bTnMïland. P. W.TWEEHUiJSEN SehaeBimagazftn Eerste klas Schoenwerk Barteljorlsstraat No. 27- Telefoon 1770. VRÖÖÜJK ALLERLEI. Vragenbus, Ingezonden lededeeiingen. Bloedarmoede. Zenuwzwakte- Pijn in den rug. Lusteloosheid. Hier-onzuiverheden. enkel •woord, geen enkele kreet onderscheiden, tnaar een gehuil dat ik niet beter kan ver gelijken dan aan het gehuil der scheepsirei- hen. Tv ij besloten, de matroos en ik, want de hndere passagiers verroerden zich zelfs niet, de afg zonderde schipbreukeiling*en te gaan opvisschen, zonder echter de groepen te dur ven naderen, die ons konden doen kantelen. Op dat oogenblik hoorden wij een stem Ons roepen in den nacht, 't Was een offi cier van de „Titanic", die een boot nabij de onze bestuurde en vroeg* wie er aan boord bevel voerde. 'Op het antwoord van onzen matroos gaf hij hem hevel te naderen en onze man antwoordde, dat in dezen nacht allen gelijk waren en hij van niemand beve len te ontvangen had. De stem werd smee teend. De boot, overladen met 70 personen, 'eegon te zinken. Konden wij niet wat volk overnemen? [Wij naderden en namen een -'iwintigtai personen over. Twee drama's in een sloep Kort daarna zeide de matroos mij in liet oor: Ik heb hier naast mij een kind dat dood moet zijn. Bij 't licht van pen lucifer bemerkten wij, dat het kind inderdaad dood .was en in den nacht, zonder iets te zeggen, schoven wij het in zee. Een uur later werd .een passagier plotseling waanzinnig, hij schreeuwde dat hij gelukkkig* was terug te Londen te zijn bij zijn familie. Hij stierf bij - pa onmiddellijk en werd ook in zee gelaten. Eensklaps klonken er in den nacht in .otn- ze boot revolverschoten in alle richtingen. [Wij vroegen wie er met dit gevaarlijk spel bezig* was. 'tWas een Duitsche baron, die verklaarde aldus de aandacht der schepen te willen trekken. Ka, deze zes schoten had hij nog vijftig kardoezen. Men ontwapende hem. De passagiers, slachtoffers van hal lucinaties, namen al de vallende sterren voor lichten van schepen. Driemaal achtereen Vroeg* een vrouw water. Wij durfden niet 'zeggen dat er geen aan boord was, en de ma troos zeide dat? men er later zou uitdeelen. Wij die meenden dat de Marconi niet ge werkt had. die wisten dat wij 50 mijlen noor delijker waren dan de gewone scheepsweg, wisten dat er niets aan boord was! Een groen licht. Kort na, 4 ure zei de dappere matroos tegen mij, nadat hij mij juist had bekend een verloofde te hebben in .Comwallis „Ik- geloof wel dat da,ar een scheepslicht jis", en inderdaad, ik zag een groen licht dan al spoedig een rij lichten benedein. Al ide passagiers, rechtstaande in de boot, slaakten vreeselijke kreten. Wii roeiden koortsig; eensklaps verdwenen de lichten. Wij vernamen den volgenden dag dat het ischip verborgen was geweest door een ijs berg. maar op 't oogenblik meenden wij dat het heenging. Dat was zeker het vreese- lijkste oogenblik van den boelen nacht. Eensklaps verschenen de lichten opnieuw, en wij hoorden een sirene. 