Cü€H© NIEUWS Uil OEN UfliKEi. BUITENLAND. BINNENLAND. Verkoopingen Boel huizen enz. Aanbesteaingen. Sporfc en Wedstrijden. Hoe cgeheel ANDERS en hoeveel BETER De oorloq op den Balkan. dan alle andere ^oedkoope merken. in Smaalt in Kracht in Geur in Kleur e merken ONGEVAL Zaterdagmiddag had de werkman P., wo- hende in h et Schoterkwartier en werkzaam kan de atoomtimmerfabriek van den heer Beccari, het ongeluk zich met een bijtel aan de pols te verwonden, waardoor de slagader werd getroffen, hetgeen veel bloed verlies veroorzaakte. Na eerst op het kan toor verbonden te zijn, moest hij zich direct tmder geneeskundige behandeling stellen. BALDADIG. Terwijl een St. Nicolaasfeestje werd ge houden in de Christelijke bewaarschool in de Colensostraat in het Schoterkwartier en St. Nicolaas aldaar vertoefde, wilden eenige 'opgeschoten jongens ook de school in, het geen hun werd geweigerd. Toen s'oegen zij moedwillig eenige ruiten stuk, trapten tegen de deur en gooiden allerlei vuil door een tuimelraam in de school. De politie stelt fcen onderzoek in. DE TOESTAND. Geen krügs-nieuws. De cholera schijnt den zegevierenden tocht der Bulgaren te stuiten. Adrianopel is nog niet gevallen. De Serviërs bestormen Monastir. De Turksche regcering treedt krachtig op tegen de Jong-Turken. De linie van Tsjataldzja. Het schijnt dat de zegevierende tocht der Bulgaren méér nog door de cholera en dooi de pest, dan door den tegenstand der Turken en hun fortenlinie wordt tegengehouden! De linie is nog altijd niet gevallen, ook al zijn blijkbaar op verschillende punten de Bulgaarsche troepen al de eerste reeks for ten omgetrokken. Nog staat Nazim Bei's leger pal.... maar alleen aan de kustlijn wordt er gevochten: op bet centrum van de linie waakt en rijst •een vijand der Bulgaren, die machtiger is dan alle Turksche kanonnen: de vreesclijke ziekte die duizenden moordt op één dag en dreigt een epidemie te veroorzaken, beliondt Constautinopel vooralsnog voor den Muzel man! In Stamboel wacht men dan ook, naar Reuter seint, een spoedigen wapenstilstand, gevolgd door vredesonderhandelingen. De regeering schijnt volgens dit bericht tot de overtuiging gekomen, dat verdere tegen stand, waarvan het resultaat trouwens zeer problematisch zou zijn, de positie van Tur kije nog hachelijker zou maken. Behalve jingo's en heethoofden is het groote publiek toch wel geneigd zich aan te sluiten hij de opvatting der verantwoorde lijke staatslieden en de hoop, dat zoo de best mogelijke vredesvoorwaarden zullen kunnen worden verkregen. Men begrijpt, dat feitelijk geheel Euro- pceseli Turkije verloren is, dat blijkt ook hieruit, dan de banken en het bestuur van de Ottomagnsche Openbare Schuld reeds de balans opmaken van hunne belangen in do verloren proviciën, ten einde die bij de be spreking der definitieve regeling te kunnen beschermen! Men meldt ons over de toekomst van Constantinope), dat de correspondent van de Daily Telegraph te Boedapest het vol gende seint: de oorlogvoerende Balkansta- ten verlangen afs een der vredesvoorwaar den van De Porte dat Constautinopel na het sluiten van den vrede, hoewel hoofd stad der Turken blijvende, zal komen 'te staan onder een internationale regeering. Deze internationale regeering, tegen wel ke de Turksche regeering zich met alle kracht blijft verzetten, lijkt den grooten mo gendheden het eenige zekere middel om de vele internationale belangen te Constau tinopel le