BINNENLAND. IP. W.TWEEHUiJSEN Üehoenmagazljn'.j Eerste Was Schoenwerk Barteljorisstraat No. 27 Telefoon 1770, BUITENLAND. Kerknieuws. Ingezonden (Mdeelingeih Letteren en Kunst, Sport en Wedstrijden. OVERZICHT. INTERNATIONALE TENTOONSTELLING TE SAN FRANCISCO. Iedere moeder is verantwoordelyk voor de gezondheid harer kinderen. Voorzichtige moeders hebben dan ook altyd een afdoend middel by de hand tegen de ziekten die dikwyls de kindsheid bedreigen. De moordda dige ziekten der kinderen zyn bloed armoede, bleekzucht, veroorzaakt door slapte van het bloed. Het meest afdoende middel tegen, die ziekten is zonder tegenspraak de Pink Pillen. Moeders, denkt aan uwe verant- woordelykheid, denkt aan uw ver driet, indien, doordat gy hebt ver waarloosd het bloed uwer kin deren te herstellen en te verster ken, gy hen kwaamt te verliezen. De groei en de vorming putten het bloed van jongens en meisjes uit. In dien gy de voedingstoffen die het organisme in zeer groote hoeveelheid aan het bloed ontleent, niet vervangt, verarmt dit en het kind verkwynt. De Pink Pillen zyn de grootste hersteller van het bloed, de verkwikker der zenuwen. Dit is het middel dat gy gebruiken moet. NOODLOTTIGE BALLONVAART. ROOSEVELT ontving- „ai uit alle deeJen des lands ©en groot aantal telegrammen, waarin instemming wend betuigd met zijn afscheiding van de republikeinsche partij. Zijn idee 'om terstond na. Ide gewone con- ventie zich tot Candida,at te proclameeren, schijnt in ieder geval tactisch de juiste ge weest te zijn. Intusschen na de scheuring in de Re publikeinsche partij, hebben de Democraten, die bij de verkiezingen in 1910 toch al zoo groote overwinningen behaalden, een prach tige kans om ditmaal den Presidentszetel te winnenM~ar daartoe is het noodig, dat zii scheuring in eigen rangen vermijden. Er dreigt echter strijd tusschen de twee vleugels dor partij:'den vooruitstrevenden onder Bryan en den meer conservatieven) vleug-el onder Parker. Kaar het zich laat aanzien zullen de con servatieve Democraten zich tenslotte schik ken naar de Bryan-groep (dat verluidt ten minste). Die inschikkelijkheid wordt inge geven door den wensch, een herhaling te vermijden van het onverkwikkelijk en be schamend gekrakeel dat de Repnhlikeinsche partij den lande heeft te zien gegeven. iWatnt het geldt nu voor de Democraten, zoo zeg gen hun bladen zich eensgezind te betonnen en den volke te bewijzen, dat de waardigheid en de voornaamheid, Idie hij de Republikein sche partij zijn „weggesmeten, bij de Dtemo- cratische nog in es-re zijn. Wat zal echter Roosevelt doen? Hij rust zich toe voor den nieuwen strijd, die al is Ta,ft ook gecandideerd, hoofdzake lijk tusschèn hem en den demoeraat zal loe pen. Roosevelt's partij heeft in 16 stalteu de ge- heele macht in handen en lean derhalve reeds op dezen grond meer uitrichten, dan elke vroegere derde partij. In vele staten zal evénwel een heftige strijd gevoerd weiden, daar de gewone repu blikeinsche conventie voor haar verdaging het besluit nam, dat alle leden van het nationaal comité, die niet op de hand vain Ta ft zijn. hun post zullen verliezen. Roose velt verliest waarschijnlijk de controle over de partij-organisatie in Missouri, Illinois en eenige kleinere staten, die op de gewone conventie na,ar het kamp van Taft zijn over- ge loop en. Roosevelt is Vooral smartelijk getroffen door het feit, dat ook gouverneur Hadley van Missouri zich bij Taft heeft aangeslo