m DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Kindephuisvesl 29-3f°>33, Haaplem SI A OS NIEUWS. Wat anderen zeggen. Sport en Wedstrijden. ü?b EEH3TE BLAD. Kerknieuws. N.V, HET HAABIEÜSPE ASSURANTIE EN GQMSSIEKAHTÖ9R. Aanbestedingen. DOÜDERDAG 2 JANUARI 1913 37ste Jaargang no. ttUüa ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 in88nnen voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent ïs gevestigd (kom cfer gem.J Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nnmmers Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1428. PRIJS DER ADVERTENTIëNj Van 1—6 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 ot j Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct per regeL Ruiten! 20 et. Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 ct. contant). GULDEN bij levenslange onge* scbiktliosd tot werken. 'Alle betalende nbonné's op dit blad, die ln Hef bezit eener verzekeringspolis z0n, z0n volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij lm GULDEN b0 f g|g| GULDEN bij verlies van 119 9 9 j verlies van één oog. I U SOP l' één duim. GULDEN bij overlijden. verlies van een band of voet. aUIDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN bij verlies van één anderen vinger. De nltkeerlng 'dezer bédragen wordt gegarandeerd döor 3e Maatschappij „Hollandsefie ÏTgemecnc Verzekeringsbank'* te Schiedam. Bit nummer bestaat uit twee bbden. 'AGENDA. 3 Januari. Gebouw S t. R a v o R. K. Volksbond Hoofdbestnu r. Propa gan d aclub. Schouwburg „De Kroon" 8)4 unr Ko Doncker's Sehimmelspel. „De liefde van alle tijden". Paleis van Justitie 1)4 uur Bureau van consultatie. Inschrijving van lotelingen voor de Nationale Militie. '¥"ïfy Iers "Mus e U m Tentoonstelling vnn moderne aquarellen. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Geopend plken dag van 105 uur. tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. IIET NIEUWJAARSGESCHENK VOOR DEN PAUS. Wij ontvingen: Van P. voor het Nieuwjaarsgeschenk van de Nederlandsche Kath. Pers aan Z. H. den Paus: 2.50. Verschillende katholieke bladen betuigden hun instemming met ons voorstel, om even als de Belgische katholieke couranten, een algemeene inschrijving te openen voor een Nieuwjaarsgeschenk der Nederlandsche Ka tholieke Pers aan Zijne Heiligheid. Wij zullen de giften, die onze Administra tie gaarne in ontvangst nemen zal, hier ver melden, óók die, welke in andere katho lieke bladen worden verantwoord. Politieke Comedie. Na Speenhof f, die liedjes zingt ten fa veure van den vrijhandel en als politiek comir voyageur der linksclie politiek klanten oogt te winnen in de tingeltan gels, n<: Speenhoff heeft de beroemde „linksehe concentratie" van de firma Borge- sins Roodhuyzen Co. nu nog andere bond genoot en gekregen van dezelfde kracht Thomasvaer en Pieternel, in „De Brui loft van Kloris en Roosje", het bekende Nieuwjaars-stuk doen in de schouwburgen (als op commando gebeurt 't overal ditmaal) hun best om de „linksche concentratie" aan te preeken. lie politiek op het tooneel! Ronduit.... !u de kerk zoo hooren we altijd is de poiitiek toch wel schrikkelijk uit den booze.... mam- op bet tooneel schijnt 'tbest te mogen, als het maarlinksche politiek is. ,Je bent toch niet verplicht om naar de komedie te gaan, als je 'tniet hooren wilt?" zeide „de Telegraaf" dezer dagen heel vrien delijk. 