Van Ellinckhuijzens Eikenhouten Schoorsteen garnituur m.gongslag af 1450 horlogerie Suisse. Sf. Nicolaas 1913. J. SCHIPPER S Boekhandel j Groote Houtstraat 26, Telef. 1286. immaiimiidi NIEUWS UIT DEN UiATHEK- Slobkousen. P. W. TWEEHUIJSEN, Barteljorisstraat 27. Tel. 1770. SlsSblssiss©!!, BUITENLAND. is zeer mooi en solide. Koningstraat 51. Reiiglenze ftrt:kel®»i. E Aanbesteaingen. De oorloq op den Balkan. Soa. Essgel$©lie ggir»awores9 JU Postpapier in iuxe stn eenv udige soorten. I Prentenboeken. Ruime keuze cadeaux voor 6 December a. s* Frsnsclie, iuiische en Engel. Literatuur, g-g VOGELENZANG. lan de Oostzijde van den Koninginneweg, bp den hoek van en met uitgang aan de )J'Ps'agerslaan. Get. No. 85. Opgehouden, 10,200. Notaris J. C. BURKENS. No. 22. Een Woonhuis en Erf aan "de oosfzijdé van de Gierstraat. Get. No. 61, H. London, 4400. Notaris D. W. VAN NIEKERK. No. 23. Een Huis aan de Gortesteeg. Get (To 20. Opgehouden 950. Nota s A. J. C. DAAMEN. No. 24. Een Huis en Erf aan de Tugela- Itrnat te Schoten. Get. No. 60. No. 25. Een Huis en Erf aan de Tugela- Jtraat te Schoten, naast het voorgaande per ceel Get. No. 62. Uit de hand vei'kocht. TE VERKOOPEN: Dinsdag 3 December. HEEMSTEDE aan de Kerklnan 10 uur Not. D. W. van Niekerk Verkoo- ping wegens sterfgeval. VELSEN Velseroord 10 uur Not. C. H. Moons Houtveiling. AAN TE BESTEDEN. Dinsdag 3 December. ZANDVOORT ten Raadhuize B. en W. 12 uur de leverantie van drukwer ken en bureaubehoeften ten dienste der ge meente-secretarie ènz., alsmede van leermid delen, schoolboeken schoolbehoeften voor de Openb. Lagere Scholen en het herhalings- onderwjjs gedurende het jaar 1913. beide autonome provincies worden onder de souvereiniteit der Balkanstaten gesteld. Als laatste voorwaarde wordt gesteld, dat Turkije in den Balkanbond opgenomen moet worden. MaarEn dat is ook' nog een niet ge ring te schatten factor in de heele bewe ging. De Mogendheden. hebben het laatste woord. Een Russische ge zant heeft reeds bij voorbaat verklaard dat de vredesvoorwaarden, die door Turkije en de verbonden Balkanstaten worden uitge werkt, niet als difinitief zijn te beschou wen. Slechts de mogendheden en Oosten rijk houdt, gesteund door hen, aan dit stand punt vast kunnen den nieuwen stand van zaken goedkeuren. Het is dus, als het waar is wat deze Rus vertelde, gewenscht dat de Siaten met de wenschen van de groote hee- ren rekening houden. Over de spanning tusschen Oostenrijk en Servië heden wei nig nieuws. Servië zegt al het mogelijke te zullen doen om een conflict te vermijden en verzekert zelfs in het geheel geen troe pen te hebben saamgetrokken aan de Noor dergrens. De cholera. Gelukkig neemt ook deze Dritte im Bunde een gereserveerder houding aan. Bij het Turksche leger neemt de ziekte merkbaar af, doch hevig woedt zij nog in Constanti- nopel. DE TOESTAND. Een wapens.ustana van twee weken is g; sloten tusschen Turkije en Bulgarije. We- derzijdsche opvattingen over den vrede. Do mogendheden spreken ook een woordje mu. Do cholera neemt af. Onderhandelen, nog altijd onderhandelen ennu dan toch eindelijk een resultaat. Een bijzondere correspondent van Havas meldde Zaterdagavond 8 uur het heugelijke nieuws: be ministerraad keurde heden het proto col betreffende den wapenstilstand goed. Het protocol zal morgen (Zondag dus) om 2 uur geteekend worden. Een irade ver scheen, waarbij het protocol bekrachtigd wordt. Csman Nizami pasja en Rcchid pasja zul len morgen (Zondag) naar Tchataldzja terug koeren. Heugelijk