Militie. NIEUWS UIT DEN OMTREK. BUITENLAND. BINNENLAND. KAMEROVERZICHT. Verkoopingen Koel huizen enz,, iKGÊsoaoÊsT Sociale Berichten. NIEUWS UIT LISSE 6. 0. j^dv©rl@Biiiën. 3e oorion op den Balkan. Aanbestedingen. ^arkfnseuw Uns Weeruericm. NOORDWIJK. Scheep vaartbericb ten ALIDA VAN RIEL, Geboren VAN BRUGGEN, in den ouderdom van 41 jaar. DE TOESTAND. De vredesonderhandelingen zijn weer ge haakt. De anficlerieale pers p«»n in ternationalen veldtocht geopend tegen Oos tenrijk. Bij de Dardanellen heeft een zee slag plaats gehad, waarin de Grieken schij nen teruggeslagen. Gisteren om half vier zouden dan de VRE DESONDERHANDELINGEN te Londen .aanvangen. Er stonden veel journalisten, en veel politie, hij St. James Palace, maar pu blieke belangstelling was er niet. Jntusscheu is deze eerste bijeenkomst uit- geloopen op een volkomen fiasco. De Turksche gedelegeerden konden niet onderhandelen met de vier staten, die een drachtig waren: ze hadden alleen volmacht om te onderhandelen met Bulgarije, Servië en Montenegro, maar Griekenland moest er buiten blijven! Dat gaf natuurlijk groote teleurstelling, Want dit eenigszins onverwachte uitstel had, zegt Reuter's Bureau terecht, gemakkelijk voorkomen kunnen worden, daar de Turken ruimschoots tijd hebben gehad om de noodige volmachten te vragen om met de Grieksche gedelegeerden te onderhandelen. Men helt nu over tot de meening, dat de Turken slechts een voorwendsel hebben ge bruikt om zich te overtuigen van de meer dere of mindere hechtheid van het Balkan- blok of om de Grieken te dwingen alsnog den wapenstilstand te teekenen, of misschien wel om te trachten de zaak te rekken. De houding der Turksche gedelegeerden heeft onder de gevolmachtigden van de Bal- kanstaten eenige ontstemming gemekt; men meent echter, dat het verbond der vier mo gendheden er geenszins door verzwakt, maar veeleer sterker is! Opmerkelijk is het, dat heel do anticleri- cale pers, blijkbaar uitgaande van de Joodsch maijonnieke Oostenrijksehe bladen, plotseling een geweldige veldtocht tegen de rtgeering van OOSTENRIJK is begonnen. Minister Berehtold wordt in alle bladen van de maconnerie scherp geeritiseerd om zijn houding in Oostenrijk: mobilisatie, en dat deze aanval tegelijk komt van alle kan ten, bewijst dat er wat achter zit. Trouwens: we hebben hierover vroeger reeds gesproken. Het Katholieke Oostenrijk, dat getoond heeft en nog toont zoo machtig te zijn, is voor de vrijmetselarij een geduchte tegenstander. Vandaar die groote veldtocht, terwijl in het land-zelf de verschillende naties door de vrij zinnigen van allerlei slag tegen elkaar wor den opgezet. De Tsjechen en Slaven vooral zijn weer in de oppositie. Wij lezen van „dauer"-redevoeringen van 16 en meer uren langt De GRIEKEN EN TURKEN zijn vóór de Dardanellen slaags. Uit Grieksche bron heet het. dat do Turken zich terugtrokken: uit Turksche bron, dat er een „schitterende" Turksche overwinning is behaald. Dit laatste is blijkbaar gelogen, maar toeli h«.«ïft de Grieksche vloot, naar wij uit do elkaar tegensprekende berichten op maken, ernstige schade geleden. Een officieel bericht van het Ministerie van Marine geeft de volgende bijzonderhe den, gerapporteerd door den commandant van het eskader Grieksche terpedovernielers: „Gisterochtend te 9 uur 35 stoomde onze vloot, bestaande uit de schepen Averoff, Spetzai, Hydra, Psara en vier verkenners iu de richting van Sedil Bahr aan den linker hoek van de Dardanellen. Op bevel van den commandant sloot ik mij met negen torpedo- vernielers bij hem aan. De Turksche pantser- schepen Barbarossa, Torgnt, Messondré en Assar-i-Tetvfik lagen in linie van