'tZelfde zouden wij kunnen zeggen van de kerk. Maar dat is tot daaraan toe. Intusscben is het begrijpelijk, dat, nu Speen hoff en de „dichters" van nieuwjaarstooneel- wenschen het politieke kamp betreden, eu in vnilnisman-poësie van deze kracht: „Verzoeke gunst en rik'mandatie Voor de vrijzinn'ge concentratie" do wonderbaarlijke „eenheicf" der vrijzinnig heid gaan roemen eu colporteeren, het is begrijpelijk, zeggen we, dat nu fatsoenlijke mannen als de heeren Jhr. van Karnebeek, Mr. Treub, Mr. Druoker en anderen eruit trekken! volle taak daarbij als propagandisten op te treden: aan hen is het, de lanwen warm te maken, de „kleurloozen" kleur te geven.... en wij weten het zoo goed dat op deze wijze de zaak van het geloof in den Christus zoo enorm nog kan vooruitgebracht worden, als deze keurbende van propagandisten haren plicht doet.... Welaan: met opgewektheid gaan we het jaar 1913 in. Het is een gewichtig jaar voor ons land, een gewichtig jaar voor ons allen: moge het ook voor de zaak van God, die wij voorstaan, een gezegend jaar worden en een jaar van directen zegepraal! Hurlsmaclra Allsdagjes No. 759. 1913. Zalig Nieuwjaarl 'n Jaar met een staartje wordt het, dat we gisteren bij mooi weer en met algemeenen gelukwensch zijn ingegaan! 'n Jaar van ver kiezingen, van politieke kleurbekenning vooral n Jaar, waarin ieder man nog wat méér en dieper dan anders heeft te denken wat hjj als lid der maatschappij aan zichzelf en anderen verplicht is. Voor onze lezers, jong en oud, man en vrouw, hopelijk vooruit een gelukkig jaar, een jaar van zegen in 't eeuwige en het tij delijke als het ons zalig is, maar dan ook ften jaar waarin gewerkt moet worden in allo opzichten. Gewerkt voor God en Zijn eer, voor onze Kerkelijke rechten, voor het erfdeel der va deren. De mannen hebben, in 1913, weer een ern- stigen plicht te zorgen, met voorbijgaan van alle kleinere, persoonlijke of zakelijke bij komstigheden, dat in den grooten strijd tus-; schen godsdienst en godsdienstloosheid, tus- Benen Christus en het ongeloof die voor de ueur staat, het Christelijk beginsel zegeviere! De vrouwen, de jongeren, hebben de eer- BEËEDIGD. Ter terechtzitting van de Arr. Rechtbank, alhier d.d. 31 December j.l. zijn beëedigd als Ambtenaren van den Burgerleken Stand der gemeente Hillegom, de heeren Th. J, G, Pardoen en J. Frijlink aldaar. WATERLEIDING GESPRONGEN, Gistermiddag 3 uur sprong op de Kinder- huisvest, tusschen de rails der electrische tram, een pijp der waterleiding, zoodat het water uit de straat borrelde. Spoedig waren eenige werklieden der gem. waterleiding ge arriveerd en maakten de zaak' weer, in orde. MET NIEUWJAAR! In het centrum der stad waren met het oog op den Nieuwjaarsdag gisteren ver scheidene café's gesloten. HET KERSTFEEST OP DE ST. .VERONICA- SCHOLEN. In ons verslag van het Kerstfeest op de St. Veronica-scholen meldden wij reeds, dat aan 375 kinderen kerstgeschenken zouden worden uitgereikt. Wij hebben toen reeds gezegd, dat de kerstboomgaven der Zusters aan het Spaarne onder de rijkste en tal rijkste in deze stad mogen gerekend worden. En dat we hiermede niet te veel hebben gezegd, blijkt zeker wel uit het feit, dat er zijn uitgedeeld niet minder dan 800 nieu we kleedingstukken, ,700 brooden, 650 wor sten. Dan een rijke collectie speelgoed, en prentenboeken, poppen, ballen, handwerken, suikergoed, speculaas en chocolaad. Het was dan ook' een rijk feest in de Veronica-scholen, een feest, zoo overvloedig van allerlei gaven, als wij in onze stad nog maar zelden zagen, ofschoon wij toch menig kerstfeest van Katholieke instellin gen en ook van vele andere bijwoonden. ERNSTIG ONGELUK. Dinsdagmorgen half tien was de werkman W. F. Hille, wonende aan de Frederik