S BIT DEN 011 BEN. BUITENLAND. Goed voor de Zenuwen. STADSNIEUWS. UIT LISSE e I. fnneznwifen IWetMwIiitip. Handige lui! Zondagavond trok een man Lij een twist in de Crommelinstraat te Am sterdam even zijn colbertjas uit, om zich be ter te kunnen verweren. Toen de vechtlust wat bekoelde en hij zijn jas weer wilde aan trekken, bleek deze verdwenen te zijn. Het ergste was echter, dat met het kleedingstuk ook de binnenzak was gestolen, waarin een portefeuille stak met twee bankbiljetten van 25 een spoorahonnement en 4 loterijbrief jes. Bii de poltie is aangifte gedaan! Scheepsgevecht. Toen het Rijnschip .Jo seph" Zaterdag aan den Strijkdam te Rotter dam lag, werd het aangevaren door het Rijn- schip „Drughorn 42". De Joseph kreeg door de bctsing averij aan het roer. Over deze aan varing ontstond tusschen den schipper J. B. B., van het Rijnschip Joseph, en dien van het Rijnschip Drughorn 42, twist. De schipper J. B. B., die door de politie is aangehouden verklaarde, dat van de Drughorn bij dien twist met stukken erts werd gegooid, zoodat hij zich genoodzaakt zag onder de bemanning van het schip eenigen schrik teweeg te bren gen. Hij loste daarom eenige revolverschoten. Door een der kogels werd de schipper van de Drughorn in het rechterbeen getroffen. Deze liet zich bij een dokter te IJsselmonde ver binden en is daarna met zijn schip in de rich- ting van Gorcuiu vertrokken. Moordaanslag. Gisteravond begaf zich de 16 jarige E. Barendse te Rotterdam van haar woning naar haar tante, om daar den nacht door te brengen. In de Bakelstraat werd zij aangesproken door den 24-jarigen Trommel, met wien zij vroeger had geloopen. Trommel vroeg haar om de oude betrekkingen weder aan te knoopen, en op haar weigerend ant woord haalde hij een' geladen revolver te voorschijn en richtte die op het meisje. Twee maal ketste het wapen. Onderwijl rukte de broer zijn zuster op zijde en toen een kogel afging, schampte die hem de pols. Het meisje bleef ongedeerd. Een tweede kogel raakte den inmiddels toegeschoten vader van het meisje aan den elleboog, waarop Trommel de vlucht nam en zich in de portiek van een woning een kogel door het hoofd joeg. Be wusteloos zakte hij ineen. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, evenals de vader en de zoon. De toestand van den aanrander is le vensgevaarlijk. Oneerlijke brievenbesteller. Te Amster dam is, zoo meldt de Tel., gistermorgen een brievenbesteller aangehouden, die een hem ter bestelling toevertrouwden brief trachtte te verduisteren. De man is al 10 jaar bij den postdienst werkzaam. Er van door. De horlogemaker J. v. D. te Purmerend is er Zondagmorgen vandoor gegaan, nadat hij al de uurwerken uit zijn winkel te gelde had gemaakt. Des mid dags werd hij door zijn vrouw gevolgd. De politie heeft beslag gelegd op het ver kochte. Een bende. Te Heerenveen is de po litie een bende jongens van 12 tot 14 jaar op het spoor gekomen, die er hun werk van maakten de winkeliers in snoepgoed te bestelen. Zij gingen daarbij zeer slim te werk. Scheepsbrand. Door de kustwacht aan den Hoek van Holland is bericht ontvangen, dat aan boord van het van Java naar Rot terdam bestemde stoomschip „Walcheren" een hevige brand is uitgebroken. Huldebetoon aan redders van schip breukelingen. De „North Mail" van 6 De cember meldt dat op 5 December j.l. de uit reiking heeft plaats gehad