bataille op een afstand van 9 K.M. Toen wij op 3 K.M. afstands genaderd waren, begonnen de paut- serschepen en de forten ons te beschieten en een vijandelijke vloot, gelegen onder de Koumkala-forten, eveneens. „Te 10 uur 40 hield de vijand op met vuren en trok hij zich in wanorde terug. „Volgens particuliere mededeelingen is den vijand belangrijke schade toegebracht". Dit sobere bericht kenschetst duidelijk dat ook de Grieken er niet zonder kleerscheuren afkwamen. Het pantserschip „Averoff" is volgens een depêche uit Turksche bron in brand gescho ten en gezonken. Replieken. Anfi-Kuyperianisme. Och, och, wat hebben de heeren lang Werk, om ten behoeve van de kiezers en de Volk-lezers voornamelijk te re- pliceeren. Schamper, brutaal, heftigde heeren voelen duidelijk dat de eensgezindheid van 'Rechts niet zeer bemoedigend werkt op het anti-clericale „bloc"! Zoo de heer Roodhuijzen, die eergiste ren poogde (doch deerlijk mislukte dat!) het obstructieverwijt van de linkerzijde af te schuiven, door te vertellen dat men zoo lang moest spreken omdat... er jjeen tijd tot voorbereiding was geweest 1 Zoo de heeren DruclOer, de Beaufort en Goeman Borgesius, die alle drie hun best deden om het figuur van het „concentratie- driehoeksprogram" te redden uit de im passe waarin Minister's Heemskerk's tref felijke qualificatie als „een roode vlag in den mist" het had gebracht I Zoo de heer Schaper, die gisteren in een "bijzonder-lange, hatelijke maar vervelende redevoering vertelde dat... de socialisten ten slotte toch maar .liever de mannen van ue linksche concentratie zullen stemmen, dan die van Rechts, alsof er nog iemand ter wereld was, die daaraan twijfeldel Het pièce de résistancè der ver gadering van gisteren was: een rede van den heer Bichon van IJseLmonde, het lid voor Ommen. Deze heer is anti-Kuyperiaan, als zooda nig ook gekozen, en.., hij heeft zich gis teren ook zoodanig getoond. Auti-Kuyper, dat was schering en in slag bij hem, en géén is er zóó zwart als jKuyper! Kuyper is zijn béte noire, en die heeft nooit wat goeds getfaan, hij is een tyran en wie weet wat nog meer. Maar..,, de heer Bichon vertelde er bij, dat hij vóór de coalitie wasl Let nu op het gezicht van de liberalen en socia listen, die dezen heer in de Kamer hebben gebracht 11 Intusschen, of de coalitie er erg vereerd mee zal zijn, dat deze man zonder pit zich „coalitieman" noemt, is een andere vraag. Maar het was een tegenvaller, zijn soceeh, voor iedereen, zelfs voor de anti-clericalen, die wel zullen probeeren er nog wat uit te schroeven, maar die toch zeker op méér gerekend hadden! De Minister moet heden eindelijk' replicee- ren! De heeren van links hebben met hun stille obstructie gemaakt, wat anders nooit gebeurd, dat de SLaatsbegrooting vóór Kerst mis niet gereed komt. Alleen Koloniën, Buitenl. Z Len, Justitie en Landbouw heeft men nog maar afgedaan 1 En deso '^nks houdt men links, en alle kranten v. links schrijven 'het na, het sprookje .ar, vol dat er toch lieusch geen „obstruelwordt gevoerd 1 't Is se! a idelijk. Maar vooral de arbeider, die zijn Invali diteitsverzekering en Ziekteverzekering niet krijgt, zal hiervan het gevolg dragen 1 Een heusch huwelijksbootje. In heusche huwelijksbootjes begaf jl. Vrijdag een paar tje met gevolg zich te Zevenhuizen (Z.