RONA Cacao. X faüll tNLAMU. BINNENLAND. Van Houten'* Verkoopingen Boei- hüizen enz., MMS VIT OEN ISÜÏREK. STADSNIEUWS. De complimenten van moede* en hier is een bus Moeder zegt dat Rona Cacao ook zoo goed is voor grootmoeder en o, het smaakt zoo lekker, alle dagen krijgen wij een naar koppen. Ltsger en Vioot. AANGEHOUDEN. OVERZICHT. ALTUD EEN WELKOM1 GESCHENK. I een andere opmerking: de verschillende ge moedsaandoeningen worden door de hoofd personen te plotseling, te onvoorbereid, ge toond. B.v.: bij een verhaal dat indruk moet maken, komt het voor, dat degene die het verhaal aanhoort, volkomen onbewogen erbij blijft staan, om dan, als hij in den dialoog zijn ontzetting heeft nit te drukken door het woord, die plotseling ook in 't g e b a a r te toonen. De natuurlijkheid had evenwel ge- eischt, dat die ontzetting reeds te voren was getoond, en dat het gebaar het woord hadde voorbereid. Hier is een scherp voorbeeld, wat met wijziging en omstandigheden gedurende de geheele actie moet worden bedacht. Dit zijn zoo ongeveer onze voornaamste crtitische opmerkingen, die de een meer, de ander minder zich hebben aan te trekken Vooral de jonge acteur, die Alberti speelde, dient nog héél veel te leeren: in toon, voor dracht en gebaar was bij bem de onnatuur overheerschend! Hij late zich niet begooche len door de instemming en het applaus, dat meer de door den schrijver gewilde naieve zegging onderlijnde dan zijn 6pel! Intusschen: dat wij dit alles zoo onomwon den en uitvoerig zeggen bewijst al vanzelf, dat wij aan het spelen der rederijkers van „Alherdingk Thijm" meer dan bijzondere waarde hechten. Tot onzen spijt kondeu wij het blijspel niet bijwonen: wij vernamen ech ter dat het groot succes had. Wij hopen „A. T." een volgende maal eens in een blijspel te kunnen beoordeelen. Van het drama moet nog gezegd: de décors waren voor een lief hebberijgezelschap eenvoudig onverbeterlijk, en de belichting was eveneens voortreffelijk. Daarenboven was er een orde en een punc tualiteit, pen vlugheid in de volgorde der too- neeleu enz., die duidelijk aangaven dat er zooals ook behoort een leidende kracht is in deze vereeuiging, die gehoorzaamd wordt, en dus dubbel gewaardeerd moet worden! Wij hopen, „Alberdingk Thijm" op zoo ern stige en welbewuste wijze nog eens meer op riet tooneel te zien. Moge men dan rekening gehouden hebben met enkele opmerkingen die wij hier uit zuivere belangstelling in dit ernstig streven hebben gemeend te moeten maken. Ten slotte: de zaal was zeer goed gevuld en hel publiek volgde met blijkbaar mêeleven bet spel. S. Aan een ons welwillend door een der toe schouwers toegezonden verslag ontleenen wij nog bet volgende: „Met groote voldoening mag de Kamer te rugzien op haar uitvoering van gisteravond. Het was een waagstuk om voor den zesden keer te komen met „Gods Wegen". Want meer dan 3000 katholieken haddeu de opvoe ring reeds bijgewoond. En overal, letterlijk overal was gisteravond wat te doen. Behalve tie vermakelijkheden in de openbare gebou wen, was er bioscoop in het Patronaat en in de Gezelleuvereeniging. Bovendien niet te vergeten bet kerkelijk feest in bet Amster- damsebe kwartier. „En toch, Alberdingk Thijm was bijna uit verkocht. De eerste rang geheel; van de twee de rang waren alleen de heel achterste rijen onbezet. Op den avond vóór Kerstmis waren ongeveer 140 plaatsen eerste rang besproken. Deze Kamer lieeft zich in korten tijd wel populair weten