De Luxe BrooMkerjj Smakelijk Brood m uitsluitend prima kwaliteit Mengelwerk. t Geheim van Ravenscroft HEfSm C. i. C&HELS, voorheen Paul üaïsei* 'nis. 'ie halt 3 de plechtige Vespers, waarpörïer ps. Rozenkrans zal gebeden worden. ZATERDAG, 's middags van 3 uur af ge legenheid om fe biechten, 's a,Vo(njds te 7 uur Bof, waaronder de Rlozenkirajns zial gebeden Svoirldeln. N OORD WIJ KERHOUT. ZONDAG, 7 uur en half 9 stille H.H. Missen met onderrichting, 10 uur Hoogmis met p-redi kade; 2 uur Lol met predikatie ter cere vau Maria-. DINSDAG, half 10 gez. Trouwmis met Veni Creator voor Franciscms van der Ploeg en Ma ria van Duin; 'savonds 7 uur Lof ter eere van Maria. WOENSDAG, half 10 gez, Trouwmis met Veni Creator voor Bernardus Petrus Mense en Jo anna Koster. DONDERDAG, 7 uur en half 9 siilLe H.H. Missen; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's nar middags 2 uur Lof en Rozenhoedje. VRIJDAG, 's avonds 7 uur Lo-f ter eere van Maria. De gebeden worden verzocht voor Petrus van den Berg, Laurentia Duivenvoorden, VVed. Boot, Maltheus van Noort Commerenten Bunnink hvr. Adrialnus de Klerk, Jo-annes van den Berg, Simon Pennings, Henricus Oost dam, lie met de - H. H. Sacr'nm der stervenden zijn voorzien. VOORHOUT. ZONDAG, halt 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus, Bijbelles, Qatechismus- leeren. half 3 Lof. DINSDAG, CatechLsniuf WOENSDAG, 's av. van 6—8 uur biechthoorcn. DONDERDAG, feest van 's He-eren Hemel vaart. De H.H. Missen en Vespers als op Zon dag. ZATERDAG, half 8 Lof ter eere van de Allerh. Maagd. In den ondertrouw zijn opgenomen: Cornells Boere en Cornelia v. d. Lans HAARLEMMERMEER. (Aan de Lijnden.) Kerk \r, d. H Fran i iw van Sales ZONDAG, 7, uur Vroegmis voor Nicolaas Zo mer, 10 uur K< is's middags 3 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, kwar over 8 Sophia Allegonda Tan R-udiem geb. Mass el ink. DINSDAG, kwart over 8 gez. II. Mis ter eere r. d. II. Anlonius; Adriana van Duinhoven geb. Stolwijk en overledene familie. WOENSDAG, kwart over 8 Henricus Meijer <sn Geertrui-da tv. d. Burg. DONDERDAG, Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag; 7 uur tot zekere intentie, 10 uur Wil helmus Bon en Alida Blok. VRIJDAG, kwart over 8 Petrus Meiman en Cornells Gompier. ZATERDAG, kwart over 8 Dionysius Ver vloei. De gebeden worde.i verzocht \oor: Gerardus Schonliagen en Sophia Allegonda v. Buehem geb. Masselink, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Theodoras Joannes Bijman en Wilhelmina Christina Schoor!. Petrus Theodoras Gooierd en Evert je de Jong, Cornelius Rosse en Catli. J. v. Berkel. HOOFDDORP, ZONDAG, Hoogfeest van Aanbidding. Den ge- heel en dag blijft het H. Sacrament ter aanbid ding uilgesteld; 7 uur de II. Mis voor Cornells van Lieshout, 10 uur de Hoogmis voor het Gees telijk en tijdelijk welzijn der Parochie, hall 7 Lof en processie en de Te Denm tot sluiting van het feest. MAANDAG, 8 uur voor den Z. E. H. J. Steenvoorden, stichter van de-ze Parochie, half 9 voor Petrus Pol. DINGDAG, 8 uur voor Margarelha Beemster- boer—Ou-dejans, half 9 voor Anioon v. Leeuwen en Agatha van LeeuwenVerdegaalhalf 7 Mei- maandoefening. WOENSDAG, 8 uur voor Elisabeth v. Sprun- del—Pronk; half 9 voor Karei Jansen en Pe trus Jansen. Van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. DONDERDAG, Feest