BUITENLAND BINNENLAND. NIEUWS UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. De oorlog op den Balkan. Verkoopingen, Boel- huizen, enz, Bij K. B. is met ingang van 1 Nov. DE TOESTAND. De Balgaren hebben Eski Baba, tusschen jAdrianopel en Constantinopel, ingenomen. De spoorlijn is genomen, zoodat de verbin ding fnssclicn Adrianopel en de hoofdstad is verbroken. Ook de verbinding tusschen Saloniki en Constantinopel is nu afgesneden, zoodat Turkije in Oost en West is geschei den door de Bulgaren. De terugtocht van het Turksch'e leger is afgesneden zoodat nn bij de rivier Ergane slag moet worden ge leverd. Nazim pasja, de min:ster van oorlog, heeft hot opperbevel aanvaard. ITskub is Servisch hoofdkwartier gewor den: de Serviërs jubelen. Skoetari is nog altijd niet ingenomen. Van bet Grieksehe leger in Epirus geen ihieuws. De verbazende actie der Bulgaren. lederen dag brengt nieuwe reden tot be wondering van de krijgskunst der Bulgaar-1 sehe legeraanvoerders. Inderdaad: koning Ferdinand heeft èn zijn mannen èn zijn tijd weten te kiezen! De loop der gebeurtenissen na den slag bij Kirk Kilissé is zóó geweest: de Bulgaren hebben den Oostelijken vleugel der Turken omge trokken, en rukken nu in een grooten boog op de Turksclie troepen aan, die. meer en meer teruggedrongen worden naar liet Zuid westen. De Bulgaarsche linkervleugel heeft zich zóó ontplooid, dat de spoorlijnverbin ding tussclien Constantinopel en Adrianopel is afgesneden: zoo is èn dc terugtocht der Turken op dc hoofdstad óók afgesneden èn 'Adrianopel geïsoleerd. Men zal nu spoedig van een grooten slag hooren, dat lijdt geen twijfel, en wel in de buurt van Eski Baba, dat door de Bulgaren is genomen. Het gewicht van deze inneming wordt treffend toegelicht door een telegram dat het bericht brengt, dat de Bulgaren na de hooge officieren aan één tafel zitten, waar bij echter opgemerkt moet wordeu, dat deze gemeene soldaten vaak professoren, leeraren of advocaten zijn en dat de kapitein, die door zoo'n soldaat gemoedelijk op den schouder geklopt werd, vaak een reserve-officier is, die in het gewone leven zijn ondergeschikte is. Als gewone soldaat zat daar ook aan ta fel prins Alexis Karageorgewits, een neef van den koning van Servië! Rnmenië. In Bnmenië schijnt een mobilisatie onder nomen te worden. Rumenië wil meespreken, als het op verdeelen van den buit aankomt! Egypte. Een telegram uit Constantinopel vertelt, dat volgens de „Sabat", een Egyptisch blad, de Egyptische regeering alle betrekkingen met de Balkanstaten verbrak en aan de con- snls dezer stalen hun paspoorten thuis zond. Zoodra de mogelijkheid van een aanval der Griekrehe vloot niet meer bestaan zal, wil Egypte, indien de Porte het noodzakelijk oor deelt, een leger van 18,000 man naar het too- neel van den strijd zenden. 'tZal de vraag zijn, of Engeland dit wil goedkeuren Men zie verder ons „Laatste Nieuws". De Russische kroonprins. De geruchten over den aanslag op den jon gen grootvorst vau Rusland nemen vasteren vorm aan: het tc Odessa verschijnende blad „Odetzky Listok" geeft het volgende sensa- tioneele verhaal omtrent de ziekte van den jongen Russisch en kroonprins. ,Jn bet jaar dat de prins werd geboren, 1905, had de revolutionaire partij in Rusland een agitatie verwekt, die met geweld van wa penen moest worden onderdrukt. Gedurende een straatgevecht ontving toen de anarchist Wassilieff een bajonetsteek in de