te maken Bij het nlïerkoddigste blijspel is gegierd 1 eken krijgt een fraaie van het lachen. Van begin tot einde. Wat broer> en rent lan£s de hJn> Seeft eeü Soe" den voorzet, die dankbaar door Seignette wordt geaccepteerd, daar hij zijn hoofd er hij plotseling door een zwaren bierwagen 'die in deze nauwe straat wilde omkeeren en om den een of anderen reden achteruit liep te gen het kozijn gedrukt. Hij zou ernstig ge wond zijn, indien niet juist bijtijds de wa gen tot staan werd gebracht, zoodat dit on geval wonder boven wonder goed afliep, H, F. C. op haar buitenlandschen toer. I. BORUSSIA' (M. Gladbach)'—H.F.C, 2—5. Onder zeer slecht voetbalweer, neemt deze wedstrijd omstreeks half 3 een aanvang op een glad, doch tamelijk hard veld. De op stelling der H. F. C. is voor deze keer weer geheel anders, daar slechts een viertal spe ler i het eerste elftal mee konden. Steup, v an Laar, O li, De Klerck, Remmelts, Bremer, Seienette, W. Boissevain, Gravelaar, M. en J. Francken. De Duitschers verschijnen met 1 invaller. Onder aanwezigheid van tamelijk veel pu bliek, trapt Borussia af, doch dadelijk toont zich de H. F. O. verreweg superieur, vooral in het samenspel. Telkens komt de voor hoede, goed gesteund door de half-backlinie voor het Duitsche doel, waar de Duitsche achterspelers, door de gladheid van de bal nog al eens mistrappen. Na goed samenspel vap Mannus met zijn beide neven-menschen, scoort hij plotseling met een zeer onver wacht en mooi schot (10). De Duitschers hierdoor niet ontmoedigd, vallen nu onstuimig aan, doch Remmelts, die een zeer goed centerhalf-spel te zien jgaf, ondersteund door Oli en v. Laar, weerde alle aanvallen af. Dan is het weer de beurt der H. F. C.'ers, die een aanval op het vij andelijk doel wagen, die echter in een hoek schop uitloopt. Deze wordt goed door J. Fran cken genomen, doch door de tegenpartij ver werkt. Voortdurend zwermen de blauwwit- ten om het vijandelijk doel, totdat Grave laar een voorzet van links benut, en keihard onder tegen de lat schiet, waarna de bal in het net belandt (20). Dan volgt een pe riode van eenig Duitsch overwicht, waar in vooral de linkerwing goed speelde, zoo dat de Klerck en v. Laar hun handen vol hadden. Uit een misverstand van Steup, ont staat dan vrij onverwacht het le Duitsche doelpunt, die speelt op Steup, terug, doch deze laat den bal uit zijn handen glippen en de centerforward loopt den bal in het net. Nu is het weer de beurt der H. F. C. Keurig samenspelend komt het H. F. C.- eens haar keurig short-passing-spel en het ling een bevlieging krijgt en van een vierde van het veld een venijnige draaier inzendt, die in den rechterbovenhoek belandt (31). Nog een paar uitvallen der Duitschers en het is half-time. Wegens de opkomende duis ternis, jbesloot v. Laar, die voor deze ge legenheid captain was, maar direct door te spelen. Als gedraaid is, trapt Gravelaar weer voor H. F. C. af. De H. F. C.-voorhoede met Mannus aan het hoofd, vertoont weer eens haar keurig short-passing-spel en het kan dan ook niet lang duren, of H.F.C.'s vierde punt moest komen. De jongste Fran- een fraaien overzet van zijn Bij Skoetari wordt nog immer heftig ge vochten: de Serviërs staan er nu naast de Montenegriinen en aan de belegerde Tur ken; die de wapens niet willen neerleggen ondanks den wapenstilstand, is te kennen gegeven dat zij zullen beschouwd worden als rebellen, wanneer er nog een aanval zal plaats vinden. Een bericht