niqjiws is dit zeker, want het is vrij wel de voorbode dat de vrede aan deze gruwelijke krijg een einde zal maken. De wapenstilstand is op 14 dagen bepaald. Over de vredesbópalingen dus ook niet over de vraag in wiens bezit Adrianopel zal overgaan is blijkbaar niets bespro ken. Dit mag een geluk genoemd worden. Want voordat men het over deze kwesties zou eens geworden zijn, hadden misschien nog veie mer.schenlevens in dezen gruw- zaïnen krijg ais slachtoffers moeten vallen. Alleen zijn militaire bepalingen gemaakt: de legers blijven de stellingen bezet hou den, die zij op het moment van den wapen stilstand innemen. Geen nieuwe verdedi gingswerken worden nog aangelegd en ook mogen geen troepen meer worden verzon den. Zelfs zullen Adrianopel en Skoetari gedurende de wapenstilstand van proviand worden voorzien. Ziedaar wat Reuter weet te melden. En ten slotte zal de wa penstilstand worden geteekend door de Bul garen uit naam der vier verbonden Bal kanstaten en door de Turken. Zij geldt voor geheel Europeesch Turkije meldt Reuter na der en zal zoolang van kracht zijn als de onderhandelingen over de vredespreliminai- ren duren. Als de plaats waar over den vrede zal worden onderhandeld, wijst men Parijs aan of Brussel, maar Bulgarije vraagt om te Sofia te onderhandelen. De vredesvoorwaarden. Wat men in Belgrado over den vrede en de vredesvoorwaarden denkt, geeft Reuter, naar wij in de Courant lezen, als volgt te kennen is een telegram uit Belgrado: In de Turksche voorstellen, betreffende de basis voor de vredesonderhandelingen, stelt de Porte als grens voor de Maritza- rivier tot en met Adrianopel, vanwaar de lijn verder gaat naar de Zwarte Zee. De tegen-voorstellen der verbondenen willen het Turksch grondgebied in Europa beper ken tot de Tchatalja-linie, met het daarbij behoorend Hinterland. Hoewel deze beide voorstellen aanmerke lijk verschillen, heeft men goede hoop, tot een overeenkomst te geraken. Men kan aan- neme n,dat de bondgenooten in een verzoe- ningsgezinden geest, de oorspronkelijk door hen vastgestelde lijn zullen wijzigen en een grens zullen vaststellen, die het midden houdt tusschen beide voorstellen. De bond genooten stellen eveneens als vredesvoor waarden de overgave van de vestingen A- drianopel en Skoetari. Turkije heeft, naar hetzelfde blad uit een speciale correspondentie aan de Parijsche „Temps" overneemt, de volgende opvatting over de vredesvoorwaarden. Deze corres pondent, die te Constantinopel verblijft, zegt deze inlichtingen te hebben vernomen van .half-officieele Turksche zijde: In hoofdzaak komen zij hierop neer; Griekenland verkrijgt Epirus. Servië verkrijgt oud-Servië en Novibazar. Bulgarije verkrijgt Thracië, volgens een grenslijn, loopende van Midia, aan de Zwar te Zee, naar Dede Agatch en Kavalla, aan de Egeïsche Zee, en over Adrianopel, zoo dat cleze stad met Constantinopel en de Dar- .danellen verbonden blijft. Macedonië wordt autonoom, met Saloniki tot hoofdstad. Ook Albanië verkrijgt auto nomie, met uitzondering van een gedeelte, dat aan Montenegro afgestaan wordt. Deze De begrafenisplechtigheid van de Gravin van Vlaanderen. In weerwil van den regen was Zaterdag een ontzaglijke mensehenmassa te Brussel op de been. Langs den weg, door den lijkstoet gevolgd, bad men de lantaarns, die met crêpe waren oinfloersd, ontstoken. Op het konink lijk paleis en op dat van de Gravin vau Vlaanderen woei de vlag halfstok. Vele bal kons van particuliere huizen waren met zwarte draperieën, die met zilveren franjes