NIEUWS UIT HEN UITREI. HANDSCHOENEN Au Bon Marchs „Noyons" Volledige keuze St. Nlcolaas-Cadeaux. In ons „Special Magasin" bieden w'j U: Handschoenen gevoerd met; HM, GROOTE HOUTSTRAAT 08, Telefoon 47. Begalierskreeslraat, Amsterdam. BETREKKI NGGIDS STADSNIEUWS HHF" Boienstaande handschoenen worden in luxe doozen verpakt. Grand Bazar Francais, Br?fwïsse!?n«*. txiacé Nappa (ihevretfe Lhevrau Jachten t*eau ae Suède id, tav ah te bremsletser fint Hopen W ildleder Reindeer Russisch Reindeer N> cc ha Venetian Mocha Bont, Zij da, Kameelhaar N.B. Morgen (Zondag) zal ons n.agazijn den geheelen dag geopend zijn. HERMINE SCHOLTEN. Onze Haarlemsche zangeres Hermine Schol ten heeft, met buitengewoon succes, te Ant werpen in den Dierentuin op een Concert gezongen. De Antwerpsche briefschrijver van het „Hbd." zegt er o. a. van: „Mejuffer Scholten is een van de prachtigste zangeres sen, die wij ooit hier hoorden, begaafd met een uitzonderlijk geschoolde stem, die al de fijnheden van muziek en woord met een uiterst scherp medegevoel tot haar recht bracht. Het Antwerpsche publiek heeft dit dan ook naar waarde geschat." MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. In de Rotonde van het Museum van Kunst nijverheid zullen morgen de plaatwerken van Merkwaardige gebouwen uit Noord- en Zuid- Nederland voor het laatst, tentoongesteld zijn. Zondag 8 December zal de tentoonstelling 'der weefsels uit Soemba gereed zijn. Deze Merkwaardige doeken welke de kleeding der JSoembaneezen vormen, werden nog nimmer en zoo groote verscheidenheid in Nederland ingevoerd; deze tentoonstelling zal dus zeker de algcmeene belangstelling wekken. Morgen is de toegang kosteloos. NED. REISVEREENIGING. In de Donderdagavond gehouden vergade ring herdacht de heer Sabel, de voorzitter der vereeniging, allereerst het overlijden van den secretaris, wijlen den heer S. Riepma en noemde hem een goed vriend en uitstekend, ijverig lid der vereeniging. De broeder van den overledene dankte voor de vriendelijke woorden. In de bestuursvacature, ontstaan door het overlijden van den heer S. Riepma, Werd gekozen de heer P. Riepma. Daarna werden de verslagen goedgekeurd en werden nog eenige uurtjes in een gezellig onder onsje doorgebracht. NED. VROEDVROUWENVEREENIGING. Wij vestigen de aandacht op de advertentie, foorkomende in ons nummer van heden, waarin voor Woensdagavond acht uur wederom een cursus wordt aangekondigd voor Moeders en aanstaande Moeders", door de afdeeling Haar lem en Omstreken van de Nederlandsche Vroed- vrouwenvereeniging. De cursus wordt gegeven am acht uur in het schoolgebouw aan het Soen- daplein te Schoten. LIEFDADIGHEIDSFEEST. - Donderdagavond werd in den Schouwburg een liefdadigheidsfeest gegeven ten bate van de vereeniging „Moederzorg" te Schoten. Nie mand minder dan de vereenigingen „J. J. Cremer", de muziek vereeniging „Harmonie" en de heer Ant. Smit, barytonzanger verleen den hunne gewaardeerde medewerking. De Schouwburg was vrij goed bezet en de uitvoering slaagde uitstekend, zoodat „Moe derzorg" met genoegen op dezen Donderdag avond mag terugzien. De „Harmonie" opende, zooals hot behoort, bij uitvoeringen waar muziekkorpsen mede werken, met muziek, en wel met 'n eigen com positie van den heer Wernecke, den dirigent van het korps. Het