Nagekomen bencliiöiï. BINNENLAND. NIEUWS UIT DEN UMEK. Sociale Berichten. Slobkousen. P» W. W E E H II IJ S E Sarteljorisstraat 27a Tel» 1770» Slobkousen» BUITENLAND. STADSNIEUWS. DE SPAARNEBANK Ingezonden Mededeelingen. HEUPjiCHT. RectstsxakeiXi AMSTERDAMSCHE BEURS. KOERSEN VAN HEDEN, 2 JANUARI m-s beiast zich met de uitvoering van effecten-orders. OVERZICHT. Ifli 73 2*> V-h 89 219 861 k 221 86 166 136 481U ori/4 V'is HSEUWE GRACHT 98, HAARLEMt DE VREDESONDERHANDELINGEN. Er schijnt nu wat schot in te komen. De Reutertelegrammen melden, dat er al thans wat gebeurd en gesproken i3, en de zitting die gisteren, op Nieuwjaarsdag, te Londen is gehouden, is een vrij belangrijke geweest. Venizelos, de eerste Grieksche staatsman, presideerde; in deze zitting werden de nieu we Turksche voorstellen voorgelezen. De zit ting werd daarna voor een uur geschorst om den Balkan-gedelegeerden gelegenheid te ge ven de Turksche voorstellen te onderzoeken. De Turksche voorstellen, die thans voorge legd werden, behelzen: le. Afstand van al het grondgebied ten Westen van het vilajet Adrianopel. 2e. Albanië wordt autonoom. De bepaling zijuer grenzen en politieke organisatie zal aan de groote mogendheden worden onder- worpen. 3e. Wat betreft het villajet Adrianopel, stelt Turkije voor met Bulgarije alleen te onderhandelen over de rectificatie van de Turksch Bulgaarsche grens. Op dit punt antwoordden de bondgenoo- ten, dat alle onderhandelingen met hen te zamen gevoerd moeten worden, waarop de Turken hierin toestemden. 4e. Wat Kreta betreft, merkte Turkije op, dat, daar het eiland onder bescherming der groote mogendheden staat, het doelmatig zou zijn eerst de meening der mogendheden te vragen. Hierop antwoordden de Balkanstaten, dat dit een kwestie was tusschen Turkije en de mogendheden. Misschien zouden zij later zich ook zelf tot de mogendheden richten. Wat zij thans vroegen, was, dat Turkije hun al zijn rechten op Kreta zou afstaan. 5e. Wat betreft de eilanden in de Egeische Zee, hielden de Turken staande, dat deze tot Klein-Azië behoorden en dat Turkije daarom geen enkele ervan kon afstaan. Hierop antwoordend, zeiden de hondgenoo- ten, dat zij hun eisch, betreffende deu af stand der eilanden, moesten handhaven. In den loop der besprekingen over Adria nopel verklaarden de Balkan-gedelegeerden, dat de Turksche verklaringen over de recti ficatie der grens te vaag waren en vroeger den Turken op de volgende bijeenkomst een landkaart te willen voorleggen, waarop de voorgestelde grens was aangegeven. Dat lijkt dus al iets op een eerste wik ken en wegen, geven en nemen, al is men niet tot overeenstemming. De algemeene opinie is dan ook', na deze zitting, wat gunstiger geworden. Adrianopel echter zit in den weg! Dat bhjkt uit alles! Een particulier telegram aan Duitsche bladen zegt al dat de Turken Saloniki aan de Bulgaren hebben aangebo den in plaats van Adrianopel, een mooie speculatie op oneenigheid der geallieerden! Nu het bezit der Turksche stad Adria nopel het voornaamste twistpunt uitmaakt schijnt het volgende, ontleend aan de Ti mes, der vermelding waard. Gelijk men weet, is Adrianopel van zijn verovering door Sultan Moerad I in 1351 tot aan den val van Konstantinopel in Turk sche handen, in 1453, de hoofdstad des Sul tans