Pluis Pillen NIEUWS UIT OMTUEL JAC. KARSKENS, Kleermakerij Zijlstraat b'Z GROüTE OPRUIMIRE wegens verplaatsing aer zaak naar Groote Houtstraat 120 BUITENLAND. Sociale Berichten. BINNENLAND. Ingezonden Mededeelingen. „Van Nieuwjaar tot Sylvester" STADSNIEUWS. OVERZICHT. DE VREDESONDERHANDELINGEN ZIJN GESTAAKT... Dat is liet groote nieuws van heden. Turkije wil Adrianopel niet aan Bulgarije overlaten, en zoo hebben de Balkanafge- vaardi'fdcn de vredesonderhandelingen niet afgebroken, zooals men denken zou, maar geschorst, naar ze zelf zeggen om den Turken tijd tot beraad te laten. Men voelt vanzelf dat hier méér achter zit. En wel dit: de Turksclie regeering kan Adrianopel niet vrijwillig laten aan Bulga rije. Dat zou voor de Muzelmannen een zóó groote klap in het gezicht zijn dat er een algi mee.no revolutie uit zou voortkomen. Toch begrijpen de Turken wel, dat zij Adrianopel niet kunnen behouden. Het zal nu op een van de twee moeten aanloopen: ófwel Adrianopel zal den Bul garen in handen vallen, wat naar men te sofia zegt biunen tien dagen gebeuren zal, ófwel do groote mogendheden zullen „pres sie" uitoefenen op Turkije en hot dwingen om toe te geven. Voor de bevolking is dan ,de eer" gered. Dat door het tijdelijk afbreken der onder handelingen de vijandelijkheden weer zou den worden geopend, acht men algemeen als uitgesloten. De Europeeschc diplomatie kan en mag het daartoe niet laten komen, en is zich dit ook wel bewust Van het oorlogsterrein zelf komen ver schillende berichten over vechten. Vooreerst tusschen de vloten van Grie kenland en Turkije, die elkaar voortdurend maar vrij ongevaarlijk, beschieten. Dan bij Jauina, waar de Grieken nog al tijd pogingen doen om de stad te verove ren. Voorts bij Skoetari, welks Turksche be velhebber niet weten wil van neerleggen der wapens en verwoed telkens weer uit vallen doet. En ten slotte bijTsjataldzja, waar vol gens een telegram duizenden Koerden, woeste horden die er nu liggen, den strijd zijn begonnen tegen de Bulgaren, ondanks alle pogingen der officieren om ze er vanaf te houden maar... door de machine-ka nonnen zoowat gedecimeerd zijnl Korte berichten vau overal. —De Russische kroonprins is in het zui den van Frankrijk, om geheel op te knap pen. Van Jagow, de Duitsclie gezant te Ro me, is tot opvolger van Kiderlen-Waehter benoemd. -— Een lievige ontploffing in de machine kamer van het pantserschip Masséna te Toulon heeft acht personen gedood. Castro is voorgoed uit Amerika uitge wezen. Hij gaat weer naar Europa terug. MINISTER E. I!. H. REGOÜT. ..De Tel. ontving uit Ni.zza een telegram, waarin bericht wordt dat de toestand van den minister van Justitie, den heer E. R. H. Regout, nog steeds ernstig is. Volgens de verklaringen van den geneesheer, die hem verzorgt, gevoelt zich de heer Regout voort durend zeer zwak. De broeder van den mi nister, de minister van Waterstaat, werd daar Zondagavond verwacht. Later ontvangen tijdingen hij mevrouw Regout, echtgenoote van den minister van Waterstaat, omtrent den gezondheidstoestand van den minister van Justitie, luiden iets gunstiger. SCHOTEN. Kerknieuws. De Weleerw. Heer W. P. J. Janus, kapelaan in de parochiekerk op Oud- Schoten, is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan in de pa rochiekerk van den JL Bonifacius te Am