stuk, een militaire marsch is getiteld „Officiers Appèl". Het werd zeer goed gespeeld en is een mooi stuk, Ook in een volgend nummer toonde „Harmonie" een uitstekend corps te zijn. Mej. Busquet bracht mooie voordrachten ten gehoore en Ant. Smit gaf den zanglief- liefhebbers te genieten. Hij zong, zeer ver dienstelijk, „Die Zerstörung Jerusalem" van Klugthart en Brandts Buys' „Aan de Gelief de", Ant. Smit heeft een mooie barytonstem. De heer L. F. Janse, het bekende lid van Cremer, gaf ook eenige voordrachten. Alles werd afgewisseld door muziek, waarvoor de Harmonie uitstekend zorgde. Na de pauze kwam de Kon. Letterl. Vereen. J. J. Cre mer op de planken en voerde op de van haar bekende uitstekende manier het drama „Het Ave Maria". Aan de heeren von Gasteren, Wernecht en Janse werden door mevr. 111 Aan de heeren van Gasteren, Wernecke en Smit werden door de presidente mevr. van Wageningen kransen aangeboden; aan de me dewerkende dames werden bloemstukken aan geboden. NIEUWE ZAAK. Zooals uit de opvallende advertenties in ons blad wel reeds bekend zal zijn, opende gisteravond de heer W. van Amerongen O. Azn. een nieuwe zaak in koloniale en grut terswaren aan den Zijlweg. De winkel ziet er keurig uit. De firma v. Amerongen is eene zeer oude en staat Uitstekend bekend. In Amsterdam, alleen heeft zij niet minder dan 47 eigen winkels. DE NIEUWE TRAMWAGENS. Gistermorgen waren eenige tramwagens, welke door de stad komen te rijden en bij de firma Beynes gemaakt worden, op het Sta tionsplein te zien. Zij werden geprobeerd, door ze eenige meters te laten rijden door middel van een verbindingslijn, ingeschakeld ip den stroom der E.N.E.T. Het zijn mooie, groote wagens, naar het type van die van te Leiden in gebruik zijn en op de lijn Leiden- Katwijk en Leide "'oordwijk. DIEFSTAL. Uit een kolenschuU aan het Vrachtgoederen- station is ten nadeele van G. v. d. H. 10 H.L. kolen ontvreemd. BEKEURD. Clémence H. M. M., verpleegster, wonende te Zand voort, is hier ter stede bekeurd wegens het rondgaan met een inteekeulij9t bij verschillende ingezetenen om gelden in te zamelen, die, vol gens haar zeggen, moesten dienen voor het on derhoud van twee kinderen uit Bethesda te Nijmegen, dat 24 September door de politie is ontruimd. BADEN. In het Douche-Badhuis aan het Leidscbe plein zijn in de afgeloopen week genomen 1023 baden, in dat aan den Koudenhorn 659 baden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijJ. Booms, Kritzinger- Straat 18, een damestaschje met inhoud; P. Son- nemans, Bloemertsteeg 1 B, een heerenhand» taschJ. Boogaard, Spaarnwouderstraat 9c., een kinderhandschoen; A. Blok, Lange Heerenvest 10 rood, een koperen gewicht; J. Kwak, Korte Vlamingstraat 2 rood, een rozenkrans; P. van Huizen, Clercqstraat 91, een kinderportemon- ma.u> met inhoud: J. H. Cassé, Naasaulaan 84a. een leerboek; P. van Heuren, de Clercqstraat 91, een portemonnaie met geld en een klein aakmesje. PROGRAMMA van het Matinée, te geven in „Rusthoek", Bloe- mendaal, op Zondag 1 December 1912. 1. Freie Liebe, Marsch, Fall. 2. „Die Zigeu nerin", Ouverture, Balfe. 3. Die lustige Witwe, Léhar. 4. „Extase", Ganne. 5. „Traviata", Gran de Fantasie, Verdi. 6. The Wedding of the Winds, v. Hall. 7. Serenade Bandine, solo voor cello, G. Marie. 