DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Sociale Berichten. Verkoopingen Boel huizen enz., NIEUWS Uil DEN Uil HEN. STADSNIEUWS ECinderhuisvesf 21-31-33, Haarlem EERSTE BLAD. N.V. HET HftARLEÜSCHE ASSURANTIE EN MiSSIEKANTOOR. KERKNIEUWS. WOENSDAG 4 DECEMBER 1912 7ste Jaargang No. 7800 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Dit nummer bestaat uit Iwee bladen. Haarlemsche Alledagjes No. 737, Personeel (6 worpen). 52 46 46 45 45 45 45 45 44 44 43 42 ONDERZOEK VAN VERLOFGANGERS. Damstraat 27. Tel. 893 NIEUWE HAARLEMSCHE C ABONNEMENTSPRIJS! Fer 8 maanflen voor Haarlem ƒ1.35 Voor de plaatsen, vaar een agent is gevestigd (kom der gem.) -1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 180 Afzonderlijke nummers °03 PRIJS DER AUVERTENTIëN» Van 1G regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 et. Bniten Haarlem en de Agentschappen 15 et per regeL Buiten). 20 et Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 eL contant). 1000 GULDEN bi) levenslange onge schiktheid tot werken. Alle betalende abonné's op dit blad, die in h'd bezit eener verzekeringspolis «tJn, sfln volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij f EÜffl GUIJDEN bij «g fllfó GULDEN by f®ST| SULDEN by verlies van een 1*11 IS verlies van S l|j Ij a j verlies van S verblies van hand ot voet. 9 4» W één oog. 9 |§Méén duim, '4J AJI wijsvinger. 400 GULDEN bü overlijden. 300 !5 GULDEN by verlies van één anderen vinger. De nltkeering dezer nedragen wordt gegarandeerd door de Maatscbappy „Hollandsclïe Algemeens Verzekeringsbank* te Schiedam. AGENDA. 5 December. St. N ie o 1 a a s Strooiavond. GrooteKerk 2 >'.ir - Orgelbe speling door den heer Louis Robert. (Ziepro gramma onder Stadsnieuws) KathedraleKerk Geen cursus. Teyler» Museum Tentoonstelling van moderne aquarellen. Bisschoppelijk Mnseum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur. tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. OM VAN TE WATERTANDEN. Wij lezen in het Handelsblad van Antwer pen oyer een wetsontwerp, dat men in Bel gië wil maken tegen slechte betalers en waardoor onze naburen het goede voorbeeld in deze aangelegenheid zullen geven. tWij lezen dan dat de ministers van jus titie en van nijverheid en arbeid in de Kamer een wetsvoorstel hebben gedepo neerd, dat roods menigmaal door de kleine burgerman gevraagd werd. Volgens dat ontwerp zullen er intresten moeten betaald worden op de achterstallige 'rekeningen voor het loon van de werklie den en dienstboden, te rekenen van den eersten dag, voor de leveringen van .kooplieden en ambachtslieden van af de der de maand na de afgifte der rekening. De overeenkomsten waardoor afstand zou gedaan worden van die intresten, zijn on geldig. Zoo iets is om van te watertanden voor onze Nederlandsehe winkeliers. De over eenkomsten, waardoor afstand zou gedaan worden van die interesten ongeldig! Wij vreezen dat er vooreerst aan zulk een wet in ons land nog niet begonnen zal wor den, met alle respect gesproken van den grooten ijver en voortvarendheid door de Tweede Kamer betoond in het wetten ma- ;ken(l) maar toch wenschen wij deze wet oven onder de aandacht te brengen van onze lezers, nu het tegen het einde van het jaar loopt en menige winkelier weer zal snakken naar het hem toekomende. Het kan ren aansporing zijn om de rekeningen op tijd te betalen. PERSONALIA, t Bij de 25, 26 en 27 November 1912 door de vVereeniging van leeraars in het Boekhou- 1 don t« Amsterdam gehouden examens slaag de o.m. onze stadgenoot de heer F. B. J. Goos- sens. IN DE MARIASCHOOL. Voor een klein, maar belangstellend ge selschap werd gisterenmiddag in de kapel van de Mariaschool