DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. 400 s II rrrr 150 r:r 100 II S~ Verkoopingen Boel huizen enz., NIEUWS UIT UEN UfflMK. Hin cfertiuisirest 29-31-33, Haarlem EERSTE BLAKI. STAQSNiEU WS V, HET HAARLEISOHE ASSURANTIE- EN C0HIMKAN100R DINSDAG 22 OCTOBER 1912 9/ste Jaargang aio. 7969 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. abonnementsprijs» Dit nummer bestas* uit twee bladen. Haarlemsche Aliedagjes No. 7ül, AANGEREDEN. EIIK HUIUMSGHE CO Per 8 maanden voor Haarlem 71.85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kon) der gem) - 1.83 Voor de overige plaatsen in Nederland franeo per post 1.80 Afzonderlijke nummers 0(18 PRIJS DER AI)VERTENTIëNs Van I8 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 ct. Bniten Haarlem en de Agentschappen 15 ct. per regel. Buiten!. 20 ct. Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 ct. (a contant). Alle Lëtalende ahonné's op dit blad. die In Eet bezit een er verzekeringspolis zfln, zfln volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voori GULDEN bil Pfl GULDEN bij #|g|| GULDEN bij Verlies van een I "ïlfl verlies van 1 111S verlies van GULDEN on M flfi VI99 GULDEN bö V n UUJULMUN t>l| «HH uuiamüh dij fff ft GULDEN bij GULDEN bï verlies van één auderen vinger. De nitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door do Maatschappij ««HollandscHe Algemeene Verzekeringsbank" te Schiedam. AGENDA. 23 October, Gebouw S t. Bavo R- K. Volksbond Vergadering cursus Metaalbewerkers. St. V i n e e n t i u s-B i b 1 i otbeek N. Groenmarkt 22 7K— 9 uur Inwisseling der nummers. Bioscoop Modern Barteljorisstr. Voorstellingen. Soc. Vcreeni gin g Bioscoop-voor stelling. Schonwb urg Jansweg Herm. Smits Bioscope-voorstelling 8H uur. Tooneelzaal De Kroon 8 uur ^—Lustrum viering van de afd. Haarlem der Haarlem- sche Hanze, Kleine Zaal Sociëteit Vereeniging 8 uur English Lecture Association. Spr, Mrs. Philip Snowden. Statenzaal (Prinsenhof) lYt uur Gemeenteraadsvergadering. Teylers Museum Tentoonstelling- van moderne aquarellen. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda- en R. K. Feestdagen. MIDDENSTA FEEST. De Has.;-]emsche afdeeling van de R. K. Diocesane. Middenstands vereeniging viert morgen, Woensdag, haar eerste lustrum. Van de bizonder'nedon van dit feest ver tellen wij onder „Stadsnieuws" heden méér. Doch hier ter plaatse mag op den voor avond van de feestviering een woord van ge- lukwensch niet ontbreken aan onze kranige Haarlemsche afdeeling, die in de nu verloo- pen vijf jaren zich reeds een gevestigde en geziene plaats heeft veroverd in de vertegen woordiging van den Middenstand. Vooral omdat de afdeeling, onder, de be proefde leiding van den heer Bosse en zijn medebestuurders, het echt-katholieke stand punt van den beginne af heeft ingenomen en gehandhaafd, zonder aanzien des persoons en menscbelijk opzicht, mag de actie der „Hanze" in Haarlem met volle eere worden genoemd. Op treffelijke wijze is getoond, dat Room- sche vereeniging in geenen deele uitsluit noodzak<-'!"ke samenwerking met anderen, noch vriendschappelijke verhouding tegenover niet-katholieke nrianisni'eg,, en de resultaten die door zulke samenwerking, veelal op initia tief der „Hanze" zijn verkregen, zijn lang niet de minste onder die welke de Midden- stand-rmtie in Nederland heeft te boeken. Nosrmials: onze harteliike gelukwenschen aan de feestvierende afdeeling en hare wak kere bestuurders. De „Nieuwe Haarl. Courant" hoopt voor zoover zij kan ook in de komende jaren, even als in de vijf