'tWjas een kreet van vreugde voor ons. Wij roeiden in die richting. Het- werd dag en wij zagen een 'groote boot. omringd door vier reusachtige ijsbergen. Woj roeiden voort en wij kwamen Üe vierde aan boord vjan de „Carpatliia" |wij waren gered..... Taft contra Roosevelt. De t-wee eandidaten voor het presidentschap der Vereenigde Staten vechten als leeuwen. Mr. Taft heeft nu zelf erkend, dat het geen tijd meer is voor dames-methoden" en zijn krachttermen en verwenscliingen aan het adres van Roosevelt doen absoluut niet meer onder v<oor die, welke de roughriddeir-kolonel hem naar het hoofd slingert. Het regent aanklach ten en beschuldigingen aan beide zijden en de een beschuldigt den ander van unfairheid of zooals het in bokstermen heet van o-nder heit fiddel slaan. De Amerikanen zijn in hun nopjes en genieten alsof zij Tommy Burns en Jack Johnson aan het werk zagen. Sprekende in Winchester, ontsnapte de dikke president aan een groot gevaar. Hij stond ach ter op het platform van een trein en ging heftig te keer tegen „een enkel man president zijn ge- heele leven" en tegen „het algemeene gevaar van Caesarisme", toen iemand den trein in be weging zette. Taft werd door den schok tegen het hek van het platform geworpen, doch dat hek, dat blijkbaar erg sterk was, doorstond den echok, de trein werd onmiddellijk weer stop ge zet en de president kon zijn verkiezingsrede, nummer zooveel duizend en zooveel, hervatten. Parjjsche bandieten. Ge verwacht misschien, lezer, een of ander misdrijf, door auto-bandieten bedreven? Ge ver gist u. Wij willen u, schrijft de Tijd, een staaltje van banditisme meedeelen, dat zich bedekt met een vernis van wettelijkheid. Het betreft de Ujsulinen van Dole in Frankrijk. Hare huizen van Dole van Besangon en Baum© werden haar reeds bij den aanvang dea* scheidingaw-et ont nomen. Het Gouvernement wilde toch nog een schijntje van recht in acht nemen en bepaalde, dat de gewezen religieuzen een zeker pensioen zouden krijgen en dat men haar terug zou-ge ven, wat ze bij hare intrede hadden ingebracht. Steunend op die bepaling, vroegen de Ursulinen in Januari 1906 bij bet gouvernement dat pen sioen aan. Dat is mm zes jaar geleden en de Ursulinen ontvingen geen lialven cent en zelfs geen antwoord. Ze waren 26 in getal. Veertien, dus meer dan de helft, zijn gestorven van ellende en ontbe ringen, bijna van honger. De twaalf, die nóg over zijn? wacht hetzelfde lot. Verschillende ofcder haar hadden bij hare in trede een bruidschat meegebracht of dienaan gaande eene overeenkomst gesloten. Ze vroegen, altijd steunend op de wettelijke bepaling, om teruggave. Men antwoordde daarop eindelijk, dat van die overeenkomsten geen bepaalden, ze keren datum kon vastgesteld worden, dat de li quidatie ze niet kende en dat ze dus voor deze niet bestonden. Maar de Congregatie der Ursulinen was eene erkende Congregatie en bet Hof van Cassatie heeft uitgemaakt, in 1910, dat d» contracten aangaande den bruidschat, ook al stond de da tum niet vast, van kracht waren voor de liqui- dateürs en dal dus die gelden moesten terugge geven worden. Dat moet nu het Domein, d. i. de schatkist, doen; maar nu eiseht de schatkist, alvorens dat magere hertje terug* te geven, voor elke zuster afzonderlijk een uitspraak, wat natuurlijk enor me kosten veroorzaakt en de zaak weer onaf zienbaar rekt. Intusschen kunnen de arme reli gieuzen, die het betreft, voortgaan met van ho nger te sterven. Als er in Frankrijk bandieten zijn, dan zijn de auto-bandieten bij lange na de ergste niet. Het testament van Asior. Het testament van den millionnaix* John Jacob Astor, die bij de ramp van de „Titanic" om het leven kwam, is Dinsdag geopend. Zijn jonge weduwe, die in Juni>fneerderjarig wordt, zal het inkomen genieten van een fonds groot 5 