Formulier ter verkrijging van een polis voor onze Gratis-Ongevallenverzekering. P. W TW E E H U IJ S E N i£choemmagazi|n ^Eerste klas Schoenwerk! Barteljorisstraat No. 27 Telefoon 1770a VROOLIJK ALLERLEI. Letteren en Kunst. Rechtszaken Waterstanden. o- o- o- o,- o,- KAAM VOORNAMEN (allo voluit) GEBOREN DEN 18 (Datum en jaar.) BEROEP - (Wie geen beroep of vak uitoefent, schrijft hierboven het woord: zonder.) WOONPLAATS (Gemeente, straat, gracht of plein en huisnummer.) NAAM VAN DEN BEZORGER DER COURANTr. )net de voorgestelde uitbreiding aan de zijde van Loosduinen. Enkele leden wilden daar aan nog toevoegen een klein stuk duin grond, om doortrekking van de stoomtram Den HaagLoosduinen tot Kijkduin mogelijk te maken. Enkele anderen leden ging de uit breiding te ver; zij achtten verlegging der grens tot halfweg Eik-en-Duiu voldoende. In een afdeeling had het bij vele leden verwondering gewekt dat B. en W. de grens van het te annexeeren gedeelte van Loosdui nen niet verder genomen hadden, speciaal dat gedeelte, dat grenst aan den Loosduin- schen weg. Algemeen werd gewaardeerd het voorstel om nagenoeg geheel Rijswijk te annexeeren. In twee afdeelingen werd betreui'd, dat niet voorgesteld werd de annexatie van geheel Rijswijk. Men achtte 't niet gewenscht een klein deel aan Hof-van-Delft te geven, een gemeente, die toch in de toekomst geheel bij Delft zal moeten gevoegd worden. Ten opzichte van Voorburg was men het ook algemeen met het voorstel van B. en W. eens. Evenals Rijswijk moet Voorburg als zelfstandige gemeente verdwijnen. De urgentie eener uitbreiding aan de zijde van Wassenaar, achtte men zoo klemmend mogelijk en men kon zich met de voorge stelde nieuwe grenzen algemeen vereenigen. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. Zaterdag werd onder leiding van Prof. Dr. 'J. Krans te Delft de vergadering voortgezet van bovengenoemde maatschappij. Dr. D. Bos en de F. O. Kist spraken al lereerst over de middelen en bevordering der kleine nijverheid. Amsterdam gaf eenige inlichtingen over het veiligheidsmuseum dat thans in alle op zichten hecht gegrondvest is. Amsterdam ver heft er zich op, deze stichting met ruimen steun van overheidswege te hebben in het leven geroepen. Het voorstel van het hoofdbestuur om aan Üe Vereeniging .ter veredeling van het am bacht over 1913 een subsidie van f 150 te yerleenen werd aangenomen. Het boorstel-Delft, om aan het hoofdbe stuur op te dragen, aan de regeering ken baar te maken als de overtuiging van de elgemeene vergadering, dat met het oog op de in de practijk te do or loo gen leerschool, de opleiding voor ingenieur en technoloog reeds nu rijkelijk lang is en zij zich tegen elke herziening van het onderwijs verklaart, die weder verdere verlenging van den totalen studietijd zou medebrengen, werd eveneens aangenomen. De rekening over 1911 werd vastgesteld, zij sluit met 'n eindcijfer van f 15,367.61, wa.aa*- onder een batig saldo van f 3093.13, ook de begrooting voor 1913 werd gearresteerdzij sluit in eindcijfer met f 177,53.13 waak011* der een bedrag van f 1003.13 voor onvoorzie ne uitgaven. Verkiezing van drie leden Va:n het hooftX- bestuur wegens periodieke aftreding Va.n de heeren mr. J. O. L. Vlaanderen, Haarlem; K. C. Honig Mz., Koog a. d. Z'aian en R. P. J. Tutein Nol then ius. Amsterdam. Gekozen werd in de vaCaituVa.Kraus de heer jhr. mr. H. Smissaert en in de Valeaturel- Julius de heer J. C. Peereboom. Op voorstel van Dordrecht wordt de heer J. van Hasselt bij acclamatie tot Voorzit ter benoemd. Mr. Everwijn, vertegenwoordiger van den minister van landbouw, nijverheid en handel, gaf uit n'aïun van den minister de verzeker ring-, dat deze met groote belangstelling de handelingen va;n de Maatschappij volgt en dat de minister galairne rekening houdt met de wenschen Van de Maatschappij, voor zoo ver deze kunnen samenga®11 niet de denkheeb- den van den minister. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering xyerd aangewezen Zwolle. Dr. Vlaanderen zei den voorzitter uit naam van de Maatschappij dank voor diens lei- lil inn in het afgeloo-pen ja;ar. waarna, de voor. zitter onder d? gebruikelijke plichtplegin gen de vergadering sloot. De aanwezigen bezichtigden 'daarna het gebouw voor werktuig- en s'cheepsbouwkun- 1de met het daarin aanwezige werktuigkundig laboratorium en de Verzamelingen Voor de mechanische technologie en Vah aeheepsmol- dellen. arrestatie der gebroeders Van Eijk. Aan een te Boston verschijnend blad ontleent de Tel. dc volgende bijzonderheden over de arrestatie van de gebroeders Van Eijk: Sedert den 6den Juli 1911 had men niets meer van de gebroeders Van Eijk vernomen en was men hun spoor geheel bijster geraakt. Doch ruim een week geleden vernam do heer Charles Dascy, consul van Nederland te Boston, dat de ontdekte, dat de beide mannen onder een val- schen naam in een woning in Warren Avenue verblijf hielden, waar zij nrel de schoonmoeder van Dirk van Eijk en zijn beide kinderen woon den. Den Gden Juli 1911 waren zij van Amsterdam naar Liverpool vertrokken, waar zij zich naar New-York inscheepten. Van daar vertrokken zij naar Boston, waar zij in het eind van Aug. 1911 aankwamen. Zij hadden bijna geen geld on de beide mannen slaagden er niet dadelijk in een betrekking le vinden, waarom de schoon moeder van Dirk van Eijk een pension in Wa ren Avenue opzette, om zoodoende in bun on derhoud te voorzien. Intuisschen zochten de beide mannen vlijtig naar werk. In den loop van den winter slaagde Dirk er in een baantje te vinden in een kandij- fabriek in de Causewaystraal, waarmee hij 6 dollar in de week verdiende. Hij was zoo vlij tig en handig, dat hij herhaalde';ijk opslag kreeg en zijn loon opliep tot 9 doll, in de week. Intusschen had zijn broeder werk gevonden in een auto-garage. Dirk van Eijk werd op zijn werk in de suiker fabriek gearresteerd. Hij gaf onmiddellijk toe, dat hij de man was dien men zocht en liet zich gewillig meevoeren. Zijn broeder, die in de autogarage overvallen werd, beweerde, dat men zich vergiste en bleef zijn valsehen naom opgeven tot hij in het bureau van polilie was binneuge'eid. Toen "hij daar zijn broeder zag staan, verbleekte hij en viel bijna in onmacht. Beide mannen waren arm'oedig gekleed en waren bijna zonder geld. Dirk van Eijk zag er slecht en lijdend uit, waarschijnlijk ten gevo'ge van het zware ongezonde werk dat hij moest verrichten. Zijn broeder zag er gezond en ste vig uit. „Ik ben blij dat alles voorbij is," sprak Dirk van Eijk toen hij door den politic-inspecteur ondervraagd werd. „Wij zullen gewillig naar Hol land terugkeeren en blij zijn als wij weer in het vaderland zijn. Wij hebben veel geleden sedert wij Holland verlieten en hebben menigmaal niet geweien hoe wij aan eten moesten komen." De regeering te Washington is van de arres tatie op de boogie gesteld. Men zal maatregelen