vcrloopene, te kunnen medewer ken om op de beproefde oh aangegeven ba nen de Roomsche actie ter bevordering van de maatschappelijke belangen der Haarlem sche Middenstanders te bevorderen' PERSONALIA Te Amsterdam slaagden voor het examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek o. m. de heeren J. B. van den Berg, A. F. Beckering en D. C. v. d. Waal, alle van hier en P. A. J. Beijnders en H. J. A. Dries, van Beverwijk. „De KONING DER ZWARTE BERGEN". Naar wij vernemen is de Kon. Letterlievende Vereen. ,,J. J; Cremer", hier ter stede, voorne mens, het zeer hetende en spannende drama „De Koning der Zwarte Bergen", van de hand van Z. M. Koning Nicolaas van Montenegro, dezen winter bier ter stede op te voeren. De heer van Gasteren heeft in dit stuk, dat aeer actueel is daar het op dramatische wijze den eeuwenouden strijd der Montenegrijnen te gen de erfvijanden, de Turken, beschrijft, de hoofdrol. Wij meenen, dat het streven van „Oremer" de grootste aanbeveling verdient: in deze dagen van Balkanstrijd zal dit werk van den koninklij ken dichter, die evengoed de lier als het zwaard weet te hanteeren, zeer zeker de aandacht trekken. En wanneer „Oremer" besluiten mocht, om de eventueele baten van een zoodanige opvoering te doen strekken ten voordeele van het Roode Kruis in Montenegro, zou ongetwijfeld héél Haarlem aan zulk een voorstelling steun geven. Wat denkt onze wakkere tooneelvereeniging ■hierv.a 'i SCHIET VEREENIG ING VOLKSWEERBAARHEID. Een dertigtal leden namen jl. Zondag deel aan den onderlingen schietwedstrijd op de banen onder Overveen gehouden, tot sluiting van het zomerseizoen. Er was veel animo. Vooral de strijd om het bezit dor Wisselmedaille, maar ook om het bezit der groote zilveren medaille, welke door het hoofdbestuur was beschikbaar gesteld, maakte dezen wedstrijd voor de leden zeer aantrekkelijk. Nagenoeg allen bleven dan ook tot het einde van den wedstrijd op de banen. De wisselmedaille werd verworven door J. Steffens met 75 van de 80 punten, terwijl de medaille van het Hoofdbestuur gewonnen werd door J. K. Vink, met 21 rozen van de 45 schoten. In den personeelen wedstrijd werden de prij zen reap, behaald door J .Steffens, v. Zalen, M. Meijn, P. Steffens, G. J. Meijn, Mica, de Zeeuw, v. Niel en Kloos. In den vrije-baan-wedstrijd door J. K. Vink, P. Steffens, v. Zalen, M. Meijer, en Mica. Op don oefenavond gisterenavond had de uit reiking dor prijzen door den voorzitter der Schietvereeniging plaats. De fraaie collectie kunstvoorwerpen werd aan de winners uitge reikt, waarbij de wensch werd geuit, dat deze prijzen voor de winners eene aansporing zouden zijn om zich te blijven oefenen en voor hen die ditmaal niet onder de overwinnaars behoorden, om door trouw te blijven oefenen te bereiken, dat ook zij bij een volgenden wedstrijd van een prijs voorzien mogen terugkomen. GEMEENTEZAKEN. Aanvulling Politic- verorilcn ing. B. en W. steilcn voor do Alg. Politic-veror dening aan te vullen met een bepaling, dat vergunning moet worden gevraagd voor het afdekken van kfeldergaten of ingangen, of om deze to maken, te vernieuwen of te veran doren. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID^ De tentoonstelling van Silhouetten, welke in het Museum van Kunstnijverheid geopend is, zal tot en met den 27 October worden ver lengd. Dezer dagen werd voor deze tentoonstelling nog ontvangen een op muziek gesteld helden dicht, betrekking hebbende op don Boeren oorlog in Transvaal, geïllustreerd met scha duwbeelden door L. Bomblat. Onlangs brachten een twintigtal leerlingen der leerschool, behoorende bij de Rijkskweek school een bezoek aan genoemde tentoonstel ling, hetwelk zeer gunstige resultaten had, daar het den leerlingen aanleiding gaf, ook zelve eenige proeven op het gebied dor knip kunst te wagen, die werkelijk zeer verras send zijn. De directie heeft gemeend deze proeven voor een ieder wien ze belang inboezemd, ter bezichtiging te moeten stellen en heeft, ze derhalve aan de tentoonstelling toegevoegd. EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Te Buitenpost (Pr.) is het stoffelijk over blijfsel van de 25-jarige Trijntje Balk, die Zondag jl. op zee tragische wijze den dood vond, aan den schoot der aarde toevertrouwd. I In den rouwstoet merkte men o.m. op zoo schrijft de Leeuw. Ct. den heer J. j H. Jongeneel en echtgenootè, uit Haarlem, bij wie de overledene in dienstbetrekking was, den heer Waller, als vertegenwoordiger var. de E. C. Tramwegmaatschappij, eveneens te Haarlem. Vijf sierlijke kransen, waaronder van den heer Jongeneel en van de E. O. Tramweg maatschappij, dekten de lijkkist. Aan de groe ve werd uithoofde van de algemeene aandoe ning niet gesproken. 1 AANBESTEDING, J Gisteren werd in de strafgevangenis, al- I hier, aanbesteed de levering van hot rogge brood en de aardappelen voor liet eerste half jaar 1913; de levering van de verdere voedingsartike- len als: tarwe- en witbrood, groenten, schen kel-, rund- en varkensvleesch, boter, eieren, volle melk, spek, koffieboonen etc.: het ligstroo; de schoolbehoeften (inbegrepen de boeken voor de bibliotheek) het leveren van de be spanning van, en eene bergplaats voor het cellulaire rijtuig. Alles gedurende het jaar 1 Ingeschreven werd: J. Mijnhout, rijst f 0.21, zout f 0.062, pe per f 0.78, per K.G., azijn f 0,12, per L., groene zeep f 0,18, soda f 0.04, koffieboonen f 1.30, cichorei f 0.27, witte suiker f 0.54, stroop f 0.19. H. G. J. v. d. Sant te Arnhem, koffie f 1.234, groene zeep, 0.153, soda f 0.044, Zout f 0.067, rijst f 0.178, stroop f 0.179, peper f 0.94, cichorei f 0.274, alles per K.Cr. A. Elffers Jr., roggebrood 81/2 cent per K.G., gr. zeep (harde 21 cent per K.G. Gebr. Funke te Amsterdam: roggebrood —.10 per K.G Haarl. Brood en Meelfabriek: roggebrood f .79 per K.G.tarwebrood f 1.04 per K.G. wittebrood f .14 per K.G. E. H. G. F. Kleinleen: tarwebrood f.12 per K.G.; witte brood f —.145 per K.G. Stoombroodfabriek Wed. de Jonge, Amster dam: roggebrood f .0847 per K.G.; tarwe brood f .0995 per K.G.wittebrood f .14 per K.G. J. H. Draayer te Delft, koffie f 1.208 p. K.G. cichorei f 0.26 p. K.G. A. T. M. Korting, koffie A, f 1.19 per K.G., koffie B, f 1.24 per K.G., suiker f 0.46 per K.G. T. de Graaff, schenkelvleesch f 0.681/2 p, K.G. rundvleesch f 1 per K.G.; kalfsvleesch f 1.50 per K.G. P. H. Hartel, schenkelvleesch f 0.711/2 p. K.G.; rundvleesch f 0.879 per K.G. J. Hartel schenkelvleesch f 0.54 per K.G.; rundvleesch f 1.10 per K.G. J. J. Elderink (Hartenlust), volle zoete melk f 0.09 per Liter en f 0.07i/2, f 0.08; karnemelk f 0.04 en f 0.05 naar gelang van de maanden: melkboter f 1.20 per K.G., eie ren f 0.051/2 per stuk. Melkinrichting Sierkan. Zoete melk f 0.081 per L., boter f 1.60 per K.G. Verdel (Spekstraat). Zoete melk f 7.50, f 8 en f 8.50 per 100 Liter, naar gelang van de maanden; karnemelk f 3.75 oer 100 L.; eie ren f O.O51/2 per stuk; boter f 1.60 per K.G. A. van Dam, aardappelen f 3.50 per 100 K.G. R. Muller, spek f 0.n9 per K.G., varkens- vleesch f 0.90 per K.G. H. Th. Hulsken, spek f 0.84 per