NU DE KOUDE DAGEN NADEREN RONA Cacao BINNENLAND. Van hou fan's NIEUWS UIT OEN OMTREK. l Ingezonden Mededelingen. De Reden van den Roem der Pink Pillen is dat men er zooveel goeds van zegt. Ililll Houdt Uwe kinderen gezond en warm door hun S morgens, 's middags en 's avonds een kopje te geven. Het bevat niet alleen vele voedende bestanddeelen, maar het volle vetgehalte (cacaoboter) verwarmt ook het lichaam. Daarbij zeer lichtverteerbaar. Losse berichten. De winter is op den Balkan losgeko men. Bij Skoetari ligt de sneeuw meters hoog op de bergen. Vandaar geen krijgs verrichtingen. De Parijsclie Excelsior meldt te weten dat Sasonof thans besloten is om te eischen, dat Konetantinopel aan Turkije zal blijven. Men zou de rechten van Djlië en Oosten rijk op Albanië erkennen, fi: rest van de veroveringen van de Balkans-aten moet hun gelaten worden. De cholera is in Constantinopel uitge broken, en ook in het Turksche leger bij Tsjataldzja heerscht cholera. In het station te Stamboel zijn 400 bedden geïsoleerd voor eholeralijders. Suis zeer bezwaarlijk op het genomen Re- sluit kan terugkeeren. In de wandelgangen werden allerlei ver moedens geopperd omtrent de gevolgen van het gebeurde, men geloofde echter, dat de regeering-, met het oog op de crisis in het Oosten, niet zal aftreden. En dit wordt ook beveeiigd, want naar een ander Reuterbe- richi mededeelt van gezaghebbende zijde, lieert de regeering bei-hhen niet af te tre den naar aanleiding van het niet verwach te resultaat van deze stemming. .1 Hoe Engeland de ziekteverzekering regelt. Berichten uit Engeland melden, dat nam een goede schatting in het volgende jaar voor de verzekering tegen ziekte de ver hooging van de bezoldiging der dokters met 1,650,000 pd. st. inbegrepen ruim 6,000000 pd. st. zal kosten en nog 766,000 pd. st-. voor de verzekering tegen werkloosheid. Dat is bij elkaar ruim 84 millioen gulden per jaar. Hierbij is nog niet gerekend op de kosten van gebouwen, drukwerk eu papier. En bij ons wordt door liberalen en socia listen getoornd, dat de Minister precies het zelfde stelsel hier wil invoeren! Politieke onlusten in Brazilië. In de hoofdstad van den staat Ceara heb ben, volgens Iïeutertelegrammen, ernstige gebeurtenissen plaats gehad, die bet gevolg zouden zijn van politieke partijtwisten. Hui zen en fabrieken van de familieleden van den oud-president Accloty zijn in brand ge stoken, en sommige afgevaardigden werden door het gepeupel mishandeld. Een nieuw ministerie in België. De katholfeke afgevaardigde Paul Segers heeft, naar men nit Brussel meldt, de por tefeuille van het nieuwe ministerie voor Ma rine en Handel, hem door den koning aan geboden, aanvaard. Fransche bandieten. Wij meldden in ons Tweede Blad van den inval, die gemaskerde Bandieten in het post kantoor van Bezons hebben gedaan. De veiligheidsdienst meende reden te heb ben om aan te nemen, dat de daders te vin den zouden zijn in de „Idéé libre", een anar chistisch lokaal iu de rue Clichy te Parijs. Besloten werd tot een inval en, voorzien van schilden eu revolvers, toog men erop nit. Wel werden drie individuen gearresteerd, doch spoedig bleken het niet de gezoehten te zijn. Eenige uren later werd echter een anar chist gevangen genomen, Ibanez Indalescio, genaamd Denis, eu geboren te Sidi-Ben-Ab- bis in Algiers. De politie verdenkt hem sterk de hand te hebben gehad in de moordpartij te Bezous. Op zijn rechterhand werden ver schillende kwetsuren en krabbels ontdekt en bij een