Ons nieuw feuilleton. DE BOKKENRIJDERS Van Houten *s BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT BEI OMTREK. 6ÖED en GOEDKOOP* STADSNIEUWS. Leger en Vloot. Sport en Wedstrijden. OVERZICHT. UIT HET LAND VAN VALKENBERG. DE BRUG OVER DE WAAL TE NIJMEGEN. is an vierkante bussen i Kg., 1.50 %Kg. Ö.42f- Q-sQrom - O-is ALKMAAR. Tn LUXEMBURG heeft de jonge groother togin een flinke, energieke daad gesteld. De jonge vorstin weigerde de schoolwet te bekrachtigen, die door de regeering haar voorgelegd is. Die schoolwet is een verfoeilijk anti-cieri- caal product. Hoor nu echter hoe het „neutrale" Reuter- agentschap dit feit bericht: Reuter seint, dat de jonge Vorstin weigert „onder pressie van het Vatieaan en van de Luxeruburgsche gees telijkheid!" Het telegram, zoo zegt de „Maasbode" hier van terecht, is blijkbaar een opzettelijke po ging van het „neutrale" Reuteragentschap om stemming te wekken tegen de jonge zoo sympathieke groothertogin, die zooals men weet in Februari van dit jaar haar vader pas is opgevolgd. De groothertogin is in tegenstelling met de andere leden van haar geslacht een Katho lieke. De door de Kamer aangenomen school wet heeft, zooals men zich herinneren zal uit de bijzonderheden voor enkele weken daar van gegeven, een beslist anti-clericaal karak ter. Nu heeft de groothertogin gebruik ge maakt van haar recht om te weigeren die wet, die zij niet in het belang van het land acht, te sanctioneeren. Door 't „neutrale" Reuteragentschap, in ver binding waarschijnlijk met het even, „neu trale" Havasagentsehap, wordt nu geïnsinu eerd of liever als vaststaand feit aan de we reld medegedeeld, dat de groothertogin zoo handelt onder den invloed van het Vatieaan en de Luxemburgsehe geestelijkheid! En dat terwijl de voorzitter van de Kamer bij de inhuldiging van de nieuwe souvereine toch openlijk verklaarde, dat de grootherto gin door haar opvoeding in het land de ideeën, de gevoelens en de tradities van het volk zoo goed had leeren kennen, zoodat men toch waarlijk van haar wel aan kan nemen, dat ze weten zal, wat in overeenstemming is met de belangen van het land! Haar houding zooals ze die nu aanneemt is dan ook als het ware voorzien door denzelf den voorzitter toen hij verderop in zijn rede nog zeide, dat de schepter door een vrouwen hand gedragen niet in waarde vermindert, wanneer zij met kracht en wijsheid wordt ge voerd. Het ergste van al is, dat Reuter aan de bij het agentschap aangesloten bladen dra na het bovenstaande een ander telegram zond, waarin vriendelijk verzocht werd de laatste woorden van het eerste telegram, in het Fransche origineel de woorden, die als reden aangeven, „dat de groothertogin handelt on der den druk van het Vatieaan" enz. te doen vervallen. Wij meenen, zegt de Maasbode, waaraan wij een en ander ontleenen, aan dit verzoek geen gevolg te moeten geven om te laten zien, op welke manier het „neutrale" Reuter agentschap de wereld omtrent Katholieke aangelegenheden poogt voor te lichten en met hoeveel lichtzinnigheid door dat agent schap een lasterlijkpraatje voor werkelijk heid verbreid wordt! De toestand in TURKIJE lijkt nu wat héél eritiek. Men vreest te Constantinopel bij het geringste incident het uitbreken van onlus ten. Naar verder medegedeeld wordt, hebben officieren Talaat-bei in het publiek belee- digd. Een officier, die