BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT DES OMTREK. Aanbestedingen. NIEUWS UIT LISSE e s. Nagekomen Kerkbericht 281 a rotïflWtsWWu STADSNIEUWS. De oorlog op den Balkan. KAMEROVERZICHT. lie spanning tusschen Oos tenrijk en Servië. IWGEZOSFOEB. OVERWINNENDE STADGENOOTEN. De oorlog is.... afgedaan. Aan de Tsja- faldsjalinie staan nog wel de troepen tegen over elkaar, en de cholera woedt er rondom me, bij Adrianopel vallen nog wel scho ten en in Macedonië zijn de benden roo- vers lustig aan den gang om te vernielen wat er nog over is gebleven toen Bulgaren en Serviërs het land hadden overstroomd, maar van een eigenlijken oorlog is geen sprake meer. Zelfs niet, nu Griekenland „doorvecht" Het niet-teekenen der wapenstilstands-proto collen schijnt dan ook meer tegen Bulga rije gericht dan tegen Turkije, lioe vreemd of 't ook lijkt. Het belangrijkste van al is de spanning tusschen Oostenrijk en Servië. Servië het is curieus schijnt vol te houden. En niet alleen de militaire partij is oorlogszuchtig, zelfs als we ten minste de Frankfurter Zeitung mogen gelooven de kooplieden. Want volgens dit blad is er een verklaring aan den Koning gericht door de Servische Kamers van Koophandel en de Servische vereenigingen van kooplieden waarin deze het vertrouwen uitspreken dat de voor den Servischen handel „onontbeer lijke havenstad Durazzo" ook Servisch blij ven zal. Tegelijkertijd wordt op de bereid willigheid van alle Servische handelskrin gen een beroep gedaan om alle offers te brengen, £ie noodig zijn voor het behoud van Durazzo. Nu kan het héél wel, dat deze verklaring opgeschroefd is, maar het is toch teeke nend dat Servië ondanks alle waarschuwin gen van Oostenrijk koppig blijft. Van den anderen kant is een verontrus tend verschijnsel dat blijkbaar de anticleri- cale internationale pers „stemming" gaat maken tegen Oostenrijk. Wij wijzen daarop in ons Kruiskopje van vandaag. VERSPREIDE BERICHTEN. Aan de verschillende telegrammen en be richten onder voorbehoud van juistheid natuurlijk, want er is veel onbetrouwbaars bij de telegrammen en mededeelingenl ontleenen wij hieronder nog een paar be richten. De toestand. Aan het Neue Wiener Tageblatt wordt volgens de N. R. Ct. uit Boedapest geseind: Haz^ai, de minister van landsverdediging, die gisteravond uit Weenen teruggekeerd is, waar hij door den Keizer in bijzondere au diëntie ontvangen werd, kwam heden in het Huis van Afgevaardigden en had een lang onderhoud met graaf Tisza, den president, die daartoe het presidium van den vice- president overdroeg. Na het gesprek, dat zeer lang duurde, verbreidde zich in de wandelgangen van het Huis met groote be slistheid het gerucht, dat de' internationale toestand zeer ernstig was. Bij Tsjataldsja. Aan de Tsjataldsjalinie komen nog steeds versterkingen uit Klein-Azië aan. Eergiste ren kwamen nog 300 man uit Hoerfa. In het hoofdkwartier spreken de officieren luid hun misnoegen over den wapenstilstand uit. De Cirkassische ruiters hebben genoeg van de werkeloosheid gekregen en doen, zonder zich aan tegenbevelen te storen, uit gestrekte strooptochten. Ook het bericht, dat koning Ferdinand te Tsjataklsja zal komen, windt de gemoede ren op. De