van de gouden horjoges en getuigschriften welke namens de Noord- en Zuidliollandsche Reddingmaat- schappij tot Redding van Schipbreukelingen te Rotterdam werden geschonken aan de moedige redders van de bemanning van den Nederlandschen schoener „Agda Eleonora", welke op 13 Augustus j.l. nabij de Golf van Biscaye zonk. Zooals „de Reddingboot" meldde werd de bemanning gered door drie officieren van het Noorsche stoomschip „Mo- desta", die zich daartoe, bij ruw weder, in een kleine sloep naar het zinkende schip begaven. De uitreiking had plaats door den consul van Nederland te Newcastle-on-Tyne in tegenwoordigheid van den Consul van Noorwegen. De consul van Nederland, de heer Heslop, wenschte de redders hartelijk geluk, wees er op dat zij een voorbeeld hadden gegeven van naastenliefde en uitte den wensch dat deze geest van broeder schap in elk land alle klassen der Maat schappij moge doordringen. Hbld. Doodeiyk ongeluk. Zondagmiddag is de voerman P. K., naar Ossendrecht huiswaarts keer en de, ter hoogte van de stopplaats der tram van de kar gevallen en door een der wielen overreden. Des nachts stierf hij aan de hekomen wonden. Gedood. De 30-jarige Marie van Ginkel uit Veenendaal is door den sneltrein naar Amersfoort gegrepen en gedood. Zij wilde den overweg nog oversteken, nadat de hoo rnen reeds gesloten waren. Verbrand? In een afgebrande boerderij te Tolbert (Gr.) is het lijk gevonden van den knecht H. L. Overreden. Te Coevorden is Zaterdag avond de voerman J. K. door de stoomtram overreden en gedood. Hij laat een vrouw en acht kinderen na. Overleden. Te Groningen is de arbei der Schreuder uit Beerta overleden die on langs door een ongelukkig schot van zijn buurman, die een hond wilde schieten, werd 'getroffen. OVERZICHT. HET DRIEVOUDIG VERBOND, dat zoo juist is vernieuwd, beheerscht blijkbaar weer den algemeenen toestand in Europa. Het nieuw-afkoudigen van de hernieuwing op dit oogenblik beteekent een manifestatie, waar ieder het over eens is. Dat de hernieuwing tot stand zou komen, niemand die er aan twijfelde, want nog zei den in den loop der laatste tientallen jaren is Italië zoo trouw geweest aan zijn bondge- nooten ais thans het geval is, terwijl de in nigheid der Uostenrijksch-Duitsche verhou ding uit Bethmann-Hollweg's redevoering van verleden week nog duidelijk genoeg ge bleken is. Het groote belang van het gebeurde steekt dus inderdaad in het voor de hernieuwing van het bondgenootschap gekozen tijdstip, en zóó vat ook bijna algemeen de pers in alle landen het op. Alleen de Parijsehe Temps betoogt dat het niets bijzonders is dat men thans reeds tot de b ernieuwing van het verbond overgegaan is, want dat het Drievoudig Verhond altijd eenige maanden vóór den opzeggingstermijn is hernieuwd. Het blad staat evenwel alleen met deze meening, en uit enkele offiei/eus schijnende uitlatingen van Duitsche bladen mag men afleiden dat de hernieuwing op dit ooererblik wel degelijk opzettelijk is ge schied. De dikwijls officieuze Berlijnsché corres pondent der Kölniselie Zeitung brengt ook in herinnering hoe tijdens het maken van het Verhond Bismarck schreef over „den invloed van het Russische Panslavistische Chauvi nisme pp den Czaar en van de militaire voor bereidingen, terwijl Rusland door niemand bedreigd werd", en de correspondent maakt de opmerking dat de toestand van heden tref fend