beschermen. De meerderheid der mogendheden wil ech ter op wel gemakkelijk te begrijpen gron den het Turksche Rijk in Azië onafhanke lijk laten blijven en daarbij zoo machtig als maar ecnigszins mogelijk is. Adrianopel. De berichten omtrent den val van Adria nopel worden niet bevestigd: welhebbende 'Bulgaren groote voordeelen behaald op liet Oostelijke front, maar dc stad is nog niet in hun handen. De Serviërs. De Serviërs vallen bij Monastir krachtig aan. Blijkbaar wordt de strijd gevoerd tus- schen liet overschot van het Westelijke Turksche leger vóór de stad Monastir, die een open plaats is. Naar een Reuterbericht mededeelt, trekken de Serviërs voortdurend vooruit en is de nederlaag der Turken elk oogenblik te wachten. In Constautinopel. De -toestand in Constantinopel is veront rustend. De oorlogstroepen der mogendhe den hebben detachementen aan land gezet om de stations en de Europeesche wijken te beschermen: de Turksche regeering richt strenge maatregelen tegen de Jong-Turken en heeft er ettelijke doen gevangen nemen. Een groote overwinning der Turken 1 Nadat het bovenstaande geschreven was, ontvangen wij onderstaand telegram. PARIJS (Particulier). De Turksche avond bladen deelen mede dat de Turken een schitterende overwinning op de Tsjataldzja- linic behaald hebben. De linkervleugel dei- Bulgaren is vernietigd, de rechter zoo goed als ingesloten, 8000 Bulgaren gevangen ge nomen, 3000 naar Constantinopel getrans porteerd, vele kanonnen buit gemaakt. Het 'ministerie van oorlog bevestigt dit bericht zonder cijfers te noemen in niet voorziet. Wel is een twintig jaar geleden in de Kamer een ontwerp ingediend ter bestrijding van dat euvel, maar onge lukkigerwijze heeft men in die twintig jaren geen tijd gehad, om het ontwerp in behan deling te nemen. Juweelendiefstal. Bij een der grootste juweliers van 'de avenue de l'Opera te Parijs is Woensdag ingebroken. De dieven namen een diamanten halssnoer, twee oorhangers en twintig rin gen mede, die zich alle in een zelfde vi trine bevonden. Het ontvreemde vertegen woordigt een waarde van niet minder dan 300.000 fres. De inbrekers hebben geen en kel spoor nagelaten, dat de politie op weg kan helpen. Zij hebben niets gebroken of beschadigd, en blijkbaar bezitten zij een voortreffelijke kennis van edelgesteenten, daar zij bet kostbaarst hebben uitgezocht. Nog merkwaardiger wordt deze misdaad doordat voor 3 maanden bij den zelfden ju welier onder gelijksoortige omstandigheden voor een zelfde bedrag aan sieraden is ge stolen. Tot leniging van den nood! 312 Leden van het Enge'selie Parlement hebben een oproep gedaan opdat alle lan den van Europa de banden zullen ineenslaan om in Turkije den onmetelijken nood van honderdduizenden te lenigen. Aangezien de ze internationale hulp wel niet dadelijk klaar zal staan en er eiken dag vele levens teloor gaan, stellen zij bet Engelsche volk voor alvast hun gaven te storten in een Munsion-House-fonds, dat dc Lord Mayor van Londen bereid is bijeen tc brengen. Dat geld zal zoo spoedig mogelijk onder de niet- strijdendc bevolking worden uitgedeeld. HET CONCENTRATIEPROGRAM DER VRIJZINNIGEN. i Gisteren hebben de Vrijzinnig-Democrati sche Bond, de Liberale Unie en de Bond van Vrije Liberalen algemeene vergaderingen gehouden, de eerste te den Haag, de tweede te Amsterdam en de derde te Utrecht. De hoofdschotel van alle beraadslagingen was bet concentratieprogram, dat de basis zal worden