van 's Heeren Hemel vaart; 7 uur voor Antonius Goos.sens als lid der Haarlemsche processie; 10 uur voor de overle dene familie Freents; 3 uur Lof en Meimaand- oefening. VRIJDAG, 8 uur voor Joann-cs Doeswijk, half 9 voor Theodora DoeswijkMeiman. ZATERDAG, 8 uur voor Nicolaas Dankelman en overledene familie; half 9 voor Clasina Groo teman—Stapel; half 7 Meim aan doelen ing. De gebeden worden verzocht voor Comelis van Lieshout, en Benediclus de Ruijté, die in den Heer zijn overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Bernardus Molkenboer van Leimuiden en Adriana Helena Goo ss ens. NIEUW-VENNEP. ZONDAG 7 uur Vroegmis^ 10 uur Ilo-o-g- )nis, 3 uur Lóf ter eere Van de H. Maagd'. Catech. naar gew. behalve Donderdag. MAANDAjG, Dinsdag en Woensdag Kruisda gen, gedispenseerd in de vasten en onthoudings- wef. Vóór de H. Mis Litanie van Alle Heiligen voor de vruchten der aarde. WOENSDAG, na die II. Mis en 's middags dags van 3 uur af gelegenheid oan te biechten. DONDERDAG, Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 3 uur bof ter eere van de H. Maagd met Rozen kransgebed. NOORD WIJKERHOUT. Ketraitcn bij genoegzame deelneming te honden in het St. Clemenshuïs. 13—16 Mei. Voor meisjes uit den burger stand (ƒ4.Voltallig. 25—28 Mei Mannen en Jongelingen 4—). 30 Mei8 Juni. Retraite voor de E.E Zus ters. Zij, die aan een dezer Retraiten wenschen deel te nemen, worden verzocht dit zoo spoe dig mogelijk te berichten aan den Weleerw. Pater A. Philippona, St. Clemenehuis, Noord- wijkerhout. Afdeeling HAARLEM. Bondsgebouw: Smedestraat 23 (St. Bavo). Maandag 13 Mei. Repetitie Zangveree- anoring. Ondersteuningsfond» Dinsdag 14 Mei. Commissie van Bijstand. Vergadering Timmerlieden en Schilders. Be stuur Handels- en Kantoorbedienden. Be stuur Metselaars. Vrijdag 17 Mei. Hoofdbestuur. Zaterdag 18 Mei. 8 uur Hulpspaarbank (Schoterkwartier). Half 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas" (Winterprovisie). Half 9 Spaar bank. Inschrijving Coöperatieve Bakkerij. Namens het Bestuur, F. J. Tee ven, Secr. Afdeeling SCHOTEN en O. Bondsgebouw: Kerklaan. Zondag 19 Mei. Encycliek feest, des mor gens zal een H. Mis voor Mgr. Konings wor den opgedragen. Vóór de H. Mis algem. H. Communie; de leden worden verzocht zich te tooien met het insigne en 's morgens om 7 uur in de kerk aanwezig te zijn. Na de H. Communie zal gezamenlijk gezongen worden „Dat Jesus Leev'." Des avonds feestvergadering, met mede werking der Rederijkerskamer „St. Bavo". Als feestredenaar zal optreden de Weleerw. lieer Janus, kapelaan te Schoten. De verga dering wordt geopend precies 8 uur. Toegan kelijk voor eere-leden, leden en donateurs met dames. V r ij d a g 17 Mei, des avond-s half 9 uur, Bestuursvergadering. Namens het Bestuur: M. Burg e r, Voorz. M. H e ij n i s, le Secr. Afdeeling VELSEN en O, Bondsgebouw: Rijksstraatweg L 24c. Daar de afdeeling het buffet van het Bonds gebouw zelf gaat exploiteeren, worden als congierge opgeroepen de leden dezer afdee ling tegen genot van vrije woning, vrij licht etc. Hiervoor wordt vereisoht een zakelijke borgstelling van 200. Gegadigden kunnen zich schriftelijk ver voegen bij den secretaris der afdeeling. Namens bet Bestuur: P. van 't P a d j e, voorz. J a c. Zuurbier, Secr. Afdeeling BENNEBROEK en O. Zondag 12 Mei zal de Vroegmis