nemen om de gevangenen zoo spoedig mogelijk naar Holland op te zenden. Aangehouden. Te Kampen heeft de gemeen tepolitie aangehouden zekere S., die voorgaf Bam berg te heeten en van wien men vermoedt dat hij de persoon is, die in verschillende plaatsen op Goeree en Over-Flakkee met een lijst gelden heeft opgehaald voor het geven van goocf'©Ivoor stellingen, doch zonder aan dit "laatste le vol doen, met de noorderzon in verdwenen. Ook te Kampen had hij op een lijst reeds onder gelijk voorwendsel gelden weten machtig Ie worden. Hij is op verzoek van den burgemeester van Dirksland naar die gemeente overgebracht, om aangaande zijn handelingen in verhoor te worden genomen. Inval in een speelhuis. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de inspecteur van politie Lenderink met een aantal personen een inval gedaan in een poortje aan de K ra nest ra at te 's Graven}-age, waar men vermoedde, dat ge legenheid werd gegeven tot hazardspel. Inder daad werden daar in de woning van E. B. een 15-tal personen aangetroffen, bezig met dob belen en kaartspelen oin geld. De namen der aanwezigen werden door de politie genoteerd, de dobbelsteeneri, de "kaarten en het op tafel liggende geld in beslag genomen en van het feit proces-verbaal opgemaakt. Oud graf blootgelegd. Eenige werklieden, die op de plek, waar een oud huisje was afge broken, dus schrijft men aan de L. Ct. uit Dokkum, bezig waren, den kuil voor een ce- menteu regenwaterbak te graven, kwamen Vrij dag tot de ontdekking, dal ze op een voorhisto rische begraafplaats terecht waren gekomen. Ruim een meter onder den beganen grond werd het metselwerk blootgelegd, dal, na de ver wijdering van een groote hoeveelheid zware stee- ncn, een verweerde houten lijkkist bleek te om vatten. De kist was oogenschijnlijk van hel mo del der thans nog wel bestaande steenen lijk- kisten, die na het jaar 1200 een tijdlang de houten lijkkisten vervingen. Vermoedelijk is dit graf echter van veel on deren datum, wijl het gevonden is op of nabij de plaats, waar volgens de geschiedschrijvers ten tijde van Bonifaeius de heiden-kapel stond. Na verwijdering van de kist, waarin het lijk, eigenaardig genoeg, met het hoo'd naar het oos ten lag begraven, bleek, dat zij rustte op een bed van zorgvuldig gevlijde reusachtige keien, zooals men bij de hunnebedden steeds aantreft. In of nabij de kist zijn een potje en potscher ven gevonden. Verdacht sterfgeval. Te Arnhem zijn Woens dagmorgen na het ontbijt de koperslager H. W., T., zijn vrouw en zijn zoon plotseling ernstig ongesteld geworden. De man is, ondanks on middellijke geneeskundige hulp 's avonds over- e'en. De toestand van de vrouw en haar zoen beide broeders zich in Boston moesten bevin den. Onmiddellijk stelde hij den inspecteur van j is redelijk. Een onderzoek wordt ingesteld po'ilie Dugan van dit feit op de hoogte. Deze' Doodelijk© val. De beambte van den sein- dienst der Staatsspoor Wartena, van Leeuwarden, die Vrijdagmiddag bezig was op de overkapping van het station te Hariingen niet het nazien en herstellen der te'egr afdraden, had het onge luk, daarbij door de glazen overkapping te vallen. Hij kwam zoo noodlottig op zijn hóófd terecht, dat de ongelukkige direct een lijk' was. De 'man was juist drie weken geleden in huwelijk ge treden eu 28 jaar oud. Verdronken in een wascliknip. Zaterdag morgen is te Vlnavdingen een tweejarig kind van een bewoner van de Maasstraat, in