waren afgezet, behangen. De troepen van bet leger en van de civiele garde bewezen mili taire eer. De koning kwam om 10 uur 25 in bet paleis der Gravin aan en was zeer be wogen. Onderofficieren der grenadiers brach ten de lijkkist naar den lijkwagen over, die met acht paarden, welke bij den teugel ge leid werden, bespanuen was. De stoet vertrok om 10 uur 30. De koning volgde, terwijl zich aan zijn rechterzijde de Duitselie kroonprins en aan zijn linkerzijde prins Ruprecht van Beieren bevonden. Onmiddellijk achter den koning volgden prins Karei von Hohenzol- lern, de hertog van Vendome, de kroonprins van Roemenië, buitenlandscke prinsen en de speciale missies. Overal waar de stoet voor bij kwam, ontblootte de menigte eerbiedig het hoofd. De lijkstoet kwam te 11 unr in de St. Mi chel Gudule aan, waar de plechtige uitvaart gecelebreerd door Kardinaal van Meclielen, plaats bad. Vervolgens begaf de stoet zieli naar de kerk te Laeken. Geen enkel incident deed zich voor. Met bet oog op het ruwe weder woonde de Ko ningin de lijkplecbtigheden niet bij. Een B'sdchop Staatspresident. Volgens de „Köln. Volksztg." heeft de re publiek San Domingo een eigenaardig mid del te baat genomen, teneinde aan het ge twist der „generaals" om het president schap een einde te maken. Zij heeft namelijk aartsbisschop Noueltot president gekozen. Of de bisschop dc benoe ming aanneemt is een tweede. In elk geval is bet wel een bewijs voor het vertrouwen, dat men in hem stelt. De bisschop is in lander en sinds 1906 in functie. Het spoorwegongeluk bij Mechelen. Over het ernstig spoorwegongeluk, dat Zaterdag bij het station Mechelen plaats had en dat tot zulke ernstige gevolgen aan leiding had kunnen geven, schrijft het Hbld. van Antw. nog het volgende: „Kort voor de aankomst van den blok- trein Brussel-Antwerpen, was in het station van' Mechelen een koopwarentrcin van Ant werpen aangekomen. Deze trein was niet ver genoeg doorgereden, zoodat de achter ste wagons het spoor van de lijn Brussel- Antwerpen belemmerden. „Dit was nog niet opgemerkt, toen te 7 uur 40 de bloktrein, van Brussel komende, in volle snelheid het station van Mechelen binnenstoomde. Op zeer korten afstand zag de machinist van den bloktrein eerst, dat de baan niet geheel vrij was. „Dank aan zijn koelbloedigheid echter werd een groot ongeluk vermeden. „Met alle kracht deed hij de stoomrem werken en gooide eveneens den stoom om. Op een dertigtal meters stopte de bloktrein, docli dit belette niet, dat de machine op de laatste wagons van den koopwarentrein te recht kwam. „De schok was nog al hevig. Een wagon van den aanloopendén trein werd uit de sporen geworpen en de locomotief van den bloktrein opgelicht. De machinist van den bloktrein werd aan den arm gekwetst en moest in eene kliniek te Mechelen verzorgd worden, waarna hij naar Brussel kon terug- keeren. „De bloktrein kon do reis naar Antwer pen niet meer voortzetten, de machine scheen te erg geleden te hebben. De trein werd leeg naar Brussel gebracht. „De reizigers van den bloktrein hebben den volgenden trein afgewacht, die hen ver der naar Antwerpen bracht. Van de reizi gers werd niemand gekwetst." Een schip vergaan. Het stoomschip Kaap Ortegal, van de Hamburg-Zuid-Amerikalijn, kreeg Vrijdag nacht, zoo meldt de Courant, in de buurt van Quessant noodsignalen van de in zinkenden j toestand verkeerende stoomboot „Barcelona", van Londen komend. De Kaap Ortegal ging naar het zinkend schip en mocht er in sla gen de uit 26 koppen bestaande bemanning