VAN HOUTEN 'S CACAO H NIEUWS Uil DEN ÓMIREK. BINNENLAND. Het genot van een spelletje wordt toch zeer verhoogd door een kopje van die heerlijke b I t H L A ft KAMEROVERZICHT. ONDERWIJS. Verkoopingen, Boel huizen, enz, Sport en Wedstrijden. Bloembollencultuur. OVERZICHT. Later had hij een gedeelte van de som weer terugbetaald. Nu toonde de beklaagde veel berouw, en door zijn zenuwachtig snikken kon hij geen woord uitbrengen. De Officier eischte 5 maanden met aftrek Van 1 maand preventieve hechtenis. Behaagde werd verdedigd door Mr. Feits, die wees op het berouw van den beklaagde en zijn onbesmet verleden. Een veelbelovend lieer. Een jongeling van 18 jaar kwam in 'tbe klnagdenbankje, beschuldigd van diefstal. Over dit heerschap deed de Officier geen £l te mooi boekje open. Hij heeft zich in zijn jonge leven al aan heel wat verkeerds overgegeven. En zelfs goede raad en hulp van welwillende menschen heeft hij niet aan genomen, maar is telkens den weg der mis daad opgegaan. Nn stond hij terecht wegens diefstal van 2il ten nadeele van zijn patroon, can boer in Hennebroek. Met het geld was mj naar Antwerpen gegaan en had het daar opge maakt. TV gen hem eischte 't O. M. 1 jaar gev.straf, T)e verdediger refereerde zich aan 't oor deel der rechters. Het zou gebeurd zijn met volle toestem ming van de bondgenooten; „Met het oog op de mogelijkheid van het weder openen der vijandelijkheden is het noodig, dat Grieken land de heerschappij in de Egeïsche Zee behoudt en het transport van Turksche troe pen uit Klein-Azië, Syrië en Yemen verhin dert. De Turksche regeering kan per spoor weg slechts zeer weinig troepen transportee ren terwijl zij over zee honderdduizenden naar Tchataldsja kan zenden. In 't bijzonder belet de Grieksche vloot de proviandeering van Constantinopel en den aanvoer van kolen naar de hoofdstad, waar het gebrek hieraan zich reeds sterk doet gevoelen." DE VREDESONDERHANDELINGEN. 't Schiet akelig langzaam op! Gistermiddag om vier uur begon de vre desconferentie haar derde zitting, onder voor zitterschap van Wenizelos. En om tien min. voor vijven verlieten Resjid pasja eii gene raal Salih pasja overhaast het St. James- paleis en begaven zich haastig naar hun hotel, het Carlton-hotel. Een menigte ver slaggevers achtervolgden hen, maar zij wil len op geen enkele vraag antwoordenl Een nader bericht vertelt wat er aan de hand was: De conferentie is te 4.50 verdaagd tot Zaterdagmiddag 4 uur, aangezien de Turksche gedelegeerden hun instructies, met een bizonderen koerier verzonden, nog niet hadden ontvangen. En een ambtelijke mede- deeling, te 6.20 verschenen, meldt dat de con ferentie onder voorzitterschap van Wenize los haar derde zitting heeft gehouden: „Na dat Resjid pasja, de eerste Turksche gevol machtigde, had medegedeeld, dat een bizon- dere koerier met de gevraagde instructies uit Konstantinopel vertrokken was, werd de vergadering tot Zaterdag 4 uur verdaagd". Ziedaar. We zijn dus al even ver als te voren. Want dit is hiermee niet uit: Turkije heeft zoo gaat het praatje aan de goedkeuring om met Griekenland te onderhandelen, allerlei voorwaarden verbonden. En daarover zal dus eerst gepraat moeten worden! Wat ware er eenvoudiger geweest, niet waar, dan een telegrafische toestemming uit Constantinopel? Maar.... daar was het niet om te doen. Turkije wil traineeren, wil de bondgenooten afmatten, op kosten jagen En als de heeren dan aan het onderhan delen zijn, dient de kwestie van Adrianopel, dat de Turken als een hunner „heilige ste den" niet willen loslaten, de grootste moei lijkheid te baren! Neen tenzij de mogendheden tusschen- beide komen! is de vrede er nog lang niet! Een feit van beteekenis op den Balkan is de plotselinge reis van Koning Ferdinand van Bulgarije naar Saloniki.... De Bulgaren willen Saloniki hebben, dat weet men. En de Grieken zitten er: de koning-resident is er: welnu, Ferdinand zélf is dat varkentje eens komen wasschen. Oo- genschijnlijk