BS GEURT'S REIZEN Ui 28 Sept. Parijs 175.- 22,29 Londen f68,- 28 Bertin 180.- 28 Parijs f 48.50 28 Rijn f 62.75 Programma kosteloos. Reguliersbreestraat 32, Amsterdam. KERKBERICHTEN. A utenrsrecht voorbehouden. Kathedrale kerk Si Havo. van dsn H. Antonius. DONDERDAG, 's avonds half 8 Lol fer eere vian het HL Sacrament. VRIJDAG, n.m. v,ah half 5half 6 gele genheid om te biechten voor Ide kindexen'. Do H-H. Missen 7, half 8 Ou 9 uur* DINSD'AG, te 7 uur Lof ter eere vain' den TI. Antonius. Van 67 uur gelegenheid om te biechten yoor kinderen. ZONDAG, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 Catechismus, half 3 Vespers, half 1. H. Familie. ZATERDAG, alleen kwart over 8 uur I. Mis; van 3 uur af gelegenheid om te nechten, half 7 Lof ter eere van de H. Maagd. ZONDAG, 7 uur en half 9 stille Heilige Missen, 10 uur Hoogmis, 3 uur oefening v. d. H. Kruisweg; 6 uur Lof. MAANDAG en volgende dagen uitreiking der H, Oommunie, ook kwapt vóór 7 uur. ep 10 min. over 8 uur. BENNEBROEK. Phémie ae kosten Tan de "huishouding bestrijden. Nauwelijks was zij de kinderschoenen ont groeid, of zy kwam bij „Moeder Lapin" in de leer, terwijl zij gelijktijdig voor het kleine, ar moedige huishouden zorgde, de soep kookte en bij haar twee jongste broertjes de plaats van hun moeder verving. Eens voelde kleine Pihémae zich ziek. Haar mooi gezichtje was bleek en ontstelt; zij hoestte voortdurend. Een paar da gen later kwam zij doodmoe van haar werk thuis. De ademhaling was moeilijk, zij had koude rillingen en voelde hevige stekingen in den rug. Zij moest dadelijk naar bed, en de dokter werd geroepen. Die hield een lang onderzoek, klopte op de borst en rug van de zieke en trok een bedenkelijk gezicht. „De kleine heeft een zware longontsteking," luidde eindelijk zijn oordeel. Toen schreef hij zijn recept en nam afscheid. „Mijn God, wat moet er nu van ons worden?" zei de arme zieke een half uur later tot de con cierge, die haar juist een trekpleister op de borst had gelegd. „Ik zou heel graag naar het hospi taal gaan; maar wie zal dan voor vader en voor de twee jongens zorgen?en dan.... wij hebben niets meer in huis, geen stuiver zelfs om brood te koopenen_ ik zal wel niet vóór we drie weken verder zijn, naar de waschinrich- ting kunnen gaan om iets te verdienen. Wat moet er van ons worden." „Mamsel Phémie," antwoordde de goedhartige vrouw, „in de eerste plaats moet er iemand zijn die u verpleegt en de huishouding doet. Ik kan dat niet, want ik ben als een gevangene in mijn >ortiershokjeals gij echter wilt, ga ik naar de Rue Violet en ga naar de Zusters van Barmhar tigheid en vertellen hoe de zaken hier staan." „Zusters.... neen, denk daar niet aan, juf frouw Bochon, gij weet toch, hoe erg papa alles haat, wat ook maar aan de kerk herinnert. En zelfs als wij een Zuster krijgen konden, dan moet die ook betaald worden.... dat is goed voor de rijken, maar niet voor ons, die geen centieme in huis hebben." „Dat gaat niet op voor de Zusters in de Rue Violet. Die gaan niet, waar ze betaald worden als ze ergens gaan verplegen, nemen ze niets aan, zelfs geen glas water. Zoo luidt haar regel. Ja, deze barmhartige Zusters der Hemelvaart zijn ware engelen van barmhartigheid, ik heb het bij mijzelf ondervonden. Eer ik hier kwam was ik concierge in de Rue du Commerce. Daar kreeg ik de typhus en daar ben ik den heelen duur van