een kuip met water gevallen. Toen de moeder het eenige oogen- blikken later bemerkte, waren d© levensgeesten van de kleine reeds geweken. Ongeluk. Zaterdagmorgen is, naar de D. Ct. meedeelt, 1e Dordrecht de 1-jarige P. G. door een zwaar beladen handwagen overreden eu zóó ernstig verwond, dut hij 's middags is over leden. ARTHUR NIKISOH OVER ZIJN DIRECTIE. Do beroemde dirigent Arthur Ni- kisch heeft zich door een Ameri ka,a nschen journalist laten interviewen en heeft 'n eigenaardige bekentenis omtrent zijn wijze van dirigeetren afgelegd. Hij verklaar de „technische doeleinden" volstrekt, niet voor alles in het oog te houden. Als een van m'ti collega's, aldus Nikisch, mij na. een concert vragen zou, hoe ik dit of dat effect bereikt had, dan zou ik niet in staat zijn hem daarop te antwoorden. Men vrajagt me, hoe ik mijn gevioel aan mijne musici mededeel. Ik doe het...... zonder dat ik zelf weet hoe! rAls ik eene compositie dirigeer, dan sleept mij Ide opwindende macht der muziek geheel mede. Ik volg .oy'er 't geheel genomen geen be paalde regels bij de vertolking yah een werk. Ik bepeins van te voren niet, hoe ik nu pre cies iedere noot van een compositie zal laten spelen[Wat de details van een werk betreft, is mijne „uitbeelding" van een werk dan ook den eenen avond geheel verschillend van die van den vorigen; zij zijn telkens geheel in overeenstemming met de grvjoelensmalohten die mij op zoo'n avond bezighouden. Ik zeg' echter nog eens met nadruk, wat de details betreft. Eene symphonic van Beet hoven vandaag op deze wijze en morgen op die te „beleven", zou natuurlijk gekken werk zijn. Dat zouden goochelaarskuasten zijn. Maar men begriint me: „Intuïtie is voor mij alles" Giestsén Pzn., in leven scheepsbouwmeester gewoond hebbende te Krimpen a. d. IJssel; H. van Gelder, te Strijp, PhilipsdorpR. Ivasper, landbouwer Te IJsselmuidenL. J. de [Wjolf, eigehbouwer te Amsterdam, de Clercqstraat 125; J. Schatter, glasverzil- veraar te Dordrecht; G. Martens, smid ta [Wez-epC. Gra.vestein, handelsagent te Rot terdam. Roo Valkstraat 15b; 20 Juni. B. J. Al, kruidenier, Verdronken oord te Alk maar; G. B. M. Reenters, handelaar in ge distilleerd te Apeldoorn. 18 Juni. J. Botenga, kleermaker en herber gier te Langezwaag. 19 Juni. A. Timmerman, koopman en winke lier te Siyken.burg. Handelsvennootschap onder de firma Sloots, in kunstmeststoffen, te Vroomsilxoop, en hare individueele leden. G. Sloots en K. Sloots. beiden Koopman te Vroomshoop, en H. Sloots, koopman en landbouwer te Ambt-Ommen. J. Bakhuis, zonder beroep, te Vugbt. A. L. Coster, pensionhouder te Dordrecht. Geëindigd: door het verbindend wor den der uitdeel ingslijst het faillissement v. P. Bax, aannemer en timmerman, laatst ge woond hebbende te Vlissinge.n; O. Pieters, groentenkweeker en koopman, Vroeger wo nende te De Punt, thans te Haren, en A. J. Pereira. te 's Grave nhag-e. Opgeheven: het faillissement Van J. G. Uphof, koopman en grossier in giala.nteriën te Rotterdam; W|. de Goede te Rotterdam, en Fr. van den Borgh, handelsreiziger te Roer mond, wegens gebrek aan actief. Geëindigd door het verbindend wonden der uitdeelingslijst het faillissement van A. van de Griend, schoenmaker te 's-HertogenbosohJ. Th. Kalfsbeek, fcoopman te Dockum; Naamlooze vennootschap „Nedcrlandsehe Margarinefabriek te Weenon", en Naamlooze vennootschap: Haar- lemsche Rotting Industrie te Haarlem. Opgeheven het faillissement