over Oostenrijk's öörlogstoebe- reidselen zegt, dat na Kerstmis de naar huis zending van de troepen zal beginnen: Oos tenrijk heeft nu bereikt wat het wilde en Rusland is gestemd en heeft een gevoelige nederlaag geleden. Storm in het Kanaal. Gedurende de Kerstdagen heeft in het Kanaal een heftige, felle storm gewoed. Er zijn tal van schipbreuken aan de kust voor gekomen, met name in Devon en Cornwall, waar het ook' geonweerd heeft. Twee passa giersbooten en vele andere schepen zijn ge strand. Het telefonisch en telegrafisch ver keer is gestoord, zoo seint Reuter uit Lon den. Ook' van de Kanaalkust komen zulke berichten' Komedie! Een Reutertelegram meldt: De President van Portugal had het verlangen te ken nen gegeven gratie te verleenen aan de bisschoppen en ook de politieke gevange nen amnestie te verleenen. Maar de voor zitter van den ministerraad heeft hem ge antwoord, dat de ministerraad het oogen- blik niet gunstig achtte cm aan het ver langen van den President te voldoen. De a.s. presidentswisseling in Frankrijk. De Fransche Minister-president Poincaré heeft aan een aantal deputé's die hem candidaat wilden stellen voor het presi dentschap, te kennen gegeven, dat hij die candidatuur zal aanvaarden. maakte die Joost op de monumentale tuin bank een allergrappigst effect. En wat heeft de lieer van Ellen een meesterstukje gele verd van een deftigen oude heer. Het publiek was opgetogen. Jammer is het dat bet tooneel electriseh licht mist. Met wat meer lichteffecten zou alles honderdmaal beter tot zijn recht komen. Vooruit! Alberdingk Thijm, vooruit! MLIJiLriA11'TIN UiTvü^iiiNG 1913. Men schrijft ons: De jaarlijksche uitvoering om te helpen aan de vorming van een stamkapitaal voor het Haarlemsche Lighalfpnds hetgeen in 't voorbijgaan gezegd een vrome wenech blijft, ook al omdat de uitgaven zoo enorm zijn gestegen, is vastgesteld op Zaterdag 18 Ja nuari 1913 in den Schouwburg. De honderden leerlingen, den ijver waarmede zij, naar ons verzekerd werd, bezig zijn oin als gewoonlijk met iets kranigs en eenigs voor den dag te komen, geven wederom het vooruitzicht op een in alle opzichten schitterend succes van dien beteekenisvollen openbaren oefenings avond. De jeugd van nu, de jongelui zelf zullen voornamelijk de vruchten plukken van hun volhardend streven en loffelijke hulp in den vreedzamen, maar grootschen en ernstigen strijd, die ook hier krachtig wordt voortgezet om, nu wij niet langer tegenover een onbe kenden vijand staan, paal en perk te stellen aan de meest menschenmoordende ziekte. En de ouders, kunnen zij beter doen dan hunne kinderen aanmoedigen nuttig werkzaam te zijn voor zich zelf, zoo 1 i c h a m e 1 ij k, als in geestelijk opzicht? Crescendo 1 is daarom steeds onze leus, waarvan niemand meer zal profiteeren dan onze kinderen zelf, de jeugd van nu, het ge slacht der toekomst. Help ons de tuiierculose bestrijdenl Help allen in den strijd, die wordt gevoerd om ons allen van onzen ergs teil vijand te bevrijden. HOOGER BEROEP. D. R. te Spaarnwoude is in hooger beroep gekomen tegen het vonnis der Arr. Recht bank alhier, waarbij hij tot twee maanden gev. straf is veroordeeld ter zake van wedcr- spannigheid. DIEFSTAL. Uit een timmerloods van den heer M. aan do Reitzstraat is ontvreemd een horloge met ketting, benevens nog eenige kleinigheden. BEKEURD. Wegens het verkoopen van sterken drank in het klein en net aanwezig hebben daar van. in een verlofsloealiteit is door de Scho- tensche politie bekeurd de verlofhouder v. B., in het Sehoterkwartier. Aan de St. Jobshaven te Rotterdam is aan gehouden de stoker A. H. T., wiens gevangen- neming de officier van justitie te Haarlem - had verzocht. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. .GOED AFGELOOPEN. Toen Dinsdagavond de kleermakerspatroon J. ter L. do étalage van den heer Opzeeland in .de Zijlstraat stond te bewonderen, werd onder plaatst en den bal langs den Duit schen keeper zendt (41). De Duitschers spelen vurig door en vooral de linkerwing is zeer gevaarlijk. Bij een van haar uitval len wordt v. Laar gepasseerd, die echter spoedig naar de goal terugrent, zijn vaart niet kan inhouden en Steup onderstboven loopt, zoodat de Duitsche centervoor den bal kalm langs Steup inzet (4—2). Nog vindt de H. F. C. het niet genoeg. Seignette krijgt een mooie center van Remmelts (die zeer goed speelde) en passeert eenige Duitschers. Daarna volgt een fraaie voorzet, Mannus loopt toe en schiet al vallende den bal in den linkerbenedenhoek (52). Voorwaar de mooiste goal van den geheelen wedstrijd. De Duitschers zitten onderwijl ook niet stil en foreeeren een corner, v. Laar krijgt den bal in het beruchte gebied per ongeluk te gen zijn hand en de scheidsrechter kent den strafschop toe. Mannus plaatst zich in het doel. De centervoor mikt en schiet te gen de zijpaal. Steup, plotseling denkend, dat hij nog keeper is, rent naar den terug- springenden bal, raapte hem op en wil weg werken. Doch de scheidsrechter kent na tuurlijk een nieuwen strafschop toe. Deze wordt beter genomen dan de eerste, doch Mannus stopt den bal keurig, en het gevaar is geweken. Nog wat heen en weer getrap en het eindsignaal weerklinkt en heeft H. F. C. volkomen verdiend met 52 gewon nen. Van de Duitschers dienen vooral ge noemd te worden de linkerwing en de kee per, terwijl bij H. F. C. vooral dienen ge noemd te worden Mannus Francken, de Klerck en Remmelts, terwijl ook Seignette en Bremer goede momenten hadden. Van Laar speelde een stevig backspel. Het verslag van den wedstrijd, te Duis burg gespeeld, waar de H. F. C.'ers met 4—1 verloren, volgt morgen. F. De beide Kerstdagen hebben een stroom te legrammen en nieuwsberichten gebracht, zoo wel van den Balkan als uit andere streken der wereld, en het is een toer dat alles in een paar regel3 samen tc moeten persen. Gelukkig, dat geen gróóte gebeurtenissen de vredesrust van het Kerstfeest hebben ge stoord. Het zijn beschouwingen, overwegin gen, maar geen feitelijke berichten, vooral niet die over den oorlog en den vrede. De Konstantinopel wordt druk beraad slaagd: de grootvizier beeft daar of te Tsja- taldsjo voortdurend bijeenkomsten met den Bul gaarschen opperbevelhebber Saw off, en een telegram meldt dat er overeenstemming is over de vredesvoorwaardendat zullen we evenwel maar onder benefice van inventaris aanvaarden! Do algemeene indruk is, dat Adrianopel de hoofd-moeielijkheid vormt, en dat de mo gendheden tusschenbeide zullen komen, als de vredesonderhandelingen op Adrianopel stokken, om .de overeenstemming te brengen. 