mijn ziekte door een van deze Zusters verpleegd. Wat ik daar gezien en ondervonden heb, grenst aan het wonderbare. De zuster ver pleegde mij niet alleen maar zorgde ook voor mijn werk, zij veegde de trappen, bracht aan alle huurders de brieven en pakketten, die van de post kwamen en 's nachts opende en sloot zij den sluitketting van de huispoort als de bewo ners laat thuis kwamen. Uw papa is in den grond van de zaak geen slecht mensch, al heeft hij een duur keelgat, daarom houd ik het er voor, dat het geen drie dagen duurt of hij heeft allen eerbied voor de Zuster die u verpleegt. Nietwaar, juffrouw, ik ga even naar de Rue Violet." Phémie zei niets meer tegen, en wat de goede concierge voorzien had, gebeurde. Ook hier in het gezin van Prumet herhaalden zich de won deren van naastenliefde, die de „Zusterkens der Hemelvaart", de ziekenverpleegsters voor de armen, dagelijks in twintig steden van Frank rijk te zien geven. Gelukkig was de gaswerker op zijn weg naar huis niet de kroeg binnengegaan en was daarom nuchter toen hij den zwarten sluier, den breeden witten kraag en het crucifix van Zuster Marie Joseph voor den eersten keer te zien kreeg. Zij dekte juist de tafel en droeg dadelijk daarna een geurig stuk kalfsvleesch met ela op, waar Pru met zooveel van hield. Toen de twee jongens uit de school thuiskwamen, sloten zij dadelijk vriendschap met de lieve Zuster en zaten netjes aan tafel, wat vroeger maar zelden het geval was. De zieke lag midderwijl rustig en tevreden in de kamer. Het avondeten smaakte vader en kinderen recht goed. Toen echter de Zuster ieder een tweede bord bracht en nog een stukje Zwitser- sche kaas opdroeg, toen kon de man, die tot nu toe door zijn onvriendelijke houding en zijn ontevreden gezicht zijn tegenzin tegen de goede Zuster duidelijk had laten blijken, zich niet meer inhouden en zei tot haar„Dus, juffrouw, wilt u werkelijk op deze wijze mijn kleine Phé mie verplegen en tegelijkertijd ons, arme drom mels, bedienen als een dienstbode?" „Zeker, als u het goedvindt, mijn goede heer," antwoordde de Zuster, en op haar goedmoedig gelaat kwam een glimlach. „Nu, ik ben niet ondankbaar en blijf u van harte erkentelijk voor uwe hulp. Maar het is en blijft toch iets buitengewoons, wat u doet.u doet het wel ter liefde van den Gekruisigde, wiens beeld u daar in uw gordel draagt?" „Dat is zoo, mijn goede heer. Op deze wijze willen wij Hem toonen, dat wij Hem werkelijk liefhebben. Hij heeft voor ons geleden en bij iedere moeilijkheid, bij ieder lijden denken wij aan Hem, vooral echter bij de verpleging der armen; want dezen zijn immere Zijn lievelingen. Het lijden en de smarten der zieken herinneren ons voortdurend aan den gekruisten Heiland." Zulk een taal had Prumet nooit gehoord. Hij keerde zich om en mompelde in zijn baard; „dit is inderdaad fanatisme, zooals men in onze ver- eeniging zegt, maar met zulk een fanatisme kan men bij slot van rekening vrede hebben." Phémie was onder dit gesprek half overeind gaan zitten en had haar vader onrustig en angstig aangekeken. De zuster merkte het dadelijk en zei daarom schertsend: „Laten wij dit gesprek een volgen den keer voortzetten. Nu is onze lieve zieke moe, en wij mogen haar rust niet storen." Zonderling. Den volgenden dag was bij onzen gaswerker nauwelijks meer een spoor van te genzin tegen de zuster te merken, en hij zag