is de verhouding zeer hartelijk: kort na zijn aankomst bracht koning Ferdi nand een bezoek aan den koning van Grie kenland, die hem zeer hartelijk ontving. De vorsten omhelsden elkander. De prinsen Ni- eolaas en Andreas waren bij bet bezoek te genwoordig. Daarop heeft zijnerzijds de ko ning van Griekenland een tegenbezoek aan koning Ferdinand gebracht. De vorsten spra ken een uur met elkander en lieten zich te zamen photographeeren. Koning George bood koning Ferdinand een vertrouwelijk ontbijt aan. Men ziet: botertje tot den- boom toe. Maar een part. telegram uit Berlijn aan de N. R. Ct. meldt dat te Sophia de reis van koning Ferdinand naar Saloniki als een betooging wordt opgevat, in dien zin, dat het ondenk baar is, dat Bulgarije ten gunste van de Grieken van de stad afstand zou doen. De Bulgaarsche regeering is besloten, meer na druk op haar standpunt te leggen. Zoo is Theodorof, die tot nu toe commandant was, maar over niet genoeg energie beschikte, en vaak bomiddelend optrad, door een krachti ger persoonlijkheid vervangen. Verder zullen de belangrijkste posities om de stad met de Bulgaarsche artillerie bezet worden en even zoo het station paar den kant van Dede Agatsj. Ook de nieuwe telegraaflijn is in handen van de Bulgaren. Daarentegen is het station naar den kant van Uskub in bezit van de Grieken en evenzoo een oude Turk sche telegraaflijn in het douanekantoor, dat de Grieken tot nu toe niet hebben willen ont ruimen. De omstandigheid, dat de Grieken de Bulgaren voortdurend gasten noemen, •wat ook bij het bezoek van den Servischen kroonprins tot uitdrukking kwam is even eens geschikt om de ontstemming te Sofia nog te vermeerderen. Een ander bericht meldt dat einde dezer week na het sluiten der Sobranje, ook mi nister-president Geschof te Saloniki worut verwacht, waar ook de vorsten van Servië en Montenegro zullen aankomen. In Saloniki zal wellicht ook de beraadslaging plaats vin den van de verbondenen over de vcrdeeling van het veroverde gebied. De bladen vestigen er de aandacht op, dat het niet uitgesloten is, dat koning Ferdinand gemimen tijd te Saloniki zal verblijven, om na het vertrek van^ijn „gasten" persoonlijk de invoering van het nieuwe bestuur in Thracië en Macedonië te leiden! KORTE BERICHTEN. Te Athene wordt verzekerd, dat admi raal Halil pasja bij het zeegevecht van den lGden, op het admiraalschip Barabarosso is gesneuveld en dat de averij, door het Turk sche admiraalschip opgeloopen, zeer groot is. Waarom Griekenland den wapenstilstand niet onderteekende, wordt volgens een tele grdm uit Parijs aan de ..Matin" als volgt verklaard: De naweeën van de Titanic-ramp. De totale onkosten van het onderzoek naar de oorzaken van de ramp van de „Ti tanic" bedragen niet minder dan ruim 12.000 p. st., waarvan Lord Mersey, de voorzitter van de commissie, 1050 pd. st. ontvangt. De edvocaten Sir Rufus Isaacs en "Sir J. A. Simon, krijgen elk rmtn 2400 pd. st. De onkosten aan stenografen en drukwerk be dragen ruim 1500 pd. st., terwijl de huur van het gebouw en de vertimmering van de zaal 360 pd. st. bedraagt. Twintigduizend pond, dat is 240.000 gul dens! 't Kan nog al! Het presidentschap van de Fransche re publiek. Léon Bourgeois heeft nu ten slotte de finitief geweigerd een candidatuur voor het presidentschap te aanvaarden. Een aantal voorstanders van zijn candidatuur willen thans minister Poincaré verzoeken de can didatuur te aanvaarden. Zij zeggen, dat Bourgeois Poincaré's candidatuur zou wen- schen en steunen. Staatsgreep to Lissabon? In Portugal schijnt alweer een staats greep voorbereid te worden. Deze staats greep zou het gevolg zijn van oneenigheid tusschen partijgangers van Alfonso Costa en andere politieke personen, die eischen, dat de voorzitter der Kamer van afgevaar digden zal aftreden. Berichten uit Lissabon meiden, dat troe penmachten gereed staan, met het oog op een mogelijken staatsgreep. De zaken in Lissabon staan stil uit vrees voor de gebeurtenissen, die wachtende zijn. Het kruithuis te Ciiellas, een voorstad van Lissabon, is in de lucht gevlogen. Een persoon werd daarbij gedood. In het station B.osico is een bom, die in een kist was neergelegd, ontploft. 