in de Koningstraat door de leerlingen der hoogere klassen ten ge hoore gebracht een nieuwe Mis voor 2 vrou wenstemmen en orgel, van Philip Loots, door den componist begeleid. Hoewel we uit- teraard kort moeten zijn, willen we toch met oen enkel woord er van spreken. En dan kunnen we zeggen, dat we met genoegen naar die „uitvoering" hebben geluisterd. Deze Mis is een eenvoudig, echt-muzikaal werk van welluidend harmoniscken bouw en se rieuze vormbehandeling. Het is onpreten- tieuse en misschien ook daarom de aandacht boeiende muziek. De Mis werd over 't algemeen uiterst lofwaardig gezongen, en de componist zal zeker niet ontevreden zijn. De Kyrie vooral klonk heel goed. Gesteund door de begeleiding van den componist .was de uitvoering een goed geheel, i In een der vertrekken van de school ge tuigde een aardige tentoonstelling van de vor deringen der leerlingen in de handwerken, R- K. VAKBESTUREN. Da besturen der verschillende onderafdee- j lingen van den R. K. Volksbond en wel van fdie onderafdeehngen die tevens vakvereeni- ging zijn, hebben onderling een soort fede- iratie, genaamd de „Gecombineerde Vakbe- sturen." In een gecombineerde vergadering van Maandag jl. heeft de Weleerw, Pater Cami- nada gesproken over de „St. Jozefsgezellen- vereeniging mi de Vakorganisatie". Z.Eerw. kwam daarover spreken, zaakrijk en eenvou dig, practisch redeneerend met de vakver- eenigingsmannen en overleggend wat er ge daan moet worden om de Gezellenvereeniging en de vakvereenigingen wat meer met el- vertrouwd te maken. Want dat moet toch. Do St. Jozef8gezelleuvereeniging heeft zich als tank gesteld de jongemannen op te voeden als degelijke katholieken. Een katho liek van heden moet reeds bekend zijn met do vakorganisatie; wat moet de man der toe komst dan daarvan wel weten) Deze weten schap kan nu den jongemannen wel worden bijgebracht door allerlei theoretische be schouwingen, maar nooit heter dan door man nen van de practijk, daarom spoorde Pater Caminada de bestuursleden aan eens, zij het ook heel eenvoudige, besprekingen te komen honden in de Gezellenvereeniging. Vervol gens moeten de jongemannen reeds kennis maken met de leden der vakvereenigingen, wanneer ze in vergadering zijn. Ook ziet Z.Eerw. gaarne dat de Gezellen worden uit- genoodigd tot het bijwonen van ontwikke lingscursussen enz. Voorts verzocht de Pater om propaganda te maken voor zijn vereen. Niemand toch is daartoe beter in staat dan de werkman zelf. Zijn zoons, zijn leerlingen, kortom al de jon gemannen uit zijn omgeving, van zijn stand, zijn het die leden der St. Jozefsgezellenver- eeniging moeten zijn, niemand kan hen dus beter bereiken dan de werkman. Deze en meer dergelijke beschouwingen werden door Pater Caminada op onderhou dende wijze gehouden en lokten een vrucht bare gedachtenwisseling uit. Dit is een goed begin van een intensieve samenwerking, welke zal moeten bestaan tusschen deze twee organisaties. Op een enkele uitzondering na, bestaat er in Haarlem nog slechts één jon- gelingsvereeniging, voor jongelieden uit den werkenden stand en deze eene organisatie kan en moet het middelpunt zijn, vanwaar de kracht der toekomst ontspruit. Van hier moeten de mannen komen die over eenige jaren de leiding in de vakvereenigingen in handen nemen, dit is de kweekschool voor de leden der maatschappij. Daarom dus al len medegewerkt om den bloei der St. Jozefs- gezellenvereeniging te bevorderen. Aldus be sloot Pater Caminada deze aangename en nnttige bespreking. NED. NATUURHISTORISCHE VEREE- NIGING. De afdeeling Haarlem van de Natunrhisi Vereeniging houdt een huishoudelijke verga dering op Vrijdag 6 December a.s., des avonds 