UITÜOODIGING. Depót van Wijnen. Maison Antonio Agoiiar PREMIER ANTHRACIET" H.H. Winkeliers. KATHOLI 60 75 - I.. 1.25 1.60 1.00 en 1.50 HENRI J. CARELS Irrigatoren M.J.SCHIPPER, Van Mouten's Cacao Slobkousen. P. W. TWEEHUIJSEN, Barteljorisstraat 27. Tel. 1770. Slobkousen^ BINNENLAND. Wat anderen zeggen. Grooten Uitverkoop HANDSCHOENEN Breukbanden, zeer Sterk Letteren en Kunst. Sport en Wedstrijden. In de zaak van den Heer JL Ca TO£SETf Wolstl*aat 2 te Haarlem, wordt op Vrijdag 20 December van 10—5 uur MELKCHOCOLADE uitgeschonken, bereid van Weesp. C. J. Van Houten Zoon. EIEREN. J. LUCAS, Zijlweq 51. Café Restaurant Firma Kuijpers Nieuwe Kerksplein 16, Haarlem. ii TELEFOON 36 0. n Au Bon Marché „Noyons" HAARLEMBRUSSEL. Kleim Niutstraat 125. TELEF33N 851. VOLKSZANG. Zondagmiddag hield de Dioc. Vereeniging voor den Volkszang in Limburg een alge- meene vergadering in het St. Christoffelhuis te Roermond, onder voorzitterschap van de heer L". Pruymboom. Deze opent de verga dering met den Chr. groet., en deelt mede dat de voorzitter de heer Jhr. Mr. Ch. Rirys de Beerenbrouck' wegens overdrukke bezig heden tot zijn spijt verhinderd is de ver gadering hij te wonen. Nadat de voorzitter de aanwezigen welkom geheeten heeft, geeft geeft hij het woord aan den heer L. Mertens, die verslag uitbrengt over de werkzaam heden in het afgeloopen jaar. Deze noemt den toestand gunstig wat betreft de bemoei ing der vereeniging om tot een organisatie van den volkszang in Roomsch Nederland te komen. De federatie is tot stand ge komen. Minder gunstig is do toestand te noemen van de werkzaamheden der afdee- ling, behoudens eenige lofwaardige uitzon deringen aangaat. Het aantar leden bedraagt 800, terwijl 314 daarvan het maandblad ont vangen. De stemming gehouden tot hot toe kennen van den prijs van f 50 van den heer Jul. Thywissen te Venlo, uitgeloofd voor het lied uit „De Leeuwerk" dat hot meest tot verbreiding van den volkszang heeft bijgedragen, heeft tot resultaat gehad, dat Limburg, mijn Vaderland, den prijs be kwam. Er wordt besloten aan componist cn dichter ieder f 25 toe te kennen. De heer Jules Thywissen, stelt onder applaus dei- vergadering andermaal f 50 disponibel voor het volkslied dat in 1913 in „de L'eewerk" opgenomen, wederom naar hot oordeel der leden, het meest tot het beoogde doel voert, wederom f 25 voor den dichter en f 25 voor den componist. De heer L'. Mertens deelt mede, dat een zuiver financieel verslag met het oog op de reorganisatie niet kan' 'gegeven worden, spr. lioopt dat in de eerste algemeene ver gadering, te houden in het begin van 1913 dit gegeven wordt. Met het oog op de re organisatie wordt een commissie van drie leden bestaande uit do hoeren L'. Mertens, prof. Boers en Knippenberg, die liet ont werp statuten zal klaar maken en ter be spreking aan de afdeelingen zenden. Bij do rondvraag wordt een ampele discussie .ge voerd, waarin tal van middelen worden be sproken, die tot uitbreiding van den volks zang konden leiden. Hierna sluit de voor zitter met den Christelijkon groet de verga dering. ALS ZIJ DE BAAS WORDEN. We lezen in „Het Volk".: Een der sollicitanten naar de betrokking van politieagent te Enschedé kreeg de bood schap, dat in de ontstane vacature een ka tholiek zou worden benoemd, omdat de agent, die 't korps verlaten had, ook ka tholiek was. 