geweest. Overblijfselen uit dit tijdperk zijn er zoo goed als niet meer in de stad, uitgezonderd enkele ruïnes in het noorden. Het groote Turksche monument van Adria nopel evenwel is de groote moskee, in de zestiende eeuw gesticht door Sultan Selim of Soeleiman II, een der meesterwerken van Turksche architectuuur. De legende gaat, dat toen de moskee voltooid was, en de Sul tan zag dat zij het mooiste bouwwerk was uit het rijk, hij besloot, den architect te laten dooden, opdat deze er niet over zou denken, om nog eens ergens anders zoo'n mooie kerk te bouwen. De architect even wel, een Bulgaar, Sinan geheeten, kreeg er lucht van en kwam op een leep denk beeld: toen hij den laatsten steen boven op de laatste minaret had geplaatst, deed hij zich een paar vleugels aan en vloog weg, met de bedoeling aldus uit de stad te vliegen. Ongelukkigerwijs had hij zijn ge reedschap bij zich en daardoor werd hij te zwaar, zoodat hij het lot deelde van vele twintigste-eeuwsche vliegers; hij viel dood. Niet duidelijk is het waarom hij zijn gereed schap niet bijtijds wegwierp. De Selim-moskee lijkt veel op de Sofia- kerk in Konstantinopel. Ze wordt bekroond door een ontzagwekkend koepeldak, geflan keerd door vier weergaloos slanke mina rets van plm.. 65 meter hoog. Het koepel dak wordt gedragen door vier massieve zui len van porphyr, maar het is zoo groot, dat het uit de verte gezien schijnt alsof het in de lucht zweeft. Wanneer nu maar Czaar Ferdinand's gra naten dit prachtwerk hebben gespaard! Trouwens, de Turken zelf weten het ook niet op den waren prijs te stellen, want wan neer gij als vreemdeling Adrianopel be zoekt en de 300 trappen naar de slanke minarets wilt bestijgen, dan raadt de gids u ernstig om niet tegen de balustrade van de hoogste galerij te leunen. In een andere mooie moskee bewaren de Turken... kruit! UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder iu de orde van Oranje-Nassau, P. J. van der Linden te 's Hertogenhosch. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Jan. eervol ontheven uit zijne betrekking van or donnans-officier van H. M. de Koningin, de Ie luit. jhr. F. W. L. de Beaufort, van den grooten stuf, die in verhand daarmede, op .sl datum wordt teruggeplaatst bij het \vspf« der artillerie en wel bij hst 2e reg. veld artillerie. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden tot rid der, de ordonnans-officieren van H. M. de Koningin, de le-luits. van den groeten staf J. G. baron van Voorst tot Voorst en jhr. F. W. L. de Beaufort. jhr. J. H. Backer, van het reg. grenadiers en jagers. Bij Kon. besluit is aan mr. F. C. Hek- meijer, op zijn daartoe strekkend verzoek, met ingang van 1 Jan. eervol ontslag ver leend als lid van de Staatscommissie voor de herziening van het Indisch privaat strafrecht, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. Bij beschikking van den Minister van Justitie is herbenoemd tot plaatsvervangend lid der Kamer van toezicht over de notaris sen en eandidaat-notarissen gevestigd te Rot terdam, K. J. W. Kempers, directeur der re gistratie en domeinen te Dordrecht. DE TWEEDE KAMER. De afdeelingen der Tweede Kamer zullen 7 Januari des voormiddags half twaalf bij eenkomen voor het onderzoek van de vroe ger vermelde wetsontwerpen, door de open bare vergadering van