worden opgedragen voor de levende en overledene leden en donateurs van onze afdeeling. Alle leden worden verzocht, zooveel mogelijk on der deze H. Mis, getooid met het insigne, tot de H. Tafel te naderen. Namens het Bestuur, J. v. B ak el, Secr Afdeeling LISSE Bondsgebouw: Bondatraat H. 47. Zaterdag 11 Mei, 'savonds van 8 tot 9 uur Spaarkas. Van 8 tot kwart voor 9 uur zitting Winterprovisie. Dinsdag avond geen repetitie. Bloemistknechtvereen. „St. Isidorus". Huishoudelijke vergadering Zondag 12 Mei, 's namiddags 4 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Bespreking actie. 3. Prijsvraag. Huishoudelijke tevens jaarvergadering op Donderdag 16 Mei (Hemelvaartdag), voor alle leden der afdeeling, 's avonds te 6 uur. 1. Ingekomen stukken, zoo wanneer er zijn. 2. Jaarverslag door den len secretaris. Jaar verslag van den penningm. wordt verscho ven tot de volgende vergadering, daar dit niet eer mogelijk is met 't afsluiten der boe ken. 3. Verkiezing van het bestuur, volgens rooster. 4. Verkiezing afgevaardigde voor de Centr. Raad, wegens periodieke aftreding van de heeren P. van Bezu en A. H. Schra mm 5. Installatie voor al degenen die tot dus verre nog verzuimd hebben. 6. Bespreking feestvergadering en rondvraag. Uitnoodiging. Het bestuur hoopt te mogen vertrouwen, daar de vergaderingen niet meer als noodig is ge houden worden, en den dag nu voor elk gun stig is, niemand verzuime deze belangrijke vergadering te komen bijwonen. Na afloop dezer vergadering onmiddellijk vergadering Spaarkas van St. Thomas van Villa Nova. Namens het Bestuur. C. v. d. Vlugt, 2e Secr. Afdeeling VOORSCHOTEN. Zondag 12 Mei, 'savonds te half 8 uur viering van het Encycliekfeest. De tooneel- veroeniging „St. Genesins" zal haar mede werking verleenen. Toegang voor leden en hunne dames. Namens het Bestuur, S. de Groen, Secr. o Wat een heerlijke avond, riep Ag nee Nier- vijiL uit, toen zij met hare vriendin huiswaarts wandelde. Dat is !t, stemde Lucy Yor-ke toe, met een verheugden blik op den wolkloos blauwen hemel. De volle maan scheen vriendelijk op den hard bevroren grond en op de boomen en strui ken, bedekt met een laag rijp. Ze gingen zwij gend verder totdat ze gekomen waren aan de ikleine poort, die toegang gaf tot de smalle strook grond voor het huisje, waar Lucy woonde. Kom binnen, Agnes, noodigde zij haar vriendin uit. Het is nog vroeg, en ik zou gaar ne willen, dat go mij nog wat gezelschap hieldt. Héél graag, antwoordde het onderwijze resje, want ze bracht dolgraag een uurtje bij Lucy door, hoewel deze eenige jaren ouder was dan zij en bovendien zeer ernstig aangelegd-. De huisdeur stond wijd open en beiden traden binnen, waar zij verwelkomd werden door een oudere vrouw die hen wachtte in de kleine gang. De thee staat klaar, mies Lucy, zeide deze. Intusschen ging Lucy haar gast voor in een kleine kamer, waar een flink vuur vroo-lijk brandde. Langs de wanden prijkten een aantal boeken en ook op de stoelen lagen deze hier en daar verspreid. Ze staken geen licht aan. Bij een theetafel, die dicht naast het vuur werd geschoven, namen de twee vriendinnen plaats. Ze spraken weinig onder het avondmaal en nadat afgedekt was, lag Lucy een tijdlang na te denken in haar stoel, zonder iets te zeggen. Eensklaps rees ze overeind en sprak, feitelijk meer tot zichzelf: Acht jaar