De Hoefsmid ook... BINNENLAND. BUITENLAND. De oorloq oo den Balkan. Ingezonden mm DE TOESTAND. ITet groote negatieve nieuws is wel dat nes; steeds het protocol voor den wapen stilstand niet is geteekdnd. Tnsschen Grie ken en Bnlgaren is "het hommeles. Bnl«ra- rije, Servië en Montenegro willen de vrede. De rede van den DnUsohén Rijkskanse lier wordt druk besoroken. Onderhandelingen over den vrede. Het protocol nopens den wapenstilstand is nog steeds niet geteekend, daar de Griek- sche gedelegeerden nog geen instructies hadden ontvangen van hun regeering. Dit uitstel op uitstel zou wel eens op afstel kunnen uitdraaien en zelfs zijn er, die reeds beweren, dat a s de wapenstilstand heden niet wordt gestoten, de vijandelijkheden hervat zullen worden. Wij verwijzen naar een overzicht uit de Parijsche Matin, opgei- nomen onder onze telegrammen van giste ren, orn een teekening te hebben van den huldigen toestand, of liever van den toe stand, zooals hij van het begin van den oorlog af geweest is voor wat betreft de ge loofwaardigheid der berichten. Zaterdag wordt „officieel verzekerd", Zondags wordt getwijfeld aan de verzekeringen en 's Maan dags is de toestand nog veel ingewikkelder dan ooit te voren. Door de Verbondenen, met uitzondering van Griekenland dan, wordt intusschen veel naar den wapenstilstand verlangd. Men beweert zelfs dat als de Grie ken niet gauw hun gedragslijn veranderen, de Verbondenen alleen zuilen vrede sluiten en de Grieken alleen den oorlog mogen voortzetten. De definitieve voorstellen moe ten Turkije al ter hand gesteld zijn. Vol gers Reuter's agentschap waarvan wij het bericht in de N. R. Ct. lezen, zouden de Turksche voorwaarden voor een wapenstil stand veel verder reiken dan geseind is. Volgens de berichten zouden zrj het vol gende omvatten: Turkije zou niet alleen het recht moeten hebben alle belegerde forten van het noodige te voorzien, maar ook alle gedetacheerde gedeelten van de Turksche troepen in Macedonië en elders, alsmede de Turksche volksstammen in de verschil lende streken. De Turken eischen ook het recht om benoodigdheden over de Adriati- sche en de Ionische Zee te zenden, waarbij de verbondenen een vrijgeleide zouden moe^ ten verstrekken. Griekenland heeft herhaaldelijk Bulgarije drie divisiën versche troepen aangeboden, om het leger voor Tsjataldzja te verster ken, maar tot dusverre heeft Bulgarije hier op niet geantwoord. Een man van Reuter's agentschap heeft den Griekschen gezant ondervraagd en deze heeft toen de tegenwoordige houding van de Grieken verklaard. Hij zeide daarbij, dat Turkije driemaal getracht heeft Griekenland over te halen uit het Balkanverbond te treden, maar dit was met verontwaardiging van de hand gewezen. Griekenland's aan deel in den oorlog was niet beperkt tot de operaties te land, zijn vloot was een beslis sende factor in den oorlog geweest, door te verhinderen dat Turkije zijn beste troepen van Ktein-Azië overvoerde; en ook door het spoorwegverkeer te verlammen en den aan voer van steenkolen te beletten. Men begrijpt dat Griekenland een flinke belooning voor zijn diensten eischt. De N. R. Ct. ontvangt een particulier bericht vol gens welk aan de Neue Freie Presse te Berlijn uit ConsLantinopel wordt geseind: Tegenover de aanspraken, die Bulgarije op ifuid-Macedonië maakt, heeft Wenizelos den Russischen gezant in Athene verklaard, dat Griekenland eerder zijn vloot uit de Ae- geïsche Zee zou terugtrekken en met Tur kije afzonderlijk