vredesonderhandelingen. Te Konstantinopel gaat het gerucht, dat Griekenland twee afgevaardigden zal sturen om direct met Turkije te onderhandelen. Het Balkanverbond. Aan de Köln. Ztg. uit Sofia: Ambtelijk maakt men bekend dat tusschen Bulgarije en Servië alles in bijzonderheden geregeld is. Monastir, dat voorloopig door Servië be stuurd wordt, zal Bulgaarsch worden. Plunderingen te Saloniki. Te Saloniki moet de toestand van wan orde volgens het „Berl. Tagebl." nog steeds aanhouden. In het douane-depot en in de magazijnen is tot nu toe meer dan drie millioen francs aan goederen gestolen. Men gelooft, dat de exporteurs de schade zullen moeten dragen, daar de kooplieden te Sa loniki weigeren de verzendingskosten aan te nemen. De stadsprefect besloot speciale wakers aan te stellen, om toe te zien dat er nog niet meer gestolen wordt. De algemeenc beschouwingen over de Staatsbegrooting. Landbouw in de avondvergade ring. Eindelijk zóóver. De heeren steken van wal. Thema: „er is niets goed aan dit kabi net. De Christelijke regeering heeft niets gedaan, en wat ze deed, deed ze verkeerd. De Rechterzijde is een verzameling lorren in de politiek, niemand is er tevreden mee, het „heele land" roept er schande over, en van de christelijke beginselen merken we niets"! Ziezoo: de heeren Rinlc, Drucker eri ande ren varieeren op het hierboven geveven the ma, dat we al zoo dikwijls gehoord hebben. Afbreken is makkelijker dan opbouwen en dat brengen de heeren dus goed in practijk'. Waarbij ze onbezorgd doen alsof ze de meer derheid in 1913 al in liun zak hebben, en zelf op de Ministerzetels zitten, niet denken de dat a l s in 1913 Rechts eens in de minder heid mocht komen, niet zij, maar Troelstra de man zou wezen die de lakens uitdeelt Want die „Vrijzinnige Concentratie" die spe culeert op socialistenhulp en zich door de socialisten wil laten de Kamer inbrengen, is natuurlijk op zichzelf zoo onmachtig moge lijkl Wij willen de heeren lustig laten critisee- ren: de tijd komt, om een en ander eens na te pluizen. In de avondvergadering was Landbouw gisteren aan de beurt. „Wellicht is er geen stoerder werker dan Minister Talma in het kabinet-Heemskerk", zegt de liberale N. R Ct. Och ja, daarvoor hebben ook de heeren vitters van de linkerzij lilliputters van kennis en werkkracht bij dezen Minister vergeleken I gisterenavond gevonden dat de Minister niets uitvoert, dat hij „niet systematisch werkt" en zoo voorts. Het is inderdaad ergerlijk: de linksehe Kamerle den obstructioneeren, praten en doen niets, en dan durven ze de werkers nog brutaal weg verwijten, „dat er niets gebeurt!" Het land is toch niet blind? Het zal oordeelenl Ontsporing. Donderdagavond is de laat ste trein van Coevorden naar Zwolle bij het binnenkomen te Mariënberg ontspoord. De locomotief, tender en het daaropvolgend rijtuig liepen geheel of gedeeltelijk uit de rails. Het gevolg er van was, jjat beide sporen versperd geraakten en de weg be langrijk werd beschadigd. Onmiddellijk werd van Zwolle hulp ge vraagd, waarop de ongevalswagen met werk volk te 10 uur van Zwolle vertrok, om het materiaal op het spoor te brengen. Eerst na een oponthoud van 4 uur konden de rei zigers de reis naar Zwolle aanvaarden. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. (Zw. Ct.) Het Aartsdiocees Genua. ■eajoals men zich herinneren zal, heeft voor eeuigen tijd de Italiaansche regeering het „exequatur" geweigerd aan Mgr. Caron, tot dusver bisschop van Ceneda (prov. Treviso), I die tot Aartsbisschop van Genua was geko- j zen en benoemd. I Algemeen verluidt het, dat deze weigering in verband staat met de besliste houding door Mgr. Caron aangenomen ten opzichte van de rechten des Pausen op den Pauselij ken staat, welke houding, door den bisschop niet verborgen of verheimelijkt, natuurlijk een doorn in het oog der regeering is. De H. Stoel schijnt nu tegenover het be sluit der regeering een tegeubesluit geno men te hebben. Tenminste de „Tribuna" pu bliceert een berieht uit Genua, meldend, dat de Congregatie van het Consistorie een de creet heeft uitgevaardigd, waardoor in ge heel het aartsdiocees Genua iedere bisschop pelijke plechtigheid verboden heeft De Hei lige Stoel, zegt het blad, beoogt daarmede zijn ontstemming te doen gevoelen aan die Katholieken, welke medegewerkt hebben dat het „exequatur" aan Mgr. Caron werd ge weigerd. Zoodra het metropolitaankapittel van het besluit in kennis was gesteld, richtte het aan den Paus een adres van aanhankelijkheid en ■veroordeelde het de liberaal-modernistische richting. Het kapittel drukt verder de hoop uit dat de aartsbisschop ten slotte nog door jde Italiaansche regeering in zijn ambt zal Worden bevestigd. SCHOTEN. St. Nicolaasfeest. Gisteren werden de kinde- ren van de eerste leerjaren aan de S-oendastraat in het gymnastieklokaal door St. Nicolaas op allerlei versnaperingen onthaald en kregen te vens een aardig cadeautje, 's Avonds was het feest voor de grooteren in het Brongebouw, waar een bioscoop den feestavond opluisterde, 't Kan gezegd worden dat het aloude St. Nico laasfeest voor de kinderen naar wenscli is ge slaagd. SANTPOORT. Vroege bloei. Wij lezen in het Weekblad van BI. Cultuur dat bij de N. V. v.h. Jac. C. Groe- newegen Co., alhier reeds op 26 November 150 E.W. l'lnnocenee in vollen bloei te bezichtigen stonden. Is bet weekblad goed ingelicht dan wa ren deze bollen geprepareerd door den broeier en afkomstig van den heer P. J. Eldering, te Heemstede. IJMUIDEN. Raad voor de Scheepvaart. Gisteren deed de Raad voor de Scheepvaart uitspraak betref fende de machineschade aan boord van de „Catharina" Y. M 90., op 28 Augustus 1912 in de Noordzee. Schipper F. Kwak, reederij N. V. Maatschappij „Arbeid Adelt", heide al hier. De Raad vindt in de uitkomsten van het gehouden onderzoek geen voldoenden grond voor het vestigen van een meening be treffende het ontstaan der machineschade aan boord der Catharina op 28 Aug. 1912. Vermits aan de huid van het schip, toen het in het dok was geplaatst, zoomin als aan het roer of de schroef sporen te zien waren van aanraking met het een of ander hard voorwerp, is het niet onwaarschijnlijk, dat zoodanige aanraking de schroefas en de stuwas heeft doen breken. Evenmin vermag bij echter eenige aanwijzing te ontdekken, dat machines niet op behoorlijke wijze zijn bediend. De toestand der gebroken niachine- deeleu voor het voorval wijst er slechts op, dat, wanneer