geleden was ik een van de ge lukkigste meisjes uit heel het land; mijn vader leefde nog en ik was verloofd met Philip Ra- venscroft, dien hij gaarne mocht lijden. Nu is mijn vader gestorven, zijn fortuin is verdwenen en Philip zwerft rond als een balling. Hebt ge wel eens gehoord van den moord van Ra venscroft, Agnes Agnes schudde ontkennend het hoofd. Nu, dan zal ik ze u eens vertellen, ging Lucy voort. Mijn vader wns een gepensionneerd offi cier en wij bewoonden een kleine villa bij Dale- wood. Op korten afstand daarvan lag Ravens- croft, een overoude ridderhuizinge. De bezitter daarvan was David Ravenscroft, een oud man, met slechts twee bloedverwanten, twee neven, Philip Ravenscroft en Seymour Weston. De oude man leefde in onmin met Philip, wegens een familiekwestie. Ik geloof niet, dat Philip er iets om maalde, of hij eenmaal eigenaar van de bezitting wor den zou, of niet. Hij bezat van zichzelf een klein kapitaaltje en bovendien leverden zijn pennevruebten hem een aardig inkomen op. Hij was namelijk een erkende specialiteit in zake jantieke architectuur. Hier staan nog zijn boeken, zeide ze, terwijl zij met de hand langs de muren wees. Philip woonde bijna het geheele jaar door in Londen en 't was reeds overeengekomen, dat we, na ons huwelijk, daar ook zouden gaan wonen. Toch, 't was juist met Kerstmis, kwam hij vrij plotseling te Dalewood aan en nam logies in de eenige herberg van het dorp, omdat toevallig mijn vader en ik op bezoek waren in eene naburige gemeente. Kerstmorgen, dus den volgenden dag, werd de oude Ravenscroft dood in zijn kamer gevonden. Met een zwaar voorwerp had men hem den schedel ingeslagen, bevestigde de dok ter bij de lijkschouwing. E#n oogenblik zweeg Luey, als aangedaan, nu haar alle bizonderheden over wat toen ge beurd was, weer duidelijk voor den geest kwa men. Toen ging ze verder: Een met lood gevulde stok werd gevon den, vlak onder het venster der kamer. Deze stok werd door den waard uit de herberg en een aantal andere getuigen herkend als het eigen dom van Philip. Deee was ook een groot deel van den nacht uit de herbreg geweest en men had hem toen gezien, gaande in de richting van Ravenscroft. Er waren nog een aantal an dere verzwarende omstandigheden en na een langdurig onderzoek werd zijn zaak naar de rechtbank verwezen.... Hij werd schuldig be vonden aan den gruwzamen moord. Maar bad hij hem dan niet bedreven? riep Agnes uit. Neen, hij was onschuldig. En toen hij mij dit zeide, zag ik, dat hij de waarheid sprak, bevestigde Lucy. Hij had een zeer belangrijk werk onder handen en wilde daarvoor een héél oud boek raadplegen van groote waarde, waar van hij wist, dat liet zich in de bibliotheek v,an Ravenscroft moest bevinden. Deze lag in een gedeelte van het huis, waar slechts zelden iemand kwam. Do vensters waren zeer sterk verzekerd en een stevige, goed gesloten deur versperde ongewenschte bezoekers den ingang. Philip was steeds goede vrienden gebleven met zijn neef en met dezen had hij 's avonds te vo ren afgesproken, dat hij hem helpen zou. Seymour Weston had hem beloofd, dat hij hem in donker binnen zou laten en toegang ver schaffen tot de bibliotheek, want zijn oom had Philip ten strengste d-en toegang tot liet liuis ontzegd. Dat begrijp ik, sprak Agues. Doch verder. Seymour hield zijn woord en liet Philip