K.G., var- kensvleesch f 0.94 per K.G. Bakkenhoven: groenten f .0849 per K.G. A. Vermeer: vroènten f 078 p. K.G. H. Coldorie: ligstroo f —.38 p. 1000 K.G. H. F. Paulen: ligstroo f .38 p. 1000 KG. L. J. A. v. Buurer.: cellulaire rijtuig f 749. Amsterd. Rijtuig Mij.: cellutairerijtuig f749 G. W. Groeneveldgelin. schrijfpapier f 4 per riem; pennen f .55 per gros; inkt f.30 per L. potlooden f .55 per dozijn; boeken met 10 net. korting. Droste's Boekhandel: inkt f .30 per L.; pennen f .54 per grospotlooden f .50 en f .40 per dozijn: penhouders f .30 per do zijn; papier f 4 en f 3 per riem boeken met 10 pet. korting. J. de Haan en Zoon: inkt f .35 per L. potlooden f —.50 per dozijn; schrijfpapier 10 cent per boek en f .025 per velpennen f —.60 per gros. W. BUS. De stoombootreederij „W. Bus' Stoomboot- Maatschappij" bestaat morgen 40 jaren. HAARL. VEREEN. VOOR HUISVLIJT. Doz-er dagen vergaderde in de bovenzaal van café „de Kroon" wederom de jonge Hiaarlemsche Vereeniging voor Huisvlijt. De lieer A. van der Voort Azn. opende de vergadering ten 8 ure en bracht de concept- statuten, zooals die door eene commissie, be staande uit de heeren Been, Dr. Cbericx, van Gendt, Heringa, Merens en Pecreboom waren samengesteld, onmiddellijk in behandeling. Deze werden, op kleine redactiewijzigingen na en ver laging der minimum-leden-contributie van 1 op 0.50, zonder hoofdelijke stemming aange nomen, waarna besloten werd het te verkiezen bestuur te machtigen op deze statuten de Kon. goedkeuring aan te vragen en zoo noodig' de voor de goedkeuring verlangde wijzigingen aan te brengen. Daarna had de bestuurverkiczing plaats en wel eerst van eeu voorzitter; gekozen werd als zoodanig de heer Dr. A. Üheriex, geneesheer. Verder werden verkozen de dames mevr. P. do Boer en mej. M. Berdenus van Berlekom; en de heeren D. Been, onderwijzer in handenar beid; Mr. A. A. H. J. Merens. adv. en procureur; W. T. M. van Rest; Ds. Vunderik, predikant; L. van Gendt, c. i. Ing. bij de N. Z. Holl. Tr. Maatschappij. De aanwezige heeren Been, Cheriex, van Rest en van Geridt namen liunne benoeming aan. De niet aanwezige dames en heeren zullen in kennis worden gesteld van hunne benoeming. Na een woord van d,ank en hulde aan do com missie, welke deze vergadering alsmede de op richtingsvergadering had geleid, speciaal aan de heeren van der Voort en Heringa, en namens de aanwezigen, door den heer Cheriex, gebracht, sloot de voorzitter de vergadering. De Vereeniging stelt zieh volgens de statuten ten doel de jeugd in hare ledige uren nuttige en aangename bezigheid te verschaffen. De vereeniging tracht het doel te bereiken a. bij voorkeur door het verstrekken van onder wijs in huisvlijt; b. eventueel door andere mid delen, die het in art. 1 genoemde doel bevor deren. De vereeniging kan ter bereiking van dit doel ook samenwerken met personen of vereenigin- gen, die een gelijk of overeemkomstie doel be oogen. np. geldmiddelen der vereeniging worden ver kregen doora. bijdragen van leden en dona teurs, b. cursusgelden, c. toelagen van gemeen ten of van openbare en bijzondere lichamen en vereenigingen, d. giften, legaten en erfstel lingen. NED. R.K. VOLKSBOND. In de gisterenavond gehouden Algemeene Vergadering van den Ned. R. K. Volksbond deelde de voorzitter na de opening met gebed en zijn traditioneel hartelijk wel komstwoord mede, dat de verkiezing vin leden voor het Hoofdbestuur zal plaats heb ben op 16 December. Tot den tweeden Vrij dag vóór dien datum bestaat er gelegenheid om candidaten te stellen. Aftredende