binnenland. voor Sociale Berichten. Legei en Vlooi. Keuiu&züken. BETREKKING GIDS Scheepvaartbftrichten. NIEUWS Uil DEN fl,iile, KAMEROVERZICHT. Gebruiksaanwijzingen ST ADSftIU Kamerverkiezing ommen. oma Th K IN I F» D I TT U I T. 14. j: 'A. ftijqebs; 'A'dam; 15. A. v. Eimeren, Amersfoort. 1 •w aaruenjK gevouaen moer worden. Men is dan ook in goed ingelichte kringen van meening, dat tegen liet einde van deze week allo dreigende verschijnselen uit den weg geruimd zullen zijn." De Oosfenrijksche con sul iu Prisrend. Het „Neuo Wiener Journal" verklaart van een persoonlijkheid, die uit Belgrado terug gekeerd is, met stelligheid vernomen te heb ben, dat consul Prochaska dood isl Hij is op den dag, dat de Serviërs Prisrend bin nentrokken met verschillende Albaneezen, die in zijn huis waren, en zicli daar ver dedigden, vermoord. Dit wist men in Bel grado sedert den dag, waaro-i het geschied is." Een bevestiging van deze alarmecrende mededeeling is tot nu toe niet ontvangen. Het blad verklaart, dat in hofkringen te W eenen die tot nu toe een zeker optimis me hadden, voor het behoud van den vrede buitengewoon pessimistische, opvattingen heerschen.... Men weet trouwens, dat Servië ten slotte 4an den consul te Belgrado, Edl, vergund heeft naar Prisrend te gaan. Welnu:" ook hier wordt door de Serviërs gechicamcerd. Edl wildedadelijk na zijn aankomst in Uskub de reis naar Prisrend voortzetten. Yan Servische zijde werd hem echter mede gedeeld. dat consul Prochaska van Prisrend naar Uskub onderweg was. Daar echter Prochaska niet in Uskub aankwam, wilde Edl zijn reis voortzetten. Toen deelde de ambtenaar van het ministerie, dié hem door de Servische regeering als begeleider was toegevoegd mede, dat hij.... om particuliere redenen niet verder kon reizen 1 Edl. verklaarde hierop, dat hij tot den volgenden dag zou wachten, en kon de amb tenaar dan nog niet meegaan, dan zou hij alleen vertrekken. De Servische autoritei ten verklaarden echter toen dat de spoor weg naar Prisrend niet in orde was, dus dat consul Edl niet aan zijn plan gevolg kon geven! In een particulier telegram heeft nu het Servische persbureau valschelijk naar Wee- uen gemeld, dat de consul reeds van Uskub vertrokken was, en Maandag in Prisrend zou aankomen. Het is dus reeds zeker, aldus deelt de ,Vossische Zeitung" mee, dat de telegram men over den gezondheidstoestand van con sul Prochaska, die in de vorige week uit Prisrend en Uskub naar Weenen gezonden werden, mystificaties waren van de Servi sche autoriteiten 1 Hedenochtend was geschreven seind dat de consul enspringlevend ma dus. We zullen hooren. nadat het bovenstaande werd door Reuter ge- Prochaska 'is gevonden, is. Een blijeindend dra- er gauw wel meer van Een tegenvaller roor de vrouwenkiesrecht- mer.schen. De socialist Lansburg dëed in Bow af stand van zijn zetel in het EngèlscKc La gerhuis, om de kiezers vóór of tegen vrou wenkiesrecht uitspraak te laten doen. Wel nu: gisteren is- zijn tegenstander, de upio- aist Blair, met 