te redden. krans in etui; aan het bureau van politie te Bloemendaal, Kleverlaan. een kinderpor- temonnaie, vELSEN. - - <V oor ztéhtïgl maant dé Alkm'. Crt. Verschillende winkeliers te Alkmaar hebben briefkaarten ontvangen van G. P. de Bakker te Velseroord met verzoek p. o. als postpaket bestellingen te zenden. Spoedige toezending is met het oog op St. Nicolaas natuurlijk zeer gewenscht, de rekening er maar bij het geld wordt per post gezonden. Inlichtin gen omtrent mij, aldus schrijft de besteller, wil de heer Daamen, notaris te Haarlem, wel verstrekken. De Commissaris van Politie heeft zich met genoemden notaris per telefoon in verbin ding gesteld. Deze kent de Bakker heelemaal niet, maar wist wel mede te deelen, dat het adres uitermate onbetrouwbaar is. komt spr. tot hetgeen Min. Kolkman wenscht. De vier gedeelten daarvan worden onder de oogen gezien; 't beginsel, 'tPrincipe is be lasten naar de waarde. Nu komen de geopper de bezwaren, 't Eerste is dat de industrie er niet door zal worden gebaat. Dit bezwaar wordt theoretisch en practisch weerlegd. Voorbeelden werden genoemd als bier en verduurzaamde levensmiddelen. De buitenlanders gevoelen het, dat de protectie de buitenlanders zal treffen, daarom willen zij hier fabrieken gaan vestigen. Daarna de p r ij s s t ij g i n g. Dat daarom 't zoo slecht wordt voor de arbeiders is niet waar, 't geen door voorbeelden wordt aangetoond, 't Ver plaatsen van arbeidskracht iö dezelfde, zoo dat de producten veelal niet duurder zullen worden. Graan en levensmiddelen worden niet duurder (alleen stokvisch uitgezonderd!) Sommige artikelen zullen zelfs goedkooper worden. Spr. beroept zich op den liberalen Personalia. Voor het examen vrije en or deoefeningen der gymnastiek slaagde te Am sterdam o.m. de heer C. Boon, van hier. IJMUIDEN. Haringvisscherij. Sedert onze vorige opgave kwamen van de haringvisscherij al hier binnen de loggers K.W. 15 Landbouw en Zeevaart I met 12 last. K.W. 29 Arbeid Adelt met 10 last, K. W. 31 Eendracht met 12 last, K.W. 45 Diederika met 8 last, K. W. 46 Mercurius met 15 last, K. W. 62 Arie met 6 last, K. W. 69 De vrouw Jannetje met 6 last, K.W. 124 Maria met 6 last, K.W. 130 De vrouw Johanna met 7 last, E. O. 136 Enkliuizens Wapen met 13 last, K.W. 138 Wilhelmina II met 26 last, K.W. 158 Herman Jacobus met 10 last, K.W. 159 Twee Ge broeders met 9 last en de bomschuiten NW. 5 De vrouw Adriana met 6 last, K.W. 21 Katwijk II met 7 last, K.W. 23 Katwijk IV met 3 last, K.W. 41 Eben Haëzer met 4 last, K.W. 93 Katwijk aan Zee II met 5 last, K.W. 121 De Gezusters met 9 last, K.W. 170 Nederland VII met 8 last. „Hbld." BEVERWIJK. Personalia. De heer A. Kager, alhier, slaagde te Amsterdam voor 't examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek. HEEMSTEDE. Onbestelbare Stukken gedurende de 2e helft der maand Nov. jl. Brieven: J. Visser, Duitschland, waar W. D. Schoorling, Langen Schwalbacli; W. Blokker, Amsterdam. Briefkaarten: Merk, Amsterdam; W. Kolk, id.; J. v. d. Weiden, Heemstede. heer Jannink. (katoen 1) Zal 't leven, duurder worden? Zal de welvaart verminderen? Spre ker meent van niet. De min. heeft de meel- rechten ingetrokken. Spr. komt nu tot den landbouw. Hij gaat den aard daarvan na, de landbouw zal echter niet zonder volk ko men. Materiaal duurder? Nietwaar of is 't waar dan zit hem daar de kneep niet. Met Denemarken voor oogen kan de landbouw hier niet verminderen. Wij zullen juist sterk staan als we de represaille maatregelen hebben, met de voorbeelden van kleine landen voor oogen. Ook de handel kan niet er door te niet gaan, door 't verband dat er bestaat tusschen handel, industrie en landbouw, 't Leger van douane-beambten is ook slechts een schrikbeeld. De invoer zal grooter worden en daarmee ook de handel, zij 't ook de sta- pelhandel. De landbouw zat er oök welvaart door krijgen. 