van de samenwerking der Vrij zinnigen in 1913. In de drie algemeene ver gaderingen werd bet voorstel aangenomen. Jhr. Mr. A. P. C. van Karnèbeek (Utrecht) van den Bond van Vrije Liberalen, kon niet instemmen met het advies dat door de com missie gegeven wordt. De bond is opgericht toen de politiek der Unie-liberalen en vrijz. democraten te vooruitstrevend werd en tal rijke liberalen zich hiermede niet konden vereenigen. Gaat nu dc bond zich met het program verbinden, dan beeft hij, volgens spr. geen reden van bestaan meer. Spreker vindt ook bet program niet vrij van ovev- j drijving in de wijze waarop tegenover de regeeriug wordt stelling genomen. Verder kan hij zich niet vereenigen met bet punt dat het kiesrecht regelt. Werd het geregeld, zooals bet programma dat wil, dan komt de macht in banden der proletariërs. Het pro gramma gaat te ver. Spr. acht een meervou dig kiesrecht wel aannemelijk. In bet vrou- werikiesreclit ziet spr. een vervorming dei- politiek en der maatschappij. De vrouw beeft een andere taak dan in de politiek. Dat bet bovendien onafhankelijk zou zijn van eischen van mnatschappelijken welstand, is ook te ver doorgedreven. Spr. wil aan dit streven niet mee doen. Ook is spr. tegen bet staats- i ouderdomspensioen. Hij noemt staatspen- i sioen een vorm van armenzorg. We kunnen ook bet staatspensioen niet betalen. Wordt liet concentratie-program aangenomen, dan kan spr. zich bü de a.s. verkiezing zich niet beschikbaar stellen. Tengevolge van het gevallen besluit stelt de heer van Karnebeek zich dns niet meer voor een Kamercandidatuur beschikbaar op dezen basis. DE „KORTENAER". Blijkens bij het Dep. van Marine ontvan gen bericht is Hr. Ms. pantserschip „Kor- tenacr", onder bevel van den kapt. ter zee E. Coenen, 15 dezer te Malta aangekomen en denzelfden dag vandaar vertrokken ter j opvolging van zijne bestemming- naar Smyr na, TEGEN DEN OORLOG, Gelijk in de verschillende hoofdsteden van Europeesche landen had gisteren te Am sterdam ook een protestmeeting plaats te gen den oorlog, vanwege bet internationaal socialistisch buree Verkocht.. HAARLEMMERMEER. Door Not. C. F. J. Heiusins is aan den heer Adriaan van der Jagt, schuitenverhuui-der te Hillegom, voor 250 verkocht een en ander ten hate voor mej. de weduwe J. van Rijnsbergen. Vreemde spionnen in België. In den laatsten tijd dwalen er tal van Fransche en Duitsche officieren in België rond, die op verdachte wijze zich van den toestand op d e hoogte stellen. Overal trach ten zij inlichtingen in te winnen. Aange naam is deze belangstelling voor België niet, maar de zaak wordt nog aanmerkelijk ver ergert. doordat liet Belgische wetboek hier- AAN TE B''STEDEN. Dinsdag 19 November. HAARLEM Stads Armen- en Zieken huis 7 uur Burgerlijk Armbestuur de levering van de navolgende artikelen, be- noodigd gedurende de eerste zes maanden van 1913, als: boter, margarine, rijst, heele gort, stroop, zachte groene zeep, soda en pa tentolie, benevens de voor 't heele jaar 1913 benoodigde manufacturen, wollen dekens en stroo. BRONGEBOUW Dagelijksck Bestuur Commissie van Toezicht op het gesticht Meerenberg 10 uur de levering voor genoemd gesticht van: le. Diverse gereed schappen; 2e. diverse levensmiddelen; 3e. di verse manufacturen. Woethalowerziciit. Holland heeft gezegevierd in een spannen- den strijd tegen Duitschland, en al maakten de Duitschers tot tweemalen toe gelijk, de overwinning was verdiend. In