veel van de machines gevergd werd, een onbruikbaar worden der assen kon intreden. Overg*edragen. Doordat de aandee- len der Zeevisscherij-Maatschappijqn Holland 1, 2, 3, 4 en 7 in andere handen zijn over gegaan, is het bêheer der Stoomtrawlers, aan genoemde maatschappijen toebehoorend, thans opgedragen aan de heeren Maas, Carst en Prins, directeuren der trawler-maatschap pijen Praxis. Holland II AM 52. Door den En gelsehen stoomtrawler Corona, werd alhier binnengesleept de trawler Holland II AM 52, van welk vaartuig een der vischlijnen in, de schroef geraakte. Dit ongeval was van dien aard, dat men zonder hulp de plaats van be stemming onmogelijk bereiken kon. Naar wij uit goede bron vernemen, zijn assuradeuren voor de schade uit een en ander voortkomend, aansprakelijk. Haringvisseherij. Sedert onze vo rige opgave kwamen van de haringvisseherij ■alhier binnen de loggers IJ.M. 20 Olga, met 13 last; IJ.M. 65 Ena, met 8 last; K.W. 156 Noordster, met 2 last, en IJ.M, 178 Nora, met 7 last. (Hbld.) HEEMSTEDE. St. Nicolaasfeest. 'A.0. Zonrbw>*- middag ie half 'drie zal Sï. Nicolaas in hef R. K. Vereenigingsgebouw komen voor de kinderen der leden 'van den Ned. R. K. Volks bond. Tevens zal er een aangename verras sing voor hun zijn; de ouders worden ver zocht de kinderen te begeleiden. Ook voor het publiek zal er eenige ruimte beschik baar worden gesteld. Sociale cursus. De sociale cur sus van kapelaan de Haas op Maandag a.s. gaat niet door, wegens het houden van eene lezing met lichtbeelden over de Missie van Borneo. Een mooie gelegenheid om onze eigen Nederlandsche Missiën te steunen. Gasfabriek. Tot assistent aan de Gemeente gasfabriek is benoemd de heer J. Waldkötter te Alphen. HAARLEMMERMEER. Een verloren schaap? Nabij Hoofddorp werd gistermorgen aan de Geniesluis een rijwiel ge vonden, dat nog in zeer goeden staat verkeerde en daar blijkbaar den geheelen nacht had ge staan. Tot op lieden is er nog geen eigenaar van komen opdagen. Of men hier met een nog niet voltooiden diefstal of met een andere oor zaak heeft te doen, is voorloopig nog een raad sel. Toch is het evenwel een vreemd geval. Het rijwiel draagt het merk „Record" en heeft nik kelen veilingen. De 1ste winterpaardenmarkt, hoofdzakelijk voor jonge paarden, zal dit jaar te Hoofddorp worden gehouden op Dinsdag 10 Dec. a.s. Door de H. S. M. zal a.s. Dinsdag ter gele genheid van de paardenmarkt een extra trein, uitsluitend voor het vervoer van paarden wor den ingelascht, die des middags ten 1.87 n. van Hoofddorp vertrekt. Hierdoor zal het mogelijk zijn, dat, voor zoover het Nederland betreft nog dienzelfden avond alle paarden ie plaats hunner bestemming bereiken. Een goede maatregel dus! BURGERLIJKE STAND. BLOEMENDAAL. Geborenz. van E. van LoonHuijpen. z. van W. J. van Kampen Baker. Levenl. z. van L. Eijsdenvan der Meulen. Overleden: A. C. Verheul, 30 j, W. Koning 71 j. H. Ruiter, 64 j. SCHOTEN. Ondertrouwd: J. D. Koopman en E. A. Belderbos. H. A. Heidstra en O. E. Erdtsieck. D. Jongsma en E. Erdtsieck. Goborenz. van C. SchoutenKoopman. z. van P. BreeStorm. z. van M. Th. Reu manMeijer. z. van M. E. LijnzaadHetem.- d. van J. v. d. Balvan Geelen. HEEMSTEDE. Geboren; d. v. M. de Win ter— Looinan.