dienzelfden dag te houden. Tegen half twee is aan de orde gesteld de regeliug van werkzaamheden, waarhij de voorzitter zal voorstellen eveneens Donder dag 9 Januari des avonds te vergaderen. Naar men verneemt geschiedt zulks met de bedoeling om waar voor den aanvang der behandeling van de Oorlogsbegrooting is vastgesteld 8 Januari 11 uur, in die avond vergadering de behandeling te beginnen van een der andere overgebleven hoofdstukken, zeer vermoedelijk, dat van binnenlandsche zaken. DE A.S. KAMERVERKIEZINGEN. Volgens het Huisgez. heeft de centrale anti-revolutionaire kiesvereeniging in het distriet Sliedrecht als haar oordeel uitgespro ken, dat een samengaan met de christelijk- historisehen onmogelijk wordt zonder een vast accoord en hetere organisatie. ZAANDAM. In een vergadering van af gevaardigden der vrijzinnige kiesvereeni- gingen uit het district Zaandam der vrij zinnigen is met algemeene stemmen besloten om in 1913 voor het district Zaandam een vrij zinnig-democraat candidaat te stellen. ONDERSCHEIDING, De Koningin heeft den heer J. T. Cremer, oud-president der Nederlandsche Handels maatschappij, benoemd tot Grootkruis in de Huisorde van Oranje. KOSTEN DER NEDERLANDSCHE DEEL NEMING AAN DE TENTOONSTELLING TE SAN FKANCISCO IN 1915. Ingediend is eeu wetsontwerp tot aanvul ling en verhooging van het tiende hoofdstuk der Staatsbegrooting over het dienstjaar 1913 en verhooging van de begrooting van uitgaven van Nederl.-Indië over het dienst jaar 1913. (Kosten der Nederlandsche deel neming aan de tentoonstelling te San Fran cisco in 1915). Met eene ruime reserve voor eventueel noodig blijkende vcrltooging van enkele twij felachtige posten komt deze begrootiug tot een totaal yan f 750.090. UIT DEN GEMEENTERAAD VAN ROT TERDAM. De gemeenteraad van Rotterdam besloot Maandag tot het aangaan van eene gcld- leening groot twaalf millioen gulden en tot het stichten van de centrale bibliotheek aan de Nieuwe Markt met gebruikmaking van het terrein van de Prinsenkerk en het Bo tenhuis. Daarvoor werd een crediet toege staan van f 400.000, buiten de particuliere bijdrage van f 100.000. DE SCHEEPVAART IN 1912 TE AMSTER DAM. Gedurende het afgeloopen jaar is de Am- sterdamsche zeehaven aangedaan door 2499 zeeschepen metende bruto 11.165.548 M3, te gen in 1911 2360 zeeschepen metende bruto 10.113.743 M3. Een vermeerdering van 139 schepen en 1.051.805 M3 inhoud in vergelijking met de cijfers van het vorig jaar. HET ROODE KRUIS. Dr. A. K. Offerliaus te Deventer ontving bericht van het hoofdcomité van het Roode Kruis om te Saloniki bij de Nederlandsche ambulauce dr. Bierens de Haan te vervan gen, die zich zooals bekend is, met eenige leden dier ambulance naar Epirus begeeft. Dr. Offerliaus zal, volgens het Hbld-, ver moedelijk Zaterdag 4 Januari de reis naar den Balkan aanvaarden. Eveneens vertrekken Zaterdag vanwege het Roode Kruis naar Saloniki dr. H. K. Of ferliaus en de verplegers C. van der Kolk en A. Fromans. GENERAAL VAN IIEUTSZ EN DE DJ ELOETOENG CONCESSIES. De directeur der Nederl.