vrede op den grondslag van het afstaan van Kreta zou sluiten, dan de bezetting van Grieksch Macedonië door Bulgarije te erkennen. Er wordt verzekerd dat een breuk dreigt tusschen de kabinetten te Sofia en te A- thene, alhoewel de geschillen door de mees ten voor tijdelijk worden aangezien. Turkije bereid zich op alles voor en neemt reeds maatregelen om zijn troepen den winter op Tsjataldzja te doen doorbrengen. Werklie den zijn reeds daarheen vertrokken om ba rakken te bouwen. De jongste .berichten melden dat een wapenstilstand tusschen. de Verbondenen is gesloten, behalve met Grie kenland. Do oorlogstoestand. Van het gevechtsterrein weinig nieuws. Het gerucht loopt dat Bulgaarsche onder handelaars zich in Adrianopel hebben be geven om met de Turken, die daartoe den wensch hadden te kennen gegeven te on derhandelen. Koning Ferdinand heeft te Kirk Kilisse generaal Wervar pasja ontvan gen, commandant der te Melemti gevangen genomen colonne. De Koning gaf hem zijn degen terug. Op de lijn Dede Agatsj naar Saloniki hebben de Bulgaren 37 locomotie ven en 300 wagens buit gemaakt. De kroon prins van Servië is Maandag in Saloniki aangekomen en ontvangen door de Griek- ■che prinsen. Op Chios en Lerbos wordt den Grieken hevige tegenstand geboden door de JFurken. f lüit het Servische hoofdkwartier wordt ge kneld dat de Servische troepen Durazzo aan sd» Adriatische kust zijn binnengerukt. f ,Vier dagen geleden hadden zij eerst de Btad Tirana (ten O. van Durazzo) zonder tegenstand bezet. Na de inneming van Ti rana werd een eskadron ruiterij in de rich- 'Ang van Durazzo gezonden. Aan den in- wang van de stad werd het begroet door jbijzondere afgevaardigden, die de overgave ran de plaats aanboden, 's Maandags, drie aur later, trok de Servische ruiterij de stad binnen. Zij werd door de bewoners geest driftig ontvangen. Den anderen dag volg den de infanterie en de artillerie. Ten slotte wordt het bericht als zou Da- nilo van Montenegro gewond zijn, tegenge sproken. Bij is lijdende aan darmontste king. De Mogendheden, i Over de verhouding tusschen Oostenrijk en Servië geen nieuws. De rede van den Duitschen Rijkskanselier, waarover wij gis teren melding maakten, is met dankbaar heid ontvangen. Men is nu min of meer gerustgesteld over de houding van Duitsch land; er is opheldering gekomen. In de pers .wordt de rede verschillend beoordeeld. Van de Fransche kranten meent de „Petit Parisien" dat men eerst bij nauwkeuriger toe zien van de gedachte bevrijd wordt, dat de rede vaag is. Men komt dan tot het inzicht dat ze juist is afgewogen om de verzekeringen van vastbeslotenheid in even wicht te houden met de geruststellingen. De vastberadenheid ziet het blad in de verzekering van den kanse'ier, dat wanneer een der leden van den Driebond met derden in strijd mocht geraken, Duitschland zijn bondgenooten bij zal staan. M.a.w. dat Oos tenrijk op den steun van Duitschland kan rekenen, zoo 't met Rus'and in oorlog mocht geraken. De „Petit Parisien" meent dat dit de eerste keer is sedert 1871 dat een Duit- sche rijkskanselier zich zoo vijandig uitliet, j De „Figaro" daarentegen vindt deze bewe- 1 ring onbillijk en is van oordeel, dat bij nader toezien, de rijkskanselier zich op dit punt moeilijk anders had kunnen uitdruk ken. Het„Journal" noemt de verklaringen overbodig, daar niemand ooit aan de trouw !van Duitschland ten opzichte zijner bond- genooten, getwijfeld heeft. Van den anderen 'kant, zegt het blad, is deze