DAGBLAD voor MOORD» en ZUID-HOLLAND. ifii mi Z7ZZ ihll «s*- iiiii Kil Uit de Statenzaal. STADSNIEUWS. Kidflerhuisvest 23-3I-33, Haarlem EEitüTE BLAD. DONDERDAG 4 JULI 19IS* 37ste Jaargang No. 78? bureaux van Redactie en Administratie intercommunaal Telefoonnummer I4SÜS. hand of voet wysvinger. GULDEN bi verlies van één anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank" te Schiedam. Oil nummer twee bladen. bestaat uit Nalezing van C0 naauSVergaoBrinjj. j Als men eens zooveel woorden gebruiken De raadsvergadering van gisteren stond inwilde, wanneer de heer Springer weer komt het teeken van het afscheid des burgervaders.met zijn notas over zooveel „sprieten en Dat er een weemoedige stemming heersoh- i andere hoornen, die noodzakelijk moeten „op- te in de Raadszaal dat zou overdreven zijn geruimd worden? Haarlemsche Alledagjes No. 608. GEMEENTERAAD. ■OK AMBLED» COURMiï ABO NNBMENTSPRIJSi Per 3 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gem) - 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post - 1-80 Afzonderlijke nummers=====ra PRIJS DER ADVERTENTIëNs Van 1— 6 regels GO cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 ct. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct. per regel. Buitenl. 20 et. 0.03 Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 ct. (a contant). Alle betalende abonné's op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zfin, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor» GULDEN bij GULDEN bij GULDEN bij GULDEN bij schiktheid tot werken. 400 300 150 één oog. één duim. 60 15 AGENDA. Gebouw „St. Bavo" R.K. Volksbond Hoofdbestuur. Prop. Club. Bioscope-theater Groote Markt Voorstelling. Teyler's Museum Tentoonstelling van moderne aquarellen. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. feestdagen. strekt overbodige kosten, al te weelde rige inrichting, al te royale opvattingen te vermijden. Datzelfde is d© opzet geweest van 's heeren Thiel's betoog tegen de aanstelling van meer dere taalleeraren aan de H. B. S. -Handels school. Volstrekt niet noodig, meende de heer 5 Juli. i Thiel, en hij bewees het zoo duidelijk, dat met de Smedestraat, doch met de Raaks,' is dan in de Smedestraat. Op de Raaks aal de j meegaat. Zelfs de inspecteur meent dat de magere verdediging van den heer Loosjes, die al meer en meer blijkt te staan onder de suggestie van zijn ambtenaren, volstrekt niet kon verhinderen dat een overgroote meer derheid de voorstellen van B. en W. af stemde! Als curiositeit mag ten slotte vermeld wor den de inderdaad prachtige discussie die ge houden werd om een boom niet te laten vallen! Terwijl de Raad anders geregeld heele rijen hoornen opoffert en ter dood veroordeelt, heeft nu de heer Krelage met grooten ernst een heel betoog opgezet over één enkelen I boem aan de Zijlvest. om te zeggen, maar iets van „anders dan J anders", iets van verwachting naar de af scheidsrede van Jhr. Boreel, zat er toch wel in de lucht! De laatste vergadering die Jhr. Boreel van Hogelanden presideerdewel, er was reden voor dunkt me - om deze vergadering met een extra-streepje aan te teekenen. Wat me dan ook verwonderde, dat was dat niet méér belangstellenden uit de Haarlem- sche burgerij deze raadsvergadering hij woonden! 