4042 stemmen, tégen 5201 op Lansburg, gekozen 1 Stcrm en orkaan. Berichten uit Engeland melden, dat giste- -en over geheel .Engeland en Schotland een geweldige orkaan uit het Zuid-Westen, die groote schade heeft aangericht, en zelfs tnenschenlevens heeft geëisclit, gewoed aeeft. In Noord- én Zuid-Wales zijn alle stroo men buiten hun oevers getreden. Menscben en vee zijn daar verdronken. De telegra fische verbinding mét Ierland/Schotland en het Noorden van Engeland is verbroken. Men vreest dat verscheiden schipbreuken hebben, plaats gehad, seint eèn part. be richtgever aan de N. R. Ct. Rcpliekendag. Gisteren replieken. De heer Bos betoogde iat de Openbare school voor de Javanen eigenlijk „je" is: alleen kennis, ziet u, maar dan voor de rest „volkomen vrijheid" en zoo neutraal mogelijk! Z.j dringt „geen re ligie op", maar „eerbiedigt de vrijheid".... De heer Bos schijnt nog maar dl niet wij zer te warden óp dit punt, eh wel roerend is zijn vast geloof in die zielige neutraliteit. Dc „neutrale" schooi en de foöde ohderwij- sers teil onzent zouden hem anders zoo lang zamerhand wel bei-er; hebben kunnen leeren; maar wat trekt de heer Bos zich het ver- li e z e p van den godsdienstzin aan! De heer van Karnebeek vroeg om een in den Haag zetelenden „Raad van Indië", wat de heer van Vlijmen ondersteunde: vooral zou deze er een Javaansch regent b.v. iu willen heb ben. De heer de Meester ten slotte verkocht nog enkele onbenulligheden en dwaasheden over „herdoopen" dat_ de Katholieken in Indië zouden kunnen doen. Zulke menscben moesten niet praten over dingen waar ze geen verstand van hebben: de leer over den doop, den nooddoop, den voorwaardelij- ken dqop eu^. is gauw genoeg na te vor- 8chen:,één uurtje apologie bij een kath. priester, en de lieer de Meester .zou zuixe dwaasheden niet meèr debiteeren. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is benoemd, met ing. van 1 Dec., tpt griffier bij liet kantongerecht te Wijk bij Duurstede', jhr. mr. A. A. van Teylingen, thans ambt. O. M. bij het kan tongerecht in- het arr. Zwolle. Bij K. B. is, met ingang van 1 Dec. aan T. M. Iioogciicloorn, -op verzoek, eervol ont slag verleend als commies bij de Dir. van den Landbouw; bij gen. Directie overgepl. als adj.-coinmies., W. M. Ebbink, id. bij het Dep. v. Landbouw, Nijverheid en Handel te 's GraVenhage. G isteren heeft de Kamerverkiezing te Om- merr plaats gehad. Er waren van de 8067 kiezers, die het -district Ommen telt, 7722 opgekomen en hadden een geldige stem uit gebracht. Voor cien neer mr. u. u. .a. tiicnow van IJsselraonde (C.-H.) werden 4081 stemmen uitgebracht en voor mr. H. van der Vegte (A.-R.), 3541 zoodat dus gekozen is de heer Bichon van IJsselmonde. Bij de herstemming op 27 October j.i. werden 7856 stemmen uitgebracht. Daarvan verkreeg mr. A. E. Baron Mackay TPz. (C.-H.) 4305 stemmen en mr. H. van der Vegte (A.