HOI Al ÏS Houtstr. 35, Haarlem Groote keuze ST. RIICOLAAS-CADEAUX. M El «Pm bij de Anegang. TELEFOON 2385. Fijne en Solide LEDERWAREN en REISARTIKELEN Uit onze Oost. wordt toegestaan. a. s. Zondag geopend Ziet de Etalage. ftaten-Generaa!. Ingezonden MSededeelingen. Jicht. KERKNIEUWS. fiiapktiMeuws GEWISS* 7 1)E STUKKEN De begrooting van oorlog. tan het pas verschonen voorl. verslag Kamer ontleenen wij het navolgende: ?omwice leden brachten in de eerste [tats het beleid op militair gebied van ..ïofronwoordig Kabinet ter sprake, in Fjaar van zijn bestaan. Zij oordeel- irover ongunstig en meenden, dat het iet in zijn roeping op het gebied van ^atsbemoeiing deerlijk is tekort geseho- 'an me"r dan ééne zijde werd den mi- Ler iiuide gebracht ter zake van de door lm betoonde werkkracht en voortvarend- lid. "ei scheidene leden had het verbaasd en isremd, dat deze begrooting gebaseerd is de nieuwe leger-organisatie, die de mi- ter wenscht en die bij een afzonderlijk k sont werp aanhangig is gemaakt. P'Jnkele andere leden kommen zich daaren- jen geheel vereenigen met 's ministers juidpunt, dat thans, bij de begrooting over ze voorstellen, reeds sedert maanden aan- |ngig, de beslissing behoort te vallen. Tegen den post in de begrooting, be- pll'ende het kustl'onds werden dezelfde be- nkingen geopperd als tegen die betreffen de nieuwe legerorganisatie. Deze post |eft alleen zin, indien de minister meent, iioevele bezwaren zich ook in de laat- jaren tegen het wetsontwerp tot in- Idling van een kustfonds hebben doen hoo- de Kamer bereid is de openbare be ndeling van dit vraagsiuk in enkele uren midden van de begrootingswerkzaamlie- n af te doen. )ok hier ontbraken intussehen de leden it, die zich schaarden aan de zijde van n minister; huns inziens is spoedige af- j irking van de kustverdedigingen zeer J mschelijk. Over de voorstellen inzake aanvulling der yeruitrusting werden een reeks vragen ge- an. Verscheidene leden spraken hun ingeno- inheid uit met 's Ministers plannen ten nzien van de luchtvaart in het leger. Indere verklaarden zich niet overtuigd t deze zaak voor het leger als liet onze ontbeerlijk is. laar de meening van sommige leden ware t gewenscht met uitgaven voor de mili- ire luchtvaart te wachten, tot na de derde •ed< sconferentie, die wellicht te dier zake sluiten zal nemen. Jij de bespreking der voorstellen inzake positieregeling van Tie onderofficieren, rdeelden eenige leden, dat als een be- igrijke oorzaak van den onbevredigden j?at van zaken moet worden aangemerkt verkeerde invloed, die uitgaat van de lende onderofiicieis-vereeniging „Ons Be- kkele leden zouden de bestaande wijze \recruteering van het onderofficiers- willen zien gehandhaafd, met dien ^nde, dal lo. de opleiding der onder- i ook door het geven van meer mi onderwijs verbeterd worde; 2o ||^e wettelijk worde geregeld; jg zich regele naar het be- van geschiktheid; 4o. igt leger kunnen ver- tón het capitulanten- cen eigenlijk lop grond van "aan de voor de Ingestelde cominis- Tbmrtegon te bestaan, vond Peilende leden een uiteenloopende loördeeling. Sommigen betreurden dat; zij fdden van zulk een stelsel veel goeds ver- cht. tndere leden oordeelden over hot capi- lantenstelsel ongunstig. Duitschland prkt de oogendienarij, zelfs soldatenmis- pideling in de hand. Zij verheugden zich over, dat het denkbeeld voor ons land lans van de baan is. )e ontworpen reorganisatie van het in- iuctie-bataljon was door verscheidene le- n met ingenomenheid begroet. Kaar sommige leden meenden te weten, een belangrijk kleiner aantaL ingeschre ven als kostwinner vrijgesteld dan aan |t departement van oorlog is verwacht bij de behandeling van het ontwerp- liiitiewet in uitzicht is gesteld. Do eischen, gesteld voor de verkrijging Lu het bewijs van voorgeoefendheid, oor lelden verschillende leden te hoog. [Andere leden, al