J.H.W.GRÜNOEMAIM l NIEUWS UIT DEN OMHEI. Ut ÜtHElfiftZiNNlGE VERDWIJNING. MANTEL- EN STOFFENMAGAZIJN Din*:- en Kinderkleediny BINNENLAND. J. HUIZING. Import Imerican Shoe's* Groote Houtstraat foo. 44. Telef. no. SSü. Speciaal Blouses* Cor tyumrokken. J.SJ B&n ÉHarciié Aanbestedingen. Boekbeoordeeling Verkoopingen, Koel huizen, enz, Hechtszake üarktnieuw*. Sport en Wedstrijden, Haarlem» Brussel. I Hancscftoenen voor allo gelegenheden, -.«»Ha* tb*? B£CEfiSK£K 1912 KONINGSTRAAT, tói- naar fëiasat. FEU ILL F-TON NIEUWE HAARLE/ASCHE COURANT Zijn vele verdiensten werden erkend door zijn benoeming tot Bidder, later tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. PEST OP JAVA. Een regeeringstelegram meldt dat op Java de volgende pestgevallen zijn voorgekomen van 4 tot en met 17 dezer. Afdeeling Ma- lang 171 nieuwe pestgevallen, 172 dooden; Toelloengagoeng 5 nieuwe gevallen, 4 doo den; Kediri 72 nieuwe gevallen, 51 dooden; Soerabaja 8 nieuwe gevallen, 6 dooden; Pa ree 41 nieuwe gevallen, 39 dooden; Madioen 11 doodelijke gevallen. In de vorige peri ode nog Toeloengagoeng 1, Paree 2. Z. K. H. PRINS HENDRIK TE AMSTER DAM. Zaterdagmorgen arriveerde Z. K. H. Prins Hendrik met den trein van 11.52 te Amster dam. Z. K. H. werd opgewacht aan het sta tion door den burgemeester van Amsterdam, jhr. Roëll, ten wiens huize de Prins de lunch gebruikte. In den namiddag presideerde de Prins de vergadering van „Het Oranjehuis". In hotel „Doelen" werd Z. K. H. des avonds een diner aangeboden. Om 9.45 verliet de Prins wederom de hoofdstad. UIT DE STAATS-COURANT. Bij K. B. zijn benoemd met ing. van 15 Jan., tot burgem. der gem. Oirschot, J. Ch. H B. van Lith; met ing. van 1 Jan., tot id. V i*iA i 3Cllj S. J. Karsten; tot id. van Ever- dingen en Hagestein, C. J. M. Noorduyn, secr. dier gem.; met ing. van 9 Jan., tot id. van Krimpen a. d. IJ., B. Koker Jzn.; met ing. van 26 Jan., tot id. van Oud-Alblas, W. Boudet van Dam; met ingang van 25 Jan., tot id. van Hoek, A. Wolfert; met ing. van 1 Jan., tot id. van Jutphaas, W. F. Smits; met ing. van 11 Jan., tot id. van Vreeswijk, R. M. van den Berg van Sapa- roea, secr. dier gem.; met ing. van 1 Jan., tot id. van Hengelo, mr. N. A. Tonckens; met ing. van 15 Jan., tot id. van Losser, G. J. M. Eenhuis; met ing. van 8 Jan., tot id. van Wessem, M. J. A. H. Tijssen, secr. dier gem. STAATSCOMMISSIE WERKLOOSHEID. De Staatscommissie betreffende de werk loosheid is, naar het „Alg. Hbld." meldt, gereed gekonieu met het le gedeelte van hare tank: bet instellen van een onderzoek naar den aard en den omvang waarin werk loosheid over onderscheidene vakken was voorgekomen. Hiervan zal een rapport ver schijnen. Het tweede gedeelte van hare taak wordt door de commissie voortgezet. INSPECTIE VOLKSGEZONDHEID. De hoofdinspecteur van de volksgezond heid voor Zuil-Holland, Zeeland, Noord-Hol land en Utrecht heeft bepaald dat het ambts-. gebied der woninginspecteurs jhr. G. de Graeff, W. van Boven en D. E. Wentink zal zijn als volgt: voor jhr. De Graeff de provincie Zeeland en het gedeelte van N.