HUISYJIZL'DEN m m Landbouw en Visscberij. Kerknieuws. NltUWS UII DEN UlüMK. BUITENLAND. BI <4 N L A N D. Verkoopingen, Boel huizen, enz, Leger en Vioot. STADSNIEUWS. KAMEROVERZICHT. Aanbestedingen. slag op de burgervrijheid" of zoo iets noemt, omdat het voortaan voor onbez. veldwach ters verboden zal zijn, actief aan politiek te doen. M at wij tussehen haakjes een voor treffelijk verbod vinden! Welnu, de Minister deelt in de Memorie van Antwoord van de Begr. van Binn. Za ken mede. dat hij geen aanleiding heeft op wijziging of intrekking dezer instructie aan te dringen. AANBESTEDING. In het Sint Elisabeth- of Groote Ga9. huis is door Regenten gisteren aanbesteed: de levering van levensmiddelen en brandstof fen, die volgens Raming gedurende het jaar 1913 noo lig zullen zijn voor eene bevolking Van ongeveer 200 personen per dag. De volgende inschrijvingen waren ingeko- taen: Voor brandstof: G. v. d. Haak' Jr., korte turf f 6 per 1000 st.grove cokes 53 ct., 'gekl. cokes 59 c. per H.L.. J. van Brecmen dn Co., lange turf f 7, korte turf f 5.50 per 1000 st., gietcokes f 187.75 per 10.000 K.G. Hoenderdos, lange turf f 6.50 per 1000 st., gietcokes f 184.80 per 10.000 K.G. Honing en Zoon, knob, cokes f 188.25 per 10.000 K.G., Rhaderturf f 6.50, k. turf 5.50, l. turf 1' 5.50 per 1000 stuks. F. Perquin, knob, cokes f 187 per 10.000 K.G. J. Overakker en Co., gekl. gascokes 70 ct. per H.L., gr. gascokes 65 ct. per H.L., Rhaderturf f 7.20, lange losse turf 1' 5.95, machineturf f 5.95 per 1000 stuks. W. H. van Staveren, gietcokes f 18.80 per 1000 K.G., grove gascokes 55 ct. per II.L., gebroken gascokes 60 ct. per H.L., Rhader turf f 7.25, korte turf f 5.50. lange turf f 5.25 per 1000 stuks. Voor vleesch: H. Heek, firma J. M. Heek, rundvleesch 95 ct., rundhaas f 1.36, rundbisfstuk f 1.38, rund-niervet f 0.80 per K.G. kalfsfrican deau f 1.50, pouiet f 1.50, kalfsbiefstuk 1.78, kalfsoesters f 1.68 per K.G. P. H. Hartel, rundvleesch 97i/2 cent, hals- vleesch 841/2 ct., rundvet 82 ct., biefstuk f 1.39, ossenhaas f 1.39 per K.G. Kalfs- vleesch, fricandeau f 1.24, oesters f 1.58, biefstuk, f 1.58 per K. G. H. Daudeij, rundvleesch 89 ct., biefstuk f 1.35, haas f 1.25, rundvet 82 ct., per K.G. Kalfsvleesch f 1.20, biefstuk f 1,57, kalfs oesters f 1.49, per K.G. A. Mok, rundvleesch 98 ct., biefstuk f 1.38, ossenhaas f 1.40, rundvet 90 ct. Der K. G. Voor brood: De iiooij, broodfabriek „de Zeeuw", on- geb. tarwebrood 10.44 c. geb. witte brood 12.44 c. per K.G. krentenbrood 21/2 et. per stuk, beschuit 70 c. per 100 stuks, wit roggebrood 11 c., zwart roggebrood II1/2 per K.G. Haarl. Brood- en Meelfabriek: tarwebrood 12 ct., krobbrood ID/2 ct., zwart roggebrood 10 ct., wit roggebrood 9 ct. per K.G. kren tenbrood 2V2 ct. per stuk, beschuit 80 ct. per 100 stuks. Voor kruideniers- en grutterswaren: R. Dijke, witte suiker 46,4 ct., basterd id. 46.9 c., bruine id. 43,9 c., siroop 18.95 c., vermicelli 23.9 ct., Javarijst 20,7 ct., heele gort 11,2 c., boekweite gort 12,3 c., zout 6,2 c., glicerinezeep 21 c., stijfsel 19,9 ct., soda 3,79 c., per K.G. Sunlicht zeep '24.3 c. per pak. E. J. YVestervcld: witte suiker f 43,50 bas. suiker f 41,50, br. suiker l' 40,per 100 K.G. Sunliciitzeep f 23,75 per 100 pak, ver micelli f 18.50, soda f 3.50, Javarijst 18.50, glicerinezeep f 18.50 per 100 K.G. Wed. J. Leupen en Zoon, siroop f 19.90 |per 100 K.G.) Javarijst 20 ct., witte suiker r45 ct., basterd suiker 45 ct., bruine suiker ^42 ct., vermicelli 28ct. per K.G., boekweite gort f 9.50 per 60 K.G., stijfsel 18 ct., Hof- manstijfsel 24 ct., soda 3y2 ct., glic. zeep 19 ct. per K.G., Sunlightzeep 24'/» ct. per pak. J. M. v. d. Weiden, witte