8 uur, ten huize van den voorzitter den heer Dr. W. G. N. van der Sleen, Ged. O. Gracht 47. Op de agenda staat: Indiening van .voor stellen tot wijziging van het Huish. Regiem, (zie art. 14 van het Huish. Regl.) GEMEENTEZA K EN. DE ASFALTEERING VAN DE ANEGANG. De heer J. L. S. I. Breda Kleynenberg, ge meenteraadslid, stelt voor uit post 121 der begTOoting 1913, 8000 beschikbaar te stel len voor asfalteering der Ane^ang. De heer Breda Kleynenberg meent, zoo lezen wij in de bij het voorstel gevoegde toelichting, dat het aanbeveling verdient, nu eenmaal door de overgroote meerderheid van den Raad besloten is tot asfalteering der hoofdstraten, daarmede langzaam voort te gaan. Hij meent dat volkomen aan aller wen schen zal voldaan worden, indien telkenj are een straat of gedeelte eener straat wordt ge- asphalteerd. Bovendien zou bij het wenschelijk achten ora naast een straat waar de tram door rijdt, thans een gelijkwaardige straat zonder tram te kiezen voor asphalteering. Ten slotte meent hij, dat zonder verwarring te veroorzaken het geld getrokken kan wor den uit volgnummer 121. Wijziging jaarwedde. B. en W. stellen voor de jaarwedde van den bewaarder van den Doelen te bepalen op 550650, benevens vrije woning. HAARL. KATOEN-MAATSCHAPPIJ. De St.-Ct. van gisteren bevat de wijzigin gen in de statuten der Naamlooze Vennoot schap „Haarlemsche Katoen-Maatsohappij". Het kapitaal der vennootschap bedraagt thans 540,000, in aandeden van 450. KLEIN DUIMPJE. Zondag 8 December a.s. hebben in den Schouwburg aan den Jansweg des middags 2 en 8K uur bioscope-voorstellingen plaats onder directie van Herman Smits, van de populaire gekleurde kunstfilm van de firma Caumont te Parijs: Klein Duimpje. Deze kunstfilm heeft te Amsterdam in de Witte Bioscoop groot succes en duizenden kinderen hebben volop genoten van het heer lijke sprookje van Moeder de Gans. KEGELCONCOURS. Stand van het kegelooncours, uitgeschre ven door de kegelclub „Waterpas", welke ge- honden wordt in café Brinkmaan, alhier. Korpswedstrijd: Phoenix I, Haarlem, 323; D'r deugt geen bal van I, Amsterdam, 308; Prins I, Haarlem, 297; Steeds hooger H, Am sterdam, 284; Volharding I, Haarlem, 282; Recht Vooruit I, Hilversum, 282; de Wijn man, Santpoort, 274; District III, Amster dam, 271; Hout of Fout, Overveen, 267; Noord pool I, Amsterdam, 265; D'r deugt geen hal van II, Amsterdam, 263; Jas Uit, Water graafsmeer, 261. Eereprijs: P. van Gaart, 74. Gecombineerde vijftallen: le prijs Pho«- nix, Haarlem, 575; 2e prijs D'r deugt geen bal van, A'dam, 571. Personeel: Serie (30 worpen). Serie-prijs 207. Consolatieprijs 178, met 30 treffers. Hamburger Telling (6 worpen). 126 119 119 118 116 115 115 114 114 112 Voortzetting van het concours op de Zon dagen: 8, 15 en 22 December a.s. WEER EEN INBRAAK. De rondwarende dievenbende is vannacht weer eens werkdadig opgetreden. In do Ban- nesteeg heeft men zich n.l. toegang ver schaft tot de kistenmakerij van de firma Heijl, kaashandelaren aan 't Donkere Spaar- ne. 'Uit een kast, die opengebroken is, is een bedrag van f 59 ontvreemd. Het geld behoorde aan de kistenmakers. Van de da ders nog geen spoor. EEN DIEFACHTIG JONGMENSCH. Een jongen, die voor een vrouw voor een kwartje turf moest halen, kreeg een rijks daalder mee, en... bleef met 't geld weg. B. en W. van Haarlem geven bij deze ken nis aan de hieronder vermelde, in deze ge meente gevestigde verlofgangers van de Landweer, dat zij op grond van het bepaal de bij art. 34 der Landweerwet op Dins dag 17 December. a.s. des voormiddags ten half 10 ure in de Militaire Ziekenkamer, ingang Kinderhuis vest hoek Magdalenastraat alhier, voor den