biizouder wil ik hier niet uitweiden over den wedstrija Gememoreerd mag wel worden, dat onze stadgenooten een succesvollen dag hadden. Mannus Franeken maakte twee praclit-goals, Jur Haak nam mooi het andere doelpunt voor zijn rekening. Beiden moeten schitterend gespeeld heb ben. Hulde mogen we dan wel brengen aan onze spelers, die de Hollandsche voetbal-eer op waardig wijze hooghielden. In de Oostelijke eerste klasse waren de uitslagen beide verrassend. Tubantia won met onverwacht hooge score van Go ahead, terwijl P. W. tegen Wilhelmina goed kamp gaf en een puntje aan de Bosschenaren ont futselde. Ook in bet Westen is een verrassing: H. V. V. II werd op eigen grond geklopt door de blauwwitten reserves. Inderdaad een mooi stukje werk van de H. F. C.'ers, die hiermee hun seadgenoote Haarlem II een goeden dienst bewezen. De roodbroeken wonnen van D. F. C. II en staan, mede door de nederlaag der Haagsohc reserves, op de eerste plaats. E. D. 0. won op eigen veld van Y U. C. met goede cijfers. Hol'a"d—Duitschland 3-2 te Leipzig. Men seinde ons gisteravond uit Leipzig: Hedenmiddag werd hier deze belangrijke voetbalwedstrijd gespeeld. Het spel werd door Duitschland geopend en beeft de eerste vijftien minuten een rustig verloop. Dan treedt Holland levendiger op en maakt na zestien minuten het eerste doelpunt. Kort voor de rust maakt Duitschland den strijd gelijk. Na de rust wordt bet spel levendig inge-j zet. Reeds natiën minuten maakt Holland i de tweede goal. Kort daarop behaalt Duitsch-1 land een tweede punt. Holland werkt bier- na een bal vlak voor de goal weg, om na 29 minuten het derde doelpunt te maken. Ofschoon Duitschland nu alle krachten in spant om bet spel minstens gelijk te ma ken, gelukt zulks niet en eindigt het spel met drie tegen twee in het voordeel van Holland. Aan beide zijden werd uitmuntend spel vertoond, Haarlem. Militaire oefenwedstrijd. Op bet terrein van H. F. C. aan de Span jaardslaan werd deze wedstrijd gespeeld. De strijd was niet zeer spannend, niet zooals werd verwacht en bierafin heeft de regen on getwijfeld de meeste schuld. Op enkele oogen- blikken na tocli viel er voortdurend een on aangename regen, die aan het spel veel af breuk deed. Het veld was nogal glad, overi gens vrij goed. Veel belangstelling was er ook niet. De tribune was wel goed bezet, maar op de open-tribunes en langs de lijn tjes kouden nog veel meer toeschouwers wor den geborgen. De regen schrikte blijkbaar velen af. j Verschillende militaire autoriteiten bad- j den op de tribune plaats genomen, terwijl de Commissaris der Koningin, Mr. Dr. W. F. v. Leeuwen, den wedstrijd tot rust bijwoonde, j Als om over tweeën scheidsrechter van Bisseliek beginnen laat, stellen de volgende elftallen zich op: I A: Trotsenburg (doel), la Bastide, v. d. Nagel (achter), de Klerck, v. Laar, v. Sand- berg (midden), Tierie, Houtkooper, Wenne- kes, Gravelaar en van Langen (voor). B: V. d. Weerd (doel), Middelbeek en de1 Wijs (achter), N. N., Pinto en Versluys (midden,), Hemmes, v. Spengler, J. Ver-1 beyen, de Bie en Kant (voor). I De A-spelers zijn gekleed in blauw shirt met witte pantalon, de B-spelers dragen een rood-zwart shirt en ook een witte pan-j talon. Verbeyen trapt af voor B, en de rood-zwar- ten gaan meteen door op Trotsenburg af, maar de verdediging geeft niet thuis. Nu nemen de blauwe militairen den bal mee, spelen aardig samen, en blijken zeer snel te wezen. Gravelaar gaat