't Waren nu hoofdzakelijk de on- derwijsmenscken, die er altijd ziju als er een stukje „onderwijs" op de agenda staat, en de trouwe klanten die wij, persmenschen, wel kennen. Ons raadsverslag geeft de redevoeringen van den burgemeester, den raads-nestor jhr. van Styrum, eu den wethouder de Breuk (de heer Kruseman was met verlof) uitvoerig weer: daarnaar zij dus hier verwezen Nieuws, belangrijke dingen, hoorden we daarin niet, nieuwe gezichtspunten werden niet geopend, maar dat kon ook niet. De har telijke klank trof, en vooral hp zijn dank woord was de burgemeester zichtbaar ge roerei. Dat Jhr. Boreel wèl, de heeren van Styrum en de Breuk niet spraken van „Gods zegen" zij nog even opgemerkt: voor den persoon van onzen burgemeester is ook dat weer ecu teekenend trekje De Raad heeft overigens, ofschoon het de laatste raadsvergadering was die Jhr. Bo reel presideerde, niet in het minste zijn ma nier van deen gewijzigd: er is weer lustig en dapper en onvermoeid geredeneerd over al les waar maar over te praten viel, en nog meer. Slechts op enkele dingen zij hier gewezen eu dan vooreerst op de klinkerbestrating in de Smedestraat, die er dan nu toch eindelijk komen zal. In Februari diende de heer Las- schuit zijn voorstel in, en nu, in Juli, ver- tellen B. en W. dat die aanleg van klinker bestrating, waarmee drie weken gemoeid is, niet gaan zal, omdat... de aanleg van de tram er twee tot drie maanden door zou wor den vertraagd'. Dat begint toch wel wat te lijken op obstructie, om het woord eens te gebruiken wat in den tegenwoordigen tijd in de mode is! De heer van de Kamp zei dan ook heel terecht, dat de goede wil blijkbaar een beetje zoek is geweest, en al mag dat dan niet ge weest zijn bij B. en W., dan toch zeker bij den Directeur van Openb. Werken, die door den heer Laschuit dan ook met name werd ^ogeduid. ren'ft!"' c'e ^aa(' heeft de bezwaren die wa- volkomen afgeketst, en stond 'ïv,nnliini.?-j^genover de beide wethouders, ui- dokwic un hoofdambtenaar moesten bU,vea dekken. ,r de vaste overtuifring en den Wil van d Raad _n k;m do ment we eeie P(K>8 tegenspartelen, maar als 1 erop aankomt een beslissing te nemen, moeten zelfs hoofdamb tenaren voor de souvereme tllaeh( yan den Raad het hoofd buigen! De Gierstraat zal voor een deel vÖOr auf,0»s wagens en... ook voer rijwielen worden ;if_' gesloten. We zullen dus voor het eerst de van olders bekende roode bordjes in Haarlem "den verschijnen! Jammer genoeg werd een amendement van den heer Heerkens Thijs- •*n, om rijwielen althans toe te laten (er is iok geen plausibele reden voor, om die te veren) nmt slechts één stem meerderheid verworpen. Leerrijk en belangrijk is zeker wel het 011- erwysdebaf, gisteren vooral tusschen de -166T611 Thiel Loosjes fyovoerd. Dat de heer Thiel voor het openbaar on er wijs veel over heeft, is bekend, daarom des te meer te prijzen zijn toeleg, om vel DE INTERNATIONALE KEURINGS DIENST VOOR VOEDINGSMIDDELEN. Met eenstemmigheid heeft de Raad dan gisteren het voorstel om met Schoten, Vel- sen, Bloemendaal, Zandvoort, Heemstede, de Meer en Spaarndam een keuringsdienst voor voedingsmiddelen in te stellen, of liever: om den bestaan-den dienst tot die gemeenten uit te strekken, aangenomen. Dat is de eerste bekroning van 'sburge meesters arbeid in do richting van samen- Werking der gemeenten, en we hopen dat ook na het optreden van een opvolger van Jhr. Boreel verdere gevolgen van deze politiek zich zullen doen gevoelen. Voor een stad als Haarlem, zóó ingebouwd tusschen de buitengemeenten, zijn op het ge bied der samenwerking met deze laatste niet anders dan voordeelen te behalen. Maar ook omgekeerd deze intercommunale keurings dienst bewijst het zullen die gemeenten bij Haarlem moeten aankloppen, willen ze zélf erbij profiteeren. Het moge dan, bij Jhr. Boreel's heengaan, een der hoofdlijnen worden voor diens opvol ger, kracht te zoeken voor Haarlem door ge durige voeling met de omliggende gemeente besturen! Ook in dit opzicht is het niet onverschil lig, wie als burgemeester onzer stad zal op treden! nemen omdat anders de tramaanleg twee tot drie maanden zal vertraagd worden. De kosten zijn 6500. De heer LASSCHUIT is B. en W. dankbaar voor hun voorstel een proef te nemen. Hij meent echter diat de Raaks niet geschikt