Districts-Commandant moe ten verschijnen om te worden onderzocht. F. J. Roelofs: lichting 1906, 21e Bat. In fanterie le Compagnie; J. Hardesmeets, A. v. d. Weiden, P. Juke3, S. van der Laan, allen 1906, 21e Bat. Inf. 4e Comp.; J. Lohman, 1907, 21e Bat. Inf. 3o Comp.; J. J. Beekelaar, N. Kabel, A. Vergers, J". H. v. Zutphen, A. W. M. Sbeiiiiioff, P. Hoogxluin, allen 1909, 21e. Bat. Inf. 4e Comp.; P. Grotenhuis, 1909 Vesting-artillerie 17e Comp.; J. O. van Boe nen, 1909, 21 Bat. Inf. 4e Comp.; W. Kraaijen- hagen, 1910, Hospitaalsoldaten 4e Comp.; G. G. Metten, 1911, Vesting-artillerie 42e Comp.; W. B. H. Francken, J. J. Philippo, beiden 1912, 21e Bat. Inf. le Comp.; H. L. G. Bouw meester, 1912, 21o Bat. Inf. 3e Comp.; J. M. van Baekel, 1912, 21e Bat. Inf. 4e Comp.; A. J. Jacques, 1912, 21e Bat. Inf. 3e Comp.; J. Bennink, 1912, 21e Bat. Inf. le Comp.; A. Kok, A. J. Waning, beiden 1912, 21e Bat. Inf. 4e Compagnie. Zij zullen bij het onderzoek moeten ver schijnen in uniform gekleed, voorzien van de Meeding- en uitrustingstukken, wapenen, ledergoed, reglementen of dienstvoorschrif ten, hun bij vertrek met verlof medegege ven, alsmede van het zakboekje en den ver lofpas, BRAND. Hedenmorgen omstreeks half elf brak brand uit in perceel no. 35 in de Rozen straat. Doordat alle aanwezige krachten in 't werk werden gesteld bleef de brand be perkt tot de keuken, die nochtans geheel uitbrandde. VAN DE GROENTENMARKT. Staat van de aardappel, vruchten- en groen- tenmarkt over de maand November 1912. Aardappelen aangev. 94 H.L., verkocht 88 H.L., 2.00—2.50; appelen aangev. 1380 H.L., verk. 1100 H.L., 3.0012; peren aangev. 1120 H.L. verk. 940 H-L-, 3.0012.—; bloemkool aangev. 14000 stuks, verk. 12000 stuks, 60—76 ct.; roodekool aangev. 47,000, verk. 31,000, 1—5 ct.; wittekool aangev. 14000, verk. 12,000, 1—5 ct.; savooiekool aangev. 54,0000 stuks, aangev. 34,000 stuks, 15 et.; wortelen aangev. en ver kocht 16,000 bos, 5—12 ct KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het op den 29en November j.l. executior verklaard kohier No. 6 op de Bedrijfsbelas ting dezer Gemeente, dienst 1912/1913, op he den aan den ontvanger der directe belastin gen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hun ne aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. HINDERWET. Aan W. Dalebout is vergunning verleend tot uitbreiding van de bakkerij in het per ceel aan den Zijlweg (Zijweg) No. 4, door het bijplaatsen van een dubbelen heeteluchtoven. Aan M. J. Duisterhof is vergunning ver leend tot uitbreiding van de bakkerij in het perceel aan de A. L. Dyserinckstraat no. 17, door het bijplaatsen van een dubbelen heete luchtoven. PROGRAMMA van de orgelbespeling op Donderdag 5 Dec. 1912 van 2—3 uur, in de Groote of St Bavo- kerk alhier, door den heer L. Robert L Toccata Adagio et Fuge, C. gr. terts, J. S. Bach. 2. Trio, J. J. Krebs (1713—1780). 3. Choral II, Cés. Franck. 4. Canzonetta, Jos. Rheinberger. 5. Grand Choeur, Th. Dubois. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bü: H. W. Voogt Wil- helminastraat 12II, een broche waarin por tret; R. Riphagen, Spijkermanslaan 2c, een ring; J. W. Zennema, Annastraat 16rood, een hondennrailkorf; J. Zurendonk. .Tacobstraat 21, een portemonnaie met inhoud; H. v. d. Putten, Voorzorgstraat 15rood, een R. K. kerkboekje; A. Bosch, Kennemerstraat 17, een hondenmnilkorf; P. van Egmond, Leid- schevaart 28p, een heerenhandschoen; L. Zeg waard, Leliestraat 11, een ijzeren huis; Bu reau van politie, een ringetje met sleutels; S. Burry, Rollandstraat 2a, twee armbanden; D. Hoefgeest, Brouwerstraat 80, een kinder schoentje; W. Boissevain, Leidscliestraat 74, een onderstuk