NIEUWS UIT DEN OMTREK. BUITENLAND De oorlog op don Balkan. Sociale Berichten Verknopingen Boel- huizen enz., Rechtszaken. Drankbestrij ding. Letteren en Kunst. BETREKKIN66IDS NIEUWS UIT LISSE e i. Aanbestedingen. Kerknieuws. \im H0UTEIÏ5 Rietstal 111 een trein. Zondag is ver moedelijk uit een trein AmersfoortLeiden via Amsterdam ontvreemd een vierkante bruin lederen tasch, inhoudende aclit fleseh- jes met zilveren stoppen, gemerkt R. v. B. met grafelijke kroon, een kistje met juwee- len inhoudende drie gouden dasspelden, een met vier blauwe steenen en een bezet met diamanten, een losse paarl, een paar bruine schoenen en eenige kleedingstukken, beuc- ,vcns een 20 Markstuk van Keizer Frederik. Op vrije voeten. De portier van de diamantslijperij Litwer te Amsterdam, die gistermorgen werd aangehouden, naar aan leiding van de vermissing van een pakketje diamanten, ter waarde van 1' 9800, is 's na middags weer op vrije voeten gesteld. Ifet vermiste pakketje is nog niet terecht. Bekend. In verband met den belang rijken diefstal in het huis van de Duitsche Orde Balye van Utrecht verneemt het „U. D." nader, dat de huisbewaarder van dit pand, G. A. v. d. V., die Zondag dooi de politie in voorioopige hechtenis werd gesteld, nadat hem het eerste verhoor was afgenomen, hedenochtend voor den commis saris, den lieer Dammers, heeft bekend den diefstal zelf gepleegd te hebben. De rechercheurs Van Doorn en Van den Hoogen mochten er reeds in slagen een groot deel van de gestolen voorwerpen op te sporen en in beslag te nemen; ook op eenige der vermiste schilderijen wist de recherche de hand te leggen. Al deze waar den werden door de benadeelde dame als haar eigendom herkend. Toen men den ver dachte de opgespoorde voorwerpen toonde, kwam hij tot de bekentenis de dader van den diefstal te zijn. Overleden. Maandag is de 23-jarige A. v. Heivoort te Oss. aan de wond, hem door den 16-jarigcn A. do V. toegebracht, over leden. De dader, die aanvankelijk alles ont kende, is tot bekentenis gebracht. De steek was met een roestig dolkmes toegebracht en tot in de long doorgedrongen. Hollandsehe aardappelen naar Enge land. Den laatsten tijd worden te Harlingen zoowel per S.S. Noord-Friesche Locaal als per boot, zulke enorme hoeveelheden aard appelen aangevoerd met bestemming voor Engeland, alwaar de oogst gedeeltelijk ig mislukt, dat hoewel de reeders het aantal tusschen Harlingen en Londen varende boo ten reeds hebben verdubbeld deze maatregel nog niet voldoende blijkt, om alles tijdig te kunnen verschepen. Niet waar. Het bericht uit de N. Pr. Gr. Ct. als zou een anto-dienst GroningenOu derdom verbrand zijn, is. naar wij vernemen, beslist onjnist. De auto was op een oogenblik in een wolk van stoom gehuld; het misver stand wordt hieraan toegeschreven. Aanvaring. Gisteravond, te 6.30 uur on geveer, had eene aanvaring plaats tusschen het s.s. „Margaretha I", eigenaar Leo de Vouw, komende uit Zijkanaal G. naar Rotter dam, en een sleeptref van de Ainst. Ball. Maatsch. sleepboot „Margaretha Adriana", schipper Bosman, komende van IJmuiden. Eerstgenoemde boot heeft eenige schade aan het berghout, van den Ball, sleep is de kop van één bak stnk en in de boot een deuk; het lek zat boven water, zoodat de sleep evenals de andere boot zijn reis kon voortzetten. Overreden. Door de stoomtram Roosen- daal-Willemstad is de werkman J. de Jong aangereden, waardoor deze zoodanig aan hoofd en borst verwond werd, dat hij gisteren is overleden. Door de tram gedood. Men meldt uit Hoek van Holland: De 13-jarige G. Goosen geraakte Maandagmiddag onder de West- landsche stoomtram en werd onmiddellijk gedood. Onder