sterdam. OVERVEEN. Sergeant Leeflang. Sergeant Leeflang, de bekende opzichter der schietterreinen in de Overveensche duinen, gaat den dienst met pensioen verlaten. In zijn plaats is benoemd sergeant D. Dijkstra, thans in garnizoen te Hoorn. BÏ/)EMENT>AAK Gevonden en temg te bekomen: Een gou den medaillon met portrek bij P. Zwart, talhouder te Bloemendaal, aan den politie kost te Bloemendaal; een fantasie -collier, >jn damestaschje met inhoud, een sleutel en en couvert met kwitantiën; aan het bureau an politie te Overveen: een portefeuille net inhoud en een hoedenspeld; komen aan- oopeu: een Sehotsche herdershond bij Ch. (Esse, Zandvaartpad 2a, te Overveen. ZAND VOORT. Onbestelbare stukken. In do 2e helft der maand December is ten postkantore alhier ter post bezorgd een briefkaart, welke we gens onbekendheid van den geadresseerde niet is uitgereikt kuunen worden: C. Mari- nus, Haarlemmermeer. De R.K. zang vereeniging „Arti et Iteligi- oni", hield gisteren, op den dag liarer op richting de jaarlijksche algemeene vergade ring. Dc voorzitter de höer C. Siegers, open de de vergadering met een woord van wel kom, waarop een dankwoord volgde aan liet adres van den directeur en leden voor den betoonden ijver gedurende het at'geloopen jaar, terwijl spreker het zich tot eer re kende de vereeniging met liet succes van de 1.1. uitvoering te kunnen feliciteeren. De secretaris, de lieer J. v. d. Schinkel, 'gaf vervolgens een nauwkeurig verslag, waardoor hem den gepasten dank van voor zitter en leden werd gebracht. ,Uit het verslag van den Penningmeester bleek, dat liet boekjaar werd afgesloten met een batig saldo. De periodiek aftredende bestuursleden werden vervolgens met alge- jaeene stemmen herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid de heer Leffers werd geïnstal leerd. De ijverige Bibliotecaresse bracht vervol volgens een correct verslag uit over de mu ziek die zich onder hare berusting bevindt. Hierna kreeg de directeur het woord en bracht een woord van hulde aan bestuur en leden; de beste wenschen uitsprekende voor den bloei der Vereeniging in 1913. Ook werd een der aanwezige donateurs dank ge bracht voor zijn buitengewone belangstel ling iri liet welzijn der Vereeniging. Vermeldenswaardig is zeer zeker, dat na het j.l. succesvol concert het ledental ver meerdert, maar ook het cijfer van dona teurs en kunstlievende leden klimmende is. „Arti et religioni" onze beste wenschen' HEEMSTEDE. GEMEEN TZZ A KEN. Watervliet. B. en W. hebben in overleg met den ar chitect Jos. Cuypers en den inspecteur der Volksgezondheid een gewijzigd plan voor de bebouwing van „Watervliet" opgemaakt, dat zij ter vaststelling aanbieden. Zuiderhout. B. en W. stellen voor, aan de Maatschappij „Zuiderhout" te vergunnen de walbeschoei- ïng van de Zonnekade die in gewapend be ton moest gemaakt worden, te mogen maken van hout. BENNEBROEK. Jubileuinstcntoons telling» Donderdag 9 Ja nuari a.s. om half twee wordt in het R.K. Vereenigingsgebouw, aan de Schoolstraat, de jubileumstentoonstelling feestelijk geo pend van de afdeeling Bennebroek-Voge lenzang der algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur ter gelegenheid van liet 2u-jarig bestaan der afdeeling. De tentoon stelling is geopend, van 9 tot 12 Januari. Pius X. Zondagavond had hier een