suiker f 44.50, bas. suiker f 43.50, bruine suiker f 40.75, siroop f 15.90, vermicelli f 19.50, rijst 19.75, heele gort f 12.75, boekweite gort f 9.75, glic. zeep f 16.95, stijfsel f 16.75, soda f 3.19 per 100 K.G., Sunlightzeep '23 cent per doos, Achtkantjeszeep i' 4.19 per 100 stuks,, Hoff- man-stijfsel 26 ct., Leidsche kaas 88 ct., boter i 1.61 per K.G., zout f 6.25 per 100 K.G. V. d. Most v. Spijk, roomboter f 1.59, Leidsche kaas 88 ct. per K.G. A. A. *v. d. Weiden, Leidsche kaas f 87 per 100 K.G. Serné, Natuurboter f 1.58 per K.G., Leid sche kaas 86 ct. per K.G. H. M. I. „De Sierkan", roomboter f 1.49y2 per K-G. DE „CONCENTRATIE" CAND1DAAT VOOR 1913, De „Opr. Haarl. C.." bevestigde in haar jongste nummer ons bericht vau eergisteren, dat de heer Mr. D. Eock zou gekozen wor- ,den als candidaat. der „geconcentreerde" li berale partijen te dezer stede. Inderdaad is gisteravond een vergadering gehouden van de besturen der drie libe rale kiesvereenigingen, waarin de heer Fock tot Kamercandidaat werd geproclameerd, j Onze onderstelling, dat de heer van Sty- ■rum het concentratieprogram niet zou oedkeuren, wordt echter door. de „Opr. aarL Ct." tegengesproken. Het blad acht liet buitengesloten, dat mr. van Styrum een kandidatuur van eenige „wilden" zou aan vaarden. Van onze Rechtbank (Zitting van gisteren.) BELEEDIGINGEN. Toen het asphalt in de Barteljoris. a aat perd gelegd, stelde iemand daar bui tengewoon veel belang in en daarom bleef lij, ondanks dat de politie hem aanmaan- ie, door te loopen, eenvoudig staan kijken, ün op een herhaalde aanmaning, scheen de ïan verstoord en voegde den agent be- sedigende woorden toe. j Daarvoor hoorde hij f 25 boete tegen zich kischen. Nog iemand uit Heemstede, die bij een Vekeuring de politie had beleedigd, hoorde ;25 boete tegen zich eischen. Een man in Wijk aan Zee had een veld wachter beleedigd en geschopt. Daarvoor ^ïKchto de Officier 14 daeen. OPSCHEPPERS. Eenige dronken lui waren niet toegelaten in „Ons Huis" te Zaandam. Toen sloeg een hunner eenvoudig de ruiten stuk. Daar voor hoorde hij 14 dagen gevangenisstraf eischen. MISHANDELING. Pieter G., uit IJmuirlen, 'die niet' versclïe nen was, was beklaagd op 23 October een juffrouw te hebben geslagen. Daar eenige getuigen niet waren opgekomen, werd de zaak' geschorst tot 23 Dec, DIEFSTAL'. Een 19-jarige smidsknecht C. J. M. stond terecht wegens diefstal van verschillende werktuigen ten nadeele van zijn patroon. Die werktuigen had hij verkocht. De Officier eisehte tegen hem 3 wéken gev. straf. DIEFSTAL' VAN GRAMOPI-IOONPLATEN. Zekere H. D. stond terecht wegens dief stal van gramoplioonplalen, welke hij naar zijn meisje had gebracht. Die gramophoon- platen behoorden toe aan het filiaal te Am sterdam van de firma Pathé. De Officier eisehte tegen dezen man f 25 boete of 10 dagen. DIEFSTAL VAN IJZER. Nu kwamen er achtereenvolgens c: .,i<e grondwerkers in 't beklaagdenbankje, die schuld hadden aan een diefstal en verkoop van stukken gaspijpen. Die hadden ze weg, genomen van de Raaks, en één hunner had ze verkocht. De opbrengst hadden ze on der elkaar verdeeld. De beklaagden deden allerlei vage ver klaringen, maar dat ze er allen schuld aan hadden was duidelijk. Tegen elk hunner eisehte de Officier 1 maand gevangenisstraf, terwijl de ploeg baas dezer arbeiders 45 dagen tégen zich hoorde eischen. De toestand op den BALKAN is en blijft nog altijd onveranderd. De Duitsche gezant te Cettinje deed nog een poging om den wa penstilstand ook tot Skoetari te doen uit strekken, maar de ontvangst, die Hassan Riza den Montenegrijnschen parlementair voor enkele dagen deed te beurt vallen, maakt de regeering te Cettinje