linkerzijde, waardoor hij ernstig werd gewond. Hij zwoer toen, zich op den kroonprins te zullen wre ken en hij heeft woord gehouden. Met behulp vau valsclie getuigschriften en met eindeloos geduld gevoerde intrigues, gelukte het hem, een betrekking te krijgen als tuinier te Spala. Toen nu onlangs de kroonprins alleen in de laan speelde, wierp bij zich op hem en gaf hem een dolksteek in de zijde. Het kind viel op den grond, luid schreeuwend, op welk ge schreeuw eenige hofdames kwamen toegeloo- pen, die het naar het kasteel brachten, waar inneming van Eski Baba een militairen trein de artsen de wonde als zeer ernstig bescliouw- van de Turken, die voor Adrianopel be- den." stemd was, hebben aangehouden en geno men. Een ander belangrijk gevolg van de inne ming van Eski Baba is, dat. de gemeenschap tusschen Konstantinopel en Saloniki over land erdoor verbrokfen is. De twee groote steden van Turkije zijn nu van elkaar af gezonderd. Officieel heet het ongeval veroorzaakt door een val van een paard. Maar een derde lezing lijkt de meest aan nemelijke. Volgens deze zou een nihilist aan boord van het jacht „Standart" met een re volverschot den prins hebben gekwetst. Deze dankt het behoud van zijn leven daaraan, dat hij, den dader ziende, trachtte te ont- Nazim pasja, de Turksclie minister van j vluchten. Maar zijn aanvaller was hem te Oorlog is opgetreden als opperbevelhebber. ving af, eu toen de ontstelde knaap ter zijde iWaar hij precies zit weten we niet: volgens j wilde ontwijken, vuurde dc misdadiger. De kogel kwam in het onderlijf terecht eu ver oorzaakte een diepe wonde. Ofschoon de ver wonding van ernstigen aard is, is zij waar schijnlijk niet levensgevaarlijk. In de ver warring, die op den aanslag volgde, gelukte het den dader, zich met een touw langs zij van de „Standart" neer tc laten en zwem mende aan land te komen. Reeds is hij over de Russische grenzen gevlucht. Door toedoen van den dader zelf Averd de aanslag buiten de hofkringen bekend. Admiraal Sjagin was niet aan boord van het keizerlijke jacht, toen de aanslag plaats had, maar hij is ervoor verantwoordelijk, vooral omdat de dader op liet jacht is gekomen door toedoen van een zekere juffrouw Sokoloff, met wie de admi raal in betrekking stond. Een Encycliek over (le Duitsclie vakvcrceni- gingen. Dc „Köln. Volksztg." schrijft dat de aan- gek'ondige encycliek van den Paus over de „Gewerkscliaften" reeds in handen van de Duitsehe bisschoppen is. Dit Pauselijk rond schrijven aldus het blad zal naar de „Hildesheimisiche Ztg." uit vertrouwbare bron zegt vernomen te hebben, direct na de bisschoppen-conferentie te Fulda (welke op 4 November gehouden wordt) gepubliceerd worden. De Duitsclie Vertaling zal op de conferentie nagezien en getoetst worden, op dat, schrijft de „Köln. Volksztg.", misschien niet zonder bewustzijn van schuld „niet we derom valsclie vertalingen in omloop zou den komen." Over don inhoud van de encycliek kan op het oogenblik, zegt het blad, slechts wor den medegedeeld, dat de Heilige Vader, al moet hij ook de zuiver confessioneele Averk- lieden-organisaties als den meest wensclielij- ken vorm van organisatie erkennen, toch rekening houdt met Duitsehe toestanden en het lid-zijn van Katholieke werklieden van inter-confessioneele vakvereenigingen niet afkeurt. Van bijzondere beteekenis zou de zinsnede zijn, waarin er op gewezen >vordt, dat de tegenstanders A*an Christelijke „Gewerk