BINNENLAND. BUITENL A ND. Kerknieuws. BETREKKI NGGIDS STADSNIEUWS. De oorlog op den Balkan. n Minister üanalejas in Madrid vermoord goed voorzitter wordt verlangd. Spr. achtte de keuze een buitengewoon gelukkige, om- Jat met groot vertrouwen alle belangen van de afdeeling aan den heer Smulders kun nen worden toevertrouwd. De geestelijk ad viseur feliciteerde de voorzitter met zijne benoeming en betuigde met voldoening te genwoordig te zijn bij deze eerste vergade ring, die de heer Smulders leidt. De heer Smulders dankte den geestelijk adviseur voor de vriendelijke woorden en knoopte daaraan een krachtige opwekking vast dat de leden door trouw hun plichten van organisatie-mannen te vervullen om zoo doende niet alleen de maatschappelijke toe standen van elk in het bijzonder te ver beteren, maar ook de toestanden der maat schappij in het algemeen, en daarom de afdeeling tot een zeer krachtige te maken. Er werden twee nieuwe leden geïnstal leerd. - De behandeling van de wijzigingen in Reglement en Statuten van den Bond werd aangehouden en eene commissie benoemd om de wijzigingen in studie te nemen. Op 1 December wordt te Rotterdam 'de algemeene vergadering gehouden van den Bond. Tot afgevaardigde naar die algemeene ver gadering werd benoemd de heer C. Dijt, tot plaatsvervanger de heer P. Dijt. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. INSTANTANEETJES VAN PE STRAAT. Pe vechtlustige slager. Slagersjongens rijden altijd op de fiets. En altijd hard, heel hard, rammelend hard. Dat schijnt traditie. Zoo ook m ij n slagers-jongen, d.w.z. de held van dit instantanéétje. Hij kwam den hopk om van de Lange Hee renstraat, en wou den Kruisweg op vliegen. Waar net kwam er een meubelmakerswagen \an, met een jongen die 'm duwde. En de slagersjongen, die in ongemotiveer de vaart als naar gewoonte voortstoof, vloog pardoes op het linkerwiel van den meubel- makerswagen, en keilde door den modder op den Kruisweg, en z'n fiets slierde weg, tegen den rand van 't trottoir op, dat de witte mand voorop, gapend open-vloog. Toen gebeurde 't drama. De slagersjongen was vechtlustig, en vloog den menbelmakersjongen tegen het lijf- I» minder dan geen tijd had de laatste een mep tegen 't linkeroor te pakken, dat het bloedde, en wit van kwaadaardigheid stond de slager te dreigen en te dreinen, zoodat de meubelmakersjongen, die wel wègwou, wat angstig werd, en alleen bleef om z'n figuur Totdat.... Ik vertelde al dat de mand van de fiets was gestild, en open-vloog tegen den rand van het trottoir. Een Haarlemsehe straathond van 't soort dat meneer Boreel zoo graag wou opge ruimd zien had 't gemerkt, en vlug had- ie, terwijl de slager vechtlustig dreigde, de kans schoon gezien en de karbonaden of de lapjes en de biefstuk en de rollade, buitge maakt. En net stond-ie zich (de hond meen ik) te verslikken in z'n gulzigheid aan 't rauwe heerlijke vleesch, toen de slagersjongen in al z'n kwaadaardigheid' plots 't schrikke lijke merkte.... De vechterij was uit, en wat voor verwen- schingen er toen gekomen zijn uit den mond van den slager tegen den gulzigen hond 't is toch het beest z'n natuur, zei een juffrouw nit de buurt dat zal ik hier niet vertellen! PROGRAMMA voor de orgelbespeling in de Groote- of St.