'tSlot der rede is dus dat wij j de zaak goed onder de oogen ziende gerust 'voor 't tarief mogen zijn en de leiding der !Chr. Regeering' gerust mogen vertrouwen. De groote strijd is echter niet tegen 't tarief, doch tegen de beginselen van Staatsbeleid. Doch afgezien daarvan stemt dan toch vóór cle Tariefwetl Debat. De heer Van Wijk van Haar lemmermeer wil een woord van aanvulling spreken. De afdeeling Haarlemmermeer van de Holl. Mij. van Landbouw vraagt alleen, hoe 't komt, dat toen cle afd. 't vorig jaar vroeg' een spr. vóór en één tegen de Tarief- wet te komen spreken er geen te vinden was om vóór cle Tariefwet te komen spre ken. De heer T e d i n g v. Berkhout van Haarlem, ofschoon geen geest verwant mag l BLOEMENDAAL. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij; H. Pooten, te Haarlem, O- ranjestraat 36, een map met brieven; A. Groot, Gierstraat 46, Haarlem, een rozen» HTLLEGOM. Het ontwerp-tariefwet. Vrij dagavond hield cle anti-rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" een buitengewone ver gadering waartoe ook de coalitie-genooten werden uitgenoodigd. Na een kort woord van welkom en het uitspreken van een gebed door den heer J. Verleur, voorz. betrad Mr. J. A. de Wilde van 's Gravenhage het spreek gestoelte met bovenstaand onderwerp. Voor af toonde spr. aan, wie er al zoo tegen zijn en gaf er de oorzaak van aan: in dat op zicht zijn de fabrikanten conservatief, bang dat hun eigen welvaart zal verminderen. Hun tegenzijn op zich zelf zegt dus feitelijk niets tegen 't ontwerp. De kwestie is trouwens, internationaal, 'tls hooger belasten van 't geen bij ons uit 't buitenland wordt inge voerd. Ons huidig tarief brengt op 13 milj. d. i. f2 per hoofd, d. i. evenveel als 't con servatieve Rusland. De heer Kolkman vraagt slechts 23 milj. of nog geen f 4 per hoofd of evenveel als Italië, ook al geen conserv. land. In andere landen is 't nog erger. Spr. ligt dit alles met voorbeelden en cijfers toe. Daarna nam de geachte spr. 't anti-tariefwet is anti-Kolkman-eomité onder hahden. De strijd gaat zeer inconsequent alleen tegen de 10 milj. meer van Min. Kolkman. Laat men dan alle tariefgeld op de directe belastingen verhalen. Ook de anti-tarief-adv. werdén on der de oogen gezien en de valschheid van sommige aangetoond. Spr. toont daarna aan, hoe de liberale ministers zelf in protectischen geest hebben gehandeld, door technische her ziening van het tarief. Daarna gaat spr. de geschiedenis na van den vrijhandel. Spr. zegt, dat inderdaad technisch onze huidige tariefwet slecht in elkaar zit. Ook dit wordt met mooie voorbeelden toegelicht. 'Een herziening: is dus beslist noodig. Daarna debatteeren. .Hij wijst op ongelukkige voor beelden door den heer de Wilde gegeven; hij ziet een fierheid in 't streven der Ka- Kamers v. Kooph., wijst op de fatale ver gissing van min. Pierson, toen deze 't ta rief wou verhoogen. We moeten naar onze eigen historie kijken: cle vrijheid. Wij moe ten niet binnen tariefmuren blijven; kan een zekere industrie liier niet eoncurree- ren, laat zij dan verdwijnen. Spr. wijst op scheepvaartrecht en dergelijke clie zelfs zijn afgeschaft. Spr. is er dan ook