DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND ■aar Ann Imn.[nil IDUi ïï-- dB De Tweedehands-phonoyraafpers. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Kinderhuisvest 29«31-339 Haarlem EEÜ3TE BLIP. muziek. KAMEROVERZICHT. K.V. HET HAARLEMS8HE ASSSSAATtt EN COWSSIEKAHÏBSl iVOENSDAG 15 JANUARI 1913 37ste Jaargang No. 8035 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Oil nummer bestaat uit twee bladen. Wie is Frans Netseher? Haarlemsche Alledagjes No. 769. I ABONNEMENTSPRIJS! Per o maanden voor Haarlem 71.35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gem.) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 180 Afzonderlijke nummers 0.03 PRIJS DER ADVERTENTIëNi Van 6 regels 60 cent (eontant 50 cent). Iedere regel meer 10 et. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct per regel Buitenl 20 et Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 ct. contant). liii Alle betalende abonné's op dit blad, die In Eet bezit eener verzekerïngspolia *Un, *ün volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor! GULDEN bij ÊS fft v., iHilft GULDEN bij fl fFff! GULDEN bij füft GULDEN bij g$ f| SULDEN bij .werken. 8 «0 Su U UI Oaf band of voet. S w Sa één oog. 6 Hp HP één daim. IJl iyp wijsvinger. 15 GUTDEN bij verlies van één anderen vinger. De nltkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Hollandsche Algemeen» Verzekeringsbank" te Schiedam. E unjnuiMAaEagws AGENDA. 16 Januari. Gebouw St. Bavo R. K. Volksbond Rederijkers. Kathedrale Kerk 8 uur Cursus in de Katholieke Geloofs- en Zedeleer. (Zie Stadsnieuws). Groote Kerk 1—2 uur Orgelbe speling door den heer Louis Robert. (Ziepro gramma onder Stadsnieuws). Sociëteit „V e r e e n i g i n g" 8 uur R. K. Diocesane Vereeniging voor Volks zang, afd. Haarlem. Volk6zangavond. Gebouw St. Bavo Bioscoop IJnion. Voorstelling. B i o s c o o p-t li e a ter Groote Markt Voorstellingen. A po 11 o-t h eater Barteljorisstraat Voorstellingen. Teylers Museum Tentoonstelling van moderne aquarellen. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. LISSE Concertzaal Hotel .,De Witte Zwaan" 8 uur Liefdadigheidseoncert ten bate der St. Vincentiusvereeniging te Lisse. In „De Maasbode" doet een inzender, naar aanleiding van de voorloopige candidaatstel- ling in Zaandam van den heer Frans Net seher door liberalen en radicalen, boven staande vraag. Natuurlijk om zich te vergewissen of de Katholieken en Christelijken, die in Zaan dam tóch geen kans hebben, goed zouden doen, dezen linkschen „concentratie"-candi- daat te steunen, om Duys te wippen. „De Maasbode" adviseert echter, dat be slist niet te doen: „Wie Netseher zou willen stemmen om Duys te wippen, zou beslist een vergis sing begaan. „Al8 de vrijzinnige partijen te Zaan dam kans van slagen hadden willen heb ben, dan hadden zij met een anderen can- didaat voor den dag moeten komen dan met dezen feilen auti-papistisehen heer Netseher. „.Eerlijk onze opinie gezegd, zien wij Duys liever gekozeu clan Netseher." Wij zijn van dezelfde opinie. De onzalige partijhaat en het onverdraag zaamste anticlericalisme heeft dezen man die daarenboven in het onbeduidende maand schrift dat hij compileert, geen gelegenheid laat voorbijgaan op de Katholieke Kerk af te geven in Velsen tot wethouder ge maakten te Velsen, waar hij in het vrij zinnige land der blinden als éénoog koniug is, zal men het uitschateren als men hoort dat één katholiek er over denken zou den heer Frans Netseher te steunen! Neen: de vrijzinnige partijen in Zaandam kunnen den socialisten geen beteren dienst bewijzen, dan Netseher tegenover (of liever naast) Duys te stellen. Intusschen merken wij op, dat de d e f i n i- lieve candidaatstelling der Vrijzinnige Centrale nog moet geschieden. III. Uit dat stuk' van zijn betoog hadden wij gaarne den grievenden toon, de onverklaar bare verachting weggezien, die Z.Ed. te genover de kleine