millioen dollars, tot haar dood of 'n tweede huwelijk. Ook houdt zij onder dezelfde voor waarde in bezit, het huis van Astor, met zijn schat ten van schilderijen, marmeren en bronzen standbeelden, boeken en andere kunstvoor werpen. Ook ontvangt zijn weduwe een som van 1C0.000 dollars benevens de paarden, rij tuigen en automobielen. Toen men kolonel Astor eens vroeg, hoeveel automobielen hij bezat, antwoordde hij non chalant, dat hij dit niet precies wist, maar veronderstelde, dat het er ongeveer 60 waren, zoodat dit legaat alleen reeds een belangrijke som vertegenwoordigt. Totdat zij in liet bezit wordt gesteld van dit vermogen, ontvangt mevrouw Astor een inko men van baar goederen van 200.000 dollar per jaar. De Engelsehe Koningsmanoeuvres der vloot. De zoo grootsch opgezette Engelsche vloot- demonstraties voor Weymouth zijn, door een buitengewoon zwaren mist, jammerlijk in bet water gevallen. De koning zou met zijn jacht Onder de slagschepen zijn gegaan, maar hij kon de reede van Yarmouth op het eiland Wight onmogelijk verlaten. Toen de konink lijke extra-trein te Porsmouth aankwam, stortregende 't zoo hevig, dat er aan receptie- feestelijkheden geen denken Was. De koning vluchtte direct aan boord van zijn jacht en lunchte daar. Daarop stak 't jaclit, vergezeld van 4 oorlogsschepen in zee. Een half uur lang gilden alle schepen hun somber siréne- gebrul uit, wegens den buitengewoon dikken mist, maar 't werd.zoo erg, dat men wel moest besluiten voor anker te gaan, daar verder doorstoomen groot gevaar zou hebben opge leverd, Van Weymouth uit was den ge-heelen dag niets van de oorlogsschepen te zien!.... Uitgehongerd. De kapitein van de „Felix Touanche", een stoomschip der „Compagnie de Navi gation Mixte", dat van Algiers te Mar seille aankwam, deelde mede, dat hij op zijn reis het Engelsche schip „Birkdale" ontmoet- dat noodsignalen gaf. Hij stoomde naar de „Birkdale toe en daar bleek, dat genoemd vaar tuig gedurende 40 dagen aanhoudend met te genwind te kampen had gehad. De bemanning was bijna van honger omgekomen en was niet meer in staat het schip te behandelen. De „Fe lix Touache" voorzag in de noodige levensmid delen en versch wiater, waarop de „Birkdale" baar reis kon voortzetten. wen brandmeester, zoo schrijft het „R. N.". Allang had de vacature geduurd, allang was de behoefte gevoeld aan een actief hoqfd, en nu is dan de wenseh vervuld: het nieuwe* hoofd is er en de brand kan beginnen, om den nieuw-benoemde in de gelegenheid te stellen te laten zien, dat hij de onderscheiding ver dient, en om de spuit te laten toonen, dat zij nog bluschwerk verrichten kan. Het- wordt overigens tijd, dat zij wat van zich hooren laat. Want liet gaat niet zooals bet moet. Dan zijn de hoofden niet thuis en kan de spuit niet uitrijden, dan is er dat gesukkel met die vacature-s, dan hapert er weer wat an ders. De spuit doet waarlijk niet al te veel dienst; misschien is de oorzaak hiervan, dat zij zoo dicht hij, ja liaast in het water staat bij springvloed althans. Nu het nieuwe hoofd er is, hopen de gas ten echter op betere tijden en alvast willen ze hem eens aan den tand voelen, een klein examentje afnemen, een examen in vlugheid en activiteit. Ze zullen hem dus eens voor „tjoerna" laten rijden, inrijden, zouden we zeggen. Tien uur in den avond. Op verschillende punten in de buurt van de spuit en achter boomen staan