huiverig, het nog eens te probeeren. Zoodat daar de strijd nog wordt voortgezet. Van den oorlog tussehen Turkije en Grie kenland zijn geen bijzondere berichten ont vangen. Er loopen geruchten van een Griek- scheu nederlaag, maar ze worden ook tegen gesproken. Wij hebben gisteren onder onze telegram men nog opgenomen het bericht van het overlijden van den PRINS-REGENT VAN BEIYEREN, prins Luitpold, die na de HIT. Sacramenten te hebben ontvangen, zacht en kalm gisterochtend vroeg is ontslapen. Op een wandelrit een paar dagen geleden had de 91-jarige prins kou gevat, en eergis teren was zijn toestand reeds zoo, dat de dokters besloten hadden, zijn oudsten zoon, prins Ludwig, die op dat oogenblik in Hon garije was, daarvan mededeeiing te doen. Zelf scheen de prins zich nog niet het ge vaar bewust te zijn, en toen zijn zuster, prin ses Therese den domproost naar hem toezond, bleek hij dezen niet te verwachten en durfde men niet, om hem niet al te zeer te schok ken, de HH. Sacramenten der stervenden te laten toedienen. Tegen half tien des avonds was echter de toestand hopeloos geworden en deelden de dokters dit aan de familie mede. Toen verscheen de geestelijkheid, om den prins-regent de laatste HH. Sacramenten toe te dienen. Tegen elf uur begon de doodstrijd en deze duurde tot 5 uur des morgens. De zieke ontsliep zacht. Gedurende ruim 26 jaar heeft prins Luit pold de regeering in Beieren waargenomen en daarbij door zijn hartelijken eenvoud en constitutioneele opvattingen de harten zijner onderdanen gewonnen. Hij zal als regent in Beieren worden opge volgd door zijn zoon Ludwig, die zelf al bijna 67 jaar oud is. Men spreekt, er echter over, den sinds jaren ongetiecslijk-krankzinnigen koning Otto af 1e zetten, en prins Lndwig als koning te kronen. De verdod giug van het Kabinet. De heeren Lobman en Nolens iicbben gis teren gesproken, kort en krachtig, ter ver dediging van het kabinet. .Wij komen op deze redevoeringen, althans op 'de eerste, nog terug. Hier volgt kortelings een overzicht van beide. De lieer Lohman besprak' allereerst het kletspraatje, dat de Regeering „niets ge daan" heeft. Als er werkelijk eenige grond is voor critiek, zeide hij, dan tréTt die blaam de Kamer, die de ontzagwekkende lijst wets ontwerpen der regeering doodpraat, en niet verder behandelt 1 Juist op voortreffelijke wijze heeft het kabinet ijver getoond, gewerkt in het be lang der arbeiders (zonder op een gemak kelijke manier te speculeeren op hun toe juichingen), het heeft de lusten en lasten juist zoo billijk mogelijk pogen te verdeelen. Maar de Kamer? En vooral de linkerzij de?.... Spreker geeselde de ergerlijke en opzettelijke obstructie door ellenlange re devoeringen, en wel zóó flink dat men links „onrustig" werd. De anticlericale hebzucht bij benoemingen, die alles voor zich eischt, en als er één Rechtsche benoemd wordt, een keel opzet, werd eveneens' door spr. scherp aan de kaak gesteld, terwijl ook het holle van de z.g. anticlericale „con centratie", die eigenlijk een buigen is voor de socialisten, door den Chr.-Hist. leider zeer duidelijk wercl geteekend. Vol vertrou wen was de heer Lohman in het kabi net, waaraan hij een volledige lijst der Chr. Hist, wenschen (een soort program dus) voorlegde. Een rede vol kloekheid, en grootsch van bouw, heel wat anders dan het venijnig gesputter en de kleine critiek van links' ue heer Nolens gaf eveneens een ernstige, vertrouwensvolle rede, waarbij hij vooral de nietszeggendheid der „concentratie" in het licht stelde, en bewees dat de „geconcen- treerden" het zoowat in niets eens zijn als in.... 