DAGBLAD voor NOORD-en ZUID-HOLLAND. ill ICmdsphuisvesf 29-3 £»33, Haaplem BLAD. STADSNIEUWS. Zaterdagavondpraatjes. 1|TERDAG 28 19121 37ste Jaargang No. 802| Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Dit nummer bestaat uit uïif bla den ui. o. de Officiëel e Kerk- I ijst en het Geïllustreerd Zon dagsblad, in 8 bladziidsn, Haarlemsche Ailedagjss No, 756. ARONNEMENTSPBIJSi Per 8 maanden voor Haarlein 71.35 Voor de plaatsen, waar een agent ïs gevestigd (kom (Ter gem.) - 1.35 Voor de overige plaateen in Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijke nummers 0.03 PRIJS DER ADVERTENTIëNi Van 1—6 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 ct. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct. per regeL Bnitenl 20 ct Dienstaanbiedingen 25 ct (6 regels), driemaal voor 50 ct contant). GULDEN bil levenslange onge» schiktheid tot werken. Allo betalende abonné's op dit blad, die in Kei bezit eener verzekeringspolis zijn, z(jn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voort GULDEN bij fl f f| GULDEN bij 2 kü GULDEN bij verlies van 400 GULDEN bij overlijden. 300 verlies van een hand of voet 150 verlies van één oog. too één duim. SULDEN bij verlies van één wijsvinger. 15 GULDEN bU verlies van één huderen vinger. De oltkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Holiandsche Algemeene Verzekeringsbank1* te Scbiedam. AGENDA. 29 December. Gebouw St. Bavo R. K. Volksbond Vergadering Sigarenmakers. Bioscope- theater „Union". Voorstellingen (zie adver tentie). Schouwburg Jansweg 2 uur De kleine Lord. Sociëteit Vereeniging VA uur Muziekvereeniging „Harmonie" met mede werking der Gem. Zangvereeniging D. I. N. D. U. A.: Matinée. Bioscope-theater Groote Markt Vorstellingen. Bioscope Moderne Barteljorisstr. Voorstelling. BLOEMENDAAL Café Rusthoek VA lur Amsterdamsch Trio: Matinée. AGENDA. 30 December. Gebouw St. Bavo R. K. Volksbond Ondersteuningsfonds. Repetitie Zangvereen. Schouwburg Jansweg 8 uur Opera Italiana: Lucia dit Lammermoor. Sociëteit „Vereeniging" 8 uur .Voor Allen der H.IJ.S.M.": Bioscoop-voor stelling. TeyUrs Museum Tentoonstelling van moderne aquarellen. Bisschoppelijk Museum (.Tansstraat 7S). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. E. Feestdagen. DE TWEEDE KERSTDAG. In onze „Vragenbus" komt een belangstel lend „vrager" in den vorm van een „vraag" gebeurt dat wel eens meer! ons eigenlijk eenstandje maken, dat de „Nieuwe Haarlemsche" op Tweeden Kerst dag niet verscheenI De Paus heeft toch dien dag als Zondag afgeschaft, zegt de „vrager" verwijtend. Nu, onze Vragenbus-redacteur heeft dien „vrager" al beantwoord, maar ziet nu, hoe de meeningen uiteenloopen! Daar ontvangen wij zooeven een „inge zonden stuk", waarin héél scherp de katho lieke coöperatie „Arbeid Adelt" wordt on- "clerhanden genomen, omdat deze op Twee den Kerstdag brood bezorgde Wij hebben daarover eens inlichtingen in gewonnen, die doen zien dat men deze, zoo als elke andere zaak, van twee kanten en volledig moet bezien, wil men een oordeel kunnen vellen. „Arbeid Adelt" bakt op Tweeden Kerst dag, ja. Maar deze coöperatie heeft op de eerste plaats géén nachtarbeid! Dan werd gebakken, met goedvinden van het personeel, omdat het onmogelijk is op Dinsdag zooveel brood te bakken, dat er twee volle dagen daarna voldoende is! Af gezien nog daarvan, dat buiten de aller hoogste noodzakelijkheid geen enkele klant, dio brood van „A. A." betrekt, op V r ij dag morgen nog brood zou willen meenemen naar het werk b.v. dat D i n s d a gmorgen is ge bakken. En dat zou toch van niet-bakken op Donderdag 2e Kerstdag het gevolg zijn geweest! Wij billijken dan ook ten volle het ge drag