1 worden van eigen onvoorzichtigheid. PRINSES JULIANA BIJ DEN KERST BOOM. Dinsdagmiddag 4 uur kreeg Prinses Juliana een 9-tal kinderen van- denzelfden of bijna gelijken leeftijd als zij op bezoek bij den Kerstboom, die voor het Prinsesje ten paleize is geplaatst. De kleine Prinses zelf deelde Kerstgeschenken aan haar speelgenootjes uit. Het kinderfeest werd gegeven in tegen woordigheid van H. M. Koningin en Z. K. H. den Prins en eenige daarbij genoodigde leden van de Koninklijke hofhouding, vol gens de „Tel." H. M. de Koningin-Moeder kon, zooals ge meld, daarbij niet aanwezig zijn. KONINKLIJKE KERSTGAVE. Door tusschenkomst van den Hoogeerw. heer P. A. F. Thier, deken van Rotterdam, ontving de Rotterdamsehe Vereeniging voor Katholiek Onderwijs eeu gift van tienduizend gulden. Inbraak. Te Zaandam is in den avond van den eersten Kerstdag, terwijl de bewo ners afwezig waren, ingebroken in de wo ning van den heer J. Molenaar, kruidenier aan de Bootenmakersstraat aldaar. Toen de familie des avonds te 11 uur thuiskwam, vond zij het raam, waardoor de ongenoode gasten binnen gekomenwaren, nog open. Nadat in de huiskamer aan geld en gouden en zilveren voorwerpen, wat voor de hand lag, buit ge maakt was, werd een bezoek gebracht aan den winkel en het kasregister nagekeken. Hierin bevond zieb slechts eenig klein geld. Te zamen is voor een waarde van ongeveer honderd gulden ontvreemd, waarvan onge veer tien gulden aan geld. Van de daders is volgens bet Hbld., nog geen spoor gevonden. Doodslag. Op eersten Kerstavond is te Baarn de 85 jarige slager Joseph Cosynse in eeu vechtpartij met een drietal jongens uit Soest zoodanig met een mes gestoken, dat hij door verbloeding kort daarop is overleden. De verslagene laat eeu weduwe met 4 kinde ren achter. Moordaanslag. De vrouw van den wal- baas N. van de Wetering, wonende aan 't Burgemeester Hoïfmanplein, te Feijenoord, werd reeds geruimen tijd lastig gevallen door J. C. v. d. Ven, hoofdmachinist bij de gemeentelijke vuilverbranding. Dinsdagmor gen kwam hij weder in haar woning en loste eeu schot op haar en daarna op zich zelf. Beidén zijn naar het ziekenhuis ge bracht. De man bleek bij aankomst aldaar reeds overleden. De toestand der vrouw is zeer zorgwekkend, volgens de Tel. Boor een IioedenspTl. Terwijl gisteren eenige meisjes in het atelier van den heer D., aan de Nieuwe Haven te Rotterdam met elkaar aan het stoeien waren, kreeg de 15- jarige G. D. de punt van eeu hoedensepid, welke uit den hoed stak van een der meis jes, in het oog. Het meisje zal vermoedelijk daardoor het oog moeten missen. Tramongelnk. Gisteren kon de Ooster stoomtram den heuvel bij Hoogstede niet op komen, weshalve een machine uit Arnhem vertrok om hulp te bieden. Waarschijnlijk door de gladheid van de rails kou deze bij het afgaan van den heuvel de vaart niet ma tigen, zoodat zij met geweld tegen de stil staande tram reed en deze ernstig bescha digde. DoodeRjk ongeluk. Dinsdagavond om streeks 10 uur was de reserve-machinist A. R. K., wonende in de Gaffelstraat te Rotter dam, zonder voorkennis van den machinist uit de machinekamer gegaan, welke geplaatst is op een 25 meter hooge stelling ophet ter rein van Thomson's Havenbedrijf, aan de Maashaven te Rotterdam. Toen A. R. K. bui ten was, was de machine door den machinist, die niet wist dat K. zich op de rails bevond, in beweging gesteld. K. raakte beklemd tus- seben de wielen en do rails, waarover de ma chinekamer electriseh wordt voortbewogen. De ongelukkige werd zwaar verwond aan achterhoofd en kin, terwijl daarenboven zijn rechterarm bijna werd afgeklemd. Dr. Wolfson, wiens hulp inmiddels was in geroepen, kon slechts den dood constateeren. Het lijk werd naar de woning gebracht. Onvoorzichtig. Onder Heeswijk is, zoo meldt de 's-H. Ct., gistermorgen