pro- paganda-feestVergadering plaats, uitgeschre ven door de propagandaclub Pius X, onder- afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond. Voor een volle zaal trad als spreker op de Zeereerw. Heer Rector P. Stroomer, Centr. geestelijk adviseur. De Eerw. spr. zette in een breedvoerig betoog uiteen, wat de R. K. Volksbond beoogde en dat alle R. K. man nen volgens verlangen van Paus en Bis schoppen verplicht zijn zich in Katholieke organisaties te vereenigen, terwijl hij de vrouwen aanspoorde, nimmer de mannen van de vergaderingen terug te houden. Door de harmonievereeniging St. Miehaël te Heemstede werden belangeloos eenige muzieknummers ten beste gegeven, die heel goed klonken. Oolc de tooneelelub Nut en Genoegen liet zich niet onbetuigd en gaf eenige in den smaak vallende voordrachten teil beste. HILLEGOM. Kloosterman in Eben Haëzer. De heer E. Kloosterman trad gisterenavond in boven genoemd gebouw op'voor de afd. Hillegom van Patrimonium, met liet onderwerp: „V/at zullen en moeten wij doen ill 1913". Spreker wees op heide strijdleuzen der Christelijken in 1913: „Voor de bijzondere school en voor de sociale wetten". Spr. verdedigde beide leu zen met warmte en wees ook op de Tarief- wet, die noodig is voor de kosten der soc. wetten. Spr. ziet weinig gevaar voor de volkswelvaart in het ontwerp-Kolkman. Hij spoort aan tot pal staan voor- de Christelijke Regeering. De vrijzinnige concentratie werd door spr. scherp becritiseerd. Van de gele genheid tot debat werd gebruik gemaakt door den socialist Rodrigals en den Christ, socialist M. Kroonstra. Beiden werden dooi den heer Kloosterman beantwoord. Er was veel belangstelling en de Patrimo niummannen zullen zich dezen avond stellig niet beklagen. De gemeenteraad vergadert Vrijclag- middag a.s. om twee uur. Vondel. Gisteravond gaf deze tooneelver- ceniging- voor donateurs een uitvoering door eigen leden. De belangstelling was zeergroot. Opgevoerd werd .De Rijzweep" en „Een dagje naar de Bloembollen veldenBeide hadden groot succes. WARMOND. Inbraak. Volgens het Leidschef Dghl. heb ben op Oudejaarsavond inbrekers getracht hij het R. K. Seminarie alhier in te bre ken, doeli toen hij (zij) bemerkte(n) dat er in het gebouw licht ontstoken was en ge hoord was (waren) zijn hij (zij) op de vlucht gegaan. NOORD WIJK. R.K. Tooneelafdeeling. Als onderafdeeling van den R.K. Volksbond alhier is opge richt een tooneelafdeeling: „Onderling Ge noegen". Voorzitter-regisseur is de lieer C. P. van Zeist, Secretaris de heer H. de Groot Dz., Penningmeester de heer J. C. Lüsehen, en commissarissen de heeren J. P. Rijnders en J. Zuiderduin. Er zijn 15 leden toege treden. Ongeluk. De jonge J. C. kwam Zaterdag avond van liet land met de hondenkar, d. w. z. hij zat op de fiets, en hield de ketting der aangespannen honden vast. Toen liij het Westeinde binnenkwam, kwam daar juist de tram aan, die naar Leiden ging. J. C. slipte, hij viel met zijn fiets voor de tram. De wagenvoerder remde met kracht. En wonder genoeg werd J. C. niet door de tram overreden, maar eenige meters voort- geschoven. Zoodoende rolde liij van de rails af, weer op de straat. Hij heeft alleen een paar blauwe plekken opgeloopen, en de fiets werd beschadigd. Dameszangvereeniging „St. Cae- c i 1 i a". -Deze jonge onderafdeeling van den