van een horlogeketting; H. Verbruggen, 2e Zuid-Polderstraat 27, een hand van een automobiel; G. v. d. Berg, le Zuid-Polderstraat 14, een paar handschoenen; mej. C. Hulsbosch, Ged. Raamgracht 54, een kinderjurkje en boezelaar. (Z'n Stadsnieuws verder op in dit Blad.) Ned. R. K. Timmerliedenbond. De Ned. R. K. Timmerliedenhond hield op Zondag 1 December in het gebouw van den R. K. Volksbond te Rotterdam een buiten gewone hondsvergadering. Deze zeer geani meerde vergadering werd door een vijftigtal afgevaardigden bezocht. De concept-statuten werden behandeld en met algemeene stem men goedgekeurd. Het Bondssysteem zal niet, zooals oorspronkelijk het plan was, met 1 Jan. 1913, doch op 1 Mei 1913 in werking tre den. De begrooting van 1 Juli 1912 tot 31 Dec. 1912, die op de Bondsvergadering van 30 Aug. en 1 Sept. j.l. evenals de begrooting voor 1913 met het oog op de al of niet door voering van het reorganisatieplan was aan gehouden, werd goedgekeurd. Daar de reorganisatie op 1 Mei 1913 zal in gaan, zal door het bestuur nieuwe bcgrootin- geil worden verworpen: een voor den tijd van 1 Januari 1913 tot aan 30 April 1913, en een voor den tijd van 1 Mei 1913 tot en met 31 December 1913. Zeer spoedig zal weder een Bondsverga dering worden gehouden, waarin het Huish. Reglement en de hegrootingen voor 1913 wor den vastgesteld. Directie E. BRANTJES. Agentschap Red-Star Line. PASTOOR W. M. KLUYTMANS f Gisterenmorgen overleed na een langdurige ongesteldheid de WelEerw. Heer ,W. M. Kluijtmans, pastoor te Zeeland. EEN AUEIËNTIE BIJ Z. II. DEN PAUS. Men schrijft het volgende aan de „Msb.": Dinsdag 26 Nov. j.l. hadden de ZeerEerw. pater Constant Jurgens, missionaris der Con gregatie van Scheut op de Filippijnsehe eilan den en de ZeerEerw. pater dr. O. Verbeek, Carmeliet te Oss, het voorrecht eener parti culiere audiëntie bij Z. H. den Paus. De Hoog- Eerw. pater Missouc, procurator der Congr. van Scheut te Rome, stelde hen aan Z. H. voor, waarna op verlangen van Z. H. pater Jurgens den Paus van de missie op de Fi lippijnen verhalen mocht. Met zichtbare be langstelling luisterde de H. Vader naar het verslag, dat sprak van veel arbeid onder meer dan een millioen menschen, die daar leven, nog in volkomen barbaarschheid en heiden dom. Meerdere malen stelde Z. H. zelf vra gen. En een glimlach van voldoening glans de er op 't goedig gelaat des Pausen, toen hij hoorde hoeveel succes de missionarissen daar reeds hadden en hoeveel dat missiewerk voor de naaste toekomst belooft. P. Jurgens zei vervolgens, door zijne overheden gezonden te zijn, om vooral in Amerika meer geldelijke ondersteuning voor dit missiewerk te erlan gen, daar deze dringend noodig is. En toen hij Z. H. eerbiedig verzocht, of deze de eerste pagina van zij.i boekje voor inschrijvingen bestemd, met een eigenhandig geschreven aanbeveling wilde sieren, nam Z. H. aan stonds dat boekje aan en schreef daarin in het latijn het volgende: „God ver vuile met alle zegening onze beminde zonen missio narissen van Scheut op de Filippijnsehe ei landen, en alle weldoeners dezer missie, wel ken wij met onzen apostolischen zegen als vergelding al wat gelukkig en heilzaam is van God toebidd»n. Gegeven uit het ,Vati- caan. 26 Nov. 1912, Pius X". Daarna opende Z. H. een lade en daar uit 6 biljetten elk van 500 francs nemende, gaf hij deze aan P. Jurgens voor zijne mis sie, terwijl hij glimlachend zeide: „Pater, het gaat mij aan mijn hart!" Na nog eenige oogenblikken gesproken te hebben en de hand tot den handkus te heb ben toegereikt, was het einde gekomen eener audiëntie, die weer eens te meer bewees, op welk een eenvoudige en hartelijk wijze de