is voor een proef. Hij acht de Smedestraat beter, om dat daar het gerij druJkker is. De proef op de Raaks zou niet zoo zuiver zijn. Dan had het voorstel van B. en W. wel wat vroeger in den Raad kunnen komen. Maar ook nu is het nog geen bezwaar om een proef te nemen in die Smedestraat. Het tramverkeer zal binnenkort geleid worden door Kruisstraat, Barteljoris- straat, Koningstraat en Gierstraat. Voordat het verkeer door de Smedestraat kan geleid worden moet eerst de Groote Markt in orde gemaakt worden. Daar moet dus op ge wacht worden. Verder uitte de heer L. nog zijn meening over de wijze waarop het werk moet worden uitgevoerd. Ten slotte stellen de heeren Lasschuit en v. Rossum voot, de proef in de Smedestraat te doen plaats hebben. Dit voorstel wordt door meerdere leden ondersteund. proef zeker zeer goed uitvallen, maar diat is de bedoeling niet. De proef moet ernstig ge nomen worden en dus raadt spr. aan de Smede straat daarvoor te nemen. Het voorstel-Lasschuit (om de Smedestraat voor de proef te bestemmen) wordt aangeno men met 2 stemmen, die der wethouders, tegen. Het voorstel van B. en W. wordt, met in achtneming van die wijziging, daarna aange nomen. Werken aan de Zijlvest. Punt 12. In verband met den bouw van een burg over de Zijlskugelgracht voor de Noordi- Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappij moet door deze een gedeelte van den westelijken oeyer v'an genoemd water worden afgegraven en met een basalrtmuur worden bekleed. Deze verlegging van het vaarwater maakt het wenschelijk, ook den oostelijken over ge deeltelijk te verplaatsen. Om een geheel verbe terden toestand daar ter plaatse te verkrijgen, stellen B. en W. voor 6800 ten behoeve van de uitvoering der aangegeven werken te hunner beschikking tc 'stellen. De heer KRELAGE, lid der Plantsoen- De heer VAN DER KAMP meent dat het j commissie, heeft gemerkt dat de mooie boom niet aangaat om te zeggen dat er te weinig die de commissie adviseerde te laten staan, de (Vervol g.) Verhuring grond aan de Kamperlaan. Punt 10. Langs de Maria-Stichting loopt een weg, d'ie vroeger leidde naar eenige villa's aan het Spa a me. Deze villa's zijn door de Maria-Stichting aangekocht, zoodat deze weg zijn reden van bestaan heeft verloren en de zusters, om van het eene gedeelte in het andere voor B. en W. geen bezwaar om dan Zijlweg tijd nog is om de proef in de Smedestraat te doen plaats hebben. B. en W. zijn wel zeer laat gekomen met hun desbetreffende vooretellen. De goede wil van B. en W. was wel een weinig zoek. De beer VAN ROSSUM vraagt, waarom of de tijd te kort is om de proef in de Smediest raait te doen nemen. Spr. heeft gehoord dat de tram toch eerst in Mei van 1913 zal rijden. Waarom dian die haast? Wij kunnen gemakkelijk de proef in de Smedestraat nemen. De lieer KLEUN EN BERG meent ook dat de proef moet genomen worden in die Smede straat, omdat de proef moet genomen worden in twee straten waar ra.ils liggen en waar veel verkeer is, alsook waar de burgerij zelf ge makkelijk over de proeven kan oordeelen. Daar bij kan liet werk in zeer 'korten tijd worden uitgevoerd. Het zal hoogstens 3 weken duren. De heer Mr. HEERKENS THIJSSEN meent ook dat het niet zoo ontzettend veel tijd zal kosten om de Smedestraat in orde te brengen. Spr. aeht de Raaks ook niet geschikt voor dc proef. Kan de Smedestraat niet voor de proef gebruikt worden, laten B. en W. hun aan dacht dan op een ander gedeelte van de stad vestigen, b.v. op den Zijlweg, die in alle geval meer geschikt is voor de proef dan de Raaks. De heer MODOO is zeer teleurgesteld door dat B. en W. nu eerst komen om uitvoering te geven aan het voorstel van den heer Lasschuit e. s. Echter meent spr. dat er geen vertraging zal zijn voor de tramwerken. Voor stagnatie in