'Een per soon werd zwaar gewond Prettig landl Dc tractementen der zen. Financiën. commxe- derzoek' worden ingesteld naar de in Neder land bestaande Bureaux voor rechtshulp aan on- en minvermogenden (Bureaux voor Ar beidsrecht en vereenigingen, die aan on- en minvermogenden gelegenheid geven tot het verkrijgen van rechtshulp), hun organisatie en werkzaamheid. Te dien einde werden dezer dagen aan alle aan het Bureau be kende instellingen vragenlijsten ter invul ling toegezonden. Instellingen, die nog geen vragenlijsten mochten ontvangen hebben, worden uitge- noodigd, hiervan kennis te willen geven aan den „Directeur van het Centraal Bu reau voor de Statistiek te 's Gravenhage, Nassau Dillenburgstraat 1", aan wien als „Dienst" portvrij kan worden geschreven. VERVROEGDE WINKELSLUITING. De Gemeenteraad van Leiden heeft gis terenmiddag met 16 tegen 13 stemmen ver worpen het afwijzende praeadvies van B. en W. op de verzoeken van de afdeeling Leiden van den Nederlandschen Bond van Confectiebedienden en anderen, om het slui tingsuur van winkels en magazijnen bij ver ordening te- regelen. De leden van den Raad zullen nu met een entwerp-verordening ko men. GEEN KERMIS MEER IN LEIDEN. In den gemeenteraad van Leiden werd gisteren behandeld het voorstel van eenige raadsleden om de kermis weder in te voe ren. Wijl de motie der heeren echter geen steun genoeg ondervond, trokken zij haar weder in. HET 10.000ste SCHIP TE ROTTERDAM. Gisterenmorgen wei'd de bemanning van de „Selly Alby", het tienduizendste schip, dat dezer dagen in 1912, de haven van Rotterdam binnenkwam, door den burge meester ten stadhuize ontvangen. De burge meester hield een heele toesprak, waarin hij wees op 'den bloei van Rotterdam's ha ven. De heer Schreuder, vertegenwoordiger der rederij ontving een zijden Union Jack, de kapitein van de „Selby Alby" ontving een gouden remontoir-horloge met inscrip tie, de officieren een binocle, en de overige leden der bemanning een lederen gevulde sigarenkoker, vergezeld met voor ieder een doosje, waarin een gouden Willem. De ste wardess ontving een verguld zilveren broche, voorstellende het wapen van Rot terdam in plaats van de sigarenkoker. Ka- tein Watson dankte den burgemeester en de stad Rotterdam. PLAN 1913. Ook' Alkmaar zal in 1913 de herdenking vieren van Neerland's onafhankelijkheid. Een comité is samengesteld, dat plannen zal ontwenpen. De „groote" dagen zijn voorbij, nu de „algemcene beschouwingen" zijn gesloten, al wordt het gepraat der Kamerleden niet minder. Gisteren werd éérst behandeld het wets ontwerp tot verhooging van de tractemen ten der commiezen van belastingen. Hierbij kwam de afgevaardigde van Be verwijk, de heer W, C. J. Pass- toors met een krachtige pleitrede voor deze ambtenaren. Hij juichte het ontwerp toe, ten eerste, omdat de aanvangstracte- menten worden verbeterd, ten tweede omdat het maximum wordt verhoogd en ten derde omdat het maximum spoediger wordt be reikt. Echter heeft spreker toch eenige aan merkingen. Hij vraagt of de kommiezen bij de scheepvaart te Amsterdam en Rotter dam niet achteruit zullen gaan, nu ook voor hen de toelage vervangen wordt door emo lumenten. Voorts worden bij deze regeling de kommiezen-verificateurs achtergesteld. Tusschen den rang van kommies en lioofd- k'ommies zal nu een nieuwe rang jnge- voegd worden. Daarvan vreest "toen in het corps echter willekeur, begunstiging, oogen- dienarij en vleierij. Ter wille van de ver beteringen, die het ontwerp brengt, stapte spreker ecliter gaarne aver de bezwaren heen. s Ministers antwoord was een en al wél- wïllendheid en met name 'de heer Pass- toors bleek tevreden te zijp. Genoeg om de commiezen er bestaat ook een flinke