van „Arbeid Adelt" in dezen: de twee klachten tegenover elkaar doen echter weer eens duidelijk zien, hoe een buitenstaander, die niet van alles op de hoogte is, dikwijls ten eenenmale onjuist en onrechtvaardig veroordeelt, als hy zonder de omstandighe den in aanmerking te nemen, zijn oordeel maar uitspreekt 1 PERSONALIA. Ook de heer Ruigrok v. d. Werve, ploeg baas in de afdeeling rijtuigbankwerken, aan de Centrale Werkplaats alhier, herdacht gis teren den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad der maatschappij. Namens het personeel werd hem een enveloppe met inhoud aange boden. In een tooneelwedistrijd te Schiedam ge houden, behaalde de heer G. Voget, van hier, in de afdeeling A. voordracht (ernst) den Jen prijs met: Een beeld van 't verleden. De heer Voget behaalde tevens een prijs voor verdien stelijke uitspraak. II. F. C. op haar buitenlandsehen toer. II. F. C. PREUSSEN (Duisburg) H. F. C. (41). De tweede wedstrijd der H. F. C. liep voor de Haarlemmers zeer ongelukkig af, want met 4—1 werd „the good old" geklopt. Doch eenig-szins is dit wel te verklaren, als men in aanmerking neemt, dat Mannus zoo goed als niet kon loopen, en J. Francken een kwartier xxa het begin uitviel, wegens een opgeloopen blessuur, en verder met 10 man werd doorgespeeld. De opstelling der H.F.C. is dezelfde als den vorigen dag. Onder een stortbui en ten aanschouwe van zeer weinig publiek ving deze wedstrijd onder leiding van een 3e klasse sckeidsrechtertje, om streeks VA uur aau, Het veld was in een om mezien in een moeras met drasse meren ver anderd, zoodat de bal er dikwijls in smoorde. Als er een tien minuten gespeeld is, krijgt de rechtsbuiten der Duitsehers den bal, cen tert naar den rechtsbinnen, die Steup met een goed geplaatst schot passeert (1—0). De H. 1<C., hierdoor echter niet ontmoedigd, valt direct goed aan, en Gravelaar als center voor, leidt menigen aanval. Doch na een 10 minuten bekomt J. Francken een blessuur, en moet het veld verlaten, zoodat de H.F.C. met 10 man_ verder speelt. Het samenspel der Duitsehers is veel beter, dan dat van Borus- sia, vooral de linkerwing is zeer gevaarlijk. Mooi samenspelend komt de Duitscke voor hoede dan opzetten, en plotseling staat de centervoor alleen voor Steup, die nog uit loopt, doch niet kan voorkomen, dat hij met een harden schuiver voor de 2de maal ge passeerd wordt (2—0). Weer trapt Gravelaar voor H. F. C. af, en goed samenspelend, na deren zij het Duitsehe doel. Bcrsser zet voor, doch Seignette schiet keihard tegen de lat. Doch ook hierdoor niet ontmoedigd, naderen de blauwwitte Haarlemmers voortdurend het Duitsehe doel, Gravelaar schiet in. doch weer voorkomt de paal een zeker doelpunt. Dan een plotselinge doorbraak der Duitsehers: de linksbinnen staat nota bene achter de twee backs, en krijgt een bal gecenterd. Alle Haar lemmers schreeuwen om „off side", doch de scheidsrechter laat kalm doorspeler, en wat niet te verwonderen is, gebeurde: Steup wordt zonder zijn schuld gepasseerd. (3—0). Kort hierna is het rusten. Onmiddellijk wordt doorgespeeld, daar het nog steeds hard door bljjft regenen. Het veld staat ongeveer blank, zoodat goed spel totaal onmogelijk is. Hot is een in het wilde weg getrap, zoowel van de Duitsehers als van de Haarlemmers. De vier voorhoede-spelers der H. F. C. loopen wat been en weer en door elkaar, totdat plotse ling Gravelaar rechtsbuiten staat en zig-zags- gewijze met den bal over het veld huppelt. Hij passeert op zijn eentje een paar spelers en na een korte rust seoort hij het eerste en laatste doelpunt der Haarlemmers. (3—1). Weer blijft de H. F. O. een tijdlang sterker, doch de voorhoede kan het niet