af van de voortzetting van 't gevaarlijke gesprek van den vorigen avond. Prumet was geen dom kop; ook was hij niet onrechtvaardig en eigen zinnig, zoolang hij nuchter was, en daarom erkende hjj gaarne de tevreden stemming, welke de barmhartige Zuster in zijn armoedige wo ning te voorschijn geroepen had. Hoe ordelijk en rein zag 'net er nu uit in zijn kamer. Welk een nauwlettende zorg wijdde zij aan zijn Phé- j mie, ja zelfs aan zijn beide jongens, die nu niet meer zooals vroeger met vuile handen en on gekamd haar naar school gingen. Het duurde geen drie dagen meer, of Prumet had bij het zien van zulk een toewijding en zulk een belangloosheid zijn vaststaande meening omtrent de Zusters heelemaal verloren. Hoe? zou dan alles, wat zijn kameraden in de vereeni- ging hem sedert jaren over de pastoors en de nonnen over hun heb- en heerschzucht verteld hadden, niets anders dan leugen en laster ge weest zijn? Hij voelde zich tegenover de Zuster beschroomd, als had hij haar groot onrecht aan gedaan. Spoedig echter giing zijn schaamtege voel over in hoogachting en vereering. Hij sprak haar nu niet meer aan met „juf frouw", zooals hij het tot dusverre op zijn koude, hartelooze wijze gedaan had, maar nu was het mijn goede Zuster" voor en „mijn goede Zus ter" na. En dan de kookkunst van die „goede Zuster", zoo goed had hij al jaren lang niet gegeten. Het was een feestmaaltijd voor hem, haar eierkoek met spek, haar schapenhout met rijst. Eén ding kon hij niet begrijpen, nl. hoe de Zuster met zoo weinig geld zulk een goede keuken kon voe ren. Het is waar, op den laatsten betaaldag had hij moedig zichzelf overwonnen en was hij met zijn loon van veertien dagen in den zak de kroeg en het speelhol voorbijgegaan om het tot de laatsten cent aan de zuster te geven. Doch hij wist wel dat t niet genoeg was voor zulk een huishoud on Maar d aar brak hij zijn hoofd tevergeefs mee - hii wist immers niets van dia bejaarde fijn gekleeds dame, die op een goeden dag met de Zuster meegekomen was om bjj Phcmie een bezoek te brengen. Wat een troost en een vreugde was dat be zoek voor het arme kind geweest. De dame had beloofd spoedig terug te zullen komen, en toen zij wegging had zij uit vergeetachtigheid een blauw bankbiljet van twintig francs op het i nachttafeltje laten liggen. Zij was nog meer- j malen zoo vergeetachtig geweest. Phémie, die de prijzen der levensmiddelen en den kommer van een huismoedertje maar al te goed bij on dervinding kende, had spoedig geraden, uit welke bron de goede Zusters putte. Terwijl zij zich hield, alsof zij niets merkte vloeide haar hartje over van dankbaarheid en eerbied jegens hare weldoeners. Langzamerhand nam de ziekte in hevigheid af; het werd haar lichter op de borst, tusschen de koortsaanvallen kwamen tel kens grootere tusschenpoozen. De dokter was iederen dag meer tevreden over zjjne patiënte; maar enkel en alleen aan de trouwe en zorgvuldige verpleging van de lieve Zuster was dit te danken. Zij voelden thans in nige genegenheid voor deze stille metgezellen van de smartelijke uren harer ziekte, en ver heugde zich wanneer zij in het vroolijke gelaat blikte, dat door den zwarten sluier omgeven was. Iloe gaarne liet zij zich alle hulp van deze lieve handen welgevallen die wel ruw en eeltig waren van den arbeid, maar die haar toch steeds zoo zacht en teeder aanvatten als waren