huiszoeking kwamen bestofte kleede- Ten voor den dag en een browning. De ko gels, welke in het lichaam van den doodge schoten postdirecteur Carpier zijn gevonden, zyu van hetzelfde kaliber. Carpier werd ge dood, terwijl hij de kas verdedigde, waaruit zijn vrouw bij het binnendringen der ban dieten het bankpapier had genomen en in veiligheid gebracht. Hun geheele buit be droeg 388 frs. Een der vrouwelijke beambten van het postkantoor, benevens de 16-jarige zoon van den directeur, meenen in Ibanez een der bandieten te herkennen! Een nederlaag voor het Engelsche ministerie. De Engelsche regeering heeft gisteren in het Lagerhuis een onverwachte nederlaag geleden. De Reutertelegrammen uit Londen berichten er het navolgende over: Sir Fre derick Banbury, een unionist, diende een amendement in, bepalende dat het bedrag, dat overeenkomstig de Home Rule-wet dooi de Britsche schatkist aan dc Iersche zal worden betaald, niet hooger zal mogen zijn dan 2.500.000 p.st. jaarlijks. Er werd slechts weinig gewicht gehecht aan dit amende ment, dat Herbert Samuel, die het namens de regeering bestreed, onredelijk noemde en de liberalen hadden niet het minste ver moeden, dat de oppositie een onverwachten aanval op touw had gezet. Gewoonlijk zijn er 's Maandags bij het begin der zitting be trekkelijk weinig leden aanwezig, nu echter had de oppositie een menigte leden bijeen- getrommeld. Na een zeer korte discussie ging 't Huis over tot stemming over het amendement en reeds eenigen tijd voor de cijfers wer den medegedeeld, was bekend, dat de regee ring een nederlaag had geleden 1 Er Steeg luid gejuich op uit den wan delgang, waar de unionisten hunne stem men hadden geteld. Onder groote opgewon denheid traden de leden daarna het Buis weder binnen. Toen Banbury binnenkwam en van den ambtenaar van het Huis een opgave van het aantal uitgebrachte stemmen ontving, uit welke bleek, dat zijn amendement was aangenomen, barstte de oppositie los in een wild gejuich. De unionisten stonden op, joel den, wierpen hunne hoeden in de lucht en het duurde eenigen tijd, voor officieel de uitslag van de stemming kon worden me degedeeld. Toen bleek, dat het amendement met 228 tegen 206 stemmen was aangenomen. Het huis werd daarop te midden van een ftlgemcene opgewondenheid verdaagd. Daarop volgden wederom uitbarstingen van enthousiasme bij de oppositie. Bonar Law stond op en nam daarbij de leiding. De eerste minister Asquith, die bij de stemming afwezig was geweest, wercl on middellijk gehaaid en stelde, na een con ferentie met d en chief whip, verdaging van het debat voor. Toen dus was gebleken, dat de regeering in een moeilijk parket was gebracht, begon de oppositie opnieuw uitbundig te juichen en toen Asquith het Huis verliet, werd er geroepen: „Adieu, gij wordt buiten ver wacht, gij komt nooit terug." De motie tot verdaging werd aangenomen en het Huis ging uiteen. Onmiddellijk daarna werd er ministerraad gehouden ter behandeling van den toestand. Er zijn ernstige technische moeilijkheden ontstaan door de geleden nederlaag, daar ten gevolge van het amendement de andere financieels bepalingen van de Home Rule in de war kunnen .worden gebracht en het De tallooze zieken door de Pink Pillen genezen, die ons hunne genezing aankondi gen, vermelden in hun brief meestal wat hen er toe heeft gebracht de Pink Pillen te gaan gebruiken. Nu 'eens is het een dokter die ze heeft aanbevolen, dan de apotheker; een an der maal is het een vriend of een buurman die er