8. Lass den Kopf nicht liüngen, Potpourri, Lincke. 9. Folies Bergère, Marsch, Lincke. SCHOTEN. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van den heer burgemeester Fiihrop. Aanwezig waren alle leden, maar de pu blieke tribune was droevig leeg, een onge hoord feit voor een gemeenteraadszitting van Schoten. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen was de volgende motie: De openbare vergadering, belegd door de burgerij der gemeente Schoten op 14 November in het lokaal van den heer Staal, alhier; gehoord de besprekingen omtrent de noodzakelijkheid van loons- verhooging van 1.20 voor alle gemeen te-werklieden in Schoten; erkennend de billijkheid daarvan; dringt er bij den Raad ten sterkste op aan het verzoek der organisatie van Gemeentewerklie den, gedaan bij adres d.d. 30 September jl., in te willigen. B. en W. stelden voor dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus wordt z. h. s. besloten. Het hoofdbestuur van de Ned. Vereen, tot afschaffing van Aleoholh. Dranken verzoekt den Raad te willen besluiten voortaan in de door de gemeente op te maken bestekken van aanbestedingen de bepalingen op te ne men, dat het ten strengste verboden is op die werken aleoholh. dranken te gebruiken. B. en W. stellen voor op het verzoekschrift te antwoorden dat in het vervolg aan B. en W. wordt opgedragen in dien zin maatregelen te nemen. Ook bier achtte de voorzitter niet in het belang van het werk om toe te staan aldaar te gebruiken. Z. h. s. werd het voorste] van B. en W. aangenomen. Op een verzoekschrift, ingediend door 19 bewoners der gemeente, allen landbouwers, waarin gevraagd wordt om een tegemoetko ming, ongeveer de helft in de gemaakte on kosten, ten dienste der los- en laadplaats aan de brug bij de Jan Gijzenvaart, stellen B. en W. voor adressanten te antwoorden, dat zij zich tot het kerkbestuur van St. Bavo zullen moeten wenden. De kosten zijn de be grooting met 250 te boven gegaan. Hier van verzoeken adressanten de helft uit de gemeentekas te trekken. De heer Poth vroeg of niet een vergoe ding kan gevraagd worden voor het gebruik dat men van de losplaats maakt. De voorzitter zegt dat, de Jan Gijzen vaart niet aan de gemeente behoort, maar aan het kerkbestuur, en dus heeft de ge meente geen recht om vergoeding te eischen. De voorzitter zeide verder dat hij het jam mer vond dat adressanten begonnen waren met het werk, zonder den gemeenteraad er van in kennis te stellen. Benoemingen. Tot leden van het bestuur van het Werk- loozenfonds werden herkozen de heeren E. de Graaf en van Haarlem, en verder de raads leden Hooy, de Braai en Verton; tot leden van de commissie van bijstand voor de gas fabriek werden gekozen de heeren Cobelens, Poth en Olie. Kleingoed. Vastgesteld werd de verordening regelen de de jaarwedden van het onderwijzers-per soneel, in overeenstemming met de beslui ten in een vorige raadsvergadering geno men. Voorgesteld werd door den voorzitter om het verleenen van verlof aan onderwij zers wegens ziekte op te dragen aan B. en W. Tot nu toe geschiedde dat door den Raad. De heer Hooy wilde dat een vergoeding worde toegestaan aan een kweekeling, die een onderwijzer vervangt gedurende meer dan een week. In de verordening was deze tijd bepaald op 14 dagen. B. en W. namen de bepaling over en con