het vorkeer meent spr. diat in het geheel geen vrees behoeft te zijn. Als men een nood- verbinding maakt ann de Koningstraat kan het verkeer gewoon zijn gang gaan. Voordat men in de Groote Houtstrat gereed is met de tramwerken, kan de Smedestraat in orde zijn om de riails te ontvangen. Spr. acht de Smede straat zeer geschikt voor de proef en dringt er op aan de proef in die straat te nemen. De heer DE BllEUK verdedigt het voorstel om de proef op de Raaks to nemen, doch het is gedeelte van het gebouw te komen over den openbaren weg moeten gaan. De Eerw. Moeder Overste heeft nu verzocht die laan te mogen afsluiten. B. en W. stellen voor dit toe te staan en den grond in huur af te staan tegen een voor de proef te bestemmen. Spr. waarschuwt dat de werken in de Smedestraat zeker niet over 3 weken gereed kimmen zijn. De Groote Houtstraat is in 14 dagen klaar, omdiat dn ar de ondergnondsche werken klaar zijn. De Dircc- huurprijs van 20 cent per vierk. M., al-zoo voor teur van O. W. kon niet eerder zijn rapport f Per jaar- j indienen, omdat hij veel te veel werk heeft Do heer RINKEMA wijst er op dat reeds in j volgens zijn zeggen. Hij kan er alles zoo maar 1910 door het bestuur der Maraa-Stichting is niet tusschen door doen. aangevraagd om dit stuk terrein te koopen. j Het gaat dus niet aan om te zeggen dat Dat werd toen niet toegestaan, omdat hetB. en W. niet van goeden wil zijn. Neemt de bouwplan v-oor dat kwartier nog niet was vast- j Raad een besluit om de proef in de Smede- gestelid. Thans stelde het bestuur zich, omdat straat te nemen, dan zal de electrisehe spoor het den grond noodig heeft, tevreden met dezen grond te huren. Wanneer echter het bouwplan vastgesteld wordt, zou spr. er zeer veel prijs op stellen om aan de wenschen van het bestuur der Miaria-Stichting tegemoet te komen, door den grond te verkoopen of ruiling van grond. Wellicht is het voor het bestuuT een bezwaar om op gehuurden grond te bouwen. De heer DE BREUK zegt toe dat met do vaststelling v,a.n het bouwplan gaarne rekening zal worden gehouden met de belangen van liet bestuur der Maria-Stichting. Nooit toch hoeft, '9 bedoeling voorgezeten om de plannen ervan tegen t-e werken. Het ooratel wordt daarna aangenomen. Bestrating met klinkers. Naar aanleiding Van het voorstel Lasschuit c.s. om in de Smedestraat een proef te nemen met de bestrating van klinkers in rivierzand op' dat een zandlaag van 10 cM. voldoende is. Zelfs een gewalste onderlaag va-n k-linkerpuin op een j is dit beter voor een goede proef, s'aklaag van 18 tot 20 centimeter, stel-1 Spr. acht den Zijlwe.g niet geschikt voor een len Burg. en Weth. voor, die proef niet te proef omdat de ondergrond daar lied anders veel langer op zich laten wachten. De heer van Rossum heeft gevraagd wan- I neer de tram zal rijden. Volgens de con cessie moet de tram rijden 18 maanden nadat de laatste teekeningen zijn goedgekeurd, dat is September 1913, maar dat wil niet zeggen dat het dian pas klaar zal zijn. De lieer RINKEMA is niet zoo gunstig ge stemd voor een proef met-de klinkerbestrating. Toch wil hij de proef nomen. Spr. wenscht er de aandacht op te vestigen, dat men de bezwa ren tegen de ondergrondsche werken tocii niet zoo zwaar moet tillen. Indtrtijd is b.v. gozegd dat de ondergnondsche wenken zooveel tonnen gouds zouden kosten, nu heeft spr. gehoord dat die kosten wel de helfit minder zijn. Nu wil de Directeur een zandlaag aanbren gen. Spr. is het eens met den heer Lasschuit, d« leerkrachten dit jaar nog niet noodig zijn, en misschien ook niet het volgend jaar. Moet da Raad de wenschen van den heer Borgman nu maar ineens inwilligen. De heer Krelage heeft nog meer bemerkingen. Spr. weet niet of 24 les uren van 50 minuten te veel is. De inspecteur van bet onderwijs