door genezen is. Weer anderen laten zich op meer algemeene wijze uit en zeggen eenvoudig: „Men zegt er zooveel goeds van"; en men spreekt niet van een geneesmiddel dan indien het geneest. Men spreekt niet van middelen die niet genezen; men heeft geen gelegenheid daarover te spreken. Het is wijl men zoo veel goeds van de Pink Pillen zegt dat Mej, Nelly van Grie ken ze heeft genomen en genezen is. De heer en mevrouw van Grieken, wonende Jacob van Lennepstraat 254, te Amsterdam, schre ven ons: „Onze dochter Nelly, oud 17 jaren, is ge durende meerdere maanden ziek geweest. Door bleekzucht aangetast, lijdende aan zwak te, terneergeslagenheid en gebrek aan eet lust, verviel het arme meisje zichtbaar. Men had ons zoo gunstig over de Pink Pillen gesproken, dat wij ze haar hebben willen doen gebruiken, te eer daar alle middelen die wij beproefd hadden, zonder uitwerking waren gebleven. De Pink Pillen echter heb ben aan onze dochter een volmaakt nor male gezondheid weergegeven, en wij be tuigen u daarover al onze voldoening." De Pink Pillen kunnen niets anders dan goed doen. Zij geven bloed en krachten en versterken het zenuwstelsel. Zij geven eet lust, Bevorderen de spijsvertering, bezorgen een kal men en herstellenden slaap, regelen de tijden, doen dé zenuwpijnen en de schele hoofdpijn verdwijnen, geven een frissche kleur en, door de volkomen opname van het voedsel te verzekeren, spieren en kracht. JHR. DR. H. M. VAN WEEDE. Gisteren heeft onder overgroote belangstel ling te Weeneu de begrafenis plaats gehad van den plotseling overleden Nederlandschen gezantschapssecretaris jhr. dr. H. M. van Weede. Tegenwoordig waren vertegenwoor digers van verschillende aartshertogen en de aartshertogin Maria Jozefa, bijna alle le den van het corps diplomatique enz. en vele hoogwaardigheidsbekleders. DE „GELDERLAND". Volgens ambtelijk bericht is liet pantser- schip „Gelderland" gisteravond te Smyrna aangekomen. Van onzen gezant te Konstan- tinopel werd mededeeling ontvangen dat de Turksche.Regeering de Firman had verleend oru met dit oorlogschip door de Dardauellen naar Konstantinopel te varen. Reuter seint uit Smyrna d.d. 11 Nov.: De „Gelderland" is van hier vertrokken, nadat de commandant het verzoek had ont vangen zich ten spoedigste naar Konstan- tiopel te hegeven. HET ROODE KRUIS. Door bemiddeling van het Roode Kruis in Ned.-Indië is 10,000 ter beschikking gesteld van het Ned. Roode Kruis ten behoeve van de ambulance naar Turkije. FEDERATIE VAN R. K. MIDDEN- STANDSBONDEN. „Naar men ons meldt, zoo lezen Wij in „Het Huisgezin", is de te Utrecht gestichte Federatie van R. K. Middenstandsbonden, waarvan de heer Frencken te Oosterhout, voorzitter der Hanze in het Bisdom Breda, voorzitter is, door het doorluchtig Episco paat niet goedgekeurd. „Zooals men weet, was tot deze Federatie, welker geschiedenis heel wat stof heeft op gejaagd, de Hanze in het Bisdom Haarlem niet toegetreden," Wij kunnen hieromtrent het volgende me- dedeelen Het Hoogwaardig Episcopaat heeft aan de bedoelde „Federatie" inderdaad de goedkeu ring geweigerd, waar de bestuurders om vroe gen aan Z. D. H. de Aartsbisschop. Tevens is door het Hoogw. Episcopaat me degedeeld, dat de éérst-gestichte Federatie (waaraan de Haarlemsche Diocesane medege werkt heeft) tot dusverre de goedkeuring van het Episcopaat nog niet gevraagd had wat ook niet kon gebeuren, daar prac- tisch deze eerste Federatie immers niet meer bestaat. Met het oog hierop heeft het Hoogw. Epis copaat