binnen, in de bibliotheek, waarvan de deur an ders steeds ges-loten bleef, om de vele zeldzame exemplaren, daar aanwezig, te beschermen. Hoe laat hij weder door zijn neef werd uitgelaten, kon Philip niet zeggen, want zijn horloge was blijven stilstaan. Maar 't moet al vér in den nacht geweest zijn,, want de dag brak aan, toen hij de herberg weer bereikte. En de geneeshee- ren kwamen eenparig tot het gevolg, dat zijn oom reeds vóór middernacht moest zijn ver moord. En de getuigenis van zijn neef, vroeg Agnes verbaasd, heeft die dan niet.... Hij ontkende ten stelligste, dat hij Philip in de bibliotheek had binnengelaten, antwoord de Lucy. Hij zwoer er een eed op, dat bij zijn neef niet anders gezien had dan in de dorps herberg. En gelijk ik zeg, juist op dat zeer ver zwarende punt was bij zeer standvastig in zijn verklaringen. Maar dan...- Agnes aarzelde, want wat zjj vermoedde, wilde zy niet uitspreken. Lucy raadde echter haar gedachten en schudde in twijfel het lioofd. Daar weet ik niets van, sprak zc. Ik kan in 't minst niet nagaan, waarom hij valschelijk getuigde. Maar Philip ontkwam. Toen er geen hoop voor hem meer was en het v,as-t stond, dat hem een veroordeelend vonnis wachtte, hebben, we voor een groote som een bewaker omge kocht en deze liet hem ontsnappen. Wat hebben we hier een angst uitgestaan.Mijn vader had dadelijk zijn kapitaal beschikbaar gesteld om hem te laten vluchten; doch ik had hem in ruil daarvoor moeten beloven, Philip niet te zullen huwen, vóór Lij gezuiverd was van de vlek, die hem aankleefde. Als mijn woord me niet had gebonden, dan zou ik eenvoudig met hem gehuwd zijn in het buitenland. En hoe ging het met Weston? Die erfde, ingevolge den uitersten wil van zijn oom, het oude huis in eigendom. Wat later stierf mijn vader, en toen bleek, dat hij al zijn gij? 17w stem komt mij rao bekend voor. Maar, wat doet het er ook toe? Als ge slechts be looft, getrouw te zullen doen, wat ik van u ■vraag. Lucy aarzelde. Ze had een oogenblik ge hoopt, dat deze man een geheel andere wilsbe schikking had gemaakt. Zijn getuigenis had op Philip de verdenking geworpen, dat hij een moordenaar wezen zou. Waarom zou ze dien man dat genoegen doen? Maai' hij smeekte weer: Ik sterf. Ach, héb medelijden. Doe het om Gods wil. Nu goed, ik zal het doen, beloofde Lucy. Dank u, murmelde bij. Wat wordt alles donker.O, ik. De man hief zich op in zijn bed-, viel weer terug in de kussens en op hetzelfde oogenblik trad de dokter binnen. Haastig stelde deze een onderzoek in, doch zijn hulp kon niet meer baten. De man was dood. Dat was een avond vol ontroering voor Lucy. Er moest een politieonderzoek worden inge steld en procesverbaal worden opgemaakt van het gebeurde. Er kwamen en gingen vreemde mensehen in haar woning. Daaronder was ook iemand, die zich Jasper Leunon noemde en be weerde de zaakgelastigde te wezen van den doode. Deze man nam de verantwoordelijkheid op zich van alle maatregelen, die moesten ge troffen worden. Hij zorgde ook voor de begra fenis. En toen alles achter den rug was, trok Lucy naar Londen, om mr. Grey op te zoeken. Hij was er een met borende oogjes, een echt zakenmensch, en hij luisterde even verrassend als voldaan naar het verhaal van zijn bezoek ster. Toen zij had uitgesproken, voegde hij haar toe: Ik ben hartelijk blij, over hetgeen