door alles been, zet over, een schot volgt, maar v. d. Weerd geeft den bal aan zijne menscben terug. De blau- j wen zijn veel sterker, combineeren goed, maar ook de rood-zwarte aanvallen zijn dik- j wijls gevaarlijk. Een mooi schot van Hem-1 mes vangt Trotsenburg goed op en werkt den bal weg. De rood-zwarte verdediging schijnt in den beginne niet op dreef, en trapt wel eens minder zeker. Als ongeveer een kwartier gespeeld is, kpmt bet eerste sueeen voor de blauwen. Na een algemeenen aanval doelpunt de middenvoor met een goed schot.! (10 voor A). Als weer afgetrapt is, volgt weer een aan val van de blauwen, maar Gravelaar schiet over. j Met nu on dan A in de meerderheid, wordt bet spel meer verdeeld. Dan weer moet v. d. Woerd handelend optreden, even later moet Trotsenburg een schot verwerken, welk werk beiden uitstekend afgaat. In het veld is het spel echter meermalen slap en werden vaak niet- of geheel verkeerd geplaatste trappen gedaan. De rood-zwarte voorhoede-spelers, die el kaar eerst nogal eens niet goed begrepen, raken nu beter aan elkaar gewend en vallen dikwijls gevaarlijk aan, maar v. d. Nagel, Bastide en de Klerk zijn lastig te passeeren. De eerste corner valt aan rood-zwart ten deel. Hij wordt goed genomen, maar Ver beyen kopt juist over. Onder deze bedrijven door is het flink gaan regenen, wat het spel niet ten goede komt. De blauwe verdediging verslapt eenigszins, en hiervan maken de B'ers gebruik, als na een corner v. Spengler doelpunt via een der A-verdedigers. Spoe dig hierop is bet rusten, en is de stand 1—1. Als na een vrij langen rust de elftallen weer in het veld komen, is Steyn ingevallen voor v. d. Weerd, die reeds een blessuur aan zijn arm had, wat liem nu verhindert ver der te spelen. Als de bal weer aan bet rollen gebracht is, blijkt direct dat de roodzwarte voorhoede veel beter op dreef is, terwijl de A-verdedi ging minder goed is dan voor rust. De B-ver dediging houdt de blauwe voorhoede goed in bedwang. In de blauwe achterhoede keepte echter Trotsenburg uitstekend. Zonder hem zouden de blauwe militairen nog meer doel punten tegen zieb geseoord zien hebben! De linkerwing van de rood-zwarten is weer goed op dreef, ofschoon de Klerk niet makkelijk te passeeren is. Trotsenburg stopt uitstekend eenige schoten van Kant. Na een goeden aanval van B zet Hemmes voor en de links binnen en middenvoor loopen beiden dt?u bal in het net (2—1 voor B). Het overwicht van rood-zwart houdt, aan. Trotsenburg moet tol- keus handelend optreden, «n kan niet ver hinderen dat Hemmes geheel alleen nog een derde goaltje maakt, na een mooien soloren. 31. Even hierna doet de blauwe voorhoede een uitval. Houtkooper krijgt een mooieu kans, die echter door talmen verloren gaat. Dan zwerven de rood-zwarten alweer in de buurt van Trotsenburg, en we denken al aan een vierde doelpunt, als de H. B. S.'er schit terend redt. Hierna wordt B's overwicht minder. Gravelaar en van Langen spelen uit stekend samen, terwijl Wennekes nu en dan goed plaatst, maar do B-verdediging, de Wijs en Pinto e.a. zijn niet gemakkelijk te passeeren. Toeh maakt A een tweede doel punt door den, middenvoor (3—2). De rood zwarten vallen nu weer aan, passeeren de middenlinie en achterhoede en maken een vierde doelpunt. Intusschen is bet aardig donker geworden en nadat een blauwe aan val op niets is nitgeloopen, komt de laatste en vijfde goal voor B van de linkerwing, zoo- dat de rood-zwarten