't anticlericale! Dij wees er óók' op (Middenstanders, knoopt het in uw oor!) dat als de „Concentratie" overwint en haar program uitvoert, alle directe belastin gen verdubbeld zullen moeten' wordenI Van de overige redevoeringen waar voor wij verwijzen naar het Anal. Verslag valt niet veel te melden. Alleen, dat de heer van Voort van Zijp aandrong op maat regelen tegen de socialistischen Matrozen- bond, die heel onze Marine dreigt te ver giftigen. Heden is 'de Minister-president aan' Eet woord. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. zijn benoemd: tot ontv. d. reg. en dom. te Amersfoort, P. A. van der Scheer, thans id. te Werkendam; tot ontv. der reg. voor de gerecht, akten en dom. te Groningen, L. W. Brants, thans ontv. reg. en dom. te Sliedreeht; tot ontv. reg. en dom. te Elburg, G. H. W. Smelt, thans surnumerair. Bij K. B. is Mozes H. C. Henriquez benoemd tot consul der Nederlanden te Caracas, bui ten bezwaar van 's lands schatkist. Aan den heer Henriquez kan in het Nederlandsch ge schreven worden. Het ressort van het consu laat omvat het Federaal Distriet, zonder het Dep. Vargas, henevens de Staten van Aragua van Gnarico. tweede kamer. Het ligt in het voornemen om indien vóór Kerstmis de begrooting niet wordt afgedaan, de Tweede Kamer 7 Januari zal bijeenkomen voor afhandeling der begrooting, met name die van Binnenlandsehe Zaken en Marine. NEDERLANDSCH OFFICIER GEWOND. Een Reutertelegram uit Smyrna meldt, dat de Nederlandsehe zeeofficier ten Bosch (de naam is niet te ontcijferen), behoorende tot de etat-major van Hr. Ms. „Kortenaer", aldaar uit zelfverdediging een hond gedood, had en daarop door Turken schoten op hem waren gelost met het ongelukkig gevolg, dat hij in de dij werd geraakt. BOUWVEREENIGINGEN. Te Utrecht is gisteren eene vergadering gehouden van woningbouwverenigingen, ter bespreking van gemeenschappelijke belangen en teneinde een duurzame samenwerking tot stand te brengen. Er werd eene commissie opgericht, die zal onderzoeken: a. welke wijzingen in het alge meen in de Woningwet dienen te worden aan gebracht en in het bijzonder omtrent verlen ging van den aflossingstermijn van 50 tot 75 jaar; en b. of de stichting van een bond van woningbouwlichamen gewenseht is. BELASTING TE ROTTERDAM. Te Rotterdam heeft de raad gisteren lang en breed gediscussieerd over de vraag of kin deraftrek hij de berekening van het belast baar inkomen voor de gemeentebelastingen kan worden toegestaan. Ten slotte werd een voorstel aangenomen van den volgenden in houd: De raad van oordeel dat invoering van kinderaftrek gewenseht is en dat tevens an dere wijzingen in de verordening behooren te worden gebracht. Het resultaat van deze beslissing is dus dat B. en W. den raad zoo tijdig van praead- vies zullen dienen over een herziening der verordening der inkomstenbelasting, dat voor het jaar 1914 kinderaftrek kan worden ingevoerd. ONRUST IN DE WESTERAFDEELING VAN PONTIANAK. De correspondent van de Telegr. te Batavia seint: Van Pontianak zijn twee groepen militairen naar Landak gezonden. Grootere militaire actie wordt voorbereid. Moordaanslag. Gisteren heeft tb: vrouw Van T. II. te Hoorn bij de politie aangifte gedaan, dat zij haar man zoodanig met een hamer op het hoofd had geslagen, dat zjj dacht, dat hij dood was. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en vond in de woning den man onder het bloed in het ledikant liggen. Rij had een paar zeer ernstige hoofdwonden. Nadat hij door dr. Van den Berg was verbonden, werd hij naar de ziekenverpleging overgebracht. De vrouw is opgesloten zoo meldt de N.R.Ct. Vreeselijk. Bij de wed. Boers te Krim pen a. d. IJsel is door het vlam vatten van een kleed, dat met benzine werd gewasschen brand uitgebroken. Het huis werd vernield door de vlammen. Het 6-jarig zoontje van de weduwe is verbrand; het verkoolde lijk je werd onder de puinhoopen gevonden. N. R. Ct. Brug ingestort. Gisteravond is de brug van gewapend beton, die voor de in aanleg zijnde stoomtram NijmegenVenlo wordt ge bouwd naast de bestaande brug in de Sint Annastraat te Nijmegen, ingestort. Eenige werklieden zijn gewond'doch niet erg. VERKOCHT HOOFDDORP. Ten overstaan van notaris Heinsius te Hoofddorp en notaris van Gils te Breda, werd gisteren in Hotel de Beurs alhier publiek geveild: 19 H.A. 95 cA. en 55 A. bouw- en weiland, gelegen aan den spie ringweg, nabij den Kruisweg, alhier. De vei ling geschiedde in twee perceelen en daarna gecombineerd. Kooper werd de heer C. J. Lammere, alhier, voor 26,101. vangen, dat aldaar j.l. Vrijdag is overleden de rev. Father G. Hartman, van de St. Jo seph-Congregatie van Mill-Hill. Msb. PATER EDUARD VOSSEN, t In het klooster der EE._PP. Redemptoris ten te Wittem is gisteren plotseling overle den de Weleerw. Pater Eduard Vossen. De overledene werd geboren te Aken den llden April 1839, geprofest te St. Truien (België) den 2den Juli 1859, priester gewijd den 19den October 1864. Msb. LIJSTERVANGST. De Minister van Landbouw, Nijverheid en ningin opgaaf gevraagd van de gemeenten, waar het vangen van lijsters als bedrijf wordt uitgeoefend, gedurende welken tijd van het jaar en door, hoeveel personen dit vangen plaats vindt. HERHALINGSOEFEN IN GEN. Naar het .Vad. vernoemt zijn de herhalings oefeningen voor 1913 voor de lichtingen 1906, 1907 en 1908 der infanterie als volgt gere geld: Lichting 1906: le, 5e, 7e, 8e, 9e en 11e regiment infanterie van 1929 Augustus; Reg. gren. en jagers, 2e, 3e 4e en 6e re giment infanterie van 919 Augustus, en 10e regiment infanterie van 1727 Septem ber. Lichting 1907 en 1908: Reg. gren. en ja gers, 2e, 3e, 4e, 6e en 10e regiment infan terie van 530 Augustus; le, 5e, 7e, 8e, en 11e reg. infant, van 827 September, heer Roodnat, wiens woning en werkplaats naast het verbrande perceel gelegen zjjn en waar eenige brand- en zeer veel water schade is geleden. Ook de Burgemeester was aanwezig en bij de handhaving der orde werd de politie geassisteerd door een afdeeling artilleristen van het pantserforf. Bij meerdere branden is reeds gebleken dat het materiaal, waarover onze brand weer beschikt, dringend verbetering eischt,; zoo ook nu weder en de ontstemming onder; do burgerij, dat die verbetering uitblijft, wordt steeds grooter. Ook kan niet ontkü. worden, clat, ofschoon goede wil en ijvc? onder de leden der brandweer niet gemist' worden, de organisatie van dit corps voor eenige verbetering vatbaar zou zijn. Als oon bewijs hoe lievig deze brand woedde kan dienen, dat de vlammen de aan de overzijde der Zeestraat gelegen woningen bereikten 1 BLOEMENDAAL. Raadsvergadering; Aan het raadsverslag, verder in dit blad, moet nog toegevoegd wor den dat de heer Roozen tegen het voorstel van den bouw eener school te Vogelenzang stemde. AAN TE BESTEDEN. Zaterdag 14 December. HAARLEM Hotel Lion d'Or 11 uur Arch. W. F. Doeglas het verbouwen van perceel Barteljorisstraat no. 30, alhier. G. HARTMAN, t Aan het St. Joseph-missiehuis te Roosen ZUID-SCHALKWIJK. De IJsclub „Christiania" vergaderde gis teravond. Uitgebracht werden de gewone verslagen, terwijl b.ij de periodieke aftre ding der. bestuursleden H. W. Hartgerink, P. Hulsebosch en P. J. Horstman, deze hee ren werden herkozen. In de vacature-P. Bos werd gekozen de heer Jl. Zwart. Door, den heer M. Verbrugge .werd hem het insigne aan de borst gehecht. Besloten werd ook dit jaar. weer een feestavond te houden en wel op vastenavond-Maandag in St. Bavo. Medegedeeld