het kin derhandjes. In een rustig uurtje tijdens hare langzame genezing had zij voor de Zuster haar hart uit gestort en hare kleine levensgeschiedenis met alle bijzonderheden zoo goede als kwade ver teld. Met een soort van kinderlijke trots, had zij ook verteld, dat zij in het laatste jaar tot „koningin der wasohvrouwen" gekozen was. Daarbij verzweeg zij niet de uitgelaten verma ken waaraan zij bij die gelegenheid deelgeno men had, en die haar nu' zeer ruw voorkwamen. Zij schaamde zich een beetje voor de Zuster, maar deze hoorde allee rustig aan en was zelfs niet ontevreden over hare kleine, eens zoo uitgelaten zieke. Toen aan het slot van haar lang verhaal Phémie met grooten nadruk verklaarde Weet, lieve Zuster, niettegenstaande dat al les bhn ik altijd braaf gebleven," Toen omarmde haar de Zuster en zeide geroerd: „Ja, kind, de lieve God heeft het goed met u gemeend." Dat was snel in zijn werk gegaan. Nog veer tien dagen had het geüdurd, of Zuster had alle harten in de kleine, arme behuizing stormen derhand genomen. Baas Prumet ging bijna hee- lemiaal niet meer naar den herberg, het ge schreeuw van de papenhaters, dat daar altijd te hooren was, stond hem nu tegen. Phémie had zich herinnerd dat zij in haar prille jeugd op den sohoot van hare moeder had leeren bidden en zij overlegde met de Zuster, hoe haar beide broertjes godsdienstonderwijs zonden kunnen krijgen, daar immers de priesters niet in de leekenscholen in Frankrijk komen mogen. Op den dag van halfvasten had Phémie voor den eersten keer eenige uren opgezetenzij voel de zich mat en uitgeput en zag er bleek en el lendig uit. Om haar een beetje afleiding te bezorgen had de Zuster voor haar den met kussens voor- zienen leunstoel in de vensternis geplaatst. Daar zat zij nu en beschouwde na langen tijd voor den eersten keer weer het drukke leven op straat. Zuster Marie-Joseph is voor een uurtje naar haar klooster gegaan om haar sober mid dageten te gebruiken, thans treedt zij weer in de kamer en gaat op een laag voetbankje naast de zieke zitten. Nu ontspint zich het volgende gesprek: „Op den 26en Maart kan ik niet komen, kind; miaar een andere van onze Zusters zal mij hier bij u vervangen." „Is u dan verhinderd, lieve Zuster?" - „Ja, mijn kind, ik ben met drie andere Zus ters van ons klooster aangewezen om onze moe deroverste naar het paleis van justitie te verge zellen. Wij moeten n.l. op dien dag voor het ge recht verschijnen." „U maakt mij wat wijs Zuster. Moet u voor de rechters komen, u, die zoo goed en edel zijt Al leen spitsboeven en misdadigers verschijnen voor de rechtbank." „Wat ik je zeg, lief kind, ie de zuivere waar heid." „Maar wat hebt u dan voor kwaad gedaan." „Wij hebben ons niet aan dé nieuwe wet on derworpen." „Ze wil, dat men bij do regeering verlof vraagt om zijnen evenmensch goed te doen Wij, Zusters, dachten, dat zulk een verlof niet noodig was om arme zieken voor niemendal te verplegen en hebben het daarom niet gevraagd. Daarom moeten wij ons voor de rechtbank ver antwoorden." „Maar dat kan toch niet. Dat is schande. Het is gemeen." „En toch laat God het in Zijn wijsheid toe om ons te beproeven." Hier werd het gesprek onderbroken door een luid geschreeuw en gejoel op straat, en de beide vrouwen keken onwillekeurig uit het venster. Daar zagen zij ongeveer een dozijn jongelieden uit 'n daar tegenover gelegen