Hel merstraat te Haarlemmerliede en Spaarn- woude, bezig om aan de achterzijde van per ceel 36 van de Koningstraat de pannen van het dak te bepleisteren met kalk. Daartoe had hij op een plat zinken dag een ladder tegen de dakgoot gezet. Plotseling gleed de ladder uit en Hille verloor het evenwicht. Hij viel van ongeveer zeven meter hoogte op den grond en kwam terecht op zijn hoofd en op zijn rechterheup. Per brancard werd de werkman naar het Gasthuis gebracht. Hij had een lichte hersenschudding en een wonde aan het achterhoofd gekregen. NOG EEN ONGELUK. Dinsdagmiddag 12 unr reed de rijwielher- j steller en bierhuishouder L. B. uit de Kleine Houtstraat met paard en wagen op het Plein. Het paard sloeg achteruit en de voerman viel daardoor van den wagen. L. B. bleek vrij ernstig gewond te zijn en werd overgebracht naar het Diaconessenhuis. Daar bleek dat hij 1 zijn rechterscheenbeen had gebroken en zich aan de beide scheenbeenen had verwond. DE GEVAARLIJKE STROOPER. Dinsdagmiddag heeft zich bij de Haar lemsche politie .de schildersknecht J. N. Ros kam uit .Overveen aangemeld als degene, die Maandagavond ,den jachtopziener van Veer in de duinen te Overveen met hagel in het been heeft geschoten. Hij is ter be schikking gestéld yan de Justitie. VAN HET POLITIE-RAPPORT. !Uit een kast, die staat in de huiskamer van H. S., wonende aan de Brouwersstraat, werd dezer .dagen eenig zilvergeld en bank papier gestolen tot een bedrag van f'20.50. Door de politie werd als verdacht daarvan de schoonzuster aangehouden van den be stolene, M. .W. W., huisvrouw van N. J. v. P. Zij bekende het geld te hebben ge stolen en had nog f 15 er van in haar bezit. De tuinder uit Heemskerk G. v. E. heeft bij de politie alhier aangifte gedaan, dat te zijnen nadeele een heerenrijwiel is ontvreemd dat eenigen tijd onbeheerd stond op het Plein bij de R.K. Kerk te Beverwijk. G. v. E. verzocht om opsporing van dit rij wiel. Dinsdagavond kwart vóór twaalf wer den van een automobiel, die eenigen tijd zonder toezicht stond vóór de stalhouderij van B. aan de Zijhuizen twee groote en twee kleine koperen automobiel-lantaarns ge stolen. Als verdacht daarvan is aangehou den P. V., schilderskhscht, wonende aan de Leidsche straat. V. bekende. De lantaarns behoorden toe aan den automobielhandelaar S. H. te Amsterdam. NIEUWJA'AESVREUGD.: Om half één in den Nieuwjaarsnacht wer den G. F. R., een student en F. A. D., zonder beroep, reeds door de Haarlemsche politie bekeurd, .wegens het afsteken van een donderbus en het loopen op "de gras perken in het Kleverpark. De eerste be keuring van het jaar! NIEUWJAAR WENSCHEN, De pakjesdrager [W. O., verblijf houden de in het Leger des Heils, is door de politie bekeurd wegens oplichting. Hij gaf bij be woners van de Jansstraat kaartjes af, waar op nieuwjaarswenschen .vermeld stonden van de Haarlemsche brandblusschers en zag daarvoor gaarne de traditioneele fooitjes aan hem afgegeven. Zooals gezegd, qualificeert de politie dit misdrijf als oplichting. Avis aux amateurs! AANGEHOUDEN. In Sé woning van zijne moeder alhier is de 27-jarige mijnwerker G. N. v. S. L. aangehouden, die in het Algemeen Po litieblad gesignaleerd stond voor het on dergaan van .