-H.) naar het raadhuis. De watermolen dien zij zouden betrekken en van waaruit de tocht plaats had, was nl. niet per rijtuig te berei ken, en ook niet te voet, daar de slechte toe stand, waarin de weg verkeerde, dit verhin- liinderde. Alzoo koos men den weg te water en roeide naar den ambtenaar van den Burg. Stand. Natuurlijk had deze trouwpartij heel wat bekijks. Looden ringetjes en bijgeloof. Dezer da gen vervoegde zich in een galanteriewinkel een man die looden oorringetjes vroeg, zoo als de schippers ze soms in goud of zilver dragen. Do winkelier had wel stalen, maar geen looden oorringetjes. De man verklaarde echter beslist looden te moeten hebben. Ze zouden nl. bijzondere diensten moeten ver richten. Zijn grootvader toch was bij de 90 jaar en kon nog heel best zien zonder behulp van een bril. En dat alleen, omdat hij steeds looden oorringetjes gedragen had. 'tWas echt waar. Grootvader had deze wetenschap van zijn Vader geëerfd en ze was immers juist gebleken, 't Speet den winkelier waar lijk dat stalen ringen ook niet het goede doel konden bevorderen looden had hij nu een maal niet. Vreeselijk. Iri een Haagsche melk fabriek was een Westlandsch jongmenseh werkzaam. Door eenige knechten werd hij in een bentrifuge geplaatst, die men sloot en toen in beweging bracht. De jongen werd vreeselijk dooreen geschud. Spoedig daarna vertoonde hij teekenen van waanzin en thans is hij als volslagen krankzinnig naar Utrecht getransporteerd. Practische vinding. Een tuinder te Loosduinen neemt de proef met een auto matisch toestel voor het openen en slui ten der luchtramen in stookkassen van het tuindersbecjrijf. Het toestel berust op in krimping on uitzetting van een gas. Daar door worden scharnieren in beweging ge bracht die twee ramen sluiten als de tem peratuur beneden een bepaald aantal graden is gezakt. .Wordt de warmte weer te hoog, dan gaan de ramen weer open. Nu heeft men daar mannetjes voor noodig, die gere geld de kassen rondloopen en controleeren met de thermometer. Een gewilde betrekking. Tot comman dant van de Brandweer te 's Gravenhage is benoemd de heer C. F. H. Tuckermann, oud- luit.-kol. der genie van het Oost-Ind. leger, reserve-luit.-kolonel van den generalen staf, en leeraar JL B. S. aldaar. Nog een viertal officieren, zoowel van de land- als de zeemacht, hadden naar deze betrekking gesolliciteerd. Een kerkdief gesnapt. Te Boxtel is door de marechaussee gisteren de hand ge legd op zekeren van Gelderen, afkomstig uit Venlo. V. G. maakte er zijn werk van om in kerken en kloosters in te breken. Echter heeft hij ook tal van inbraken bij particulieren op zijn geweten. De man be kende een aantal diefstallen te hebben ge pleegd. Bij zijn arrestatie droeg hij een ridderkruis op de borst, dat eenige dagen geleden te Haren werd gestolen. Kolendamp-verstikking, Gisterennacht zijn twee arbeiders op het baggerwerk in de Maas even beneden de gemeente Grave, ter wijl zij verbleven op een bak van den bag germolen „Jacomina" door kolendamp ver stikt. Beiden zijn gisterochtend in het St. Catharina's Gasthuis te Grave ter verple ging opgenomen. De jongeman W. v. G. zal behouden kun nen blijven, doch bij den oudste konden den de levensgeesten niet meer worden op gewekt. Deze J. S. uit Zalt-Bommel, laat een vrouw met 6 kinderen na. 's-H. Ct. I 2o. het bouwen van eene ingenieurs womng j te IJmuidcn, deel uitmakende van de werken, 'tot uitbreiding van de visschcrshaven. Ita- j ming f 10.000. i 3o. het leveren van gecreosoteerde dwars liggers ten behoeve van de werken tot ver dediging van de Noordzeekust in de provincie Noordholland, benoorden strandpaal 0.800, in gevolge de wet van 15 Juli 1898 (Staats blad no. 187). Raming f 1100. 4o. het driejarig onderhoud der haven be oosten Oude Schild op Texel. Raming f15300 per jaar. 5o. het verbeteren van den werkspoorweg ten behoeve van de Pettemer-zeeworing en de verdediging van de Noordzeekust in Noord holland. Raming f 11 550. 