lijkt op dien welken Bismarck daar schildert. Uit deze en dergelijke opmerkingen blijkt inderdaad voldoende het verhand tusschen de crisis in Europa en de hernieuwing der Triple Alliantie. OP HET OORLOGSTERREIN rast na tuurlijk alles enkele schermutselingen rondom Skoetari en in Macedonië daargela ten. En we wachten nu maar op de eerste berichten dfer vredesonderhandelingen, die a.s. Zondag te Londen gaan beginnen. Daarop wacht ook de beslissing in 't geschil tusschen Oostenrijk en Servië. Uit Weenen wordt gemeld, dat men daar in diplomatieke kringen gelooft dat Oostenrijk-Hongarije den uitslag van de vredesonderhandelingen tus schen Turkije en de Balkanstaten zal afwach ten, alvorens met kracht de beslechting van het geschil met Servië ter hand te nemen. En dan zal Slervië wel toegeven. Pasjits heeft immers verleden week nog gezegd, dat Servië er niet aan denken kan, na den oorlog met Turkije nog eens tegen Oostenrijk te gaan vechten. Maar.vroeg of laat zal het toch gebeu ren. De Serviërs zijn oorlogszuchtig, en Oos terrijk is de erfvijand in hun oogen. Ter illustratie hiervan nemen wij de vol gende zinsneden over uit den laatsten brief, dien de speciale oorlogscorrespondent van De Maasbode uit Belgrado schreef. Hij laat daar een Servisch officier aan het woord, die aldus hem toesprak: „Het Servische volk kan en mag niet vergeten de annexatie van Bosnië en Her- zegowina, waar evengoed als in oud-Servië onze broeders en zusters wonen. Bosnië cu Herzegowina behooren zoowel uit moreel als geschiedkundig oogpunt aau de Serviërs. Gij kent de geschiedenis. Vier jaar geleden heeft Oostenrijk-Hongarije Bosnië en Herzegowina genomen. Wat konden wij daartegen doen, wij waren niet gereed. „Gij herinnert u nog de geschiedenis met prins George den toenmaligen kroonprins, die met alle geweld een oorlogsverklaring aan Oostenrijk wilde zenden? Deze actie kostte onzen prins zijn opvolgingsrechten, maar, en dit is do groote verdienste van prins George, zij heeft liet Servische volk nog meer geprikkeld, zich sterk te maken tegen den vijand. Zoo komt het, dat wij ons in de laatste 4 jaar sterk bewapend hebben, doch de nieuwe Creuzot-kanonnen waren op de eerste plaats niet bestemd om dienst te doen tegen de Turken, maar tegen de Oosten rijkers. net was slechts toeval, dat zich in denzelfden tijd een gunstige gelegenheid voordeerl met de Turken af te rekeueu en de Balkan-kwestie uit de wereld te helpen. Thans rest ons nog Oostenrijk-Hongarije. Het is mijn vaste overtuiging, dat ook de vijandschap tegen de Oostenrijkers tot een uitbarsting zal komen. Het Servische volk wil het, en do bewoners van Bosnië en Her zegowina zullen er ons toe dwingen, ook daar wonen onze broeders, zij voelen zich Serviërs, gü hebt dit met eigen oogen kunnen aan schouwen; in onze rangen bevinden zieli vele vrijwilligers uit deze geannexeerde provin ciesZij beschouwen dezen strijd als een vooroefening voor den grooten kamp ter be vrijding van hun eigen bodem." VAN DEN BALKAN. Het Roemeensclio parlement. Gisteren is het Roemeensclie parlement met een troonrede van Koning Karei ge opend, die nadruk legde op de vredelieven de politiek van het land op den Balkan. Verder heette het in de Troonrede: „Roemenië, dat tot het localiseeren van den oorlog wenscht bij te dragen, zal ten opzichte van de oorlogvoerende staten on zijdigheid