verder bren gen, dan de laatste der tegenpartij, die dan weer met verre trappen den bal naar hun voorhoede doet verhuizen. Plotseling gaat de linksbinnen der Duitsehers er met den bal van door; hij passeert van Laar en geeft over aan zijn buitenman, een voorzet volgt en de rechtbinnen loopt den bal in het net (4—1). Er is nog een 6 minuten te spelen. H. F. C. tracht den achterstand nog te verkleinen, doch de schoten gaan juist over of langs den paal. Als de scheidsrechter ten slotte tijd fluit, heeft Prenssen, zeer geflatteerd met 41 gewonnen. Van de Duitsehers was vooral de linker- wiug, keeper en centerhalf goed, terwijl bij de Haarlemmers Oei, Gravelaar endeKlerck wel het beste spel te zien gaven. F. MUSEUM VOOR KUNSTNIJVERHEID. De prachtige verzameling Ikatweefsels, welke nog slechts korten tijd in het Museum van Kunstnijverheid kan worden ten toongesteld, zal aanstaande Zondag nog ter be zichtiging blijven. De beoefenaars van vim-versiering zullen met belangstelling kennis nemen van de wijze waar op de heer Berlage, architect te Amsterdam, de styleoring heeft ondernomen der afbeeldingen uit het werk van Ernst Haeckel, „Kunstformen der Natur", waarbij de heer van Baaien als tee kenaar zijne medewerking heeft verleend. Zondag is de toegang kosteloos. COOP. BAKKERIJ „ARBEID ADELT". Evenals vorige jaren, wordt weder door het bestuur van bovengenoemde Coöpera tieve Vereeniging, een groot propaganda- kinderfeest georganiseerd, hetwelk plaats zal hebben op Maandag 30 December 1912, des avonds te lialf zes uur in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond aan do Sme- destraat. Elk lid ontvangt daarvoor twee programma's, als bewijs van toegang. Aan de ouders wordt verzocht, dat de kin deren om kwart over vijf jn de zaal te genwoordig zijn. Vóór half vijf zal niemand worden toegelaten. BEKROOND. In den grooten nationalen Duettenwedstrijd, uitgeschreven door de Zutphensehe Tooneelver- eeniging, die gehouden werd op 26 Dec., behaal den onze stadgenooten de heer en mejuffrouw van Musscher met algemeene stemmen den len prijs en den publieksprijs, tevens een eervolle vermelding voor de beste typeering. KERSTMISDRUKTE. Donderdagmiddag was de dienst op de'Cein tuurbaan der E.N.E.T. versterkt met 2 wagens, zoodat er in plaats van acht nu tien wagens reden en des avonds in plaats van zes, acht wagens. Het was wel noodig. Alle diensten waren stampvol. KINDERFEEST. Op waarlijk feestelijke wijze is gisterna middag in de St. Vi nee nti us v e ree n i g i n g weer het kinderfeest gevierd. Toen wij er binnen kwamen, zaten de kleinen met groote ver wondering te kijken- naar de mooie bioscope: hun uitroepen van verbazing telkens, bewe zen wel, welk een bijzonder genot deze voor stelling voor hen was. Maar men denke niet, dat het daarbij bleef; de ijverige heeren Vincentianen hadden voor nog veel meer feestelijkheid van allerlei aard gezorgd. Er was bijvoorbeeld ook een alleraardigste pop penkast, waarmee de kinderen zich kostelijk vermaakten. Zoo zijn ze van half vijf tot acht uur ongeveer bezig gehouden, en het zal hen nog wel veel te kort geduurd heb ben. Niet 't minst voorname oogenblik was het zeker, toen St. Nicolaas de zaal binnen kwam, een aardige toespraak hield, en ten slotte geschenken uitdeelde. Wat versnape ringen betreft, was er ook waarlijk geen gebrek: voortdurend hebben ze naar harte lust ook in dit opzicht kunnen genieten. Zoo werd 't ook voor den inwendigen „mensch" bij deze kinderen een echt feest, dat zeker wel zijn volkomenheid bereikte, toen tot be sluit de groote uitdeeling van allerlei koste lijke levensmiddelen plaats had. De .Vincen- tiusvereeniging heeft weer