6o. het uitvoeren van onderhoudsbagger- werk in zijkanaal B (naar Spaarndam) van het Noordzeekanaal en in de geulen naar de sluizen te Spaarndam, behoorende tot de wer ken van het Noordzeekanaal. Raming f 19500. 7o. Het onderhoud van den grindweg van de brug aan het einde der Breelaan, nabij den Huigendijk, naar Ursan, gedurende do jaren 1913, 1914 en 1915. Gebouw van het Nut van 't Alge meen. 10 uur. lo. het doen van voorzieningen aan mili taire gebouwen te Haarlem, in verband met de invoering van de Militiewet 1912. Ra ming f 10 280. 2o. het verbeteren van de woningen voor een adjudant-onderofficier in de infanterie- kazerne aan den Koudenhorn te Haarlem. Raming f 2350. VELSEN. Ten Raadhuize. Door B. en W. De levering van Hooi, Stroo, Haver, Paarde- boonen en Maïs ten behoeve van de paarden dér Gemeente dienst 1913. Het Schilders-, Behangers- en Stucadoors- werk van de eigendommen der Gemeente, vanaf 1 Jan. 1913 tot 1 Jan. 1914, volgens bestek no. 19. TE VERKOOPEN: Donderdag 19 December, SPAARNDAM. Nabij Rijnlands Stoomge maal. 11 uur. Deurw. M. I. Waning. Hout veiling. Voor den inbond deter rubriek stelt de Redactie tich n)et aansprakelijk. Van ingetonden «takken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den insander niet teruggegeven. STAKING BIJ DE FIRMA MEESTER. Maandag is in de cementijzerfabriek van de firma J. L. Meester aan de Rozengracht te Amsterdam een staking uitgebroken. Het conflict betreft een loonsgeschil. De firma had een collectieve loonovereenkomst met de werkliedenvereeniging „Nieuw Leven". Qp een vraag om loonsverhooging hadden de patroons geweigerd; doch verschillende patroons willigden langzamerhand den wensch der werklieden toch in; ondanks de gemeenschappelijke afspraak. De firma Meester hield zich echter aan het getrof fen accoord. De staking omvat pl.m. 70 menseden. AAN TE BESTEDEN. Donderdag 19 December. HAARLEM. Gebouw Prov. Bestuur. Door Ged. Staten van Noord-Holland. 11 uur. lo. het wijzigen van het wegennet en het wijzigen en uitbreiden van het buizennet den waterleiding van de visschershaven te IJ- muiden, deel uitmakende van de werken tot uitbreiding dier haven. Raming f 8800. Jte Bleekers te Heemstede. Mijnheer de Hoofdredacteur. Naar aanle'iding van het stukje getiteld „Toestanden in het Bleekersbedrijf", wil ik gaarne eene enkele opmerking maken en verzoek u dit als ingezonden stuk in uw blad op te nemen. Als Katholiek heb ik altijd gedacht, dat „De Voorhoede" zich niet liefc gebruiken om lasterlijke aantijgingen te publieecreu en dat die R.K. redactie er nooit toe zou overgaan eene zoo érnstige beschuldiging te plaatsen, zonder het geval van twee kanten to onderzoeken. Het past niet iemands eer en goede naam op het gezegde van een enkel persoon, zoo maar te grabbel te gooien. Dit is in strijd met elk Katholiek beginsel en ook met elk gevoel van recht schapenheid en humaniteit, wat door ons Katholieken steeds zoo hoog wordt gehou den, zooals men tenminste beweert. Ik durf beweren dat een kort onderzoek te Heemstede, zelfs buiten de wasscherijpa- trooiis om, voldoende zou geweest zijn, om het stukje niet in de „Voorhoede" te doen plaatsen. Waarom deed de redactie geen moeite om eens een onderzoek ter plaatse in te stellen? Vele patroons zouden hunne, naar de eischen des tijds ingerichte werk plaatsen en lokalen gaarne hebben laten bezichtigen en ook hebben toegestaan dat met het personeeL over verschillende za ken werd gesproken. Misschien zou dit nog mogelijk zijn, maar ach! het is zoo moei lijk om een aangedaan onrecht te herroe pen en ongelijk te bekennen, al eischt het Katholieke beginsel zulks ook. U dankende voor de plaatsruimte, tee- ken ijc gaarne JAN A. M. v. d. WEIDEN Antzn. Heemstede. 