-R.) 3551 stemmen. ARTIKEL 171 DER GRONDWET. Uit zeer betrouwbare bron kan „De Tijd" berichten, 'dat de Regeering voornemens is zoowel bet eerste als het tweede lid van art. 171 der Grondwet bij de herziening on gewijzigd voor te stellen, ten stelligste be vestigen. De -bedoelde leden van art. 171 der Grond wet luiden: „De traktementen, pensioenen en andere inkomsten van welken aard ook, thans door de onderscheidene gezindheden of. dorzelver leeraars genoten wordende, blijven aan dezelf de gezindheden verzekerd. „Aan de leeraars, welke tot nog toe uit s lands kas geen of ontoereikend traktcmant genieten, kan een traktement toegelegd of het bestaande vermeerderd.worden." DE VIJFGULDENSTUKKEN. Naar de „Msb." verneemt zullen overmor gen de gouden vijfguldenstukken worden in omloop gebracht, HET NEDF.ÏU, ROODE KRUIS EN DE BALKAN-OORLOG. Het vertrek van dc zending naar Monte negro is bepaald op Vrijdagnamiddag 4 uur van het station Weespcrpoort te Amster dam. Van de regeering in Montenegro is bericht ontvangen, dat er nog groote behoefte be staat aan verbandmiddelen, heelkundige in strumenten en medicamenten, echter niet aan geneeskundige. DE TURKSCHE AMBULANCE. Het hoofdcomité van liet Nederlandsche Roode Kruis ontving gisterochtend liet vol gend telegram: „Aangekomen op de „Gelderland". Alles wel." Een paafco' Men meldt ons uit Linkelo: Deze week hield de Oranje-Ver- eeniging alhier een vergadering voor be stuursverkiezingen. Een der gekozenen hield zijn benoeming in beraad tot hij zijn vróuw om toestemming zou gevraagd hebben. Hij verliet de vergadering en kwam na eenigen tijd meedpelen, dat het antwoord van zijn vrouw gunstig, was. Bereiding van i/Vaterchocotade per kop. In den kop doet men eerst suiker (2 a 3 thee lepels) dan fiONA cacao (1 theelepel ss ongeveer 6 a 7 gram). Vervolgens opgieten met. goed kokend water en dan eerst omroeren. Bereiding van Melkchocolade per kop. In den kop doet men 2 it 3 theelepels suiker en 1 theelepel R.ONA cacao (6 a 7 gram), maakt dit met zeer weinig koude mel k tof een papje, en giet daarop de goed kokende melk. Bovenop ziet men dan een prachtig laagjeschuim. Bereiding van Melkchocolade pei grootere hoeveelheid. Op 1 Liter (kan) molk neemt men l'/3 4 2 eet lepels (85 gram) RONA cacao en 21/2 a 3 eetlepels (70 gr.) witte suiker. Roer in een schaal de cacao en suiker droog door elkaar. Maak, daarvan met kokend water een papje. Giet die pap in de kokende melk eri laat evén door koken. t)it. 1 Liter melk schenkt men ongeveer 7 koppen. Natmui(jk kan men des- ge wenscht ook gedeeltelijk melk ep gedeeltelijk water gebruiken. 1 kilo ROMA cacao van /L5o geeft dus200kóppen- chocolade.- NED R.K. BUND VAN HANDELS-, KAN TOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Zondag 24 November j.l. is te Snoek op gericht een afdeëlihg van bövcngenoemden Bónd. Aanvankelijk ledental 20. De Bonds voorzitter, A. van Harhefsyeld, trad als spre ker op. De vergadering werd gehouden in het R..K. Eatrouaatsgabouw en was uitge schreven door het'bestuur van het 1'iau.t-. selijk Comité der KatÜ. Sociale Actie! GARNIZOE! IN LIMBURG. Men meldt aan de Limb. Koerier uit Meers sen, dat in een vergadering van den raad van die gemeente, óm te beraadslagen over een- aanbod van het ministerie van oorlog, om de Meers,sene'rheide voor f 30.