de gasten verscholen. Daar klinkt opeens een schril gefluit over de stille... haven. Alles rent en draaft naar bet spuithuisje, onder* het luid uitroepen van het nummer der spuit; de bewoners verlaten angstig, nieuwsgierig of gejaagd, al naar hun aard, hun huizen, de vredige avondstilte heeft plaats gemaakt voor een helsch rumoer. Ook de hospita van den nieuwen brand meester wordt uit baar dommel opgeschrikt. Een geweldige ruk aan de bel doet haar op springen, een ruk alsof er brand is Zijn ze bezeten! vraagt ze zich af. De muur is nog koud. Maar t-oeli rijst ze op uit haar gemakkelijken stoel en schuift bet raam op. Ja, waarachtig, er moet brand zijn. Ze ziet de mannen hollen, ze boort het nummer der spuit roepen, en daar beneden staan spuit gasten, die allen door elkaar roepen om mijn heel*. Of menheer gauw wil komen. Gauw wat, juf! Er is brand... brand in.de Boompjes. Maar de juffrouw is niet van de zenuw- achtigsten. Hoe laat is 't? vraagt ze kalm aan de spuitgasten. Hoe laat? mensch, roep menheer... 't Is- even tien uur, maar er is brand, brand in de Boompjes. Laat menheer gauw komen... Vlug wat! Vlug wat? herhaalt de juffrouw, 't Was beter dat je niet zoo'n herrie maakte, als u brand hebt, kom dan na éénen maar terug, dan is menheer altijd thuis. Vóór éénen nooit. En met smak gooit ze bet raam dicht. Tableau. V r.Kan men een verzekering sluiten op het leven van iemand, zonder diens toestem ming? Antw.Er is niets dat belet om een ver- zekering te sluiten op bet leven van een an- der, zonder diens toestemming te vragen. V r. van E. R. te B. Antw.: Zooals de zaak blijkens,uw op gave zich heeft toegedragen kan er geen sprake van zijn, den echtgenoot der vrouw te dezer zake aan te spreken. De we.t veron derstelt, dat de gehuwde vrouw de bewilli ging van liaar man heeft bekomen ten op zichte van handelingen of verbintenissen be treffende de gewone en dagelijksche uitga ven der huishouding. De vraag of de man door openlijke bekendmaking die veronder stelde bewilliging kan intrekken, wordt ver schillend beantwoord;, de meest aangenomen meening is dat bij zulks doen kan. V r. van Weetgraag te H. Antw.: Om in dienst te worden genomen op een der vaartuigen van de Holland Amerika-Lijn moet men zich tusscben 9 en 5 uur aanmelden aan het bureau van aan monstering dezer Maatschappij, Wilhelmina- kade te Rotterdam. V r. van S. te IJ. Antw.: De Drankwet verleent aan den Gemeenteraad de bevoegdheid om sluitings uren voor te schrijven, enkel ten aanzien van vergnnningslokaliteiten. Niettemin heeft de Gelueenteraad ten aanzien van verlofslocali- teiten gelijke bevoegdheid uit kracht van art. 135 der Gemeentewet. V r. van Wed. Dr. van S. Antw.: Aannemende dat uw overleden echtgenoot geen testament gemaakt had, zijn zijn erfgenamen volgens de wet: zijn zoon uit zijn eerste huwelijk en zijn minderjarige dochter uit zijn tweede huwelijk, over welke laatste gij als moeder de voogdij voert. Uit de mededeeling die gij gekregen hebt, blijkt dxt de graf kelder niet aan een vreemde ver kocht kan worden, maar enkel ten name van een der erfgenamen kan worden overge schreven. De vraag kan dus enkel zijn, of de bedoelde zoon er eenige waarde aan hecht om den grafkelder op zijn naam overge schreven te krijgen en hoeveel hij daarvoor aan u vergoeden wil. V r. van Th. C. v. d. W. te L. Antw.: U moet de erfpacht afkoopon. Echter