lid is van het Jong- Turksche comité, moet verklaard hebben, dat geen 20 officieren bereid zijn hun leven voor het comité op het spel te zetten. Vele Turk- jBche afgevaardigden hebben dreigbrieven ge kregen. Men verwacht ieder oogenblik de ont binding van de Kamer. Velen verwijten den Sultan zwakheid. De Turksche bladen geven van het vloot- bedrijf voor de Dardanellen de volgende voorstelling: De Turksche torpedoboot Koetahia trok zich, al verdedigende, onder de bescherming Van do forten terug. Deze beschoten toen de Italiaansche torpedobooten, boorden er twee in den grond en brachten twee averij tce. Van het fort Sed-il-Bar bemerkte men om uur 's nachts, dat vijandelijke torpedoboo ten voorbij voeren. Door de beschieting van de forten gingen twee over stag en verdwe nen. Bij een onderzoek naar deze torpedoboo ten, waarvan men veronderstelde, dat ze ge zonken waren, vond men een reddingsboei met den naam Climene. Het heele voorval duurde 40 minuten. Van Italiaansche zijde wordt gemeld dat het maar een verkenning was en dat geen enkele Italiaansche boot is beschadigd- nierziekte. Sedert 1906 leed de Keizer reeds aan een chronische nierziekte. Een bulletin, gisteren om 12 uur 80 minu ten des namiddags gepubliceerd, meldt, dat de toestand van den keizer ongunstiger ge worden is. Om negen uur bedroeg de tem peratuur 39.3 graden; pols 100 en onregelma tig; tong droog, toestand der hersenen on veranderd. De keizer verkeert nog steeds in een staat van bewusteloosheid, lijdt aan kramp in de bovenste deelen van het lichaam, heeft geen eetlust en geniet geen gezonden slaap. Nog andere, ernstige symptomen wer den waargenomen. De socialistische geweldenaars in de haven van Antwerpen. Het „Hand. van Antw." maakt opnieuw melding van een misdrijf der stakers in de haven gepleegd: „Gisterenmorgen, zoo schrijft het blad, is opnieuw brand ontstaan op een boot van de „Red Star Line", ditmaal op de „Vaderland", weer op dezelfde plaats en onder dezelfde omstandigheden als op de „Zeeland", nl. in 't logies en in de stroozak- ken der landverhuizers. „Verleden week kon er nog aan toeval ge dacht worden, nu is er geen twijfel meer mogelijk of men staat hier tegenover kwaad willigheid, dus tegenover brandstichting. „Gelukkig werd het vuur onmiddellijk ge zien en uitgedoofd en het eenig gevolg is, dat bij het licht der vlammen de oogen zul len opengaan van Antwerpenaren, die nu zien op welke manier men de haven van Ant werpen in haar hestaan zelf tracht te onder mijnen". Rusland en Zweden. Woensdag a.s. zal in de Finsche scheren een ontmoeting plaats hehben tusschen Osaar Nicolaas en koning Gustaaf van Zwe den. Deze bijeenkomst is van groot belang, daar zij het bewijs levert, dat tusschen het Russische en Zweedsehe vorstenhuis een enge vriendschapsband bestaat. Koning Gustaaf zal de reis maken aan boord van het pant serschip „Oskar II", dat door vier andere pantserschepen zal worden geëscorteerd. Op den dag van de ontmoeting heeft op het jacht van den Czaar een gala-diner plaats en den volgenden dag zal aan boord, in ver band met den naamdag van grootvorstin 01- ga, een Te Deum gezongen worden, waarna volgens een gerucht de verloving van grootvorstin Olga met grootvorst Dmitiri zal worden bekend gemaakt. Deze laatste is een broeder van den met den Zweedschen prins Wilhelm gehuwde