protectionistische pers aanslaat, 't Hoort anders tot het gedoe van kleinzielige luijden de tegenstanders te be groeten met ongewensehte projectielen en wij kunnen niet beter doen, dat het stuk proza, dat daar ten beste gegeven werd, ter beoordeeling afdrukken. „Zeker niet het aangenaamste deel van Bprekers taak is geweest het kennis ne men van de schrijverijen in de kleine pro tectionistische pers, de tweedehands-pho- nograafpers, zooals een lid der Tweede Ka mer deze heeft genoemd. Hoewel onbekend met de geregelde lezers van dergelijke bla den, moet men toch vaak de schrijvers van die artikeltjes beklagen, die hun lezers nog alleen schijnen te kunnen boeien door on waarheden en ongekuisehte taal. Deze wijze van bestrijding heeft de Taak van het Be stuur niet altijd aangenaam gemaakt." Wat zegt men nu van de gekuischte taal Van den Voorzitter van het Anti-Comité? De provinciale bladen de kleine pro tectionistische pers of wel tweedehands- l'honograafpers. De redacteurs alzoo leugenaars en onge- mttarden, en de lezers stommelingen 1 En dan nog die klacht, die past als een tang op een varken, „de wijze van bestrij ding, (door die ongeletterde leugenaars ze ker I) heeft de taak niet altijd aangenaam gemaakt". De heeren hebben zeker gedacht als de Franschen in '70, aan een wandeling op effen banen. Zij hebben zieh zeker voor gesteld, dat de phonograafpers den mond gehouden had hij het optreden van het anti-comité. Neen, op den juisten tijd is men overal opgestaan, om door eene wettige en goed georganiseerde actie, zonder plak zegeltjes of dergelijke prullen, een dani oj> te wer pen tegen de werking van het anti-comité'. De schrijvertjes der tweedehands-pers hebben eenparig zich niet gestoord aan 'de bangmakerij der snorkende advertenties, maar zijn rustig voortgegaan feiten tegen over theorieën te stellen, en zullen dit blij ven doen tot de strijd door hen mét eer lijke middelen uitgevochten is. 't Is jammer, dat het verslag ontsierd wordt door dergelijke onnoodige grofhe den. 't Is, hopen wij, geen voorproef van wat ons nog te wachten staat. Maar vast kan het anti-comité er op re kenen, dat in deze materie de provinciale péls krachtig zal optreden, waar noodig; zich niet in een hoek zal laten stoppen met groote woorden; in den komenden strijd eerlijk haar plicht zal doen, zooals zij die meent te moeten doen, al zal de Voorzitter dan ook nog eens in zijne gekuischte taal het anathema uitspreken over de kleine protectionistische phonograaf-pers, de pers van de mannen van goeden wil, van dege lijk denken en dapper durven. MOET DAT NU ZOO GEBEUREN? Het doet ons méér en méér genoegen, dat onze „Alledagjes" in de stad een goede ontvangst genieten. „Wat heeft-ie vandaag", zegt men vaak? We merken dat het meest, omdat van ver schillende kanten onze abonné's ons met 't een of ander komen aandragen: opmer kingen, typische feiten, wenken, grieven en klachten, en dan is er heel vaak de dringende bede bijoch, bespreekt u dat eens in de „Alledagjes" I Als de zaak van belang is en interessant genoeg, doen we dat gaarne. En zoo hebben we nu o.i. een zeer gegron de grief igehoord, die hier wel tot uiting mag komen. D'r werd dezer dagen een jongen „opge bracht" naar het politiebureau. Een nette jongen, van goede familie, als een hals misdadiger tusschen twee barsche agenten. En een reuzenhoop volk er achter Wat voor schrikkelijke misdaad had de jongen begaan, die gruwelijke booswicht? Hij hadgevoetbald op 't Wilsons- pleinl Gisteren net zoo. Wéér een, die als een dief tusschen twee politie-agenten naar 't bureau moestHij had sneeuwballen gegooid Zoo gaat het keer op keer. Wij vragen: moet dat nu zóó? Kan 't niet wat bedaarder? Als er volgens de verorde ning proces-verbaal moet worden opgemaakt bij straatovertredingen en straatschenderij, best. Maar laat men die kleine overtredin gen niet als grove misdaden behandelen en althans