hebt u een rechtsvordering op den verkopper. V r.Kunt u inij ook zeggen hoe men er mede aan moet, als men ruim 300 verdiend loon van iemand krijgt en men er alles aan gedaan heeft, het zelfs voor het gerecht heeft gebracht, om dat loon te krijgen? Wij heb ben bewijs en boeken in handen. Antw.: Als u een vonnis hebt, waarbij u de eisch is toegewezen, kunt u dat vonnis executoir verklaren en u bent er. Hebt gij zulk een vonnis niet, dan moet u een deur waarder in den arm nemen. Vr. van J. V. te II. Antw.: Uw vraag is niet geschikt om in de vragenrubriek geplaatst te worden. Indien u klachten hebt over dien persoon, kunt u zich, om uw doel"te bereiken, tot den burge meester wenden. Deze zal de gegrondheid uwer klachten dan wel onderzoeken. V r.Hoeveel vierk. roeden land zit in 1 Hectare land? Antw.: Eén II.A. is 100 vierk. roeden. V r.Wanneer er in een woonhuis een wandluis wordt gevonden, terwijl er toch van te voren nooit iets van was gemerkt, zou daaruit volgen dat er meer zitten en zoo ja hoe zou men zich daarvan het geschikst kun nen overtuigen. Antw.: Voor zoover wij gehoord hebben is een wandluis nooit alleen. Een middel om zich te overtuigen of er nog meer zijn is wel ijverig uit te zien om er nog meer te vinden zijn. Een ander middel kennen wij in dit speciale geval niet. Vr.: Waar kan men de uitgaven der ta- rief-vereeniging bekomen en wat is de prijs daarvan? Antw.: Wendt u tot den WelEcl. lieer P. van Vliet Pzn. Koninginnelaan 9. Rijswijk, Deze zal voorzeker bereid zijn olu alle se- wenschte inlichtingen te verschaffen. V r.Is No. 3476 van de Staatsloterij al uit geloot. A n t w.Wendt u tot een collecteur der Staatsloterij. Ook kunt u de leggers van onze courant komen naslaan. Vr.Verleden week werd ons het adres ge vraagd van Dr. van Stockum te Rome. Antw.Een abonné deelt ons mede dat, volgens zijn meening, de woonplaats van Dr. van Stockum nog steeds is Eendrachtsweg 68, Rotterdam. V r. In welke maand zijn de Koninklijke gra ven in de Groote Kerk te Delft te bezichtigen? Van hoe laat tot hoe laat, en wanneer gratis? Antw. De koninklijke grafk elder is niet te bezichtigen, de Groote Kerk niet het graf- mo nu ment is eiken dag, behalve Zondags, te bezichtigen a 25 cent (kaarten Groote Mark* No. 45). HERROEPEN. „De-beleediging, die ik den agent Schuur man heb aangedaan, herroep ik hiermede en verklaar dat hij niet vijf, maar slechts da*ie jaren in het tuchthuis gezeten heeft, BOOSAARDIG. Neef: „Heden heb ik een machine geziei. die het werk van driehonderd menschen doet!" Oom: „Bah, dat beteekeut niets, als ze al len zooveel uitvoeren als gij!" DE REDEN. Rechter: „Gij wist dus niet dat de aange-, klaagde al lang zijn betrekking als chauf feur verloren had?" Aanklager: „Hoe zou ik dat weten? Hij heeft minstens nog wel drie maanden daarna naar benzine geroken!" VRAAG EN ANTWOORD. Dame, die een zeer jongen heer gehuwd heeft: „Wel dokter, hoe vindt u mijn man, sedert u hem het laatst gezien hebt?" Dokter: „O, mevrouw, hij is zeer sterk ge groeid sinds zijn huwelijk!" ONDER BUURVROUWEN. Vrouw A.: Goeden morgen, vrouw B Vrouw B. (ziek te bed liggend): Goeden morgen, dat vind ik aardig van u om mij &p te zoeken Vrouw A.: Om u de waarheid te zeggen,' ik wist niet dat u ziek waart; maar nu zie ik met genoegen dat het wel zoo is! meling van Geneviève had Saintes verlaten, om als infanterist in een der forten