als zijn wensch te kennen gegeven, dat een Federatie van alle Diocesane Bonden met inbegrip van Limburg moge tot stand komen van nieuws af, terwijl de verschillende Bonden daartoe met elkaar in overleg dienen te treden door middel van personen of afgevaardigden die niet ge moeid zijn in de geschillen welke tot dusverre deze Federatie-stichting hebben beroerd. SCHEURT DE COALITIE? Men schrijft uit Amsterdam aan de „Maas bode".: Naar wij van alleszins bevoegde zijde ver nemen heeft dezer dagen de voorzitter van een der afdeelingen van de R. K. Kiesvereeni- ging alhier met een lid van het hoofdbestuur der Christelijk Historische Unie geconfereerd over het stellen van een Roomschen eandi- daat bij de .verkiezingen van 1918. Bedoel de voorman der Christelijk Historische partij zeide hieromtrent geen enkele toezegging te kunnen doen, omdat, gezien de z.i. staats socialistische ideeën van Minister Talma, ge steund door het overgroote deel der tegen woordige rechterzijde, het lang niet vast staat of de christelijk-historische partij geneigd is, nogmaals tot het vormen van een coalitie als de thans bestaande, mee te werken. Gevraagd naar de dan aan te nemen hou ding in een Amsterdamsch district, waar mo menteel een Christelijk-Historisch candidaat staat en waar de rechtsche zetel door de so cialisten ernstig wordt bedreigd, meende be doeld lid der Chr. bist. partij zich te moeten reserveeren, omdat z.i. daaromtrent nog geen gedragslijn kon worden vastgesteld. Daar het hier geldt een man, wiens advie zen voor de samenwerking der christelijke partijen bij de verkiezingen van groot belang zijn, meenen wij in de huidige omstandighe den goed te doen deze verklaring te publi- ceeren en te vragen: Iaat er opheldering ko men, voor het te laat is. EEN NED. R. K. VROUWENBOND. Er hebben in de laatste dagen verschillen de berichten de ronde gedaan door de R. K. Pers over dit onderwerp. Alle min of meer onjuist. „Het Huisgezin" geeft nu een lezing, die wij volkomen als de juiste kunnen beves tigen „Men bericht ons, dat door elk der Bis schoppen in hun diocees dames zullen worden aangewezen om voor een R. K. Vrouwenbond te gaan werken, dat de R. K. Vrouwenorga nisatie zal staan op den grondslag der K. S. A., doch een zelfstandig lichaam zal vor men, dus in hoofdzaak geheel vrij zal zijn van het Centraal Bureau. Wel zal prof. Aengencnt algemeen adviseur der K. S. A., tevens al gemeen adviseur worden van de Vrouwen organisatie. De indeeling zal zijn als bij de K. S. A.: er zullen afdeelingen worden opgericht en deze vereenigd in een R. K. Vrouwenbond". Wij kunnen hieraan toevoegen, dat in het Utrechtsche Diocees de ZeerEerw. Heer Pas toor B. A. de Wit is aangewezen om volgens de hierboven gestelde regelen de Vrouwen organisatie te grondvesten: reeds zijn eenige Dames door Z.Eerw. belast met de organi satie. Voor het Diocees Haarlem zijn nog geen da- des aangewezen. Men weet dat door sommigen vroeger getracht is buiten de Bisschoppen om een R. K. Vrouwenbond te stichtendeze zon derlinge poging is door den hierboven ge- melden vorm van organisatie nu voorgoed van de baan. PEST OP JAVA. Een Regeeringstelegram d.d. gisteren be treffende pestgevallen op Java van 23 Octo ber tot en met 5 November meldt: Afdeeling Malang 82 nieuwe pestgevallen, 21 dooden. Van de gerapporteerde zieken der vorige periode overleden er nog 2 te Toeloenga- goeng-, 2 te Madioen, 5 te Ngawi, 1 te Soe- rabaja; 5 doodelijke gevallen te Kediri, 42 nieuwe