ge mij daar verteld hebt, dat er ook nog een andere wilsbeschikking is, dan waarbij Jasper Leunon als erfgenaam werd aangewezen en dat dit tes tament zich onder mijne berusting bevindt. Deze, die zich aan mij heeft voorgesteld als Weston's zaakgelastigde, had grooten invloed op den overledene. Ik heb dikwijls verwonderd gestaan over de vrijpostigheden die deze man zich tegenover zijn meester veroorloofde. Kunt ge morgen op Ravenscroft wezen? Liever zou ik er in het geheel niet komen, zei Lucy. Er zijn omstandigheden, die mij nood zaken O ja, verschooning, daar had ik niet aan gedacht, hernam de rechtsgeleerde. Ik heb uw vader zeer goed gekend. Maar wij, juristen, hebben zoo weinig tijd om aan het verledene te denken, daar het tegenwoordige al onze aan dacht vraagt. Ik begrijp uwe aarzeling en het is misschien ook veel beter, dat ge Ravenscroft niet bezoekt.Blijft ge in Londen? Een paar dagen nog, antwoordde Lucy. Zij overhandigde mr. Grey een -kaartje, en voeg de er bijHier is mijn adres. Mocht gij mij noo dig hebben, dan weet gij, waar gij mij vinden kunt Den volgenden dag reeds, des avonds zéér laat, werd de heer Grey bü haar aangediend. Even later trad bij, blijkbaar zeer onder den Indruk van een of ander voorval, dat hem hevig getroffen had, liet vertrek binnen. Hij veront schuldigde zich, dat zijn bezoek zoo laat was, doch hij had haar een zoo vreemde, zoo zon derlinge en toch belangrijke mededeeling te doen, dat hij niet langer wachten wilde dan hoog noodig was, om haar daarmede in kennis te stelen. Verwonderd over zulk een gesprek zag zij den advocaat aan. Zij veronderstelde, dat de heer Grey er niet in geslaagd was den uiter sten wil, dien de overledene had aangeduid, te vinden, en vroeg dus Hebt gij het testament niet kunnen vin den? Het testament? vroeg hij. O ja zeker, dat is in orde. Maar we hebben bovendien nog iets anders gevonden. Er was namelijk een beken tenis van den lieer Seymour Weston. Lucie rees overeind. Schrik niet, juffrouw Yor-ke. Een bekentenis? riep zij uit. Een beken tenis? Van wat? Dat hij zijn oom vermoord heeft. Eindelijkriep Lucy uit. Eindelijk dan zal hij van den blaam gezuiverd worden, die hem onschuldig trof. Ik geloof, dat ik er niet goed aan gedaan heb, u dit alles te vertellen, ging de advokaat voort. Ik heb het dokum-ent ter hand gesteld van ile bevoegde overheden, die het geheim wenschen te houden. Maar, gij moogt het wel weten, wat voor belangrijks daar was verbor gen achter dien houten druiventros. O, zeker, zeker, ik dank u. Laat mij eerst wat op mijn verbaal ko men, om een aaneengeschakeld verhaal te kun nen geven van wat ik heb gevonden, ging mr. Grey voort. Ik ben met den kantonrechter van de gemeente naar Ravenscroft gegaan en heb in zijn bijzijn de bibliotheek geopend. Na eenige moeite von den wij den geheimen knop van het paneel en daar achter ook de twee documenten. Het eene was Weston's niters-ten wil; het andere ziju bekentenis. Beiden zijn door ons onderteekend en een procesverbaal is van beiden opgemaakt, opdat ze rechtsgeldig zouden zijn. In deze be kentenis deelt Weston mede, dat hij was ge huwd met een actrice. Op dien ongelukkigen avond, ongeveer acht jaren geleden, had de on gelukkige grijsaard die weiten-schap opgediaaa. H;j was buiten zich zelf van woede over deze ontdekking en had