gaven zij toe, dat de schen niet licht zijn, meenden, dat een bed opgeleid gymnast daaraan wel kan bldoen. Met belangstelling verklaarden verschei- t-ne leden het verloop van de onlangs ge- [luden oefeningen in de Amsterdamsche slling te hebben gevolgd, en vroegen of minister bereid is aan de Kamer de |drulcken mede te deelen, welke die ocfe- ngen op hem hebben gemaakt, tot welke Inclusion de toen opgedane ervaring hem feeft geleid. Verscheidene leden keurden af dat do mi- sier de Kamer buiten de kwestie deruni- |rmverandering houdt, welke toch zoo niet nu dan toch in de toekomst bid zal vorderen. Afgezien van de financieele gevolgen oor deelden verschillende leden de voorgenomen uniformverandering 'weinig aanbevelerswaar dig. Men was van oordeel, dat op dit punt teveel wordt gewijzigd en dat daarbij te veel buitenlandsche modellen worden nage volgd. Voorfs werden in het bijzonder bezwaren geopperd tegen de wederinvoering van de schako en de veldmuts, tegen den klewang en tegen den paradesabel. Van enkele zijden werd verklaard, dat men het verdwijnen van een historische her innering als de uniform der rijdende artille rie zou betreuren. Algemeen wenschte men over de uniform- verandering nadere inlichtingen. Bij hernieuwing werd de mogelijkheid van afschaffing der provinciale en plaatselijke staven betoogd. Gevraagd wordt, hoe het komt, dat bij de cavalerie de geest zooveel slechter is dan bij de andere wapens, gelijk blijkt uit de gevallen van rebellie en brandstichting die zich voordeden; voorts op welke garnizoe nen de minister het oog heeft, waar hij spreekt van sterkere bezetting der kazerne- menten en uitbreiding van de gelegenheid tot kazerneering. Tegen het voornemen, in 1913 weer di visie-manoeuvres te houden, kwamen eenige leden op. Naar de meening van eenige leden is de overbodigheid van een Baad van Defensie genoegzaam gebleken; zij drongen op af schaffing aan. De uitgaaf van f 2003 d. i. f 1675 meer dan thans voor een geestelijke, belast met de geestelijke verzorging van de R.K. mi litairen en lnin gezinnen te Ede, werd door sommigen bestroden op grond, dat hot niet ligt op den weg van het dep. van oorlog op dit punt voorzieningen te treffen. Ver scheidene anderen verklaarden daarentegen er zich mee te kunnen tfereenigen. Enkele leden meenden, dat de geneeskun dige verpleging' in liet leger veel te wen- sclien laat. De vraag werd gedaan, of de minister voornemens is do beide opleidingsinrichtin gen voor officieren f Academie en Hoofd cursus) naast elkander te laten voortbe staan. Men zou gaarne vernemen, welke 's mi nisters plannen zijn ten aanzien van de veel bepleite opheffing der Cadettenschool. Enkele leden vroegen naar de plannen met betrekking tot de gedeeltelijk afgebran de kazerne te Haarlem. Zij meenden te mo gen betwijfelen of herstel daarvan uit een economisch oogpunt wel wenschelijk is. Verscheidene leden hadden tegen de sub- sidiën, uitgetrokken voor Militaire Tehuizen bezwaar. De voorgenomen uitbreiding van het korps marechaussee ter verbetering van het politie-toezicht in de nabijheid van de groo- te steden, vond tegenkanting bij enkele le den, die meenden, dat voor deze taak eer der de stedelijke politie en zoo ïioodig de rijks veld waclit in aanmerking kwam. Andere leden stemden met het plan in. De Chineczen in Inilië. De Tp'Jisfcife mail brengt de dagbladen imdere bijzonderheden over de Chineezen- opstootjes in Iudië, waarover wij indertijd korte mededeelingen uit andere bladen over namen. Den len November werd aan de Deli-bla- (len bericht uit Batavia: „De toestand in Bangil is bevredigend. De partijen schijnen verzoend. Vele Chineezen, zonder toelatingskaart, zijn gearresteerd en het land uitgezet. Het Bat. Hbld. meldt, dat vanmorgen een samenkomst plaats had van chefs van Euro- peesehe handelskantoren te Cheribon met