den trein. Maandagavond te half acht zijn voor het station Benthcim dooi den van Salzbergeu binnenkomenden D-t.rein twee spoorwegarbeiders, die dwars over de rails een mand met viseh wilden wegdragen, overreden. De een was onmiddellijk dood, den ander werd het gcheele rechterbeen afgereden. Beiden waren gcliuwd en vaders van talrijke gezinnen. Ongelukken. Een zich aan boord van de lichter Maria II te Amsterdam bevindend bootwerker werd door het plotseling vallen van den mast zoodanig getroffen, dat de dood onmiddellijk intrad. Hij is naar het gasthuis vervoerd. Maandagnamiddag is het 7-jarig zoon tje van Van D. te Tiel vóór den ingang van de R. Kath. school onder een hittenkar geraakt en enkele minuten na het ongeval overleden. In de Heerenstraat te Groningen is de oud-Indische ambtenaar, de heer Th. van Olfen, door de tram letterlijk middendoor gereden. De slag l>ü Kirk-Kilissé. Bij Kirk-Kilissé, oostelijk van Adrianopel, heeft de groote botsing plaats tusschen Bul garen en Turken.... Daar wordt op het oogenblik of is slag ge leverd: en deze slag zal hoogstwaarschijnlijk al van een beslissenden invloed zijn. Tot op het oogenblik loopen de berichten niet verder dan tot de vreeselijke worsteling, waarbij zeker een half millioen soldaten te genover elkaar in bet veld staan, onbeslist is. Beide partijen hebben voordeeleu behaald, zoo geeft een bericht uit Sofia aan, aan beide zijden zijn vele dooden gevallen. Een later bericht zegt, dat de huitenforten van Kirk-Kilissé al gevallen zijn in handen der Bulgaren Als deze slag wordt gewonnen, ligt voor Czaar Ferdinand de weg naar Constantino- pel open Maar de Turken zullen geen kamp geven. Reeds nu melden verschillende berichten Van coiuespondenten dat er wordt gevochten op leven en dood. De Turken verdedigen zich met den moed der wanhoop: zoo lezen we een verhaal van de inneming van een blokhuis hij Kilissé, waarin 80 Turken lagen. Ofschoon de Bulgaren liet blokhuis ten slotte wisten in brand te steken, vuurden de doodelijk ge wonde Turken nog uit de brandende pui- nen.... geen enkele gaf zich overl De actie der drie andero rijken. Volgens een telegram uit Belgrado rukken do Serviërs in het Sandzjak verder voort en hebben zij hoop, zich bü Bjelopolje met de Montenegrijnen te kunnen vcreenigen. Een ander Servisch legerkorps is onder het leveren van verwoede gevechten, waarhij zoowel Turken als -Serviërs belangrijke ver liezen leden, in de richting van Uskuh ver der voortgerukt. De Grieken rukten van Elassona noord waarts: voor bijzonderheden zie men het Tweede Blad. Bijzonder nieuws is er heden niet: het is de stilte voor den storm! -v. De Russische troonopvolger. De eenige zoon van bet Russische keizers- paar is ernstig ziek. Drie dagen geleden moet blinde darmontsteking geconstateerd zijn. De St. Petersburgsche chirurg, Feodo- rof, werd telegrafisch naar Spala ontboden. Er wordt zelfs verzekerd, dat de Czaar de audiëntie met Sasonof moest afbreken, om dat hij dringend aan het ziekbed van zijn zoon werd geroepen. Een ooi-logs-mop. De „Figaro" spot: „De juffrouw van den bakker in het quartier Latin, vriendelijk: „Wat blieft meneer?" „De Servische student, grimmig: „Hal- ve-maant jes 1" („Croissants".: dc bekende ontbijtbroodjes). ACTIE DER METAALBEWERKERS. Door de landelijke federatie van de Me taalbewerkers is cenigen tijd geleden aan de patroons in de metaalindustrie het ver zoek gedaan met ingang van 1 October het uurloon met 3 cent te verlioogen'. Van geen enkele zijde is daarop echter een gunstig antwoord ingekomen. Inmiddels heeft de Katholieke Vereeni- ging van Metaalbewerkers aan hare zuster organisaties