scliaften" geen reclit hebben, de rechtgeloo- vigheid van de Katholieken, die daar lid van zijn, in twijfel te trekken, of hen in een minder gunstig licht te stellen. (Maasb.) een telegram uit Gonstantinopci liecft hij aan den sultan een telegram gezonden, Waarin hij zegt, dat hij of als overwinnaar zal terugkceren of op het slagveld zal sneu velen. Zijn tegenwoordigheid op het oorlogstoo- nccl heeft, naar gemeld wordt, groote geest drift onder de troepen, bij wie hij zeer po pulair is, gewekt. De heldenmoed der Bulgaren. De Bulgaren strijden met ongeloofclijken heldenmoed, en heel het Bulgaarsche volk staat aan de zijde van het leger. Om een staaltje te noemen A-an de wijze waarop liet \*olk de lasten van den krijg draagt Geen doodcnlijst wordt openbaar gemaakt geen bulletin maakt na elk gevecht het aan tal dooden en gewonden bekend. Zoo luidt het onverbiddelijke bevel. Geen moeder kent liet lot van haar zoon; geen vrouw weet of haar man nog leeft Heel Bulgarije wacht af: en als de over winning, waarop ieder hoopt, er zijn zal, dón zal men de dooden tevens betreuren 1 De Serviërs rukken al maar voort! De Serviërs bezetten gisteren Mitrovitza In het Sandjak Novibazar. De „Koln. Ztg." bericht, dat koning Peter zich met den gunschen generalen staf naar ÜJskub zal begeven, waar het lioofdkAvartier .van liet Servische leger opgeslagen zal wor den. Ook de minister-president, Pasitsch, zal daarheen vertrekken. Over de verrichtingen van het leger lezen we nog een bericht uit Belgrado, dat het Turksclie leger, dat van Uskub op Tetowo terugtrok, zich aan de Servische cavalerie heeft overgegeven en de Avapenen heeft uit geleverd. Honderd drie en twintig kanonnen vielen den Serviërs in handen. De kracht van het Turksebe leger, bij Koe- manowo verslagen, blijkt ten eenenmale ge broken te zijn. De Turken trekken van Istip terug. De bevolking van Istip heeft de wa penen opgevat en is tegen de Turken opge staan. Volgens officieele berichten veroorzaakte de lievigheid van de aanvallen der Serviërs onder de Turksebe troepen te Koemanowo een zoodanige verwarring, dat de Turksclie officieren alle beheerscbing OA-er de troepen verloren en de terugtocht ontaardde in een wilde vlucht iu alle richtingen, naar Veles en Retovo. De cavalerie achtervolgde de Turksebe vluchtelingen, die de kanonnen iu DE KAMERVERKIEZING TE OMMEN. •Bij de herstemming, gisteren in het Dis den "steek lieïen'en" zeff's"de bes^nuingnièt Ommen gehouden, is gekozen de ühr redden. Hist, lieer Mr. de baron Mackay met 4305 Sjefket pasja zelf, moet den slag geleid ste™men; a?rlieey van der (A-H.) hebben verkreeir 3551 stemmen. Meer djaii 1000 gewonde Serviërs kAvamcn gisteren te Belgrado aan. De geestdrift der Serviërs. De oorlogscorrepsondeut van de Lokal-An- zeiger seint uit Wranja, het hoofdkwartier,1 der Vegte "(A.-R.) 3440 stemmen, o.m. het volgende: Ik ben heden van uit Nisj naar het hoofdkwartier te Wranja geguan verkreeg 3551 stemmen. Bij de eerste stemming Averden uitge bracht 7040 stemmen. Daarvan verkregen de heeren Mr. D. Fock (U. L.) 1406, A. B. Kleerekoopcr (S.D.A.P.) 306, Mr. A. E. ba ron Mackay (C. H.) 1888 en Mr. H. van PROV. STATENVERKIEZING ZUID- HOLLAND, Door de R. K'. Kiesvereeniging te Rijs wijk is candidaat gesteld voor, de Prov. Staten Mr. A. M. de Groot uit 's-Gravert- hage. De lieer, van Marrewijk" werd tweede candidaat. SOUVEREINITEIT VAN ITALIë OVER TRIPOLIS. Nederland