't Is wel erg, als je zelfs in zoo'n libe rale gemeente nog een doopakte mee moet brengen als je politieagent wilt worden. Men kan uit zoo'n berichtje zien, hoe de baantjes vergeven zouden worden als de sociaal-democraten de baas werden! DE KATHOLIEKE DAGBLADSCHRIJVERS. van België hebben Zondag te Brussel hun aJgemeene vergadering gehouden. Wij lezen, zoo schrijft de „N. Tilb. Cou rant", dat op het gebruikelijke vriendenmaal de jubilarissen werden gevierd, alsook de confraters, die dit jaar benoemingen of be vorderingen in de pauselijke of Belgische ordes ontvangen hebben namelijk: M.M. Da Moor, van don „Bien Public", commandeur der St. Gregoriusorde; Hardy van het „Jour nal de Bruxelles", ridder der St. Gregoriusor de; Gobbe, van den „Pays Wallon", en Désir, van den „Courrier de l'Bscaut", ridders dei- orde van den H. Sylvester, Piens van het „Fondsenblad", kruis „Pro Ecclesia et Pontifi- co", Oarrez, Foncoux eu Ransy, ridders der Leopoldsorde, en Magdelyns, van den „Patri- ote", ridder van de Orde der Kroon. De Katholieke journalisten van Nederlandi moeten wel veel minder verdiensten hebben dan hun Belgische collega's. Wij herinneren ons althans niet dat ooit op een jaarverga dering de „gedecoreerden of bevorderden van dit jaar" behoefden te worden gevierd. Zijn er in ons land wel pauselijke rid ders in de pers? Wij bedoelen dan gerid derde journalisten qualitale qua. Ook lazen wij, dat „dit jaar de bedevaart naar Rome zal samengaan met een uitstap naar Sicilië on vandaar naar het eiland Mal ta om het Eucharistisch Congres bij te wo nen". Ook dat is iets, dat onze Nederlandsche confraters blijkbaar best kunnen missen. DE „KATHOLIEKE ILLUSTRATIE" van deze week bevat de volgende PLATEN: Mgr. Dr. B. Eras. De laats to ver- geblevene van het garnizoen. De Z. E. Heer P. Zwart. Gezicht op Kleef. Prins Frederik Hendrik van Oranje. De nieuwe Prins Regent van Beieren. De nieuwe Abt van Aehel. Een brug ingestort te Nijmegen. Het 250-jarig bestaan der parochin Zalt-Bommel. Een Cuij- pers-hulde in het Rijksmuseum te Amster dam. Een staaltje van Jan Toorop's portret kunst. In grootvaders stoel. Daniël in den leeuwenkuil. Margaretha van Parma en Prins Willem van Oranje. De nettenboetster. De Nederlandsche consul te Belgrado. De Katli. kerk met. pastorie te Adrianopel. De brand te Sebastopol. Kijkjes van den Balkan (3). Trekhonden in het Nederlandsche leger voor de mitrailleuset. Het penningske der we duwe. Het laatste openbaar consistorie in de zaal der Zaligverklaringen in het Vatieaan. TEKST: Verkeerde keuze (vervolg). Rec tor P. Zwart. Mgr. Dr. B. Eras. De nieuwe Abt van Achel. Het aangenaamste geschenk. Bij onze platen. Adrianopel. Van onzen Oor logscorrespondent (vervolg). Plicht voor al les (vervolg). Rehusoplossing. Inhoudsop gave. landen op Sicilië. Vandaar vliegt hij dan naai} Frankrijk. ONGELUK. Bij' Berlijn is de carousselhouder Reislg bif een proefneming met een vliegtuig gevallenj en aan de bekomen wonden overleden. Scheepvaartberïchten GARROS. Garros, do bekende vlieger, trachten de Middellandsche zee over te vlie gen. Hij daartoe opstijgen in Tunis en IJMÜIDEN, 18 Deo. Z.W. Gearriveerd 18 Dec. storm', Bomona, s. Hamburg. Vertrokken 18 Dec;; Eemstrooin, s. Leith. Rijnstroom, s. Huil. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. „°i?ir'ie vaa Amsterdam n. Batavia, arriv, 18 Dec. te Genua. Sumatra, v. Amsterdam n. Batavia, vertr. 17 Dec. v. Djecldah. Tydeus vertrok 6 Dec. van Batavia naar Amsterdam. Clio arriv. 17 Dec. te Sevilla v. Livorno. Europa arriv. 17 Deo. te .Valencia v. Tar ragona, Flora vertrok 17 Deo. v. Neufahrwasser n. Amsterdam. Pollux arriv. 17 Deo. te Algiers v. New castle. Vulcanus, van Barry n. Alicante, pass. 17 Dec. Gibraltar. Bogor, van Batavia n. Rotterdam, arriv. 