een voorstel gedaan om te be sluiten tot oprichting van een permanent comité, samengesteld uit de verschillende yereenigingen. Daarover zullen de ledenver gaderingen nu eerstdaags beraadslagen. In den Alg. Ned. Metaaibewerkersbond zal den leden een voorstel tot samenwerking worden gedaan. Bij de voorioopige besprekingen tusschen de besturen, kon de Alg. Ned. Metaaibewer kersbond zich evenwel niet vercenigen met den eisch om de Federatie, wier ledental en finaneieele bijdrage dientengevolge helft kleiner is dan dat van den Bond, dè'nzelfden invloed toe te kennen. Ook wordt als eisch voor de samenwer king gesteld, dat de Federatie zieli zal ont trekken aan de loon-actic, die zij op eigen verantwoordelijkheid is begonnen. STAKING ELEGTRiCIENS GEËINDIGD. Gisteravond is liet vredesverdrag getee- kend tusschen de firma Alberts en Kluft en hare stakende electriciens. Terwijl dc firma door het aanbieden van dc voorwaarden, ge noegen nam met de mondelinge uitlegging van de arbitrage-commissie, verklaarden de werklieden bunnerszijds, dat de schriftelij ke overeenkomst van April door de firma niet overtreden was. Heden wordt het werk hervat. HALFWEG. Ongeval. Maandagavond omstreeks zes uur liet de chauffeur van Dr. Melchior van hier gedurende het vullen van het ben zinereservoir van de auto eenige druppels benzine op een daarbijstaand lampje vallen waardoor de geheele voorraad benzine in brand raakte. De chauffeur had de tegenwoordigheid van geest de bus naar buiten 1b gooien, waar door erger werd voorkomen. Hij had zijn beide handen hierbij echter deerlijk gebrand. IJMUIDEN. De Haringvisschrij. Alhier kwam binnen de haringjager YH 388 Uffa met 300 manden versclie en gezouten haring. ZANDVOORT. G e g u n d. Door den architect J. H. W. Leliman is bij onderhandsche aanbeste ding aan den heer A. Koper alhier, gegund, het bouwen van een villa te Zandvoort. Een strooper gepakt. Door den jachtopzich ter W. v. d. Linden is proees-verbaal opge maakt tegen C. K., koopman, wonende te Haarlem, die in het jachtveld bezig was door middel van buidels en twee fretten konijnen te bemachtigen. BENNEBROEK. Personalia. Voor het theoretisch genees kundig examen aan de Universiteit te Lei den, slaagde de heer J. H. Smidt van Gel der, alhier. was op villa „Belle 'Alliance™ vruchten te kapen. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Opening van den Nat. TooneelwcdstrijiL Gisteravond had de feestelijke opening in Café Flora plaats. De zaal was voor deze ge legenheid lief met groen en bloemen ver sierd. De voorzitter der vereen!ging, de heer J. van Houten Jr., hield een openingsrede, kort resumeerende wat door de vereeniging in deze "5 jaren is gewerkt en hoe zij niet slechts gewonnen heeft in ledental (thans zijn 6 dames en 16 heeren werkende leden), doch vooral in de sympathie der hui-gerij, waarvoor spreker hartelijk dank betuigt. Hierna verklaarde spr. den wedstrijd voor geopend. Thans verschenen 25 jonge meisjes van 4—12 jaar op het tooneel, gekleed in vijf verschillende kleuren: deze zongen onder di rectie van den heer C. Joh. Bakker Jzn. eeni ge welkomstliederen, die luide werden toege juicht. Hierop volgde opvoering van het blij spel „Buttinger en Zoon of een wereld vol vergissingen" in 4 bedrijven. Er werd zeer goed spel geleverd. NOORD WIJK 't Wonderhennetje van den heer W. Beüt, waarvan we indertijd (in Aug.) meldden, dat het op den leeftijd van zoowat 4 maanden de eerste eieren legde, heeft nu voor de twee de maal getoond, dat het een buitengewoon begaafd en vroeg ontwikkeld kippetje is 't diertje heeft deze week 5 kuikentjes uitge bracht. Op een leeftijd