heeft de souvereiniteit van Ita lië over Tripolis en Cyrenaika erkend. DE HEER MACKAY. De driedubbele bonding van den beer Mackay, die eerst een kamercandidateur voor Ommen weigerde, daarna weigerde eenige inlichtingen te geven op gestelde vragen om treilt zijn candidatuur, en ten slotte het ka merlidmaatschap zal aanvaarden wanneer de, hem door de Ghristeliik-historisehe aange boden zetel, hem ten deel valt, beeft wel ont stemming gewekt in 'den lande. Door een aantal leden der anti-revolution- naire kiesvereeniging te 's-Gravenhage is aan het Bondsbestuur een schrijven gezonden waarin verzocht wordt een bondsvergadering te beleggen ten einde te bespreken de hou ding van den heer Mackay lid van den Ge meenteraad, lid van de Provinciale Staten, thans candidaat voor de Tweede Kamer in het district Ommen. HET ROODE KRUIS EN DE BALKAN OORLOG. Men verzoekt te melden, dat het hoofd comité' van het Nederlandsche Roode Kruis gaarne giften, voedingsmiddelen en versna peringen voor de uit te zenden ambulance naar Griekenland zal aanvaarden. Ook de andere Balkanlanden zullen daar mede worden bedacht. Niet aangenomen worden: tabak, sigaren, W)ïn> geestrijke dranken en koeken. Giften in geld kunnen gezonden worden een het reeds bekend gemaakte adres van den secretaris van het hoofdcomité, Lange Voorhout 6; giften in goederen aan de kli niek van het Nederlandsche Roode Kruis, Jan van Nassaustraat 12, 's Gravenhage. DE CHINEEZEN OP JAVA. De „Handelsbld."-eorrespondent te Batavia seinde d.d. gisteren: „Ook te Che-ribon hebben botsingen plaats gehad tusschen Arabieren en Cliineezen. Twee Chineezen en een Javaan werden daarbij gedood, terwijl 23 lieden werden ge wond. De toko's zijn er gesloten. Gisterenmorgen had te Oheribon eene her haling der relletjes plaats. Er vielen drie dooden." Herten-tragedie. In den hertenkamp van hel Park van Kol te Utrecht is Vrijdag een droevige tragedie afgespeeld. Het mannetjes hert, in woede ontstoken wijl het A'rouwtjes- bert door eenige kinderen geA'oederd was ge worden, heeft met zijn vorstelijk gewei zijn AA-ettelijke ega dusdanig toegetakeld, dat de arme mishandelde gistermorgen is afgemaakt moeten worden. Met bet oog op het humeur van het mannetjes-hert wordt dan ook aan de bezoekers verzocht den hertenkamp niet te naderen, noch de andere herten te voederen. (U. D.) Kookplaag. Door eenige ingezetenen van Purmerend waren bij Ged. Staten klachten ingezonden omtrent den hinder, dien zij on dervonden van den rook der locomotieven vau de Tweede Noord-Hollandsehe Tramweg- maatschappij. In de concessie indertijd aan genoemde maatschappij verleend, was de be paling opgenomen, dat de locomotieven ge voed zouden worden met weinig rookgevend materiaal. Ged. Staten hebben de klacht in het algemeen gegrond bevonden en aan adres santen meegedeeld, dat maatregelen in AToor- bereiding zijn om er verbetering in te bren gen. „Hbld." Stranding. De boot, welke Zaterdag door den mist te Egmond aan Zee gestrand is, is gebleken de Noorselie vrachtboot „Dis" te zijn. Zondagmorgen is het gelukt de boot met behulp van vier sleepbooten en met eigen kracht los te krijgen. De boot is naar IJniui- den vertrokken. Ongeluk. Zondagavond omstreeks half acht is op Halfweg in de Beemster door de Noord-Hollandsche Tram overreden eu ge dood de onderwijzer, oud-Oost-Indisch ambte naar Karbaat. Het ongeluk had plaats bij het instappen in de tram. Karbaat was