gevallen, 43 dooden; in de vorige pe riode nog 3 doodelijke gevallen; te P»ree en Kraksaan ieder ééu pestgeval. ONRUST OP BORNEO. De Handelsblad-correspondent te Batavia seint d.d. gisteren: De civiel-gezaghe'ober van Bengkaj'ari'g, die uitgerukt was om de hoofdaanleggers van het verzet in hechtenis te nemen, wordt volgens geruchten vermist. De controleur van Ngabang is ingesloten. Morgen gaan troepen naar Landak. DE SANTA «BARBARA PHOSPHAAT- MIJN VERKOCHT. De correspondent van de N. B. Crt. te Wil lemstad seint: De Santa Barbara Phosphaatmjjn is hij den openharen verkoop voor 600,000 toege wezen aan den eenigen bieder de firma Hope Co. te msterdam. •00» milium Moord. Gistermorgen is de 72-jarige we duwe Vermeulen, wonende in de Manrits- straat te Rotterdam, gewnrgd geworden in hare woning, beroofd van hare kostbaarhe den. By onderzoek bleek dat de bovenburen naar hun schatting omstreeks middernacht in het benedenhuis gegil, gestommel en het dichtslaan van een deur gehoord hebben. De doodo vrouw werd geheel gekleed op haar rug liggende in de gang gevonden: aan haar hals waren striemen en vingerafdrukken zichtbaar. Uit de woning worden behalve een bank biljet van 40.—, volgens de Msb. vermist een vrij groot dames cyliuder-horloge, een één-strengs gouden dames-halsketting, een oud zilveren heeren-liorloge, een gouden hee- ren horlogeketting, een gladde, gouden da- mesring, 11 tienstuiverstukken, eenige stui vers of dubbeltjes van Willem I, en eenige oude koperen Nederlandsche munten. Een oud gebruik. Door een brigadier van de Rijksveldwacht werd Zondag te Hoorn proces-verb. opgemaakt tegen iemand die vee naar de Hoornsche koemarkt geleid de. De politie deed dit op grond van de wet, die niet toelaat op Zondag markt te houden. Op de officieele aanplakbiljetten is vermeld, dat de groote najaarskoemarkt op 11 No vember wordt gehouden. Ook op de kwitan ties van het marktgeld is voor het vee, dat Zondags wordt aangevoerd, als datum 11 No vember vermeld. Doch reeds sedert jaren wordt ook do Zondag aan den marktdag- voorafgaande, als marktdag beschouwd. Voor twee jaar is van katholieke zijde een poging aangewend om de Zondagsmarkten in Alk maar en Hoorn af te schaffen, doch zonder Succes. Dc rechter zal thans te heslissen hebben, of het honden van een markt op Zondag rechtsgeldig is of niet. Hbld. De storm van gisteren. De storm van gistermiddag heeft een groot gèdeelte van Rotterdam onder water gezet. Het water, dat reeds op vrij lioogen stand stond, wies gis teravond vijf uur nog buitengewoon dooi den lievigen woedenden storm. Om kwart voor zessen stonden Haringvliet, Nieuwe Ha ven, Geldersclie Kade, Wijnhaven, Leuveha- ven geheel blank. Ook de Blaak stond onder water met zijn riviertjes, gevormd door de Nieuwstraat, Keizerstraat, Molensteeg, Hang, Visschersdijk enz. Het tramverkeer was hij- na op alle lijnen gestremd. Ook in andere steden heeft de stórm wat onheil gebracht, maar over het algemeen is het nog al los geloopen. Het ongeluk in de stadsgracht te Zut- phen. Omtrent het verdrinken van den kor poraal-wielrijder te Zutphen, lezen wij na der in de „Zutphensche Crt." dc volgende bijzonderheden: De compagnie van de militaire wielrijders, een dertig man, ongeveer, hield Zaterdag middag van kwart over twee tot drie uur een gewone oefening in het oversteken van de Gracht. Soms wordt die gecombineerd tot een roei- en drijf oefening; daar de boot' reeds opgeborgen was, werd er alleen drijf- oefening gehouden en