een leer ling van het gymnasium te Gemert, Johan Romanie, uit Den Haag, het slachtoffer ge- Hij ■c.fl V .Itoimwaai stond achter op de tram Den BoschHel mond en stak het lichaam buiten den wa gen om tegen de ruiten te tikken, waar voor zijn kameraden zaten. Hij heeft daar bij niet gedacht aan de boomen, die langs den weg staan en kreeg zoo'n hevigen slag, dat hij door de ruit werd heengedrukt. Zoo bleef hij hangen, werkte het hoofd nog te rug, doch kreeg van de volgende hoornen telkens opnieuw een slag. De tram werd zoo spoedig mogelijk tot staan gebracht, doch de ongelukkige, die verschrikkelijk ver minkt was en enorm veel bloed had ver loren, de heele wagen was er mee bespat, was reeds een lijk. Het dure Hollandsche vleesch. Men meldt uit Keulen aan de „Frankf. Ztg." dat nu de prijs van Hollandsch slachtvee steeds stijgt, verschillende Duitsche gemeen ten aan den Rijn hebben besloten, om van verderen aankoop van Hollandsch vee af te zien, zoolang nog niet door en staat gewaarborgde vermindering van tol en vrachtprijzen is ingetreden. In vele plaat sen toch is het Hollandsch vleesch duurder dan het Duitsche. Met het Deensche vleesch heeft men zulke slechte resultaten bereikt, dat uit Denemarken de invoer in Rijnland niet meer noemenswaardig is. TE VERKOOPEN: Zaterdag 28 December. OVEEVEEN Op het landgoed Elswout 10 uur Not. J. H. Wildervanek de Blé- court Houtverkooping. -u B TORF.lji>c~>vc .11. EEN NIL o Dinsdagmiddag is vau de werf der Kon. Mij. „Do Schelde" te Vlissingen te water ge laten de nieuwe torpedobootjager „Lynx" in aanbouw voor het departement van Marine. HAARLEMMERLIEDE C.A. ONZE NIEUWE BURGEMEESTER. In „Het Nieuws", nieuwsblad voor ïossel- stein en O. vonden wij een verslag van de zitting van den gemeenteraad van IJssel- stein van 17 December. Onder de ingekomen stukken was het verzoek van den heer A. B. Michielsen om eervol ontslag als secretaris, ambtenaar van Burgerlijken Stand, en lid der commissie tot wering van schoolverzuim, met ingang van 15 Februari a.s. Het eervol ontslag, dat met algemeene stem men werd verleend, zoo lezen wij in „Het Nieuws" gaf den voorzitter aanleiamg om eenige waardesrende woorden te spreken aan het adres van den vertrekkenden gemeente secretaris. De voorzitter stond daartoe van zijn zetel op en wenschte den secretaris ge luk met de groote onderscheiding die hem te beurt is gevallen, daar hij niet naar de betrek king van höofd-commies-redacteur ter secre tarie te Tilburg heeft gesolliciteerd, maar be leefd is aangezocht om die betrekking te aan vaarden, terwijl hij tevens bij Kon. besluit dezer dagen is benoemd tot burgemeester der gemeenten Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Spreker schetste in goedgekozen woorden wat de heer Michielsen in IJsselstein tot stand heeft gebracht, en hoe hij door onvermoeiden arbeid nuttig en onvergetelijk is bezig ge weest, vooral bij de stichting van de gas- en waterleiding. Ook de heer Schilte, eerste wethouder, wenschte den heer Michielsen geluk met zijne eervolle benoeming. De heer, "Michiel sen dankte geroerd. OVERVEEN. R. K. Volksbond. Alaandag j.L ver gaderde deze afdeeling van den R. K. Volks bond. Na installatie van drie nieuwe leden, betrad de Eerw. spreker kapelaan Lasance de catheder en hield een belangwekkende rede over de leuze der socialisten, die zich de ware werkmansvrienden noemen. Spr. zou bewijzen dat dit bedrog was en dat alleen in