-Ind. Boschprodue- ten Mij. de heer Ch. Boori Hartsinck te Am sterdam- heeft, naar de N. Crt. meldt, d.d. 16 dezer aan den minister ,'an Koloniën en aan de leden van de Tweede Kamer het volgende schrijven gezonden: „Naar aanleiding van de aantijgingen van den beer mr. H P. Maieliant iu de Kamerzit ting van Maandag en Dinsdag 2 en 3 Decem ber j.l., jegens den oud gouverneur-generaal Van Heutsz, stelt de direetie van de Neder- landsch-Indische Boschprodueterr Maatschap pij er prijs op, hierbij te verklaren, dat Zijne Excellentie oud-gouverneur-generaal J. B. van Heutsz twee jaar na de oprichting van vorengenoemde maatschappij op herhaald aandringen van de directie en van commissa rissen heeft toegestemd een plaats als com missaris in het bestuur te aanvaarden, waar bij nimmer sprake is geweest van naamlee- ning tegen afgifte van aandeelen Zijne Ex cellentie Van Heutsz is nimmer aandeelhou der geweest, en is dat ook thans nog niet. „De aantijgingen van den heer mr. H. P. Marchant, als zoude de heer Van Heutsz zich voor een tiental „fully paid shares" der Ne- derlandsch-Indische Boschpvoducten Maat schappij aan de United Malaysian Rubber Company verhonden hebben om de zaken in Ned.-Indië voor die Amerikaansche maat schappij op te knappen, zijn dus geheel on waar. Onjuist is het ook, dat de gouverneur- generaal Van Heutsz de djeloetoeng-conces- sies verleende". INTERNATIONALE STUDENTEN BIJEENKOMST IN 1913. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Jan. j Een rapport met bijlagen is verschenen benoemd hij den grooten staf tot ordonnans- over de kwestie van eeu Internationale fees officier van H. M. de Koningin, de le luit. telijke Studentenbiieenkomst. in 1913. samen vallend met de opening van het Vredespaleis in Den Haag. Het plan blijkt de sympathie te hebben van tal van hooggeplaatste personen, o.m. Z.Exe. M. T. M. C. Asser; Z.Exc. Jhr. Mr. R. de Ma- rees van Swinderen, Minister van Buitenl. Zak..; prof. dr. M. W. Beyerinck, hoogleer aar te Delft; prof. dr. J. Cardinaal, Rector Magnificus der Technische Hoogeschool te Delft; Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, bur gemeester van Den Haag; mr. J. A. Loeff, lid van de Tweede Kamer, oud-Minister van Justitie; prof. mr. dr. A. A. Struycken, hoog leeraar te Amsterdam; mr. A. R. Zimmer- mann, burgemeester van Rotterdam. De opzet zou wezen, om vijf offieieele feest dagen te geven en Den Haag, Leiden, Delft, Amsterdam en Utrecht een bezoek té bren gen. RISICO-VEREENIGING WASCH- INDUSTRIE. In eene vergadering van eigenaren van stoom-, wasch- en strijkinrichtingen, welke op den 18 December 1912 in Utrecht gehou den werd, werd opgericht de Onderlinge Ri- sico-Vereeniging voor de Waschindustrie, die zich als 45ste Risico-Vereeniging heeft aangesloten hij de Centrale Werkgevers Ri sico-Bank te Amsterdam. Verkiezingsjammeren, Men meldt d-d. 30 Dec. aan „De Tijd", Vrijdag j.L trok mr. dr. Jan van Best naar de oude .veste Sluis om daar eene verkie zingsrede te houden ten gunste van den anti-revolutionnair Dielissen, die in 1913 can didaat zal worden gesteld in de komende vacature Vorsterman yan Oijen. 