één jaar gevangenisstraf, hem door de Rechtbank te Maastricht opgelegd wegens mishandeling en opzettelijke ver nieling. JONG BOEFJE. Dinsdag vervoegde zich bij "den banket- hakker G. A. A. G. aan de Kruisstraat een 12-jarig jongetje, dat twintig taartjes k 6 cent kwam bestellen voor mevrouw v. d. Berg, wonende aan deu Kleine Houtweg 36. Het was reeds de derde maal dat het ventje in den loop van deze week bestellingen van taartjes, chocolade en appelbollen kwam doen voor hetzelfde adres en het bestelde bereikte reeds een waarde van f 4.38. De heer, G. yertrouwde het zaakje niet meer en zond zijn zoon om bij mevr. v. d. B. te informeeren. Toen bleek dat het adres KI. Houtweg 36 niet bestond en in den gehee- len omtrek geen mevr. v. d. B. bekend was. Door de politie ondervraagd, bleek' dat het ventje E. I. heet en woont in de Spaarn- wouderstraat. Hij vertelde dat hij uit zijn eigen de bestellingen had gedaan en van niemand daartoe opdracht had gekre gen. De appelbollen, taartjes, chocolade enz. had hij met kameraadjes versnoept. DUIM GEBROKEN. De 72-jarige los-werkman J. E., wonende aan den Heerensingel, die wat te diep in het glaasje had gekeken, viel gisterenmid dag op ,de Westergracht en brak zijn rech terduim. Hjj .werd verbonden in het Gast huis. ONBESTELBARE STUKKEN. 2e helft der maand December 1912. Binnenland. (Brieven). S. Kan, Zuster A. Henckel, L. E. Junge, allen Amsterdam; Mej. Vreedendaal, Beverwijk; A. Wijbrands, den Haag; A. Wijkhuizen, P. Deken, beiden Haarlem; P. v. d. Weiden, Heemste de; Mevr. J. Struick Daim, Hilversum; Jon- gejans, Krommenie; O. Steenbergen, Mep pel; A. Wermes, Nijmegen; H. Broeders, Rot terdam; Mej. M. Poortenaar, .Veenhuizen; Catz, Zandvoort. Briefkaarten: ,W. Gerritsen Jr., Mej. H. v. d. Hoff, Mevr. J. Neycentax, Mej. Burijn, A. Vige, ,Wed. Baggelaa, allen Amsterdam; H. v. .Wilpe, Leensvan, Mej. W. Scheurleer, allen Haarlem; v. Diemen, Haarlemmer meer; J. v. Stempvoort, Leeuwarden; J. de Jong, Leiden; JL Stenneke, Mad. H. Lam bert, J. .Wiüemsen, allen Rotterdam; Du- mon, Schoten; Steenstra, Zaandam; Buitenlandsclie brieven: ,T. Cup, Duitsch- land; J. de Vries, Essen; Mevr. Hagedoorn Jongeneel, Rome. Briefkaarten: P. v. d. Ploeg, Bakoe; Mej. H. Stolp, Philadelphia; A. v. d. Berg, Rome. N. B. Het publiek wordt verzocht hun adres op de stukken te vermelden opdat bij onbestelbaarheid teruggave mogelijk is. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Nieuwe Gracht 3. Telefoon 117Ó. Geopend: dagelijks van 912 en 23. Maandag en Donderdag van 7half 9 uur. Zaterdag na 12 uur gesloten. Ingeschreven: 24 timmerlieden, 1 machi nale houtbewerker, 1 meubelmaker, 9 metse laars, 12 opperlieden, 5 stucadoors, 4 wit ters, 2 machinebankwerkers, 1 monteur, 5 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier, 2 vuur werkers, 2 ketelmakers, 3 burgersmeden, 4 machinisten, 8 stokers, 1 electricien, 1 in strumentmaker, 1 koperbankwerker, 2 koper slagers, 4 loodgieters, 2 schoenmakers, 1 kleermaker, 52 schilders, 2 behangers, 1 stof-, l'eerder, 4 bloemisten, 2 tuinlieden, 10 grond werkers, 3 bakkers, 2 banketbakkers, 1 sla ger, 4 kruideniersbedienden, 2 lcollners, 9 magazijnknechts. 18 loopknechts, 3 huis knechts, 2 sigarenmakers, 8 kantoorbedien den, 1 boekdrukker, 1 letterzetter, 1 bin der, 26 losse werklieden, 1 dienstbode, 20 werksters, 3 naaisters, 3 kooksters, 2 huis houdsters, 2 vrouwelijke kantoorbedienden, 8 koetsiers en voerlieden, 1 boerenknecht, 3 winkeljuffrouwen, 1 kamenier, 3e meisje. HINDERWET. De aan W. F. Kruijer verleende vergun ning tot oprichting van eene kalkblusscherij in eene werk- en bergplaats, staande aau een poort, toegankelijk va de Zuid-Brouwersstr. poort, toegankelijk van de Zuid-Brouwersstr. no. 1, is van rechtswege vervallen, wegens het niet inaehtnemen van den gestelden ter mijn. DEFECT. Gisterenmiddag tusschen 1 en 2 uur