DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. STADSNIEUWS. NIEUWS UIT DEN OMTREK. Kinderhuisvest 2S-3I-33, Haarlem EERSTE BLAD. K. V. HET HAARLEfflSGNE ASSURANTIE- EN GOMNIiSilEKANlOOR Aanbestedingen, JR1JDAG 26 JULI I9lfc fS7ste Jaargang lo. 7890 Sureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Bit nummer twee bladen. bestaat uit Y. lemsche Alledagjes No. 627. REM HURLEMSCHE MUIT ABONNEMENTSPRIJS* Per 3 maanden voor Haarlem 'v v Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gem - 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post - 1.80 Afzonderlijke nummers0 03 PRIJS DER ADVERTENTIëN: Van 1—6 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 et. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct. per regel. Buiten! 20 ct. Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 ct. contant). 1000 GULDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. Alle betalende abonné's op dit blad, die in Het bezit eener verzekeringspolis zfln, zfln volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voort GULDEN bij 9 ff* f| GULDEN bij 4 f&fffe GULDEN bij f H GULDEN bij yerliea van een IJl 18 verlies van verlies van Nil vertes van hand of voet, I U één oog. V ÉJ één duim. «Jl §J wijsvinger. 400 GULDEN b'g overlijden. 300 15 GULDEN bï verlies van één anderen vinger. i| De nitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank'' te Schiedam. 'i IET „GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD" 'an deze week bevat de volgende PP ATEN: De jubileerende Fraters te Den Bosch. Sint Liduina's sterfbed. Keizer Wil helm in Russisch generaalsuniform. Ten toonstelling te Egmond aan Zee (2 foto's). Idem te Rijswijk. J. Verheyen. Wat zou daar in zitten? Vliegproeven zonder motoren. Con cours IIippique te Hoofddorp. Brandblusch- proeven te Rotterdam. Rotterdamsche kinde ren op vacantiekolonie. Zwemfeest te Haar lem. Jubelfeest der Leidsche St. Jozefsgezel len (3 foto's). Een gouden bruiloft. De Ko ningin-Moeder bezoekt het Rijksopvoedings gesticht te Zeist (2 foto's). TEKST: Het gouden jubileum der Eerw. Fraters te 's Bosch. De H. Liduina en de H. Eucharistie. De God der Liefde (vervolg). Al lerlek Boterbloempje (verv.). Allerlei. Voor onze jongens en meisjes. AGENDA. 27 Juli. G e b o u w „S t. B a v o" R.K. Volksbond 8 uur Hulpspaarbank (Sehoterkwartier). Half 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas" (Winter provisie). Half 9 Spaarbank. Inschrijving Coöperatieve Bakkerij. Buitensocieteit „Trou moet Blijcken" 8 Vt uur Harmonie. Concert. Bioscope-theater Groote Markt Voorstelling. Het Blauwe Kruis 8—9 uur Con sul tatiebureau voor drankzuchtigen. Teyler's Museum Tentoonstelling van moderne aquarellen. NIET DE JUISTE WEG! Wij hebben van de Maatschappij „De Haar! Brood- en Meelfabriek" een schrijven ontvan gen, dat onder de ingezonden stukken in. dit blad is opgenomen. Over het schrijven-zelf en de daarin behan delde kwestie willen wij nu niet spreken, maar wel hebben wij een woordje te zeggen over de in dat schrijven aangehaalde methode van „ag-i- teeren" die de (socialistische) Bond van Arbei ders in het bakkersbedrijf volgt. Dat is een methode, die al meer en meer gebruikt wordt, en die we zelfs vinden nage volgd in sommige, al te veel in het zog der .rooden" varende Confessioneel® arbeidersver- eenigingen. Dan wordt er, door „de organisa tie" zooals het kortweg heet, aan een Directie een en ander gedecrteeerd, met bedreigingen en termijnen, en wanneer men dan niet maar dadelijk klaar staat om dat goed fce keuren, heet het, dat men „de organisatie" en de rechten „der" organisatie tegenwerkt. Dat verwijt is óns ook al gemaakt door het socialistische weekblad te dezer stedie in ver band met een dusdanig optTeden aan een groote fabriek