- Bavo-kerk alhier, op Donderdag 14 Nov. a.s. des nam. van 2 tot 3 uur, door den heer L. Robert 1. Fantasie, J. P. Swcelinck; 2. Kleines flarmonisches Labyrinth, J. S. Bach; Introi- tus. Centrum. Exitus; 3. Consolation, Max Reger; 4. Eerste en tweede gedeelte uit de lste Sonate, Alex. Guilmant. (Allegro en Pastorale); 5. Andantino, Cés. Franck; 6. Sortie-Etude, A. Perilhou. Duitsche leermeesters in den wind geslagen.' misdaad was, is nog onbekend. Men zegt dat Allerwege wilde men laten uitkomen, dat er een aanslag was voorgenomen op een hoo een nieuwe tijd was aangebroken en dat het gere persoonlijkheid, maar omdat dit niet stelsel van Machmoed Sjefket en de Duit- kon, koos men den minister-president tot sehe invloed afgedaan hebben. j slachtoffer. In een later telegram meldt dezelfde cor-| De koning was een der eersten, die zich in respondent, dat hij van diplomatieke zijde het ministerie begaven na, den aanslag. Hij vernomen heeft, dat de troepen volgens eenwerd bij zijn terugkomst hartelijk door het bericht van Nazim pasja niet tot oprukken volk toegejuicht. In alle kringen wordt de te bewegen zijn en naar Konstantinopel misdaad veroordeeld. Garcia Pietro is tot trachten terug te gaan. Zondag is daar weer tijdelijk voorzitter van den ministerraad be een heele trein met vluchtende soldaten, on der aanvoering van officieren, aangekomen noemd, Het kabinet-Canalejas kwam 9 Februari Dat is al een heel ongunstige voorstelling! 1910 aan het bewind, nadat het liberale ka- hinet Moret was afgetreden tengevolge van Oostenrijk en Servië.oneenigheid in de liberale partij. Onder zijn Natuurlijk treedt nu het geschil tusschen ™'nister-presidentsehap hadden plaats de Oostenrijk en Servië weer méér op den voor-onlusten te Barcelona; de groote grond. Dat Oostenrijk krachtig ontreedt, i stakju£ in het Noorden van Spanje; de Ka- hebben wij al herhaaldelijk gezegd. Toch be hoeft dit geen pessimisme te wekken of ge dachten aan een algemeenen oorlog te voe- merdebatten over Ferrer; de Spaansch-Ma- rokkaansche overeenkomst. Voor de Katholieke zaak had deze Katho den. Wii vinden dat héél juist uiteengezet liel:e minister echter wel wat meer kunnen in een Duitscb blad, dat betoogt dat juist c'0€11 de manier waarop nu de zaken staan, juist het feit dat het drievoudig verbond geen twijfel laat en het ernstige van zijn bedoelin gen, waardoor het een snelle beslissing uit lokt. een langdurige crisis, die een voortdu rend gevaar zou zijn, zal verhinderen. Ook Rusland wordt er door afgeschrikt om het tot het handhaven van zijn prestige bij de Balkanstaten, ring eens met een drei gende houding te probeeren. Heel Europa heeft er politiek eu econo misch belang hij, dat Oostenrijk thans het gunstige oogenblik tot doorzetten gebruikt en de stemming in Servië is nn, na de ge makkelijke overwinning op de Turken, zoo danig, dat alléén de krachtigste middelen iets zullen-mitwerken. Vanuit dit oogpunt moet men de besluiten beschouwen, die nog te Boedapest'zullen ge nomen worden. En welke zullen deze zijn? De N. R. Crt. heeft een telegram uit Ber- BOND VAN LIMB. R. K. K1ESVER- EENIGINGEN. Door bestuursleden van Limb. R. K. Kies verenigingen is in eene te Sittard gehou den bijeenkomst besloten in beginsel tot de oprichting van een Bond van Limburg- eche R. K. Kiesverenigingen. „Msb." RECHTSCHE SAMENWERKING. Naar het „Centrum" verneemt, zijn tus schen de drie Rechtschc partijen besprekin gen ingeleid tot het samenstellen van een gemeenschappelijk program van actie voor de verkiezingen van 1913. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is met ing. van 1 Jan. eervol i n'r u,'aarin ee.n depeche ll't Boedapest aan ontheven uit zijne betrekking van ordónnans- de Lokal-Anzeiger wordt medegedeeld: officier van H. M. de Koningin lc luit. J. J. Een Hong-aarseh staatsman heeft gelegen- q. baron Van Voorst tot Voorst, van den heul gehad Daner, den president van het So- grooien staf, die in verband daarmede op dien branie, te spreken. datum wordt teruggeplaatst bij het reg. gren. U vatte zyn indrukken als volgt samen: en jagersen is in zijnen rang overgepl. bij IS aar het schijnt is Bulgarije volstrekt niet dit reg. ie luit. E. T. C. T. Motké, van over zijn bondgenooten tevreden en ook niet het 2de reg. inf., godet. bij de mil. verken- over Rusland. Rusland heeft Bulgarije op njneen geenerlei wijze ondersteund. Weliswaar heeft Bulgarije dat ook niet verwacht, maarBij K. B. is de le luit. A. W. F. Ko- Ruslnnd heeft Servië op alle mogelijke wijze ningsfeld, 10de reg. inf., ter zake van tijd. geholpen. Bulgarije voelt zich daarom in ongesteldheid op non-aetiv. gesteld, geen enkel opzicht tegenover Rusland ver- Bij K. B. is, met ing. van 1 Jan. aan plicht. Het wen sell t zijn goede betrekkingen dr jj. J. Cunaous, op verzoek, eervol met Oostenrijk-Hongarüe te handhaven. Bul- ontsiag verleend als leeraar R. H. B. S. te ganje wilde in ieder geval zijn loyaliteit en jj.oorn zijn tegemoetkomendheid tegenover Oosten rijk-Hongarije te kennen geven nog eer de kwestie van de tegemoetkoming voor Roe menië op het tapijt, gebracht werd. Danef heeft gisteren afscheid genomen van Berehtold en vertrok naar Oud-Zagora. Oin Adriaopnel. Eveneens aan de Lokal-Anzeigcr ontlee DE „KORTENAER". Het pantserschip „Kortenaer" is gisteren in Algiers aangekomen en zal van daar via Malta naar Smyrna opstoomen. Ongeluk of misdaad? In een ondiepe sloot langs de spoorbaan te Westervoort is hedenmorgen gevonden het lijk van de oö- .vt-üecus can uk .ott.u-jiii/.cgB! ouuec- 20-jarige dochter van de den spoor- wi, de ve gende telegrammen van diens beider v. d. H. te Duiven. Een taschje, DE TOESTAND. Er is heden geen hijzonder oorlogsnienws. Het bericht van het doorbreken der Tsja- tadzjalinie wordt nog niet bevestigd, wel dat Adrianopel nu weer nauwer is ingeslo ten. Het geschil tusschen Oostenrijk en Ser vië blijft stationnair. Geen oorlogsnieuws. wi) verwijzen voor het nieuws van den oorlog grootendeels naar de berichten, opge nomen in ons Tweede Blad. Wij hebben daaraan heden niets toe te voegen: als re den dat de krijgsverrichtingen niet veel ver der zijn gekomen in de laatste dagen wordt opgegeven, dat het transport vanuit Bulga rije bij den ingetreden winter zooveel moei lijkheden ondervindt. De voltooiing van den spoorweg DzjamboliKirk Kilissé over 2 weken, zal het transport aanmerkelijk ver gemakkelijken. Er werken acht duizend man Turksche krijgsgevangenen aan den spoor weg lntussehen ziet het er voor de Turken al lesbehalve mooi uit. Uit een correspondentie aan de Vossische Ztg. halen we, dat men zich aan Turksehen kant niet ontveinst, dat de toestand bij Tsjataldzja voor de Turken ho pcloos is. Het ieger is volgens den correspon