kleine herberg komen. Ze werden vergezeld door eenige meis jes met brutale gezichten en opvallende klee ding. Een er van was een kennis van Phémie; het was ook een wasclimeisje uit Grenelle, en zij was voot dat jaar tot koningin der waschvrou- wen uitgekozen. Blijkbaar hadden zij het plan een vóórpret te houden voor den daaropvolgenden kroningsdag. Bjj den aanblik van deze woeste, gillende bende werd Phémie rood van schaamte. Mijn God, dacht zij bij zicbzelve, het heefit maar een haar gescheeld, of je waart verleden jaar net zoo ge worden. Op dit oogenblik kwam een oude geestelijke langzaam aanwandelen en ging het huis voorbij. „Zie, dat ia onze huisgeestelijke," zij Zuster Marie-Joseph, toen zij hem zag, „ik kan wel denken waar hij nu vandaan komt. Een paar huizen verder woont een arme weduwnaar, kleer maker van beroep, met drie kleine kinderen. Aan hem geeft de goede pastoor alles, wat hij overleggen kan." Juist wilde de geestelijke, om voor den gil lenden troep nit den weg te gaan niaar de andere zijde van de straat oversteken toen een der dronken jongens hem naliep en hem een hand vol „confetti" d.w.z. gipskorrels in het gezicht wierp. De priester verwijderde zich haastig zon der een woord te zeggen, terwijl de brooddron kenen hem met geschreeuw vervolgden: „Weg met de Jezuiieten. Weg met de papen." Het was de arme Phémie, of haar bij dit ge zicht een steek door het hart ging; met tranen in de oogen zeide zij zachtjes: „Dus, zoo doet meneerl onschuligen wei deenden priester maakt men het op de gemeen ste wijze lastig op de publieke straat, en de en gelen van barmhartigheid roept men voor de rechtbank. Ja, de wereld wordt met iederen dag onverstandiger en slechter. En wij, proletariërs, zooals men ons in de couranten noemt, hoe wor den wij belogen en bedrogen door hen, die voor geven ons te verdedigen onze belangen te behartigen. O, ik verafschuw nu die bende." Toen nam d© Zuster de handen van hare be schermelinge in de hare en keek haar ernstig en toch zachtmoedig in de oogen met een blik zoo opgeruimd en rein als haar geweten. „Mijn lieve Phémie. Heb je mij niet beloofd; weer een christelijk leven te beginnen? Dan moet men echter bidden voor de menschen en hun vergeven." van narr den Eerw. Pater van den Boezem. ZONDAG, Die H.H. Mossen te Half 7, 8 eln 9 uttt en te half 11 (die EDoojgtniis. Cfe- techismua naaf gewoojnte. Half 7 Dof met ■Rozenhoedje. MAANDAG, 's avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje voor d'e geloovige zielen. DINSDAG- en Donderdagavond 8 uur Cursus tn dé Katholieke Geloofs- en Zedeleer. ZATERDAG, 's avojndö 7 u,ur Jtozdnhoedje in do Mariakapel.; Parochiekerk Tan den H. Joseph. ZONDAG, Hiedeh 7 en half 9 gelegen H.H. Missen, te half 11 Hoogmis. Na jden middag .te 1 uur leering en te 7 uur Lof met Rozenhoedje; half 5 Congregatie voor jon gelingen. MAANDAG, te kwart voor 8 en half 10 uit vaart voor den heer Bem&rdus v. Deursan; te kwart voor 8 gez. Requiem- DINSDAG, te 9 uur plechtige eerste H. Mis van dien WelEerw. Pater J, Beijnes; 's avonds 7, uur Congregatie. DONDERDAG, te half 8 Lof met preek ter voorbereiding van het Aanhiddiugsfeest op as. Zondag. Donderdag en Vrijdag fs morgens tot 11 uur en 's middags van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, 7 uur H. Mis voor den heer Ant. de Jong als lid der Broederschap van Gel. Aan