ongehuwd. Treffend is, wat de „Msb." verhaalt. Za terdagmiddag zijn 31 leden van de Algern. R. K. Propagandaelub „Leo XIII" te Rotter dam naar Noordwijkerhout vertrokken, om in het retraitehuis St. Clemens aldaar een retraite te gaan honden. Onder hen beA'ond zich de heer J. Cornelissen, uit de Tuinder- straat te Rotterdam. Toen men hem gister morgen in het retraitebuis kwam wekken, kreeg men, na herhaaldelijk kloppen aan de deur, geen antwoord terug, zoodat men be sloot zijn cel binnen te gaan. Men vond den beer Cornelissen dood te bed, vermoedelijk tengevolge A-an- een hartsverlamniiing. De beer Cornelissen is 50 jaar, gehuwd en zon der kinderen. en heb een stad gevondeu in overwinnings vreugde. Reeds op den eindeloos langen rit hoorde men van station tot station gunstige berichten voor de Serviërs en daar men langs een landweg naar Nisj verscheidene traus- porten van gevangenen zag trekken, kon men aan het succes der Serviërs niet twijfe len. In Wranja vormt het hotel Wranja een niet-officieel hoofdkwartier. Hier drinkt al les naast elkaar en hier nemen hooge officie ren en vrijwillige soldaten na de vermoeie nissen van den dag hun maaltijd en hier UIT DE STAATS COURANT. benoemd tot adj.-secr. van het hoofdcomité der ver. „Het Ned. Roode Kruis", M. R. baron Bentinck, 's Gravenhage, res. le luit. 3de reg. huzaren. Bij K. B. is aan M. Smallegange, Wol- pliaertsdijk, op verzoek, eei'A ol ontslag ver leend als dijkgraaf van den Egbert-Petrus- polder. Bij K. B. is aan H. L. K. van den Steen, Spanbroek, op verzoek, eervol ont slag verleend als heemraad A-an het ambacht gaan de laatste oorlogsberichten van mond J van Westfriesland, gen. de Vier Noorder tot mond. Men «iet geinecno soldaten met'koggen .VERKOCHT. HAARLEM. "Uitslag der veiling van on roerende goederen in het „Algemeen ,Ver kooplokaal" op Maandag 28 Oct. j.l. 1. Een perceel Wei- of Hooiland iu de Spieringhornerbinnenpolder Gem. Sloten. 2. Als voren. 3. Als voren. 4. Als voren. 5. Als voren. 6. Als voren. 7. Als voren. 8. Als voren. 9. Als voren. 10. Als voren. Pereeelen 1 en 2, gecom. J. C. v. d. Bergh f 6495. Pereeelen 3 en f 4050. Pereeelen 5 en 6, gecomb. P. Hoogeveen f 7150. Pereeelen 7 en 8, gecomb. M. Joles f 6115. Pereeelen 9 en 10, gecomb. J. v. Wouden berg f 6900. 24 pereeelen Bouwterrein, alle gelegen aan de Lcidschevaart, gem. Heemstede; benevens één perceel Weiland, gel. ten Westen van de 4 gecomb. E. J. Klop vorige pereeelen werden gekocht te zamenéén kind worde betaald f 0.15 (thatfs f ö.löj door P. Hoogeveen voor f 21370. TE VERKOOPEN. Woensdag 30 October. BEVERWIJK Hotel de Zon 12 uur Not. G. D. Boerlage Verkooping van oen huis met boltuin, gelegen aan de Koninsrstr. 164 BLOEMEND A AL. GezondheldsconinffSsie. Van het verhan delde der in October gehouden vergadering der Gezondheidscommissie gezeteld te Bloe mendaal vermelden wij het navolgende: De heer Sclierpenberg, chemicus van het Koloniaal Museum te Haarlem ter vergade ring gekomen, deelt mede, dat road-oil een petroleum-distillaat is en organische stoffen', voornamelijk uit koolwaterstof bestaande, bevat. Deze viscote stof droogt niet op. Be sloten wordt dat het deskundig lid der com missie deze zaak nog verder zal onderzoe ken. Besloten werd in zake klacht drinkwater Tramweg no. 15, Aerdcnhout, B. en W- gemotiveerd advies tc zenden. De mededeeling van den deskundige over derioleering bij het huis aan den