Ó0Q te koo- pen, teneinde die heide in te richten tot oefeningstcrrcinen voor de infanterie. De Limb. Koerier meldt ter toelichting van dit bericht: De stappen, door het gemeentebestuur van Maastricht; gedaan, om aldaar versterking van het garnizoen te, verkrijgen, zijn aan het departement vau. oorlog in goede aarde- gevallen, Het 2de reg,; infanterie zal in zijn. geheel in Limburg komen te liggen; de eene helft komt te Venlo; De v-raag- was nu, waar de twèede helft zou komen. Dit hing af van de aanwezigheid van geschikte -terreinen voor den bouw van kazernes en voor al voor exercities in groot veroaud. Daar voor heeft de militaire overheid op''zijn minst eeri vlakte vaii 600- H.A. noodig. De burgemeeS.ev' van Maastricht 'is- erin geslaagd in de naburige plattelandsgemeen ten een aaneengesloten geheel te vinden naar het blad. meent .80 of 91) 1.1.A., dat de goedkeuring van het uiinisU-'rie. wég- droeg. VAN ELDERS VLUGGERE RECHT -PRAAK. Dat de behoefte aan sneller recht in ci viele zaken hier te lande zich algemeen doet gevoelen, is herhaaldelijk góLDkén Ook uit pogingen onder de bestaande wetgeving in dit opzicht te doen wat mogelijk is. En vooral wanneer de samenwerking 't-usscaeu réchters en balie goed was werdeii ook wel eens zeer goede resultaten bereikt. In groote, en be langrijke r-kou is veel tijd verlies meestal on vermijd, k, docii het is bijna gewoonte geworden om, ook in kleine bijna niets be duidende zaakjes telkens uitstel te vragen en te verleenen. Het is thans de kantonrechter te Utrecht, die wil trachten bij de zaken, die aan zijn beslissing worden onderworpen/dit euvel zoo veel mogelijk te keeren en de zaken zoo spoedig mogelijk af té'doen. Hij meent dat de wetsbepalingen hem het recht geven te vorderen dat eenvoudige zaken in ééne zit ting worden afgedaan en niet door- de partijen Voor iedere rechtshandeling een uit stel worde gevraagd. Natuurlijk zijn er tegen deze regeling ook wel bezwaren aan te voeren, doch het lijdt geen twijfel, dat in het algemeen hot streven van dezen kantonrechter met sympathie wordt begroet en waarschijnlijk weldra ook door meerdere ambtgenooten zal worden na gevolgd. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd: door het verbindend worden der uitdeelingrslüst de faillissementen: A. de Brnvn. manuf*etnrier. Steenwijk. - GEVRAAGD: Onderwijzer. O. S. Heeswijk, Soil, vóór 15 Dee. aan den Burgemeester. Wagenmakerskneeht. W. Miltenburg; Culem- borg. Wagenmakersjongen. H. Timmer, Magdale- uastraat 24. Snelpersdrukker, 10.80. C. N. Teurlings, den Bosch. Letterzetter. A. Kosters, Alkmaar. Boerenknecht. M. Kaptein Rinnegom, Eg- mond binnen. Boerenknecht. G Albrink, Assum, Uitgeest. Boerenknecht, F. Jong, Zuidewind. Bloemistknecht. J. Elstgeest, Kerkstraat, te Noord wijk. Bloeniistknecht. V. d. Eykeu, Heemstede. Bakkersknecht. Nr, 4218, Vink's Boekhandel, Beverwijk. Knecht. J. Jongeneel, Lijnden. Haarlmeer. Dienstbode. 