's Avonds, na afloop, zou mr. y. B. door een der. in gezetenen per auto naar Brugge worden ge bracht. Door onbekende omstandigheden kwam echter de auto, alvorens Brugge te bereiken, in een kreek terecht. De auto onbeschadigd, doch de beide ingezetenen wa ren tot den hals doornat en vol modder. Door de hulp vau enkele boeren, die wer den opgèklopt, kwam de auto weer op het droge en .werd de reis naar Brugge voort gezet. De heer Van Best moest echter Za terdag te Brugge tot één uur in het bed blijven, omdat, ja, omdat... z'n garderobe nog niet in orde was. En te Sluis vertelt men: De rede was goed, doch de redenaar viel in 't water. Jan van Weert. Eenige notabelen van Weert hebben, naar wij in de „L. K." lezen het initiatief genomen om een gedenktee- ken op te richten voor Jan van der Croon (Jan van Weert), die, zooals de geschiede nis vermeldt, als schoenmakersleerling de stad Weert met eenige wevers verliet om in dienst te treden en het zoo ver wist te brengen, dat hij onderkoning van Bohemen werd Het is thans 250 jaren geleden, dat Jan van Weert het laatste bezoek bracht aan zijn geboorteplaats. Brutaal. Wederom werd een brutaal stukje diefstal uitgevoerd te Rotterdam. Op do Wissel- en Effectenbank te Rotterdam kwam Dinsdagmiddag zekere S. v. d. V., uit 's Gravenhage eenige effecten koo- peu en legde om deze te betalen, twee bankbiljetten elk van 1000 gulden neer. Op een gegeven oogenblik' waren bei de bankbiljetten spoorloos verdwenen. De politie ving oogenblikkelijk met haar on derzoek aan. Een onbekend, omstreeks 50- jarig man wordt van den diefstal verdacht. Moord. Bij het gerechtelijk onderzoek, dat gisteren in het verbrande perceel van de wed. R. onder Denekamp heeft plaats gehad, is in het achtergedeelte van het huis in den grond een koperen ketel gevonden met ruim 287 gulden aan Nederlandsch en Duitsch geld. Marechaussee uit Oldenzaal en Ootmarsum, rijks- en gemeente-politie uit Denekamp en Losser en gendarmen uit Nordhorn hebbeu gisteren den heelen dag naar den vermoede- lijken moordenaar, T., gezocht, die zieh in de boschrijke streek tusschen Oldenzaal en Denek'amp moet ophouden, volgens de „Tel." Doodslag Na een woordenwisseling werd Maandagmorgen de landbouwer W. v. Hen- men te Oss door den landbouwer B. Schel doodclijk met een mes verwond. Door de tram gedood. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur wilde een negentienja rig jongmensch, uit Arnhem, die op het achterbalcou van de electrische tram van Oosterbeek naar Arnhem stond, ter hoogte van den Schelm schen weg overstappen op den bijwagen. Hij stapte mis en werd over reden en gedood. Vrouw verbrand. De 60-jarige juffrouw Noot, die, gelijk wij meldden, in perceel 29 TJilenburgerstraat te Rotterdam ernstige brandwonden bekwam, is in het Israëlietisch ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Pijn in den rug kan het eerste kenteeken zijn van heupjicht (ischias). De pijn kan zich verder ontwikkelen naar de heupen en van daar langs het been, waardoor het loopen on mogelijk wordt gemaakt. Deze aandoening kan zoo hardnekkig zijn, dat men zelfs operaties heeft voorgesteld, om haar te doen verdwijnen. De aanwending van zalf, smeersels, enz. op de aangedane plaat sen brengt niet het gewenschte resultaat, om dat zij slechts een tijdelijke verlichting ge ven. Zij tasten uw kwaal niet in haar wortels aan, d.w.z. in de onzuiverheden, die niet door de verzwakte nieren verwijderd werden. De eenige juiste behandeling is de oorzaak van uw kwaal te doeu verdwijnen, de scha delijke stoffen, die de spieren en weefsels hebben aangetast. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hergeven aan de nieren de kracht om haar werk naar belmoren te doen, waardoor de onzuiverheden uit het lichaam verwijderd worden, en zoodoende de oorzaak van alle kwalen van rheumatischen aard wordt weg genomen. Te Haarlem verkrijgh. bij de hh. K. v. Eden, Spaarne 38, en J. J. Göppinger, Gr. Houtstr. 147a. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a 1.75 voor één, of 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk. HEEMSTEDE. Gasfabriek. De heer J. D. Aukes is met in gang van 1 Januari benoemd tot klerk aan de Gemeentegasfabriek alhier. HAARLEMMERLIEDE C.A. Zachte winter. Als bijzonderheid kan wor den gemeld, dat de rozenboompjes voor het Raadhuis te Halfweg in vollen bloei staan. Aanbesteding gemeentewerken. Bij de al hier gehouden aanbesteding van Gemeente werken is perceel 1, 3 en 4 gegund aan N. van Geldorp alhier, resp 399, 32 en 50. Perceel 2 aan J. A. Kauh, alhier, voor 129. IJMUIDEN. Onbestelbare stukken gedurende de 2c helft der maand December 1912. Brieven: A. de Hoog, Amsterdam; H. J. Moor Breede, Rotterdam. Briefkaarten: Jacob Krab, IJmuiden. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. Geboren: z. van G. Nunnink— Groot. d. van A. van Dijk—Vet. z. van M. Handgraaf—Bauritius. Overleden: H. Meulenbroek—Lemmerman, 51 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: d. van M. Benjaminde Vries. z. van M. van Loon- Kleyn. z. van H. M. van LeeuwenSchon hago. d. van A. O. van Leeuwenvan Oosten. z, van D. M. Trompert—Stasjen, d. van S. v. 't HofHartman. d. van G. van HerwaardenStolk. d. van K. BuckensRijnbeek, d. van C. II. v. d. EshofWillemsen. - d. van C. Landwehr J ohanMeirmans. .Overleden: W. van der Luit, 2 m. De "typografen te Amsterdam. In een gecombineerde vergadering van alle besturen van den Alg. Ned. Typ Bond, van den Ned. R. K. Graphischen Bond, van Voor zorg en Genoegen en van de Ned. Drukpers te Amsterdam, henevens de hoofdbesturen van beide eerstgenoemde Bonden, ?s besloten de conferentie op a.s. Vrijdag met de pa troons aan te gaan. De diefstallen hij de Simplex. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft Dins dag het vonnis van de Rechtbank aldaar be vestigd, waarbij vijf personen, onder wie twee magazijnbedienden der „Simplex" die betrok ken waren bij de diefstallen van rijwielon- derdeelen ten nadeele van de Simplex, ont slagen werden van rechtsvervolging. De re den van deze vrijspraak was onjuiste om schrijving der feiten in de dagvaarding. Poging tot doodslag. De vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam veroordeelde Dinsdag den 31-jari- gen Hein Visser, wegens poging tot doodslag op een 18-jarige vrouw, tot vijf jaren ge vangenisstraf. Geëiseht was zeven jaar. „Maxima Doetrina". De Haagsche kantonrechter, mr. Boude- wijnse, heeft tot twee geldboeten ad 100, subsidiair tot 10 dagen hechtenis voor elke boete, den heer J. van Oostrum veroordeeld, die terecht stond wegens onbevoegde uitoefe ning van. de geneeskunst en onbevoegde uit oefening van de artsenijbereidkunst en afle vering van een geheimmiddel tegen tubercu lose, het z.g. „Maxima Doetrina". BELANGRIJKE TREIN VERTRAGING. Oin 7 uur ongeveer Dinsdagavond, juist op een zeer druk uur van reizigersvervoer op Oudejaarsavond, geraakte de spoorbrug over liet Spaarne alhier defect, doordat de electrische installatie, waardoor