van Th. F.Auge- vaere, te Noord wijk, wegens gebrek aan actief. VAN ELDERS FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 1 Juni. [Wl O. Kop, ko perslager to Sprundel; 19 Juui. L. [Wj. ten Broyke. rijksambtenaar te Amsterdam, Kerk straat 263; Nalatenschap van A. van der EEN VLUGGERD. Planter: „Uw Vorige patroon verzekerde mij, dat gij de vlugste boekhonldcr waart in 1den omtrek Sollicitant (twijfelend): „Zoo!" Planter: „Ja. hij vertelde dit: gij kondt de hoeken in de brandkast leggen, deze slui ten en u klaar maken om naar "huis te ga,an, alles in één minuut en tien seconden." IIAAR OPVATTING. Zij„Mannetje, weet je wel dat je mij een nieuwen hoed schuldig bent Hij„Ik, een nieuwen hoed, hoe meen je dat?" Zij„Toen wij trouwden, hebt gij mij be loofd, dat je nooit schande aan mijn hoofd zoude brengen, en hoe neem je dan idie-n af gedragen hoed hier op mijn hoofd?" DE PRIJS. Eenige gevangenen zaten samen "te eten, toen pen viajn hen op zijn horloge keek oni te zien, hoe la.'at het was. „Hé, jij hebt een horloge? Hoeveel heeft je da.t gekost „Zes maanden", Wais het antwoord DUISTER! Gelezen in een reglement vain poli tie-ver ordening in Ierland: „Ieder voertuig zal van een liolit moeten worden voorzien, wanneer de duisternis in valt. De duisternis gaat in, als het licht opgestoken wordt." NIET DE BEDOELING. Verongelukte vlieger: „Ik veronderstel dat, gij boeren, het nu wel druk zult heb ben Boer: „Dat zou ik denken, werk te veel. Eerst waren het de fietsen en toen de auto mobielen, die verongelukten en nu zijt gij het, die uit de lucht naar beneden komt val len. Gij hebt gelijk, ik heb haast geen tijd om naar de oogst te kijken." GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Nieuwe Gracht 3. Telefoon ,1170. Ingeschreven5 timmerlied-n, 1 machina le houtbewerker, 2 metselaars, 3 opperlie den. 2 stucaidoors, 4 witters, 1 machinebank werker!, 1 monteur, 5 grof bankwerkers, 1 me taaldraaier, 2 vuurwerkers, 1 burgersmid, 3 machinisten. 6 stakers, 3 electricians^ 1 ko perbankwerker, 1 koperslager, 4 loodgieters!, 2 schoenmakers. 1 kleermaker, 3 schilders, 1 behanger, 1 stoffeerder', 1 bloemist, 1 tui nier, 4 grondwerkers, 4 bakkers, 1 kruide niersbediende, 12 in a g az ijnkn echts, 15 loop knechts, 1 huisknecht, 1 eigarenmakert 7 kan toorbedienden. 20 losse werklieden, 1 dienst bode. 15 werksters, 1 naaister, 1 kookster, 2 huishoudsters, 4 Vrouwelijke kantoorbedien den, 3 koetsiers en voerlieden, 2 sohippens,- knechts. Maandag 22 Juni. (8 u. v.m.) Plaatsen hoogte N.A.P in 2 uur hoog 'ager Amsterdam Keulen 38.98 0, -- 0,14 Kanaalwater, Lobit 11.70 0,- 0,10 u. ,46 MAP Nijmegen 9.39 0,06 12 0,43 St. Andr, Waal 4.9S 0- Ü- 2' ,0,-3 Arnhem 9.26 0,05 Stadswater. Vreeswijk. Lek 1.94 0.— 8 u.0.46 MAP Westervoort 9.80 0,— 0,06 12 0,43 Deventer 3.70 0,04 0,- 2D. 0. 3 Kampen 0.21 0.— 0,12 Amstelwater. Maastr. brug. 41.46 0.— 0,01 8 u 0,46 MAP hoofdsl. 41.18 0.