katholieke vereeniging van commiezen dijde te stemmen. De heer Ter Laan was aan het eind zij ner natuurlijk lange rede voor den dag ge komen met een motie. Bij stemming werd deze motie, beoogend, dat de nieuwe rang van assistent niet zou worden ingevoerd, verworpen met overgroote meerderheid. De begrooting van financiën werd ver volgens behandeld. Geen bijzondere dingen zijn hierbij te melden. UIT DL STAATSCOURANT. - Bij K. B. is, met ing. van '1 Jan., be noemd tot lid van de commissie van toe zicht en beheer over 's Rijks kweekschool voor vroedvrouwen _te Amsterdam, dr. H. G. Ringeling, dir. der gem. gezondheidsdienst aldaar. Bij K. B. is, met ing. van 1 Jan, aan A. M. M. E. de Man, dir. van het postkant, te Leiderdorp, op verzoek, eervol ontslag verleend. INTERPELLATIES. Het Volk kondigt interpellaties aan van den heer ,W. H. Vliegen bij het hoofdstuk Binnenlandseke Zaken over het optreden van marechaussee te Goor in een besloten stakersvergadering, en over het verbod dooi den Apeldooruschen burgemeester om Aller zielen op te voeren. DE RIJKSVERZEKERINGSBANK 2de KERSTDAG GEOPEND. Naar wordt medegedeeld, is, naar aanlei ding van eene beslissing van den Centralen Raad van Beroep te Utrecht, in verband met het feit, dat o.a. de Tweede Kerstdag niet meer als een algemeen erkende Chris telijke feestdag is te beschouwen, besloten, dat de Rijksverzekeringbank, dit jaar voor het eerst, ook op Tweeden Kerstdag uitbe taling zal houden voor getroffenen. BUREAUX VOOR RECHTSHULP AAN ON EN MINVERMOGENDEN. Door het Centraal Bureau voor 'de Sta tistiek zal in het vervolg jaarlijks een on- s Inbraak. Gisternacht hebben dieven een bezoek gebi-acht bij een bewoonster aan de Oude Kennisweg te Amsterdam. Uit een linnenkast ontvreemdden zij f 375. Eenige gouden en zilveren voorwerpen van waar de lieten zijn onaangeroerd. De bewoon ster was afwezig. Een smokkelgeschiedenis. Men meldt uit Enschedé aan de „Tei." Een welgestelde landbouwer te Glancr- brug werd er reeds geruimen tijd van ver dacht, op groote schaal Duitsclie foezel te smokkelen. De kommiezen, die hem spe ciaal bewaakten, konden den gewieksten smokkelaar evenwel niet betrappen. Dat steeds achter 't- net visschen maakte hen evenwel niet mistroostig. Integendeel, het toezicht werd steeds verscherjxt. Toen de kommiezen nu eenige dagen geleden wisten, dat er een groote partij foezel ten huize van ons boertje aanwezig moest zijn, deden ze een inval, en wei-d het geheele huis, van onderen tot boven doorzocht, doch gevon den werd er niets. Het boertje was zelfs behulpzaam en vond er vermaak in, dat hij, de eerlijke, brave man, van smokkelen werd verdacht. De kommiezen wilden reeds onverrichter zake weder heengaan, toen een hunner op de gedachte kwam, om den naast het huis ge legen bijenstal eens te doorzoeken. En zie, de inval had resultaat, want een fjroot aan tal korven was buitengewoon zwaar en be vatte in plaats van een nijvere bijenkolo nie, de zoolang gezochte foezel. Ons boertje was er bij en moet, naar de kommiezen vertelden, o, zoo'n beteuterd gezicht heb ben gezet. Oponthoud Parijsclxo sneltrein. De Pa- rij sche sneltrein no. 54, die om 9 uur 4 uit den Haag naar Amstei-dam vertrekt, werd Donderdagavond bij Lis-se plotseling tot stil stand gebracht. Bij onderzoek bleek, dat door een 2e klasse-passagier, die alleen in een coupé zat aan den noodrem was ge trokken, daar het portier van zijn compax-ti- ment was opengetrokken. Ontsporing. Te Siiedrecht zijn gister morgen een locomotief met tender en post wagen van een trein naar Dordrecht ont spoord. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Brand. Gistermorgen is door onbeken de .oorzaak afgebrand de molen van J. de Boer in den Henpolder. Brand. Naar „De Tijd" meldt is Woens dagavond te Soest door brand vernield de landbouwerswoning met schuur, bewoond door de familie De Beer, gelegen nabij den Lazarusberg aldaar. De levende have werd gered, doch de inboedel ging totaal ver loren. Huis en schuur brandden tot den grond toe af. Oorzaak onbekend. Verzeke ring dekt de schade. Lijk opgehaald. Dinsdag is naar „Het Hsgez." meldt, uit een put aan den weg van Wouw naar Steenbergen, het lijk op gehaald van een boerenmeisje van ongeveer 22 jaar. Ie. Uit de Grondwet en wet worde alles ver wijderd, wat zou aanduiden, dat in beginsel het geven van onderwijs is een deel der Staatstaak. 2e. De ouders beliooren de kosten te dragen van het onderwijs hunner kinderen. Teneinde ongewenschte toestanden te voorkomen, heffe de Staat een evenredig schoolgeld, in dier voege, dat bedeelden worden vrijgesteld, minvermogen den reeds een deel opbrengen en voor meerge- goeden het verschuldigde de kosten per leerling niet overschrijde. 3e. De Staat betale aan de bijzondere school besturen terug, wat deze aan de onderwijzers betalen, vermeerderd met een som per leerling voor de algemeene exploitatie-kosten eener ge wone lagere school. 4e. De Staat betale ditzelfde uit aan de ge meentebesturen en verbied© gelden uit de ge meentekas aan het openbaar onderwijs ten koste te leggen. 5e. De wet treffe een regeling, waarbij de verschillende schoolbesturen en gemeentebestu ren voor de door hen te maken kosten voor loka- litoit schadel-ooa worden gesteld. 6e. De wet stelle de eischen vast waaraan de verschillende soorten van lager onderwijs moe ten voldoen en eische waarborgen, dat deugde lijk onderwijs wevrde gegeven. 7e. De wet stelle de salarissen en verdere tegemoetkomingen voor de onderwijzers vast. 8e. Er kome een regeling der wachtgelden, die meer waarborg biedt voor de openbare on derwijzers dan de tegenwoordige. Gelijkstelling Openbaar en Bijzonder Onderwijs, Verschenen is bet rapport van de commissie, benoemd door het bestuur van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Neder land over de vraag hoe te komen tot gelijke behandeling vanwege de overheid van het open baar en het bijzonder onderwijs, ook in verband met de a.s. grondwetsherziening. De Commissie vat haar oordeel over deze be langrijke urgente kwestie samen in dc volgende ooncln«ifto TE VERKOOPEN: Zatex-dag 21 December. HAARLEM De Gouden Leeuw 5 uur - Openbare verkooping. tmtr Anderen zochten het op de Mi lla.nd- sche zee. Eén van dezen, een Fransche vlie- ger, wilde van Marseille naar Corsica vlie gen. Hij kwam daar nimmer aan Zoo bleef de tocht over het Kanaal nog steeds de grootste prestatie. Ook dat record is dan thans gebroken. Garros is van Tunis naar Marsala over een strook water gevlogen van bijna viermaal de breedto van het Kanaal, op de plaats, waar de overtocht steeds plaats had. En hij landde, na een uur vliegens boven de Middellandsehe Zee, omdat hij landen moest, wegens een motordefect. Gelukkig, dat hem dit niet een half uur vroeger ge beurde. Want hij zou onherroepelijk ver loren zijn geweest. Het was een veel stouter stukje nog dan zijn hoogtevlucht, om het veel grooter ge vaar DWARS OVER DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Wij' maakten gisteren melding van het voornemen van Garros om over de Middel landsehe Zee te vliegen. Dat waagstuk heeft hij volbracht. Garros, de hoogte-record-man. heeft liet aangedurfd lezen wij in het „Hbld." te vlie gen van Afrika naar Europa, van Tunis, waar hij voor zijn hoogtevluchten vertoefde, naai- Marsala, de uiterste Westpunt van Si- Sicilië. Een Reutertelegram, gedateerd 18 December, meldt n.l. het volgende: De aviateur Garros vertrok van Tunis en arriveerde omstx-eeks 12 uur 's middags te Marsala, na een overtocht van een uur. Bij Max-sala moest hij landen tengevolge van een defect aan den motor. Hij steeg echter weer op en passeerde tegen twee uur Trapani, in de richting Noord-Noord-Oost. Een later Reuter-telegram meldt dat Gar ros bij Trapani landde. Ziedaar een feit van groote beteekenis in de luchtvaart, voegt het blad er aan toe, meer speciaal in de vliegbeweging. Eer tijds, het is