—z. v. F. van Houten—Nouwen. Overleden: J. Tibboel, 66 j. J. M. Veen, 71 j. M. M. van den Bunt—Bisschop, 69 j. HILLEGOM. Geboren: z. van J. C. Korsten van der Waals. z. van O. J. NoppeMa rijk z. van A. M. de Grootvan Rooden. van J. van Sant»^ vzz de* L'*"Vr 1. D. van de Werken-van 't Zand. Z. van A. M. Warmerdamvan der Klugt. d. van M. H. SpilkerBakker. Overleden: G. Hagen, 38 jaar. LISSE. Geboren: Gerrit Covert, z. van n. Mijnders en A. Tromp. Martha, d. v. C. Nieu- wenliuis en E. van eter Maar<l. Xan Oarel Elias, z. v. J. M. D. Graaf van Lijnden en A. E. Gravin v.an Limburg Stïrum. Antonius Wilhelmus,'z. van J. Kop3 en A. Trouwen. Martha, d. van W. v. d. Reep en M. van Tol. Overleden: Cornelus Passenicr, 11 m. Ma ria Helena Ligtliart, echtg. van P. van Roode, 46 jaar. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: d. v. N. van den Berg en A. Noordermeer. z. v. Jac. Duijndam en J. M. Broekhof. Overleden: J. A. Mooijekind, d. van G. Mooijekind en A. van den Berg, 6 mnd. NOORD WIJK. Geboren: 1 Dec. d. van P. Vink en N. Hogervorst. 30 Nov. d. van F. Hoogervorst en M. van der Linden. 29 Nov. z. van M. Boetes en B. Majolée. 4 Dec. z. van C. van Duin en M. van Roon. 5 Dec. d. van M. van Rooijen en N. van Duijn. Overleden: 4 Dec, J. den Hollander, 68 jaar, gehuwd met H. Koemans. HAARLEMMERMEER. Geboren: d. van F. PolsVaandering. z. van P. Mensink Rietveld. Overleden: C. van Duren, 8 mnd. ALKMAAR, Ondertrouwd: 5 Deo. J. H. Wiggers en G. Haijtema, F. Schoenma ker en A. Dekker. Geboren: 5 Dec. d. van O. Vries en M. Blom. Overleden: 5 Dec. L. de Jonge, wed. J. Bierman 73 j. J. J. E. A. Schoema- kers 19 j., wonende te Scheveningen. E. Bakker, geh. met J. Koster 69 jaar. Johanna van der. Linden, fivr. van Frete van Velserstraat een opgevouwen banxDiijet van 25 gulden. Dadelijk gaf zij kennis hiervan' bij de politie, even later was de eigenaar al in het bezit van het bankbiljet. De dienst bode kreeg een goede belooning. Dat de eer lijkheid nog bestaat, bewijst bovenstaande. GEEN AANGENAME SURPRISE. Onder de onaangename pakjes die als ver rassing rondgestuurd worden, kan deze ze ker wel gerangschikt worden. Ongeveer 9 uur gisteravond werd aan een perceel ge beld in de Wilhelminastraat. Een dienstmeis je deed met drift open en vond tot haar grooten schrik een gestroopte kat aan het knopje van de deur gebonden. Van de da ders was natuurlijk niets te bespeuren. INSTANTA KEETJES VAN DE STRAAT. De oneerlijke Sint. De heele troep dreumessen van vier tot twaalf jaar had zijn best gedaan. Van schemer af tot acht uur toe hadden zij de wijk Jordensstraat, Stolbergstraat en om geving afgoleurd, voor elk' huis, eiken win kel hun liedjes afdraaiend, dat het een pij niging voor de bewoners was. In hun mid- Santen. Heirmainus Vain der Hulst Cornelia de die le Clerque wed. van Embertus .Spreeuw Leonardus Schrama, Adrianus van der Meer, de Wed. Joanna Duindam, geb. v. Tongeren die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Maria Heemskerk, hvr. van Petrus Koop, Anna Maria Alida Topper Anna Maria Megroot, wed. v. Wilh. y. 