- Holland liggende ten noorden van het IJ, Amsterdam uitgezonderd; voor den heer Van Boven de provincie Zuid-Holland; en voor den heer Wentink het gedeelte der provincie Noord-Holland ten zuiden van het IJ met de gemeente Amsterdam en de pro vincie Utrecht. H. J. WEVE. f Te 's Gravenhage is gisteren naar de „Re sidentiebode" meldt, in den ouderdom van 62 jaren overleden de heer H. J. Weve, se dert 1889 notaris te dier stede. De over ledene was een zeer verdienstelijk katho liek, die zijn rijke gaven en talenten voor velerlei nuttige instellingen beschikbaar stel de. Behalve president van den hoofdraad der St. Vincentius-vereeniging, was hij se cretaris van het kerkbestuur van de St. Jacobus-parochie en voorzitter van den Vriendenkring van het H. Sacrament. Se dert 1897 maakte hij deel uit van den Raad van Commissarissen der N. V. „de Residen tiebode". maor wa'k' 's morg'ens allend al verdronk, heb 's vasthol'n, en daor heb 'k! dit zwien nou veur kocht. Dat was 'n gelukkige avond een echt Sint Nicolaasfeest I Overleden. Mevrouw O. te den Haag, die Vrijdagavond door haar zoon met revol verschoten werd verwond, is Zaterdag aan de gevolgen daarvan overleden. Nader lezen wij nog over dit treurig moordtooneel in het Hbld: Zoowel het slachtoffer als de aange houdene waren zenuwlijders. In het pension had men nooit bemerkt, dat mevrouw O. be zoeken ontving van haar zoon, wist men zelfs niet, dat zij een zoon in Nederland had. Vrijdagavond, terwijl mevrouw op haar kamer was, hoorde men plotseling, zonder dat een twist, tenzij een zeer kortstondige was voorafgegaan, schoten knallen en me vrouw luidkeels om hulp roepen. De pension houder snelde toen naar boven, waar de zoon, de revolver in de hand, uit de kamer kwam, zeggende: „Het is niet noodig politie te ha len.. Ik zal me zelf wel aangeven". Inderdaad verliet Êij het pension, gaande in de richting van het politieposthuis aan het Beznidenhout, gevolgd door den pension houder. Toen deze op de Laan van N. O. I. een politie-agent zag loopen, wees hij dezen den dader aan, die zich gewillig liet arres- tceren en wegvoeren. Er heerschte sinds geruimen tijd een zeer gespannen verhouding tussehen moeder en zoon. Deze laatste schreef aan zijne moeder den achteruitgang der familie toe. Het mes. De werkman J. P. uit de Schoolstraat te Rotterdam kreeg Zaterdag avond ruzie met zijn schoonzuster. Deze vluchtte bij een buurman en toen bij haar in de woning van den buurman wilde volgen, zag hij zich daarin verhinderd. Met een mes bracht hij H. R., den buurman, een steek in de hartstreek toe. Aangewenden. TV' Amsterdamsche poli tie heeft, volgers de Tel., twee jongens aan- gehouden co later nog twee anderen, die ver dacht worden vcv-ien dagen geleden ƒ140 gestolen (e hebber van een wagenmaker. Verdronken. Uit de Bouhaven te Dor drecht is de zever jnrtgë J. v. E. opgevisclit, die sinds 'enigen tijd vermist werd. Afgebrand. Te Soest is de landbouwers- woning van B., nabij de Lazarusberg gele gen, afgebrand. Ee Sint 'Nicoiaas-surpriso of de be keerde dronkaard. Een paar jaar geleden zegt de „N. Gr Ct." trad te Stadska naal een nr. <!i st meisje in het huwelijk met een fabriaks.ir'e ider, die door zijn vak kennis veel geld verdiende, maar nogal eens misbruik vari sterken drank maakte. Zij hiervoor gewaarschuwd, dacht, dat dit in het huwelijk' wol veranderen zou. En 't veranderde ook, d.w. z. het verer gerde. 