voor, de huidige 5 pCt. afschaffing. De adv. der anti- tariefmannen werden door spr. verdedigd. Spr. beveelt dus te luisteren naar de kun dige mannen dei' K. v. Kooph. die met ken nis van zaken kunnen oordeelen. Dat de weverijen in Twente bloeien door de be scherming is juist; dat de spinnerijen niet bloeien is onjuist. Spr. wijst op den geweldigen loonstrijd, die zal ontstaan om hoogere loonen af te dwingen. Spr. noemt op wat voor den landbouw duurder zal worden en wijst er op, dat we 't douane- stelsel niet moeten onderschatten. Spr. noemt nog een lijstje van rechtsehe mensehen hier die tegen 't onderwerp zijn. R e p 1 i e k. De heer de Wilde antwoordt. SpT. antwoordt beiden in dit verband. Allen zeggen dat ze niet aan politiek doen. Dan behoort u allicht niet tot rechts. De N. B. Ot. is zoo par tijdig mogelijk hierin. Spr. heeft geen uitnoo- diging gehad. De heeren hebben het liever niet. De N. R. Ct. vindt niets afgedrukt als er iets komt vóór de Tariefwet, al wat er tegen komt in geuren en kleuren. We hebben wel vertrou wen in de K. v. K., doch èn bij den beruchten spoorweg-aanleg èn in. Duitschland in 1879 hebben ze 't beslist misgehad. De kleine pa troons (Boaz). zijn unaniem vóór de Ta Hef wet. De fatale vergissing van Min. Pierson neemt spreker in behandeling. Ook de aange voerde bedelarp om bescherming wordt weerlegd: 't zit in 't systeem van den minister. Zal de welvaart achteruitgaan? Zal de Tarief wet nog verhoogd worden, dan komt dit omdat de welvaart zoo toeneemt, 't Afmaken van Par(js door den heer F. v. B. was ook niet juist. De debater heeft er zich afgemaakt over Parijs met een grapje. Pioniers, zegt de debater, moe ten we zijn, dat zijn vooruittrekkers, en we komen achteraan. Spr. is ook voor vrijhandel als zijn buren er óók voor zijn. Wij moeten van de omstandigheden partij trekken, zij dwingen ons. Men speculeert op de laagste hartstochten, de centen-questie 1 't Is zoo moeielijk te zeggen, waar we voor geschikt zijn! Dat kunnen we niet zeggen. Door de beschermende rechten kunnen we de welvaart verhoogen. Ook andere opwerpingen werden weerlegd. Een zilveren jubilé. Volgens het Gedenkboek ter herinnering aan het 50-jarig bestaan der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, uitgegeven in 1910, be staat 12 December a.s. cle afdeeling Benne broek-Vogelenzang van deze vereeniging 2 jaar. Naar aanleiding van dit zilveren jubiló brengen wij hier gedeeltelijk in herinnering, hetgeen wij in genoemd werk daarover lezen. - Deze afdeeling, die steeds onafgebroken in stand is gebleven, dateert van 12 December 1887. Zij hield hare eerste tentoonstelling in 1891, bij welke gelegenheid de heer L. Kruijff, die namens het hoofdbestuur de ten toonstelling opende, een woord van bijzon deren lof toebracht aan de energie en de kunde van de inzenders, die na zulk een ongunstigen zomer en bij uitstek strengen winter, zooveel schoons ter beoordeeling kon den aanbieden. In 1904 wendde de afdeeling pogingen aar tot het oprichten van een wintercursus en in hetzelfde jaar trachtte zij telefonische aan sluiting voor dc gemeente Bennebroek te verkrijgen, hetwelk na eenige jaren inder daad gelukte. De tentoonstelling in 1909 door de afdee ling georganiseerd en aangelegd door dex> heer H. J. Goemans was een volkomen suc ces en zeer uitvoerige en hoogst waardeeren- de verslagen verschenen in tal van bladen over deze expositie, die gehouden werd ir de voor het doel bijzonder geschikte zaal van het nieuwe gebouw van den