in acht nemen, maar tevens met aandacht den loop der gebeurtenissen vol gen, waarbij nu talrijke belangen van onzen staat betrokken zijn. (Toejuichingen). Wij hebben het recht te hopen, dat deze houding een gunstig resultaat zal opleveren voor onze goede betrekkingen met de Bal kanstaten in hun nieuwe organisatie en dat onze belangen zullen worden ontzien. „Bij de regeling van de kwestie, door 'de crisis op den Balkan ontstaan, zal naar het woord van Roemenië worden geluisterd." Bij Adrianopel. Volgens een bericht van den correspon dent van de „New-York Herald" te Mustafa Pacha bestaat er veel kans op de overgave van Adrianopel. „Ik heb vernomen, zegt de correspondent, dat de weinige oorlogscor respondenten, die hier nog zijn spoedig de gelegenheid zullen hebben met het Bulgaar- sche leger de stad binnen tc trekken. Wan neer Shukri Pacha, die de vesting zoo held haftig verdedigde en zoo menigmaal een uit val beproefde, zich overgeeft zal hem waar schijnlijk gewaarborgd worden, dat het gar nizoen de stad kan verlaten met wapens en veldgeschut, doch zonder munitie. Reeds keeren er troepen van het front terug en komen te Mustafa Pacha aan. Over al worden er vreugdedemonstraties gehou den wegens het vooruitzicht op vrede. Klei ne troepjes hebben zich reeds op weg be geven om de linies rond Adrianopel te be zichtigen, terwijl correspondenten toestem ming hebben gekregen de kanonnen der be legeraars te pliotographeeren. De vreemde militaire attaché's, die de operaties van het Bulgaarsche leger volg den, zijn door Mustafa Pacha gekomen op hun weg naar Sofia. Luitenant Miles van het Amerikaansche leger, gaf uiting aan de groote voldoening van zich en zijn col lega's. Ze hebben alle slagvelden in oogen- scliouw genomen, uitgezonderd dat van Tsja- taldsja. Den meesten indruk had op hen gemaakt de vlucht der Turken van Kirkkilisse, ter wijl ze voor meer dan twee millioen pond sterling aan oorlogsmateriaal achterlieten." Oorlogsbuit* Aan een Reuterteïegram uit Saloniki ont leenden wij dat volgens een ambtelijke mede- deeling het Grieksehe lieger te Saloniki 1200 paarden, 800 lastdieren, 70 kanonnen, 30 ma chinegeweren en 150,000 patronen heeft buit gemaakt en 25 000 gevangenen heeft gemaakt, waaronder 1000 officieren'. Mad. Clémence Vanaster, geb. Dhont, wo nende te Rijssel (Nord-Frankrijk), 95 Vlaan- derenstraat, schrijft: - me? Mad. Clémence Vanaster, „Gedurende meer dan zes maanden was ik in een slechten gezondheidstoestand geweest. Ik had mij bijzonderlijk over drie kwalen te beklagen. Eerstens deed mijn maag mij veel lijden, zoodat mijn spijsvertering zeer moeielijk werd. Dan had ik zeer dikwijls hartkloppingen, zoowel bij dag als des nachts. Die kloppingen deden mij plots zoo smarte lijk ontwaken dat ik menigmaal tegen den slaap worstelde zoozeer vreesde ik er voor. Eindelijk had ik zenuwsmarten in het aan gezicht. Bij navraag heeft men mij geraden de Pink Pillen te nemen. Ik had reeds hooren zeggen dat de Pink Pillen goed voor de ze nuwen waren. Ik heb dus de Pink Pillen genomen en heb mij kunnen overtuigen dat zij uitmuntend waren. Zij hebben mij inder daad niet alleen van mijne zenuwsmarten en mijne hartkloppingen verlost., maar ook hebben zij mij een goede eetlust, een goede spijsvertering doen weervinden en mij zeer versterkt." Wanneer een machine slecht gesmeerd is, knarsen de