150. Marnixstr. 2fS, A'dam. Werkmeid. Mevr. Hagemeyer, Vondelstraat 108, Amsterdam. Boerenmeid en boerenknecht. E. Kon we, As- sendelft. Dienstbode. J. Baas, Kalverdijk, Harenkai'- epel. Dienstbode. Siinou Hoogwerjf, Heemskerk. Boereiidienstbode. Th. Pepping. Limmen. Huishoudster. J. Kieft, 'Buurt, Heer Hugow. Dienstbode. Boekhorststraal 3e. den Haag. Kindermeid. Boekhorst.s'traat 21, den Haag. Meisjes. Atelier P. Rietfort, Gierstraat 41, Haarlem. Dienstbode. Blnemendaalsché weg 221, Over veen. Meisje. Nr. 9392, N. II. Cl t Dienstbode. Fredëpïkfipark b:1 Amsterdam. HiensibOfTe.-Zijlwcg 10(1 Buitenmeisje: Nr. 9509, N. H. Cr't. PERSONALIA. Geslaagd te Amsterdam voor het examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek, mej. C. Bakker, van Haarlem. SCHIET VEREENIGING „GENER AAL VAN MERLEN".- Einduitslag van den uatiónalen schietwed strijd op Buks en Rijkscylinder, gehouden van 12 October tot 25 November 1912. Korps wedstrijd A I (max. 500 punten). Eereprijs zilveren medaille van H. M. de Koningin met-5 verguld zilveren eerekrui zen voor de koipsschvitters „Vermaak en Oefening", den Haag, met 475 punten. Korpsschntters, L. van Lommei, Ckr. Brosch G. A v- d. Bergh, H M. Bóu- weus en- H. -Loeb. Ie prijs De Scherpschutter, Rotterdam, 458 p.; 2e i>r. Neerlands Burgerwacht, Amsier- dam, 456 p.; 3e pr. Vaderland en Koning, Haarlem, 455 p.; 4e pr. St. Huberlns, Breda, 449 p.; 4e en 5e pr. de Maasstad, Rotterdam, 448 p.; fie pr; Willielmina Utvcclit, 446 p.; 7e. pr,: Claudius CiviBs, Haarlem, 445 p.; :8e pr. Prins Ilendrtk, Elspeet, laagste serie 85j; 9e pr, Sanboo,; Amsterdam, 440 p.; laagste ser. 80; lOe.pr, Generaal Joubert, O ver veen,;. 439 punten. Verguld zilveren eerekruis voor hoogste korpssc,hutter A 1. I., van Lommei, Vermaak en Oefening, den Haag, 28 punten, laagste schot 19. Verguld ziveren medaille C. M. van Dalen, Maasstad, Rotterdam 98 p. laagste schot 18. Zilveren medaille H. M. Koene, Voor Va derland en Koning, Ilaarleim 96 p., laagste schot 19, Korpswedstrijd A II. (Alax 500 punten). Eereprijs zilveren medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, met. 5 zilveren draagnredailles voor de korpsschntters. Claudius Civilis, Haarlem met, 419 punten. Korpsschntters: M. H. Hochen, L. Smcenk, J. F. Borghouls, J. M. Vosknijl en F. Blei. Ie pr, De Scherpschutter. Rotterdam, 444 p.; 2e pr. 2e pr. Bloemen daal Commando, Bloemendanl, 437 p., laagste serie 84; 3e pr. Willielmina Amsterdam, 437 p., laagste se rie 82; 4e pr. Sanboo, Amsterdam, 416 p.; 5e pr. Vaderland en Koning, Haarlem, 425 p., 24 treffers. Verguld zilveren medaille voor hoogste korpssehutter. S. Kaiser, Voor Vaderland en Koning, Haarlem. 