ten. Een ontzettend ongelnk aan de Niagara. Uit Buffalo wordt gemeld, dat een met 200 personen bezette aanlegsteiger aan de Niagara- rivier in elkaar stortte. Alle 200 personen vie len in het water. In verband met de geweldige strooming was eik reddingswerk onmogelijk. Tot dusver werden 11 lijken gevonden. Men vreest, dat alle andere personen eveneens omgekoman ribi Groote hitte in Spanje Sinds eenige dagen heerscM er in Spanje een ontzettende hille, die reeds vele offers geëisdht heeft. Te Sevilla wees de thermomeler in de zon 53 graden Celcius aan. De bosschen in de omgeving staan in brand; er is een enorme schade aangericht. Te Bilbao zijn 20 personen tengevo'ge van de hitte gestorven. Te Barcelona vreest men voor het uitbreken der cholera. De regeering heeft de noodige voorzorgsmaatrege len genomen en honderden woningen, doen des- 'nfecteeren. De schrijfmachine van baron Marscha!!. De Matin" deelt mede, dat sedert de komst van baron Marschall te Londen in het gebouw der ambassade een nieuw, klein meubel is ont vangen, en wel een schrijfmachine. Maar geen gewone schrijfmachine, doch een maihüne, zoo als er slechts weinig, wellicht slechts een twee de exemplaar, zal bestaan. Het is een machine, die geregeld achter slot gqhoudien wordt, en en waarop slechts de ambassadeur zelf zijn ge heimste rapporten tikt. In plaats van gewone letters, bevat deze machine een claviatuur in cryptografische karakters, een soort geheim schrift, dat alleen bekend is aan baron Mar schall en zijn correspondenten. Niemand in de 'ambassade, zelfs niet de particuliere secretaris van den gezant, kent de beteekenis der hiëro- glyphen die deze machine schrijft. De gehieimen door den' gezant in zijn correspondentie met zijn regeering medegedeeld, zijn dus veilig, zelfs al zou ook een schrijven van hem in verkeerde handen vallen. Om één cent kersen. Te Berlijn is een iruitventer veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee weken, omdat hij ,een kooper te kort heeft gedaan voor een waar de vaneen cent. Een heer had nl. een pond kersen van den .man gekocht voor 10 Pfg., zegge zes centen. Hij woog die na 'n secure baas! en o-nt- ldekte, dat hij 55 gr. te weinig had. 1 Een ander zou misschien den verkooper ge- jwezen hebben op zijn oneerlijke handelwijze, 'doch onze kersenlielhebher liep dadelijk naar „die Po'izei". Deze echter nam geen genoegen 'met de verklaring van den kooper alleen. Hij tooest dus nog een pond koopen en dat dan dadelijk overgeven aan een politieagent, die in de buurt verdekt opgesteld stond, alsof liet gold een inbreker te betrappen. De kersen werden gekocht, nagewogen en we derom ontbrak er iets aan het gewicjht. Kooper en agent gingen nu terug naar den venier, de politieman nam de schaal ter hand en zag toen, dat er nog zeven kersen op den bodem lagen, i Er vo'gde een aanklacht bij het „Sdhöffen- gerkht" en de venter werd wegens bodrog ver- pordeeld tot twee weken gevangenisstraf. Van dit vonnis ging hij in hooger beroep bij Je rechtbank. Zijn advocaat betoogde, dat er geen opzettelijk bedrog was gepleegd en dat de kersen uit 't zakje gevallen moesten zijn, terwijl jiij er verder op wees, dat het misdrijf en de straf in geen verhouding stonden. De recht bank was echter van een andere meening en be vestigde liet vonnis van liet „Schöffengerkpit!.". Een belangrijke diefstal. Een 29-jarige wisseitooper Ie Berlijn is ge- ylucht na een bedrag van 120.000 mark in