gedreigd, zijn testament te doen veranderen. Ge begrijpt, wat dat dreige ment zeggen wilde, niet waar? Lucy knikte toestemmend. Weston wist niet, hoe'hij zich zou redden uit deze verlegenheid, ging 3e advocaat voort, llij zat diep in de schulden. Hij had reeds het plan gevormd, om zooveel geld als hij eenigszins machtig kon worden, bijeen te garen en dan met zijn vrouw naar Amerika te vertrekken. Zijn oom was gewoon een zeer aanzienlijk be drag aan geld in huis te hebben. Toen dus sloop bij diens kamer binnen. Maar het geluk diende hem niet. Zijn oom betnapte hem, juist toen hij bezig was de brandkast te plunderen. De man, nu nog meer verontwaardigd op zijn neef, dreigde do politie te zullen halen. Toen. in de opwinding van dat oogenblik, Dracht üe Jonge man hem een slag toe met den stok, dien hij in zijn hand droeg. De slag was verschrikkelijk en Ravencroft. viel neer. Een oogenblik zweeg de verteller. Ontzet zag zijn toehoorster hem aanzij begreep nog niet ten volle, hoe de schijn kon geworpen wezen op haar verloofde. Weston was hevig verschrikt, toen hij tot besef kwam, wat hij had gedaan, ging mr. Grey voort. En dat te meer, wijl hij bemerkte, dat Jasper alles gezien had. Deze stond op het balkon dat aan den eenen kant langs de geheele zijde van het huis liep. Deze man was het, die hem zelf aanmaande, geen gerucht te maken. Hij bracht hem met geraffineerde sluwheid onder het oog, hoe de verdenking kon geworpen worden op Philip Ravencroft. Weston had nl. bij toeval diens stok meegenomen uit de biblio theek en daarmede den noodlottigen 'slag toege bracht. En zooals zij verwacht hadden, kwam het uit. Gelijk ge weet, werd Philip Raven croft schuldig verklaard aan den moord, dien geld verloren had. Met Rachel ben ik toen hier gaan wonen. Het plekje is hier stil en rustig en ik loop geen gevaar oude kennissen te ont moeten. Ik heb intusschen de studies voortge zet, waarin Philip zijn grootste genoegen vond Én ééns per jaar schrijft bij mij een brief. Lang zaten de beide dames daar nog bijeen. Eindelijk stond Agnes op. Het was reeds vrij laat geworden en zij moest den volgenden dag weer vroeg op. Zij ging dus heen, en Lucie leidde haar uit tot aan de tuindeur. Daar bleei ze het jonge figuurtje, dat langzaam verdween in in het duister, nog langen tijd nastaren. Daarna sloot ze de deur en nam weer plaats bij den haard, waar ze zwijgend zat te denken. Reeds had ze een tijdlang zoo zitten peinzen, toen ze uit haar gedachtenloop werd opgeschrikt door een vTeemdsoortig geroep, en een luid ge rucht in den stillen nacht. Rachel kwam erdoor uit haar keuken sloffen en samen gingen z« naar buiten, om te zien, wat er te doen was. Wat geheu-rt hier? vroeg Lucy, toen ze aan de tuinpoort gekomen waren. Er is een ongeluk gebeurd, gaf een man nenstem ten antwoord. Er ligt hier een paard en rijtuig te onderst boven. Ik vrees maar, dat hij, die er inzit, het er slecht heeft afgebracht Kunt ge misschien wat licht maken? Toen Rachel aan dit verzoek voldaan bad, bleek dat het lemoen gebroken was; het paard was daardoor vrij gekomen en was op hol ge slagen. - Ik kwam hier toevallig voorbij, verklaarde de man, die om een lantaarn gevmaagd had. De koetsier is er zoo erg niet aan toe, die schijnt alleen maar wat geschrokken. Of ik geloof, dat de man te veel gedronken heeft. Doch