Arabische en Chineesclie officieren en groot handelaren ten huize van den kapitein-Chi nees, welke samenkomst later werd voortge zet in het residentiekantoor. Van heide zij den werd beloofd de vijandelijkheden te sta ken. Daarop besloot het bestuur alle gevan genen los te laten." Uit Soerabaja werd 1 Nov. gemeld: „Hedennacht werd de orde te Soerabaja niet verstoord. Wederom hadden enkele ar restaties plaats van wapens dragende Chi neezen. Overigens viel niets bijzonders voor. Ik vernam hedenochtend het gerucht, dat de Chineezen nieuwe vijandelijkheden van de Arabieren verwachten, hetgeen onwaarschijn lijk mag geacht worden. De Europeesche compagnie van 'tl3e bataljon, van de ma noeuvres teruggekeerd, ligt thans in de ka zerne gemobiliseerd, de wachten in de kam pen hebben nog steeds door inlandsehe mi litairen plaats. In de gevangenis zitten thans totaal 143 gevangenen, waarbij 32 Chineezen. De toe stand tot de verzending van dit telegram is rustig gebleven. De overheid schijnt de relletjes als gedaan te beschouwen, want alle wachten in de Chi neesclie wijken zijn ingetrokken. Het wordt vreemd gevonden, dat de wachten in de Ara bische wijk gehandhaafd blijven, evenals de strenge bepalingen op samenscholingen van Arabieren, terwijl de Chineezen aanleiding gaven tot de relletjes en zich het wanorde lijkst gedragen." Aan een correspondentie uit Malang hall de N. Soev. Ct. ontleenen wij het volgende: „De positie van de Chineezen is hier ge durende bet laatste wel geducht veranderd. „Waren zij vroeger algemeen geacht als nijvere ingezetenen, handige handelslieden en wegens hun bescheiden optreden, thans is dat alles anders; zij worden vrnwel door ieder eremeden om hun vele pretenties en onheb- be]ijk optreden. De gevolgen biervan zullen zich spoedig genoeg doen gevoelen, vooral nu zij de inlandsehe bevolking en vreemde oosterlingen tegen zich krijgen, om van de Japanners en Europeanen maar niet te spre ken. „De groote fout, welke de hier geboren of hier reeds geruimen tijd gevestigde Chinee zen hebben begaan, is, dat zij zich solidair hebben verklaard met het hier een schuil plaats zoekende uitvaagsel uit China. Dit volkje is het, dat hen medesleept en waar van zij zich moeilijk kunnen ontdoen, tenzij zij spoedig en flink durven optreden en zelf de raddraaiers aanwijzen. De Chineezen be weren, grieven te hebben tegen het bestuur, maar zij hebben het hier te lande zeker toch nog honderd procent beter dan in hun eigen land, en altijd staat de weg open om elders een beter bestaan te zoeken. „Indien zij dan toch met alle geweld ver keerd willen en hun bestaan hier van de donkerste zijde blijven beschouwen, dan is heengaan het beste". Wat Batavia aangaat, schreef het N. v. d. D. v. N. I.": Naar wij vernemen, worden hier ter stede besprekingen gevoerd tusschen den majoor der Chineezen en den kapitein der Arabie ren, welke werden bijgewoond door de voor naamste Chineezen en Arabieren hier ter stede. Men deelde ons mede, dat geen der partijen voor relletjes vreesde en dat van eenige opgewondenheid in de Chineesche en Arabische buurten geen sprake was. 's Nachts doen in de benedenstad politie patrouilles van vijf man de ronde, terwijl aan den plaatselijken commandant werd ver zocht, zoo nu en dan eens een militaire oefe ning in of nabij Batavia te doen houden, waarhij de troepen door de oude stad zouden moeten trekken. Hedenmorgen marcheerde dan ook een compagnie infanterie door de nauwe, dicht bewoonde straatjes en langs de bocht'ige grachten achter Glodok. Is er echter wel rekening gehouden met de minder vriendschappelijke gevoelens, die de inlandsehe wereld koestert voor de Chi neezen? Wij gelooven dat liet gevaar van eventu- eele uitbarstingen in de kampongs schuilt; daar zal meer toezicht nooodig zijn dan in den Arabischen kamp. De CHINEEZEN BELLETJES TE SOERABAJA'. De