's Morgens, vóór naar 't werk te gaan en 's avond' vóór huiswaarts te keeren: de kroeg in. Haar hidden en smeeken baat ten niets. Steeds kwam minder loon in, waardoor, ondanks bet flinke werken der vrouw, het gezin steeds achteruit ging. Tot het Kerstfeest 1911 aanbrak. Toen was hij, tegen zijn gewoonte in, naar de kerk geweest kwam heel onge woon thuis, veel vroeger dan anders Zon dags en volkomen nuchter! En hij had z'n vrouw een hand toegestoken, die ge drukt en bewogen gesproken: 't Is oet, vrauwl Waaat? De drank 1 Geef nier de flescE de glaozen. Daor gaon ze. En meteen wierp hij ze stuk op den vloer. Gain drup meerl En 't gelukkig* vrouwtje schreide, schrei de van blijdschap. En voor 't eerst had ze 'n gelukkige Zondag, de eerste in haar hu welijk. Als 't maar niet de eenige bleef! De man heeft woord gehouden. Dat bleek op St. Nicolaasavond, toen beiden gezellig aan de koffietafel zaten en plotseling de deur openging. In de gang staat een slager met z'n knecht. Van Sunter Neiklaos, vrauwl Een vet varken van 175 pond. 'k Heb die al 't loon geven, vrauw, IJMUIDEN. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART, De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar het inzakken der vuurgangen aan boord van den stoomkorder ,/Wilhelmina Cornelia" Um 132 op 9 Dec. op de Noordzee. Schipper was G. Zwaan; de reeders wa ren J. en W. Engelhart, te IJmuiden. 's Morgens op 9 December vertrok men uit IJmuiden; men was nog niet uit het zicht hiervan, of de machinist kwam ver tellen, dat er gestopt moest worden, om stoom op te maken. Men bleef een half uur liggen en toen bleek, dat de vuurgang aan stuurboordzijde was ingezakt; deze lag op de roosters. 's Avonds bracht de „Catharina" den kor- der, die noodseinen had geheschen, binnen. Uit het verhoor van den machinist bleek dat hij voor de tweede maal als zoodanig voer, toen het ongeval geschiedde. De stoker had nog nooit voor die reis gevaren. Toen het schip vertrok, was het peilglas drievierde vol, er was dus voldoende water in den ketel. Op een gegeven oogenblik be merkte hij, dat een der kranen naar het peilglas verstopt was pn het glas geheel vol was. Er was dus iets niet in orde en het bleek dat er geen water in den ketel was. Hij trok dadelijk de vuren, doch onder de hand zakten deze in. De proefkranen werkten ook niet goed. De heer Fenenga, een der leden van den Raad, vroeg den machinist, waar het ketel water dan gebleven is. Dit water komt als ■'oom in de machine, wordt dan in den con densor gecondenseerd en komt dan weer als 'water in den ketel. Waarheen is nu in één uur stoomens 41/2 ton water verdwenen? Dat moet of uit het schip gepompt zijn, of weg gespoten. De machinist wist echter niet, waar het water gebleven was. Nadat de Raad de zitting geschorst had, werd den machinist meegedeeld, dat het on derzoek ook zou loopen over de vraag, of het ongeval te wijten was aan zijn schuld of ongeschiktheid. De president mr. Pleyte vroeg den tech- nischen adviseur van de reederij, den heer Hogendiik hoe het kwam dat hij iemand, als den machinist had aangenomen. Het antwoord luidde, dat men thans in IJmuiden zoo'n gebrek heeft aan goede werkkrachten, dat men soms maar moet nemen, dengeen, dien men ziet. 