van 5maand is het moeder van 5 aardige beestjes. RÜksluinbouwwintcrcursus. Gisterenavond is do eerte les gegeven van den tweejarigen rijkstuinbouwwintercursus, in het leven ge roepen door de afd. Noord wijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De cursus vangt aan met 21 leerlingen. De lessen zul len gegeven worden op Dinsdag-, Woensdag en Vrijdagavond. De heer J. Boumer van Sassenheim, die les geeft in scheikunde, be mestingsleer en kennis van den grond, is hoofd van den cursus. De heer A. Enderna van Noördwijkerhont geeft les in plant-, dier en natuurkunde, de lieer W. v. d. Laan van Voorhout onderwijst de practijk van de cul tuur. HAARLEMMERMEER. Op de flesch. De sedert jaren bestaan hebbende Chr. Gemengde zangvereeniging te Nieuw-Vennep, die vroeger bij haar uit voeringen altijd veel belangstelling onder vond, is door gebrek aan werkende leden, ontbonden. Arbeiders-vraag! Tengevolge liet kleinere aantal vreemde werklieden dat thans in on zen polder de bietencampagne meemaakt, in tegenstelling met vorige jaren, beginnen al vele landbouwers bevreesd te worden niet tijdig genoeg hun suikerbieten verwerkt te hebben, in verband met soms vroeg- inval lende vorst als anderszins. Het is dan ook al voorgekomen dat de eene landbouwer, door lioogei- loon enz. te bieden, ze bij een ander weglokte. Een ander landbouwer getroostte zich een reis naar Flakkee en wierf daar tegen hoog loon en vrij overtocht, eenige arbeiders aan, die gisteren arriveerden en door hem van den trein werden afgehaald. Waarschijnlijk was hij nog bang dat ze onderweg door een collega-landbouwer zouden worden inge palmd I NIEUW-VENNEP. Te water. Gisteravond geraakte dr ',it van den melkrijder H. Ruighaver door het schrikken van zijn paarden, te water. Daar de knecht geld hij zich in de kist van den wagen had om de landbouwers te betalen, was het een buitenkansje dat de eerste greep die hij in den bagger deed, de beurs met geld was. SCHOTEN. Gevonden voorwerpen. Een zwart fluwee- len damesceinluui-, een rozenkrans, een duimstok, een portemonnaie met eenige cen ten, een blauwe ceintuur, een gummiband van een kinderwagen, een metalen muilkorf, een werkkamer en een gouden medaillon. Inlichtingen zijn te bekomen ten raadhuize, op icderen werkdag tusschen 10 en 1 uur. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. Geboren: z. van H. J. Schwiir- ze en C. Bregman. SCHOTEN. Getrouwd: M. Abrahams en J. Slagtveld. J. P. Oosterveen en O. Bakker. Geboren: d. van H. C. KeukerPar- therius. d. van J. IJzerman van Stuiven- berg. d. van H. J. HouwelingOoievaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van L. van der WeeleKramer. d. van A. Jo- renSmit. d. van J. Straathof—van Grie ken. d van A. van Braak—Koopmans. Overleden: J. Hulsbos, 65 jaar. BEVERWIJK. Geboren; d. van E. Dal- meyerAmse. haven te Beverwijk met de daarbij belioo- rende werken, in één perceel. TE VERKOOPEN. Donderdag 24 October. UITGEEST Café „l)e Ooievaar" Not. Mr. Gouverne 10 uur Verkooping. De huismanswoning en bloembollenland. XJSSE Hotel De Witte Zwaan 7 uur Not. Tuymelaar Verkooping. BEVERWIJK Notaris Stroucken WA uur Vierde droge bloembollenveiling. VAN ELDERS DE DRIEVOUDIGE MOORD IN DE .VAN HOGENDORPSTRAAT. De vierde kaïner der Rechtbank te Amster dam deed gisteren uitspraak in de zaak te gen den 49-jarigen kleermaker Willem van Bilderbeek, die op Vrijdag 21 Juni in zijn woning aan de Van Hogcndörpstraat zijn drie kinderen vermoordde. Mr. De Jongh, die de zaak geleid heeft, las het vonnis voor. Alvorens daartoe over te gaan, deelde hij aan beklaagde mede, dat de Rechtbank hem veroordeeld had tot een