97 p. Zilveren medaille L. Smeenk, Claudius Ci vilis Haarlem, 95 p., zilveren medaille W. A. Hanker), rle Scherpschutter, Rotterdam, 94 p. Vermaak en Oefening, den Haag, 476 p.; de Seherpschutter, Rotterdam, 472 p.; St. Hu- bertus, Breda, 465 p. Groote zilveren medaille, aangeboden door de Stads-Editie, voor de veroeniging te Haar lem en omstreken, wier leden de meeste prij zen behaald hebben: Voor VmRFInnd en Ho ning te Haarlem, 10 prijzen en Generaal Jou bert te Ovcrveen. 10 prijzen, bij loting. Personeel. Maximum 100 punten. 1. j. A. Rij kers, A'dam. 2. Paul Roozen. Ovérveen; 3; A. v. Zutphén, Utrecht; 4. E. B. Moolenaar, Haar lem; 5. K. VColdendorf, R'dam; 6. M. Loeb, j's-Hage; 7. H. A v. Abs, Haarlem; 8. H. M. Bouwens, 's-Hage; 9. D. C. Houtgraaf, Bloemen- daal; 10. Gerard Luykx, A'dam; 11. G. A. v. d. Bergh, 's-Hage; 12. W. A. Hanken, R'dam; 13. G. Kurpershoek, R'dam; 14. C. M. v. Dalen, I Vlaardingen; 15. L. v. Lorhmel, 's-Hage; 16. C. Marsfelder, A'dam; 17. A. v. d. Broek, A'dam; 18. J. W. Boom, Haarlem; 19. J. Ruedisueli, Breda; 20. J. Schoep, Elspeet; 21. C. v. de Berg Jr., Hoom; 22. j. Beeren, Ovcrveen; 23. B. H. Schukking, Amersfoort; 24. H. v. d. Vlugt, 1 25. J. Saltzher, Culenborg. 26. C. M. van Dijk, 1 Breda; 27. S. Verwoerd, Gulemborg. 28. P. J. Hekker, Overveen29. M. L. Beijning, A'dam 30. H. Burgers, R'dam; 31. G. Mulder, Elspeet; 32. Chr. Brosch, den Haag; 33. C. v. Zalen, Haarlem; 34. A. Spaander, Hoorn; 35. J. Lieu- wes, A'dam; 36. M. j. Bath, Breda, 37. M. H. Wilberts, A'dam; 38. J. W. L. Ketjen, A'dam; -39. S. Blauw, R'dam; 40 J. Entzen, A'dam. j Consolatieprijzenle pr. Mej. Houtgraaf- Kohier, Bloemendaal; 2e pr. H. Stines, Haar lem; 3e pr. D. A. Pool, Hoorn. Eerewedstrijd. Maximum 100 punten: 1. C. M. van Dijk, Breda; 2, A. F. Bos, Overveen; 3. A. Reeehenbach, Amsterdam4. Paul Roozen, Overveen5. J. R. Rijkens, A'dam; 6. U. Vuür- mans, R'dam; 7. J. w. L. Kètjên, A'dam; S. J. Blauw, Rotterdam; 9. A. v. Zütphen, Utrecht; 10Lv. Loinmel, den Haag; Vaste baan-wédstrijd. Maxirhum 200 punten 1. U. Vuurman, R'dam; 2.. C. M. v. Dalen,! Vlaardingen; 3. Iv. Lommei, den Haag; 4. D. v. Buuren, Amersfoort; 5. J. Dammer, Maas sluis; 6. H. J. v.'d. Berg, Haarlem: 7. j. Rue- disveld, Breda; 8. A. v Zutphen,. Utrecht; 9. J. H. Wilberts, A'dam; 10, A, M. v. Leeuwen, A'dam; 11. 31 J. Bonman, Haarlem; 12. K. Walüendorf, R'dam; 13. j. Schadee, R'dam Vrije baan. Maximum 200'punten:' 1. A. J. Bos, Ovërveen; 2. U. Vuurinan, R'dam; 3, C. M. v. Dalen, Vlaardingen; 4. D. C. Houtgraaf, Bloemendaal; 5. J. W. L. Kétjên, A'dam; 6. J. A. Rijkens, A'damk; 7. J. Ruedisueli, Breda; 8. A. van Zutphen, Utrecht; 9. H. J. v. d. Burg, Haarlem; 10. L. v. Lommél, 's-Hage; 11. H. J. Bouman, Haarlem; 12. Gerard Luykx, A'dam;! 13. A. H. v. Leeuwen, A'dam;. 