'd. Aar. die in den Heer zijn overleden. Voor den inbond derev mbrieïr tfelf 3e R«iacfie eicli niet **r»enrakelHV. Van "ngwtonden aftrirVen replaataï of nipt mnlaatai, wordt de eopy den incender niet temyfrerevett. ARBEIDERS VAN NOORDWIJKERHOUT! Nogmaals heeft de vereeniging „Door Een dracht Verbonden" een propaganda-vergade- ring belegd, waarin door den WelEerw. heer rector L. v. d. Berg, Geestelijk-Adviseur van den was de Sint, met" papieren steek"oiTen' Hor» T? 17" T*nir» rl ova H ooi TunPflhB fypQUTfllfPR oori nnJnn i - den R. K. Tuindersbond zal worden gesproken over vakorganisatie. Toont door uw tegen woordigheid dat gij het streven der vereeni ging huldigt. Dan kunt gij hooren hoe wij door organisatie ons lot kunnen verbeteren! Niet door den, door de socialisten gewilden klassenstrijd! Dan kunt gij hooren hoe onze roemrijk overleden Paus Leo XIII, de Paus der werklieden, dezen aanmaant zich te ver eenigen. Hoe wij ons moeten vereenigen naar den wensch ook der bisschoppen en met een Geestelijk-Adviseur tot leidsman. Weet wel dat mannen veel geleerder dan wij hun tijd en moeiten besteden om het katholiek ver- eenigingsleven tot grooter bloei te brengen, weet ook dat zij beter dan wij weten wat een ouden omslagdoek om van zijn moeder. Daaromheen, en om den knecht, alleen ken baar aan een zwart gezicht, concentreerde zich de apotheose en in triomf werden deze twee curiosa meegevoerd. De vele maan tjes die de troep door de boomen had fa- ten ischijnen, de beden om „wat in het schoentje en niet minder het gedrein voor de huizen, had heel wat centen in het zakje gebracht, dat zorgvuldig door den Sint zelf werd bewaard. Toen kwam de verdeeling en de Sint, meer egoistisch dan zijn grooten voorganger, meende dat hem het reuzenaandeel van dé collecte toekwam. Zelfs meende hij dat hij alles wel met den knecht alieen zou moeten door vereeniging te verkrijgen is. Dus ka- deelen want „asse wij d'r niet geweest waz ze^ jui[je 00j. argumenteerde de Sint. Het gevolg was een formeele vechtpartij, waarbij de Sint zijn steek in het gedrang liet, maar de kans zag om met den heelen buit de plaat te poetsen achtervolgd door de teleurgestelde helpers!... tholieke mannen, allen aanstaande Maandag ter vergadering! Toont dat gij het streven der vereeniging huldigt, door uw tegenwoor digheid 1 U, mijnheer de redacteur, daukend voor de plaatsruimte, teeken ik EEN LID DER VEREENIGING „DOOR EENDRACHT VERBONDEN". Noordwijkerhout, Dec. 1912. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 5 December, d. van M. M. J. v. d. RijdtRutten. AANBESTEED. BLOEMENDAAL. Gisteren is ten raadhuize door B. en W. aanbesteed: a. Het rijden van de voertuigen der gemeentereiniging gedu- j. rende de jaren 1913, 1914 en 1915. b. Het egaliseeren met bijbehoorende werkzaamhe den, van twee gedeelten der algemeene vuil nisbergplaats, te Santpoort. Ingeschreven werd als volgt: Voor perceel B: B. de Boer, te Santpoort, voor f 1930; TTOr%«i A _T TVlVlr.a-"'» *t*/a O vrat» xrn O r» f 5100; voor perc. A., zonder belt. R. Maüs, te Bloemendaal, voor f 4300; voor perceei A., met belt. dezelfde, voor f 4500; voor perc. B: 0. Zuidervoort, te Schoten, voor f 1105; voor perceel B: G. P. Goossens, te Haarlemmermeer, voor f 945. PERSONALIA, Heden was het 25 jaar geleden dat de heer G. W. Holterman, thans