't Komt zoo veel voor, dat men een koekebakker mee neemt a'.s stoker.... De beer Hogendijk achtte voorts, als tech nicus een schip goed voor vertrek in orde, wanneer het goed is aangekomen. Later volgt uitspraak. II. BURGERLIJKE STAND. BLOEMENDAAL. Geboren: d. van E. C. M. Roozenvan Schie. z. van A. SchramaSmit. d. van H. Kolvan Op- zeeland. d. van J. P. van der Ham Köhler. Overleden: J. Warmenhoven, 69 j. A. van Dort, 49 j. J. van Hoeven, 70 j. J. de Boer, 52 j. NOORDWIJK. Geboren: 15 Dec. d. van A. Roskam en A. Smit. 19 Dec. v. van J. J. Korboe en J. Klinkenberg. Ondertrouwd: W. Plug, en A. Haasnoot. E. van der Linden en C. H. Weterings. J. van der Linden en P. O. Weterings. Overleden: 13 Dec. J. Warmenhoven. 16 Dec. levenl. aangeg. kind van het mann. geslacht van C. Meeuwenoord en S. van Rhijn. 14 Dec. C. M. Steenvoorden, 1 jaar. LISSE. Ondertrouwd: L. J. Boogert en C. Romeijn. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: d. v. W. Scheepmaker en E. Wesselink. Overleden: z. van J. Duivenvoorden, 1 jaar. waardige reclame: twee liederen van den Hilversumschen componist Kees Andriessen op woorden van René de Clercq. Deze liede ren worden zoolang de voorraad strekt, op aanvraag ter beschikking van de afnemers der firma gesteld. Wij meenen hier niet beter te kunnen doen, dan onze volkomen instemming te betuigen met de uitgevoer de gedachte der firma n.m. „om, verbonden aan een kleine reclame, in grooten kring be kendheid te geven aan een paar, naar ons oordeel goede composities, aldus aan onze reclame een artistiek karakter gevend, dat wij daaraan steeds zoo gaarne verbinden." A A v TF R EH "N". Dinsdag 24 December. HAARLET!. Ten Raadhuize, kwart voor 12 uur?» door B. en W., de afneming van de door het gemeentegasbedrijf alhier, geduren de het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 December 1913 te produceeren hoeveelheid cokesgasteer, zijnde ongeveer 150.000 K.G. Twee liederen van Kees An driessen, aangeboden door Fer- werda en Tieman. De wijnhandelaren Ferwerda en Tieman te Amsterdam zonden ons een zeer merk- TE VERKOOPEN Dinsdag 24 December. HAARLEM. Kantoor der Registratie en Domeinen. 11 uur. Door don ontvanger. Ver- kooping van voorwerpen van kleeding en uitrusting. HILLEGOM. In het Lokhorsterduin. Half tien. Not. Tuymeiaar. Houtverkooping. VERKOC HAARLEM. Uitslag der veiling van onroe rende goederen in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw" op Zaterdag 21 December j.l. Notaris P. F. De Bordes. No. 1. Een Heerenhuis en erf met tuin aan het Nassauplein, op den hoek van en met uitgang aan de Nieuwe Gracht. Get. No. 7. Opgehouden f 16005. Notaris U. J. K. V e r s f e 11. No. 2. Een Huis met erf, tuin en afzon derlijke bovenwoning aan rle Brouwerskade. Get. No. 29 zwart en rood. Rijneveld qq f 6450. Notaris A. J. C. Daamen. No. 3. Een Huis met daarachter gelegen tuin aan de Leliestraat. Get. No. 25. No. 4. Een Huis met daarachter gelegen tuin naast het voorgaande. Get. No. 27. No. 5. Een Huis met daarachter gelegen tuin naast het voorgaande. Get. No. 29. No. 6. Een Huis met daarachter gelegen tuin en een strookje grond aan de straat, ten zuiden van het huis, naast het voorgaan de. Get. No. 31. De perc. Nos. 3 tot en met 6 gccomb. J. A. Remmé f 4410. Notaris C. A. Joekes. No. 7. Een Heerenhuis met erf, tuin en pooi't aan den Wagenweg. Get. No. 26. J. A. M. Blamert qq f 18725. j No. 8. Een Gebouw, ingericht voor Brood fabriek, met erf, open grond, Fabrieksschoor steen en Bovenwoning met afzonderlijke op gang, aan de Ged. Oude Gracht. Get. No. 66. No. 9. Een Werkplaats met erf aaft de Gasthuisstraat. Get. No. 13. De perceelen Nos. 8 en 9 gecombineerd.