baar feeld, welke hij bij de Rijksbank deponecren moest, verduisterd te hebben. De pogingen om den dief op te sporen bleven tot heden zonder resultaat. Vermoed wordt, dat de looper naar Zwitserland uitgeweken is. Op zijn aanhouding is een belooning gesteld van 2000 Mark, met nog 5 pCt. van d[e gestolen 120.000 Mark, wanneer deze op liem gevonden worden. Spio-image? Te Berlijn is de Russische kapitein Koste- witsch als verdacht van spioiinage in hechitenis genomen. Hij had met zijn vrouw sedert ©eni gen tijd intrek genomen in een 'deftig familie pension. De politie had zijne gangen voortdu rend nagegaan en meent nu de bewijzen van zijne schuld in {handen te hebben. In die zaak zijn nog tal van andere spionnen betrokken, van wie er eenigen gepakt zijn. Anderen heb ben bijtijds de wijk genomen. Aldus meldden berichten van gisteravond. Doch een bericht van heden gooit dat alles omver: het schijnt, dat de Berlijnsche politie zich bij het in hechtenis nemen van den ka pitein op onaangename wijze vergist heeft. Naar de National Zeitung n.l. meldt, is het bewijsmateriaal tegen hem, waaraan men eerst groote waarde toegekend heeft, bijna tot niets ineengesmolten. Slechts eenige min der belangrijke punten moeten nog opgehel derd worden en men verwacht, dat hij spoe dig zal worden losgelaten. De vergissing zou daarom zoo uiterst onaangenaam zijn, om dat Kostewitsj voor zijn reis naar Duitsch land niet op nonactiviteit gesteld is, maar als actief officier en met een officieele op dracht zijner regeering, die hij niet geheim gehouden heeft, in Duitschland verblijf hield. Dat een actief officier van een vreemde mo gendheid te Berlijn wegens spionnage aange houden is, is nog nooit voorgekomen. Tegen den oorlog! In Milaan hebben de socialisten een open- luchtbetooging tegen den oorlog gehouden. Er waren ongeveer 20,000 menschen. De socialistische Kamerafgevaardigde Tre ves voerde bet woord. Men nam een motie aan, waarin met de algemeene staking wordt bedreigd. Na afloop kwam het tot relletjes. De politie bracht een dertigtal menschen op. Vreeseljjk onweer in den Elzas. Gisteren is een lievig onweer met hagel slag hoven den Elzas uitgebarsten. Sedert vele jaren heeft men dergelijk weer niet ge had. Van den dom te Straatsburg zijn 60 vensters, waaronder zeer kostbaar beschil derde glazen, vernield. In den Midden-Elzas is de aardappel- en graanoogst voor het grootste gedeelte vernietigd. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is dr. L. van Doesburgh, geneesheer te Amsterdam, benoemd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Juli bij het Centr. Bureau voor de Statis tiek bevorderd: tot hoofdcomm. Joh. Hey- nen en mr. E. W. van Dam van Isselt, bei den commies en tot commies mr. P. Loosjes, thans aclj.-commies. Bij Kon. besluit zyn benoemd tot rech- ter-plaatsverv. in de arr.-rechtb. te Utrecht mr. W. L. P. A. Molengraaff en J. Pb. Suy- ling, beiden hoogl. aldaar, met toestemming tot het gelijktijdig bekleeden der beide be trekkingen. Bij Kon. besluit is J. J. N i euwen huysen benoemd tot burgemeester der gem. Liminen. Bij Kon. besluit zijn in de commissie ingesteld bij Kon. besluit vau 12 Dee. 1910 no. 56, benoemd: tot lid, gep. kol. der artill. N. Bosboom, in verband waarmede aan hem eervol ontslag wordt verleend als adv. lid der commissie; tot adv. lid luit.-kol. jbr. L. M. A. von Schmid, van het reg. gren. en jagers. Bij Kon. besluit is voer den tijd van vijf jaren, gerekend van 23 Mei, benoemd bij den geneeskundigen dienst der landmacht, tot res.