14. Paul Roozen, Overveen; 15. II. v. d. Vlugt, Amersfoort; 16. C. Marsfelder, A'dam; 17, H. M. Koene, de Lie; 18 H. Konig, Overveen; 19. C. M. v. Dijk, Breda; 20. F. A. J. Nidschelm, A'dam; 21. \V. H. Draaijer, Deventer; 22. D. v. Buuren, Amers foort; 23. A. Reeehenbach, A'dam; 24. A. van Broek, R'dam; 25. A. den Held Az., R'dam; 26. Chr. Brosch, den Haag; 27. G. Kurpershoek, R'ddm; 28. A. J, van: Eimefen, Amersf,; 29. j. W. F. Fransoo, Dordrecht; 30. H. M. Bou wens, 's-Hage. Dagmedailles: 12 October, H. J. v. d. Burg, Haarlem, 99 p. 13 Oct. H. M. Koene, de Lie, 99 p 14 Oct. Paul Roozen, Overveen, 99 p. 19 Oct. Gerard Luykx, A'dam, 99 p 20 Oct. r. A. J. Nidschelm, A'dam, 33 p. 21 Oct. H. J. Bou man, Haarlem, 99 p. '26 Oct. J. A. Rijkens, Am sterdam, 99 p. 27 Oct. W. E. Stap, Haarlem, 98 p. 28Gct. F. A. Ruech, 's-Hage, 98 p. 2 Nov. U. Vuurman, R'dam, 100 p. 3 Nov. W, H. Draaijer, Deventer, 100 p, 4 Nov. A. F. Bos, Overveen, 99 p. 9 Nov. I C. J. Jonckbloqdt, Haarlem 98 p. 10 Nov. A. M, v. Leeuwen, Am sterdam, 99 p. 1,1 Nov. C. Marsfelder, A'dam, 99 p. 16 Nov. J. \V. Kétjên, A'dam, 99 p. 17 Nov Jé Ruedisueli, Breda, 99 p. 18 Nov. C. M. van Dijk, Breda. 99 p. 23 Nove M C, Beijning, A'dam, 99 p. 24 Nov. C M, v. Dalen, Vlaardin gen, 100 p. 25 Nov. L. v. Lonnnel, den Haag, 99 punten. FAILLIET VERKLAARD. Bij vonnis der Arr. Rechtbank alhier, van gis eren, is nog in staat van faillissement verklaard: J. A. JankoKrolleus, wonen- do te Haarlem, Raamsiugel. Rechter-Com- m'smris Mr. H. van Lógliem de Josselin de Jong. Curator Mr. II. Slingenberg. IJMITIDEN, 27 Nov. Z \V. Gearriveerd 26 Növ. Juno, s., Bristol. Vnlc-aniis, s., Midd. Zee. Gearriveerd 27 November. Vulcanus, motorboot, Ba ton m. Vertrokken 26 November. Eemstroom, s„ Leitb. Rotterdam, s., Graugemouth. Vertrokken 27 November. Rijnstroom, s., Huil. Hebble, s., Goole. Lapwing s., Londen. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 26 Nov. te Port Said. Prinses Juliana, van Amsterdam naar Ba tavia,, vertrok 26 Nov. vu Southampton. Timor, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 26 Nov. Pantellaria. Billiton, vau Amsterdam naar Batavia, ar riveerde 25 Nov. te Padang. Bali, van Hamburg naar Batavia, pass. 26 Nov. Kaap St. Vincent, Ibiocja, van Batavia naar Rotterdam!' pass 26 Nov. Gibraltar Merauke, van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 25 Nov. te Marseille Tanibora, van Rotterdam naar Batavia, ai' riveerde 26 Nov. te Marseille. Prins Willem III, arriv. 26 Nov. le Pa ra maribo van Amsterdam. Andijk, van Rotterdam naar Cuba Mexico en New-Orleaus, arriveerde 26 Nov. v.m. te Havana. Rotterdam vertrok 26 Nov. van New-York paar Rotterdam. Mars, van Neufahrwasser naar Ampler dam, pass. 26 Nov. Holtenau Titan arriveerde 25 Nov. te Kopenhagen van Amsterdam. Diana arriveerde 26 Nov. te Pdlaii van Amsterdam. Saturnus arriveerde 26 Nov. te Calatiia v. Argostoli. Castor vertrok 26 Nov. van Napels naar Syraeus. (Zeepostb SGHOTKN Gemeenteraadsvergadering op Vriidag 2S» November, 'savonds 7H uur Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoe ming leden bestuur verkloozerifonds. 3. Id. ul. commissie van bijstand gasfabriek. 4 Voorstel herziening verordening regelende jaarwedden onderwijzerspersoneel. 5. Verzoek verlenging verlof onderwijzeres A. A. de Klerk. 6, Verzoekschrift wijziging bouwplan H R. A; Teen wen en A. H dé Jóng. 7.Ver- ',w'üaigi«g uitbreidingsplan Mevr. 