gevangenisstraf voor den tijd van twin tig jaren. (Het O.M. had levenslange gevangenisstraf geëischt). Dc uitspraak van het vonnis maakte geen zichtbaren indruk op den beklaagde en de voorlezing ervan hoorde hij onveranderlijk met gebogen hoofd aan. EEN VERGIFTIGINGSKWESTIE. Dc Rechtbank te Assen heeft Antje Phi lips, beschuldigd van poging tot vergiftiging van haren echtgenoot Roelof Abbing, buiten vervolging gesteld, met last tot invrijheid stelling. Zooals men weet, werd zij in hech tenis genomen op beschuldiging van haar man, als zou zij in zijn soep vergiftigde be- standdeelen gedaan hebben. Leonardus Kloppenburg (van Huissen), van de Orde der Minderbroeders. Het plechtig afscheid zal plaats hebben in de Parochiekerk van den H. Antonjus van Padua te Rotterdam (Boschje), Dinsdagmor gen den öen November op een nader te bepalen uur. BETALINGEN IN HERBERGEN. Het bestuur van het Limburgsch Kruls- verbond beeft een adres gericht tot den mi nister van financiën, waarin de aandachl wordt gevestigd op het feit, dat de zitda« gen van ontvangers der directe belastingen in verschillende dorpen van Limburg gehou den worden in herbergen. Adressant meent, dat daardoor het herbergbezoek en het drank gebruik bij vele belastingbetalers worden be vorderd en verzoekt derhalve om maatrege len te nemen, dat die zitdagen worden gehou» den ten gemeentehuize of in een ander drank- vrij lokaal. DE „KATHOLIEKE ILLUSTRATIE" van deze week bevat de volgende PLATEN: Prof. Dr. Schrijnen. De intree rede van Prof. Dr. J. Schrijnen. Verkeerde keuze. Kijkjes van den Balkan (11). Het vre desverdrag te Oueliy geteekend. Vogelschie ten in Nuland (N.-Br.) In afwachting. Een gouden jubileum als koorzanger. Een zon derling gevormde 6traatlocnmotief. Onze oorlogscorrespondent. Z. K. H. Prins Hen drik te Groningen. Een driedubbel zilveren collectanten-jubileum. Vijftig jaren gemeen teraadslid. Rebus. TEKST: Bij het portret van Prof. Dr. Joa Schrijnen. Verkeerde keuze (vervolg). De Ka tholieke Illustratie naar het oorlogsterrein. Bü de platen. Plicht voor alles (vervolg). Een rustkuur (slot). Sint Virgilius' vaandellied Allerlei. Inhoudsopgave. EEN GESCHENK. Door den heer Mr. K. Hazelhoff is aan B. en W. van Amsterdam medegedeeld, dat de heer Jan Herman van Eeghen, aan de gemeente Amsterdam een bewijs willende ge ven van zijn steeds onverminderde belang stelling voor en verknochtheid aan de stad zijner geboorte: haar ten geschenke aan biedt verschillende kunstwerken. De meeste der kunstwerken zijn geduren de vele jaren ten toon gesteld geweest in het Stedelijk Museum, tot welks stichting de schenker op milde wijze heeft medegewerkt. GEVRAAGD. Drukkers. C. N. Teulings, den Bosch. Bakkersknecht. J. Hamesma, Breda. Bakkersknecht. Intern. Wed. E. Oostveen, Vreeburg 26, Utrecht. Bakkersknecht. J. W. Roodeurijs, Noordwijk. Dienstbode. Rozengracht 76boven, A'dain. Keukenmeid. Mevr. Paanakker, Keizersgr. 70, Amsterdam. Baas-Fitter. Gasfabriek. Soil, vóór 30 Oct. by den Bnrgem., Edam. Dienstbode. Rector Scheepers, Boreulo. Meisje manufacturen. H. v. d. Meer, Berkel. Dienstbode. J. Beensterboer, hakker, Heeme- kerk* Dienstbode. D. Paay, Bongert, Andijk. Dienstbode. C. Kieft, Heer Hugowaard. Boerenknecht. H. van Kampen, Heur. Dienstbode. Anna Paulownastraat 35, den Haag. Dienstbode. Stationsweg 101, den Haag. 5de Geneesheer. Inwonend. Gesticht Voor burg, Vught. Soil, vóór 1 Nov. Coll. v. Reg. v. d. Godsbuizen, 's Bosch. Strijksters. M. J. van Leuven, Kampers. 