-off. van gez. 2de kl. J. S. van Solkema, arts. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juli: lo. aan off. van adm. 1ste kl. J. P. Zur Muh- len, wegens ongeschiktheid voor de verdere waarn. van den mil. dienst, ten gevolge van lichaamsgebr., eervol ontslag uit den zee dienst verleend, onder toekenning van een pensioen van ƒ2470 'sjaars, en is 2o. bevor derd tot off. van adm. 1ste kl. de idem 2e kl. H. B. van Dam. EEN NIEUWE BAKKERSWET? Naar „wij van doorgaans goed ingelichte zijde vernemen, bestaat bij énkele Kamer leden het plan, een nieuw ontwerp-Bakkers- wet in te dienen, in hoofdlijnen overeenstem mend met het ontwerp-Talma, doch op eenige onderdeelen gewijfcigd, teneinde aldus aan de bezwaren van sommige tegenstemmers te gemoet te komen. (T.) Uit mededeelingen van Reuben Brooks Hale, president van de bijzondere commis sie, benoemd door president Taft, om Europa te bezoeken ter ondersteuning van de uitnoo- diging, door hem tot alle natiën gericht om deel te nemen aan de internationale Pana- ma-Pacific-tentoenstelling te San Francisco, in 1915, tot viering van de voltooiing en de opening van het Pauamakauaal blijkt, dat liet bezoek aan Den Haag de officieele bezoe ken der commissie zal besluiten. In liet ge heel zijn vijftien hoofdsteden in de afgeloo- pen twee maanden bezocht, hetgeen wellicht als een nieuw record te beschouwen is voor een dergelijke commissie, die in zoo korten tijd zoo groote afstanden aflegde. De commissie is ook ontvangen door let terlijk alle ministers van alle bezochte lan den en is onthaald op lunchen en banketten door deze ministers namens hun respectie velijke regeeringen. Na hun opwachting te hebben gemaakt bij 1 den minister van Buitenlandsche Zaken, jbr. mr. De Marees van Swinderen, waren de le den der commissie gisteren als gasten genoo- digd aan het dejeuner bij den minister. Tevens namen aan dezen lunch deel de le den van het gezantschap der Noord-Ameri- kaansche Unie te 's Gravenhage en verschil lende ministers. Zondagavond bood de gezant der Vereenig- de Staten van Noord-Amerika te 's Graven hage, de heer Lloyd Bryee, den leden der de putatie een diner aan in het gezantschaps gebouw. HET WETBOEK VAN INTERNATIONAAL PRIVAATRECHT. Gisteren zijn te 's Gravenhage door de ge zanten van Duitschland, Frankrijk, Oosten- rijk-Hongarije, Portugal, Zweden en Rume- nië, den zaakgelastigde van Italië en den Minister van Buitenlandsche Zaken van Ne derland de ratificatiën nedergelegd der ver dragen omtrent de gevolgen van het huwe lijk en omtrent de curateele, die op 17 Juli 1805 te 's Gravenhage waren onderteekend. De Minister van Buitenlandsche Zaken, jbr. mr. De Marees van Swinderen deed nadat die handeling verricht was in eene welspre kende rede de groote beteekenis daarvan uit komen: bet eerste boek van bet nieuwe wet boek van internationaal privaatrecht, bet familierecht bevattende, kon nu als voltooid worden aangemerkt. Door den Minister werd tmlde gebracht aan mr. T. M. C. Asser en zijne medearbeiders (van welke onderschei dene tegenwoordig waren) die in de vier Haagsohe conferentiën, van welke de eerste in 1893 is gehouden, de verdragen hebben ont worpen. Door mr. Asser werd met enkele woorden dank betuigd voor de toespraak van den Minister. DEENSCHE MISSIE. De Koning van Denemarken heeft aan een bijzonder gezantschap opgedragen