leden zijn de heeren Teeven, Borghouts, Vollaerts (herkiesbaar) en de heeren Heijboer en Overtoom (niet herkiesbaar). Verder deelde de voorzitter mede dat op Zondag 10 November, ter gelegenheid van het feest van den H. Willibrordus, een al gemeene H. Communie van de leden zal plaats hebben, terwijl in alle kerken eene H. Mis zal worden opgedragen op dien dag. Deze wijziging is aangebracht omdat vele bondsleden, die in hunne parochiekerken fucties vervullen, moeilijk naar een bepaalde kerk kunnen komen. De voorzitter sprak den wensch uit dat op dien Zondag getoond zal worden dat de Volksbond 1000 leden telt. Besloten is op ongeregelde tijden een ei gen blad te laten verschijnen. Leden van administratie en redactie zijn de heeren W. B. Guskens, A. Smulders, J. F. Borghouts, Th. Corstens en C. A. P. Dammers. Als censor treedt op de geestelijke adviseur rector L. v. d. Berg. Do voorzitter sprak daarna warme woor den van waardeering aan het adres van den afgetreden voorzitter der onderafdeelingen Kaik- en Steenbewerkers en de Timmer lieden „St. Jozef", resp. de heeren Duin en Hetem, voor wat door hen is gedaan in het belang der afdeelingen. Hieraan knoopte hij de beste wenschen voor het optreden van den nieuw-gekozen voorzitter. Op 27 October zal voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van do onderafdecling „St. Orispinus" con H. Mis worden gelezen. Ten slotte installeerde de voorz. 13 nieu we leden. Het getal 1000 is hiermede bijna voltallig. Het is een mooi cijfer, zeide de voorz., maar het is nog lang niet hoog ge noeg en hij spoorde allen aan om te werken voor den vooruitgang en het welzijn van den Bond, alsmede tot groote eensgezindheid. De voorzitter liet een ernstig woord van protest hooren tegen een bewering, ais zou de Volksbond bij de jongste verkiezing on zen candidaat hebben tegengewerkt. Na deze mededcelingen betrad de geeste lijk adviseur, de Zeereerw. heer Rector L. v. do Berg, het spreekgestoelte en hield een onderhoudende rode over den Katho lieken geest in do afdeeling, daarbij ver schillende middelen aan de hand doende om dien Katholieken geest te onderhouden en te doen groeien. De voorzitter dankte den Zeereerw. spr. in welgekozen woorden, waarna hij de rond vraag deed en do vergadering met gebed slootj KONING OEDIPUS. Woensdag 23 October a.s, in den Schouwburg zal men twee onze; grootste tooneelspelers weer vereenigd zien: mevr. Mann Bouwmeseter en den heer Louis Bouwmeester, als Joeaste en Oedipus in het groote treurspel „Koning Oedi- jius". Het is den heer Nöggerath gelukt van heide groote tooneelspelers de medewerking te ver krijgen tot het vervaardigen van de film „Ko ning Oedipus". EXTRA TRAM. Ten gerieve van de Haarlemsche werklie den, die te Halfweg werken, zal des morgens en des avonds voortaan een e£tra-tram rijden van Haarlem naar Halfweg en vice-versa. NOG WAT IN HET ZOUT. Twee politie-agenten brachten gisterenavond j den dronken chauffeur, J. W., aan het politie- 1 bureau om hem daar zijn roes te laten uitslapen, j De man had op den Zijlweg achter de woning van den lieer H. ruzie gehad met den metselaar F. D., waarbij deze laatste zelfs met zijn beenen in de sloot terecht kwam. Op het politie-bureau bleek dat de chauffeur nog 10 boete suba 5 d. h. en tweemaal 50 cents, subs, teemaal 1 d. h. in het krijt had staan, hem toegedacht doo-r onzen kantonrechter wegens overtreding van het rijwielverbod. Toen J. W. ontnuchterd was, is hij maar meteen vastgehouden om deze oude schuld te voldoen. TERECHT. De vrachtrijder