wielen. De machine slijt clan gauw en wordt zelfs onbruikbaar voor zij veel gediend heeft. Zoo doen de zenuwen wan neer zij te veel gewerkt hebben en slecht gesmeerd zijn, wat zeggen wil slecht gevoed zijn. Zij verslijten dan de machine, en deze machine is het lichaam van den man of van de vrouw, door den arbeid of de tal rijke huiselijke bezigheden verzwakt. Wan neer de zenuwen knarsen, komen cle smarten aan. X)e Pink Pillen zijn geen gewoon verster kend middel, zij zijn het krachtigste verster kend middel voor het zenuwstelsel. Zij vul- aderen en geven aan het zenuwstelsel het noodige voedsel dat dit alleen in het bloed vinden kan. Do Pink Pillen genezen de zenuwuitputting, de neurasthenie in alle hare vormen. fieedta geplaatst in een deel onzer vorige oplage. KABELHUISJE. Evenals op het Verwulft heeft men ook op de Nieuwe Gracht, tegenover het paleis van den' Bisschop, een' ijzeren huisje ge plaatst, voor de electrische kabels. NIEUW LICHT. Van nu af zijn" alle motor- en' volg'wagens der E. S. M. voorzien van nieuwe gloei- gloeilampjes. In beide wagens is een an der soort gebruikt, doch de verlichting lieeft er in beide gevallen zeer door gewonnen. Het is nu tenminste mogelijk op zijn gemak van de lectuur te genieten, die men bij zich heeft, zonder op de letters behoeven te staren. KRANIGE WAGENVOERDER. Zaterdagmorgen omstreeks half 10 kwam een dienst der E. S. M. van Haarlem af te Halfweg aan, toen door een dienstbode een beetje suffend, langs de lijn liep. Zij hoor de de signalen der tram niet, zoodat het alleen aan de tegenwoordigheid van geest van den wagenvoerder te danken was, dat een ongeluk voorkomen werd. Op één me ter afstand van het meisej bracht hij zijn wagen tot stilstand. Inderdaad had daar naar alle waarschijnlijkheid weder, een groot ongeluk moeten gebeuren. ZACHT WEER! Men deelt ons mede dat gisteravond nog vleermuizen rondfladderden, wel een bewijs van liet bij uitstek zachte weder! SIGARENINDUSTRI E. De firma Justus van Maurik heeft aan „de Tijd", die een dergelijk bericht opnam als wij, betreffende het voornemen aan die firma toegeschrevenen van eeno verplaatsing harer sigarenfabriek naar de Leidsche Vaart, alhier, verzocht te melden dat dat bericht ongegrond is. Intusschen kunnen wij wel bevestigen dat de firma v. Maurik inderdaad grond heeft, gekocht aan de Leidscho Vaart, alhier. ONGESTELD. Zaterdagochtend werd ter drukkerij van de firma Enschedé een meisje, N. genaamd, erg ongesteld en wel zoo, dat zij bewuste loos op den grond viel en een zeer vreem de gelaatskleur kreeg. Zij is dadelijk naar haar woning gebracht en onder geneeskun dige behandeling gesteld. ONGELUK, Gisterenmiddag is de telegraaf beambte Hol leman, der II. IJ. S. M., zoodanig gevallen nabij het Stationsgebouw dat hij per rij tuig naar het Diaconessenhuis is overge bracht. NED. NATUURHISTORISCHE VER- EENIGING. Bovengenoemde vereeniging houdt op Vrij dag 13 December eene gezamelijke vergade ring met de afdeeling Bloemendaal, om te constitueeren de afd. „Haarlem en Omstre ken'". De vergadering worclt gehouden des man, onder liet voorzitterschap van den heer Jac. P. Thijsse. De agenda vermeldt: 1. Huishoudelijke zaken: Verkiezing van een bestuur, wijzigingen en aanvullingen van het huish. reglement enz. 2, Voordracht van den heer Jac. P. Thijsse. Wan onze Kecfafbank, teekenis zijn voor de toekon „td en de alhier gevestigde iadmn. K -n B. en W. er prijs op dat vóór de behandeling' dezer aangelegenheid eene bespreking wordt gehouden over deze plannen, opdat zij, zoo noonig, zich nog tot de Regeering kunnen wenden. iJMrmFN. Raad voor de Scheepvaart. Hedenmiddag hield de Raad voor de Scheep vaart een openbare vergadering, waarin om 3 uur behandeld werd, van de aanvaring on de Noordzee op 22 Sept. tusschen den stoor-- korder „Mies en Trims" I.T.M. 119 (schipper Th. Zwart; reederij: Alg. Viss. Mij., beide te IJmuiden) en het Duitsche visschersvaar- tuig „Otto Rudolf" P.G. 171 (reeder: O. Beu- eker, te Geestemünde). Haringvisscherij'. Sedert de vo rige opgave kwamen van de haringvisscherij alhier binnen de loggers KW 144 Wilhelmina met io last en YM 173 Hansa I met 5 last Van de beugvisseherij is de sloep MD 4 Theodora Emmerentia alhier aangekomen. Do Haringvisscherij. Sedert de vorige opgave W orden alhier aangevoerd van Lowestoft 300 vaten haring door den logger KW 135, Margaretha Cornelia, en 1400 vaten door do koftjalk „Noordzee", kapt. Buisman. „Hbld." HILLEGOM. Schande. Men schrijft ons uit Hillegom: Hedenavond zal, blijkens advertentie in de lokale bladen en strooibiljetten in Hotel „Het Wapen van Hillegom", alhier, een soi- rée-,dansante gehouden worden, onder lei ding van den dansmeester J. H. Pijpers met medewerking van een Humorist en met den heer Venselaar als pianist. Wij gelooven en hebben de overtuiging, dat 't er van avond fatsoenlijk zal toegaan, maar 't is een feestavond in optima forma. We vra gen, is zoo iets passend in den H. Advent? En wordt 't niet nog bedenkelijker, als we er bijvoegen, dat die dansleeraar Hillegom- mer en Katholiek is, dat die Hotelhouder Katholiek is, dat die pianist Katholiek is, dat de meisjes en jongens die aan die cur sussen deel nemen in overgroote meerder heid Katholiek zijn? Is er dan geen an dere tijd, dan de Adventtijd? Zeggen wij te veel, als we zoo iets een schande noemen? Mogen de ouders zoo verstandig zijn om1 hun kinderen als protest tegen die anti- Roomschc daad niet te zenden 1, En laat men zich nu niet beroepen op het concert in Hotel Sistermans hedenavond i Lootsavond) 1 Dat is hoogere kunst en er wordt niet gedanst. Tien uur of half elf gaat men daar van de zaal huiswaarts. Trou wens de heer Sistermans zou er beleefd voor bedanken een danspartij in den Advent in zijn zaal toe te laten; en hij heeft gelijk! Een socialistische burgemeester. WRAAKNEMING? Een juffrouw had op 30 September niet minder dan 7 ruiten ingeslagen in de wo ning van een man in de Noorder School- steeg. Dat was gebeurd, omdat zij zoo'n last De Matin vermeldt, dat de prefect van het had van haar commensaals, die bij dien man departement Finisterre aan den sociaal-de— "werden dronken gevoerd en dan bij haar de mocratischen burgemeester van Brest, Mas- boel kwamen opscheppen, son geheeten, diens bevel over de politie ont- Do officier eischte tegen de vrouw f 10 nam, daar deze weigerde anti-mihtairisüsche bocjte of 10 dagen hechtenis, uitingen te verbieden. Zondagmiddag presideerde daarop deze EEN RECIDIVIST, fraaie „burgemeester".... een vergaderingj Th. v. d. H. gedetineerd, stond terecht van 2000 socialisten, waarin een motie tegen wegens diefstal van timmergereedschap, dat den oorlog werd aangenomen. Een optocht hij bij een uitdraagster had