van Tou lon aan zijn militieplichten te voldoen. Van tijd tot tijd kwam hij zijn beschermster op zoeken en vergezelde haar dan naar haar armen; maar zou hij niet eens moeten ver trekken naar een verre expeditie, naar Ton kin of elders? Het was Geneviève bij die ge dachte duidelijk, hoe moederlijk zij den wees beminde, die haar zoo waardig was gewor den die haai* voor haar zorgen en moeite beloonde, evenals vroeger Frans en Noël Ber- tbier den hertog van Aubagne, buu weldoe ner, alles vergoed hadden wat hij voor hen had gedaan. Helaas, is zelfs hij volstrekte zelfverlooche ning het leven wel iets anders dan smart en teleurstelling? V. DE ZUSTER VAN MONTé-LEONE. Eindelijk is de groote dag aangebroken. Wie zal ooit het tijdstip vergeten, waarop geheel Frankrijk, van Noord tot Zuid, trilde van vaderlandsliefde, waarop de Russen on der donderende toejuichingen voet aan wal zetten, waarop geheel Parijs met vlaggen en' [draperieën versierd was, en waarop in de ju belende hoofdstad een galavoorstelling gege ven werd, die alles zou overtreffen? De zaal was prachtig gedrapeerd, en uit beleefdheid liet niemand op zich wachten, zoodat toen de gasten kwamen alle plaatsen reeds bezet waren. Een van hen was een jonge man, uiterst fijn j gekleed, met een energiek en regelmatig ge laat, waarvan bet gebruinde afstak bij bet vlekkelooze front van zijn overhemd. Naast hem stond een buitgewoon schoone jonge vrouw, terwijl een koninklijk toilet baar bevalligheid nog verhoogde. Ravenzwart baar viel schilderachtig ordeloos neer en werd nauwelijks opgehouden door een buig baar netwerk, waarvan elke knoop een groote rooskleurige parel was van overschoenen glans. Een hertogelijke kroon, met een kei zerin waardige steenen, zette het sclioone, fiere voorhoofd nog grooter luister bij. Zij had een rechten neus, eén kleinen mond met frischroode lippen en een schitterend blanke, glanzende gelaatskleur. Maar de grootste schoonheid van die bewonderenswaardige Wouw waren haar donkerblauwe oogen, met lange, zijdeachtige wimpers, zoo mogelijk nog zwarter dan hour haar. Op haar horst hing een driedubbele rij schitterende diamanten, en de armen waren tot aan de ellebogen even eens met juweelen omgeven. Wat is zij schoon! werd onder het publiek gefluisterd en gemompeld, iets schooners, iets meer volkomens is in een menschelijk wezen niet denkbaar. Wie is zij? Van waar komt zij? Eenigen der beste onderrichten antwoord den: 't Is de hertogin de Miraflorès, een Mexi co an sche, vergezeld van haar broeder, den prins van Monté-Leone. De snelste autotocht. Op Long Island in de Vereenigde Sta ten heeft een F. I. A. T. van 800 P.K. ontzettend snel gereden. Per uur werden ruim 280 K. M. afgelegd. Talrijke vogels, die niet gauw genoeg konden vluchten, werden ver pletterd. Eén, die tegen den bril van den chauf feur vloog, was dadelijk dood. Wanneer de auto een hoek maakte helde zij gevaarlijk naar één kant, doch alles liep boven verwachting zonder ongelukken af. Een hoek van 90 gr. werd met een snelheid van 120 K.M. per uur .genomen. De nieren zijn zóó teer, dat de minste koude, inspanning of buitensporigheid hen kan aan tasten. Zij zijn dan niet meer in staat om de onzui verheden uit het bloed te filtreeren, en deze onzuiverheden vergiftigen als het ware uw ge stel, doordat zij met het bloed door het lichaam gevoerd worden en overal ziekte en verderf