R. K. Volksbond, alhier, hield gisteren haar eerste vergadering, ter behandeling van het reglement, dat werd vastgesteld, nadat er een paar kleine veranderingen waren aan gebracht in het concept. Met gemeenschappelijk overleg werd be sloten, om gedurende dc eerste 8 a 10 we ken een cursus te houden voor pasbegiunen- den, en wel iederen Maandagavond van 7 tot hall' acht. De gewone repetieties zullen ge houden worden vanaf half acht op denzolf- lialf acht. De gewone repetities zullen ge bruik maken van een lokaal in het St. Jo zefsgesticht aan de Bronckhorststraat. De ver gadering die met gebed geopend was, werd ook alzoo gesloten NOORD WIJKERHOUT. Aanbesteding. In café „Het wapen van Noordwijkerhout" werd Zaterdagmorgen aanbesteed het afzanden van een perceel bouwland op de hoeve Bouwlust alhier, voor rekening van de heeren van der Peet en van der Meer. Ingeschreven werd door: 33. v. Groningen te Haarlemmermeer voor f 2198; A. van dei- Berg en Broekhof alhier, f 2050; Goossen, Haarlemmermeer f 1600; P. Vioen, Noord- wijk f 1550; Kookker, Haarlemmermeer, f 1525 en W. Salman te Noordwijk' f 1199. De gunning werd 3 dagen aangehouden. Fietser in brand. Zekere de Z. uit Sassenheim, die waarschijnlijk een si gaar in den zak had gestoken, in de meening verkeerende dat die uit was, kwam Zondag middag nabij Piet-Gijsenbrug tot de minder aangename ontdekking, dat zijn kleeren in brand stonden. Ofschoon de rook duidelijk waarneembaar was, had hij zelve het niét eerder gemerkt, wijl hij per fiets tegen den wind inreed. Het vuurtje, dat zich reeds aan boven- en onderkleeren had medege deeld, werd nu spoedig gedoofd. H A A RLEMMERMEER. Dc a.s. Kamerverkiezingen. In het kiesdis trict Haarlemmermeer zal van anti-rev. zijde een partijdag worden georganiseerd, waartoe zich reeds een voorloopig comité heeft ge vormd, dat belanghebbenden heeft opgeroe pen tot het bijwonen eener vergadering op 11 Januari a.s., ten einde de nadere bijzon derheden vast te stellen. Een begin van de actie dus! Vermist. Sedert Zondagavond wordt ver mist de nog jeugdige echtgenoote van den landbouwer J. de R., wonende aan den ring dijk bij den Vijfhuizerweg. Ondanks alle nasporigen kan men haar niet vinden. Men vermoedt dat haar een ongeluk is overkomen SANTPOORT. Een huldeblijk is aan Mr. J. H- Monnik aangeboden, voor de ferme wijze waarop hij de aangeklaagde brandweerlieden heeft ver dedigd. VELSEN. gemeentezaken. Bouwverordening. Door B. en W. wordt voorgesteld aan Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden te ver gunnen een nieuwen tuinmanswoning te bou wen aan den weg op „Waterland" en de dak bedekking te doen bestaan uit onbrandbaar gemaakt riet. 14 MUIDEN. Stij ging van den Viseliverkoop. In 1912 werd in den Rijksvischafslag voor f 6.974.383- visch verkocht, dat is an- dernalf millioen gulden meer dan in 1911, toen het verkoopscijfer f 5.379.029 bedroeg! BEVERWIJK. Kruisverbond. Zondag- j.l. gaf het Ki\vviverbond een feestvergadering die goed bezocht was. Bij de opening wees de voor zitter op het verschil tusschen deze en an dere feestvergaderingende gebruikelijke pro- paganda-rede zou nd. achterwege blijven. Nadat door de vergadering liet: Aan U, o Koning der eeuwen, gezongen was, werd de nieuwe Geest. Adviseur, de WelEerw. Heer Slenders, geïnstalleerd door