18 Dec. 1912. L i s s e17 Dec. 1912. M. de Hoofdredacteur. Met deze is ons vriendelijk verzoek 't vol gende op te nemen in uw veelgelezen blad; bij voorbaat onzen dank. In uw summer van Maandag 16 Dec. lazen we het verslag van den voetbalwedstrijd Geel-Wit I, Haarlem, en L. F. C. I, Lisse. Hierin werd o.a. geschreven over een var kenshok, waarin de leden van Geel-Wit zich verkleeden moesten. Hoewel het schuurtje i dat door Geel-Wit daarvoor beschikbaar ge steld werd er wel niet mooi uitzag, kan het toch geenszins met een varkenshok vergele ken worden. Men kan toch van een pas-op gerichte club niet verwachten, dat er dadelijk een kleedkamer gemaakt wordt, te meer, daar L. F. C. niet van plan is lang op dit terrein te blijven. Maar wat ons echter het meest i verwonderde was dat er aanmerkingen ge maakt werden op het tweede doelpunt van L. F. C., dat toch door den scheidsrechter was toegekend. 'tls waar, 'twas voor Geel-Wit niet ple zierig 't onderspit te moeten delven voor een dorpsclub, waarvan ze vast gerekend hadden te winnen, maar dat is nog heelemaal geen reden, om de club op zulk een manier te behandelen, wat ons van een R. K. vereeni- ging, zooals Geel-Wit, niet weinig tegenviel. U nogmaals dankende voor de verleende plaatsruimte, verblijven we, Hoogachtend, Het Bestuur der Voetbalclub L. F. O. Wij ontvingen nog meer ingezonden stuk ken over deze zaak. Met het zakelijk stuk hierboven meenen wij echter de discussie te moeten sluiten. R e d. Bloembollencultuur. Gisteren hield de af- deéling van Bloembollencultuur een vrij goed bezochte vergadering. Na opening door den voorzitter werd direct begonnen met de be handeling van den beschrijvingsbrief. Bij liet punt: Bestuursverkiezing, werd besloten door Lisse als candidaat voor het H. B. (vae. Dainen) voor te dragen den lieer L. van Staal duinen te 's Gravenzande, en in de vac. W. H. de Graaf, den heer J. de Graaf te Leiden. Omtrent punt 8 n.l. een bijdrage van 1000 voor buitenlandsehe tentoonstellingen, werd accoord gegaan. Evenzoo ook met punt 9 om trent een bijdrage van 900 voor de Kerst- mistentoonstellingen. Over punt 10, voorstel van de afd. Westelijk Schouwen om een prijs vraag uit te schrijven voor de beste bnllen- rooimachine, ontspon zich een breede discus sie. Lisse wenschte hiervoor een premie vast gesteld te zien van 2000. Punt 11: vergoe ding aan afgevaardigden, door Westelijk Schouwen, vond geen steun. Evenzoo ging het met punt 12, voorstel Noordwijk, plaatsing van een 2de telefoon toestel in liet Beursgebouw. Punt 13, voorstel Ocgstgeest om te Leiden een Bloembollen- beurs te stichten, conform het praeadvies van het H. B. Van de afdeeling Noordwijk was een schrijven ingekomen oin de meening der afdeeling omtrent een beëedigd monsterne mer ter voorkoming simulatie bij levering der bloembollen. In zijn toelichting wees de voorzitter er op, dat hij hier al zeer weinig resultaat van verwachtte. In een krachtig betoog, gestaafd met namen en feiten, werd door den heer Grullemans aangetoond, dat er zeer dikwijls simulatie bij de levering plaats heeft. Dit punt werd aangehouden tot een volgende vergadering. Tot penningmeester I werd met op twee na algemeene stemmen herkozen de heer L. Onderwater. Tot afge-| vaardigden naar de alg. vergadering werden gekozen de heeren J. Marbers en N. Dames. Bij de rondvraag deelde de heer J. Veld huizen v. Zanten mede, dat er een veroordee- ling had plaats gehad van bollenzoekers. Dientengevolge zal aan de verbalisanten een premie worden uitgereikt. De voorzitter deel de mede dat hij als voorzitter moest bedan ken. Hij dankte allen voor de medewerking. De heer van Zanten dankte namens de leden den voorzitter voor zijn werkzaamheden en zijn leiding. 