vérklaring juist daarom zooveel te opvallender. De Engelscke „Times" schrijft o.a.: "De staatssecretaris stelt vertrouwen in de hou ding van Engeland bij de Balkankwestie, wat hier ten volle gewaardeerd wordt. De j verklaringen van von Kiderlen-Waechter vullen de onlangs gehouden rede van vorst Lichnowsky aan. Beide regeeringen wer ken samen ten gunste van den vrede, dien ze beide noodzakelijk achten voor haar vol ken. De rede van den rijkskanselier zal overal een aangenamen indruk maken ma ken, daar hij zijn oogen niet gesloten houdt voor dreigende teekenen. j De toezegging van hulp aan Oostenrijk noemt dit blad niet uitdagend, alleen iet wat onbeholpen. De „Daily News" zegt, dat het belang van Engeland eischt den vrede te bewaren en een twist te vermijden, welke Engeland in een conflict zou brengen, maar het niets mee te maken heeft. Dit is Engelands kracht, en het meest verheugende feit is wel dit, dat de verhouding van Duitschland tot En geland beter is dan ooit te voren. Het is dan ook ten zeerste toe te juichen, dat de rijkskanselier gisteren daar e™<"»eens op heeft gewezen. Paul Bailly. f Uit Parijs wordt de dood gemeld van den Pater As umptianist, Vincent Paul Bailly, stichter van het bekende dagblad La Croix. Met hem gaat een groote figuur uit de de Fransche Katholieke wereld heen. Het openbaar consistorie. Maandagmorgen lieeft te Rome een open baar consistorie plaats gehad, dat als aan vulling beschouwd kan worden van het ge- geheime consistorie van 27 November 1911. Volgens de traditie in de landen, waar mede een concordaat gesloten is, werd aan de kardinalen Cos y Macho, Almaraz y San to, Bauer Nagi en Vico, in bedoeld geheim j consistorie gecreëerd, door een Pauselijk Ie- gaat kennis gegeven van hun benoeming; !de koning van Qostenrijk en «sLe kaping van i Spanje overhandigden hun den hoed. i Aan de dertien andere kardinalen werd in liet openbaar consistorie van 30 Novem ber van het vorig jaar door den Paus plech tig de hoed opgezet. Dezelfde plechtigheid had nu in het Maandag gehouden consis torie plaats bij de overige vijf kardinalen en tevens werd een nieuw kardinaal gecre ëerd mgr. von Hornig, bisschop van Vesz- prem in Hongarije. Voordat de openb. plechtigheid plaats vond zoo lezen wij in de „Msb." begaven de vijf kardinalen, Cos y Macho, aartsbisschop van Valladolid, Vico, apostolisch nuntius in Span je, Bauer, aartsbisschop van Olmutz in Bo- hemen, Almarez y Samor, aartsbisschop van Sevilla en Nagl, aartsbisschop van Wee- nen, zich naar de Sixtijnsche kapel en leg den daar op het evangelie de plechtige ge loften van trouw aan den Paus en de apos tolische geloofsbelijdenis af. In deze kapel wachtten de kardinalen de opening van het openbaar consistorie af. Om half elf trad de Paus de consistorie zaal binnen, voorafgegaan door de kardina len en de generaals der orden. Het koor van de Sixtijnsche kapel zong „Tu es Sa- cerdos Magnus". Z. H. nam toen plaats op den pauselijken troon achter in de zaal. Hoewel deze zaal zeer groot is, was ze geheel gevuld met wereldlijke en geestelijke hoogwaardlgheids- bekleeders en belangstellenden. Langs de muren waren tribunes opgeslagen voor het corps diplomatique en den Romeinschen adel. Alle leden van het Heilig College kwamen na afloop der openbare plechtigheid in de kleine consistorie-zaal bijeen voor de ge heime zitting, gedurende welke het openen en sluiten van den mond, een symbolische plechtigheid, bij de nieuw gecreëerde kar