nog niet zoo heel lang geleden, toen er eenige vliegmannen waren, die trach ten het Kanaal over te vliegen, beschouw de men zulks algemeen als iets onmogelijks. Nu wijlen Hubert Latham deed poging op poging, maar voortdurend mislukte het. Tot hij het voor een poos althans opgaf. En men geloofde niet meer aan de mogelijk heid. Toen kwam Bleriot. En hem gelukte, hetgeen Latham steeds tevergeefs beproefd had. Eén kreet van ver bazing ging door de gansche wereld. En men bewierookte den kranigen avia teur, die zoo grooten moed had getoond. Na Bleriot kwamen er allengs meer. Ten slotte werd er zelfs geen melding meer van gemaakt als een aviateur even „naar den overkant" vloog. Toch bleef het gevaarlijk. Wat wonder 1 En een enkele schoot er het leven bij in. Maar men wilde meer. Eergierigen onder de luchtmannen zochten naar een breeder watergebied om over te vliegen. Eén, Gra- hame White, peinsde dag in dag uit over een vlucht over den Atlantischen pceaan. Peinst nog Bloembollen. Men schrijft ons uit Heemskerk: Door het aanhoudende zachte en vochtig® winterweer hebben enkele vroege tulpensoor ten zooals E. v. T., Prosephine, zich reeds zoover in den kouden grond ontwikkeld, dat- sommige soorten al voor den dag komen. Door de ontzettende hoeveelheid hemelwa ter die dagelijks op onzen aardbodem valt, zullen vele bloembollen, vooral tulpen, die geplant zijn op akkers met een ondoelmatige waterloozing, het hard te verantwoorden hebben. Wel zijn stoomgemalen en watermo lens druk in de weer om het overtollige wa ter weg te voeren, maar dat kan toch niet verhinderen dat sommige bloembolleuvelden in deze omgeving rondom in het water staan- Het zijn vooral de tulpenbollen die het bij 't overtollige water al spoedig te kwaad krij gen, doordat deze bollen heel weinig wortels schieten. Met de hyacinten en narcissen is bet in dit opzicht beter gesteld. Zijn de eersU genoemde soorten bij het vele water en bij een slechte waterafvoer door hare weinige vezels aan verrotting prijsgegeven, de laatst genoemde soorten zijn, doordat ze een veel grootere prui van wortels nraken, beter te gen 't water bestand. De schaduwzij van lan derijen die in den winter doorloopend blank staan is, daar deze gronden in den zomer bij eenige droogte, het eerst aan de beurt liggen om te verdroegen. Haar bodem schijnt in den winter bij bet steeds doorzakkende water zoodanig te verharden, dat ze in den zomer ook niet, het minste vocht naar boven uit stralen kan. Allerwege wordt dan ook alles in het werk gesteld ter verkrijging van een lossen aai-dbodem. Men verkrijgt dien eer stens door goede waterkeering te maken en ten tweede door in den winter deze gronden flink om te werken of diep te spitten. HEEMSTEDE. De Vakactie vooruit! Heden z<« alhier weder eene vergadering worden be legd om tot oprichting eener „Bouwvakvei" eeniging" te geraken. De heeren A. L. Vol* laerts voorzitter der R. K. Schildersgezel* leribond en A. H. Smulders voorzitter def Nederl. R. K. Timmerliedenbond zullen ais sprekers optreden. "Wij vernemen dat er voof deze vergadering zeer veel animo bestaat» verschillende bouwvakwei'klieden spannen al hun krachten in om deze vergadering doof allo betrokken werklieden bezocht te krij" &en- h De vergadering heeft plaats in het Roomsen Katholiek Vereenigingsgebouw, des avonds om acht uur. HAARLEMMERMEER. 'Alweer het rijwiell Bij den rij' wielhandelaar K. vervoegde zich Woensdag een vreemd jongmensch, die hem een nog in goeden staat verkeerend rijwiel te koop aanbood. K. die het zaakje niet vertrouw^ deed alsof hij het rijwiel wilde koopen, doos hield hem wat aan de praat. Ondertusfichen stuurde hij iemand naar de politie. Dit duufj de evenwel nog al eenigen tijd, zoodat be jongmensch waarschijnlijk lont rook,.althab hij vertrok weer met zijn rijwiel, zeggend het toch maar liever te houden. Toen de Po litie kwam was de vogel gevlogen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2