59. W-M-ityi-onw. Oosterstraat 1. HILLEGOM. De Nieuwe Broodfabriek. Het bestuur der coöperatieve Broodbakkerij „On derling Belang" alhier, had de vriendelijkheid ons in haar nieuw gebouw aan de Van den Endelaan rond te leiden. Het geheel voldoet aan de meest scherpe eischen wat betreft doelmatigheid en hygiëne. De eigenlijke bak kerij is zeer ruim, 't daglicht heeft ruim schoots gelegenheid binnen te komen, ter wijl de ventilatie niets te wenseken overlaat. Er staan twee licetc luohtovens, waarvan in elk 225 wittebrooden of 480 pond tarwebrood kan worden gebakken. Aan een der ovens is een stoom-apparaat, tot verwarming der Be stuurskamer; stoom op den rijsbak, de beide ovens en ook kan er de melk door worden gewarmd. In dc werkplaats staan drie trog gen van 1.80 M. en één van 3 M., benevens twee werkbanken belegd met houtgraniet. Er is een broodmagazijn, waar 3600 pond brood geplaatst kan worden; daarachter be vindt zich de karrenremise, overdekte stand plaats voor vijf handkarren. Het meclpakhuis biedt bergplaats aan 40000 pond meel. Er is een afzonderlijke kleedkamer voor het personeel, bestaande uit een meester bakker, vier volwassen gezellen en één leer ling. In de bakkerij zijn vier gaslampen. Op den zolder is een water-reservoir van 5 M3. dat de verschillende lokaliteiten van water voorziet. De schoorsteen met kap heeft eene lengte vah 15 M. De vereeniging heeft eer van hare onderneming 1 Jonge dief. Gisteren werd een 12-jarige jon gen on heeterdaad betrapt, terwijl liü bezig De eerste ontwikkelingsavond in dit sei zoen vanwege den R.K. Volksbond zal ge houden worden op Woensdag 30 October 's avonds half 8, waarop wederom als spreker, zal optreden- de WelEerw. Adviseur met het onderwerp „De Katholieke Kerk en het Katholiek Onderwijs." St. Isitlorus. Gisteravond hield de Bloe- mistwerkliedenvereeniging „St. Isidorus" een goed bezochte vergadering. Na het ge bed opende de voorzitter de vergadering, waarna de notulen werden gelezen en goed gekeurd. Aan de orde was thans de behandeling van het antwoord op de prijsvraag 1911: „Welke soorten hyacinten en tulpen zijn het best geschikt voor kamerbroei." De voorzitter zette in 't kort uiteen wel ke soorten hiervoor 't best geschikt zijn. Medegedeeld werd dat a.s. Zondag in 't Bondsgebouw te Haarlem een algemeene vergadering zal worden gehouden van den Ned. Bond van R.K. Bloemistwerklieden ter bespreking van een collectief Arbeidscon tract. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. AAN TE BESTEDEN. Donderdag 24 October. BEVERWIJK ten Raadhuize 2 uur door B. en W. het uitbaggeren van de EEN ARRESTATIE AAN DE BELGISCHE GRENS. De Bossche Rechtbank veroordeelde giste ren H. v. d. N. te Lommei (België) beklaagd wegens poging tot doodslag op Nederlandsche politie-beambten bij zijn arrestatie in het jachtveld onder Bergeijk op 28 November 1911, tot vier jaar gevangenisstraf, onder af trek van voorarrest. De eisch was 3'/2 jaar. BENOEMINGEN'. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Kampen den WelEerw. Heer C. H. A. M. Brom en tot kapelaan te Lonneker den WelEerw. Heer A. P. G. Schaepman. GOUDEN FEEST. Onder bijzondere blijken van toegenegen heid van de zijde zijner parochianen, zoowel als andere stadgenooten, heeft de ZeerEerw. pater Bénedictus Schoonbeek, pastoor van de kerk aan den Boschhout te den Haag, het halve eeuw-feest gevierd zijner, intrede in de orde van den H. Franciscus. NAAR DE MISSIE. Den 6en November a.s. vertrekken per stoomschip „Zeelandia" der Koninklijke Roll. Lloyd naar de missie van Brazilië de Zeer Eerw. Paters Stephanus Lucassen (van Rot terdam) en Zacharias van der Hoeven (van 's Gravenhage), en de Eerw. Broeders Au- Eustinus van Maar se veen fvan Utrecht) en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2