hij zal me wel kunnen helpen om den heer, die in het' rijtuig zat, en er heel slecht aan toe is, naar binnen te dragen, 't Zal wel niet veel meei helpen, maar, het is toch beter daar. Luey ging voor en achter haar volgen do mannen, die den gewonde droegen. Binnen werd hij gelegd op een inderhaast gereed ge maakt bed en de koetsier ging spoedig weei heen, om te trachten zijn paard op de vangen De andere man, die zoo toevallig voorbij was gekomen, snelde heen om een dokter te halen en Lucy bleef alleen met den verongelukte. Ze had reeds etrstond gemeend, iets bekends in zijn gelaat te herkennen, doch nu ze hem goed aan zag, deinsde ze met een kreet van ontzetting terug. Seymour Weston.... De man schrikte blijkbaar en opende de oogen. Wat is er gebeurd? vroeg hij. O ja, ik werd uit het rijtuig geworpen en#moet sterven. Luis ter, wie ge ook zijt. Als ik gestorven zal zijn ga dan naar mr. Grey, 27 Hendon Square, t« Londenschrijf vooral het adres op. Lucy gehoorzaamde werktuigelijk. Kom nu hier dicht bij mij, verzocht de zieke. Vraag hem, om u naar mijn huis te brengen, op Ravenscroft. Naast den schoor steen in de boekerij zult ge een stiik beeldhouw werk in hout vinden, dat een tros druiven voor stelt. Neem do kleinste druif en druk die naar binnen. Daardoor zal een paneel achteruit ge drongen worden en de holte daarachter kan Grey mijn uitersten wil vinden. Er is iemand die mij in zijn macht had en mij gedwongen heeft, al wat ik bezit aan hem te vermaken. Doch in dit stuk noem ik mijn zoon als eenigen erfgenaam. Uw zoon? riep Lucy verbaasd uit, want ze had nooit gehoord, dat hij getrouwd waf geweest. Ja zeker, mijn zoon. Voor eenige jaren ben ik in stilte gehuwd en er is niemand die daarvan ooit iets heeft geweten. Doch wie zij" •hij thans blijkt niet bedreven te hebben. Verder, toe verder, smeekte Lucy, toen d( spreker een oogenblik rustte. Toen werd Leunon feitelijk meester oj Ravenscroft. Hij drong aan, dat Weston hem, bij testament, met het goed begiftigen zou, en aldus geschiedde. Het schijnt, dat de man nooit geweten heeft van het huwelijk zijns meester, wat des te waarschijnlijker is, wijl Weston se dert nimmer meer sprak over haar. En Philip Ravenscroft? vroeg ze. Die mag als vrij man terugkeeren in En gel-and, zei mr. Grey. Doch er vielen heel wat formaliteiten te ver vullen, ee-r het zoover was. Doch ten slotU werd dan toch deze onschuldige openlijk vrij verklaard van een misdaad, welke hij nitnmei had bedreven. En reeds vóór deze uitspraak was verkregen, had men ontdekt, waar het zoontje van den overledene zich bevond. De arme jon gen was zwak van geest en lichaam en overleed spoedig. Ravenscroft was toen zijn wettige erf genaam en nam dus bezit van het landgoed, dat hij reeds lang had moeten bezitten, over eenkomstig den wil van zijn overleden oom. Noch hij, noch Lucy, met wie hij onmiddel lijk na zijn eerherstel gehuwd was, gevoelde echter lust om in het oude huis te hlijven. Zi betrokken eene ruime woning in Londen, waai Philip zijn oude werk weer had opgevat. Maai ieder jaar, op den dag van het ongeval, dat S-eymoer Weston het leven kostte, en Philip zijn geschonden eer teruggaf, gaan zij er eem ge dagen doorbrengen. En diat is telkens wee.' als een vernieuwing van hun leven

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 15