J. V., wonende aan den Burg wal, deed aangifte bij de politie dat bij van zijn erf een zestal eenden vermiste. De recherche toog op onderzoek uit en.... vond de eenden terug op het erf. Toen J. V. zijn beestjes zocht, Directie E. BRANTJES. Damstraat 27. Tel. 89ffi Dienstboden- en arbeidersverzekering. waren zij waarschijnlijk juist een uitstapje aan het maken. Het zoontje van A. W. D. uit de Teding van Berkhoutstraat ia gisterenmiddag door een fietsrijder aangereden op den Schoterweg. Het knaapje bezeerde zich aan het hoofd. Van de aanrijding werd aangifte gedaan. ,'ERLOF. Ingekomen is een verzoek van D. Bos om verlof, tot het verkoopen van alcohol houden den drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het be nedenlokaal van het perceel aan de Kleine Houtstraat No. 55. ONZE rNDiUSTJRIE, Aan Di J. van Diam, voorheen DL BVl Bookmaker en Zoon, is vergunning verleen dj tot- .oprichting van eene kleeronwassoherij, drogerij en strijker ij in de peroeelen aan 3e Pranke&traat Nns. 25-27, waarbij alls be weegkracht zal worden gebezigd een oleo tromotor ,van 2 P.Kj, (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) TE VERKOOPEN. [Woensdag 27 October. HAARLEM. Verkooplokaal Nassaulaan Not. Mr. C. G. Boerlage. Mak. J. J. O. Sarlet. 10 uur. Meubilaire Goederen. HALFWEG. Koffiehuis van den heer Coppée 11 uur Not. van Niekerk. Openbare verkooping Hofsteden „Westhoff" en „Kalorama". IJMUIDEN. Haringvisscherij. Van de haringvisschei'ij kwamen binnen de bomschuit KW. 21 Kat wijk II met 18 last en do loggers KW. 46 Mercurius met 17 last, KW. 116 JolianRein- dert met 15 last haring. Van de beug vis scherij kwam te IJmuidcn binnen de sleep PR. 20 Eibergen. HAARLEMMERMEER. Do weegbrug komt! Naar wij vernemen is de vereeniging tot oprichting van een weegbrug te N.-Vennep geslaagd in haar pogingen om tot plaatsing dier brug be schikking te krijgen over een deel van het terrein bij het station. De weegbrug zal geplaatst worden naast de brugwachters*- woning, dicht bij de Hoofdvaart. Reeds een groot getal aandcelen is geplaatst. J. Hulsbos Lz. f Te Abbenes is in den ouderdom 'van ruim 65 jaren overleden de heer J. Hulsbos Lz., aannemer, aldaar. Hij was te Abbenes een bekende figuur en een der oudste inwoners, die de wording van dit dorpje schier geheel heeft medegemaakt. Gedurende een lange reeks van jaren be heerde hij de goederen der erven van wij len Dr. J. P. Heije te Abbenes en in 1907 gingen die bezittingen, grond, huizen en o.m. ook het bekende Heije-graf en plant soen in zijn bezit over. Daardoor werd hij eigenaar van bijna geheel het dorp Abbe nes, waardoor op enkele uitzonderingen na, alle bewoners zijn huurders werden. Valsch geldl Bij bakker Br. aan den Aa-lsmeerderweg bij den Kruisweg is in be taling gegeven een valsche gulden met de nieuwste beeltenis van H. M. de Koningin en het jaartal 1901. Het randschrift ont breekt, doch overigens is het geldstuk zeer nauwkeurig gelijkend en bedriegelijk nage maakt. Men zij op zijn hoede! Vechtpartij. Als altijd zijn er nu tijdens de bietencampagne veel vreemde werklieden in den polder. Deze maken nogal eens her rie. Gistermiddag kreeg een viertal van die heei'.n, hevige ruzie in een kroeg te Hoofd dorp, waarbij één een snede over de hand bekwam. Personalia. Den 23 October zal aan den conducteur der artillerie le kl. W. P. Ren- sen, standplaats Fart Schiphol, Rijk en Haarlemmermeer, de gouden medaille voor zes en dertig jarigen dienst worden uitge reikt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 1