Christus' Kerk het heil voor den arbeidei te vinden is. Christus heeft zelf 30 jaar lang in armoede en arbeid geleefd; Hij heeft twaali arbeiders als apostelen uitverkoren. Spr. be handelde voorts 't gildewezen in de Middel* eeuwen, kwam alzoo op de Encycliek Re- rum Novarum van Paus Leo XIII, den Paus der werklieden en eindigde ten slotte met een krachtige aansporing tot de niet-georga- niseerden, zich te vereenigen. De voorzitter dankte den Eerw. spreker en daarna werden eenige huishoudelijke zaken afgedaan, en o.a. werden de aftredende bestuursleden herkozen. Personalia. Op Zondag 29 Dec. a.s, is het 25 jaar geleden dat de heer P. Rij- nierse als Directeur van het R. K. Zangkoor optrad. Deze dag is door den Zeer Eerw. Heer Pastoor ook zeker niet vergeten. De Z.Eerw. Heer Pastoor zal ter intentie van den jubi laris op dien da,g een H. Mis lezen. Ook de zangers zullen dien dag zeer zeker niet on gemerkt voorbij laten gaan, en de wenscb der parochianen is, dat de heer Rijnierse nog vele jaren als dirigent aan het zangkoor zijn beste krachten mag blijven wijden. PLUIMVEE-TENTOONSTELLING. De uitslag van de door B. en W. goed gekeurde gratis verloting voor de bezoekers van bovengenoemden tentoonstelling welke Zaterdag en Zondag j.l. plaats had, is als volgt: le prijs: 1349 2e prijs 1892; 3e prijs 626' 4e prijs 1168. BEKROOND. Op de groote Nationale Tentoonstelling ta 's-Gravenhage, behaalde onze stadgenooten dó heeren gebrs. Romeijn met twee inzendingen konijnen, 1 eerste en een 2de prijs, de heel1 Stouten met 8 inzendingen, één 2de prijs» 2 Z.E.V., 4 Z.E.V. en 2 E.V. de heer Heer schop met 7 inzendingen postduiven, 5 eerBto prijzen en 4 eere-prijzen en 1 Z.E.V, ONGEVAL. Dinsdagmiddag twee uur struikelde op d* Leidsche Vaart een paard gespannen vool een wagen der Landbouwvereeniging. He! viel languit over de rails der tram op hei moment dat een tram der E. S. M. van Am sterdam in vollen gang aankwam. Door dè activiteit van den wagenvoerder, die op eei meter afstand stopte, werd een ongeluk voor komen. Met behulp van eenige mannen en dei) conducteur werd het paard met groote moeite van de rails verwijderd en kon de tram na eenige vertraging haar reis voortzetten. VaS den wagon was het lemoen gebroken. D« voerman liad geen letsel bekomen. OPGESPOORD. Als dader van den diefstal van 20 K.Q lood van een perceel aan de Spaarnwouder- straat is opgespoord, zekere A. L. L., thans gedetineerd in de strafgevangenis te Amster dam. Hij had het lood verkocht voor f 3 bij een opkooper. VERMIST. Van een in aanbouw zijnd schuurtje, aan den Veerpolder worden vermist vier koperen huisbellen met daarbij behoorende beltrek kers. DE UNION BIOSCOOP. Wij verwijzen naar de advertentie, voor komend in dit nummer der courant, waarin de openingsvoorstelling wordt aangekondigd van het bioscooptheater: Union in het gebouW „St. Bavo" aan de Smedestraat. W ij kun nen zonder voorbehoud deze nieu we bioscoop-vertooningen als goed enongevaarlijkaanbevelen. Een aar dig programma wordt morgenavond opge voerd. Wij noemen 6leehts de mooie natuur- opnamen Het Oerwoud; De Kreeft, en het his* toriseh beeld Hoe Washington de Delaware overtrok, benevens vele komische nummers. PRO PATRIA. De schermvereeniging „Pro Patria" houd' Zondag a.s. in de zaal van den heer LeijeU" horst aan de Tempelierstraat, haren jaar' lijkschen onderlingen kampioenwedstrijd or sabel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2