dinalen plaats vond; de kardinaalsring werd hun voorts overhandigd. Kardinaal Merry del Val bekleedde ver volgens kardinaal Rinaldini met de waar digheidsteekenen van camerlengo. Vervolgens deed de Paus mededeeling van de bisschops-benoemingen in verschillende landen. Vernieuwing van het Drievoudig Verbond. De Frankf. Ztg. meldt dat gisteren officieel in Rijksdagkringen is medegedeeld, dat de hondsverdragen van de leden van het Drie voudig Verbond opnieuw vernieuw geworden zijn. De hpvige cycloon. De Fransche minister van koloniën heeft, volgens de N. R. Crt., een nota medegedeeld, waarin gemeld wordl^ dat do cycloon die in den nacht van 24 op 25 November de streek van Nossi-Bé teisterde, schrikkelijke verwoes tingen heeft aangericht. Te Nossi-Bé is het meerendeel van de gebouwen, kaden en burg- gen zeer beschadigd; het drijvend materiaal is ten deele vernield. Een twintigtal inwo ners woi'den vermist. De bezoeking deed zich zelfs gevoelen in de omstreken van Nossi-Bé, waar ook ver- j woestingen werden aangericht, in het bijzon der in Sambirano. Zelfs zijn er verwoestin gen vastgesteld in Ambilobe, Diego, Antsi- rane; overal werden huizen en openbare ge bouwen zwaar beschadigd of vernield. Dor- 'pen der inboorlingen zijn verwoest; de wegen zijn onbruikbaar. Te Diego en Autsirane wer den 80 inboorlingen vermist of gedood. Het verliescijfer wordt op 10,000,000 francs geschat. Betaling in natura. Te Midlum wordt per advertentie gevraagd een „Dorpsreiniger", voor het ophalen enz. der faecaliën, asch en andere vuilnis. Hij krijgt hiervoor het genot van al de verzamel de „mestsnecie" of 20 pet. daarvan henevens nader te hepalen salaris. Shakespeare als medisch autoriteit. Ofschoon Shakespeare de gegevens voor zijne historische werken ontleende aan be kende geschiedschrijvers als Holinslied, Saxo Gramatiens e.a., wordt zijn gezag als histo ricus vaak in twijfel getrokken. Het is min der algemeen hekend, dat hij aan den ande ren kant zelfs op medisch gebied autoriteit heeft doen gelden. Zoo schreef dr. Bell in zijn „Principles of Surgery" dat geen geneeskundige ooit zoo juist de verschijnselen die gepaard gaan aan den dood door verstikking, heeft blootgelegd, als Shakespeare in „Henri VI" waar hij op gronden van medisclien aard bewijst, dat Humphrey van Gloucester een géweldadigen dood êtierf. Dr. Bell noemt hier den dichter in één adem met heologen en medici. There is something rotten in the state. Terecht wordt er de aandacht op gevestigd dat niet alleen door vreemdelingen, doch ook algemeen door Engelsehen dit citaat uit „Hamlet" geheel verkeerd wordt uitgelegd. Zoodra een dagblad ontevreden is over een benoeming, schrijft het deze woorden klak keloos neer, het parlementslid spreekt ze met de grootste koelbloedigheid uit, wan neer de minister een toezegging weigert to doen; zij doen schering en inslag op open bare vergaderingen. Shakespeare schrijft weliswaar: There is something rotten in the state of Denemar ken, maar hij bedoelt met „state" volstrekt niet „land" of „rijk", doch „toestand". Hij heeft het dus over „den toestand van Dene marken". En Denemarken is in dit geval evenmin een land, doch een persoon nl., de prins van Denemarken. Shakespeare noemt immers den koning van Frankrijk, de her togen van Kent en Bourgondië c.s., eveneens France, Kent, en Burgundy enz. de Miranda, van Amsterdam, candidaat heeft gesteld. DE OOSTENRTJKSCHE MILITAIRE MAATREGELEN. Men meldt uit Heerlen aan de Tel.: De Oostenrijksche mijnwerkers, werkzaam in het kolendistrict van Heerlen, hebben he vel ontvangen, zich bil hunne regimenten te voegen. Aan de directie van de Oranje-Nas- sau-mijnen aldaar schijnt vanwege de Oos tenrijksche regeering verzocht te zijn, aan de opgeroepen miinwerkers geen gelegenheid tot werken meer te geven; zij kregen althans allen hun ontslag. Zij zijn reeds naar hun land vertrokken. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Gisteren is tot lid van Ged. Staten van Zuid-Holland gekozen de heer A. C. A. No- let (R.-K.) van Schiedam. HET ROODE KRUIS. Door H. M. de Koningin werden gisterna- middag op het paleis ten afscheid ontvan gen de chef en het personeel der reserve ambulance van het Roode Kruis, welke naar Konstantinopel afreizen. DIRECTEUR VAN BINNENLANDSCH BE STUUR IN INDIË De correspondent van het „Hbld." te Ba tavia seint d.d. gisteren dat de heer Eint- hoven is benoemd tot directeur van binnen- landsch bestuur. KINDERRECHTERS. De invoering der kinderwetten heeft hier jte lande een bijzondere wijze van proce- deeren in strafzaken, tegen kinderen ge- j bracht. Doch een bepaalde kamer der I Rechtbank voor het behandelen van kinder zaken of een enkele speciale rechter daar door, zooals men dat in Duitschland en som mige andere landen kent, is tot nog toe aan onze rechtspraak vreemd gebleven. Thans zijn echter volgens de „Msb." maat regelen in voorbereiding om ook: hier tot de instelling daarvan te geraken. Er is een onderzoek ingesteld naar de werking van dit instituut in het buitenland, waaruit blijkt van daarmede verkregen zeer gunstige re sultaten. De heerS. M.Dullemans,hoefsmid, Elandstraat 155 te 's Gravenhage, heeft ook de Pink Pillen gebruikt en is natuurlijk er door verlost van de maag kwaal waaraan hij gedurende twee jaren leed. "Ik was door bloedarmoede aange tast, schrijft hij. Sedert langen tijd gevoelde ik dat ik alle dagen een weinig verzwakte en sommige dagen was het mij onmogelijk te werken. "Ik had bij tusschenpoozen vol hardende hoofdpijhen, ook leed ik aan duizelingen, aan schemeringen voor de oogen, aan suizingen in de ooren. Mijn spijsvertering was moeie- lijk. Na mijne maaltijden, was het Sedurende twee of drie uren alsof E vuur in de maag en een groot ge wicht op de borst had. Ik geeuwde, ik had walgingen en brandenden dorst. Mijn voedsel diende mij tot niets en ik vermagerde. Ik gebruikte verschil lende geneesmiddelen, maar zonder de minste verbetering waar te nemen. Eindelijk heeft men mij uwe pillen aangeradendezen hebben mij onmid- delijk goed gedaan en mij zoo spoedig genezen, dat het mij zeer heeft gespe ten ze niet eerder te hebben genomen. EERSTE KAMER. De leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal zullen ter vergadering bijeen komen op Vrijdag G l)ec., te 2 uur n.m. UIT DE STAATSCOURANT. PENSIONNEERING GEM.-AMBTENAREN. Bij de Tweede Kamer is thans ingekomen het wetsontwerp tot pensionneering van ge meente-ambtenaren en van hunne weduwen en weezen Het stelsel der voorgedragen regelingen laat zich aldus samenvatten. a. Er wordt uitgaande van het beginsel dat de uitgaven voor de pensionneering ge Door de Arr. Rechtbank te Amsterdam heel door de inkomsten behooren te worden is, ter vervulling eener vacature van grif- gedekt opgericht een fonds, waaruit wor- fier bij haar college, de navolgende alpha- den gekweten zoowel de eigen pensioenen der betische lijst van aanbeveling opgemaakt: gemeente-ambtenaren als de pensioenen hun- mr. dr. C. H. Baale, subst-griffier bij de ner weduwen en weezen- arr.