'Eii schedó Ml A. TT. J: de Jong. 8. Voni-.n; fring werkJi'edenreglement art. 16. 9. Toorr stel wijziging uitbreidingsplan. 9. Idem tof bét verleenen der eerste verhooging wege- diepstjaren aan werklieden 10. Voorstel wij ziging loon werkman aan de gasfabriek vau Eyk. 11. Aanbieding snpplet kohier die- st- jaar 1912. 13. Verordening beffing belasting op de openbare vermakelijkheden. 13. Recla mes hoofd, omslag dienst 1912. IJMl IDES Haringvisscherü. Sedert onze vorige op- giive kwamen van de haringvisscberü alhier binnen de bomschuiten KW 86 Katwijk aan Zee VIII met 10 last en KW 112 Twee Ge zusters met 3 last haring. H. Redding-vuurpijlen. Alhier werd door het bestuur der N.- en Z.-Holl. Reddingmij. aan hei strand proeven genomen met redding- vuurpijlen van verschillende soort, ook met- die welke bij rle Dnjtsche Reddingnmatsehapj p(i in gebruik zün. Behalve door, bet bestuur en de plaatse- lijke Commissie der Reddjngmaatsebappij werden deze proeven door verschillende be langstellenden bijgewoond. HAARLEM.VIERl.IEDE C.A. Bénocind tot opzichter vau den Inlaig polder de heer M. Iyion te Halfweg. H TI LEO OM. Kracht door Oefening. Gisteravond hield deze gymnastiek- - ett scherm vereen igin™ in1 Hotel „Flora" een uitvoering. De opko"mst: was zeer. goed. De voorz. de heer Joh. v. d. Reep opende met een woord van wel kom, tevens dankzeggend voor den steun van donateurs en begunstigers, 't Program ma bevatte niet minder dan 16 nummers. Voor 't eerst werkte dezen avond de af- deeling Meisjes. In alles bleek, dat dè lei ding bij den Directeur, den heer H. B. Dreijer van Haarlem in zeer goede handen is. De marmergroepen hadden een uitbun dig succes, 't Turnlied werd aan 't einde der uitvoering uit volle borst gezongen. Plantsoen-beplanting. De Hilleg. Afd, van Bloembollencultuur heeft zich, gesteund dcor gemeentelijke subsidie, belast met de be ting van deperken inet tulpen, in 't Hof, de Sixlaan en de Van den Ende-laan. Tuin architect is de heer C. Ludwig, alhier. L'Amitié. Gisterenavond gaf deze R. IC Toöneelveröcniging in hotel Sistermans haaf eerste uitvoering. Opgevoerd werd: De Sa tan der Revolutie, drama in 5 bedrijven. Dit stuk, in de hoogste mate boeiend, wérd onder ademlooze stilte gevolgd. De zware rollen werden meesterlijk en met gevoel vertolkt. In 't bijzonder noemen we de hee- ren Murk, v. d. List en Jac. Staats Jr-> ■welke laatste een gastrol vervulde. Maar ook de andere spelers bleken geen tijd of moeite gespaard te hebben, om met succes te kunnen spelen. Na de pauze kregen we „Liefdesverkla ring van Jan Stoffel, een voordracht door den heer P. v. d. Valk en 't blijspel in één bedrijf „De Professor en zijn knecht." Voor zoover muziek noodig was verleen de de heer Joh. v. Lierop Jzn., de gevier de vroegere pianist der Vereeniging belan geloos bij enkele repetities zijn zeer ge* waardeerde assistentie. De zaal van deft., heer Sistermans was geheel bezet,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2