te dezer stede. Nu wenscben wij eens duidelijk te verklaren, dat wij ons met zulk een optreden der arbeiders- leiders niet kunnen vereengien. In dit onder havige geval b.v. staan wij, wat de zaak betreft, geheel aan den kant der arbeiders. Ook wij wenschen volledige afschaffing van den Zondagsarbeid in broodfabrieken, die niet noo- dig en niet gewenscht is, en wij vragen die afschaffing n i et alleen, zooals de socialisten, om materiëele redenen, om ook en vooral om redenen van hoogeren aard, in verband met de Zondag viering. Dit vooropgesteld zij echter gezegd, dat wij aan welke organisatie ook, behalve aan die van het personeel-zelf van de betrokken inrichting of fabriek, ten eenenmale moeten ontzeggen bet recht, om in verband met de wenscbelijk- heid van die Zondagsrust bepaalde eischen te stellen, veel minder nog bedreigingen op hor ten termyn te uiten. Het is met name de taak van arbeidersorganisaties, onder het per soneel overtuigde leden te winnen, zoodat voor deze of andere dingen de Directie van wege het personeel kan worden aangesproken. Dan geschiedt de „actie" regelmatig en is ook do noodige overeenstemming tusschen directie en personeel te krijgen. Vooralsnog voelen wij absoluut niets voor een overheerschen.de tyran- nie van eenige vakvereenigingsleiders over het particulier bedrijf, zooals in Amerika b.v. is voorgekomen, wat er weer geleid heeft tot de trusts en machtige patroonsoverhedrsching. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde voor het examen üiooicl- «k(e o m. de heer G. G. Snruijt, van ïiier. JUBILEUM. Jac. Asser, de welbekende sigarenkoopman, zal Zaterdag a.s. 25 jaren onze Zaterdagjavondmarkt op de Bolermarkt met zijne tegenwoordigheid hebben opgeluisterd. „Jacquie" is een graag ge ziene figuur door hel publiek en het feit, dat hij 25 jaar lang het hoofd heeft kunnen bieden aan de somtijds zeer sterke concurrentie, be wijst voldoende hoe do roem van J a-cquis' koop waar tot bij het publiek is doorgedrongen, zou den wij zoo zeggen. Wij vernemen nog dat de Zaterdagavond, van 27 Juli a.s. niet onopgemerkt voor Jacques zal voorbijgaan. R. K. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Gisteravond vergaderde de R. K. Vereenïging van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Augus- tinus". De vergadering werd, wegens afwezig heid van den voorzitter, door den Secretaris geopend. Deze heette de vrij talrijk opgekome- nen welkom, in 't bijzonder den heer Lonnée, welke vian Apeldoorn naar hier is overgeplaatst. Na lezing der notulen, welke zonder aanmer king werden goedgekeurd, werd medegedeeld het uur van vertrek naar Oudenbosch, ten vaandelwedstrijd op Zondag a.s., alsmede dat ten 11.15 uur aldaar nog gelegenheid bestaat de H. Mis bij te wonen. Na voorlezing eener ingekomen circulaire van het Nationaal Comité tot afschaffing van Nachtarbeid voor de bak kers, werd besloten de hierin gevraagde steun te verleenen. De finantiëele steun ten bedrage van minstens 5 gulden. Hiervoor zal een lijst bij de leden cireuleeren, terwijl het ontbrekende door de vereenigingskas zal worden aangevuld. Hierna installatie nieuwe leden. Lezing door den Voorzitter kon wegens zijne afwezigheid niet plaats hebben. De rondvraag gaf lo. eene bespreking om trent het a.s. Bisschopsfeest. Besloten werd na dere inlichtingen in te winnen in aake het doen vertegenwoordigen der vereenïging, waarna het bestuur naar omstandigheden zou bandelen. Ooik werd besproken het in Augustus a.s. te houden Maria-Congres, besloten werd ook hieraan met het vaandel deel te nemen en den secretaris opgedragen den leden per extra-oonvocatie op te roepen en te verzoeken op te geven wie Zon dag 18 en wie Zondag 25 Aug. a.s. wenschten mede te gaan. Nog kwam in een voorstel om de Directie der E. S. M. te verzoeken eene wijziging te willen brengen in den nieuwen a.s. Winterdienst, welk voorstel naar de vakvergadering van E. S. M.