meent dat voor een fiormaal,' gezond mensch dit aantal niet te veel is. Verder blijkt uit dit voorstel dat men den, weg wenscht op te gaaneigen leeraren voor^ het Handelsonderwijs. Dit nu past eenmaal niet in ons stelsel van onderwijs, dat onderwijzers wil gedetacheerd zien naar andere inrichtingen. De lesuren worden verminderd, 't salaris blijft hetzelfde. Dit is niet te rijmen met een goede financiëele regeling. Spr. zou niet meer wenschen dan een leeraar in Boekhouden en een in de Plant- en Dier kunde. Een volgend jaar kan men dan verder zien. De heer THIEL valt den heer Krelage bij. Alleen op grond dat er één klas bijkomt vra gen B. en W. 14000. Dat is toch wd wat to erg. B. en W. zeggen, dat van de leeraren meer dan liet mogelijke verlangd wordt. Dit zijn woorden, die B. en W. niet hadden mogen spre ken. De inspecteur van het onderwijs, zegt zelf dat een volwassen en gezond mensch wel 24 uur les kan geven. Daarbij komt dat onze verordeningen aanne men dat van een leeraar 24 lesuren mogen ge vorderd worden. Omdat Dr. Borgman nu maar zegt dat 22 lesuren genoeg zijn, stellen B. en W. voor eenige leeraren aan te stellen. Zij tasten dus de verordening aan. Spr. zal niet meewerken om hier mensehen te krijgen die 10 uren per week les geven, en 2000 tot 3400 verdienen. Spr. zal zijn stem niet aan de benoeming van deze leeraren geven. Spr. gelooft wel aan den bloei van de Handelsschool, maar niet zoozeer meer aan den plannen zeer in den weg staat voor de tram. Indien dat het grootste bezwaar is, zou spT. willen adviseeren den boom weg te nemen, doch daar het onderwerp in de commissie nog niet behandeld is, stelt spr. voor het punt nog aan te houden. De VOORZITTER zegt dat, juist om in het gevlei te komen van liet groote publiek, B. en W. hun best hebben gedaan den mooien boom te laten staain. Echter zal het B. en W. werkelijk aangenaam zijn, indien de Raad zich uitspreekt in het belang van de zaak, om den boom te vellen. De heer KRELAGE doet het voorstel dat de Baad, overwegende dat het niet aangaat den j groei. De Handelsschool is wel op haar hoog gebeden toestand te doen afhangen van het tepunt en om nu maar leeraren tc benoemen behoud van dien boom, besluit daarmede reke- waar dat niet noodig is, gaat niet aan. nïng te houden en besluit het punt van de agenda aan te houden. Aldus geschiedt. De heer de Breuk merkt op dat de kosten door het omtrekken van den boom niet veel minder zullen worden. Regeling rjjverkeer. De heer PJEENK WILLINK verdedigt do voorstellen van B. en W. Het aantal van 24 lesuren is een maximum. Beter is echter min der lesuren. De heer MODOO is ook tegen de voorstellen van B. en W. Hij vraagt of het dan pas goed ia, wanneer een leeraar minder dan 24 uur les Punt 13. In verband met het behoud van geeft. En, vraagt spr., komt liet herhaaldelijk een zooveel mogelijk ongehinderd tramverkeer tusschen het Stationsplein en den Hout bestaat het voornemen binnenkort de paardentrams, komende uit de richting van het Stationsplein door Koningstraat en Gierstraat te voeren. B. en W. stellen dientengevolge voor reeds thans eene regeling te treffen, waarbij het berijden van de Gierstraat in de richting van Groote Houtstraat naar Verwulft verboden zal zijn voor heit gedeelte strekkende tot de Nieuw- straat. De heer HEERKENS THIJSSEN begrijpt voor dat leeraren, die meer dan 24 uur les geven, tegen betaling natuurlijk zulks moeten weigeren omdat zij te uitgeput zijn De beer V. LOOSJES beantwoordde de verschillende sprekers en verdedigt de voorstal len van B. en W. Zij hebben gemeend het ad vies van den directeur te moeten volgen. Wil de Raad anders doen, dan heeft hij de verant woordelijkheid van dit besluit. Met moeite heb ben B. en W. zich laten vinden voor vermeer dering van