aan de Koningin kennis te geven van den dood van Koning Frederik en de troonsbestijging d ooi- Koning Christiaan. De Deensehe missie, die den 28sten dezer te 's Gravenhage aankomt, is samengesteld uit kamerheer Zahle, in hoe danigheid van buitengewoon gezant, hoofd der buitengewone missie, en den opperwacht meester graaf Ahlefeld Lauvigen. De dag van de ontvangst der deputatie door de Ko ningin moet nog worden vastgesteld. HAVEN- EN SPOORWEGPLANNEN TE AMSTERDAM. Binnen enkele dagen zal de Kamer van Koophandel te Amsterdam aan de gemeente advies uitbrengen over eene geprojecteerde uitbreiding van Amsterdam's haven-systeem. Naar verluidt zal worden geadviseerd ten gunste van plan-West, dat is een haven- schema Westelijk van de Hembrug in den grooten IJpolder, dat reeds de IJ-commissie wilde. EEN BALLONTOCHT MET DE VICTORIA LUISE BOVEN NEDERLAND. Naar men verneemt bestaat bij de Duit- scbe Lüftfarht Actiën Gesellschaft te Dus- seldorf het voornemen op een nader te be palen dag in September een tocht met de „Victoria Luise" naar Amsterdam te maken. Het ligt in de bedoeling ook te Amsterdam te landen. De heenreis zou over Arnhem langs de Zuiderzee en over bet Gooi gekozen worden, terwijl de terugreis langs het Noord zeestrand, Rotterdam, 's Hertogenbosch en Venlo loopt. Gevaarlijke sclierts. Onder de bezoekers van een bierhuis aan den Breeden Hilledijk te Rotterdam bevond zich Zaterdagavond omstreeks 10 uur een los werkman, die eenigs- zins onder den invloed van sterken drank verkeerde. Op een gegeven oogenblik haalde hij een met zes scherpe patronen geladen revolver te voorschijn en richtte het wapen op zijn voorhoofd, terwijl hij gekscherend zei: het gaat toch niet af. Ongelukkigerwijze raakte hij echter den trekker van het wapen aan, een schot ging af en de kogel drong hem bij het rechteroog in het voorhoofd. Hij is naar het ziekenhuis gebracht en ter ver pleging opgenomen. Op de revolver is beslag gelegd. Diefstal op de Maas. De kapitein van de proviandboot Cornelia 3, liggende te Rotter dam. werd al sedert eenigen tijd verdacht, dat hij zich op minder eerlijke wijze in liet bezit stelde van steenkolen en machinehe- noodigdheden. Daarom hield de rivierpolitie hem hijzonder goed in het oog. Zaterdagavond laat merkten twee agenten der rivier-politie, die zich op den wal bij de Dokhaven verdekt hadden opgesteld1, dat de Cornelia 3 in die haven ligplaats had geno men, langszijde van de Heinschouw 3 van de gemeente. Zij letten goed op en na korten tijd zagen zij van de Heinschouw op de Cor nelia 3 overbrengen een bus met machine olie en zes zakken met steenkolen, waarna de proviandboot afvoer. Aan het herhaald bevel van de politieagenten om bij te draaien werd niet voldaan, ook niet toen zij, om den kapitein schrik aan te jagen, een paar revol verschoten losten. Integendeel, op het lossen van de schoten verliet de kapitein zijn stuur- stelling en begaf zich in de machinekamer, waar de machine werd aangezet. De provi andboot stoomde met volle kracht de rivier op. Dit ziende, begaven de agenten der rivier- politie zich aan boord van de sleepboot For- I tuna ter achtervolging van de proviandboot. Aan de overzijde der rivier, nabij de Lloyd- kade gekomen, trachtte de bijna ingehaalde Cornelia 3 door plotseling op te draaien nog- i maals te ontkomen. Weer maakten de politie- i mannen van hun revolvers gebruik en toen nu een van de kogels de proviandboot trof, werd het