-rechtbank te Amsterdam; mr. J. J. Bergsma Thz., id. id. te Dordrecht, en mr. Tj. Dijkstra, griffier bij de arr.-rechtbank te JVVinschoten. KAMERVERKIEZINGEN IN 1913. Het Volk meldt, dat de S. D. A. P. in wensch vazi het tegendeel hebben kenbaar ge maakt; d. vóór 1 Januari 1913 als gemeente-amb tenaar met vaste aanstelling bewezen diensten komen bij de berekening van het pensioen in aanmerking tegen storting in het fonds van eene bijdrage die een voldoend aequivalent voor den hoogeren pensioenlast biedt; e. de pensioenbijdragen ziin verschuldigd door de gemeenten die bevoegd zijn ze voor een deel op de ambtenaren te verhalen; f. overigens werden, ook omdat deze voor zieningen den overgang van Rijksdienst in gemeentelijken dienst of omgekeerd dien van gemeentelijke betrekkingen in Rijksbetrekkin gen niet mogen belemmeren, veeleer gemak kelijk moeten maken, de pensioenen op zoo veel mogelijk gelijken voet verleend als die der burgerlijke Rijksambtenaren en die hun ner weduwen en weezen; g. uit 's Rijks kas wordt eene tegemoetko ming verleend aan gemeenten die door de uitgaven, voortvloeiende uit deze wetten, in verhouding tot hare verdere uitgaven en hare inkomsten onevenredig zwaar worden gedrukt HAVENAANLEG TE AMSTERDAM. Den Raad van Amsterdam heeft een voor dracht van B. en W. bereikt, waarin wordt voorgesteld om over te gaan tot den ge leidelijken aanleg van een nieuw haven complex ten westen van den spoorweg van Amsterdam naar Zaandam. Een uitbreiding van de kaden met loodsen aan de oostzijde der gemeente is noodzakelijk geworden door de sterke toeneming van het scheep vaartverkeer in de laatste jareii. De direc teur van P. W. heeft voor het nieuwe ha vencomplex een plan opgemaakt, volgens hetwelk 7600 M. kadelengte kan worden verkregen. Het bestaat in hoofdzaak hier in, dat van het Noordzee-kanaal eerst in zuidelijke, daarna in zuid-oostelijke richting over een totale lengte van 3300 M. een bassin wordt aangelegd, waarlangs ter weers zijden loodsen kunnen worden gebouwd en waarin ook gelegenheid kan worden gege ven voor lossen. Door een Kanaal van 30 M. breedte en 4 M. diepte wordt het met de Haariemmertrekvaart en door straatwe gen met de Spaarndammerstraat eenerzijds en den Haarlemmerweg anderzijds in ver binding gebracht. Het eigenlijke bassin zal in zijn definitieven vorm 400 M. breed zijn: de ingang krijgt een lengte van 1200 M. en een breedte van 230 Al. De kadeterrei nen worden 190 M. breed. Dit plan zal voor omstreeks 30 jaar voldoende zijn, indien de jaarlijksche toeneming der behoefte aan ka delengte niet boven 250 M. stijgt. De to tale aanlegkosten worden zonder loodsen ge raamd op f 17.000.000 met loodsen op 23 millioen gulden. b. de deelneming in het fonds is verplicht voor alle gemeente-ambtenaren, die nüt 1 Ja nuari 1913 datum- van het in werking tre den van de wetten in vasten dienst worden aangesteld; - Een fortuintje. Bij de gehouden groote Egmondsche verloting is de eerste prijs, een villa ter waarde van f 11.000, gewonnen door den heer G. van L., boekbinder in dienst eener firma te Alkmaar. - Een heel jong diefje. Zaterdagnamid dag had een onderwijzeres aan een der la gere scholeii te Leiden bij het eindigen van de' lessen een gouden armband en een gou den ring evén op een banlc gelegd, om zich de handen te wasscheil. Toen zij de voor werpen weei' y?i!de krijgen, waren ze