18 Dee, te Suez, (Zeepost), Voor iedere huisvrouw is het inderdaad van groot belang dezen uitschenk te bezoeken. Men kan zich daar persoonlijk overtuigen hoe uitstekend de kwaliteit van deze cacao is en hoe uiterst {goedkoop men daaryan heerlijke chocolade kan maken. Tot een bezoek wordt men beleefd uitgenoodigd. Heden noteer ik mijn prima VER- SCHE EIEREN van vasthoudende kippen 8b} cent per stuk. Zeer aan te nevelen voor ziekenen herstellenden. Kerate soort Keuken-Eieren 7 cent per stak. Aan huisbexorging tonder prijsver- booging. Aanbevelend, VAN ie 's-GRAVENHAGE. Gevestigd bij W. J. V. DRIL, CAFE „FLORA" HILLEGOM. Oudste Zaak v. h. Stationsplein. OPGERICHT Ao. IS39. tpzrte zsal beschikbaar voor vergaderingen en alle voorkomende partijen TELEFOON No. 786. Aanbevelend, L. JONCKBLOEDT, Restaurateur. N B. Naast da Koninklijke Rijtuigfabriak van den Heer BEIJNES. riET BESTE (no. I en II f 1.35 per H L.) HET GOEDKOGPSTEl 'in gebruik (no. Ill f1,25 in prijs. Eer te Ned. Mij. tot detail Verkoop van „Anthraciet.' Kantoor en Magazijn Oude Bracht 46. Direct. J. 1. MINKELS. Profiteert nu vau den tegen ongekend lage prijzen van alle voorradige staande en liggende vitri nes in alle modellen. Toilet-, Etaleer-, Werk- en Toonbanktalels en nog vele andere zakeD, in „HET WINKELHUIS" Oudste adres hier te lande voor mo derne winkelinstallatie. nmm- Leest geon liberale bladen meer Voor Uw zaken heeft u oeze niet meer noodig.Gij kunt volstaan met K3E Ifl&ASBQDe, Dagblad voor Nederland met Ochtend- en Avond editie. Prijs per kwartaal f 4.— Agent voor Haarlem, Overveen en Heemstede: i. SCHIPPER'* Boekhandel Groote Houtstraat 26, Haarlem, KfnNRKRill •ncasseerihgën; «en enz. enz geheel Compleet vanaf f 1,25 per stuk. a f 1.50. Verkrijgbaar bij ik u we] zeggen, Kenueth: Chatterly is een ellendeling, al is hij ook de echtgenoot van mijn zuster, uw neef en de vader van Philis. Een diep stilzwijgen volgde op deze woor den. De vroolijke trek was nu ook van het ge laat van Kenueth Ford geweken, ten slotte legde hij zijn krachtige hand op den arm van zijn vriend. Zij is zijne eehtgenoote, de hemel sta haal bij, sprak hij, en wanneer hij eene misdaad heeft gepleegd en men hem daarvoor straft, dan zal men niet alleen hem, maar ook haar en het kind treffen Gij kunt over uw zwager niet slechter denken, dan ik hem verafschuw, maar toch smeek ik u: spaar hem ter wille van zijne vrouw en zijn kind. Cecil Moukton maakte een gebaar van on geduld. En die andere menschen dan, Kenueth, zij. tegen wien hij zulk een snood onrecht heeft gepleegd? riep hij uit. Denkt gij, dat zij, wanneer ik de waarheid aan het licht ge bracht zal hebben, hem medelijden zullen toonen, alleen ter wille van zijn vrouw en kind? Kenueth Ford scheen een snel besluit ge nomen te hebben. Betreft het geld? vroeg hij ernstig, Chat- .terly heeft zulke eigenaardige begrippen van eer. Wanneer hij iets misdadigs heeft gedaan hoe bitter ik dien man ook haat dan zou ik er eene belangrijke soms geld3 voor willen opofferen om geen schande over den ouden, roemvol ren naam Chatterly te laten komen. Geld kan dien smet niet uitwisschen, bloed wellicht. Cecil, zijt ge krankzinnig? Ik wenschte wel, dat ik het was. Gij maakt mij vreeselijk ongerust, zeido Kenueth angstig. En ik kan deze onrust niet verwijderen, mijn vriend hernam Cecil. Ik kan u zelfs niet zeggen, welke vreeselijke ontdekking ik heb gedaan. Ik vertrek van avond nog naar Lon den om verdere nasporingen te doen, maar er is nog een dienst, die gij mij kunt bewijzen. Gaarne, zeide Kenueth Ford zonder aar zeling. Wanneer het uwe zuster betreft, dan behoeft gij mij zelfs niet eens te zeggen, wat ik doen moet, voor haar zal ik alles doen, wat gij zelf doen zoudt. Het betreft Gertrude niet, antwoordde Cecil. Wie dan? Hebt gij miss Charles gezien? was zijne wedervraag. Kenueth Ford begon bijna te gelooven dat de wensch van zijn vriend vervuld, dat deze plotseling krankzinnig was geworden, hij kon zich anders niet verklaren hoe Cecil Monk- ton, midden in zulk een ernstig gesprek, over een meisje kon beginnen, dat voor hen beiden, naar hij meende, nog betrekkelijk eene vreem delinge was. Hij antwoordde: Zeker, ik heb haar gezien, maar wat ter wereld heeft zij hiermede uitstaande? Cecil