het aantal leeraren. De heer THIEL is over deze laatste uit- dat het rijverkeer wordt verboden voor wagens lating verheugd. In het praeadvies van B. en en motorrijtuigen, maar is ditzelfde wél noo- j W. heeft de heer Thiel gemist een weinig eri- dig voor fietsers. In de Damstraat geldt zelfs tischen zin op bet advies van den directeur der zulk eene bepaling niet; trouwens in geen en-1 H. B. S. Voorts stelt de heer Thiel nog eens kele straat is het verboden. iu het licht dat hij beeft willen zeggen dat het De VOORZITTER vindt het toch wel wen- j buitensporig is liet aantal lesuren nu weer schelijk om de bepaling te handhaven, aan-ge- te brengen van 24 op 22. Er zijn leeraren, diie zien er op sommige punten maar een halren Meter ruimte voor het rijvebkeer overblijft. De heer H. THIJSSEN stelt voor om het verbod voor rijwielen te schrappen uit de ver ordening. De VOORZITTER zegt dat B. en W. met het inlasschen van dp bepaling vooral het oog zeer veel bezwaar hebben tegen het 23ste en 24ste lesuur, maar dat bezwaar niet meer heb ben bij het 25ste en 26ste lesuur, dat speciaal betaald wordt. Spr. aclit het voorstel goed be doeld, maar weinig overwogen en niet in hel belang der gemeente. Mr. Thiel wenscht dat ieder zal bedenken dat hij over het geld is ge- hadden op de onbesuisde rijders, wier rijden steld van anderen, zooals diat indertijd ook go- vooral gevaarlijk is voor de voorbijgangers. Het voorstel-Thijssen we.rd verworpen met 15 tegen 14 stemmen. Daarna wordt het ge- heele voorstel aangenomen. Meer leerkrachten aan do II. B. S. Punt 15. Als gevolg van toeneming v'an hot zegd werd toen het een kwestie van centen gold in de toepassing van het Werkliedenregle ment voor werklieden aan de gasfabriek. Thans wordt tot stemming overgegaan. Het voorstel om een leeraar aan te «tellen in de Ned. Taal werd verworpen met 22 tegen 7 stemmen, dat om een leeraar aan te stellen in aantal klassen aan de H. B. S. met 3-jarigen de Fransche taal met 23 tegen 6 stemmen; dat cursus enz. zal mot den cursus 19121913 het om een leeraar aan te stellen in do Duitsche aantal leeraren aan die onder wijs-inirichiting moeten worden uitgebreid. In de oogenblikke- lijke behoefte aan onderwijskrachten zou kun nen word envoorzien door een meerdere uitgaaf van pl.m. 7000. Echter wordt dan veel van de krachten der onderwijzers gevorderd, zeggen B. en W. Voorgesteld wordt dan ook meer dere leeraren aan te stellen, hetwelk ongeveer taal met 24 tegen 5 stemmen; dat om een leeraar in do Engelsche taal aan te stellen werd aangenomen met 17 tegen 12 stemmen. Toegestaan werd de aanstelling van een leeraar in de Plant- en Dierkunde, alsook de aanstelling van een leeraar in het Boekhouden. Toegestaan werd 2200. Het voorstel om den leeraar in stenografie 14000 zou vorderen. Ér zouden dan aangesteld j aan de H. B. S. een betere vergoeding te geven worden één leeraar in de Nederlandsche, één in, voor de lesuren, die hij geeft, werd aangenomen do Fransche, én in de Duitsche en 4en in de nadat de heeren Modoo en Schram er zich tegen Engelsche taal (deze voor 8 uur per week).hadden verklaard, omdat dc nieuwe regeling' een leeraar in de Plant- en Dierkunde en één van het salaris nog maar zoo kort werkt. Een viertal kleinere voorstellen werden z. h. aangenomen. in het Boekhouden. Voor 1912 is dan nog 5000 noodiig voor deze regeling. De heer KRELAGE zegt dat het 't recht is vap Dr. Borgman om van zijn school een Benoemingen, ide.aal-school te maken. De Comm. van Toe- Tot lid van de Commissie van Toezicht op zicht liecft ook liet recht daartoe te adviseeren. het Gemeentelijk Museum wordt gekozen de De Raad echter moet weten of hij er med© heer E. If. Krelage, met 18 tegen 9 stemmen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 1