form werd besloten. De heer Verton wilde aan onderwijzers, die daaraan behoefte hebben, verlof toestaan wegens ziekte, gedurende niet meer dan 12 achtereenvolgende maanden, met behoud van salaris. Tot nu toe was het een half jaar met behoud van salaris, en moest het verlof eiken maand vernieuwd worden. Dit voorstel werd ondersteund door de heeren Hooy en Verkooy, en voorts bij stem ming met 11 tegen 2 stemmen (Teeuwen en van Schie) aangenomen. De heer Verton wilde aan onderwijzers, die opgeroepen worden onder de wapenen, uitgezonderd voor eerste oefeningen, het volle salaris toekennen gedurende ten hoog ste 12 maanden. De voorzitter kon daar niet mede meegaan, aangezien de soldaat in dienst on derhoud en soldij geniet. De heer Hooy wenschte èn voorzitter èn den heer Verton tegemoet te komen en wil de dat voor gehuwden een uitzondering werd gemaakt en aan dezen het volle salaris zou worden toegekend. Dit inzicht werd door den raad gedeeld en de formuleering van het artikel aan B. en W. overgelaten. Na nog eenige discussie werd de verorde ning in haar geheel goedgekeurd. Aan mej. A. de Klerk werd wederom een maand verlof verleend wegens ziekte. Inzake het verzoekschrift om wijziging van het bouwplan ten behoeve van N. R. A. Teeu wen en A. H. de Jong, adviseerde de Gezond heidscommissie het verzoek niet in te wil ligen. De heer Hooy sprak zijn leedwezen uit over de motiveering van haar advies door de Gezondheidscommissie, om het verzoek van de heeren Teeuwen en de Jong niet in te willigen. Zij spreekt in dat advies van enorme winsten. die door exploitatie van het bouwterrein behaald zouden worden. De heer Hooy becijferde dat deze winst niet zoo enorm is. Exploitanten hebben een groot ge deelte van hun terrein af te staan aan de gemeente voor openbare wegen en zijn een bedrag verschuldigd voor bestrating der we gen. Dit alles jaagt de exploitanten ophooge kosten. Daarop vergeet de commissie in haar advies de aandacht te vestigen. De heer Verton was deze meening niet toegedaan en prees de oommissie om haar advies. Een lange discussie, die vrijwel onmogelijk te volgen was, ontspon zich. Ten slotte sprak de raad zich op voorstel van den heer Boxs uit tegen het advies van Gezondheidscommis sie en handhaafde haar besluit van 27 Juli jl. De huizen worden nu aaneen gebouwd en niet vaneen gescheiden. De heer A. H. J. de Jong deelde mede dat hü als bouwterrein in exploitatie wenscht te brengen eenige nader aangeduide perceelen grondden verzoekt den raad hem en zijn recht verkrijgenden daartoe de vereischte vergun ning te geven. B. en W. stellen voor onder nader om schreven voorwaarden dit verzoek in te wil ligen. Wordt aangenomen. Goedgekeurd werd eene wijziging in het bouwplan, waarbij langs het Spaarne meer terrein voor fabrieksterrein wordt bestemd. met verzoek om te melden of zij hun perceelen aan de waterleiding wenschten aan te slui ten, anders zou het drinkwater dier percee len onderzocht worden. Dit achtte de heer Boxs ongemotiveerd. De heer Cobelens sloot zich hierbij volko men aan en sprak op ietwat heftigen toon zijn ontevredenheid daarover uit. Beter zou hij het gevonden hebben, indien eerst de ring leiding was gelegd en dan aan de eigenaars was gevraagd of zij aansluiten wilden en zoo zij d^niet binnen het