bidding. ZATERDAG, tot 11 uur en 's middags van 3 uur pi gelegenheid' te biechten. Half 9 jj, voor de bekeering der zondaren in de Kapel van het Mirac. Mariabeeld Namiddags van 5—10 u, gelegenheid om te biechten en te half 8 Lof met Rozenhoedje. Behalve Maandag en Zaterdag iejderen och tend een H. Mis te 6 uur. 1 Congregatie v. d. H. Maagd 'Maria On,bevl. Ontv. I en den H. Joseph. j Afd. Dames van af 16 jaar Dinsdagavond 2 uur; afd. Jongens Van 1318 jaar Zondag na het Lof.; Parochiekerk van den H. Antonius van Padna. ZONDAG, te 5, 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen, te half 11 die Hoogmis. 'sNar middags te half 4 Vergadering voor de Leien dier, 3e Orde van den H. Francis cus. MAANDAG, te 7 uur, half 8 en 8 uur die H. Missen voor dien heer Antonius de Jong, als Lid dier Broederschap. „Haarlemsche Processie naar KeveLaer". DINSDAG, te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. fs Avonds te half 8 Lof en Vergadering der Broederschap. WOENSDAG, te half 10 de H. Mis voor den WelEd. heer Carel George Loomcijer, als Lid van het „Sint Jozefsgezel lenfonds". VRIJDAG, te 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds te half 8 Lof en Oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG, te half 10 de Tl. Mis voor den heer Antonius de Jong, als Lid der Broeder schap van den H. Antonius. ZONDAG, 29 Sept. In de Kapel der Eerw. Broeders \an St. Joannes de Deo, 11a het I.of Kerk van hei Allerheiligste Hart (Kleverparkweg.) ZONDAG, te 9 uur de stille H. Mis, te half 11 de Hoogmis, onder beide H.H>. Missen Pre dikatie, te half 1 Catechismus, te 4 uur. Lpf en Rozenhoedje. DINSDAG, half 8 gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius, 7 uur Lof. WOENSDAG, te 9 uur do Eerste Plechtige H. Mis, welke zal worden opgedragen door den Eerw. heer J. Staal, onder de H. Mis predikatie. VRIJDAG, half 8 gez. H. Mis ter eere van het H. Hart, 's avonds 7 uur Lof. ZATERDAG, 's avonds van 5half 10 gelegen heid om te biechten. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. ZONDAG, de H-H. Missen, tie half zies, 7 uur, half 9 en te half 11 de Hoogmis, Te 12 uur Catechismus voor de meisjes en te 1 uur voor de jongens. Te 7 uur Lof. MAANDAG- en Woensdagavond half 8 Lof. Aartsbroederschap der H. Familie. ZATERDAG, 21 Sept. van 3 uur af gelegenheid om te biechten ook bij den Pater Redemptorist. ZONDAG 22 Sept. Hoogfeest der plechtige op dracht. Te 5 uur voorbereiding tot de algemeene II. Communie. Te half 6 II. Mis voor de leden der II. Familie, 's Avonds te half 7 plechtige op dracht: 1. Veni Creator, blz. 36; 2. Gebeden ter eere van de H. Familie; 3. O Godsgezin, bl4 105; 4. Predikatie; 5. Opdracht, waaronder ge zongen wordt: „U, Jozef wijd ik mijnen zang", blz. 103 en Lied blz. 106; 6. Gelukwensch. 7. Uit stelling, Lofzang „Te Deum" blz. 311 (door de zangersafdeeling)8. Tantum ergo, blz. 308 9. Vaandellied blz. 162. De oefeningen zuilen gehouden worden door den WelEerw. Pater J. Jansen, uit het klooster der Redemptoristen te Amsterdam. Alle oefenin gen zijn toegankelijk voor een ieder. De vergaderingen der H. Familie worden gehouden iederen Zondag des middags te half 5 uur in de kerk aan het Spaarne. Iederen Zondag te kwart over vier uur bestaat er gelegenheid zich aan te geven als lid der H. Familie en der Vereeniging „Voor Eer en Deugd." Parochiekerk van de H.H. Elisabeth ea Barbara. (Schoterkwartier,) ZONDAG, de H.II. Missen olm 5 uur, kwapt over 7, 9 hup en half 11 'de Hoog mis, 3 uur Vespers. DINSDAG, te half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. DONDERDAG, om 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap v. O. L. Vr. v. Altijddl. Bij stand. 