grootvorstin Marie, die het Zweedsehe koningspaar op hun reis ver gezellen zal. In den loop van den dag zal de Zweedsehe koning aan boord van de „Oskar II" een gala-middag geven en Donderdags keert hij naar Stockholm terug. Woensdag bracht ko ning Gustaaf een bezoek aan tien Russischen kruiser „Oleg", die in de haven van Stock holm ligt, waarbij grootvorst Cyrillus als scheepscommandant den koning begroette en hem namens den Czaar een vergulden bokaal overhandigde: een geschenk van de Russi sche marine aan de Zweedsehe. De gruwelen in Putumayo. De agent der Amerikaansche regeering, Stuart Fuller, is te Iquitos aangekomen en zal zich onmiddelijk naar het Caoutchouc- gebied van Putumayo begeven. Hij zal geen eigen onderzoek instellen, daar de regeering te Washington de feiten door het Engelsche blauwboek gepubliceerd, voldoende bewezen aeht. De Peruaansche regeering heeft zich bereid verklaard de schuldigen voor het ge recht te dagen en nu zal de heer Stuart Ful ler er voor waken, dat dit ook in werkelijk heid geschiedt en dat aan de tegenwoordige toestanden een einde wordt gemaakt. Naar het Renter-bureau te Londen ver neemt, zal naar de Indianen van Putumayo een Katholieke missie gezonden worden, die uitsluitend uit Engelsche geestelijken bestaat. W. aangenomen om de Waal te overbruggen bij het Belvedere. DE CRISIS IN TURKIJE Tewfik-pasja dat is het groote nieuws heeft het groot-vizieraat niet aangenomen. Hij eischte ontbinding der Kamer en de sul tan wilde niet in deze z.i. inconstutioneele daad toestemmen. De sultan heeft daarop maarschalk Ghazi Ahmed Moektbar-pasja, den voorzitter van den Senaat, tot groot-vi zier benoemd. Deze heeft al een kabinet sa mengesteld. Lloyd George en de Engelsche geneesheeren. De vergadering van het bestuur van het Engelsche geneeskundig genootschap, welke Zaterdag te Liverpool gehouden werd, moet met 185 tegen 21 stemmen besloten hebben om het afbreken van alle onderhandelingen met Lloyd George aan te bevelen, wat be treft de medewerking van genoemd genoot schap hij de invoering van de nationale ziekteverzekering. Dit voorstel zal onderworpen worden aan het oordeel der jaarvergadering van het ge- nootschap, waarop 4000 a 500Ö medici aanwe zig zullen zijn en die morgen zal worden ge houden. Rusland en Japan. De overeenkomst tusschen Rusland en Ja pan, die gesloten, doch nog niet onderteekend is, bevat, naar de Times uit St. Petersburg verneemt, behalve de afpaling van de sphee- ren van invloed van beide rijken in Mongolië en Mantsjoerije, ook de verplichting tot ge meenschappelijke verdediging van die stre-' ken, zoo een van heide mogendheden wordt aangevallen. De Keizer van Japan. De Keizer is den 14den Juli ziek geworden. In den namiddag van den 17den geraakte hij buiten bewustzijn. De geneesheeren des Kei zers hehben verklaard, dat de Keizer lijdt aan Met ons vorig feuilleton hehben wij een reus achtig succes gehad. De avonturen van den onbekenden Prins zijn door duizenden met de allergrootste belangstelling gevolgd, en ons denkbeeld om iederen dag een dubbel feuilleton te geven, is zeer in den smaak onzer abonné's gevallen. Het spreekt van zelf, dat wij na zulk een uiterst boeiend verhaal als dat, wat nu is afge- loopen, alle moeite hebben gedaan om als nieuw feuilleton een even spannend en boeiend ver haal te vinden. En wij