jaar deden, hun drink water te doen onderzoeken. B. en W. doen nu alsof zij de eigenaren willen dwingen. De voorzitter beantwoordde deze twee sprekers. Haarlem acht het technisch beslist noodig dat eerst een ringleiding wordt ge legd door de Cronjéstraat, de la Reystraat en Julianapark. Daarvoor zijn echter een aantal afnemers noodig. Zeer langen tijd heeft men geroepen om drinkwater, en nu het te verkrijgen is, komen de aanvragen niet. Eerst de ringleiding leggen gaat niet, omdat Haarlem dat niet wil. Daarom heeft hij de eigenaars van perceelen verzocht aan te sluiten, dreigende dat anders het drink water zal worden onderzocht. Meer dan deze bedoeling ligt er absoluut niet in de toege zonden briefjes. Dwingen wil hij niet, maar wel, zegt de voorz., er hard over te denken om een voorstel aan den raad te doen, om I Werkliedenreglement. Aan de orde was een voorstel tot wijziging van het Werkliedenreglement, ingevolge de besluiten bij de behandeling der gemeente- begrooting genomen. De heer Hooy wensch te van deze gelegenheid gebruik te maken om nog een aantal gunstige bepalingen voor de werklieden op te nemen. Hierop zullen wij later gelegenheid hebben terug te komen. De vaststelling van het reglement werd aange houden. Op voorstel van den heer Hooy zal een commissie, die een volgende maal be- noemd zal worden, het reglement in studie nemen. Naar aanleiding van de in de laatste raads zitting genomen besluiten is vermoedelijk j volgens B. en W. een vergissing begaan in het vaststellen van het weekloon van den werkman van Dijk, lantaarnpoetser aan de gasfabriek. B. en W. stellen voor het loon van dien werkman te brengen op 13.20 per week. De heer Olie wees er op dat er nog een werkman aan de gasfabriek is, die zich in dezelfde condities bevindt, nl. de heer Seve- rijnse. Hij vroeg om ook dien man in gun stiger conditie te brengen. Op voorstel van den voorzitter werd daartoe besloten. In verband met de voorgestelde wijziging van art. 16 van het Werkliedenreglement, gehoord de hoofden van takken van dienst, stellen B. en W. voor: aan J. Kasembrood en F. Verhappen, M. C. Koek en H. Koek, werklieden van de gasfabriek, en aan C. Lies hout, van de gemeentereiniging, met ingang van 1 Januari 1913 eene verhooging toe te kennen van 0.60 per week hoven hun week loon. Dit voorstel werd aangenomen. F Verordening op de publieke vermakelijkheden. De voorzitter stelde voor om de behande ling hiervan uit te stellen. Haast is er bij de vaststelling niet. De heer v. Steen wenschte de zaak nu te behandelen. i Besloten werd echter onder goedkeuring' van zoo goed als alle raadsleden de behan-1 deling uit te stellen. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Hooy hoe het staat met de demping van de Schalkbur- gergraeht. De voorzitter zeide dat het wach ten was op eenige kleinigheden, die spoedig zullen zijn opgelost. j fle heer Louwerse vroeg wie toestem ming had gegeven tot het leggen van rails in het Julianapark. Onder algemeene hilariteit maakte de voor zitter den heer Louwerse er opmerkzaam op, da hij zelf aan het besluit had medegewerkt. I De heer L. scheen dat vergeten te hebben. I De waterleiding. De heer Boxs interpelleerde over de wa terleiding. De voorzitter heeft aan eigenaren van perceelen aan de la Reystraat, Gen. Cron- j