- J. Miezêrus qq f 15355. Notaris M. N. Beets. No. 10. Een Winkelhuis en erve aan de Gierstraat. Get. No. 67. S. Mok f 4000. Notaris B. E. C. Seignette. No. 11. Een Woonhuis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en erf aan de Saen- redamstraat, op den hoek van- en met in gang in de Maerten v. Heemskerkstraat. Get. No. 84 zwart en rcod. J. A. v. Garderen f 3225. No. 12. Een Woonhui met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en erf aan de Saen- redamstraat, naast het vorige. Get. No. 80 zwart en rood. J. Soellaart f 3175. No. 13. Een Woonhuis met afzonderlijke Bovenwoning en erf aan het Leidsche Plein. Get. No. 41 zwart en rood. J. C. Baggerman f 3925. No. 14. Een Woonhuis mot afzonderlijke Bovenwoning en erf aan het Leidsche Plein. Get. No. 39 zwart en rood. O. J. Mühring f 3825. Notaris P. F. De Bordes. No. 15. Een Heerenhuis met erve en tuft» aan de Hazepaterslaan. Get. No. 18. Opgehouden f 9955. No. 16. Een Ambtenaarswoning met erve en tuin aan de Badhuisstraat met een uitgang aan de Rustenburgerlaan. Get. No. 10. Uit de hand verkocht. No. 17. Een dito woning met erve en tuin aan de Badhuisstraat met een uitgang aan do Rustenburgerlaan. Get. No. 12. De perc. Nos. 16 en 17 gecombineerd. Opgehouden f 5030. Notaris J. Ratelband. No. 18. Een Huis en erf aan de Wolstraat. Get No. 10 en de Lange Lakenstraat, get. No. 2 zwart en rood. Opgehouden f 2205. No. 19. Drie Huizen onder één dak en erven aan de Lange Lakenstraat. Get. Nos. 1 en 3 en aan de Wolstraat, get. No. 12. Opgehouden f 1505. No. 20. Een Huis en erf aan de Wolstraat. Get. No. 14. Opgehouden f 515. De perceelen Nos. 19 en 20 gecombineerd. Opgehouden f 2040. Notaris B. E. C. Seignette. No. 21. Een Woon- en Winkelhuis met- erf aan de oostzijde van de Warmoesstrant Get. No. 19. J. A. M. Blansert qq f 5000. Notaris J. A. W i I e n s. No. 22. Een Winkelhuis met afzonderlijke opgaande Bovenwoning en erf aan de Ruys- daelstraat. Get. No. 4 zwart en rood. Uit de hand verkocht. VAN ELDERS ONBEVOEGD UITOEFENEN DER Door den kantonrechter te Behagen is H. J. Filers te Oegstgecst veroordeeld wegens overtreding van art. 436 van het Wetboek van Strafrecht, driemaal gepleegd, tot 3 geldboeten ieder van f 300, subsidiair 3 maal 60 dagen hechtenis en vernietiging van do in beslag genomen medicijnen. FAILLISSEMENTEN. GENEESKUNDE. Failliet verklaard: 19 Dec. E. Koopmans, bloemist te Sneek, M. Cohen Nzn., koopman to Arnhem, Broerenstraat 23. 20 Dec., M. Keukens, voerman te Boxtel. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst, het faillissement van A. Berghuys te Kampen; G. J. A. Schouten, zonder beroep, te Rotterdam; H. A. Dorré, vroeger te Apeldoorn; Th. H. Kemperman, hakker te Arnhem, en Ubr. Salomon Smith, winkelier te 's Gravenhage. Opgeheven: het faillissement van H. A. Hey mans, koopman en schilder te Nijmegen, wegens gebrek aan actief. SCHIEDAM, 21 Dec. Moutwijn f 14.50, Je never f 18.50. Commissie f 14.50. Stemming prijsh. Spoeling f 2. Graan3piritus f 24.50 24.75. Melasse f 2222.25. Ruwe Spiritus f 11.50. VLIEGONGELUK. In het aerodrome van Villacoublay is een biplan, bestuurd door den vlieger Collardeau die als passagier een zoon van minister Del- eassé meevoerde, in botsing gekomen met een monoplan, bestuurd door den leerling- aviatenr Siamois. Collardeau bekwam veel kneuzingen; de zoon van minister Delcassé brak een been en een arm. Siamois werd vrij ernstig gewond. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Te Brussel wordt in het Sporting Palace een zesdaagsche wielerwedstrijd gehouden, waaraan ook de bekende Nederlander Stol meedeed, en een paar vormde met den Bel gischen kampioen van Houwaert. Dit paar was de favoriet van het publiek, dat op hen de hoop had gevestigd om het te winnen tegenover de Amerikaansche kampioenen. Zaterdagavond is Stol echter gevallen en met een gescheurde pees in het ziekenhuis opgenomen. Van Houwaert vormde een an der team met van den Berghe, ook een Belg. Uit het Engelscb, door Z. v. K. 81 1 Is het niet genoeg dat ik dag en nacht door baar gezicht wordt vervolgd, dat ik gemar teld wordt door den blik uit die blauwe oogen? Moet gij ook nog trachten, mjj in het verderf te storten. Ik zeg u dat het een zelf moord was, een zelfmoord! Ik heb die bon bons niet vergiftigd, dat heeft zij zelf ge daan, uit eigen beweging. Cecil Monkton wierp den ellendeling een blik vol diepe verachting toe en ging voort: Dus gij bekent dat gij de man zljt, over wien zooveel geschreven is, de man met het witte baar en den langen, witten baard, die met bet meisje gereisd heeft? En wanneer ik dat nu bekende? Wau neer gij van hier regelrecht naar de politie gingt om mij aan te klugen, wie denkt gij dan, dat daaronder bet meest zon lijden? Ik niet- Gii zult toch niet denken dat ik dwaas genoeg hen om niet een laatste redmiddel in gereedheid te houden? Ik zal u eens zeggen wat er in dat geval zou gebeuren. Ik zou dan volkomen vrij van straf blijven om de een voudige reden dat men een doode niet kan straffen en de last van mijn misdaad zon voor nu en voor altijd op mijn vrouw en mijn kind drukken; op haar, op haar alleen zou iuijn straf nederdalen. Cecil Monkton zag in dat hij gelijk had. Chotterly ging voort: Mijn vrouw bemint mij niet, maar zij gaat geheel op in haar kind. Ik vraag u thans of gij zoudt kunnen verwachten, liefdevol door uw zuster verondersteld dat gij wer kelijk Cecil Monkton zijt ontvangen te worden wauneer tri.» Phi lis van eene verwen de, benijde erfgename tot bet arme, onteerde kind van een moordenaar gemaakt had. Ct cil huiverde. Wat zag Chatterjy den toestand helder in, wat bad hij slnw zijn berekening gemaakt Ik herbaal n, zi'kle hij «lat ik u van de justitie w.l redden, ik wil miju zuster de schande hespareu, dat uw misdaad ontdekt wordt. Ea tegelijk wilt ge mij straatarm maken. Cecil Monkton dacht even na en antwoord de toen: Nee:., ik hen rijk. Geef de dochter van uw bi\: Jer baar naam en haa vermogen, die haar toekomen, geef dat oneerlijk ver kregen goed terug ik zal al het mogelijke doen om uw schandelijk geheim te verber gen, ik zal u niet alleen beschermen tegen de menschelijke gerechtigheid, maar ik zal u bovendien nog de helft afstaan van mijn vermogen dat in soliede fondsen belegd, een jaarlijkscbe rente van zesduizend pond af werpt. Dat is een edelmoedig aanbod zeide lord Chatterly na een oogenblik bedenkens. j Cecil Monkton meende reeds dat lord Chat terly geneigd was toe te geven en hij drong er nog sterker op aan, om hem over te halen. Luister verder naar mij, hernam hij, ik zal zelfs nog meer voor u doen. Ik wil niet alleen uw geheim