- personeel werd verwezen. Hierna werd de ver gadering met een woord van opwekking en dank door den algemeenen functionaris geslo ten. SCHIETWEDSTRIJD. De Sohietvereeniging „Oeneraal van Mer- len" alhier houdt, zooals wij meldden, naar aanleiding van het 20-jarig bestaan der ver- eeniging een grooten nationalen schietwed strijd op flobertbuks en rijkscylinder op 12 M. afstand, in het schietgebouw van de afd. „Haarlem" van den Kon. Ned. Bond v. Oud- Onderofficieren op 12, 13, 14, 19, 20, 21, 26, 27, 28 Oetober, 2, 3, 4, 9, 10, 11, 16, 17, 18, 23, 24 en 25 November 1912. De wedstrijd zal bestaan uit Korpswed strijd AI en All, personeele, eerewedstrijd, vaste en vrije baan. Voor de korpswedstrijden zullen medailles met diploma's als prijzen worden uitgeloofd, waarvan het aantal verband zal houden met de deelneming, zoodat ruimschoots de gele genheid zal worden geboden voor een korps- prijs in aanmerking te komen. De deelname is gratis. Voor de personeele baan zijn voorloopig toegekend minstens 40 kunstvoorwerpen, ter gezamenlijke waarde van minstens 400. De Eere-wedstrijd is kosteloos. De vaste baan omvat 15 vastgestelde prij zen; de vrije baan omvat 30 vastgestelde prij zen, ter gezamenlijke waarde van 467.50. DE WERF „CONRAD" TE ZAANDAM. De gemeenteraad van Zaandam heeft Don derdagavond de door B. en W. met de werf „Conrad" alhier getroffen overeenkomst, waarbij aan de „N. V. Werf Conrad" in erf pacht Worden gegeven ruim VA H.A. van het Visschershop, gelegen aan zijkanaal O, tegen een erfpachtscanon van 10 cent per vierkan ten meter, bekrachtigd. POPULAIR CONCERT VAN KRIENS. Wij vestigen er de aandacht op dat a.s. Zondag 28 Juli 't Strijkorkest van Haarlem's Muziekkorps, onder leiding van den directeur U* P- W. Kriens een populair concert zal ge ven m den tuin van de Soc. Vereenïging. Daar het bekend is dat de klank van een strijkorkest in dezen tuin uitstekend is, en daar dit liet eenige populair concert is, dat Kriens dezen zomer geeft, bevelen wij dezen bijzonderen avond bij iedereen warm aan. GOEDKOOPE TREINEN. In het belang van vreemdelingen,voorat de bezoekers van de bidplaatsen Scheveningen en Zandvoort, heeft de Hollandsche IJzeren Spoor weg-Maatschappij besloten ia de maand Augus tus, en wel op de vier eerste Zaterdagen, goed koop® treinen 2e en 3e kl. te laten, loopen Van Stóheveningen en Den Haag naar Haarlem en Amsterdam en buitendien van Zandvoort en Haarlem naar Den Haag en Scheveningen en terug. IN MEMORIAM C. BOOTS Men schrijft ons De Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" hield gisterenavond haar vergadering. De waar nemende voorzitter wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van den heer Boots. We hebben in hem, zoo zeide hij, o,p de eerste plaats een oprecht vriend verloren, die bij ons allen zeer hoog stond aangeschreven. Maar ook gaat met hem heen een uitmuntende kracht. ,Zijn spel was zijn lust en zijn leven. Niet alleen, d|at hij geheel en al leefde in zijn eigen rol, neen hij kende alle rollen van het stuk, waar hij in mee speelde. Wel een bewijs, hoe hij er in op ging. En ten slotte missen wij ook in hem eeu goed voorzitter. Gear lijd oif moeite was hem te veel. Wie zal de uren, de avonden tellen, diat hij vol blijmoedigheid. aan het werk was, met een hart voi toewijding, Imet een hoofd vol plannen voor de toekomst. Was het niet met een soort kinderlijke blijdschap!, dat hij tegen mijnheer Guskens zeido: Mijnheer, wacht maar, we zullen van het (ooneet een ju weeltje maken, als de kleedkamers maar eens' onder iden vloer zullen zijn, als we maar eens eleclrisch licht krijgen, als En den dag, vóór