was- er geen boot aanwezig. De oefening geschiedt op zoogenaamde drijfzakken, d.w.z. waterdichte zakken die van boven gevuld worden met stroo; dan gorden er twee halve aaneen verbonden en op zoo'n drijfzak van twee en een halve k drie meter lang en lVa meter breed ne men gewoonlijk zes man plaats om over te steken: zoo'n zak heeft een draagvermogen van 500 K.G. Zaterdag nu was de oefening bijna af ge loopen. Bijna allen waren heen en terug gegaan; de laatste zak zou van den Jacob Damsingel naar de kazernekant gaan. Deze zak was door slechts drie man bezet: kor poraal Biets uit Ami. cm en de miliciens Maatman en Welle, beiden uit Zutphen. Daar zij de laatste waren, brachten ze de lijn mee, die voor aan de zak werd gebonden en waaraan de zak naar den kant getrok ken werd. Midden in de Gracht had het ongeluk plaats. De zak kantelde, vermoedelijk door een onvoorzichtige beweging van een dei- manschappen, en alle drie raakten te wa ter. Maatman kon goed zwemmen en redde zich zelf. Welle had dezen zomer les gehad bij de compagnie en kon zich even Jboven houden. Hij werd gered rloor den mitlicien korporaal Joustra, die met nog 7 andere wielrijders lj,et voorbeeld hadden gevolgd van kapt. Hilwig en onmiddellijk te water waren gegaan. Korporaal Joustra sleepte den drenkeling in de richting van den wal waar hij door den kapitein Averd overgeno men en naar den kant gebracht. Korp. Piets kon niet voldoende zwemmen; hij zonk onmiddellijk naar de diepte en kAvam niet weer boven. De boot werd uit de caA^alerieloods ge haald en met een 5-tal dreggen werd ge- vischt. Het werd 4 uur vóór het lijk boven gehaald werd. De officier van gezondheid, dr. Bruinier, wien getelefoneerd was, paste in de zie kenkamer nog een uur de kunstmatige adem haling toe maar het mocht niet baten. Het onderzoek in deze zaak wordt geleid door den kapitein der marechaussee, Hen heer Dangerman Grootepas. Dit onderzoek zal moeten uitmaken of hier van schuld sprake kon zijn. Het oversteken van water op zoohi drijf zak wordt niet als gevaarlijk beschouwd. Meer dan eens is de compagnie met de rijwielen bij zich op zulke drijfzakken den IJsel overgestoken, zooals bijv. bij de Ba- ronsbergen, hij „den Engel" aan de Steeg enz. Dan wordt de lijn overgebracht door een boot. Van andere zijde meldt men aan genoemd blad nog het volgende: Eenige miliciens begonnen hij 'de laatste oefening de lijn uit te loopen, in den ge wonen pas. De punt van den drijfzak ging iets naar beneden, wat niet verontrustend was, dat gebeurt vaak, maar opeens ging de punt naar boven. De veronderstelling ligt voor do hand, dat de manschappen iets naar achteren zijn gaan verzitten, moge- terover en alle drie mannen schoven te lijk onbeAvust. Toen ging de zak geheel ach- water. Lafaard. Zaterdagavond werd te Venlo de Zeereerw. heer Deken, die een zieke van de H.H. Sacramenten ging voorzien, tot tweemaal toe door drie soldaten gemo lesteerd. De namen der „helden" zijn aan den garnizoenscommandant gerapporteerd. Het 'is te hopen, dat zij hun straf niet zullen ontgaan, schrijft de Msb. xInbraak. Gisternacht werd té Venray ingebroken in het klcedingmagazijn van Gebr. Jenhcn, Avaarbij voor circa 1' 150 aan goederen werd ontvreemd, De dieven schij nen zich door indrukken van een glasruit toegang verschaft te hebben. De politie doet onderzoek, maar het mocht tot dusverre nog niet gelukken de daders te ontdekken. 