den Voorz., waar na de Geest. Adv. het woord nam om den leden van het Kruisverbond op te wekken tot ijverig meedoen aan de drankbestrijding en zich niet tot het lidmaatschap alleen te bepalen, maar ook werkelijk lid te, zijn, door het getrouw bijwonen der vergaderingen. Do professor illusionist Propiör, gaf daar na den aanwezigen eenige staaltjes van zijn behendigheid te zien, die het publiek soms deden schateren van lachen en algemeene vroolijkheid wekten, zoodat er blijkbaar wel genoten werd en velen hot jammer vonden dat het geheele programma niet kon afge werkt worden. Om half elf sloot de voorz. de vergadering met een hartelijk woord tot allen om in de gelederen der drankbestrij ders plaats te nemen. BURGERLIJKE stand. VELSEN. Van 21 Dcc. 1912 tot 3 Jan. 1913. Geboren: d. van K. Kaandorp- Oud. d. van H. Stogcmeijer—Nicuwen- dijk. d. van IskesOlpenburg. z. van M. Rol—Portegijs. z. van M. B. van den OuternaarStor. z. van T. BroekKoe man. z. van C. KooijmanMeijer. z. van T. M. MantjeBakker. z. van M. van Onibergen—van Burgel. d. van E, Engbrengkoi'Hop. van W. v. d. Wel. d. van P. C. Toon—Piroyano, d. van D. Korfdc Boer. z. van J. KolleBak ker. z. van E. Stam—Prins. v. van J. WittemanBank. <1* yan G. Raaman —Boon. z. van J. van SouDuineveld. z. van M. GoudaGravemaker. z. van A. Slootdc Groot. van J- J- Plokker -Hollaar. d. van L. Blok—Zwaan. z. van W. C. Hendrikse de Mik. z. van A. DemmersNooni. d. van J. A. G. van Bekkum—van der Haak. d. van C. Kelder—van Wijk. van P. van LeeuwenKraan. z- van J- Groen Prins. Ondertrouwd: J- Kool en W. S. Mar- teus. W. Holman eu H. Meeuwnoord. A. F. Los en A. J. Amsc. F. v. d.Kuil en A. Zwart. A. B. Raateland en T. O. Kulilmaun. P. v. d. Kolk en F. C. Verhoeven. JL .Wolterman en L. Bink horst. T. Buis en A. Natte. Getrouwd: D. v. Noordenne en N. C. Hofman. R. Koelemeij en M. W. v. Bock. G. Schol en C. W. Alders. G. Blom en D. v. d. Vlerk. Overleden: J. Jimmink, 55 j. K. Taconis, 49 j. P. C. Dirks, 74 jaar. P. v. Dcijck, 62 j. J. Dekker, 87 j. J. J. Hendrikse, 1 jaar. (N. en Adv.bl. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Geboren: z. van C. NunmnDuinmeijer. Overleden: E. Blom, 2 mnd. A. Falier, 6.1 jaar, echtgenoote vau H. van der Kolk. ZANDVOORT. Geboren: z. van M. van Deursenvan der Schinkel. d. van ,'W. Terolvan der Werff. d. van Ji Kroon van Velzen. SASSENHEIM. Overleden: M. A. Coert, 2 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: d. v. G. Leendertsev. Gameren. z. van B. Neder ve ldW arm stek er. Overleden: H. van Zoen, 4 m. HAARLEMMERMEER. Geboren: z.' van J. van der Steltvan der Giessen. d. van H. van Daalen—1Terpstra. z. van T. van der MeulenTanis. Overleden: O. F. van Keulen, 2 jaar. 3SS dagen vermoeienis pes* Jaap Er zijn menschen aan wie gij 365 malen per jaar kunt vragen of zij welvaren, en die u onveranderlijk zullen antwoorden: „Bij lange na niet; ik ben altijd vermoeid." Door zoo te antwoorden, zeggen die menschen de strikte waarheid. Zij zijn altijd vermoeid. Of zij rusten Of niet, altijd ondervinden zij een werltelijken indruk van slapheid, van vermoeidheid. Zij zijn treurig, neerslachtig, zij hebben nergens lust in, vermijden liet geraas en de menigte; zij kunnen geen spoe dig besluit nemen, zelfs in de dringendste gevallen, en hun eenige begeerte is niet be