niet de overtreders 't publiek schan daal van een overbrenging naar het bureau erbij op den hals schuiven 1 PERSONALIA. Te Utrecht is bevorderd tot doctor in de plant- en dierkunde op proefschrift „Over homogene en heterogene versmeltingen bij Echinidenkiemen", de heer J. A. Bierens de Haan, geboren alhier. NED. R. K. TIMMERLIEDENBOND ST. JOSEPH. Dinsdagavond hield de afdeeling Haarlem van bovengenoemden bond hare ledenverga dering, die vrij goed was bezocht. De voor zitter, de heer Smulders, wensehte den leden een gezegend jaar toe, zoowel voor hen zelf als voor hunne gezinnen. Hij wees op de groote beroering welke zich in de arbeiders- wereld reeds hij den aanvang van het jaar voordoet en wekte tot krachtige organisatie op. Voor hulp hij de verspreiding van het propagandablad gaven zich 22 aanwezigen op; dit groote aantal getuigt voorzeker van ernstigen wil om het goede te bevorderen en mede te werken aan den bloei van den R. K. Volksbond en zijn vakvereenigingen. Tot afgevaardigden naar de jaarvergade ring van den R. K. Timmerliedenbond wer den gekozen de heeren G. P. Hethem, C. Dijt en G. Roelofs, en tot plaatsvervanger do heer F. Dijt. Een bedrag van 6 werd disponibel gesteld voor een 12-tal leden, om tegen ver goeding van reiskosten de groote feestvie ring te kunnen bijwonen, welke ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van den Ned. R. K. Volkshond te Amsterdam zal plaats vinden. Na de aandacht te hebben gevestigd op de bewering van den heer Troelstra, dat neutrale vakorganisatie niet bestaat, werd deze vruchtbare vergadering met den Christ, groet gesloten. ZANG EN VRIENDSCHAP. Residentie oïkest. Onder Heriri Viotta's superbe leiding speel de het Residentie orkest gisterenavond aller eerst de Vierde Symphonie van Beethoven. Viotta's leiding is altijd en we hebben: dit vooral gisterenavond weer opgemerkt en, bewonderd een en al natuurlijke voor naamheid. Het is geen buiten de wezenlijke kunst gaande deftigheid, maar een waarach- tig-artistieke, levensvolle beschaafdheid. Bijl .Viotta schijnt de kunst idealiseering van het leven, bij Mengelberg het leven zelf. En daarom is Viotta een Wagner-dirigent, en voelt Mengelberg zich bij Strauss in zijn ele ment...'. Ik schat den oen niet hooger dan den ander, beiden naderen in de dirigeer- kunst den hoogsten topDe Vierde van, Beethoven heeft weer een schitterende uit voering gehad. En we hebben weer ons hart warm gevoeld, onzen geest ingespannen, en zijn zoo weer onder den invloed gekomen van deze heerlijk-menschelijke muziek. Bij de in- fluenceerende .werking van deze gespierde rythmiek, liji deze geweleüge levensadem, voel je je weer eens een natuurlijk mensch te zijn. Daarom is het zoo weldadig deze muziek te hooren; er leeft die oneindige schoonheid in, die ook tot het wezen van Bash's mu ziek behoort en die in onzen tijd in Mahler leeft. Want over Bach, Beethoven en Mahler gaat de lijn del diepmcaschelijke kunst, die van alle tijden is. Ik gedenk dankbaar deze uitvoering der Vierde die zooals alle Beethoven symphonieën een weldaad voor onze mensche- lijkheid is. Een schitterende praestatie was ook de uit voering van de Entr'acte en Balletmusik van Schubert. Do vertolking van dit werk werpt een mooi licht op Schubert's karakter. Wat een frischheid, wat een feestelijke, kleurrijke muziek 1 Er is iets merkwaardig-fantastisch in, iets dat voortdurend den geest gebonden houdt. En wat een rijkdom van klank. Schu bert kon schitterend instrumenteeren. Het was weer een bewijs voor Viotta's krachtige, oorspronkelijke artisticiteit, zooals hij deze Schubert-muziek deed uitvoeren: zoo vol ex pressieve nuanceering. Dat was bijzonder mooi. Maar onze bewondering voor de uitvoe ring van Weber's Obéron-ouverture mag, hier door niet minder zijn. Pure muziek, deze Obéron-Ouverture, en iedere keer staan we verstomd over de schitterende melodick van Webor, welke