de brug open en dicht gaat niet meer normaal werk te. Het verkeer moest nu over één lijn geleid worden. De Parijsclie exprestrein vertrok van hier met li/a uur vertraging en ook de andere treinen in de richting Rotter dam, Velsen en Overveen hadden zeer groo te vertraging. De treinen naar Amsterdam vertrokken een kwartier later dan gewoon lijk1, BENOEMING EERELID. De heer Mr. P. Tjeenk Willink, voorzit ter van het Scheidsgerecht en op het in comité-generaal gehoudene gedeelte der 125e algemeene vergadering der Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur benoemd tot eerelid der Vereeniging, heeft zich deze benoeming laten welgevallen. Het orgaan der vereeniging bevat een verslag van de offieieele aanbieding van het eere-lidinaat- schap aan den heer Tjeenk Willink. .Dit geschiedde in hotel Roozen. Het ging er hartelijk toe. GEVAARLIJK. Gistermiddag ongeveer 4 uur, waren twee jongelui bezig uit het raam van een heeren huis, grenzende met den achterkant aan de Meesterlottelaan, met een buks te schieten., Daargelaten nu liet doel waar zij op schoten lijkt ons zoo iets toch wel erg gevaarlijk, te meer daar deze Meesterlottelaan druk beloo- pen wordt. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te hekomen bij: A. Roomen, Gier straat 39, een rijwielpomp; J. van Kuyk, Brouwersstraat 132, een stuk laken; J. Wild schut, Zuider Schoolsteeg 2zwart, een hond je; mej. H. Hazekamp, Parklaan lOOrood, een R. K. kerkboek; mej. M. Boelsma, Gen. Cron- jéstraat 47, een R. K. kerkboek; J. de Rijk, Emmakade 16, twee rozenkransen in étui; K. F. van Duffelen, K1. Heiligland 33II, een medaillon met 2 portretten; mej. A. Zand vliet, Teylerstraat 6, een sporthemd en een werkkiel; W. van Nessen, Korte Houtstraat 15rood, een hondje; Th. Hetem, R. K. Wees huis Hagestraat 10, een koralen ketting met medaillon waarin portret; J. Heering, Co- leneostraat 23, twee boorden; W. Jordaan, L. Lakenstraat 19II, een zak met zelfkant; A, Blok, Gen. Croujéstraat 68rood, een hon- denmuilkorf; S. Riedman, Zuiderstraat 13. een reticule met kerkboek; K. Nijssen, Zijl- weg 30, een kinderarmbaud; A. Ploeg, KL Houtstraat 37, een rozenkrans; M. Peesjes, Paul Krugerkade 1, eeu couvert met prent briefkaarten; W. Paulen, Bakenessergraclit 16, een heerendas; Bureau van politie, een ring met sleutels; mej. S. Kordelaar. Wa genmakerslaan 3, een staart van damesbont; C. van Aalst, Oranjestraat 174, een R. K. kerkboek; W. de Vendt, Leidschestraat 63, een moer van rijtuigwiel; C. Rus, Bakker'straal 18, een ceintuur; R. de Vries, Balceuc sei- gracht 46a, een kindevhandschoen; IT I* Christiaans, Groote Markt 14rood, een tno- che; mej. N. Haase, Zoetestraat Grood, een hondje; mej. M. de Mooy, Eendracbtstraat 58, een ijsmuts; J. van Acker, Maerteu va# Heemskerkstraat 14, een heerenhandschoen A. Huizing, Vooruitgangstraat lSCreeu -hoe denpen; F. Veldhuizen, Oude weg 28 K, eei hond; P. van Kouteren, Kamperstraat 20, eet damestaschje met inhoud; A. de Jong, Voor uitgangstraat 118, een reticule; J Ritman Leidschestraat 147, een jockeypet; H. S. Is raël, Saenredainstraat 92. een fasant; A. Mey land, Slachthuisstraat 2, een lieerenhand schoen; D. Mollema, Groendaalsteeg 19, een naamstempel; H. Kok, Oranjeboomstr. 