ver- uwenën. Eefi onderzoek wérd bij de leer lingen ingesteld, doch leidde niet tot do ontdekking van den diets. a... Toen werd de politie er mee in kennis gesteld en deze ging de verschillende goudsmidswinkels na en vernam bij een winkelier, dat een knaap je een gouden armband te koop had aange boden, maar dat hij den jongen naar huis had gestuurd met de boodschap, dat hij met vader of moeder moest terugkeeren. Dit leidde tot dc ontdekking van den dader, een zesjarig knaapje, die de voor werpen in huis had verstopt. Hij had ze van de bank genomen. (Telegr.) Een galgenveld en een oud spreek woord. De heeren Visser en Co., houthan del en stoomzagerij te Zwijndrecht, hebben uitbreiding hunner zaken voorgenomen door het stichten van een balkgat met opslag plaats aan de overzijde der rivier de Maas in den polder onder Zwijndrecht, die altijd het Galgenveld genoemd wordt en gelegen is ten westen van den mond van den Noord. Een molen, die. ver buiten de landspalen be roemd is wegens zijn prachtige ligging, wordt door deze nieuwe werken niet met ondergang bedreigd. De „Dordr. Ct." voegt bij dit bericht eeni- ge bijzonderheden over het terrein, dat vroeger het Galgenveld heette. Er stond volgens de afbeeldingen, voor komende op oude plattegronden en gezich ten der stad, een gc"'"-" put, waarvan de wand boven den beganen grond kwam. Daaromheen stonden drie dóór dwarsbalken verbonden palen, de eigenlijke galg. Zij droeg twee metalen leeuwen, die elk een wapenschild vasthielden, waarschijnlijk dat van Dordrecht en Holland. Naar de ge- richtsplaats kreeg de Noord reeds vroeg den naam Galgoord, later zei men Galge- veld. Op Galgoord werd echter alleen de dood straf door den strop of bast ten uitvoer gelegd. De gehangenen hingen, boven den put, totdat hun staat van ontbinding, of zwaarte, of believen der justitie ze naar omlaag lieten vallen. Van de eerste wijze van handelen stamt nog de Dordtsche spreekwijze: „Hij is van de galg gedropen." Ontslag bij huwelijk. De Vlaardingsche gemeenteraad besliste met 11 tegen 2 stem men om aan onderwijzeressen bij huwelijk eervol ontslag te verleenen uit hun be trekking. Haagsche Boscli. Gisteren is een gedeel te van de boomen uit het Haagsche Bosch verkocht, meldt de N. R. Crt., die het bij den storm in Augustus hebben afgelegd. De op brengst was ongeveer 20,000. Een groot aantal houtkoopers uit verschillende deelen des lands was aanwezig. Er werden goede prijzen besteed: vooral voor iepenhout. Gegrepen. De politie te Amsterdam heeft een bediende aangehouden van een groot ma- nuf acturenmagazijn aan den Nieuwendijk al daar, die wordt verdacht een aangeteekenden brief met ongeveer 600 te hebben verduis terd. WeL Verdronken. Vermoedelijk door de duis ternis misleid, is de 17-jarige dochter van H. M. in het Oosteinde te Aalsmeer, naar de c. de op 1 Januari 1913 fungeerende ambte- O. H. Crt. meldt, Zondagavond voor hare wo- naren nomen mede deel in het fonds, tenzij I ning in de vrij diene vaarsloot geraakt en het district Katwijk den heer R. Rodrigues zij binnen drie maanden na dien datum den verdronken. Pink Pillen Zij zijn verkrijgbaar k 1.75 per doo* en re per zes dooien bij het Generaal-Depót der Pink Pillen van Eeghenlsan 22, huis te Amsterdam: voor Haarlem en Omstreken bij de firma's J. J. Göuinger Oroote Houtstraat H7a, W. A. Sc houten, drogist te Lisae. Eu verder bij verschillende Apothekers en drogisten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2