zijn daarin ten volle geslaagd! Ons nieuw feuilleton: is een erkend meesterstuk, is boeiend en span nend in de hoogste mate, en zal zeker bij onze lezers dezelfde belangstelling en instemming ondervinden als het vorig verhaal heeft gehad. HOFBERICHTEN. De Koninklijke Familie vertrekt Woensdag 31 Juli naar Seestdijk en verblijft aldaar tot na den verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder. AUDIËNTIES. Be audiënties bij den Minister van Landbouw, op Woensdag 24 Juli, en bij den Minister van Oorlog, op Donderdag 25 Juli, gaan niet door. UIT DE STAATSCOURANT Bij Koninklijk besluit: is M. de Rooy, onder-directeur van de Bis schoppelijke Kweekschool te 's-IIertogenhosch, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Na ssau; is Mr. J. V. van Dijck, referendaris-titulair bij het Departement van Justitie, benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De Raad van Nijmegen heeft Zaterdagavond met 22 tegen 6 stemmen het voorstel van B. en „Ga uw gang maar, dame.'' Van een nieuwe tniic der Ilaagsche slraalroovers is aldaar een juffrouw het'slaJiloffer geworden. Deze vervoeg de zich aan een der groote magazijnen om in- koopen te doen. Twee net geklcede heeren ston den aan de deur te pralen. De Juffrouw (die afstapte en de fiets binnen wilde plaatsen, kreeg van een der heeren Heel galant ten antwoord: „Ga uw gang maar, "dame we zullen we! even opletten!" Deze, in de stellige meening, dat ze met de eigenaars der zaak of een paar bedien den te do-en had, maakte van de welwillend heid dankbaar gebruik. Om even Later tot de ontdekking te komen, dat de beide heeren met de fiets waren verdwenen. De daders zijn onbe kend geblevener loop-en zooveel nette heeren in onze drukke winkelstraten. Men zij dus ook in dit opzicht oip zijn hoede. Verhoogd, bc tjcüoonHet ligt in de be doeling der beide groote spoorwegmaatschap pijen het bestel- en alhaalloon van ijl- en vracht goederen t|s verb oogen. Als regel van at'e sla- 1fons zal het worden 5 cent pjer 50 kilo, ter wijl voor enkele groote plaatsen het minimum in plaats van 10 cent 20 ceint zal zijn, zooafs' nu ook voor eenige plaatsen het geval is. Bijgeloof! Naar aanleiding van bezwaren van Gr'eksche handelaars en kooiplieden om bun goederen toe te vertrouwen aan het stoomschip Charon, van de Kon. Ned. Stoomboot Maat schappij te Amsterdam Charon was de bé kende -figuur uit de onderwereld in de mytholo gie heeft de reederij den naam veranderd in Jas on Etjen bewaren is gevaarlijk! Te Wormerveea- is het gezin van 'G. de L., 'wonende Kroimme- nfeërpad, bestaande uil man, vrou'w en vijf kin deren, ernstig ziek geworden onder verschijnse len van vergi'tiging, vermoedelijk tengevo'ge van het gebruik van soep, welke men van den cenen dag tot den anderen had bewaard. Dank zij de ingeroepen geneeskundige hulp, zijn al'e pa tiënten thans builen levensgevaar. Eea ongteluk. De luitenant-ko'onel Van Meurs, van het 4o regiment infanterie te Lei den, is tusschen Wageningjen en Arnhem, voor over van zijn paard gestort, doordal het in 'een kuil flapte. De overste steeg dadelijk weer te paard, maar bleek later dusdanige inwendige kneuzingen te hehben opgeloopen, dat hij haar het militair hospilaal te Ulrecl' t moesll, worden vervoerd, waar hij wordt verpleegd. Volgens da laatste berichten is zijn toestand niet onbevre