87, een pantoffel; G. Meyer, Oraujeboomstraat 71, twee kinderphoto's en drie brieven; G. Hille, Brouwersstraat 27, een damesporte monnaie. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 30 Dec. 1912 z. v. E. E. v. <b Haak-Kipshagen. 31 Dec z. v. A. P. Also» ma-Pistoor. z. v. J. M. Gelaudie v. d. Horst. 1 Jan. 1913 z. v. B. Son Spanjaard, z. v. J. J. Baars-Nachtegeiler. d. v. A. M. Out- Heijiiis. d. v. J. M. Fiege-Kuijn. 2 Jan. v. M. W. Stouten-Moser. - z. v. A. Dikx-vau Nes. Ondertrouwd: 2 Jan. G. A. Jam A. C. M. Wiegant. P. J. A. Hellek;:, en M. v. Rodenrijs. J. J. v. Rossum ca A. M. O. Vogels. C. Diteweg en J. v. d p;0, W. A. Balm en C. E. Voorharnmo. O M. cjreüwy CS K Martin. J. C. Meyer en H. B. Groen. G. H. BtraaP** hof en J. J. L. Stammeijer. H. F. M. Gerritse en C. A. M. Hanssen. Getrouwd: K. L. A. M. H, Sadeé en J A. Lambert. H. v. d. Ridder en O. Sehcou, J. A. Bouwens en H. E. Gerritsen. K F. Schijf eu E. Dricssen. Overleden: 31 Dec. C. Hartog 83 j, Jansstraat. A. G. M. Lijcisman 19 j. Spaar ne. 1 Jan. J. M. Nijssen 43 j. BarendScstr. J. Kaspers 78 j. Rustenburgerlaan. (5. BrandtEngel 70 j. Ged. Voldersgracht. J. M. Wols v. d. WelKiers 62 j., Temjv'ier- straat-. J. M. Hoes 55 j. Spaarnwouderstr. BUITENLAND. Telegrammen uit de Bcrl(jnsclie, Par(jscho en Londeiiselio ochtendbladen van heden, (Speciale dienst vau do N. Haarl. Crt.) (NadruS vprtcn DE OORLOG O PD'.N BALKAN. SOFIA, 2 Januari. n offieieele 'e- deeling noemt het bericht vau de tn'iwezig beid van een vertegenwoordiger van ie gaarsche Regeering in Konstantinopel i directe onderhandeling met Turkije over de door de Turken zoo zeer gewenschte pro viandeering van Adrianopel volkomeu uit dc lucht gegrepeu en niet eens eeu dementie waard. PARIJS, 2 Jan. Hier verluidt dat Bulga- rije Silistria niet aan Rumenië wil afstaan. Bulgarije wil alleen toestaan het treffen van een grensregeling beneden cle Dobrut- scha. Men vreest derhalve dat Rumenië on der volkomen instemming van Oostenrijk- Hongarije Silistria militair zal bezetten, to meer daar de Rumeensche Regeeriug reedf sinds eenigen tijd op het oorlogspunt, staat. (Opgegeven door „DE SPAARNSOBANK\ Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2988). Alhier). Koersen vau latere ongeveer uur. koersen. böi ó2i/4 St." !ie Vit 19 276/, 27»/l6 231 2 2831 »l»/4 701/4 10öi/B 1o3i/2 U»/4 668 1661/a 130 66i/8 786/8 I1U4 55 4 Zoowel de Yonlcee als de oliemarkt ver" keerde heden in een vaste stemming. Tabak' ken konden hun stijging weder voortzetten, Rubber prijshoudend. Geld als gevolg der ver- vallen coupons ruim. Arualg&tnaled 7&i/4 Smelting en Ref. Comm. Car en Common Erie 56 Common Kansas City m 26 «/8 Common Marine Pref. Marino I 19 2e Pref. Mexican". 276/g Common Misouri t 27i 2 Common Pittsb. Coal 23J|2 Common South. R. 28'f 2 Common Denver 1 Common Rock It Ian 1 *-*>1C Common Steel X Common Topeka 1061/2 Common Union 16oi/2 common Wabash f J 41/j Pref. Wabash "l/8 Kon, Peiroieum 559 üew. Vorstenlanden 1561 Actions Vorstenlanden 130 2y, pCt. N. W.. S, 661/8 3 pCt Cert. N. W. S. 78»/8 Common Peru US/16 Prcf. Peru e 65 Bindjey e 89 Amsterdam Rubber 220 Nederl. Rubber. Ge^oni. Petroleum j A 229 Orion N 86 Gew. Dordtsclie j 166 Intern. Rum. P.etr. 136 United Cigar i A 48 Vg Pro!ongatie 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2