werd nog, dat de bescherm heer der vereeniging, Jhr. Mr. E. H. T. Teding van Berkhout geschreven had, we gens zijn vertrek uit de gemeente, van de vereeniging te moeten afscheid nemen. IJMUIDEN. Brand. .Gisterenavond circa half 5 ont stond door onbekende oorzaak brand in de werkplaats der Coöperatieve jnandenmake- rij „De Eendracht", welke haar bedrijf uit oefent in twee aaneengesloten perceelen in Neptunus- en Zeestraat gelegen, met twee bovenwoningen. De brand nam spoedig in hevigheid toe en men vreesde niet zonder reden, dat ook meerdere aangrenzende per ceelen aan het vernielende element ten prooi zouden vallen. Gelukkig bleef bet betrek kelijk kalm weder, anders ware die vrees op treurige wijze bewaarheid, want de open bare bluschmiddelen, waarmede men hier in dergelijk geval optreedt, zijn minder, dan ontoereikend. Ruim een uur na bet ont staan van den brand werd bet eerste wa terstraaltje op de vlammenzee gericht en dat resultaat is dan nog grootendeels te danken aan de hulp van een der bij de sluizen gestationneerde booten „üe Inge nieur Dirks". De werkplaats en de daar boven gelegen woningen zijn geheel uitge brand. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Van de bovenbewoners was de in boedel verzekerd, wat, naar wij vernemen. .VAN HET POLITIERAPPORT. De aannemer T. H. R., wonende aan den Kampersingel, is bekeurd, omdat hij een muur, hooger dan twee meter, heeft doen afbreken, voor perceel 2 aan de Kruisstraat, zonder dat bij daarvoor een schuthok had geplaatst. D. M., wonende aan de Zomervaart, is bekeurd omdat hij in een café aan de Patien- tiestraat arbeidsloon heeft uitbetaald aan drie' arbeiders. Het is, zooals men weet, verbo-' den arbeidsloon uit te betalen in café's. GEKNIPT. Door de Haarlemsche recherche is te Am sterdam de 19-jarige kermisreiziger J. A. L. opgespoord en aangehouden. Hij bekende ten nadeele van den rijwielhandelaar G. H. aan de Spaarnwouderstraat, alhier, een rij wiel te hebben verduisterd. Ook is gebleken, da.t hij op 6 December te Leiden een rijwiel heeft gestolen en het hier ter stede voor 7.50 heeft verkocht. Bovendien stond het jongmensch in het Algemeen Politieblad ge signaleerd als deserteur van de Koloniale. Reserve. DE BARTELJORISSTRAAT. Het was al weer zoo lang geleden dat de Barteljorisstraat was opgebroken, dat men; zich afvroeg of er iets niet in den haak] was bij de directie. Hedenmorgen is einde-i lijk het trottoir weer eens opgebroken. Nu] om de ondergrondsche telefoonlijnen te leg-' gen der Bell-telephoon. Het Was een ware geruststelling. Haarlem en opgebroken stra ten is de gezonde toestand tegenwoordig bij ons. „KONINGINNEDAG" TE SCHOTEN. Zaterdagavond wordt door de vereeniging „Koninginnedag" uit Schoten, een feestavond gegeven voor de leden in de St. Bavo, alhier.1 VERLICHTING. Waren de nieuw aangelegde straten ïn de nabijheid der Schotensche gasfabriek, waar vele .woningen gebouwd en bewoond zijn, nog steeds verstoken van straatverlichting, thans is een begin gemaakt met het plaatsen van lantaarnpalen in de Spionkopstraat, zoo dat nu de andere straten tot genoegen der bewoners, ook wel een beurt zullen krijger) FAILLIET. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank nlhien d d. 12 December j.l. is D. Beista, landman en veehouder, wonende te Purmer gemeentd llpendam, verklaard in staat van faillissei ment. Rechter Commissaris Mr.. H. van daal is uit Madras telegrafisch bericht ont- niet bet geval is met de goederen van den fG. Loghem de Josselin de Jong- A. Feits. Onze trouwste a...',iUl,i| jjü; Handel heeft aan de Commissarissen der Ko- r'.iv;iior Mr?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2