Bloemen- daalscheweg no. 142, wordt voor kennisge ving aangenomen. Voor wat betreft Haarlemmcrliede en Spaarnwoude Avordt besloten aan den des kundige op te dragen de Avoningstaten na voor twee kinderen 25 cent (nu f 0.1.5)ctriö kinderen f 0.30 (nu f 0.20). Openbare werken. Tegen het wegnomen van het aanplak-' bord op het Prctoriaplein, bestaat bij B. en W. geen bezwaar. B. en W. stellen voor! een opzichter-teekenaar. voor vast aan td stellen op f 600 salaris. De commissie stelt voor om de Icostori voor vernieuwing van straten te dekken' door liet aangaan eener geldleening. Verder, wordt voorgesteld het nog bruikbari? mate- j riaal der Schalkburgerkade aan te Avonden tot verbetering van dc Paul Krugerkade. Door de commissie is gevraagd of het uitgetrokken bedrag van f 2000 voldoende werd geacht voor de allernoodieste herstel lingen aan de straten. B. en W. antwoor den dat dit slechts Amldoende is voor de aller- noodigste werken verdeeld als: een straten maker ad f 15 per week, en hulp-stratenma ker ad f 12 per week en voor losse arbei ders cn materialen f 620De commissie stel de de A-raag of er bezwaar is,om voor het ge- lieele politie-personeel dezelfde uniform voor to schrijven en eventueel een onderschei- dingsteeken vast te stellen. Het wijzigen echter van de uniform gaat met kosten gepaard, zeggen B. en W. De commissie wil voor het geheele politiepersoneel dezelf de uniform. Hot ligt in de bedoeling van B. en W. om Avanneer dc waterleiding in de gemeente komt ter uitbreiding van het materiaal voor de brandspuit eene leening aan te gaan als buitengewone uitgave. Salarisverhooging. Met liet oog op de bekrompen gemeente- te zien. De verzonden brief aan B. en ,W. in zake j financiën vindt de commissie geen vrijheid het afbreken A-an perceel wijk C no. 45,om nu «alarisverlioogingen uit te trekken, wordt goedgekeurd. j hoezeer zij er de wensehelijklieid van er- Besloten Avordt dat in zake klacht drink'- voor verschillende takken van dienst, water Nic Beetsstraat no. 4rood, een moii-stelt alleen voor te herzien de sala- ster water zal worden genomen ter keuring, ''rissen van onderwijzers en die der werklie- In zake stank slootje Bronsteeweg te den- Voor de werklieden wordt voorgesteld Heemstede, Av-orclt besloten tc trachten deze }10t minimum loon tc doen bedragen f 13; zaak in der minne te regelen en wordt de zaak in handen van den deskundige gesteld. Naar aanleiding van de klacht over drink water in liet huis aan de Camplaan no. 51, wordt door het betrokken lid medegedeeld, dat de eigenaar liet perceel op de gemeente- waterleiding zal doen aansluiten. Het ontwerp - bouv plan A-aii Schoten Aran den inspecteur D. E. Wentinlc, Avordt goed gekeurd en dienovereenkomstig zal worden geadviseerd aan B. en W., nadat de heeren Pauw en Van den Arend het met den Bur gemeester hebben besproken. Naar aanleiding van het niet goedkeuren der rekening over 1911 door B. en W. van Bloemendaal, wordt besloten dc beslissing van gedeputeerde staten in te roepen. De ingekomen brieven over de raming voor 1913 worden voor kennisgeving aange nomen. Besloten wordt naar aanleiding van de ingekomen besmetlelijke-ziektenkaarten, 'n nader onderzoek in te stellen, Haarlemmerliede c.a. allereerst te SCHOTEN. De Gemeentebegrooting. Hedenavond worden in de raadsvergade ring de begrootingen voor het dienstjaar. 