eer van haar werk, en gaarne grijpen wij de gelegenheid aan, aan te dringen op krachtigen steun aan deze vereeniging. TERECHT. Door de recherche is opgespoord het rij wiel dat op 12 Augustus j.l. ten nadeele van M. J. is ontvreemd. De diefstal is bedreven door den hekendén rijwicldief J. v. L. VERMIST. Van een schuit, liggend in het Spaarne, is een mand met flessclien hak- of patentolie gestolen en een koperen stang. ONGELUKKIG GEVALLEN. De jonge F. C. wilde gistermiddag op de Lange Brug uitwijken voor een handwa gen, doch achteruitloopende liep hij tegen een fietsrijder aan, waardoor hij viel en wel zoo, dat de handwagen hem over den linker arm ging. Hij werd vervoerd naar het Gast huis en daar bleek dat de arm gebroken was. Hij zal eenige dagen in het gasthuis moeten blijven. INBRAAK. Hedennacht hebben dieven zich toegang verschaft tot liet kantoor der Haarlemmer- oliefabriek der firma S. Frank aan de An- thoniestraat. Zij vonden echter niet veel van hun gading. Met den sleutel die er op zat, openden zij een oude brandkast en namen daaruit eenig zilvergeld weg. Voo zoover ican worden nagegaan, was dat de eenige buit. ARBEIDSONGEVAL. Gistermorgen had de voorsla ander Ploeg het ongeluk om met een zijner handen in aanraking te komen met den stoomhamer. Dit lichaams deel werd zeer ernstig verwond en zoo goed als verbrijzeld. RUZIE. Donderdagavond half .7 kregen twee per sonen ruzie in een café aan de Tulpenstraat. Een er van werd verwond door. W. K., waarop deze de vlucht nam naar zijn wo ning in de Rozenprieëelstraat, achtervolgd door den gewonde. Deze haalde een hamer* CCLI, Kerstmia volgens de traditie, en zooals het ia. Roode Kerstmis, en waar dat voor dienen zou. Kerstmis-modes, goede tn kwade. Waar ge lukkig wil, en waar ongelukkig geen geld voor is bijeen ie krijgen, en een „Zalig Kieuw jaarlot slotl 'k' Mocht den vorigen keer wèl zeggen, dat we liet legendarische, plaatjes-ICerst- misweer: sneeuwwit alles buiten en een hel der maantje Jbij knappend vriezen, alleen maar kennen van de traditioneele Kerst- plaatjes^ en uit de kerstverhalen I Want .deze Kerstmis was allesbehalve naar die oude traditie: *t was regen en niezerigheid als in April, en storm en gure vlagen als ■t soms in October kan wezen, wanneer de oZuidwesterstorm zoo recht uit zee komt bulderen tegen onze ramen en deuren. Brrr, Jvat 'n weertje! Och ja, het weer doet al net als de menschen met hun Kerstmisvie ring, zei m'n buurman van om den hoek *vel terecht: ze veranderen allebei, maar beter worden ze er niet op! Daar heb je nu die manie om alles rood te kleuren op °iJ Ni is. V ;.;r dat toch voor dienen' mag? Ilooie lichtjes en lantaarntjes bij hon derdtallen: niet alleen tusschen het groen van de hulst bij de bloemisten, maar zelfs in de galanteriewinkels en.... tusschen de kerstkransen en de banketletters van den koelcebakker 1 Rooie linten zag je óók al overal, alles was er mee gesierd, en het staat hcél deftig als je dan niet op z'n Roomsch iemand „een .zalige Kerstmis" wenscht, maar als je het in 't Engelsch doet, en van „Merry Christmas" praat, of het ten minste schrijft wanneer je die malle Engelsche woorden niet kunt uitspreken wat negen van de tien die 't probeerén, ook niet kunnen 1 Ik hoorde van de week vra gen, of ze soms van ons Roomsclie Kerst feest, dat blijde feest voor degenen die ge- looven, bezig zouden zijn een sociaierig feest te maken met al dat rood... maar dat ge loof ik niet, zelfs al heb je tegenwoordig wel socialistische „kerstredevoeringen" als regel. Intusschen: 't wordt een echt-zieke- lijke gewoonte, vind ik, die rooie kleur- manie en die Engelsche hulsttakjes met roode bessen, die ik