verkocht. door de straten werd door een sterke gendar- men-afdeeling vterhinderd!.... Fraaie toe standen! Yreeselijk ijsongeluk. In het nabij Ascliaffenburg gelegen Faul- bach speelden Zondagavond op een toegevro- ren plek van de Main 7 meisjes van 8 tot 12 Beklaagde bekende. De getuige recher cheur Kersten verklaarde, dat deze man voortdurend kleine diefstallen doet. De officier eischte tegen hem 3 maanden gevangenisstraf. DIEFSTAL. Zekere V. K. had zich te verantwoorden jaar. Plotseling brak de dunne ijslaag door wegens diefstal van 2 zakken aardappelen en verdwenen alle meisjes in de diepte, zich jn den nacht van 1415 Oct. Hij was door in haar doodsangst aan elkaar vastklem- een nachtwaker op lieeterdaad betrapt, mend. Zes kinderen verdronken; het zevende Ondanks de overtuigende verklaringen der kon gered worden. getuigen, bleef beklaagde ontkennen, en zei Een gelukkig ongegronde bezorgdheid. zakken gekocht te hebben. „„„v.*. -i ..De ambtenaar van 't O. M. was over dezen V>-o<ro g€win,/erSPTdi WJJ maïl allerminst goed te spreken en eischte kregen er uit Londen bericht van, doch even 1 later ook een officieele tegenspraak - dat er 1 jaar gevangenisstraf, met de Mauretania, het groote schip van de Cunard-lijn, dat Zaterdag van Liverpool naar New-York was vertrokken, een ongeluk was BOLLENDIEVEN. Van een mesthoop te Hillegom, aan ©en bloem boUenhandelaar toebelioorende, hadden gebeurd. Het schip zou vergaan zijn. Maar eil g, K. bollen gestolen op 9 October, zooals gezegd, even later kwam de tegen-ïegen hen eischte de officier 4 dagen ge spraak: een telegram uit volle zee had ge-j vanffenisstraf meld, dat het schip niets deerde. Misschien is zegt de N. R. Ct. het gerucht ont staan doordat de trein, die eenige reizigers voor het schip van Dublin naar Queenstown BURGERLIJKE STAND. Geboren: 7 December, z. en d. van overbracht, een klein ongeval heeft gehad. M- O. HaakPloeg'. d. van E. C. Kuijk Eenige reizigers waren door elkaar geschud Ingenhoest. 8 December, d. van T. Kuik en hadden builen gekregen, maar zij kwamen Sikma. d. van M. van ZwolLaan. d. van A. E. RijneveldDickman. Overleden: 6 December. A. M. Snijders Kuijken, 88 j. Botermarkt. 7 December bijtijds aan boord. DE KATHOLIEKE PERS IN ITALIË. Wij hebben onlangs kortelings gemeld datM- Roose—Outhof, 62 j. Saenredamstraat, Z. H. de Paus aan een vijftal Italiaansche c. J. Luijters, 80 j. Schotersingel, dagbladen, die als „katholieke" bekend ston den, dat praedicaat uitdrukkelijk heeft ont nomen, omdat deze bladen het in verschil lende Roomsche kwesties en vooral in zake do onafhankelijkheid van den Paus niet zoo nauw nemen met de voorschriften van den Paus. Echt typisch voor dit soort moderniseerende VELSEN. De visschershaven. Coor B. en W. is een circulaire rondgestuurd waarin de bladen is nu de „verklaring" door de „Cor- geadresseerden worden uitgenoodigd tot bij- rière d'Italia", het grootste van deze dagbla- woning eener vergadering op Woensdag 11 den, afgelegd. Dat blad verklaart „zich eer- Dec. a.s., des avonds ten half 8 uur in het biedig te zullen onderwerpen", maar.... dat gebouw „de Cycloop" (bovenzaal) te IJmui- het tevens in „nationale" kwesties natio- den, ter bespreking der aanhangige voorstel- naai zal blijven. Dat wil zeggen, dat in de len tot vergrooting van de werken van de kwestie der tijdelijke macht des Pausen