hoeven te denken of zich te bewegen; zij hebben behoefte aan kalmte, stilte, verdoo- ving. Zulke menschen lijden aan zenuwverslap ping, langzame bloedarmoede, en zijn zeer ongelukkig. Al hunne functies ondergaan een soort van vertraging. Tot een zekere graad van verstomping, van verzwakking gekomen, gaat het organisme zijn verval met schrik barende snelheid te genioet. Om die vermoeie nis te doen verdwijnen, om dat organisme op te wekken, om die bloedarmoede te be strijden, wat is daartoe noodig? Men moet het bloed, te arm aan roode bol letjes, herstellen; het zenuwstelsel, dat geen veerkracht meer heeft, versterken; zonder verwijl den levensweerstand vermeerderen. Is daartoe een lange behandeling noodig; moet die met een ingewikkelden leefregel gepaard gaan? In het geheel niet! Eenige doosjes Pink Pillen gebruiken, dat is alles. Na korten tijd vormt de zieke zijn eigen leef regel. Zijn eetlust zal inderdaad vermeerderd zijn en hij zal met smaak eten; gij laat hem dan eten. Zijn levenskracht zal vermeer derd zijn, ter eenc zijde door hetgeen het mid del daartoe bijdraagt, ter andere zijde door een overvloediger en beter opgenomen voed sel. De overmaat van levenskrachten, van bloed maakt dat de zieke zelf zijn verdooving af schudt. De Pink Pillen kunnen het meest uitgeputte gedel opwekken; zij herstellen alle functies; doen de levenskracht, die door ouderdom of smarten, door lichamelijk of geestelijk over werk, door buitensporigheden of verdriet ver zwakt is, weer opleven. K. S'. A. Men schrijft ons: Het Centraal Bestuur v. cl. K. S. A. werd op Oudejaarsavond verrast dooi- oen gift van f 750.ter gedeeltelijke aanvulling van liet tekort op de rekening 1912. Bovendien kwam een gift in, groot f 50. om sympathie te betuigen, met de bestrijding van het bioscoopgevaar. Dergelijke klinkende sympathie-betui gingen geven den moed het nieuwe jaar met groote opgewektheid in te treden'. Moge het heerlijke voorbeeld dezer milde gevers anderen tot navolging strekken. het bedrijf van deze drukkerij onder de lei ding van den jubilaris zich zoo zeer heeft ontwikkeld in die jaren, deze dag noch door de directie, noch door hot personeel onop gemerkt zou worden voorbijgegaan. Reeds langen tijd werden dan ook tot dit doel reed? plannen gevormd, die vandaag in vervullin"- kwamen. Dc jubilaris werd hedenmorgen om 9 u op plechtige wijze door de directie en la personeel in de versierde drukkerij ontvan gen. De directeur herdacht in hartelijke woor den wat de heer van Dijck voor de drukkerij geweest is, en de groote vlucht die deze onder zijn leiding genomen heeft; hij bracht hulde aan de technische begaafdheden van den jubilaris en prees in 't, bijzonder de goede verstandhouding tusschen den jubilaris en het personeel, waarvan bewijs is het huldeblijk dat spr. hiermede aanbood. De directeur sprak hierbij den wensch uit dat de jubilaris dit geschenk nog vele jaren als een hartelijk aandenken mocht bewaren. Ook de heeren Regenten van het St. Ja cobs Godshuis lieten zich niet onbetuigd. Op waarlijk hartelijke wijze werd de heer van Dijck door den voorzitter van l.st Collego gehuldigd en werd hem een geschenk, in den vorm van een couvert mot inhoud, aange boden, waarbij de wensch werd uitgesproken den heer van Dijck nog vele jaren aan het hoofd der drukkerij