's Av. half 8 Lof ter eere v. h. AUenhj Sacrament. VRIJDAG, St. VinceutiüjS-Bibl iolheek, geopend lederen Vrijdagavond van half 8—9 uur, Gen. die La Reijstraat 2, per boekdeel 1 cent. Parochiekerk Sint Jan. (Amsterdamstraat.) ZONDAG, Heden Generale Communie Volop ide kinderen va|n de gPoote leeringen. 7 hW Oh half 9 de stille H-H. Missen, half 11 |de Hoogmis, 2 hhp de .Catechismus, 3 uur de Vesper». DINSD AG, *s nVonds half 8 Iïoif ter per© ZATERDAG, 's namid. van 4—half 10 gelegen heid om te biechten. Gedurende deze Week de Catechismus volgens gewoonte, uitgenomen Vrij dag en Zaterdag uitsluitend voor de kfav'eren diie voor het eerst tot de H. Communie zullen wprdien toegelaten. BA ARLEMMERLlEDE. ZONDAG, 7 uur .Vroegmisyóór de HSoog- mis Catechismus, 10 uuri Hoogmis, 's Mid dags half 3 Vespers en Rozenhoedje. WOENSDAG, 11 uur Huwelijks voltrekking m. Veni Creatpr. DONDERDAG, 8 uur gez. jaargetijde voor de Leden van de Broederschap Kevel&ersdhe pro cessie. DONDERDAG, Vrijdag en Zaterdag te half 9 Catechismus. VRIJDAG ,8 uur gezongen H. Mis. ZATERDAG, gelegenheid tot biechten als ge- lwoonlijk. In den omdertrouw sriju; öpglön'omèM Petrus Wilhelmus Opdenkelder van Haarlem mermeer en Bertha Geerlruida Wempe, van "deze parochie. OVERYEEN. ZONDAG', de H.H. Missen te 7 uur en te half 9. Te 10 hup de Hoogmis des namid dags te 3 hup de Vespers. ZATERDAG, 's avonds te 7 uur Lof. Gedurende de wóok Üe H.H. Missen te 7 uur en half 9. ZANDVOORT-bacL ZONDAG, de H.H. Missen te half 8 en 10 uur. kwarl over 2 Catechismus; 3 uur de Vespers. In de week de Catechismus volgens gewoonte. DONDERDAG, 8 uur gez. H. Mis en 's avonds 7 uur Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament. ZATERDAG, van 5—8 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG, om kwart over 7 uitreiking der if. Communie. De Vroegmis om half 8, waarna we4 derom uitreiking der H. Communie. Om 10 uup de Hoogmis, waarna Catechismus, 's Avonds om; 6 uur Lof met Rozenhoedje. Catechismus gat. durende deze week naar gewoonte. Op 15 October zullen wederom eenige kin deren tot de le H. Communie worden toegelaten. VRIJDAG, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Hart met Litanie. ZATERDAG, 's mid, van 49 uur biechtgele genheid. DRIEHUIZEN. ZONDAG, 2 uur Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 's nam. half 3 de Vespers. ZATERDAG, 'sav. van 5—8 uur gelegenheid om te biechten. In de week de H. Mtesen om 9 uur, V ELSEN (WUkeroog.) ZONDAG, 7 uur Vroegmis, om 10 uur Hoog mis. Om 1 uur en half 2 Catechismus. Om half 3 Loi ter eere van den H. Jozef met Rozenhoedje en Litanie. MAANDAG, 8 uur H. Mis bij de Eerw. Zus ters. Van half 8—8 uur gelegenheid om te biech ten. Om half 8 en 8 uur uilreiken der H. Com munie. VRIJDAG, IVe Vrijdag der maand, 's 'Avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg, waarna ver eer mg der relikwie van het H. Kruis. Van 6~7 8eiegenlieid te biechten voor kinderen. ZATERDAG, van 45 uur gelegenheid om to biechten voor kinderen; van 5—9 uur voor ie overige parochianen. Dagelijks biecb thooren van 7—8 uur. Communie-uitreiken om 7 uur, half 8 en 8 uur. Catechismus naar gewoonte. BEVERWIJK. ZONDAG, Aanbiddingsüag. De H.H. Missen te half 7, 8 en 10 uur plechtige Hoogmis. Geen Catechismus, maar aanbidding voor jongens en meisjes; 3 uur openbare aanbiddiug; 5 uur voor de Congregatie, 's Avonds 7 uur plechtig Lof met processie. Het H. 