dent in een bandeloozen troep veranderd. De manschappen willen niet meer vechten, zij hebben er genoeg van, om hun bloed te ver gieten voor een vaderland dat hen laat ver hongeren en de gewonden bij den weg laat omkomen! Vele soldaten houden zich schuil, om niet weder te velde behoeven te trekken. De moedeloosheid wordt verergerd door be richten over het uitbreken van cholera en hongertyfus. De Duitsche dokters doen hun uiterste best, maar stuiten op het lijdelijke verzet van de Turksche geneesheeren, die zoo ver gaan, dat zij de gewonden tegen de vreemde dokters opruien, aan wie zij voor de rest bijna al het werk overlaten. In den generalen staf en aan het ministe rie van oorlog lieerschen sedert Nazira-pasja de leiding heeft, een grenzelooze wanorde en verwarring. Men heeft eigenmachtig veran deringen gebracht in de plannen van von der Gollz. en alle waarschuwingen y.an de berichtgever hij Adrianopel: vn r>"i v. tl --------- - -T dat het meisje bij zich bad, lag aan den N^e Bulgaren hebben 7 en 8 November een J naaide ouderlüke woning groot voordeel op Adrianopel behaald. De t Duiven vervoerd. Omtrent de oorzaak van strijd werd gevoerd m den hoek, die de Ma- d on£eluk tast in het duister. vitcn on rlrv Arno unrmori on wflnr no nrlron Een aanLEcht. Volgens de „Zw. Cru. ritsa en do Arda vormen en waar de Turken nog steeds sterke posities hebben. Hier lig gen achter elkaar de dorpen Bechtsjipe en Papatepe; in den bock, die de rivieren vor men, ligt een sterk Turksch fort. Voor Bechtsjipe hadden de Turken schansen op geworpen, die van Marasj tot aan de Arda liepen en met 18 veldkanonnen bezet waren. Hiertegen richtte zich de aanval van de Bul garen. Aan den strijd namen aan Turksche zijde tien bataljons, aan Bulgaarsche zijde drie regimenten deel. De strijd begon 7 No vember met een hevig bombardement door de belegeringsbatterijen in het Noordoosten van Adrianopel. Dit bombardement had ech ter slechts een betooging ten doel om de aan dacht van de Turken van de eigenlijke plaats denkt do heer Van Dorland, secretaris van het Centraal-Comité, der Chr.-Hist. Unie in het district Ommen, er ernstig over om een aanklacht in te dienen tegen de „Standaard" wegens smaad naar aanleiding van dé arti kelen van dit blad inzake de Ommersclie Verkiezing. Een Köpenick. Gisterochtend is aan Plan G te Rotterdam volgens de N. R. Ct., een te Amsterdam wonende man aangehou den, die zich uitgeeft voor inspecteur van politie. De man heeft een mani om groote modemagazijnen te bezoeken. Hij zegt daar in opdracht van den officier van justitie te Amsterdam als inspecteur van politie te van aanval af te leiden. Om twee uur des komen om een onderzoek in te stellen naar middags veroverden de Bulgaren door bajo-een meisje, dat f 2000 zou genoten hebben netaanval hét dorp Kartal Tepe aan den van een te Amsterdam gepieegden diefstal van f 0000. Daarbij toont hij verschillende portretten, wil bepaald alle dames zien en rechter oever van de Arda, terwijl zij op den linker oever om vier uur een aanval deden op Bechtsjipe. Hun artillerie opende dezen spreken en veroorzaakt door zijn optreden aanval. Om zes uur werden na verbitterde stilstand in het bedrijf, artilleriegevechten de Turksche kanonnen j Behalve bij de firma J. en M., aan Plan tot zwijgen gebracht en de Bulgaarsche in- j