1913 voor gemeente en gasfabriek behan deld, althans zij staan op do agenda ver meld, want dat men met de behandeling ge reed zal komen zal wel een vrome wenseh blijken \-an de persniensclien. De commissie, die de begrooting onder zocht, heeft eenige voorstellen gedaan en enkele vragen gesteld in verband met den staat van huishouding der gemeente. Ook van verschillende raadsleden zijn voorstel len ingekomen, zooals wij reeds mededeel den. Belastingen. De commissie heeft de vraag gesteld of de verordening van de Hondenbelasting door middel van kohieren geen lioogere op brengst tengevolge zou hebben. B. en jW", achten zulk een invordering niet gewenscht, omdat velen daardoor de belasting zouden kunnen ontduiken, gezien den tijd, die ver loopt tusschen het maken, goedkeuren, af kondigen enz. der kohieren. Nog is er een bezwaar met het oog op de reeds vastgestel de verordening. De raad sprak zich reeds vroeger uit voor geen ko'iier. De commissie vraagt echter in verband met dit a'ntAvoord een scherpe contróle tegen ontduiking Aran belastingen. Gem. reiniging. Er bestaan practische bezwaren voor de ver hooging van de jaarwedde van den deur waarder en een mogelijk minder strenge vervolging. B. en W. geven in ovenveging een gelieel voorstel in te dienen hieromtrent De commissie wenscht B. en W. op te dra gen een onderzoek in te stellen of voor het vervolg de vervolgingskosten niet tot gelijk liet uurloon 21 en 8 ct. Dit zal een verhoo ging medebrengen op de betreffende post van f 150. Diversen. De commissie Avenscbt een nieuw artikel toe te A-ocgen aan de begvooting n.l. „ver tering door commissies en vergaderingen" cn hiervoor f 50 uit te trekken. Voorts acht de commissie het wensclielijk een commissie tot bijstand van B. on W. in het beheer der geldmiddelen te benoemen. Zij Avenscht B. en ,W. uit te noodigen daartoe een voorstel te doen. Begiooting gasfabriek. De minderheid der commissie stelt voor, het gas over den gewonen meter op 6Va' ct. per M3 tc bengenr dus te verlagen met een halven cent. De verlaging van den betreffenden post zou hierdoor bedragen f 1395. Waar over liet dienstjaar 1911 met verlies is gewerkt en 1912 A\rinst gemaakt Avordt, maar deze moet verminderd worden met het verlies over 191.1, en Avaar men nog in het onzekere verkeert voor 1913 omtrent de kolenprijzen in verband met de mijnwerkersstakingen in Duitscliland en Engeland, wordt geadviseerd geen verlaging van dezen gasprijs aan te nemen. lil het algemeen acht de commissie het Avensclielijk dat B. en W. een onderzoek instellen naar de mogelijkheid van verlaging van den gasprijs voor drijfkracht. Verder Avordt voorgesteld het salaris vaü den Directeur dei' gasfabriek met f 250 te verlioogen, maar dan de toegestane Vs pCt. der bruto winst te doen vervallen. Eindelijk wensclit de commissie de be grooting der gasfabriek aangevuld te zien' met een memoriepost „kraelitAverktuigen". B. en ,W. hebben daartegen geen princi- pieele bezwaren. De commissie stelt dan voor onder nader te regelen voorwaarden het gebruik van krachtwerktuigen ten be hoeve van klein-industrieel bedrijf gemak kelijk te maken en wenscht B. en W. op te dragen een regeling te ontwerpen, onder welke voorwaarden zulks kan geschieden. SCH1 ET V ER EEN IG ING „GENERAAL .VAN MERLEN*\ Nationale schietwedstrijd op 12, 13, 14, 19, 20, 21, 26, 27, 28 October, 2, 3, 4, 9, 10, 11, J6, 17, 18, 23, 24 en 25 November a.s. Stand op Maandag 28 October, j.l.: Korpswedstrijd A1 -Max. 500 punten. Ingeschreven door 10 vereeuigingen. 