jéstraat. en Julianapark een briefje gericht een bepaling in het leven te roepen, zooals reeds in vele gemeenten bestaat, tot ver plichte aansluiting aan de waterleiding (als het eigen drinkwater niet goed is). Hierna ging de raad over in geheime zit ting. Het werk stop gezet. Was door den aanne mer Wilson een begin gemaakt met het leg gen der gasbuizen in den Spaarndammerweg vanaf de brug bij de gasfabriek naar de nieu we vaselinefabriek, thans is dit werk stop gezet, omdat vanwege de gemeente Haarlem geen vergunning was verleend om in ge noemden weg te graven. De kazernesloot. Maandag a.s. wordt een begin gemaakt met het dempen van de ka zernesloot. Een klein gedeelte bij de boerde rij het Huis ter Spijt is reeds gedempt. VELSEN. Gemeenteraadsvergadering op Woensdag 4 December 1912, voorm. 10 uur te gemeen tehuize. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Schoolbouw Wijkeroog. 3. Regeling jaar wedden administratieve ambtenaren. 4. Loon regeling in bestekken en hij werken in eigen beheer. 5. Gasprijs voor gemeentelijken open haren dienst. 6. Wijziging verordeningen be heer en exploitatie gemeentelijk gasbedrijf. 7. Instructie administrateur gasbedrijf. 8. Adressen: a. J. Visser Lzn. om huur van ge meentegrond; b. Hoofdbestuur Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken inzake opname in bestekken van een be paling tot verbod van aleoholh. dranken; c. R. SluisSlikker, om onderwijs te mogen geven in de rhytmische gymnastiek, aan school F te Santpoort; 9. Voorstel van den burgemeester tot intrekking van raadsbe sluiten inzake aanstelling van een schrijver hij de politie. 10. Concept verordening op de inrichting der politie. 11. Suppletoire begroo ting Scbaalarmbestuur. 12. Af- en overschrij ving begrooting gasbedrijf. 13. Pensioenrecht vast personeel gasbedrijf en openbare wex-- ken. 14. Benoeming van twee opzichters. 15. Toepassing van art. 44 van Werkliedenregle ment. 16. Benoeming van een lid en een plv. lid Raad van Beroep voor de ambtenaren. 17. Belastingzaken. V. JT t TTrru ory* a NOORDWIJKERHOUT. Geboren: d. van J. Hooykamev en M. van Veen. Overleden: G. W. van Duin, z. van P. G> van Duin en J. v. d. Berg, 2 jaar. SCHOTEN. Geboren: z. van D. de Graaf-- Postma. levenl. z. van J. Dierman'se-Smits. CORRESPONDENTIE. Een verslag van de A. R, Kies vereeniging te Hillegom waar de Tariefwet is besproken, en eenige andere berichten moeten tot onzen spijt wegens grnoten toevloed van adverten ties tot Maandag blijven liggen Redactie. GEVRAAGD: Onderwijzer R.K. Bijz. School D. D. Bos, Pestoor Hem en Venhuizen. Bakkersknecht, D. Portegies, Venhuizen. Bakkersknecht, L. Vlaming, Grootebroek. Bakkersknecht, J. J. Droog, Gr. Noord 124 Hoorn. Timmerman, P. Rood, Ooster Zwaagdijk. Knecht, Fouragehandel, P. Laan, Ooster Blokker. Boerenknecht, Klaas Bakker, Berkhout. Boerenknecht, K. Kieftenburg, Abbekerk. Boerenknecht, S. Duijn, Wijde Woriner. Boerenknecht, P. Zonneveld, Assendelft. Boerenknecht, P. Bakker, a. d. Langerijs, gem. Hoogwoud. Boerenknecht, J. Dekker, Sloterdijk B 10. Boerenknecht, C. van Diepenweere, Abbe kerk. Schoenmaker, J. Noordeloos, Grootebroek. Reiziger, W. Gerritse, Karrestr. 