den kapitein daarvan klaarblijke lijk toch wel wat benauwd en draaide hij hij. Met de hulp van de stoomboot Havendienst III is ten slotte Cornelia 3 opgebracht naar de Parkhaven en daar gemeerd hij het bu reau der rivierpolitie. De kapitein en de machinist W. de V. van de Cornelia 3 werden gearresteerd; op de ge- j stolen goederen is beslag gelegd. Later is I ook gearresteerd de machinist van de Hei- i schouw 3. Jacht over de daken. Zaterdagnacht half één, toen een bewoner van de B-lasiusstraat te Amsterdam thuis kwam, zag hij de deur van woonkamer aan do binnenzijde gegrendeld. On raad vermoedende, waarschuwde hij een waker j van den Onderlinge Gecontroleerde Bewakings dienst die de deur intrapte, waarop beide de t kamer betraden. Op hetzelfde oogenblik werd een andere deur geopend en vloog een man, 'achtervolgd door den bewaker, de trap op en vervolgens het dak op. Op het dak gekomen, 'blies de waker alarm waarop ten spoedigste een vijftal agenten verschenen en een wilde jatfait over de daken begon. Dc man wist door duisternis geholpen door de daken de Rukth- strrat te bereiken waar hij zicjh. langs de ver anda's naar beneden liet glijden, waardoor het hem gelukte te ontkomen. Bij de achtervolging geraakten twee burgers zoodanig verwond dat zij zich in het O. L. Vrouwengasthuis moesten laten verbinden. Bij genoemden bewoner was alles onderste boven ge haald, terwijl ook eenige voorwerpen worden vermist. Diefstal. Terwijl de kapelaan afwezig was, is er Zondag inbraak geplaagd in de kapelanie1 van Oirsbeek, bij Sittard. Een bedrag van ruim' 70 gulden werd uit een lessenaar ontvreemd. Verdacht van dezen diefstal wordt zekere O., een oude bekende van de justitie. Eein bloempot van „drie hoog"! Zaterdag middag was 'n dienstmeisje, R. v. 0. W. ge naamd, bezig in haar dienst, Ruysclhstraat 62, te Amsterdam, de stoep te dweilen, (oen een zware bloempot drie hoog uit het raam viel' en oip het Iroofd van (liet meisje neerkwam. Zij bleef bewusteloos lisgen. In het O. L. V.-gastjüuis werd haar de eerste hulp verleend. Het duurde lan gen tijd, voor het meisje, dat verschillende ver wondingen had bekomen, weer tot bewustzijn kwam. Trejurig. Gistérnamiddag zijn een 2i/2-jar;g knaapje in de Haarlemmerstraat te Amsterdam door een tramwagen, beide beentjes afgereden. Het kind werd per auto-ziekenwagen naar het Binnengasthuis vervoerd. Kort na aankomst al daar is het overleden. Een huis ingestort. In den naefht van Za terdag op Zondag is op het Haarlemmerplein te Amsterdam een huis, dat gedeeltelijk' werd ge bouwd, ingestort. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Ongeluk. Tijdens het oefenen in {het roeien van de bemanning van het stoomschip Rijndam, van de Hollaiid-Amerika-lijn, thans te New-York, is een van de reddingsbooten aangevaren door een ferryboat, met spoorwagons beladen. De vertegenwoordiger van de Maatschappij be richt, dat er drie personen als gevolg van dit ongeluk vermist worden, n.l. 