glimlachte. Ik ben niet waanzinnig, zeide hö lang zaam en op droevigen toon, inderdaad Kenueth, gij kunt u overtuigd houden dat ik bij mijn volle verstand ben. Ik zou u willen verzoeken, mij te beloven, dat gij Beatrix Charles onder uwe bescherming zult nemen. Hetgeen ik u gezegd, heb, mag zij niet weten, maar beloof mij, dat gij haar, zooveel als in uw vermogen is, tegen Chatterly zult bescher men. Kenueth Ford werd doodsbleek en sta melde: Ik begrijp u niet, wat heeft Chatterly met miss Charles gemeen? Cecil aarzelde. Wijs mij een spoor aan, zeide hij, anders kan ik niets doen. Herinnert ge u nog het onbekende meisje, dat gij en mijn zuster aan het station te Salton dood gevonden hebben? Ja. Miss Charles is haar tweelingzuster. De man, die de eene zuster vermoord heeft zal de andere ook niet sparen en lord Chatterly was de laatste, die men met het vermoorde meisje heeft gezien. Kenueth Ford drukte de hand van Cecil Monkton. Ik zal alles doen, wat in mijn vermogen is, maar wat ik u bidden mag, vriend keer spoedig terug. Gij hebt mij in een warnet van geheimen gewikkeld. Gij hebt missohien den sleutel daarvan, maar mij komt uw verden king nog ongegrond en onbegrijpelijk voor. Gij hebt echter mijn belofte eu die zal ik honden, maar kom spoedig terug. XXVII. Op denzelfden avond dat Cecil Monkton naar Londen vertrok, kwam er een zeer kort briefje op Elin-Cottage. Zelfs wanneer de leeraar, of wie dan ook te Chatterly, deze weinige regels had gelezen, dan zou hij er niets andex-s in gezien hebben dan eene een voudige verontschuldiging aan de jonge muziek-onderwijzeres van een lid van het kerkkoor, dat verhinderd was aan een of spraak te voldoen. Voor Beatrix had het briefje echter eene gelieele andere beteekenis. Het luidde: „Miss CHARLES! Tot mijn spijt kan ik de koorrepetitiëfi niet verder bijwonen, daar ik wegens drin gende zaken naar Londen ben en misschien ook naar Parijs moet vertrekken. Ik hoop zoo gelukkig te zijn bij mijn terugkeer iets naders te kunnen meedeelen omtrent de zaak, waarover wij dezer dagen gesproken hebben. Mijne beleefde groeten, MARCH*. De ,zaak, waar wij dezer dagen over ge sproken hadden", betrof oogensohijnlijk de eene of andere nieuwe uitgave van kerke lijke muziek, maar Beatrix begreep zeer goed wat er mee bedoeld werd. Mr. March had dus werkelijk een spoor ge vonden en was op reis gegaan om het te vol gen. De dagen kropen langzaam en vervelend voorbij en eindelijk brak de Zondag weder aan. Ditmaal was lord Chatterly in de kerk en bij het uitgaan zeide hij tegen zijne vrouw, dat zij miss Charles mee naar het kasteel moesten nemen om daar te lunchen, waar mede Gertrude volmondig instemde. De lunch, werd onder aangename stemming gebruikt. Lord Chatterly kon onderhoudend zijn, wanneer hij bet wilde, en dien dag wilde hü 1 het. Hij vertelde allerlei bijzonderheden van zijne reizen in en buiten Europa, was tegen Beatrix zeer vriendelijk en buitengewoon voorkomend voor zijne vrouw. De jonge pia niste begon te gelooven, dat men den Graaf schandelijk tegen haar had belasterd. Toen Beatrix heen zou gaan en Philis haar hielp bij het aantrekken van haar mantel zeide het meisje: Gij bevalt vader buitengewoon goed, hij is gisteravond laat eerst thuis gekomen, en hij zeide dat hij eene vergeefsche reis had gemaakt. Het bankpapier was nergens te vinden en hij heeft goed geld naar kwaad geld geworpen. Ik was bang, dat vader daar om vandaag erg uit zijn humeur zou wezen, maar nu gij er geweest zijt, is hij zoo, als ik hem nog maar zelden gezien heb. Van het kasteel begaf Beatrix zich naar den leeraar, waar mrs. Cirtwright haar te dineeren had gevraagd en waar zij Kenueth Ford ook in de eetzaal aantrof. (Wordt vervolgd. Rona KERSTBROOD KERSTKRANSEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 6