digend. Brand. Te Leiden is Zaterdagavond om streeks kwart over achten een uitslaande brand uitgebroken in de suikerwerk-, ban ket- en limonadefabrieken van Gebroeders Pel aan de Hoogewoerd. De brand brak uit in de afdeeling suikerwerken, uitkomende in de Spilsteeg. De brandweer wist, door dade lijk met uitgebreid materieel op te treden, den brand tot dit gedeelte, dat bijna geheel uitbrandde, te beperken. De ooi-zaak is waar schijnlijk een defect aan de verwarmingshuis, loopende door een zoogen aamden stoof, die dient tot het drogen van suikerwerken. Ver zekering dekt de schade. Zigeuners aan de grenzen. Meu schrijft uit Zundert aan de Maasbode: De vorige aveelt kwam men hier met een paar wagens Zigeuners aanzeulen, die door de politie onmiddellijk over de grenzen wer den gezet. En nu, ha meer dan acht dagen, houden die grijpgrage zwervers ons nog 6teeds gezelschap. Waren ze door de maré- ohaussée ook al aan gene zijde der grenzen neer-gezet, en al werd sedert de schei dings- linie ook angstvallig bewaakt door onze Ijve rige politie, toch hebben de Belgen onze orde bewakers weten te verschalken en gebruik makend van het recht van den sterkste, heb ben ze de wagens der ongenoode gasten we der op Neerlandsch grondgebied terugge schoven. Zoo staan nu de Zigeuners op de grenzen, aan onze zijde bewaakt door onze maréchaus see, aan den anderen kant door de Belgische gendarmes. Heel kameraadschappelijk, kalm een pijpje rookend, of pratend en la chend en kaartend, zitten daar dag en nacht die heeren vredig stilstaande wagens te be kijken, terwijl de paardjes der zwervers lui en rustig grazen aan de slootkanten en in de heipannen of zich eens heerlijk vergasten aan het voorgeworpen gras; en de kippen rond scharrelen tusschen de wagens en op den steenweg en kakelend hun eieren leggen in de bakken onder de voertuigen, waar zij ook nachtverblijf vinden. De forsch-gebouwde, zwartharige en taankleurige mannen en vrouwen verspreiden zich links en rechts om te vragen, te bedelen ofte gappen, terwijl de vlugge, vroolijke kinderen spelen en darte len in het zand aan den weg, alsof ze er thuis waren. Van heinde en verre stroomen de nieuws gierigen toe om eens een kijkje te nemen bij dit vreemdsoortig, knap en robust nomaden- volkje. Daar aan den grenspaal, waar het in gewone omstandigheden zoo rustig kan zijn en stil, te midden der ongerepte heide, daar verdringt zich thans een kijklustige menigte, waarvan amateurphotographen allerlei aar dige kiekjes nemen in deze ongewone omge ving. De Zigeunermannen zien die drukte en die nieuwsgierigheid met onverstoorbare kalmte aan, maar de Bohémiennes, de vrou wen, slingeren tusschen de menigte door en maken van de gelegenheid gebruikt om ieder een, die luisteren wil, voor een paar sous de waarheid te voorspellen. Wie 'tbest betalen wil, wordt 't gelukkigst. Vreemd, slordig en ordeloos, is hun huis raad en hun kleeding, maar wanneer zij zich eens feestelijk opschikken, dan worden de ha ren zorgvuldig gekapt, en het bonte, veelkleu rige gewaad, wekt de bewondering der toe schouwers. Dan zijn die geharde en lenige mensdien niet langer een vuil uitziend no madenvolk, maar dan trekken zij ieders aan dacht door hun pracht en zwierige beweeg lijkheid. Voor de kijkgrage menigte zijn zij niet bij zonder lastig, maar wie eenmaal begint met iets te