ver spreiden. Gij gaat u dof, gedrukt en prikkelbaar ge voelen, des morgens staat gij reeds met pijn in den rug op en hebt gij blazen onder de oogen. Iedere koude doet de nieren aan en belem mert de goede werking van deze belangrijke organen, waardoor tal van kwalen kunnen op treden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken af doend in zulke gevallen, doordat zij uitsluitend voor nier- en blaaskwalen dienen. Zij helpen de nieren op een zachte wijze, zij versterken de blaas en verwijderen al de opgehoopte onzui verheden uit de urinewegen. Zij roeien de ge ringste sporen van nier- en blaasaandoeningen uit doch zoo lang gij nog de geringste ver schijnselen kuilt opmerken, dient gij uw nieren te hulp te komen, daar gij anders nooit veilig zijt voor een plotselingen ondergang der nieren. Overtuigt u, dat ons handelsmerk -de man met zijn handen in de lendenen op de doos voorkomt. Gij kunt er dan zeker van zijn de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te hebben gekregen en geen waardelooze namaak. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groote Hout.str. 147a; en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één, of 10.voor ze® doozen. Vele menschen wiaardeeren hun gezondheid eerst wanneer ze ziek zijn. Dan begrijpen ze pas hoeveel kracht er noodig is voor de gewone dagelijksche dingen. Dan zijp ze dankbaar, wan neer de krachten terugkoeren. Zoo was het met Mej. BOURGUIN, Z. W. Buitensingel 148, Den Haag; zij schrijft: „Ik .was er bepaald heel naar aan toe, van zwakte; ik had bloedarmoede in hooge mate en daardoor ock veel pijn in den rug en in de lenden; het eten smaakte mij niet; ik was lusteloos. Veel reeds had ik aan gewend tot genezing, maar zonder er baat bij te vinden. Doch sedert ik de Sanguinose ge bruik, moet ik eerlijk verklaren, dat dit een middel is dat mijne verwachting ver overtreft. Reeds na twee flessclien voelde ik beterschap. Voor mij is de Sanguinose het éénige en af doende middel!" De Sanguinose zal u ook he slist helpentwijfel er niet aan. De Sanguinose heeft nu al twaalf jaren haren naam gemaakt: en in dien tijd duizenden en duizenden genezen. Bloedarmoede, bleekzucht, slapeloosheid, gebrek aan. eetlust, gebrek aan kracht en aan energie; kortom al de verschijnselen van zenuwzwakte worden snel en afdoende overwonnen door de Sanguinose. Proheer liet: en zorg dat gij de echte krijgt. Wacht u voor namaak! Sangui nose (Vinum Sanguinosum, in vacuo) wordt verkocht in groote groene flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per fh 1-50; de 6 fl. 8. de 12 fl. 15.Verkrijgbaar bij Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co., Den Haag, de Riemerstr. 2c/4. Te Haarlem bij J. J. Göppinger, Groote Hout straat. Brand! best, maar dan na éénen! dSpuit no. zooveel lieeft eindelijk een nieu- j Zool... En boe liebben die vreemdelin- gen een loge knnnen machtig worden? De prins heeft aan den prefect der Seine 200,000 frank gezonden voor de Russische feesten, met zijn kaartje, waarop deze wroor- den stonden: „Toch een Franschman!" En daar nu deze loge door hen gehuurd is se dert hun komst, heeft men ze hun voor de zen avond uit beleefdheid aangeboden. Men zou ook niet anders hebben kxmnen doen. Maar zeg eens, Prémesnil, jij schijnt ze te kennen, wat beteekenen die woorden: „Toch een Franschman!" Is die mijnheer van Monte-Leone dan geen