hij naar het gasthuis ging, toen hij reeds door en door ziek was, even nog moest hij het tooneel zien, even nog alles op nemen. Toen ging hij, mei de hoop spoedig terug te zijn. Er was nog zooveel te doen. „De wereld is een speelloonee! Elik speelt zijn rol en krijgt zijn doel." j zei Vondel. Maar niemand onzer laad durven, denken, dat zijn rol zóó gauw uitgespoeld zöu zijn, en hel scherm voor hem zóó vroeg zou vallen. Hij is 32 jaar. Wanneer Roots wel eens een enkelen keer naar Vondels treurspelen ging, en er opgetogen vandaan kwam en er van verleide, dan voelde hij, hoe er een oneindige schoonheid bestaat, en dat de tooneeLspeelkunst, de beeldhouwkunst, .do muziek, die Letterkunde en de schilderkunst slechts zwakke afspiegelingen zijn van de onver gankelijke .schoonheid. Moge Boots, die zijn lijden op christelijke wijze heeft gedragen, die op christelijke wijize zijn leven heeft afgelegd, thans God zien, die Je Bron is van die oneindige en onvergankelijke schoonheid. De vergadering vereenigde zich' daarna, naar Roomsch gebruik ,in gebed. Ng werd besLoten een schrijven van deelneming te zenden aan. de weduwe, die met 4 kinderen achterblijft, en een deputatie te zenden ter uitvaart, waarna If.en teeken van rouw de vergadering geisloten weid. ONTSLAGEN. J. O., werkman aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., die zich schuldig Imaaiklo aan diefstal van koper is ontslagen uit zijne betrek king. Hij is vader van vijf kinderen. AANRIJDING. Een 16-jarig meisje, genaamd E. M., woon- aicihtig (e Delft, en logeerende in Beverwijk, kwam gistermorgen half elf de Zijlbrug afrijden, toen tegelijkertijd twee rijtuigen aankwamen een van af de Kinderhuisvest en een uit de Zijlstraat. Het meisje dat de besluring kwijtraakte over het rijwiel, reed tegen het .paard aan van een der rijtuigen en kreeg een wiel over haar linkerbeen heen. Zij bekwam aan den enkel eenige schaaf wonden, terwijl de enkel vermoedelijk licht is gescheurd. i DE DRINKHAL. De drinkhal der Staalwaterbronneu is gis teren door 50 personen bezocht. GARNIZOENSBERICHTEN. i De nieuwbenoemde 2de luitenants herkomstig van de Koninklijke Militaire Academie zullen den lflen Augustus a.s. bij hunne korpsen beëe- digd worden. UIT HET RAAM GEVALLEN. Woensdagavond omstreeks half 8 viel in do Lange Wijngaardstraat een kind van 8 jaar uit hel raam der tweede verdieping. Hel kind werd bewusteloos opgenomen en naar het St. Elisa beths Gasthuis vervoerd. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijJ. van Dijk, Voorzorg- straat no. 33, een honden-halsband; B. Hermans, Gen. Cronjéstraat 6, een jongenspet; W. Hoo- gerbeets, Jan Frederik Helmerstraat 21, eeme portemonnaie met inhoudJ. Beenink, Gen. Bo- thastraat 40, een blauw marinemutsje; A. Bou- vy, Leidsche Vaart 130, een knipmesje; J. de Ree, Kloosterstraat 33, een postduif; II. Nij- dam, Ga-sthuislaa-n 163rood, een zilveren broche; D. Zemel, Adriaan Loosjesstraat 37, een cein tuur. PROGRAMMA voor het Concert in de Sociëteit „Trou moet Blyoken", op Zaterdag 27 Juli 1912, des avonds 8)4 uur, te geven door de Muziekvereniging „Harmonie", directeur O. F. W, Warn-ecke. 1. Jubileums Marsch, O. F. W. Werneeke. 2. Ouverture „Chant de guerre", F. Andirieu. 3. Walzer aus der Operette „Zigeunerliebe", Fr. Léhar. 4. „Des Negers Traum", American Sketch, W. H. Myddleton. 5. Grande fantaisie de l'opéra „Rigoletto", O. Verdi. 6. Ouverture „Marie Henriëtte", L. Montagne. 7. a. „La Baijia", Ohineesche dans, b. L'amour qui rit, H. Christine. 8. „Sirenenzauber", Walzer, E. Waldteufe! 9. Fantaisie de l'opéra „Si jétais rei", A. Adam. FAILLISSEMENT OPGEHEVEN. Bij vonnis van 25 Juli 1912 is door de Arr.- Rechtbank alhier opgeheven het faillissement van W. J. Bouw, rijwielhandelaar te Haarlem, welk faillissement was uitgesproken 9 Juli 1912. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) OVERVEEN. Personalia. Bij het Slants-exam en te Ul recht, slaagde de heer J. E. Mal ga. alhier, voor diplo ma B. ZAND VOORT. 'Aangekomen vreemdelingen. Mevr. A. J. der Kinderen, Diemen, Swaluestr. 1, 3 p.; T. W. Tij man, Spoorstraat 11, 3 p.; G. v. Wijk, Haarlem, Koningstr. 33, 8 p.; Professor Kroen.kc, Han nover, Pension „Corlhuim", 3 p.; Amtmann van Oij, Lacr, idem, 2 p.; v. Wijk, Amsterdam, v. Os lades tragi 3, 6 p.; Delogie, Buiksloot, idem, 6 p.Scheurleer, Hilversum, idem, 1 p.D. M, N. de Burgb, Arnsler am, Huize „Bennoheum"-', 7 p.J. ten Broek, idem, idem, 4 p.J. Hout|s- ma, idem, idem, 4 p.; J. H. Nijhuis, idem, idem, 4 p.; J. v. Ariel, idem, 'idem, 6 p.; M.' B. v. Zulphen, idem, idem, 5 p.; J. D. Koelbloed, idem, idem, 4 p.G. Gasman, idem, Kerkstr. 32, 5 p.R. Rood, idem, idem, 4 p.A. A- Roland, idem, v. Spijkslraat 24, 3 p.; H. Beaer, Hoogeweg 28, G p.; Heijmans, idem, Slationstr. 30, 8 p.; Mevr. Perrina de Vries, idem, van Spijkslraat 24, 3 p. VELfeEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad heeft gis terenavond van half acht tot tien uur verga derd ter voortzetting van de behandeling van het ontwerp-werkliedenreglement. Dit is de der de zitting, dat dit reglement in behandeling is. Als men de lengte der debatten alleen in aan merking neemt, dan wórdt er zeer consciëntieus werk geleverd. Men is gisterenavond gevorderd van art. 8 tot art. 18. Er zjjn 46 artikelen! Nog een paar zittingen en men is er door f Als Twee de Kamer zou de Velsemsche Raad geen kwaad figuur maken. IJMUIDEN. JNaamiooze Iv'einnootsehappen. De St. Crt. be vat de akten betreffende de Vissoherij-Maatschap pij „Vigor I", alhier, Doel: de uiloefening der zeevisscherij in haren vollen omvang, hel ver- koopen van de opbrengst daarvan, het varen van koo-pvagrdijgoederen, alsmede het sleepen van .schepen en het verleenen van assistentie aan in nood verkeerende vaartuigen en voorts al datgene te doen, wat met een en ander in on middellijk verband staal, met dien verstande ech ter dat dó vennootschap nimmer meer dan 1 trawler in eigendom zal hebben. Duur: 30 ja ren. Kapitaal: f 25.000, verdeeld in 25 aandeden van f 1000, waarvan 10 geplaatst en volgestort. De vennootschap wordt bestuurd doo reen raad van beheer, beslaande uit ten minste 2 en ten hoogste 4 leden. Voor de eerste maal zijn tot leden van dien raad benoemd de heeren W. J. Kenner Jr., dir. der Ijsfabriek De Noordpool, te IJmuiden, en W. J. Kenner Sr., particulier, te Amsterdam. Visscherij-Maalschappij „Vigor II", statuiten als bij vorige. Vfestherij-Maa,[schappij „Vigor IIP', alhier, statuten als bij vorige. Verlies van netten. De logger K. W, 98 (Nooi tje Elizabeth) keerde gisteren uit zee terug We gens verlies van 75 nellen welke aan de Eiiigel- sche kust door eenige onbekende oorlogssche pen, dia manoeuvres hielden, werdenafgesloomd. Volgens rapport zijn ook van andere loggers de vleet en alfgestoonid. BEVERWIJK. Benoemd is tot ontvanger der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen alhier, E. Overbosch, ontvanger derzelfde middelen te Doetinchem. CASTRICUM. Eerste II. Mis. Dinsdag a.s. zal de WelEerw. Pater Ambrosius (in de wereld Jacobus Kuijs Pz.), die 28 Juli tot priester wordt gewijd, om 8V2 uur in de parochiekerk alhier zijne eerste plechtige H. Mis opdragen. De feestrede zal uit gesproken worden door den ZeorEerw. ZeerOe! Heer G. Kuij's, professor te Hageveld, broeder van den Neomist, 'e Avonds te voren zal de Directie E. BRANTJES. Damstraat £:7. Tel. &tt9. Transportverzekering. Eerw. feesteling plechtig worden ingehaahj door een stoet ruiters en het fanfarekorps. De versiering der kerk is opgedragen aan den heer P. van