geven, vindt in ieder lid van den zwervenden troep een nieuwen bede-laar en de kleine, kroesharige, behendige kindertjes schijnen de bedelkunst van huis uit excellent te verstaan. Al mag hun verblijf voor enkele dagen wat afwisseling brengen, in het vrij eentonige le ven der uiterste grensbewoners, en al zal hun aanwezigheid wellicht eenig voordeel bezor gen aan de kasteleins daar in de huurt, ieder zal er zich toch over verheugen als het ver blijf dezer niet best te vertrouwen, veelspra- kige nomaden, niet al te lang duurt. ZAND VOORT, Feojonimissio. De vereen iging „de Zand- vöorts'che Feestcommissie" heeft in een j.l. ge houden vergadering, besloten onder goedkeu ring van hoog er hand, gelden in te zamelen op 31 Augustus a.s. Tot leden der terreinconunissie werden geko zen de heeren H. Meijer, S. Visser en J. Water. Nog werd in principe besloten in liet jaar 1913, als uiting van het Nalionali'eitsgevoel ge durende het badseizoen verschillende feesten le organiseeren, die met een kermesse d'été zuilen besloten worden. Aangekomen vreemdelingen, o. v. Poelgeest, Goes, Hotel d'Oriange, 4 pers. J. M-eissner, Han nover, idem, 2 pers. E. Peekei, Berlijn, idem, 1 pers. Snuif, Enschedé, Hotel Driehuizen, 2 pers. Geerts, Amsterdam, idem, 1 pers. Schiitz, Peult, idem, 1 pers. Kol, Amsterdam, idem, 1 p. E. Bordes, Heemstede, idem, 2 pers. E. H-aigli- ton, Bussum, Hotel Belvédère, 1 pers. K. Goetrke Leipzig, idem, 1 pers. Mevr. J. v. Linge, Veen- dam, idem, 2 pers. A. Joel, Berlijn, idem, 1 pers. E. Joël, idem, idem, 1 pers. J. J. M. Bouvy, Muiden, Kerkstraat, 8 pers. Th. v. d. ITeijde, Amsterdam, Spoorstraat 1, 7 pers. J. Ken-nt en fam., idem, Zwahiw-str. 1, 5 pers. F. IJ. Teikes en fam., idem, v. Osta-d-estraat 17, 5 pers. J. Vallig, idem, Kostverlorenstraat 4, 6 pers. D M. Num-an, idem, v. Spijkstraat 24, 2 pers. J. L. T. v. d. Laan, idem, idem, 8 pers. Fam. Gats, idem, idem, idem, 4 pere. Plot, elinge dood. Gistermiddag is bij Ket lawn tennisspel op de banen in de 'duinen achter het Grand Ho l el plotseling dood gebleven de heer Mr. F. wonende te Ulreehl. Een hartver lamming maakte vermoedelijk een einde aan zijn leven. Onto te1 bare ptuk,ken. In de eerste helft der maand Juli 1912 zijn ter post de navolgende briefkaarten bezorgd, welke wegens onbekend heid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. Binnenland: Mej. de Leeuw, mevr. de wed. Sicheren, mej. Ko', M. Heida, J. Bos, B. Poll, D. Stengs, mevr. wed. Kaufmann, allen te Am sterdam, M. Hoogveld, 'e Gravenh-age, mej. 0. M. Harps, Haarlem, fam. M. Blom, Amsterdam. Buitenland: G. Bouguoi, Bonn; frl. G. Keis- ser, Biebriek, frl. E. Splthslösger, Dusseldorf, frl. L. Wolf, Frankfo t a. Main, S. Meier, idem, Frau H. Modic, Freiburg, Reutnerin Keltwig, juiffr. L. Homburg Vis, Felboved. HILLEGOM. Loonaetie. Door 't voorloopig bestuur der Timmerlieden-vereen, alhier is aan de patroons een circulaire gezonden waarin een loonrege ling voor Hillegom wordt gevraagd. Het uur loon wil men op 25 ct. brengen. Als men nu weet, dat het loon hier slechts 18 a 19 ct. is, wat zeer zeker wat liet lev'en hier betreft, zuinig genoemd m-ag worden, dan zal zeer zeker, zoo als verwacht wordt, het loon stijgen. Of de pa troons echter in eens van 18 op 25 ct. zullen overgaan, meenen wij op goede gronden te dur ven betwijfelen. Cxeen