Mexicaan? Daar is De Graves, die zal u daarop kunnen antwoorden. O, ik weet maar weinig van hen af, zei de neef van Louis Berthier, de prins is ko lossaal rijk en de hertog De Charolles heeft hem in de Groote Club voorgesteld. Is dat alles? Het schijnt mij toe dat dit genoeg is. Verder heeft Charolles gezegd dat de moe der van deu Prins een Fransehe was. Deze oorsprong kan de woorden verklaren, naar welker opheldering n zocht. Ik dacht dat zij een Indiaansche was of een Neen, het zijn de grootouders van den prins die, naar het sehijnt, kinderen waren van Montezuma. De Russische officieren traden binnen en zetten zich in de voor hen bestemde ruime frontloge neder. Het orkest begon de eerste tonen van het Russische volkslied, dat zaebte en ernstige lied als de echoos der verre step pen of van de schoone oevers der Wolga. Iedereen stond op. Toon ze wederom waren gaan zitten, kon men een der Russen, graaf Matourline, tegen Monte-Léone, dien hij op korten afstand ont dekte, zien glimlachen, terwijl hij een diep eerbiedigen groet bracht aan de schoone her togin de Miraflorès. Verduiveld! zei de kleine burggraaf de Ohaville tot De Graves, dat schijnt een goede kennis van den prins van Monte-Léone te zijn. De prins had spoedig niet de oogen de zaal gemonsterd met zijn tooneelkijker in do hand, niet onbeleefd op één punt turend als een vreemdeling, maar vluchtig. Met de levendigheid van den Parijzenaar van geboorte, keerde hij zich tot zijn zuster en sprak haar eenige woorden toe. De herto gin nam haar met paarlen versierde lorgnet in de hand en richtte -haar blik naar de twee loges, juist tegenover hen gelegen. In de eene troonde Sylvie met haar vuur- roode japon en gekapt met de kolossale vleu gels naast Frangoise die, met de lippen voor- xxitgestoken, in een akelig humeur was, om dat Salomé haar woord niet gehouden en haar toilet niet gestuurd had. Achter de bei de vrouwen teekenden zich Louis Berthier en vooral Maxime af. De hertogin hekeek hen een oogenblik en wendde daarna den blik af, om dien te laten rusten op de daarnaast ge legen loge. Mevrouw De Prémesnil in een bleek roos kleurig toilet, versierd met orchideeën, ge leek met haar fijn gezichtje en haar goud* aebtig haar op een aardig markiezinnetje uit vervlogen dagen. Zij was een waarlijke ele gante, sympathieke Fransehe, met haar hel deren blik, haar fijne trekken en die open uitdrukking van haar mooi gelaat, eiken on dervonden indruk onmiddellijk weerspiege*( lend. Naast haar vei-toonde zich een jong, be wonderenswaardig mooi meisje met een lief, en origineel kapsel, een witte pluim recht uit heur haar oprijzend. Men zou gezworen heb ben dat het een Saraeeensche prinses was nit ©en schilderijlijst ontsnapt. Wat een verschil, zei op dat oogenblilc de hertogin tot haar broeder. Mevrouw Ber-; thier en haar dochter gelijken op twee car-j navalspoppen, tewi.il de loge daarnaast ver diende uitgeschilderd te worden. Dat ia de gravin de Prémesnil, die deze laatste ifl.- neemt, niet waar, Christoval? Ja, antwoordde de prins van Monte-: Lèone, zij ia buitengewoon mooi, die gravin Verrukkelijk. Maar toch niet zoo mooi als dat persoontje daar naast haar. Is dai haar zuster? De gravin kan toch de moede?' van dat meisjo niet zijn? j Monte Léone bekeek het meisje, waajrvA* de hertogin sprak, een oogenblik '(Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 10