R. K. Volksbond Ook meermalen heeft de afdeeling invloed uitgeoefend op het werk der Algemeene Ver eeniging. Zoo deed zich b.v. gevoelen dc behoefte aan eenheid en beperking der bestaande ver warring in de benamingen vair- onderschei- dene artikelen der cultuur. Eenige leden gin gen in 1891 er zelfs toe over, zonder dooi eenige vergadering gemachtigd te zijn, sa menkomsten te houden, ten eirvde eenige veel op elkander gelijkende soorten tulpon nauw keurig te beso'irijven. Deze beschrijvingen werden onder den titel van „Een Tulpencon gres" in het Weekblad voor Bloembollencul tuur opgenomen. Later werd mid del gevonden om in de ten deze zoo her- haaldelijk gebleken behoefte te voorzien ev wel door het bijeenbrengen van afgesneden bloemen van een bepaalde plantensoort, ter einde door onderlinge vergelijking ge juiste namen der ver -''cidenheden vast te stellen en de door deskundige commission aldus be paalde namen van de leden bekend te ma ken, door de afgesneden bloemen, juist ge- etiketteerd, voor hen ter bezichtiging te stel len. De eerste tentoonstelling van dien aard betrof de Iris hispanica en werd, op initia tief der afdeeling Bennebroek-Vogelenzang, uitgeschreven volgens besluit der algemeene vergadering van 27 December 1897. Inder daad hebben deze en de volgende tentoon stellingen van opnaamstelling een uitnemend practisch resultaat gehad en zeer veel bij gedragen tot de zoo gewenschte eenheid in de benamingen der voornaamste artikelen van den handel. Een andere belangrijke zaak is, dat deze afdeeling den doorslag heeft gegeven tot de uitgave van het „Florilegium harlemense'V Reeds vóór 1890 was tot het hoofdbestuur het verzoek gericht, pogingen in het werk te willen stellen om eene voortzetting mo gelijk te maken van bet „Album van Eed en"- Een voorstel van de afdeeling Uitgeest werd in 1891 afgewezen, doch 18 Dec. 1893 ksvafli de afdeeling Bennebroek-Vogelenzang nog maals op do zaak terug, met dit succes dat' later tot de uitgave werd overgegaan. 1# eerste aflevering verscheen in Maart 1890, de laatste in den loop van 1902. i NOOEDWIJK Palace Hotel. Zaterdag had een aandeel-, houdersvergadering plaats van de N. V. Ho-: telmij. „Noordwijk-aan-Zee" (Palace-Hotel). De vergadering werd geleid door den cod' missaris den heer Van der Meulen. 93 aan- deelen brachten uit 54 stemmen. De bouW rekening van het Hotel werd vastgesteld op 296,880.77; de rekening van het bijwerk op 16,465.91; de rekening van het extra-bijwerk bedroeg ongeveer 2200. Besloten werd to e obligatie-leening groot J 65,000, onder hypothecair verband. De obligatieboudei^ zullen als premie de 23 uitgestelde aandeden ontvangen. Medegedeeld werd, dat de voorloopig opg®' maakte winst- en verliesrekening (seizoen 1912) er nog al gunstig uitziet. Het bestuur heeft wel hoop, dat de zaken goed zullen mareheeren, doch vreest, dat er de eerste jaren geen dividend zal kunnen uitgekeefo word Naar aanleiding hiervan deelen wij dat de heer B. H. Bussink, uit de Palace-U tel-kwestie welbekend, een brochure aan aandeelhouders heeft gezonden, waarin P zijn meening over de houding van 'tbestun uiteenzet. HAARLEMMERMEER. Het mes! Gisteravond werd te Hoofddo de 16-jarige W. H. na een kleine woor' wisseling met een mes in den rug gesto De geneesheer achtte geen oogeublikk ,0 gevaar aanwezig. De dader G V., won1- aan den Kruisweg, reed onmiddellijk op rijwiel huiswaarts, na het plegen van L 1 daad. De politie heeft de zaak in handen-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2