tc mogen behouden. Geroerd dankte de jubilaris voor al deze bewijzen van belangstelling. Het deed hem genoegen dat de Directie hem op deze wijze huldigdo omdat hij daardoor de zekerheid ver kreeg altijd zijn plicht te hebben gedaan. Veel plezier deed hem ook de Iiuiu.ging der werklieden omdat hij daardoor de er varing opdeed dat deze hem nog niet als hun natuurlijken vijand beschouwen en daar door liet bewijs geven dat een goede verstand houding tusschen chef en personeel nog zéér goed mogelijk is. Hij dankte allen hartelijk en zegde hun toe dezen dag op een latereil datum feestelijk te zullen herdenken. Als bijzonderheid zij nog vermeld dat do heer V. van Dijck de opvolger werd van zijn vader, den heer F. A. van Dijck, die in het jaar 1861 als meesterknecht aan dezelfde drukkerij werd aangesteld. Bij diens over lijden werd de heer V. van Dijck zijn op volger, waardoor deze functie nu meer den een halve eeuw in handen van de familie van Dijck is geweest. DE RECHTSZAAK TEGEN DEN 'HEER DUIJS. Vrijdag is door den Officier van Justitie den geheelen dag instructie gehouden in de rechtszaak tegen het Tweede Kamerlid Duijs, ter zake van beleediging van den Zaandanischen burgemeester in een open bare vergadering. Gehoord werden o.m. de burgemeester van Zaandag, de lieer Duijs, dc inspecteur van politie te Zaandam er eenige personen, die op de bewuste open bare vergadering waren tegenwoordig ge weest. PERSONALIA. Voor het examen in Stenografie is o.m. geslaagd mej. E. W. Sohmu-muns Stekhoven, vau hier. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 2 Jan. d. van M. M. Zwarter IJkel. 3 Jan. z. van J. W. O. Witkamp- v. Baudemer. Overleden: 3 Jan. G. W. Lijeklamr Stecnkist 64 j. Zoetestraat. Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. HUISVERZORGING. Ouder voorzitterschap van mevr. F. J. Blom—ter Gast is Vrijdagmiddag in de „Ver eeniging" gehouden de jaarvergadering van de afdeeling „Huisverzorging" van de veree niging „Het Witte Kruis". Na opening werd het woord gegeven aan den secretaris. In 't verplegiügsjaar 1911—12 was mevr. Leesberg- door ziekte verhinderd hare werkzaamheden te vervullen. Ook met 1 November, toen de vereeniging hare werk zaamheden hervatte, was mevr. Leesberg er nog niet toe in staat. Ter liarer vervanging was mevr. van Scliuylenburch genegen dit jaar die functie waar te nemen. Ten voor- deelo van de vereeniging werd een welge slaagde tooneelvoorstelling gegeven door den Hilversumschen Kunstkring. Daarop gat' de penningmeester een over zicht van de staat der financiën. De uitga ven aan hulp bedroegen 1451. Hulp werd verstrekt aan 129 gezinnen, te weten: gedu rende 148 geheele weken, 235 lieele dagen, 325 waschdagen en 843 halve dagen. Aan contributie werd ontvangen 1043. De rekening werd aan het bestuur van het Witte Kruis overgelegd en voor aecoord ge- teek end. De voorzitster deelde mede dat de wekelük- sehe uitgaven zoo groot zijn doordat men zoo vele gezinnen krijgt met tuberculose. Be sloten wordt als er hulp gevraagd wordt, waar de vrouw tuberculeus is, haar te ver wijzen naar Juffrouw Keurenaar, die verbon den is aan de vereeniging ter bestrijding van Tuberculose. De president van het Witte Kruis, de heer I v. d. Berg, hesprak verder de belangen van de huisverzorging en kon vaststellen dat er veel