scheikundige Het aan Gemeente-lichtfabrieken, benoemd werd tot opzichter der gasverlichting, in onze stad. Op 1 Januari 188S ging zijne betrek king in. De dag ging- zonder openlijk hul debetoon voorbij, ofschoon de heer Holter man veel gelukwenschen in ontvangst had te nemen. Won ingbouw. Voor rekening van de heeren Gebroeders Moolenaar, aannemers alhier, zullen op de Kappellewei weer 20 nieuwe woningen worden gebouwd. Met den bouw van 12 stuks zal dezer dagen een aan- derwerk is opgedragen aan den schilder G. vang worden gemaakt, waarvan het schil der G. van Houten Jr., alhier. HILLEGOM. ZONDAG, Feest van Maria Onbevlekt Ont vangen, 2de Zondag van den Advent, de II. H. Misen om half 7 8 en 9 uur en te half 11 de Hoogmis, 2 uur Cate chismus. 's Middags 5 uur Vespers, 's avonds half 7 Lof en predikatie. MAANDAG en Zaterdag de H. Mis in in het Maria- en St. Jozef-gesficht. Te 8 uur en half 9 in de kerk, de overige dagen half 8, 8 uur, en half 9. Voor en onder de H.H. Missen gelegenheid tot biechten. WOENSDAG, Vasten- en Onthoudingsdag. DONDERDAG, 8 uur Congregatie der H. Familie. VRIJDAG, Vasten- en Onthoudingsdag. 's Avonds van 46 uur biechtgelegenheid voor de meisjes. ZATERDAG, 's morgens van 111 uur bieentgeiegenheid voor de jongens, 's mid dags van 4 uur af voor de overige paro chianen, 's avonds 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor: ALKMAAR, 6 Dec. Kaas. Kleine fabrieks- kaas 31.50, kleine boerenkaas 32.commis sie 32.middelbare 33.Aangevoerd 246 stapels, wegende 135952 Kilogram. Handel redelijk. ALKMAAR, 6 Dec. Heden werden ter graan markt aangevoerd 3007 H.L. Tarwe 5.25 7.75, rogge 5.40 a 6.gerst 6.id. chev. 6.50 a 7.40, haver 3.50 a 4.75, paardeboonen 7.25 a 7.50, bruine boonen 13.25 5. 15.50, citroen dito 16.a 19.witte dito 18. a 21.erwten, groene, 10.a 22.grauwe 16.— a 19.50, vale 8.— a 13.—. BEVERWIJK, 6 Dec. 1912. Groentenmarkt. Spinazie 0.35 per mandje. Boerenkool 0.60 per kist. Andijvie 2.per 100 krop. Winter wortelen 0.70 per H.L. Koolrapen 1.30 per II.L. Wortelen 10.per 100 bos. Bieten 1. per 100. Brussels ah lof 12.per 100 pond. Ramenas 3.per 100. Schorseneeren 10. per 100 bos. Kleiaardappelen 2.50 per H.L. Zandaardappelen 3.25 per H.L. Groenekool 3.per 100. Roodekool 5.per 100. Witte kool 3.per 100. Savoyekool 6.per 100. Bloemkool 20.per 100. Uien 1.per 100 pond. Prei 12.per 100 bos. Pieterselie 5. per 100 bos. Selderij 4.per 100 bos. Appelen 4.per mand. Peren 1.50 per m,and. Spruit- kool 1.25 per mand. LEIDEN, 6 Dec. Ter markt werden heden aangevoerdStieren 15 st. f 140280. Kalf- en Melkkoeien 81 st. f 189345. Varekoeien 303 st. f 142—294. Vette Ossen en Koeien 195 st. f 208356. Graskalveren 37 st. f 63 —124. Kalveren, vette 45 st. f 57—118. Kal veren, magere 35 st. f 7.14. Schapen, vette 1873 st. f 1835. Schapen, weide 125 st. PATER MAURITIUS LANS. In de Trappisten-abdij te Achel is, naar do „Tijd" meldt, Donderdag tot abt gekozen pater Mauritius Lans, geboortig uit Haarlem. MODERNE KAMMERKUNST. Woensdag 18 December zullen Marya Del- 'eard en Mare Henry- een soiree geven in de Kroon. Met hun voordrachten* hadden zij te Amsterdam en den Haag een schitterend succes. HAARLEM-ZANDVOORT SPOORWEG-MIJ. In