33, te Den Bosch. Scheepmakers, Th. Kcmpers, Alfen aan der Rijn. Jongen Comestibles, W. J. Jansen, Klever parkweg 11. Kleermaker saankomeling, H. L. Kraak, Pot gieterstraat 38. Jongen, 15 jaar, Gemeente-Apotheek', sen. Huishoudster, Scheerder, Stationstraat, Al* phen aan den Rijn. Dienstbode, A. Vriend Cz., Wervershoof. Boerendienstbode, S. Velzeboer Jbz., Noord' Beemster. Winkeljuffrouw, Modeartikelen, firma H- Oosterbaan, Bolsward. Meid, 30 j., f 226, Villa „Vrederust", te Breukelen. Dienstbode, Bloemendaalsclieweg 221, Over veen. Huishoudster, Th. Grent, Wervershoof. Huishoudster, Hotel „Lion d'Or" te Leiden Dienstbode, Mej. Berns Lunneman, Zijde 23, Boskoop. Dienstbode. Zijlweg 106. Dienstbode, P. J. Verdegaal, Tespeldum bij station Lisse, Noordwijkerhout. Buitenmeisje, No. 9358 N. H. Ct. Meisjes, Haarl. Stoomwasscherij, Kamper singel 58. Droogster, Heemstede, No. 9532 N.H.Ct. Meisjes, Atelier P. P. Rietfort, 'Uerstr. 44/ Haarlem. BIEDEN ZICH AAN. Sclioenmakerskneeht, Schulpweg 75, te Vel' Reiziger Kleermakersfournitiiren, No. 9591; N. H. Ct. Boomkweeker, Jac. Starreveld, Pijnacker. PLUIMVEE-TENTOONSTELLING. Op de heden gehouden groote international! tentoonstelling van Pluimvee, Konijnen, Dui' ven, Zang- en Sieraad vogelsgranen en zn> den te Utrecht, behaalden onze stadgenooteü een groot aantal bekroningen. Zeer vele be- kroningen behaalden de heeren W. VehmeijcL L. v. d. Post, Baron van Heemstra, G. R; Stouten, terwijl van een tot zes bekroningen behaalden de heeren J. Philippo, Gebr. Ro' meijn, J. J. v. Booren, J. A. Bruigom, J- Philips, J. Korsman, W. Willernse, TU. GeiS' Ier, J. J. .Vrugt en H. Kleij. SINT NICOLAAS. De vereeniging „Kindervreugd", afdeeling Leidsche Kwartier, geeft op Maandag 9 1>®'; cember in de groote zaal van de Societe^ „Vereeniging" het Sint Nicolaasfeest, onder leiding van den heer J. H. Fortgens, eereli" der vereeniging. Er is een zeer mooi prfl' gramma opgemaakt, EEN DRIJVEND LIEBIG-PALEIS. Wij hebben hedenmorgen een bezoek ge' bracht aan het op twee booten in den Gast* huissingel liggende Liebigpaleis, dat heden* morgen om 10 uur is geopend, en waar vaO; nu af dagelijks gelegenheid is zichzelf td onthalen op een kopje Liebigs bouillon. Gaai"" ne getuigen wij, bij ondervinding, dat (ta bouillon uitstekend smaakt en dat een be' zoek aan dit fraai-ingerichte lokaaltje .we1", kelijk heel aangenaam isl HERBOUWING DER INFANTERIEKA- ZERNE. i Het weder opbouwen van het gedeelte d^j Infanteriekazerne, voornamelijk van het g'\ deelte voor logies bestemd maakt flinke vol* deringen. Hedenmorgen wapperde do dl" kleur van de schoor ten teekeu dat men a*b dat deel een aanvang heeft gemaakt ibp> het weder opbouwen van de kap. ST. NICOLAAS IN DE INFANTERIE" KAZERNE. Evenals vorige jaren heeft de Goede Si- ook dit jaar het plan een bezoek te bi'eI1 gen aan de Infanteriekazerne. Al is nu voor de ontvangst niet beschut baar de zoo ruime cantine en moet het zoek plaats hebben in de hulpcantine, t0<b'< wordt verwacht dat dit prettige kinderfee wederom goed zal slagen. J Het bezoek heeft plaats op den avond 6 December, VOETBAL. HAARLEM—H. B. S. J Haarlem komt morgen tegen H. B* jjjj met een zeer gehavend elftal uit. De r°t0f broeken hebben invallers voor Bouwmees n Koster, Healy en de Wolff. KraaijenbO uit Haarlem II zal de midden-voorp19

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2