geraak te een tram in de richting Amsterdam defect. Te Halfweg moesten de reizigers in een an dere tram stappen. Het geval - nikte een vertraging van 10 minuten. Een dergelijk geval deed zien gisteren avond voor om ongeveer 9 u:: do Ara- sterdamsche vaart. Tot Halfweg duwde een andere tram den wagen op. Daar zijn de rei zigers overgestapt. Dit geval veroorzaakte 20 minuten vertraging. Mgr. J. Sweens Apostolisch Vicaris van Zuid-Nyanza. Men schrijft aan het Huisgezin: Z. H. de Paus heeft in Centraal Afrika een nieuw apostolisch vicariaat opgericht, nl.van Kivou. Mgr. J. J. Hirth, van de Witte Pa ters, thans apostolisch vicaris van Zuid- Nyanza, zal er mee belast worden en het be stuur der missie van Nyanza overlaten aan zijn coadjutor Mgr. Jos. Sweens, die thans dus apostolisch vicaris van Zuid-Nyanza is geworden. RECTOR P. ZWART. Onder zeer vele blijken van belangstel ling herdacht de Zeereerw. heer P. Zwart den dag, dat hij 25 jaar geleden meemd werd tot rector aan het R.K. zie nhuis St. Johannes de Deo aan het .Westeinde te 's Gravenhage. Des morgens te half tieh droeg de jubi laris in de kapel van het huis een plech tige H. Mis op, waaronder de ZeerEerw. heer L. J. J. Hageraats, rector, van het R.K. Weeshuis, de verdiensten van rector Zwart huldigde. Des middags werd con drukbezochte re ceptie gehouden, terwijl de regenten den jubilaris des avonds een souper aanboden. Rector Zwart ontving tal van geschenken. VOOR DEN PAUS. Onder de katholieke bladen, die instem ming betuigden met ons voorstel, een Nieuw jaarsgeschenk voor den Paus door de geheele Katholieke Pers in Nederland bijeen te bren gen, is ook de „Nieuwe Tilburgsche Courant", die het volgende schreef dat wij met volle dige instemming hier overnemen: „Wie zich herinnert, dat wij reeds meer malen hetzelfde hebben bepleit, zal begrij pen, dat wij heel gaarne aan zulk een plan zullen meedoen. „Alleen zou men evenals in België, alle in gekomen giften tegelijk in alle bladen moe ten vermelden en voorts de zaak geheel aan de journalisten moeten houden. En niet, zoo als meer gebeurd is, de katholieke pers het geld bij elkaar laten brengen om daarna de journalisten het stempel der minderwaardig heid te geven door eenige groote heeren met 't bijeengebrachte naar Rome te zenden". Directie E. BRANTJER. Oamstpaat 27. Tel. 83?. Verzekering van schepen, motorboot en en pleizicrvaarhiigen. prijzen: De Volharding 3e pr. met 305 p. de Phoenix 5e pr. met 293 p. Waterpas 17e pr. met 269 p. de Prins 20 p. met 265 p. Do heer Jacobi te Haarlem_ verwierf den eereprijs met 72 p. terwijl "de achtenprijs door Hout of Fout te Overveen gewonnen werd. In den personeelen wedstrijd (6 worpen), die 13 Jan. a.s. eindigt, staan no. 1 de heer Lamfers te Haarlem met 45, no. 2 de heer J. Beijnes te Haarlem met 45, no. 4 de heer van Dolben Haarlem met 44, no. 7 de heer Groenewegen Haarlem met 43. Voor den le en 2e serioprijs komen op het oogenblik in aanmerking respectievelijk de heeren J. Beynes te Haarlem met 122 en Lamfers te Haarlem met 119 in 18 worpen. In den vrijebaan wedstrijd, die 13 Jan. a.s. eindigt, staan ne. 7, do heer Wijnands te Haarlem met 45 p., no. 8 de heer Bremer te Haarlem met 45 p., no. 9 de heer H. N. .Verdel met 45 p., no. 13 de heer Beccari te Haarlem met 44 p. V. O. C.-VELOCITAS 7-2, Op het V.O.C.