de maand Juli 1912 bedroeg de opbrengst van reizigers 20670.05, van goederen 1049.04, van diversen 93.07. Totaal 21,812.16. Per dag en per kilometer alzoo 82.78. HAARL. MUZIEKKORPS. Op het 5de Matinee door het Haariem's Muziekkorps a.s. Zondag wordt door het or kest o.m. uitgevoerd de ouverture Meeres- stille, en de Italiaansche Symphonie v. Men delssohn, Mej. de Koff, zangeres, uit Utrecht zingt composities van Giordani, Mozart, en Weber. p VEREENIGING „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN." „Weldadigheid naar Vermogen'" houdt een Algemeene Ledenvergadering op Woensdag 11 December 1912, des namiddags te half vier, in een der lokalen van het departe ment Haarlem der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen", Zijlstraat 48-50. Zooals men weet, hebben de officieren der cavallerie, alhier in garnizoen, de luitenants Coblijn cn Mathen, en de ritmeester van Gel- licum, in Amerika groote triuir.fen behaald op het internationale poncours hippique al daar. Gisterenmorgen zijn zij per trein alhier teruggekeerd en werden in een met Neder landsche en Amerikaansche vlaggetjes ver sierde equipage van het station gehaald. Zij reden naar de cavalleriekazerne, waai* de Ne derlandsche driekleur wapperde. In de met Nederlandsche en Amerikaan sche vlaggen cantine werden de officieren f 16—22. Varkens, magere 292 st. f 14—50. Varkens, biggen, 420 st. f 6-13. Bokken of plukgewenscht door den^ommandant van Vette Ossen en Koeien f 0.780.88. Vette Kalveren f 1.1.15. Vette Schapen f 0.65 0.75. Magere Varkens f 0.400.50 per kilo. Geiten 7 st. f 614. Ter markt aangevoerd 631 runderen, 80 kal veren, 1998 schapen, 292 varkens, 420 big gen, 7 bokken of geiten. Ter wekelijksche kaasmarkt aangev. 75 par tijen. Besteed werd voor 1ste soort Goudsche Kaas per 50 K.G. van f 30.32.50 2de s. Goudsche kaas per 50 K.G. van f 28*29, lste soort Leidsche kaas per 50 K.G. f 26 28, 2de soort Leidsche kaas p. 50 K.G. f 24 25, mindere soort Leidsche kaas per 50 KG. f 20—23.—. Handel voor Goudsche- en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 67 partijen, 2745 stuks kaas, wegende 18003 K.G. SCHIEDAM, 6 Dec. Moutwijn f 14.50, Je never f 18.50, Commissie f 14.50. Stemming kalm. Spoeling f2.10, Graanspiritus f23.75 24, Melasse f 21, Ruwe Spiritus f 11. Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. EERLIJK. Gistermiddag vond een dienstmeisje 'in 'de het depot, Baron van Heemstra. Hierna ver- eenigden zich alle heeren en een aantal ge- noodigde» xpi lunch bij Brinkmann- - pfr rr 1— - th s 1- 1- S 4 T GARNlZrOENSBERICHTEN. Bij Kon. Besluit is bij het wapen der caval lerie bevorderd tot ritmeester de eerste luite nant Jhr. M. O. F. J. de Rotte, gedetacheerd bij het le depot huzaren, alhier. PROGRAMMA van het 13de matiné in Café Rusthoek, op Zondag 8e December, door het Amster. Trio. 1. Marehe, Vervoort. 2. „Zampa", Ouver ture, Hérold. 3. Andante, Mann. Solo voor cello. 4. Fiancailles, Valse lente, Wesly. 5. „La fille du régiment", Grande Fantasie, Do nizetti. 6. Senegambian Patrol, Resey. 7. „Faust", Grande Fantasie, Gounod. 8. Unga- risch, Kahnt. 9. Unter Deutscher Flagge, Ludwig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2