H. .Vader zijn bezoekers ontvangt en die ook luide getuigt van de bijzondere belangstel ling van Z. H. voor het missiewerk der Pa ters van Scheut. Moge 's Pausen voorgaan en zegen die missie overvloedig ten goede ko men! TE VERKOOPEN: Donderdag 5 December. NOORDWIJKERHOUT - Landgoed „Keu kenhof" 10 uur Not. Tuymelaar en Ter Bruggencate Eerste houtverkooping. HAARLEMMERLIEDE GA. Moordaanslag. Men schrijft ons: Zaterdagnacht ongeveer 12 uur bevonden zich de rijksveldwachter D. Boorsma, te Spaarndam en de gemeente-veldwachters J. Swennekes en D. Nauta van Haarlemmerlie- de c.a. en Spaarndam op surveillance, toen zij op den Spaarndammerdijk een man aan troffen die in kennelijken staat van dron kenschap verkeerde. Toen zij hem genaderd waren, bleek' het do zeer beruchte D. Roza uit Spaarnwoude te zijn. Omdat het den veldwachters ter oore was gekomen dat Ro za 's avonds de boel te Spaarndam had „op» geschept" ging Boorsma op hem af en maan de hem aan om kalm naar huis te gaan. Op hetzelfde oogenbiik greep Roza in zijn broekzak en haalde daaruit een mes, het welk hij vloekend op de borst van Boors ma richtte ter hoogte van het hart. Juist bijtijds wist de veldwachter Nauta de opge heven arm van Roza te grijpen, waardoor hij den stoot voorkwam. Boorsma, Nauta en Swennekes grepen Roza daarop aan, en wis ten hem het mes te ontrukken, en brach ten hem onder hevig verzet naar het ar restantenlokaal te Spaarndam. Roza had des avonds reeds met zijn daad gedreigd, „die kleine (doelende op Boorsma) moet er aan", had hij in het café geschreeuwd. Roza is een berucht individu, dat reeds verscheidene malen met den strafrechter heeft kennis gemaakt, en nog eenige straffen te goéd heeft. Hij is Zondagmorgen naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht. Het in beslag genomen mes, was een groot scherp broodmes. Zijn verblijf in 's Rijles Hotel zal voor d« politie te Spaarndam en Spaarnwoude eei heele opluchting zijn. HALFWEG. Op hol. Op de Kluft te Halfweg nabij de Suikerfabriek sloegen door het breken der spoorstok een span paarden gespannen voor, een boerenwagen geladen met pulp op hol. De wagen liep tegen het hek voor het kui3 van den heer Richardson. Door den schok sloeg de bestuurder van den bok en be zeerde zich ernstig. De paarden renden de kluft af maar werJ?n voor het café van den heer J. Hooggraaf gegrepen, doordat zij k:wamen te vallen. SCHOTEN. ,Voor de ouders. Op Woensdag den llden December a.s. des namiddags te half drie ure zal alhier in de openb. lag. school aan de Soondastraat gelegenheid bestaan tot kostelooze in- en herinenting. yanwege de N. Z. H. Tramma.at- s c h a p p ij wordt op het Soendaplein een wissel gelegen voor de stoomtram. Ook wordt het goederenkantoor staande op het Kenne- merplein naar hier overgeplaatst. Onderzoek .Verlofgangers. Een nader onderzoek voor de verlofgangers der, Landweer die bij de inspectie in de maand November niet waren versohenen zal voor; deze gemeente worden gehouden op Dins;- dag den 17 December a.s. te half tien ure in het militair Hospitaal, ingang Kinderhuis» vest, te Haarlem. IJMUIDEN. De Haringvisscheri|. Sedert de vorige opgave kwamen van de haringvis- scherij alhier binnen de loggers: K.W. 7, D. Meerburg Sr., met last; K.W. 9, Fier- man Eduard met 13 last; K.W. 59, Marie met 12 last; K.W. 68, Jan Reinier met 8 last; K.W. 137, Vriendschap met 6 kantjes) K.W. 164, Nederland 1 met 11 last; K.W. 166, Nederland III met li/s last; en de bom schuiten K.W. 29 De Vier Gebroeders mei 4 last; K.W. 79, Katwijk aan Zee VI met 1 last; K.W. 84, Katwijk aan Zee VII, met 5 last. „Hbld."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 1