waarachtig een paar meisjes al op hun mof zag dragen... maar zoo gaat het altijd: wanneer de menschen de eigenlijke, de waarachtige en innerlijke beteekenis van zoo'n feest hebben verloren, dan zoeken ze het in uiterlijkheiajes, in symbolische dingetjes cn in mode-gewoon- tetjes. Zoo is het óók mode op Kerstmis, om op een wat ruimer en buitengewoner wijze aan de liefdadigheid te doen, maar d i e mode is een heel goede, en ik hoop van huis en begon daarop deur en ruiten te bewerken van de woning van W. K., waardoor het paneel geheel werd stuk' ge slagen. W. K. was intusschen op liet dak geklommen en begon vandaar een waar bom bardement op G. v. D., waarbij de dakpan nen als projectielen dienst doden. Dit duur de zoo ongeveer een kwartier. Toen scheen: het tijd voor v. D. om er nog eentje te gaan pakken en trok' hij af, het overhem4 geheel onder bloed. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het op den 20en December. 1912 executoir verklaard kohier no. 10 op de Bedrijfsbelasting dezer Gemeente, dienst 1912-1913, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. HINDERWET. Aan Bestuurderen der CooperatieveBrood* bakkerij en Verbruiksvereeniging „de Een- dracht", is vergunning verleend tot uitbrei ding van de bakkerij in de perceelen aan het donkere Spaarne no. ,42, en aan de Klerksteeg, kad. sectie D. No. 8055, door het bijplaatsen van eenen dubbelen heete- luchtoven in een gedeelte van het perceel kad. sectie D No. 7818. BADEN. In het Douchebadhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week 537, en in dat aau het Leidscheplein 600 baden genomen. VAN ONZE GROENTEN MARKT. Als een groote bijzonderheid kan worden me degedeeld, dat door de commissionairs K. Hoo- geboom en Tienus van Leeuwen al jonge prach tige kroppen sla aan de groentenmarkt zijn ge bracht. Ze zijn opgekocht door Gfjsberts, KI. Houtstraat en W. G. Cramer, wonende Park- straat alhier. PROGRAMMA voor het 17e Matinée op Zondag 29 Decem ber 1912, door het Amsterdamsch Trio, in café „Rusthoek" te Bloemendaal. 1. „Auf in 's Metropol", Marsch, Hollan der. 2. „Dichter und Bauer", Ouverture, Suppé. 3. Pamone, Walzer, VValdteufel. 4. Mazur, (Solo voor Viool), Mlynarski. 5. „I( Trovatore", Grande Fantaisie, Verdi. 6. Tu ne sauras jamais, Rico. 7. Popular Songs, Potpourri, Thurban. 8. Reponse a Manon, Gillet. 9. Alexander Rag, Berlin. DE BIOSCOOP IN HAARLEM. Bioscope Theater Groot# Markt. Een heel genoeglijk uurtje hebben we gisteren weer eens doorgebracht in het Bios cope-theater aan de Groote Markt, dat zooals altijd stampvol was met belangstel lenden, In den laatsten tijd is deze Bioscope in alle opzichten met reuzenschreden voor- uitgegaan. Het i3 een ruime, aardig enprac- tisch ingerichte zaal, en de beelden zijn heel goed, dikwijls buitengewoon mooi. Dan is er voorts fatsoenlijke muziek en nog een voornaam ding: een uitstekende, beschaaf de explicatie. Dit alles te zaïnen maakt ze ker een uurtje in het Bioscope-theater wel aantrekkelijk. Wat ,we er gisteren gepro jecteerd zagen, was héél goed: het drama tisch beeld De Verschoppeling, bijvoor beeld is een goede, zeer boeiende film, die merkbaar een heel goeden indruk liecft ge maakt op de aanwezigen. Om andere ko mische nummers is hartelijk gelachen. Zoo is er in alle opzichten genoten. dat die er niet uitgaat I Want hier wordt het hooge van het blijde feest op de meest gelukkige wijze verbonden aan het mede gevoel tegenover onze ongelukkige en ar me medemenschen, en waar er zooveel ge leden wordt als vaak juist in dezen winter tijd het geval is, daar is elke aanleiding om eens buitengewoon te helpen een gelukkige. Je moet die heerlijke, opgetogen