berichten uit de Oost-Indische bladen geven nu wat meer over de Chineezen rel letjes van einde October. Uit Soerabaja wordt d.d. 28 October gemeld: Nadat do Chineezen zich hier eenige we ken rustig hadden gehouden, zijn ze heden avond weer eens uit den band gesprongen. Of dit geschiedde als wraakneming wegens do moorden te Bangil, weten wij niet. Het relletje begon als volgt: Te ongeveer half acht n.m. liepen twee Arabieren over den Songojoedan, nabij Pa- bean, toen ze werden uitgejouwd door Chinee sche jongens. Een oogenblik later vloog een troep Chineezen onder den kreet: „Kei lioetl" op de Arabieren aan, die op de vlucht gin gen. Een paar aanwezige politieoppassers de den zooaJs door ooggetuigen werd geconsta teerd niets. Enfin, dat zijn we zoo ge wend. Uit het filiaal eener Europeesche to ko, in 'de onmiddellijke nabijheid staande, waarschuwde de heer W. de politie. Ten 8 uur werden in dezelfde buurt weer een tweetal wandelende Arabieren door Chi neezen aangevallen en mishandeld. Een hun ner vluchtte in bedoelde toko, waarop de heer W. de wakers aanspoorde, de kentong pintjang (het amoksignaal) te slaan. Toen werden op verschillende punten van het Chineesche kamp de daar loopende Ara bieren door Chineezen aangevallen. Een oude Arabier werd nagezet door een troep Chinee zen, doch geholpen door een Europeaan, die den Arabier in zijn auto zette en hem naar huis bracht. Op het gezicht van deze aanvallen liepen de Arabieren te hoop; zij drongen het Chi neesche kamp langs Songojoedan een eindje in, en het was hoofdzakelijk aan het flinke optreden van den kapitein 'der Arabieren die van het begin der relletjes tegenwoor dig was te danken, dat de Arabieren weer terugtrokken. Het moet erkend worden, dat ook de hoofdcommissaris van politie vrij vlug ter plaatse was. Herhaaldelijk zijn door Chineezen op Ara bieren revolverschoten gelost, waardoor een paar Arabieren gewond werden, o.w. een, die van het station kwam. Een andere Arabier kreeg een steek in de borst. De Arabieren waren (razend en liepen tc hoop van de grens hunner wijk nabij den hoek van Sasak en Sonjogoedan. Slechts met moei te gelukte het de Europeesche politieamb- tenaren, hen in bedwang te houden. Van de inlandsehe politie zwijgen we maar; zooals wij persoonlijk zagen, sloegen de geelvinken weer een figuur als modder 1 I De resident en de assistent-resident waren inmiddels ook gearriveeerd, en gaven de noo- dige aanwijzingen betreffende de te nemen maatregelen. Een politieopziener arresteerde een Chi nees, die met een knuppel in de hand een Arabier na liep. Ten half 10 werd uit het huis van Lim An Nio, op Sajangan, en wel uit de boven verdieping, een revolverschot gelost op een troepje zich on straat bevindende Arabieren Hierdoor werd een Arabische knaap, wonen de in kampong Lontieng. gewond. Op dat moment kwam een singkeh', uit een der aan grenzende stegen, en oogenblikkelijk keerde de woede der Arabieren zich tot dezen. Hoe wel er eenige politieoppassers in de onmiddel lijke nabijheid stonden, zette de menigte den singkeh na, hem telkens met knuppels bewer kende. Een geelvink, die meeliep, riep djangan, djangan doch stak overigens geen hand uit. Op een meter of twintig van de Arabische sociëteit kreeg de Chinees een klap, die hem neervelde; hij schijnt echter niet zwaar ge wond te zijn. Eerst toen kwamen meerdere oppassers voor den dag, en waarschuwden zij een commissa ris, die den gewonde liet vervoeren. Elders sloeg de agent no. 527 met een stok op een Arabier los. Da kapitein der Arabieren rapporteerde dit aan één der aan wezige autoriteiten. Begrijpelijk dat zulke voorvallen de Arabieren die aan het ont staan der relletjes volmaakt onschuldig wa ren verbitteren. De politie had intussehen, vergezeld door een paar Arabische knapen, die van het voor gevallene getuigen waren geweest, de wo ning