met 52 winnen, voor bun werken, na rust vooral, wel verdiend. HENK. HAARLEMSCHE VOETBALBOND, VOETBAL TE HEEMSTEDE. S. D. O.Berkenrode 0—8. Zondagmiddag werd onder leiding van scheidsrechter Kooijman eeoe wedstrijd ge speeld tusschen S D O van Haarlem en „Berkenrode" op bet vekl van laatstgenoem de. S. D. O. kwam met 9 man in 't veld terwijl Berkenrode voltallig was. Deze öngelijkheicl van krachten en de slech te weergesteldheid deden blijkbaar hunne in vloed op de spelers gelden. Het Spel was ten. minste niet zoo animeerend als we ver wacht hadden. Bij S. DO. Varen zöer goede krachten maar de spelers bleken slecht aan elkaar gewend, zoodat samenspel dikwijls veel te wenschen overliet. Berkenrode had spoedig de leiding en ver grootte deze telkens. Deze club gaat wel vooruit hoewel ook daar bet samenspel nog wel wat beter mag worden en wat meer gelet moet worden op de spelregels, want nog al te dikwijls moest het fluitje van den scheidsrechter hieraan herinneren. Vurig spel, dat verkregen wordt door te gen over elkaar gelijkstaande krachten was maar een enkele keer te zien. Berkenrode won dezen wedstrijd met 8—0. |H. ,F. C. III—HAARLEM III. Op het zeer gladde H. F. C.-terrein had deze wedstrijd plaats. Voor rust is het een vi'ij saaie vertooning, met Haarlem in de meerderheid, maar geen der partijen kun nen doelpunten, deels door slecht schieten, deels door goed verdedigen. Na rust komt er wat meer vuur in liet spel. Haarlem is weer sterker, maar kan niet doelpunten, dank zij prachtig werk van den blauw witten keeper Sypesteiri. Integendeel neemt H. F. O. dc leiding uit een plotselingen aan val, door Looijen, terwijl dezelfde spöler even later met een goed schot dc tweede goal maakt. Haarlem komt weer goéd op zetten, maar H. F. C., speciaal de keeper, verdedigt hardnekkig. Eindelijk weet Heim met een goed en onhoudbaar schot Sypestein te passeeren. Spoedig hierop is liet tijd, en winnen de blauw-witten inet 21. S. D. W.Geel-Wit. 6—1. Om 2 uur wordt onder een fijn motregentje op een zeer mul veld begonnen. Direct is S. D. W. dc aanvallende partij en weet zich spoedig van de leiding meester te maken. Geel-Wit kan op dit zandveld niet gewend raken, daarvan weet de thuisclub te profi- teeren, door voor de rust de stand op 50 to brengen. Na dc rust zijn de rollen echter omgekeerd en is Geel-Wit de meerdere, doch doorslecht samenspel kan zij niet tot doelpunten koineu. Ook zit S. D. W. niet stil, maar bun aanval len stranden geregeld op cle backs. Dan valt Geel-Wit weder aan, een oranjeman slaat de bal neer, de ontstane penalty wordt door den middenvoor in een doelpunt omgezet. Het spel is nu verdeeld en beide doelen ko men meermalen in gevaar, waarbij een spe ler van Geel-Wit binnen de gevreesde ruim te hands maakt. De penalty wordt echter gehouden en weggewerkt. Nog eenmaal weet S. D. W. het Geel-Wit net te vinden, en wint zij deze wedstrijd met 6—1. Bij Geel-Wit was de achterhoede, na de rust goed, de voorhoede beneden den gewo nen vorm, wat gedeeltelijk te wijten is aan bet mulle zandveld. DE UITSLAGEN van de- gisteren gespeelde wedstrijden ziin: Internationaal. Leipzig: HollandDuitschland, 32. Proefwedstrijd. Haarlem: Mil. elftal AMil. elftal B, 25. Oostelijke le klasse. Enschedé: P. W. Wilhelmina, 33. Deventer: Go ahead—Tubantia, 0—4. Res. Westel. le klasse. Haarlem: Haarlem IID. F. C. n, 42. Den Haag: H. V. V. II—H. F. C. II, 2—3. Westel. 