— 0,03 12 0.43 Venloo 8.89 0,07 2V, 0.43 Grave 5,19 0,0. Zuiderzee» St. Andr Maas 1.54 0,- 0,07 8 u. 0.11 K BSSSigll*0 P** alles duidelijk en nauwkeurig met Inkt In te vullen, uitknippen, opzenden aan de Administratie van Nieuwe Haarlemsche Courant, Klnderhulsvest 2e—3138, Haarlem, Men kan het ook aan de Courantenbezorgers en bulten Haarlem aan do Agenten afgeven, die dan voo tsoiendSng aan ons adres zorg dragen. De toezending der polissen volgt binnen eenige dagen. Wat gebruik je! vroeg de dokter aan isidoor. -• Och, ik ben heel matig... maar een en kel glaasje chartreuse dan... een glaasje witte, kellner. Maar het merk van deu mon nik, hoor! Mij hetzelfde, zeide de dokter. Werktuigelijk gaf de kelluer een slag met het servet op de tafel, die er evenwel zeer zindelijk uitzag, keerde op zijn hakken om en verdween. Is hier geen plaats, waar we op ons go- mak eens kunnen praten? vroeg Lafout. Isidoor wees naar de tafeltjes: de meeste gasten waren reeds opgestaan, om heen ie gaan. Binnen een paar minuten, zeide hij, vind je hier geen sterveling meer. Op dit uur gaan de meesters uit of wel beginnen te ont vangen, dan moet iedereen zijn respectieve woonplaats opzoeken. Inderdaad, toen de kellner de twee bestelde glaasjes gebracht had eu zich verwijderde, was er bijna niemand ineer in het koffiehuis. Oin meer zekerheid te hébben, veranderden beide mannen van plaats en gingen in een hoek zitten, waar niemand was. Ik ben zoo juist aan het huis geweest om je meester te spreken, begon Lafont. maar er was geen denken aan. Dat is de eer ste keer, dat. mij zoo iels overkomt. Wat is ei^ gaande? -- Och vneuseh, spreek er niet van, 't ge- Jieole huis staat op stelten; Niemand weet ^waarom, maar niet mij staat h-t attdoM v Zoo! Spreek op! Isidoor vervolgde: Eens op een avond, dat ik er over dacht, waarom mijnheer de baron zoo onophoude lijk zuchtte, beu ik in de slaapkamer geslo pen. Nu, dat verzeker ik u, daar heb ik lee- lijke zaken tusschen den baron en zijn vrouw vernomen. Vlug en listig keek de dokter of niemana hem zag, en gerustgesteld, schoof hij den kamerdienaar een bankbiljet toe. Met een enkelen oogopslag zag deze laatste er de waarde van; hij glimlachte en betuigde: Een net mensch zooals u zeker bent, kan men niet weigeren. Nu, dan, mijnheer en vooral mevrouw waren verschrikkelijk woedend. Het schijnt dat mevrouw De Graves 1214 millioen ge- erfd heeft. Van wie? Dat hebben ze niet ge zegd. Maar zeker is, dat de jonge vrouw da delijk haar geld opeischt. Mijnheer de baron heeft pogingen bij haar en hij mijnheer de Graves gedaau, maar alles is nutteloos ge weest. Ik dacht dat mevrouw mijnheer de oogeu zou uitkrabben, 't Moet een verschrik kelijke pil zijn geweest om te slikken, want zij zette eeu aardige keel op. Zii is een Normandisehe, antwoordde Lafont. Dus. omdat haar een kies van 12 mil lioen getrokken wordt, schreeuwde zij zoo? En niet zuinig ook! In mijn vroegere diensten heb ik veel woedéndé vrouwen ge zien, meesteressen en bedienden, dat kan ik gerust verklaren.-Maar zooals die daar, nooit l'ioor! En mijnheer de baron zat er leelijk in, dat geef ik u dp een briefje! Kortojn, wat zeiden heiden? j Mijnheer do baron vertelde zijn smeo- kingeu bij zijn dochter eu bü mijnheer De j Graves, 't Was om medelijden met den armen j vent te krijgen, zoo ongelukkig scheen hij. j Ik heb zooveel van haar gehouden, snikte hij, en zij heeft mij hitter bedrogen. Zij heeft geen hart! En hij schreide hartverscheurend. Maar zoo gevoelig te zijn is juist iets voor me vrouw de barones. Zij verweet haar man, mijnheer De Graves niet in zijn macht te j hebben, zij heeft hem uitgescholden voor een stommerik, zonder dat mijnheer, overstelpt van verdriet, haar een enkelen keer ant woordde. Ik wil niet, dat je die millioenen terug geeft, versta je, ik wil het niet! krijschte zij. Haar stem was hard en schril als vau een vischwijf. Toen zei mijnheer: Ik kan niet