gezichtjes bijvoorbeeld zien van die kleuters die door goede menschen op zoo hartelijke wijze zijn bedacht, zooals het geval is in het St. Ve- ronicagesticht in de St. Anthoniestraat 1 En dan bijvoorbeeld óók het prachtige werk dat de Zuster3 in de Koningstraat doen, die een aantal arme kinderen op Kerstmis van onder tot boven in het nieuw steken met wat meer door de fortuin begunstigde ou ders als dank- en liefdevol offer hun schen ken! Zie-je, dat zijn van die dingen (en er zijn er nog veel meer op te noemen in onze stad, maar ik weet dat de betrokkenen het niet eens gaarne hebben I) die niet zoo'n ophef en zoo'n luidruchtigheid maken als sommige liefdadige instellingen meenen noo dig te hebben, maar die juist daarom mis schien nog te mooier zijn en in ieder geval even verdienstelijk! En gelukkige gezich ten dat je daar ziet, neen, maar het is een pleizier om er eens bij te wezen: je moest b.v. zijn bij het kinderfeest dat de St. Vincentius-vereeniging dit jaar weer gaf aan de kinderen der gezinnen die bezocht worden 1 Gelukkig, dat er voor al deze din eren in ons goede Haarlem toch nog milde bijdragen zijn te krijgen. Anders, men zou zoo zeggen dat het geld schaarsch wordt en dat de menschen die een duitje missen kunnen, zeldzaam zijn geworden, wanneer men ziet hoe de meest-inspannende po gingen wórden aangewend om de zooveel honderd abonné's van f 12.50 voor de con certen van het Haarlemscli Muziekkorps bij elkaar te krijgen en... hoe weinig resultaat dat heeft. Met belangstelling heb ik al die ingezonden stukken en artikeltjes over de nieuw te stichten vereeniging „H. M." ge lezen, en heb ik gezien hoe er gewurmd wordt om de zaak op pooten te zetten en een vereeniging die ons muziekkorps be houdt, gesticht te krijgen. Maar ik kan toch niet zeggen dat ik zóó pessimistisch ben als sommigen, die ik al heb hooren voorspellen dat er niets van komen zal en dat wij ons orkest kwijt raken met het Nieuw jaar. Och kom, de Haarlemmer is nu een maal van nature zóó, dat hij den kat uit den boom kijkt en een ander laat zorgen: over haasten doet hij zich nooit en als het er op aankomt iets op touw te zetten, dan blijven we allemaal wachten en wachten tot het allerlaatste oogenblik 1 Dat zie je met groote feestuitvoeringen, met concerten, ja, met wat niet al. En zoo zal het ook hier gaan: onze Haarlemsche burgerij kómt los, daar ben ik zeker van, en wie het risico aandurft om de vereeniging „H. M." te stich ten ook zonder dat er nu net precies zóóveel leden zijn dat de begrooting klopt, zal zien dat ik gelijk heb. Doch er is een „maar".... we zijn waarlijk totnogtoe wat al te laksch en voorzichtig goweest, en de goede finan ciers die aan het hoofd van het voorloopig. comité voor de vereeniging staan, kunnen met de toetreding, zooals die nü is, niet in zee gaan, ook al verwachten zij later méér animo. Daarom doe ik mijn uitdrukke lijke vermaning bij die talrijke die we al hoorden in de laatste dagen, dat al wie maar eenigszins in de gelegenheid is, zich' nog bij den heer Rinkema als lid voor de concertenreeks (die om de dood niet mis is!) opgeve. Het nieuwe jaar 1913 mag niet inzetten met een gebeurtenis, die heel Haar* lem een misselijk figuur doet slaan in het landl En die de Haarlemsche Middenstand en burgerij bespottelijk maakt, als uitkomt^ dat wij met geen stukken en brokken kun^ nen doen, wat Groningen, Arnhem en zoo« veel andere steden glorievol doen! Dat ié> één wensch voor 1913, ik voeg er, in dit^ laatste „praatje" van 't jaar, een algemeene; bij voor al mijn lezeressen en lezers, meti een hartelijk: Zalig Nieuwjaar 1 28 DECEMBER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 1