c, is hij ook bij de firma B. J. V. en Zonen fauterië ging onder wederzijdsch geweervuur eil anderen geweest, en heeft overal dezelf- voorwaarts. Zij werd echter tot staan ge- de vertooning ten beste gegeven. Profijt heeft bracht. Toen hield de commandant van deDij van zijn optreden 'niet. Ook te Nijmegen, Bulgareu een toespraak. Neem, zei hij, de Arnhem, Haarlem en op andere plaatsen is Bnigaarsche^ vaandels mede en keer zonder bij op gelijke wijze opgetreden. Men ge looft met een goedaardig maar niet toere kenbaar persoon te doen te hebben, die het intusschen zaken doenden zeer lastig maakt. De man zeide op het politiebureau in de Pauwensteeg reiziger voor een Duitsche fir ma te zijn. i Botsing. Bij liet vertrek uit Amster dam van trein 67 om 1.48 uur gisterenmid- deze vaandels niet weer. Ook de bisschop van Oud-Zagora hield een toespraak tot de soldaten. Nu bestormden a< Bulgaarsche regimenten weer de Turk sche regimenten en de Turksche schansen. Bechtsjipe werd ingenomen en de Turken gingen naar Papas Tepe terug, waar zij zoo kraehtigen tegenstand boden, dat de Bulga ren deze positie eerst veroveren konden, na dat ze reserves hadden laten aanrukken. In 7 j j ïui I dag uit het station Weesperpoort naar Rot- nen nacht van 7 op 8 dezer deden de Turken (M had een £0Jing plaats met twee tegenaanvallen die hen weer in het be-ran^eeren;den trein. yan dezen werden zit van Papas Tepe brachten Maar 8 dezer vernield, terwijl van trein 67 veroverden de Bulgaren het pfaatsje defini- tief en hielden het ondanks alle inspanning ccrs en weer mnpsi van de Turken, die thans nog slechts een <Egd werd, zoodat ze te Rotterdam moesten fort aan den mond van de Arda hebben. De posities, die de Bulgaren veroverd hebben, zijn, zeer belangrijk, daar ze van daaruit Adrianopel met liun zwaar gesehut kunnen bestrijken. Luitenant Waguer, de bekende correspon dent van de Reichspost, seint echter dd. 6 worden uitgeschakeld. De storm van eergisteren. Wij ontvan gen nu meer berichten over den storm van eergisteren. In Rotterdam had men veel last van het hoog opgezwie^te water, zooals wij meldden. In den politiepost aan de Oosterkade werd November: De Bulgaren trachten hun tekort men door het Water overvallen volgens de aan belegeringsgeschut goed te maken doorN. R- Ct- Op een gegeven oogenblik kon hun hardnekkigen drang om voorwaarts te - niemand meer den post in of uit en toen het komen en hun heldhaftige, maar ontzettend j water bleef wassen, moesten de opgesloten bloedige infanterie-stormloopen. Van twee politie-agenten een toevlucht zoeken op de bataljons die een stormloop deden, kwamen cr nauwelijks twee compagnieën terug! Wij ontvingen gisteravond uit Madrid de tijding, dat toen de Spaansche minister-pre sident Canalejas zich gistermiddag naar den Ministerraad begaf, hü bij de deur van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken door een sluipmoordenaar met vier schoten is neergeschoten en gedood.... Van vlakbij vuurde de moordenaar op Ca nalejas af en richtte na zijn misdaad de re volver op zich zelf. Of hij zich dood heeft geschoten zeggen de berichten nog niet. De moordenaar heet Manuel Partinar en is uitde sleepboot opgemerkt. 