erkend, van waaruit het laatste revol verschot gevallen was. Het was, zooals wij reeds schreven, de woning van Lim An Nio. Een paai- 'Arabieren wendden zich, toen yerder door de politie niets tegen de woning van Lim An Nio werd ondernomen, tot den hoofdcommissaris en meldden, dat uit bedoeld huis geschoten was. De Arabieren hadden, naar het ons voor komt geheel ten techte, verwacht, dat de politie oogenblikkelijk maatregelen zou heb ben genomen om de woning-, waaruit gescho ten werdte doorzoeken. Docli de hoofd commissaris antwoordde op de inedcdeeling der Arabieren letterlijk: „'Lebih balk, kowé djangan djalan di sana." Dit is inderdaad een heel nieuw gezichts punt. Schiet men uit een woning op u, wel, dan is de boste raad, die de politie kan geven: ga daar dan niet loopen. Misschien moet men blij zijn dat de hoofd commissaris dc woning van Lim An Nio maar niet binnendrong. Het mocht eens zijn dat ze hem dan evenals in Februari weer gevangen hadden genomen, en de hemel weet wat men we rom had moeten verzinnen, om hem verlost te krijgen 1 De onrustige toestand bleef tot laat in den nacht voortduren. Om nog vlug dit verslag te kunnen verzenden, konden we ecliter niet langer blijven. Valt er in den loop van den nacht nog iets voor, dan meldt de telegraaf u dit straks wel. In totaal zijn tot op het oogenblik zeker vier Arabieren gewond en een singkeh. Eer. vermakelijke hotelhouder. Het „Soer. Nbl." vermeldt: Het stille Klaten bezit op het oogenblik een. beroemdheid in de gedaante van een hotel houder, die niet alleen in het plaatsje zelf voortdurend leverschuddingen teweeg brengt, maar tot over de grenzen daarvan. Er is in heel de Vorstenlanden geen planter, die hem niet kent en de vermakelijke verhalen, die over hem gaan, zijn legio. Te 3 uur 's middags arriveert een reiziger in het hotel. Zoo, meneer A, wat komt u hier doen? vraagt de beminnelijke hotelhouder. Wel, logeeren natuurlijk. Logeeren zegt u? Logeeren? Durft u mij om drie uur 's middags te komen lastig val len? Er komt niets van in. Als u op een be hoorlijken tijd was gekomen, zou ik geen be zwaren hebben, maar nu kom je er niet in. De reiziger roept zijn clementie in, hij werd opgehouden, belooft een ander maal op een behoorlijken tijd te zullen komen. Enfin, voor ditmaal mocht hij er dan in. Een der jongens brengt den reiziger op diens kamer een bordje rijst met een stuk ge droogd vleesch. Is me dat eten? vraagt hij. Roep den toewan besar". De jongen komt" terug met de boodschap, dat de groote heer niet wil. De reiziger heeft honger en vergenoegt zich met den schralen maaltijd. 's Middags op weg naar de badkamer, ont dekt hij den hotelhouder. Vrij ongepast van u, meneer A., om mij te laten roepen en daarom kwam ik niet. Ik begreep ook, dat je over het eten wou gaan mopperen. Eerst laat komen en dan nog mopperen. Ik geloof dat ik je een an deren keer de deur zal weigeren. Maar beste heer, het was niet te eten. Zoo, en je hebt het tot den laatsten kor rel opgegeten. Denk je overigens dat ik gek ben om voor zoo'n enkelen gast te gaan uithalen? Neen man, dat doen we niet. Vanavond krijg je ook niks bijzonders, tenzij je aan mijn vrouw vraagt of je met ons mag eten. Een andere reiziger gaat naar de bioscoop, maakt daarna een wandeling en keert te twaalf uur naar het hotel terug. Alles pot dicht. Hij klopt aan, nog eens, brult ten slot te, maar er wordt niet opengedaan. Eindelijk' haalt hij een paar keien en beukt daarmee zoo geweldig op de deur, dat heel Klaten naait buiten loopt. Ten slotte klinkt een woedende stem achter de deur: „Wat moet dat nach telijk lawaai beduiden, fijne meneer. Je komt er niet in, dan moet je maar op een behoor lijken tijd terugkomen! En de deur zou waarschijnlijk dicht zijn gebleven, als de vrouw van den toewan be sar geen goed woordje gedaan had voor den oncelukkigen telaatkomer. Een