'Sacrament is den gehe en diag ter aanbidding uitgesteld. MAANDAG, de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur. DINSDAG, de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur. WOENSDAG, de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur, DONDERDAG, eerste H. Communie dier kin deren. De H.H. Missen te 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur; half 5 biechten voor meisjes; 7 uur Lof. VRIJDAG, de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur; 4 uur biechten voor de jongens. ZATERDAG, de H.H. Missen te 7, 8 en uur; van 4—9 uur gelegenheid om te biechten. HEEMSKERK. In de week Katechismus naar gewoonte. MAANDAG en verdere dagen de H.H* Missen te half 8 en kwart over 8 uur, DONDERDAG, half 7 Lof ter eere van liet Allerh. Sacrament. UITGEEST. ZONDAG, half 8 Cornells Bloetjes en Grieip Pater; 10 uur Parochie, half 2 Catechismus, half 3 Vesper. MAANDAG, half 8 Arie Meijne .en Grietje Brakenhof; half 9 Joanna Cornelisse. DINSDAG, Jiall 8 voor de geloovige zielen; half 9 Hermanns van Kleef. WOENSDAG, half 8 Maartje Schee en Nico- Laas Meijne; half 9 Joannes Groen. DONDERDAG, half 8 Maria van Kersbergen en familie; half 9 gezongen H. Mis ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG, half 8 Weduwe Maria Fraijman, geb. Meijne; half 9 overledene en levende fa milie Winder. ZATERDAG, half 8 Z. E. H. Simon Wille; half 9 Pieter Groen; 4 uur Biechtgelegenheid 7. uur Maria-lof. De gebeden worden verzocht voor MJaldi tjo va|n Keulen', die met de laatste H.I1. Sacramenten dOT S 3rw venden is voorzien. HEEMSTEDE. DONDERDAG, half 8 gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament des Altaars. 'sAv. half 8 Lof.: VRIJDAG, 's middags 4 uur gelegenheid ojn te biechten voor de schoolgaande kinderen. ZONDAG', half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog. mis, 2 uur Catechismus, 3 uur Vespers. MAANDAG, Dinsdag, 'Woensdag, Donderdag, Vrijdag te kwart over 8 TI. Mis. lederen morgen wordt om kwart voor zevenen de II. Communie uitgereikt. ZATERDAG, half 9 uitreiking der H. Commu nie; 9 uur gez. Jaargetijde voor Maria Margare- tha Machtilda van Leeuwen geb. van Winden. Gelegenheid om te biechten Zaterdag, van 4 1)Ot 8 uur. Dó .gebeden worden verzocht voor Glasinai v|an Oodjen geb. Albers. Alida Petronella Lommerse, geb. de Hoogh, en Maria Abrahams, geb. Ivo, die mót de Hi. H. Sacramenten der Sto ven den zijn voorzien en voor Joanna der Linden, die in den Heer is overleden. In' ondertrouw zlijn opgenomen: Albertus Kromhout en Joanna Gaslien VOGELENZANG. ZONDAG, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis; 'smiddags half 2 Catechismus; half 3 Vespers. DINSDAG, de H. Mis te 8 uur. WOENSDAG, de H.H. Missen te half 9 en 9 uur. Te 9 uur gezongen Maandstond voor Jo anna Bergman. DONDERDAG en volgende dagen de H. Mis te half 8 tn 8 uur. In dien Ondertrouw zijn opgenomen: Cornelia Bartels en Maria Cornelia van dier Putten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 14