1 Huesca afkomstig Welke de reden tot de' iTe Numansdorp zijn Boor. den vloed tafels. Gistermorgen werden overal kelders en huizen leeggepompt. Te Leiden is van 11 in aanbouw zijnde huizen aan de Heerenstraat de overkapping en het dak afgewaaid Het vrachtstoomschip Petrus, kapitein G. Logjes, heeft, naar het Hbl. meldt, Maandag middag met groote moeite de sleepboot Voor waarts, kapitein van Urk, binnengebracht, die op reis was van Amsterdam naar Har lingen, maar door het onklaar worden van de schroef bezuiden Enkhuizen in ontred derden toestand in de Zuiderzee ronddreef. Het ongeluk was om 8 uur 's ochtends gebeurd; eerst om half elf had de Petrus Onze trouwste en den golfslag vijf woningen aan den Zee dijk geheel weggeslagen. Te Krommenie zijn aan de Noord twee in aanbouw zijnde woningen omvergerukt door den wincl. Het schip „De Twee Gebroeders", strandde bij den haven van Lemmer. De opvarenden werden gered. Het eiland Marken is ondergeloopen. -Te Nieuwkuyk woei een stal om. De koeien konden onder de puinhoopen wor den weggehaald. Een werkman geraakte door den storm te Gorkum te water en verdronk. Van den Bosch tot Geertruidenberg staan de polders onder water. In de nabijheid van St. Annaland strandde do klipperaak van schipper de Jong. Tc Amsterdam zonk een geladen ko- lenscliuit aan de de Ruyterkade. Men seinde gisteren uit Vlissingen aan de „Msb.": Gisterenavond worden noodsignalen opge merkt, en vertrok de Vlissingsche reddings boot, schipper Jilteba, met vliegend storm weer in de richting van Borsele. Daar aan gekomen, werd bij Spijkerplaat opgemerkt de Belgische loodsschoener no. 7, die van de ankers was geslagen en in nood ver keerde. De 14 opvarenden werden door de reddingsboot met groote moeite gered, en allen te Terneuzen geland. De schoener is op de Spijkerplaat geslagen, hedenmorgen keerde de reddingsboot hier terug. PATER S. E. ETMANS. f Te Utrecht is in den ouderdom van bijna 63 jaren overleden de Weleerw. Pater S. E. Etmans, van de orde der Augustijnen. BENOEMINGEN. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd: tot kapelaan te Arnhem (H. Walburgis) den Weleerw. heer F. A. H. van de Loo; tot assistent te Bussum den Wel eerw. heer F. G. Wartna, en tot assistent te Blarièum den Weleerw. heer Th. R. Holt- ma. Dienstbode. G. H. van Wissen, Achterweg 8, Voorburg. Dienstbode. Boekhorststraat 1D, den Haag. Huishoudster. Gebr. Tensen, Wervershoef. Dienstbode. A. Vriend Czu., Wervershoef. Huishoudster. C. J. van Diepen, Café Nib- bixwoud. Dienstbode. 16 jaar. A. H. Köllmann, Enk huizen. Dienstbode. C. Slot, Bovenkarspel. Dienstbode. Th. Bijman, Spanbroek. Dienstbode. Jb. Beemsterboer, Noordorp. Huishoudster. A. Stokman, Oudkarspel. BIEDEN ZICH AAN: Smidsjongen. 16 jaar. C. H. Hoogstraten, te Zeist. Smidsknecht. Letter M., aan W. P. M. Peters Noördw^k. Huishoii'-i -r. 35 jaar. Loosdninscheweg 747 den Haag. Keukenmeisje. Nr. 9085, N. H. Crt. Baker. Nr. 4199, Vinks' Boekh., Beverwijk. Huishoudster. Nr. 7079, N. H. Crt. GEVRAAGD: Letterzetter. A. Kusters, Alkmaar. Bakkerslecrling. C. J. Freericks, Lisse. Bakkersknecht. H. S. v. Hensbergen, Noord- wijkerhout. Bakkersknecht. Th. B. Heins, Noordwijk. Bakkersknecht. D. Portegies, Ooster Zwaag- dijk. - Bakkersknecht. K. Beemster, Bovenkarspel. Bakkersknecht. L. Vlaming, Grootebroek. Bakkersleerling. N. B. Imming, Andijk. Huisknecht. G. Vertelman, Wervershoef. Timmerman. P. Beers, Noordeinde, Heer Hu- gowaard. Bouwersknecht. Wed. Blauw, Hem, gem, Verhuizen. Bouwersknecht. N. Brakenboer, Medemblik. Boerenknecht. 