'de bedienden Du Mez en Bergman en de tremmer Wiegnink; twee bedienden, v. d. Sluijs en Denies, werden verwond. Treurig. De 10-jarige C., uit Wijk bij-Duur stede, is Zaterdagnamiddag bij Werkhoven van een in beweging zijnden wagen gevallen. Het kind kreeg de wielen over zich {heen en werd zoo zwaar gewond, dat het spoedig daarna is overleden. Vergiftiging. Wij hebben gemeld, dat te Arn hem Woensdagavond een koperslager is over leden vermoedelijk tengevolge van vergiftiging. Dit geval heeft zicjh echter te Renkum afgespeeld. Men verneemt nader, dat de justitie ter pliaat- se een onderzoek heeft ingeste'jd en dat het lijk *an den koperslager lieden in een verzegelde kist naar Arnhem is overgebracht voor het sectie- onderzoek. In de door den overledene gebruikte koffie en in van hem afkomstig braaksel is arsenicum ge vonden. de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Onweer'en brand. Zaterdagavond te 1® uur bij vrij hevigen wind ontstond te Dode- waard brand bij C. Bijl, doordat een der kin deren met een lucifer in een kleerkast lichtte. Niets werd van den inboedel gered. Dit per ceel werd bewoond door genoemden Bijl e® de wed. Aalbers en Adrianus Aalbers. Van het aangetaste perceel sloegen dé vlammen over op de ongeveer 200 meter vei' der gelegen woning van Van Soest, die met de daaraan grenzende van Joh. Aalbers wel dra in aseb lag. Ook deze perceelen waven met riet gedekt. Alles was verzekerd. Zondagmiddag brak te Heerhugowaard brand nit in de boerenwoning van en be woond door K. de Goede, staande aan den Middenweg, oorzaak vermoedelijk het inslaan van den bliksem. Van den inboedel is wei nig gered, terwijl het huis tot den grond is afgebrand; buis en inboedel waren verzekerd. Te Rotterdam is Zondagavond brand uit gebroken op de derde verdieping van pand no. 25b. aan de Kruisstraat. De bewoner, de leerling-machinist A. de Boer, was met zijn gezin afwezig. De brand is ontstaan in een kleerkast, waarin men vermoedelijk een bran denden lucifer beeft laten vallen, en beeft zich van daar naar de voorkamer, twee tus- sckenvertrekken en een achterkamer uitge breid. De verdieping is voor een groot ge deelte uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Leidschendam zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag de werkplaats van Sluy- ter en de schuur van v. Leeuwen afgebrand. Te Wassenaar is gisternacht de banket bakkerij van S. uitgebrand. Brand. Te Tricht, gemeente Buurmalsen, aan den straatweg naar Geldermalsen, is Zon dagochtend omstreeks half zeven, terwijl de be woners naar de vroegkerk te Culemborg waren, het {huis van en bewoond door den landbou wer J. H. van dei- H. geheel afgebrand. Van den inboedel, waaronder Landbouwgereedschap pen en boerenwagens, kon zeer weinig gered worden. Oorzaak onbekend; de inboedel was niet, het huis s'.eilhts laag verzekerd. Te Dode waard zijn een arbeiderswoning van den heer D. P. en twee daaradhler gelegen huizen, waarvan het ééne eveneens aan den heer D. P. en het ander aan den heer J. A. toebehoorde, tot den grond loc afgebrand. Vermoedelijke oorzaak: het onvoorzichtig om gaan met een brandende sigaar in een kleeren- kast. Het verbrande was verzekerd, wat een gedeelte betreft zeer laag Zij zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos en i f0 per tes dooien bij het üeneraal-Uepötder Pink Pillen, van Eegbenlaaa 22, buis te Amsterdam; voor Haarlem enOmstreken bij de firma's I. J.Göppinger oroote Houtstraat K7a, en bij Piaatzer van der Huil Jansstraat 28; W. A. Schouten, drogtst teLisse. En verder bij verschillende Apothekers en drogisten. Verdronken. Gisteren is te Wageningon de landbouwer G. W. in een sloot, nabij zijn wo ning, verdronken gevonden. Zondagavond is te Papendredit het 2-jarig zoontje van den veehouder P. van Wijngaarden in een moddersloot achter de woning verdron ken. Gistermorgen begaven de gebrs. van Delft, uit Raamsdo-i.kveer, zi.h