bewaren, maar ik wil ook van Chatterly vertrekken, zonder aan de we reld te hebben medegedeeld, dat ik de broe der van Gertrude ben. Ik wil u een plechtige belofte doen, mij nooit meer op uw weg te zullen plaatsen om u te herinneren aan den eenigen man, die uw vreeselijk verleden kent. Maar weet ge dan niet, dat ge van mij eiseht het werk van achttien jaren met één slag te vernietigen? Zoolang heb ik voor Chatterly gewerkt zoolang heb ik er misda den voor gepleegd. Ik zeg u ronduit, dat, wan neer mij: zoon nog geleefd had, ik nooit zou hebbeii toegegeven. Philis kan den roemvollen naam van Chatterly niet doen voortbestaan, hernam Cecil Monkton. Zij zal met een bescheiden vermogen veel gelukkiger zijn, dan nu, als een rijke erfgename, Chatterly, in naam van nw vrouw en uw kind, doe al het mogelijke om het gepleegde onrecht weder goed te ma ken. Gij kunt het arme meisje niet tot het leven terugroepen, noch haar jeugd en haar schoonheid wedergeven, maar gij kunt be rouw toonen en alles teruggeven wat gij op zulk een onrechtmatige wijze verkregen hebt. Geef mij tijd tot nadenken, verzocht Chatterly. Waarom? Hetgeen gij van mij verlangt is de ver woesting van al mijn hoop. Geef mij een kor ten bedenktijd. Ik zal u tot vanavond uitstel geven, zei Cecil Monkton. Waar logeert gij? Cecil gaf het adres op van zijn hotel in de rue Richelieu en voegde er bij: Ik heb mij ook naar Mr. March genoemd. Wanneer gij en ik het eens worden, Chatter ly, dan zal ik den naam Cecil Monkton nooit meer aannemen, dan blijf ik mr. March. Ik kom vanavond om zes uur bij u, zeide de Graaf kalm. Ik kan u thans nog niet zeg gen welk besluit ik nemen zal, maar ik be loof u, dat ge om zes uur mijn antwoord heb ben zult. In elk geval keer ik vannacht met den posttrein naar Engeland terug, maar voordat ik vertrek zult ge mijn besluit ver nemen. Cecil Monkton keerde terstond naar zijn hotel terug Hij begaf zich naar zijn kamer en zette zich in den fauteuil aan den haard, waarin een kolenvuur brandde dat eene behaaglijke warmte verspreidde. Hij was een krachtig man, maar toch had de ontroering van bet onderhoud met zijn zwager, gevoegd bij de vermoeienis van de reis, hem machtig aangegrepen. Ik heb moeten beloven alle hoop op een nauwe verstandhouding met Gertrude vaar- 1 wel te zeggen, zeide hij treurig voor zich. Thans zal ik dus mijn leven weer van voren af aan moeten beginnen, want natuurlijk kan ik in dit geval ook mijn vriendschap met Kenueth Ford niet onderhonden. Ik zal thans verplicht zijn voor altijd te zwijgen en ik zal zijn vragenden blik niet op mij kunnen zien rusten. Welnu, dan is het ook misschien maar beter, dat ik niet langer te Chatterly blijf, dan zal ik Gertrude, Philis en Kenneth Ford niet weer ontmoeten. Ik wil ook haar niet weerzien, want ik zon mij moeten schamen, haar in de sehoone oogen te zien en tot mij zelf te moeten zeggen, dat ik, in plaats van haar te helpen, haar verraden heh. Wan neer Chatterly mijn voorstel aanneemt, dan znlt gij een rijke, aanzienlijke dame zijn, Beatrix, en vele menschen zullen dingen naar de gunst nwe gade te mogen zijn. Gij zult waarschijnlijk een gravin of een herto gin worden en nooit vermoeden dat een arme, teruggekeerde zwerver, u eenmaal meer dan zijn eigen leven beminde. Zoo was het!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 5