landhuurder, die niet ver van Klater woont, komt het hotel binnen, en vraagt oi hij daar de rijsttafel kan gebruiken. Wat edele heer, je woont nog geen half uur hier van daan en je wou bii mij rijst- tafelen. Je komt er niet in. Jawel, om dan. later te gaan vertellen, dat je thuis lekker der eet. Van mij krijg je geen rijsttafel! En de landhuurder mocht heengaan. Is het wonder dot deze hotelhouder zich zulk een wijd en zijd vermaarden naam heeft verworven Jicht, gewoonlijk beschouwd als het uit vloeisel van een zwaar leven, vindt dikwijls haar onmiddellijke oorzaak in de schadelijke stoffen, welke door de verzwakte nieren niet uit bet lichaam worden afgevoerd. Deze kun nen zich als een onoplosbare stof in de ge wrichten nestelen en wel dikwijls in die var den grooten teen. Ongelukkigerwijze gaan aan deze kwaal niet altijd waarschuwende verschijnselen vooraf, zooals rugpijn, ge neigdheid tot buikloop of verstopping, hoofd pijn, waterstoornissen. Gewoonlijk komt de crisis dan des nachts, de patiënt ondervindt dan een onhoudbare pijn in den grooten teen, pijn als van een lievigen beet, gloeiend. Deze crisis kan over slaan op het hart en zeer gevaarlijk worden. Het is daarom noodzakelijk om oumiddcl- lijk in te grijpen bij het optreden der eerste verschijnselen. Foster's Rugpijn Nieren Pil len herstellen de gezondheid en kracht der nieren, zoodat de schadelijke stoffen geregeld worden verwijderd en verhinderd wordt, dat zij kristalliseeren en onoplosbaar worden. Te Haarlem verkrjggb. bij de hh. K. v. Eden, Spaarne 38, en J. ,T. Göppinger, Gr. Houtstr. 147a. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a 1.75 voor één, of 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- mt'V&ttwx merk. BENOEMINGEN. Z. D. II. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd: tot kapelaan te Zwolle (O. L. Vr.), den WelEerw. heer F. J. M. Pruijs; tot kapelaan te Amersfoort (H. Henricus), den WelEerw. heer B. G. C. M. Hafkc- meijer; tot assistent te Houten, den WelEerw heer J. F. V. Reith; tot kapelaan te Sens'- meer den WelEerw. heer J. II. B. M. Els- kamp; tot kapelaan te Deventer (H. Lebui- nus), den WelEerw. lieer J. B. Nijrolder; tot kapelaan van Nieuw-Dordrecht te Kluzien-i- veen, den WelEerw. heer J. H. Hooijman; tot kapelaan te Vleuten den WelEerw. heer W. Boelens; en tot assistent te Ülft, den WelEerw. heer C. M. H. Bless. HAARLEM, 27 Nov. Kaasmarkt. Verkocht 2 stapels kaas, uitmakende 237 kazen, wegen de 477 kilo. Prijs 30.50 per 50 K.G. LEIDEN, 25 Nov. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd 198 stuks. Vet soort 168 stuks 61 a 62 ct.; licht soort 30 stuks 5456 ct. peF kilo. Handel traag. PURMEREND, 26 Nov. Kaas. Aanvoer 38 stapels kaas, f 32.50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 1385 kg., prijs f 1.40—1.4$ gemiddeld f 1.42i/2 p, kg. u Vee. 540 runderen, waaronder zijn 443 vet^ te, 12 stieren; 27 paarden f 80—400 per st.' 49 vette kalveren f 0.881.10 per k.g.; 207 nuchtere kalveren f 1630 per stuk; 345 vette varkens f 0.57—0.61 p. k.g.; 40 ma-' ge re varkens f 18—30 p. st.; 255 biggen f 8 14 p. st.; 2051 schapen en lammeren; Peren 300 zak f 12 p. zak; Appelen 150 zak f 13 p. zak. 444 ganzen f 2.853.50 p. stuk; 99 een-, den f 55.75 p. st.; Eieren. Kip.- f 6 p.'" 100 st.; Eend- f 7 per 100 stuks. Vette koeien prijsh., handel vlug f 0.70 0.88 per k.g.; Gelden koeien prijsh., han del matig f 160210 p. st.Melkkoeien pr.h. handel matig f 190310 per stuk; Nuchtere kalveren prijsh., handel matig; Vette varkens prijsh. handel vlug. Overhouders prijsh., han del stug f 2134; Lammeren prijsh., handel stug f 1721 p. stuk. SCHIEDAM, 26 Nov. Moutwijn 14.50. Je» never 18.50. Commissie 14.50. Stemming willig. Spoeling 2.Graanspiritus 23.25 k 24. Melasse f 19.7520. Ruwe spiritus 11.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 10