Kessel, bloemist te Alkmaar, die op het gebied van kerkversieren eene zeer goede reputatie bezit. De geheele parochie zal door het uitsteken van het vadertlandsch dundoek deelnemen aai? de feestvreugde, 's avonds zal de tuin der pas torie schitterend verlicht worden. HILLEGOM. Personalia. De heer W. F. Dodey alhier b'e-; haalde op de Dordlsohe tentoonstelling niet (min7 der dan 5 prijzen voor zijn inzending konijinem. Gedaagd. De heer L. Gerberding alhier slaag- id© gisteren voor het examen handelscorrespon dentie te Amsterdam. Opgedragen. Het aanbrengen eener centrale verwarming (heelwalersysleem) aan de Gemeeu-i tesehooLIalihier is opgedragen aan de firma Deerk. sen en Westerling te 's Gravenhage. WARMOND. Gemeenteraad. I11 de gisteren gehouden ver-, gadering van den raad dezer gemeente is aan genomen hel voorstel om zich aan le sluiten bif den gemeentelijken keuringsdienst van eet- en drinkwaren ie Leiden, voorloopig voor den tijd van 15 maanden, ingaande 1 October en legen een jaarlijksehe vergoeding aan de gemeente Lei den van 12 -cents per inwoner, wal de gemeente ongeveer f 240 per jaar zal kosten. Een verorde ning op den keuringsdienst werd vastgesteld. Tevens werden besproken de plannen inzake de drinkwatervoorziening in deze gemeente. Met hel oog op een brief van den minister van bin nenland, sehe zaken, dal het rapport van wegc sfaascommissic voor drinkwatervoorziening wel dra tegemoet kan worden gezien, werd bes lot ai. dit rapport af te wachten. VOORHOUT. Gemeenteraad. In de jongste vergadering vat den Raad onzer gemeente bood de Burgemeester de gemeenterekening aan, die naar de commis sie van verificatie zal worden gezonden. De re. kening wees een batig saldo aan in gewoon 890.62%, in buitengewoon 192.07, totaal 1082.69. De ingekomen begrooting van de Gezondheidscommissie te Alphen, sluitend met een eindcijfer van 1650, wees als aandeel van bijdrage voor Voorhout aan, 33.90. In de vacature van een lid voor de commissie tot wering van schoolverzuim, ontstaan dooi het overlijden van den heer C. Prins, werd voor zien d-oor de verkiezing van den heer P. Damen, welke daarvan kennis zal gegeven worden. Voor voordracht van twee zetters, welke voor dracht vóór September -a.s, moet worden in ge zonden, werden de aftredende heeren Prins en v. Rijn en J. v. Schie en P. v. Reizen gekozen. Over de electrische verlichting van het Raad huis heeft de Voorzitter de verschillende gege vens en opgaven van de Electrisolie Centrale t<? Leiden ontvangen. De kosten zullen in het geheel bedragen 186.50, zoodat het uit het batig slot der bui tengewone ontvangsten kan bestreden worden, Dit w-erd goedgekeurd. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. HAARLEMMERMEER Die feestelijke opening ld er1 sport, belooft heel wiat te wo-nden. De giften took die bij Ide feestcommissie ingekomen zijn, zijn alahzienlijik en 1de Collecte floor flames gehouden beflriaaigt f 650. De gymnasten zul len bij aankomst van iden trein ©?n lied zin' gen, waiartn ide toekomst en verleden van flej) Meer zullen z'ijn uitgesproken. BURGERLIJKE STAND. BEVERWIJK. Geboren: z. van A. Grape» daalvan Lieshout. CASTRICUM. Geboren: z. van J. Egeringh) en G. Schoen. Overleden: H. Hendriks, 80 jaar, vrouw, van H. Vink. G. Leef lang, 64 jaar, man van R. Gugger. J. O. Thomas, 53 jaar, on gehuwd. 1 HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDEj Ge' oren: <1. van J. A. N. Dijkzeul ei G. M. Kieberl. d. van P. Groot en A. Spanjaart. Getrouwd: 24 Juli. II. van Graven en D. A.' van ider Peel. AAN TE BESTEDEN. Zaterdag 27 Juli. BENNEBROEK Kantoor firma Not. Ro, zen 2% uur. Het uitvoeren van Grond werken voor uitbreiding en verbetering vag cultuurgronden to Egmond-Binnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 1