren toegekend: zilveren medaille met diplomasergeant le klasse Koning, en serg. Kampman. Bronnen medaille met diploma, serg. le klasse Wijenberg en Spronk, terwijl sergeants Blindeman, Beers, Maas en korporaal Rap een diploma ten deel viel. JU LIANA KERKCONOERT. liet tweede concert van de Christelijke Onato- riumvereeniging heeft gisteravond in de Groote Kerk plaats gehad, en wel ter eere van den verjaardag van prinses Juliana. Daarom opende het koor den avond met het Wilhelmus, wat goed uitgevoerd, toch altijd in drukwekkend is. liet is 't oncerept-natuurliike van onze karaktervolle oud-IIollandsehe muziek, dat zoo aantrekkelijk is. En een begaafd dili gent als Jolian Schoonderbeek weet die aan trekkelijkheid in den koorzang te bewaren et! 'duidelijk voor ons te doen spreken. Zoo gedenk ik ook met waardeering de uitvoering d-er an dere oud-IIollandsehe liederen, als „Wilt heden nu treden", van Valerius, waarin het koor zich uitstekend heeft gehouden. Opvatting en voor dracht vergoedden hij d-e ehoralen van Bad en Handei's Zegekoor, wat de zuiverheid soms te wenschen overliet. De niet erg veel bedui dende koren „Pinksterlied" en „Ja aan II heeft mijn ziel genoeg", van G. 11. G. von Brucken L'ock klonken heel goed. Dit wat het koor betreft; ik behoef er niet lang bij stil te staan, het zij voldoende als ik zeg, dat ook dit tweede concert bewees, dat we in deze Vereeniging een uitstekend zangkoor bezitten, waarvan' we heel veel goeds mogen verwachten. Den dirigent Johan Schoonderbeek komt voor zijn energie zeker wel bijzon dere lof toe! De solisten hadden niet 't minst belangrijke aandeel in d-e beteekenis van dit concert. Ik heb w-eer met zeer groote bewondering ge luisterd naar mevr. Pauline de liaan-Man ifnr- ges, die door haar zeer persoonlijk talent, haai bijzonder stijl-gevoel, aan oude liederen, als „Jezus in Gethsemane", van Carl Ph. E. Bach, en „Bist du bei mir", van Joh. Sob. Bach, zoo intieme bekoring weet te geven. En de oud-Hol- landsclie liederen „Com nu met Sang" en „Bo rate Coeli", schenen rijker van muziek, dieper van karakter door dc krachtige muzikaliteit, de individueel-overtuigingsvolle voordracht vau deze buitengewoon begaafde zangeres. Mevr. de Haan zong ook „Nearer, my God, to Thee"-. Ik laat in 't midden of 't wel fijn gevoeld is, dit kerklied, dat door zoö'n schrikkelijk tragische gebeurtenis bekend is geworden, overal, als eert reclamestuk op allerlei manieren uit- te voeren, ik wil hier alleen maar zeggen, dat geen van dé toonzettingen van dit lied als muziek ook maar eenigszins indrukwekkend- zijn en het stuk ook in geen geval het tragische van de ramp op bijzondere wijze voor deii geest doet staan. De Amstei'damsche violist Christiaan Freyer heeft in enkele kleinere stukjes zijn verfijnd, maar even sympathiek talent, zijn bezonken maar toch temperamentvolle muzikaliteit in hooge mate doen bewonderen. Zie ik Vieuxtemps' „Aria" voorbij, met zeer groote voldoening denk ik terug aan de vertolking van Bach's „Sarabande" en het mooie „Largo" van Arthur de Greef. Het spel van den heer Freyer heeft zeer veel goede eig< ■:■- schappen, die alleen een good artist eigen zijn. De lieer W. Ezerman speelde als eerste solo nummer do „Inleiding eu variation op 't Wieu Neêrlands bloed", van Samuel do Lange, een on belangrijk stuk, dat nip om zijn nucbtcron, on- oorspronkalijken, weinigzeggonden inhoud aller minst bekoren kan. Onze altijd-vurigè'. energie ke organist had gelukkig ook oen beter stuk mu ziek als solonummer geko/. n: het heerlijk-gé- inspireerde „Grand choeur", van Guilmant, dat door den heer Ezerman. wien we ook hulde moeten brengen voor 't begeleiden der solisten op alleszins te loven wijze werd ten beste. ge. geven. H. F. A jOFiFIOIEELEi UITSLAG WINTER KAMPIOEN-WEDSTRIJD 1911—12 HAA RL. SCHIETBONl). Vrije Bajan op 28 April 1912. 10 Prijzen. D*. N~. H. Twisterling 198 punten; I'. H, Kluft 196 p.; Hl J. Bonman 195 p.; A. P. Bos Hz. 191 p., steun 2 maal 97 II. J. v. d- Burg 194 p.; F. P. Hakker 193 i>., steun 1 maal 96; L. H. Koolhoven 193 p., steun 2 maal 95; D. J. Houi gra i t'f Hzm, 193 p., steun 1 maal 94; P. J. li kker 192 p.F. A. Boeréö 190 p. Dit jaar bijgevoegde Peisonoele Baan, (3 prijzen, 1 kruis met kroon eu 2 zilv. inetl.) II. Koene 95 punten; D. J. Hout,graaft' Hzn., 94 p., beste laagste schot is 17Ik J. Hekker 94 p., beste laagste schot is 16. TENTOONGESTELD. In de uitstalkast van den heer Matho in de Groote Houtstraat, is do nieuwe banier van de Spoor-muziakvereeniging! „Croseen- do", directeur den heer Hofmeester, tentoon gesteld. MISPLAATSTE GRAP Gisteravond ongeveer half 9 uur. kwam op den S-choterweg vlak hij het Kerkhof een juffrouw op Ide fiets iaaniijdcn toen plot seling .een jongen zich, voor haar fiets liet vallen. Dit ideal de juffrouw zoo schrikken dat zij van de fiets viel en met haar hoofd op ide steenen viel. Het gevolg .was dat zij ee,n bloédende wond aan haar hoofd bekwam en haai' japon ^dieurde. De jongen zocht, zijn heil in do viuoht. (Zie Stadsnieuws vavder op in dit Blad.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 1