1. Prinses Juliana, Eindhoven 396 punten. Korpswedstrijd All Max. 500 'punten. Ingeschreven door 3 vereenigingen. Eerekorps. Max. 500 punten. Ingeschre ven door 7 vereenigingen. Personeel Maximum 100 punten. 1. D. O. Houtgraaf, Bloemendaal, le S, bedrag kunnen worden geheven als in de 95, 2e S. 94 p.; 2. Gerard Luijckx, A'dam, steden. Is dit met het geval dan kan op 95^ 93; 3. j. Schoep, Elspeet, 94, 88; 4, de aangelegenheid worden teruggekomen. o. Mulder, Elspeet, 93, 91; 5. G. Jansen, Eind- Om een afzonderlijke administratie voor de gemeente-reiniging in te voeren, voelen hoven, 92, 86; 6. J. Dammer, Maassluis, 91, 93; 7. G. Dijkgraaf, Elspeet, 91, 92; 8. M. O. B. en W. niet veel, om de meerdere kosten Schippers, Maassluis, 91, 89; 9. F. A. J. daaraan verbonden. Nidschelm, A'dam, 91, 89; 10. B. Schmidt, Öndei-Avijs. 'Amsterdam, 90; 11. L. Smeenk, Haarlem, 90; De commissie stelt voor de jaartvedde van de hoofden voor beide scholen gelijk te maken en te brengen op f 1100 met drie jaarlij ksche A'erhoogingen van f 50 tot f 1400 na 18 dienstjaren. Voor vrije woning wordt f 250 toegestaan. De jaanvedden van de on derwijzers worden voorgesteld op een mini mum Aran f 700 met 6 driejaarlij ksche ver- 12. W. F. H. Stark, Amsterdam 89; 13. M. W. Michels, Amsterdam, 88; 14. Pb. Kaem- mcrer, den Haag, 8715. K. M. Thomas, Scheveningen, 86; 16. W. Waalewijn, Haar lem, 83; 17. J. A. M. Stolk, Haarlem, 81; 18. C. Zaal, Bodegraven 77. Eerewedstrijd Maximum 100 punten. 1. Paul Roozen, Overveen, le S. 97, 2e S. 95 hoogingen van f 50 tot een maximum van 2. H. J. Bouman, Haarlem, 96, 95, 918. f 1000 na 18 dienstjaren. Voor lioofdacteGerard Luijckx, Amsterdam, 96, 95, 89; 4, wordt f 100; voor verplichte lioofdacte f 200L. Smeenk, Haarlem, 94; 6. F. A. J. Nid- meer gegeven. Verder voor gehuwde onder- schelm, Amsterdam, 92; 6. H. J. van den wijzers op 28-jarigen leeftijd f 125 verlioo- Burg, Haarlem, 91; 7. W. F. H. Stark, Am- ging voor. huishuur. Dit voorstel is gedaan sterdam, 89; 8. W. H. Bakker, Amsterdam 87, door den heer Hooij. I11 ons nummer van Vaste baan wedstrijd Maximum 200 p. gisteren maakten wij melding van een voor-3 L H. J. van den Burg, Haarlem 193; stel tot salarisverhooging van onderwijzers 2. H. J. Bouman, Haarlem, 192; 8. Gerard door den heer Verton. B. en W. jneenen Luijckx, Amsterdam, 190, 94; 4. W. H. Bak- dat wanneer een verhooging wordt voorge- ker, Amsterdam 190, 89; 5. H. M. Koene, steld van onderwijzers, dit eveneens in even- de Lie, 188; 6. P. H. Rueck, 'den Haag, 184; rediglieid moet geschieden met de wedden 7. L. W. Slierendrecht, den Haag, 180; 8« van het personeel en de ambtenaren ter. G. W. O. v. Essen, Haarlem, 174; 9. B. H. secretarie. j Wezenaar, Bloemendaal 167. Het komt de commissie billijk' voor een i .Vrije Baan. Maximum 200 puntert. kleine A-erhooging in te voeren van het 1. H. J. v. d. Burg, Haarlem, 198 p. schoolgeld. Wellicht, zegt zij, zou een even-.2. H. J. Bouman, Haarlem, 197, 98, 97, 97, 97, redige schoolgeldheffing de voorkeur ver dienen, doch hieraan schijnen practische be- ZAvaren verbonden. Zij stelt voor de veror dening te wijzigen in deze voege dat voor 97; 3. Paul Roozen, Overveen 197, 98, 97, 97; 4. Gerard Luijckx, Amsterdam, 197, 97, 97, 97 5. J. A. Rijkens, Amsterdam, 197, 97, 97; 6. F. A. J. Nidschelm, A'dam, 197, 96, 961

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2