die j.Visschershaven te IJmuiden. bladen ongehoorzaam blijven! Aangezien dez© voorstellen van groote be St, N i c o 1 a a s f e e s t. Gisteren heeft Sint Nicojaas met zijn zwarten knecht een be zoek gebracht aan de R. K. meisjesschool. Op waarlijk gulhartige wijze deelde hij zijn gaven uit. Aan do kinderen van den wer- Kcnucn stand Béstönden de cadeaux in dege lijke kleedingstukken, terwijl de kinderen van den meergegoeden stand luxe voorwerpen ont vingen. Bovendien werden allen nog ont haald op chocolade en speculaas. Geen won der dat de kinderen uiterst voldaan tehuis kwamen en óók daar blijde gezichten en dankbare harten verwekten. Een welgemeend woord van dank aan allen, die den goeden Sint in staat stelden èn kinderen èn ouders te verrassen, is hier zeker niet misplaatst! Personalia, De heer S. van der Maaten, waarnemend directeur der gasfabriek alhier, is benoemd tot directeur bij de Compagnie Nationale d'Eclaisage te Antwerpen voor hare gasfabrieken te Colmpthaut- Duffel, Jauche, Lommei, Neerpeet, Rhode, St. Genese en Zaut-Leeuw. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR, 9 Dec. Geboren: d. van P. C. Mantel ©n M. van Rijswijk. Overleden: 9 Dec. K. Koster 63 jaar. UITGEEST. Geboren: 4 Dec. z. van J. Vrouwe en A. Kroon. Overleden: IJ. van Keulen, wed. van J, (Rijs, 84 jaar. .VELSEN. ,Van 23 Nov. tot 6 Dec. Geboren*, d. v'vs. Ziwuivan Os. z. van L, Schaap—v. d. Plas. z. van P. Klots Mattu, d. van O. P. Schefler—Belderook, d. van A. PauwKok. z. A. Salav. d. Waal, z. van J. M. C. Neve—Dijcker. d. van T, v. HouwelingenKooger. z. van M, OldenburgBuijs. z. van G. Weij—Engelhart. z, van P. ZegelVer- hoeve. z, van A. LangbroekHofman. z. van G. J. Geurtsv. Campen. -z. van J. PostBakker. z. van H. DorpKok z. van O, H. C. Immersvan Broekhuizen, d. van E. E. RetsBraun. d. van O. WaagmeesterAlbers. d. van A. Zwaan Blok. d. van M. C. Barnev old—Kllein. d. van H, E. Hofmann.de Busscher. z, van M. H. BoonBenist. z. van S. Betist- Wandemaker. d. van J. Schotvanger Poldervaar. d. van M. Blinkhofde Graaff. z. van E. v. d. Does—v. d. Plas. Ondertrouwd: J. Lustig en M. Zwart- veld. J. N. Hekhuisen en W. A. J. do Vries. G. v. d. Steen en J. Post. E. Heere en A, Kramp. H. Dibbets en J. v. d. Beek. - A. Koningstem en J. Don kersloot. Getrouwd: J. A. Naai en M. D. Post. J. de Wolff en A. Kok. J. Kok en J, Beuker. J. Sweers en G. Koets. T, Glas en P. Rademakers. B. de Korte en J. Slikkerveer. H. Putting en J. T- Tellier, Overleden: P. A. van den Berg, 74 j. G. Wartenhorst, 17 j. A. Engelhart 6 j. J. Maks 25 j. O. C. Zorgdrager 45 j. A. J. Lammers 16 j. G. D. Kra mer 3 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: d. van J. Kooy—Borst. d, van H. van Dijk—Sey- sener. Overleden: A. Benning—Goudriaan 88 jaar. SASSENHEIM. Ondertrouwd: W. Smit en J. de Jong. Geboren: d. van P. v. d. Heijden en B. de Lange. d, van O. Th. Noordermeer s en H, Boskamp, len met nieuw, 'rijk on zuiver moed de ledige Zij lijn verkrijgbaar a 1.75 per dooa au 4 19 per xes dooien bij het Generaal-Uepót der Pink Pillen van Eeghenlaaa 22, huis te Amsterdamvoor Haarlem en Omstreken bij de firma's J. J. Oöpinger Oroote Houtstraat Uïa, W. A.8chouten, drogist te Litsc; En verder btj verschillende Apothekers en drogisten. avonds uur, irx clo Tuinaaal vau Cat'ó Brink

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2