duurder gns. Ofschoon de k-olenprijzen beduidend honger zijn dan vorig jaar, heeft de gascommissie op advies van den Directeur be sloten den prijs van het gas niet te verhoogen. Bij zuinig beheer hoopt men nog pl.m. 2000 winst dit boekjaar te maken. Tooneelwedstrjjd. Voor d-en a.s. Tooneelwedetr., uitgeschreven door de Tooneelver. „Vondel", hebben de volgende heeren eene benoeming als jurylid aangenomen: B. A. Copini, F. J. Smit, D. Flentrop, H. Mefchorst, Maxt. Koek, O. Th. Ruigrok en J. Wijnekes, allen alhier woon achtig. Het aantal mededingende vereenigin- gen d>at zich opgaf is reeds 20. Personalia. Mej. A. Jansen Heytmajer alhier, slaagde Zaterdag te Amsterdam voor de hoofd akte. "VOORHOUT. Gemeenteraad. Die Riaakl Vterga,- de-rt Donderdagmorgen te kwairt ovër tie nen. Aap do orlie is aai.verlichting ge meentehuis. j HAARLEMMERMEER. Ie po (jduivepivei eeniging „De Telegraaf", al hier hield de vorige week met oude duiven I aar laatste wedvlucht vanaf Bordeaux. Van de al daar losgelaten duiven heeft er lot op heden slechts één, na een afwezigheid van vijf dagen, a'.hier hare bestemming bereikt. Men vermoedt dat de groole hitte, die de vorige week hleeft ge- heersdht, oorzaak is dat de duiven niet weer teruggekomen zijn. Thans is de ver een iging weer bezig, werd vluchten le houden met jonge duiven, IJMUIDEN. Loons verb ooging. Tem einde He bemanningen barer trawlers te laten me de profiteeren van de gunstige resultaten, welke meestal des winters worden .heli a aid, hebben de bij de reédersvereeniging aange sloten shoomtrawlersdirectie-s te IJ muiden besloten geiduremde den winter het percen tage boven heit loon van de stuurlieden van Va tot ,SA en van de stokers en matrozen van 1/6 tot 1/3 te Verhoogen. BEVERWIJK. Bloombo!lonbc|urs. Te beginnen mei) Dinsdag 23 Juli a.,s. zal alhier in hotel „De Zon" door de afd. Bloembollenkweekersgenootschap, Btlocm- bohendireeteureu en Exporteurs een bloembol- en beurs in :t leven worden geroepen. Ko-ninginnelag. De commissies voor Koningin nedag zijn reeds druk aan 't werk. Verschillende plannen worden reecl-s gemaakt en de belangsie!- ling schijnt gelukkig groot le zijn. Van hief voor loopig programma noemen ^vij slechts een Re clame op toch l, en optocht van versierde sport karren en hoepels; bij den omgang zal ook een plaats gereserveerd worden voor gccostumeerde personen en zullen evenals voor de andere ge noemde afdeeüngen, drie flinke prijzen beschik baar zijn. 's Middags zullen volksspelen gehouden wor- worden nabij „S-cheijbeek", bestaande uit wed- loopen met hindernissen, Bat'onweds-irijd en war tersleken, alles voor jongens boven 13 jaar, en daarna nabij café „Oud Meersteijn" van den denh eer van der Lem, zal een tl oog e Imast wor den opgericht en zal dit echt oud-HollandsoTie \olksspe1 gelegenheid schenken, om daarvan nog eens te kunnen cenielen. Cacao 's Avonds natuurlijk weer een reusachtige lidhl- stoei, -die Hink zal worden voorbereid en weet aanleiding zal geven tot een prettig avondfeest Th. J. Schrader. j- In 't laatst van de vorig ft week is alhier overleden de hce- T.i. J. Sclhader Met hem is een algemeen bekend en geacht man heengegaan. Uit zijn leven le Alkmaar noc- wen wij hem als adjunct-directeur van hel Rijks opvoedingsgesticht gedurende 29 jaar, waar hij levens belast w-a,s met het onderwijs der