17 jaar. Q. de Git, Medemblik. Boerenknecht. H. van Kampen, Hem. Boerenknecht. Jan Glas, Spanbroek. Boerenknecht. P. Zonneveld, Assen delft. Boerenknecht en boerenmeid. E. Vrouwe, Assendelft. Smidsknecht. H. v. d. Laan, Zwaag. Smidsknecht. J. de Groot, Castricum. Modderman. P. Schouten, Zwaag. Werkman. G. Duijves, Noord-Scharwoude. Meisje, 10. Wed. H. van Duin Middenduin, Santpoort. Dagmeisje. Nr. 9138, N. H. Crt, Tweede meisje. Nr. 9150, N. H. Crt. Dagdienstbode. Nr. 9149, N. H. Crt. Keukenmeisje. Mevr. Wayentrarg, Wilhel- minapark 12. Dienstbode. Mej. Hiet, KL Houtstraat 93. Keukenmeid. 30 jaar. Mevr. Gilissen, Baarn. Dienstbode. J. H. Klauwers, Santpoort. Dienstbode. Diergaardelaan 37b, Rotterdam. Dienstbode 20 jaar. J. D. de Kok, Haagweg 583, Loo&duinen, PERSONALIA. Donderdag 24 Nov. herdenkt Christ in an Moorhof den dag, waarop hij vóór 12jaar in dienst trad bij de Chem. Wasscherij Ju lius Wulff en Co. DE ST. MARTHA-VEREENIGING EN DE R. K. KINDERBEWAARPLAATS. Deze twee vereenigingen, die in rector Beysens een allerij verigst adviseur verloren hebben, zijn nu verblijd met de benoeming van den WelEerw. Pater Ellerbeek tot ad viseur. Wij wenschen beide ijverige vereenigingen daarmede geluk, en nemen de gelegenheid te baat nog eens de aandacht op beide te vesti gen, die steeds den steun der katholieken hoog noodig hebben. Want er is èn voor de vereeniging St. Martha, èn voor de R. K. Kinderbewaarplaats, in onzen tijd véél te doen. De laatste is zooals men weet, óók geves tigd in het perceel Ged. Oude Gracht no. Ill, en op de meest liefderijke wijze worden daar schoolkinderen onder de schooluren, en te vens Woensdag- en Zaterdagmiddag, zoomede des avonds na schooltijd tot 8 uur, bezig gehouden, geholpen en gevoed. Voor katho lieke huismoeders b.v. die uit werken gaan, een uitkomst 1 ONGELUK. Gisterenmiddag kwart voor twee uur ver-: loor de zeven-jarige Hendrik Slotenmaker wo-j nendc Delftstraat 26 rood het evenwicht, toen hij van de trapleuning afgleed van de tweede' naar de eerste verdieping in de openbare; lagere school in het Kleverpark. Het ventje- kwam met het hoofd op de steenen. terecht.' De geneesheer oordeelde dat opneming in, het gesticht St. Joannes de Deo noodig was.. Daarheen is het ventje getransporteerd. De toestand was op hedenmorgen bevredigend. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijA. Eikel, de Clercq straat 86, een rozenkrans; Mej. J. C. Luige- man, Boterstraat 3, een vilten kinderhoed;; W. Nugteren, Voorzorgstraat 3, een paar-; dendek; Mej. A. Veaumont, L. Begijnestraatj 3rood, een kinderportemonnaie m. inhoud;. A. v. Hoek, Kennemerstraat 21rood, eefl; oorring; Mej. J. Ras, Koninginneweg 6L een damesportemonnaie met inhoud; Mej-i G. Mooij, Brouwersstraat 45, een portefeuille, waarin een abonnementskaart der E.S.M.». B. Dernison, Eendrachtstraat 24, een da mesportemonnaie met inhoud; M. Ronden^ Spaarnwoudersfraat 31a, een broche; H. J<U ren, Voorhelmplein 3, een hond; W. Ock loen, Barendsestraat 31, een dameshana- schoen; W. Peper, L. Annastraat 11, kaart met haarkammen; W. de Kijf, Heiligland 48, een horloge; A. Verlaan, P J derdijkstraat 21rood, een rijwielpomu-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2