met hunne twee zoons per roeiboot naar hun werk, in den B.'esLosifh, Onderweg werden zij op sleeptouw genomen clpor de stoomboot Broedertrouw. Voorbij Drijn- molen gekomen is de roeiboot omgeslagen. Een van de twee broers en zijn zoon werden gered. De twee anderen verdronken. Brand en onweer. Te Herpen (Nbr.) is Zaterdagnacht de woning van den landbouwer A. van Huisseling, in de Langstraat, geheel af gebrand. Drie zeugen en 19 biggen kwamen in BENOEMINGEN Z. D. Hl da Bisschop van 's Bosch heeft aan den {{WielEerw. Heer H. O. Backers eer vol ontslag- „verleend aks pastoor te Dassen, en heeft benoemdtot pa,stoor te Dussen !den (WelEerw. Hear E. J. M. Janssens de Horiontot kapelaan te 's Bosch (H. Oa- thprina) den (WelEerw. Heer „W. J. van {Kesselto>t kapelaan te Nijmegen (H. Au- gustinuis) den fWplEerw. Heer F. J. A. AVer- Jners; toit kapelaan te jW{oen,sel (H. Petrus) den Eerw. Heer F. N. J. .Hendrikx; tot ka pelaan te .Vieghel den Eerw. Heer J. A. van der Kamp, en toifc assistent te Beek (bij Nij megen) den Eerw. Ileer A. J. de Glas, de drie laatsten priesters v;an het Seminarie. DE REDEMPBORISTENORDE. Door den Hbogw. Baiter P. Murray, Ge- neraal-Overstc van de Congregatie des Al- lerh. Verlossers zijn voor de Ho-llandsche Provincie 'de volgendebenoemingen ge schied. Provinciaalde H.Eerw. Pater A. Beukers; Oontsiultorende Z.Eerw. Pa ters J. Lohmeijer .en J. MarijnisisenRector te Amsterdamde Z-.Eerw. Pater J. Haagh Rector te Witternde Z.Eerw. Pater J. ten ÏWinkelRector te 's Hertogenboschde Z. Eerw, Plater P. viain [Wjaijenburg; Rector te Roermond: de Zi.Eerw. Pater J. Tbeunen; Rector te Rozendaialde Z.Eerw. Pater P, vak Kessel; Rector te Rotterdam: de Z. Eerw. Pater H'. van Keulen. Vioe-Provinaiaial in Suriname: de H.Ew. Pater L. Verheyen; Rector (St. Petrus el Pauluskerk): de Z.Ew. Pater Hl de Groot; Superior (St. Rosakerk): de Z.Ew. Pater J. Franssicn, beiden te Param aribo. Viee-Provincdaia|l in Brazilië: de HEw. Pa ter fWL Përriens; Rector te Rio de Janeiro: de Z.Ew. Pater iWl (WiegantRector te Juiz de Fora,: de ZlEw. Pater H. Ze ijRector te Bello Hbrizonte: de Z.Ew. Pater J. Boo- maarsRector te Curve-liode Z.Ew. Pater Severens. DE GIJSBREGHfTI-VOORSTELLING. H, M. de Koningin, Z. K. ,H. Prins Hen drik en H|. M. de Koningin-Moeder komen hedenmiddag te 5.42 biet ©en extra trein aian het Centraalstation te Amsterdam aan en begeven zich in een automobiel naar den Stadsseh ouwburg. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prinr otverliaichten in het Paleis te Amsterdam, terwijl H. M. de Koningin-Moeder per auto naiar Soestldajk Vertrekt. YVoensdagmiddag te ongeveer 12V2 Uur vertrekken de Koningin en de Prins weder Uajar het Loo. In den Stadsschouwburg wordt, zooals be- kehd is, door Royaiayds' gezelschap een voor stelling- gegeven v,an Vonidel'si Gij-sbneght, met mnziek v,an 'dr. Diepenhrock. Pl-ecies te '6 uur wordt aangevangen. De voorstelling, die slechts door ©en pauze van een half uur zal .worden onderbrokein» duurt tot BBA uur, De ballon Danzig weid te D'antzig (Duitschland) door een windstoot tegen eet® huis aangedreven. De hallonoonimandaint werd uit de mand geslingerd en viel dood; drie passagiers, een dame en twee heereon sprongen, toen de ballon daalde in het ri viertje de Mottlau en werden gered. D;e da,me kreeg slechts lichte v-c-rw—1 dingen, de beidd anderen bleven .ong-edeerfai

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2