op- voedelingen. Daarna van 1884 af was hij onder wijzer aan de Cellulaire Gevangenis, totdat hij eenige jaren geleden pensioen ontving. De heer Sdhrader was ook directeur van het St. I. au ren I iuszangkoor. H. M. de Koningin erkende de groote ver diensten van dezen naaiwgezel len man door zijne benoeming tot Ridder van den Nederl. Leeuw; terwijl Z. H. de Paius hem begiftigde met (het Kruis Pro Ecclesia et PonlHiee. R. I. P. BURGERLIJKE STAND. ZANDVOORT. Geboren: z. van K. Driehul zen—Paap, d. van G. Koning—Driehuizen. Arbeid Adelt. Den 25sten Juli a.s. zat in het Grand Ho-Sed fWult alhie eren bazar worden ge houden ten voordeele van de verceniging „Ar beid Adelt". HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE Ondertrouwd: S. M. Noach en J. J. Wa&ge. UITGEEST. Geboren 16 Juli z. Van A. va,n Jen Eng en M, iWlin.ter. Ondertrouwd12 Juli. Tb. Ph. Hbltz en J. Stammes. Th. J. .Meijer en ML A. Zonjee. Overleden16 Juli. G. Bakker 86 jaar. ALKMAAR. Geboren: 10 Juli. d. Van Cf. G. J. Mooij en Gr. 1-Cn-oijma-n20 Juli. 0. V. A. de Ivlerk en M. E. Leijen. Overleden19 Juli. Th. J. Schrader, 90 j. SPAARNDAM. Getrouwd: B. WiegeL en A. Nauta. N. Vennik en J. Smit. Geboren: z. van T. Bouwens—De Vries. Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 17 Juli. d. van O. V. Roon— Schoen. 18 Juli z. van J. M. ,W!. v._ d. EisenGottaa-r. 19 Juli z>. vta-n M- Bifo vanoKuijl. 20 Juli d- van G. de Vries Groeneveld. T Overleden: 19 Jult M. Blei 25 jaar Tetterodestr. A. Hi. A. .3 d. zl v. H. A A. Bogaard. Spaaimwo-nJderstr. J. Klaas- sen 52 j. Kerkhof sir. 20 Juli A. M. Ml 4 j. d. v. G. M. Govern, Barendsestr. H:. Hooningi 39 j. Kiniderhuis-str. DE GEBR. VAN EIJK. BINNENLAND. Na|der meldt men ons uit Rotterdam Omtrent de Gebir. vt Eyk, die te Boston werden aangehouden, vernemen wij naden, da,t één weider onmiddellijk werd vrijgelar ten, terwijl Dirk v. Eyk, die te Boulogne sur Mer aan boord was gekomen van de „Potsdam", die hedenmorgen te Rotterdam aankwam, door fle havenpolitie werd aan gehouden en onmiddellijk Van boord af per celwagen naar het station Jlelftsche Poort werjd gedirigeerd, om vandaar overgebracht te worden naar Amsterdam, Groote promotie bij het leger. Tegen 1 November wordt een groote pro motie in de hoogere rangen van het leger verwacht. Bij de begrooting van het departement van oorlog voor 't dienstjaar 1913 zullen belang rijke sommen worden aangevraagd voor het aanschaffen van keukenwagens, baverwagene en andere treinvoertuigen. De minister van Oorlog beeft bepaald, dat, uiterlijk 5 dagen na de loting voor het blijvend gedeelte, aan de manschappen^ voor loopig, en 2 maanden na die loting definitief moet worden medegedeeld, of zij al dan niet tot het blijvend gedeelte behoor en en, zoo ja, tot welke ploeg. Engelands teleurstelling. Op sportgebied beeft Engeland te Stock holm heel wat van zijn ouden roem ingeboet. Het heeft niet langer de leiding meer en vooral in lichte athletiek zijn de Amerikanen verreweg de baas. Ook de Slcandinaviërs zijn in menig opzicht de meerderen van de Brit ten gebleken. De Engelsche bladen raken ei niet over uitgepraat, ze verbloemen het ge-» ringe -succes van de Engelsche deelnemer» niet, steken 'tniet onder stoelen of banken, dat hun landslieden eerlijk geklopt zijn, maar

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2