8CHOTEN. xJaarfeestvergadering Nederl. R. K. Volksbond. Onze afdeeling van bovenge- noemden bond, hield j.l. Zondagavond hare eerste feestvergadering van dit jaar. Na dat de vergadering door den Voorzitter, den lieer Huijboom, Avas geopend, waarbij deze verschillende mededeelingen omtrent de af- cleelirig deed, o.a. het toetreden ■'Van een tiental leden alsmede eenige donateurs, was liet woord aan de lieereii Rederijkers. Op gevoerd werden een drama in drie bedrij ven alsmede een blijspel. Naar onze mee- ning en die van zeer velen, zijn nog zelden zoo goed de stukken tot hun recht geko men als Zondagavond. Eveneens was de keus zeer gelukkig. Wij kunnen dan ook allen, die j.l. Zondagavond niet aanwezig waren, aansporen deze opvoering te gaan bij wo nen, BLOEMENDAAL, xBlocmendaalsciie School vereeniging. Op Woensdag 27 November 1912 zal in het schoolgebouw der Bloemend. Schoolvereeni- ging eene buitengewone vergadering van aandeelhouders worden gehouden waar o.a. zal behandeld worden een voorstel tot ver koop der school aan de. gemeente Bloemen- daal, ZANDVOORT. De storm welke alhier gewoed heeft, joeg de golven tot aan den duinrand. De zee stond hoog en leverde een interessant gezicht op. HEEMSTEDE. Jaarfeesten in den R. K. Volks bond. Weer en wind trotseerend had een groot aantal leden met hunne dames en in- troducé's zich Zondag- en Maandagavond be geven naar ons R. K. Vereenigingsgebouw om de jaarfeesten van den Bond mede te vieren. De symphatieke voorzitter, de heer A. v. Glabbeek zette in zijn kort openings-woordi den tegenAvoordigen toestand van onze afdee ling uiteen. Met voldoening mag op het af- geloopen jaar worden teruggezien. De feeste lijkheden waren ditmaal al bijzonder afwis selend. Over de verschillende nummers der Harmonie niets dan lof. In de gymnastiek- vereeniging is ook duidelijk vooruitgang te bespeuren en de beide stukjes der tooneelis- ten liepen ook zeer goed van stapel, 't Waren werkelijk gezellige feestavonden. .GEMEENTEZAKEN. Ambtenaren Gal' fabriek en Water leiding. x— Voorgesteld wordt een verordening tot regeling van de indeeling, bezoldiging en wijze van benoeming van de ambtenaren en beambten bij de Gasfabriek en de-Duinwater leiding. Art. I zegt dat de jaarlijkscho be zoldiging van den directeur der gemeente- gasfabriek en Duinwaterleiding bij afzonder lijk raadsbesluit wordt vastgesteld. De jaarlijksche bezoldiging bedraagt voor: a. Assistent min. f 1000.max. f 1200. b. Boekhouder min. f 900.max. f 1100. c. lsten Klerk min. f 600.max. f 800.J d. 2üen Klerk min. f 300.max. f 500.5 e. Kantoorbediende min. f 200.max. f 300; f. Hoofdfitter-Magm. min. f 832.—, max. f 936. Behalve zijne jaarwedde geniet de sub f bedoelde beambte vrij gebruik van eene ver plichte dienstwoning en vrij gebruik van ga», cokes en duinwater tot een maximum van resp. 600 M3., 40 H.L. en 30 M3. HEEMSKERK. Door het onweder. Toen gieterenmor gen tijdens een hevige bui, een felle semstraat door de lucht kliefde, terstond e", volgd door, een zwaren donderslag, kwb' Zij ztin verkrijgbaar k 1.75 per doos en f9 per zes (loosen bij het Generaal-üepM der Pink Pillen, van Eeghcnlaan 22, huis te Amsterdam: voor Hnarlem en Omstreken bij d9 firma's J. J. Göppiugcr Groote Houtstraat 147a, W. A. 8chonten, dro gist te Liaae. Enverder bij verschillende Apothekers en drogisten, Vooraf gaat een man op een drijfzak de lijn overbrengen die van dc' eërie zijde naai de andere gespannen wordt en waarlangs de manschappen op den drijfzak zich over trekken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2