2e klasse. Haarlem: E. D. O.V. U. C., 31. Westel. 3e klasse. ■Haarlem: H. S. V.Wilh. Vooruit, 3—2. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. De uitslagen van gisteren zijn: le Klasse A. H. F. C. IIIHaarlem m, 21. le Klasse B. P. J-—Huzaren, uitgesteld. ,V. ,V. O.Schoten, uitgesteld. 2e Klasse A. Edo III—H. F. C. IV, 1—8. 2e Klasse B. Schoten IIV. V. C. II, uitgesteld. 3e Klrsso A. F. O. A. IIIVolksweerbaarheid, 32. Haarlem V—II. F. C., 2—1. Je klasse B. F. C. A. IV—Edo IV, 1—4. Haarlem VI—II. F. C. VII, 7—1. 3e Klasse C. S. D. W.—Geel Wit, 6—1. SCHOTEN. R. K- Volksbond. Gisteravond gai onze ai'deeling haar laatste jaarfeestavond. Verleden Zondag was het jaarfeest reeds ker kelijk herdacht door het opdragen eener H. Mis en een algemeene H. Communie der le den, waaraan door een groot aantal leden werd deelgenomen. Nadat de voorzitter de vergadering welke bijgewoond werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor, adviseur der afdee- ling had geopend en de leden een hartelijk welkom on een aangename avond had toege- wenscht, zorgde de Rederijkerskamer „St.. Bavo" voor het verdere gedeelte van den avond. Nu 't moet ons van 't hart, zij heeft zich prachtig van haar taak gekweten, 't Drama „Caranza" genaamd, werd door de Rederijkers op uitstekende wijze opgevoerd De verschillende rollen waren in heel goede handen, 'tZou ons te ver voeren iedere rol afzonderlijk te bespreken. De hartroerende momenten die menigeen een traan deden weg pinken en 't daverend applaus na ieder be drijf bewees genoeg dat het stuk den waren indruk had gemaakt. Na de pauze werd een blijspel opgevoerd, dat de aanwezigen deed schudden van het lachen. 'tWas in een woord een prachtig geslaagde feestavond. We kon den hiermede volstaan, doch we kunnen niet nalaten een woord van lof te brengen aan den Eerw. regisseur, kapelaan Janus, door wiens theoretisch zoowel practisch onderricht het den Rederijkers gelukt is den feestavond zoo uitstekend te doen slagen. Naar men ons mededeelde zal de Rederijkerskamer door het reusachtige succes aangemoedigd, en om aan veler verlangen te voldoen, Zondag 24 No vember a.s. nog een uitvoering geven die voor iedereen tegen een matigen intrée-prijs toegankei"1" >'»- Wiï wenschen haar veel suc ces 1 HEEMSTEDE. Leverantie. De levering van ijze ren kappen, ten behoeve van de Gemeente gasfabriek is opgedragen aan de Naamlooze Vennootschap de Nederlandsche Staal-indus- trie te Rotterdam. BLOEMENHAAG. Gevonden en verloren voorwer pen. Gevonden en terug te bekomen: portemonnaie met inhoud bij mej. C. Mole naar, Huize „Bijduin" te Overveen; een ro zenkrans, bij F. van Leeuwen, Grebberstraat 48, te Haarlem; een lorgnet, bij v. d. Raad, Jan Gijzenvaart te Santpoort; een ijzeren ket ting en een pet, aan den politiepost te Bloe- mendaal; Verloren: een bos sleutels, een dek sel van een kstije en een gouden armband. ZAND VOORT. De Stationschef. Naar de „Zandv. Crt." verneemt wordt de heer J. Gerritsen, Sta-, tionschef der H. Ij.'S. M. alhier, met in gang van 1 Januari 1913 overgeolaatst naar het station Uitgeest. IJMUIDEN. Personalia. De heer T. van Popta alhier,i slaagde te Den Haag voor het examen wis kunde L. O. Haringvisscherfl. Selert onze vorige op gave kwamen van de haringvisscherij alhier binnen de logger KW 137, Vriendschap met 13 last, en de bomschuit KW 24, Katwijk aanj Zee XI, met 4 last. (A. HJy

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2