-veld te Rotterdam speelden den eersten dag van het nieuwe jaar V.O.C. en Velocitas tegen elkander voor de compe titie. Aan het verslag in de „Msb." ontlee- nen we het volgende over dezen wedstrijd: Hörburger doelpuntte spoedig na het be gin voor V.O.C. Even voor rust maakt Ve locitas gelijk. Rust 1—1. Als kort na het be gin der tweede helft Hörburger weer V.O.C. de leiding geeft, "voeren de Rotterdammers hun score geleidelijk tot 7—1 op, waarbij ze eens doelpunten door een strafschop. Velocitas maakt nog een tweede tegen- pnnt door Tieri. Daarna is het spoe dig tijd en V. O. C. het nieuwe jaar met een groote overwinning begonnen, en beginnen de cadetten alweer heel slecht, door een zware nederlaag te lijden. AANBESTEED. NOORDWIJK. Op Oudejaarsdag is van ge meentewege aanbesteed: Het maken van een rioleering in de watering van den Noordzijder- polder, langs den H. Geestweg, 5 inschrijvingen: W. P. de Vreede te Noordwijk f 983.Johan Potman te Haar lemmermeer f 999.Johan v. d. Loo te Noordwijk f 1048.O. J. G. Alkemade te Noordwijk f 1050.K. de Bes te Noord wijk f 1200.Het werk is aan den laagsteu inschrijver gegund. N. I. T. S. T. De heer Jhr. Mr. H. W. van Asch van Wijck, lid van de Tweede Kamer en voorzit ter van de Vereeniging voor tentoonstellin gen, heeft wegens drukke bezigheden, zijn ontslag genomen als tweede voorzitter van de te 's-Gravenhage te houden Nationale en Internationale tentoonstelling van Sport en Toerisme. Als zoodanig is benoemd Zijne Exc. Luite nant-generaal J. de Waal. De heer Van Asch van Wijck heeft, teneinde zijn zijne blijvende belangstelling te doen blijken, 't eerevoorzit terschap van den Raad van Beheer van ge zegde tentoonstelling aanvaard, KEGELCONCOURS TE ALKMAAR. Onze Alkmaai'sche correspondent schrijft ons: Oudejaarsavond eindigde de korps wedstrijd van het groot nationaal Kegelconcours, dat de kegclclub „Koekoek" te Alkmaar, ter gelegen heid van hot 12V2 jarig bestaan hoeft uitge schreven. In dezen wedstrijd behaalden de volgende te Haarlem bestaande kegelclubs de volgende ISiGEZOiSOESi. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. ANTI-TARIEFWETZEGELS. Hoever de „vrijzinnigheid" durft gaan, met haar propagandamiddelen tegen de huidige Christelijke Regeering, daarvan is het ge bruik van de anti-tariefwetzegel een goed bewijs. Ondergeteekende ontving in den tijd i dat ze in omloop zijn, drie van dergelijke ze- gels. De eerste ontving ik van een Amsterdam- selie firma. Zoodra ik den brief ontving met zoo'n ze gel beplakt, besloot ik de betreffende firma het verkeerde van hare handelwijze te doen inzien. Ik schreef haar, dat ik een brief van haar had ontvangen, versierd met zoo'n ze gel erop, en verzocht ze tevens, voor het ver volg, de brieven aan mij gerioht, niet vaa dergelijke zegels te voorzien. Als reden gaf ik op, dat de geheele actie eene was tegen d« regeering en ik blij was dat we door Chr. mannen werden geregeerd. Ik beval ze te<, vens aan wat voorzichtiger te zijn, aan ge- zien het zeer onvoorzichtig is en met reden schaden kan, de politiek in het zaken-doen ta brengen. Daarna ontving ik geen zegels meer van die firma. No. 2 was een agent voor buitenlandsohe huizen. Ik deed eveneens met hem en ver< kreeg hetzelfde resultaat. No. 3 ontving ik van iemand die.... naar eene betrekking solliciteerde, dat is nog bru taler! Dien brief heb ik teruggezonden met de mededeeling erbij, dat het niet de goede mar nier was om te solliciteeren. Het doel van dit schrijven is, op deze ma nier de R. K. middenstanders te bereiken* en ze aan te raden, evenals ondergeteekende te handelen inzake het gebruik dier zegels. Met dank voor de plaatsing, EEN MIDDENSTANDER 3000 400 300 150 15

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 1