'werd benoemd de heor Jac. dc Groot, i Tot leden der gascommissie werden ge kozen: J. de Groot en W. N. Alkemade. Herbenoemd werden de aftredende leden' der „Commissie tot wering van Schoolver zuim" te Noordwijk-Binnenf GEMEENTEPAD. Hedenmorgen om tien uur kwam dc Raad in openbare zitting bijeen. Voorzitter, de Burgemeester, Jhr. Van Panhuijs. 'Afwezig: de heeren W. N. Alkemade, C. W. Alke made en J. de Groot. De notulen werden vastgesteld, zooals ze ter inzage hebben gelegen. Ingekomen stuk- Jceh: lo. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 17 Dec. Hij moest in kas hebben: f4007.71. Voor kennisgeving aangenomen. 2o. Verzoek van Ged. Staten, om eenige wijzigingen van administratieven aard aan te brengen' in de begrooting 1913. Aan dit verzoek zal worden voldaan. 3o. Van Hoogheemraadschap Rijnland een afdruk van het besluit, den 23 Nov. geno men in de vereenigde vergadering van het hoogheemraadschap, betreffende invoering door Rijnland van het N. A. P. Voor kennisgeving aangcnomeNt- 4o. Afschrift der beschikking van den Mi nister van B. Z. van 23 Nov. tot vaststelling der rijksvergoeding in de kosten van la ger onderwijs over 1910, overeenkomstig art. 48 der L. O.-wet. Bedrag vastgesteld op f 6683.88. Voor kennisgeving aangenomen. 5o. Van den heer J. Plug, 0111 voor zijn stooinbooten en motorvaartuigen aan het Schie een vaste ligplaats te hebben. In handen van B. en W. gesteld. Aan dc orde was toen het verzoek' van de „Vereeniging van Ned. Kalkzandsteen- fabrikanten", om de Noord wij ksche bouw verordening zóódanig te willen wijzigen, dat kalkzandsteen, volgens een daartoe benoem de Staatscommissie te gebruiken voor alle onderdeelen van den huizenbouw, óók te Noordwijk mag worden aangewend voor alle onderdeelen van bouwwerken. Zal bij wijziging der verordening reke ning mee worden gehouden. Eenige af- en overschrijvingen werden goedgekeurd. Daarna kwam in behandeling een voor stel van B. en W., om overeenkom stig advies der gascommissie te beslui ten tot verlaging van den muntgasmeter- prijs, met een halve cent per M3 en dezen alzoo vast te stellen op 8 ct. per M3. Zonder hoofd, stemming aangenomen. B. en ,W. vroegen machtiging van den Raad, om de stokerij van de gasfabriek te mogen vergrooten, door haar ongeveer 3 M. te verlengen in de richting van de los plaats. Zonder hoofd, stemming aangenomen. B. en W. stelden voor overeenkomstig advies van de Schoolcommissie om de iaarwedden der onderwijzers(essen) van de openb. lagere scholen zóódanig te wijzigen, dat de laatste twee verhoogingen (na 16 en na 20 dienstjaren) van f 25 te brengen op f 50,. zoodat het te bereiken maximum ge bracht wordt op f 950. Voorts wil men in overeenstemming met de bisschoppelijke salarisrcgeling, bis dom Haarlem voor het bezit der lioofd- acte f 100 geven, en bij 5 en 10-jarig be zit dier acte telkens nog f 50 verhooging daarvoor toestaan. Aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Tegen: Wethouder Alkemade en de heer van Lent, Naar aanleiding van een verzoekschrift van Dr. G. H. Hermanides en 12 ande ren, allen wonende in het villapark nabij de tramremise, stelden B. en W. voor, over eenkomstig art. 7 der Drankwet, te be palen, dat door B. en W. geen „vergun ning" mag worden verleend in nader om schreven gedeelten van Noordwijk aan Zee, tenzij de localiteiten een oppervlakte heb ben van minstens 50 M2, en deel uitmaken van een inrichting van maatschappelijk ver keer. Werd van de agenda afgevoerd. De verkiezing: leden Commissie voor den Hoofd. Omslag 1913 werd uitgesteld. Tot idem van de „Commissie, belast met het nazien der rekening 1912", de heeren: Dr. Kervel, ,W- v. Beelcn en [W. N. Alke made. Tot Gasthuismcestcr werd herbenoemd de heer J. G-. de Witt. Tot Weeshuismeester IJMUIDEN, 18 Dec. Z.W. Gearriveerd 17 December. Rosa, s., Umea. Niobe, s., Bordeaux. Veghtstroom, s., Bristol. Gearriveerd 18 December: Clydemhor, s., Fleetwood. Vertrokken 17 December: Harald, s., Blyth. Lombok, s., Java. Noordzee, Buisman, Lowesto t».p- boot IJmuiden. Titan, s., Barry. Betsy Anna, s., Warkw. Bestevaer, s., Newcastle. Rotterdam, s., Grangem. Vertrokken 18 December: Lapwing, s., Londen. Granit, s., Newcastle. Derwefit, s., Goole. NEDERL. STOOMVAART] Hollaudia, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 16 Dec. van Rio Janeiro. Prins Willem IV, van Paramaribo naar Amsterdam, pass. 17 Dec. 2 uur n.m. Oues- aant. Andijk, van Rotterdam naar New-Orleans, arriveerde 16 Dec. te Puerto Mexico. Nieuw Amsterdam, van Newyork naar Rotterdam, bevond zich volgens draadloos bericht, 17 Dec. 12 uur 's middags op 374 mijlen van Plymouth. Noordam, vertrok 17 Dec. van Newyork naar Rotterdam. Juno, arriveerde 17 Dec. te Alexandria van Rotterdam. (Zeepost). AMSTERDAM, 18 Dec. Veemarkt. Aange- voer: 240 kalveren, 1.10—1.15, 2e kw. 1.02 a 1.06 per kilo; 43 nuchtere kalveren 12 a 18; 611 vette varkens Holl, le kw. 57—59 ct., 2e en 3e kw. 5557 ct. per kilo. Geen Over* en Geld. LEIDEN, 17 Dec. Vette Varkensmarkt. Aanvoer 275 stuks. Vet soort 190 stuks 59 58 ct.; licht soort 15 stuks 5554 ct. per K.G. Handel matig. ALKMAAR. Geboren: 16 Dec. z. van S. Jansen van Jorksveld en H. Langeberg. Officieele telegrafische opgave van het Me teorologisch Instituut te I)e Bilt. Hoogste barometerstand, Horta 766.2. Laagste barom.stand, Christiansund 736.5. Krachtige later tijdelijk afne Zuide- lijke tot Zuid-Westelijke wind, betrokken tot' zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelf de temperatuur. CORRESPONDENTIE. V. d. B. Wij hadden het bedoelde stukje al gelezen. Doch op deze schotschrijverij gaan we niet in. Er is geen beginnen aan: mis schien komt het later Dog wel eens te pas. Red. Heden overleed Ea een kort stondig lijden voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den onze innig Gelieide Ecbt- genoote en Moeder Uit aller naam H. O. v. RIEL en Kinderen. Haarlem 16 December 1912. De BURGEMEESTER van HAAR LEML doet te weten, dat de openbare kennisgeving betreffende de inschrij ving voor de Militie in de maand Januari 1913, op de gebruikelijke plaatsen is aangeplakt en dat voor die inschrijving meer bepaald zittmg ■al worden gehouden op het Raad huis (2e Aldeelipg), voor jongelieden geboren in het jaar 1894, op: Vrijdag, 3 Januari 1913, voor hen wier namen aanvangen met een der letters A en B; Zaterdag, 4 Januari 1913, als voren C, D en E; Maandag, 6 Januari 1913, als voren F, en M; Dinsdag, 7 Januari 1913, als voren I, J en K; Woensdag, 8 Januari 1913, als voren L, M en JS; Donderdag, 9 Januari 1913, als voren O, P en Q; Vrijdag, 10 Januari 1913, als voren R en S; Zaterdag H Januari 1913, als yoreu T. U en V; en Maandag, 13 Januanl 913, als voren W, X, IJ en Z, telkens vnn des mor gens 9 tot des middags 12 uur. Voorts wordt in herinnering ge bracht dat zij, die niet binnen deze gemeente ■ijn geboren, by de inschrijving een uittrektel uit het geboorteregister moe ten overleggen, welk stak bij het Ge meente-bestuur van hunne geboorte plaats gratia ia te bekomen. Haarlem, 18 December 1912. De Burgemeester voornoemd, W. SANDBERO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 3