anders. Toen werd zij zoo woedend als een j leeuwin. I Het geld en het huis en alles terugge- j ven, schreeuwde zij. Nooit! Ik laat het Hover in de lucht springen. Mijn zoon moet de meester blijven hij de Berthiers, en hij zal j het blijven! Ik kan er niets aan doen, hernam mijn heer, nietsl Begrijp dat goed! Zóó?!... Pas op! Laten ze allemaal maar oppassen. Ze kennen me nog niet! Liever zou ik het huis in brand steken en alles, alles verwoesten, dan mijn tegenwoordige positie op te geven en het leven te leiden, waarmede die ellen,délinge, dat liartetooze meisje ons bedreigt. Ik zou "liever alleu vermoorden! Waarschuw haar, indieu je eeu ongeluk ver mijden wilt Waarschuw De Graves! Fran noise is onverbiddelijk, sprak mijn heer. Maar ik heb ander middel om je rijk te laten blijven zooals je thans bent. Clain is een prachtige zaak met mij begonnen. Tot nu toe heeft Claïn gehandeld, maar nu zal ik voor jou, voor Maxime dadelijk de zaken weder opvatten, en ik beloof je binnen een paar weken verscheiden millioenen. Maar mevrouw is koppig, zooals u weet. Eén vogel in de hand is beter dau tien in de lucht, antwoordde zij. Probeer maar te verdienen zooals je wilt, dat moet jij we ten! Maar ik wil niet afgeven hetgeen wij hebben en zal het ook niet teruggeven. Maak dat maar met je dochter af, zooals je wilt. Bij het antwoord van mijnheer is me vrouw zoo razend geworden, dat zij het op de zenuwen kreeg. Toen ging mijnheer naar ether zoeken en zou zeker alles in de kamer nasnuffelen om het te vinden, en daarom ben ik door een achterdeur weggeslopen, uit vrees dat men mij zou ontdekken. Maar mijnheer schijnt er leelijk inge- loopen te zijn! Ik zou niet graag in zijn plaats zijn. Vandaag ziet hij er uit als een lijk. Hij lieefl den geheelen dag nog niets gegeten. Als dat zoo voortgaat, zal hij het niet lang meer uithouden. Nog nooit heb. ik er iemand zoo slecht zien uitzien nis hem op dit oogen- blik. Is dat alles wat je weet? vroeg Lafont. Ja, zooals ik li gezegd heb, moest ik gisterenavond de plaats poetsen. Vanmor gen is mijnheer weder in gesprek geweest met mevrouw in haar boudoir, maar de ka menier was in den omtrek, zoodat ik niets heb kunnen liooren. Mevrouw liet mij echter roepen en zag er veel kalmer uit. Dank je, sprak de dokter. Je weet hoe veel ik vau je meester houd; wat hem aan gaat, boezemt mij belang in wegens de raad gevingen, welke hij.mij zeker zal vragen. Ga voort met mij op de hoogte te houden van hetgeen er in het huis voorvalt, dan zal ik' je rijkelijk belooneu. En indien er een on geluk mocht gebeuren, zal ik nog een betere plaats voor je weten te vinden dan deze. Isidoor bedankte hem hartelijk en mom pelde terwijl de dokter de vertering betaal de en hem een nieuwe plaats van bijeen komst aanwees. U bent de edelmoedigste van alle men- schen. 'tls ten minste nog eens pleizierig- als men u een genoegen doet. Vooral mondje toe, als je blieft? Weest u maar niet baug. Dat is de ziet van alle zaken. Dat weet ik al heel lang. Terwijl hij zich naar de hertogin De Mira» florès beg-ai', dacht Lafont ernstig na ovef liegeen de huisknecht hem had medegedeeld. Wat was dal, waarover Louis met zijn vrouw- gesproken had en waarvan hij nog nooit had- hooren spreken, hij- de vertrouweling va» den baron? Was dat ernstig? Hij had wellicht ziji. vrouw teruggehouden van haar vreeselijk bo* sluit? 'Wordt, vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 6