lijden verzacht werd door deze vereeni ging. Hierop natn de secretaris van 't Witte Kruis, de heer Westerman Holstijn, 't woord; hij deelde mede do boeken in goede orde be vonden te hebben. V. .VAN DIJCK. Zaterdag herdacht de meesterknecht van de drukkerij van het St. Jacobs Godshuis, de heer ,V. van Dijck, den dag dat hij voor 25- jaren als zoodanig werd aangesteld. Het .was natuurlijk te voorzien dat, daar RIJKSVOOR JAARSKEURING. De minister van landbouw, nijverheid en handel lieeft bepaald, dat dc gewone rijks- voorjaarskeuringen van tot dekking bestem de hengsten in 1913 gehouden zullen wor den voor Noord-Holland op 10 Februari. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen .hij: Bureau vau politie, een sabelsc-heede; J. Slobbe, Brouwersstraat 14rood, een halsketting; II. Cramer, Korb Begijnestraat 5, een bosboekje; C. Verdam Raamsteeg 28, een hondje; P. v. d. Voorden Stationsplein 2, een hond; H. van Heijneu, Oranjeboomstraat 194rood, een rozenkrans in étui; M. Molenkamp, Kampervest 1, een ring van horloge; mej. A. v. d. Meij, Lange Poellaan 18, een portemonnaie met inhoud mej. A. Luth, Bosch en Vaartstraat 6, eer armband; W. lianzijn, Korte Heerenstraat 6, een ring; J. v. d. Reep, Korte Hofstraat 9D een hondenzweep; A. de Vries, Raamsteeg 20/,wart, een jas van spoorbeambte; J. van Kampen, Groendaalsteeg 9, een broche; W Zoet, Magdalenastraat 3a rood, een beursje K. Pieters, Vooruitgangstraat 56, eer. duif; M. Sprokkreef, L. Wijngaardstraat 21rood, een rozenkrans; M. Seubring, Leidsche straat 113, oen rozenkrans; A. H. Kuiper, van Ma rumstraat 56, een ring met sleutels; M. Din gemans, Koninginneweg 61, een liond. Terug te bekomen bijA. Konings, Bal- juwslaan 22, een lorgnet in etui; A. Bolt- huis, Saenredamstraat 22rood, een broche; Mej. H. Kneinsberg, Westergracht 13, een gummibal; Mej. M. Langehuizen, Spaarn- wouderstraat 100, een hondje; Mej. M. Aal- bers, Gen. Cronjéstraat 14, een dameshand schoen; J. v. d. Horst, Adr. Loosjesstraat lc, een hondje; Mej. S. Verzijlberg, Brou- werstr. 112, een bondenhalsband; II. Sabc- lis, Brouwersstraat 114, muntstukken; W. Laan, Assendelverstraat 40a, een zilveren medaillon met 2 portretten; M. Bosselaar, Clercqstraat 172, een gouden oorbelletje; Bur. v. Politie, een koperen halsketting; R. van Duffelen, KL Heiligland 33a, een ledige kinderportemonnaie; D. v. Waard, Nassaustr. 19rood, een geelharige hond; J. Drost, Leidschevaart 248, een fox-terrier; A. Blom, Voortingstraat 36, een witte kin derzak met inhoud; J. F. Pot, Leidscheplein 39rood, een gouden kettinkje, waaraan een dito medaillon; J. v. Wel, Z. Polderstr. 82, een rozenkrans in etui; N. Boogaard, Rus tenburgerlaan 61, een fantasiebroche; D. v. d. Wal, Gen. Cronjéstraat 152, een kinder handschoen; Bur. v. polities een nikkelen horlogeketting; Bur. v, politie, een dames- ceintuur. BERICHT. iWegens overvloed van copy moeten ver schillende stukken heden blijven liggen. Zij zijn verkrijgbaar 1.75 per dooa en f9 per zes doozen bij het Generaal-Depöt der Pink Pillen, van Keghenlaan 22, huis te Amsterdam; voor Haarlem en Om streken bij de firma's J. J. Göppinger Groote Houtstraat 147a. W. A. Schouten, drogist te Lisse. En verder bij ver schillende Apothekers en Drogisten,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2