hem overal kenmerkt. We mo gen aan de onderscheidene leden van het Residentie orchest wel warm onze hulde bren gen voor deze artistiek-belangrijke praestatie. Soliste was Jacoba Repelaer van Driel, wier buitengewoon-oinvangrijke stem we al dadelijk konden bewonderen in twee Handel- aria's". Deze groote altstem is ook zeldzaam vel van klank, en blijkbaar uitstekend ver zorgd. En zoo was de vertolking dezer aria's vooral bekoorlijk om de klankschoonheid. Maar nevens deze aantrekkelijkheid hebben we hoogelijk geapprecieerd de gecultiveerde muzikaliteit van deze zangeres. Ook de prach tige „Madchenblumcn" van Richard Strauss werden, (ofschoon Strauss wellicht niet bij zonder aan haar karakter past) zeer fijngevoe- lig gezongen. De zangeres werd met bloemen, gehuldigd. We hebben ten slotte te gedenken de voor treffelijke wijze, waarop de heer Philip Loots! de taak der begeleiding heeft vervuld. H. F. A. R. K. KIESVEREENIGING. Gisteren hield de R- K. Kiesvereeniging in St. Bavo hare gewone jaarvergadering. Te ruim half negen ure opende de voorzitter de vergade ring met gebed, waarna hij eenige hartelijke woorden van gelukwensch tot de leden richtte en hun een „Zaliv Nieuwjaar" toeriep, tevens de hoop uitsprekende dat het ook een zeer ge- i lukkig jaar voor de Kiesvereeniging zelve zou zijn. Daarna wijdde hij eenige hartelijke woor den aan Minister Regout en verzocht de aan wezigen voor den Minister te bidden. Hij wenscht als voorzitter zelf daartoe het voorbeeld te geven en verzoekt daarom de leden driemaal het „Weesgegroet" te bidden voor het herstel van den Minister. I Het woord was daarna aan den secretaris, den heer Visser, die, nadat hij dc notulen van de vorige vergadering gelezen had, in een keu rig gestylc-erd verslag een overzicht van den loop der zaken en den bloei der Kiesvereeniging over i het vorige jaar gaf. Als een waardig pendant sloot zich daarbij aan het verslag, dat door den heer van Liemt uitgebracht werd van de jaar vergadering van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen, te Utrecht gehouden. Het verslag van den penningmeester, dat een overzicht der financiën van de Kiesvereeniging gaf, was minder bemoedigend, omdat deze een c.wffmu.mu jb y v. nadeelig saldo moest bekend maken. Waar wij hier staan voor de vele en groote verkiezingen, die-ons dezen zomer wachten, is dit een onaan gename toestand. Voor kapitaalkrachtige nien- schen is er dus in deze richting nog wel iets te doen Een zeer geanimeerde discussie ontstond nog, waarbij door verschillende leden middelen aan de hand gedaan werden om, met het oog op het verslag van den penningmeester, de finan ciën der Vereeniging te versterken. Als het meest afdoende middel meende men dat versterking van het ledental wel het voor naamste was. Door de Propagandaclub wordt geregeld in die richting gewerkt en zij zal dit ongetwijfeld ook in de toekomst blijven doen. Door verschillende aanwezigen werden ver der nog wenken en raadgevingen gegeven voor de verkiezingen van dezen zomer, die wij na tuurlijk niet gewenscht achten in het openbaar in de courant te bespreken. Door den heer G. J. Braakhuis werd een uit voerige beschouwing gegeven over de laatste stemming en herstemming. Hij trad daarbij in nauwkeurige bijzonderheden om aan te toonen welke fouten de organisatie van het katholieke kiezerscorps nog aankleven. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing werden de periodiek aftredenden, de heeren van Pinxteren, janse en Broekhuijzen met algemeene stemmen herkozen. In de vacatures Dr. F. C. Huiigen en B. Heijboer, die beiden wegens ver trek bedankt hadden, werden gekozen de heeren Mr. J. N. J. E. Heerkens Tnijssen en N. li. Lambert. Tot afgevaardigde naar de vergade ring van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen werd herkozen de heer W. van Liemt, terwijl tot plaatsvervangend afge vaardigde, in de plaats van den heer H. S. van Pinxteren, die bedankt had, gekozen werd de heer G. J. Braakhuis. De afgevaardigden en plaatsvervangende afgevaardigden naar de ver gaderingen van den Provincialen Bond werden allen herkozen. Aan het einde van de vergadering die, alhoe wel ze niet overdruk bezocht, toch zeer geani meerd was, vroeg de heer Mr. Heerkens Thijs- sen het woord om eenige hartelijke woorden te richten tot den scheidenden voorzitter. Hij be treurde het dat wij den voorzitter, dien wij in de twee jaren dat hij de teugels in de hand houdt, hebben leeren kennen als een flink en joviaal voorzitter, reeds zoo spoedig moeten ver liezen. Evenwel, gezien de reden waarom hij Haarlem gaat verlaten, meent spr. Dr. Huijgen te mogen feliciteeren met het groote vertrouwen dat in hem gesteld wordt en spreekt hij tien wensch uit dat de scheidende voorzitter in zijne nieuwe woonplaats zijne beste krachten weer zal wijden aan de openbare zaak. Wij wen- schen u dan, zoo eindigde spreker, alhoewel wij u noode zien vertrekken, op uwe verdere levens baan Gods onmisbaren zegen toe! Een daverend applaus onderstreepte de har telijke woorden van Mr. Heerkens Thijssen, vaardoor de vergadering te kennen gaf dat zij de woorden van den spreker tot de hare maakte. Geroerd dankte de voorzitter de aanwezigen en sprak de hoop uit dat Haarlem en met Haarlem de Kath. Kiesvereeniging steeds in bloei en kracht mogen toenemen, waarna hij de vergade ring het was inmiddels elf uur geworden met gebed op de gebruikelijke wijze sloot. PROGRAMMA voor de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Donderdag IC Janu ari 1913 des namiddags van 23 uur, door den heer Louis Robert. 1. Toccata et Fuga, d. kl. t., J. S. Bacil. 2. Sonate VI, F. Mendelssohn—Bartholdy. Choral Variationen. Fuge. Andante. 3. Prière, Ces. Franck. 4. Andante, C. V. Al- kan. 5. Allegro Symphonique, Th. Salomé. HINDERWET. Ter inzage is nedergelegd het. ingekomen verzoekschrift met do bijlagen van het be stuur van het district Haarlem en Omstre ken der vereeniging „Eigen Hulp" om ver gunning tot oprichting van eene inrichting tot het in beweging stellen van eene lift, ge dreven door een te plaatsen electromotor van 2% P.K. in het perceel aan de Zijlstraat no. 56. Oorlog. De Minister aan het woord. Minister Coüjn heeft gisteren in een groo te rede zijn begrooting verdedigd. Alle ver- 'slaggevers, ook de liberale, verklaren als om strijd dat de Minister het deed op waar lijk magistrale wijze, met talent en zelf kennis, buiiengewoon overtuigend. Natuurlijk was de legerreorganisatie het hoofdpunt van 's ministers rede. Het verwijt dat de minister geen vaste lijn zou hebben gevolgd, wees Z.Exc. af met er op te wijzen 'dat het essentieele der organisatie stoeds onveranderd is gebleven in de voorstelh n der Regeering. I Te weinig luitenants zullen er met zijn, ook in tijden dat het aantal luitenants het Directie E. BRANTJES. 9ants$raa$ <£7. Tel. 89:'. Agentschap Rotterdam—Huil. geringst is, zal er één per compagnie zijn en als deze of de kapitein eens afwezig is, kan de overblijvende wel eens wat harder aanpakken; in Indië wordt nog wel heel wat anders van de officieren gevergd. Hetzelfde geldt ook voor de onderofficie ren. Van het tegenover liet zijne aangeprezen verdubbelingsstelsel legde je Minister, naar de Kamerverslaggever van de Residentie bode uitvoerig uiteenzet, de vele en ern stige bezwaren zeer duidelijk bloot. Vooral door de noodzakelijkheid van het iinprovisecren van bataljonsstavcn zal de mobilisatie noodzakelijk ernstig lijden. Verder gaat bedoeld stelsel uit van de bestaanbaarheid van reservekader in hoo- gere rangen, welke bestaanbaarheid nog moet worden bewezen; en a's die bewezen is, zullen de reserve-hoofdofficieren voor eerst toch nog noodig zijn voor de Land weer. Het geeft aan de brigade-commandanten en aan de helft der regimentscommandan ten ook geen behoorlijken werkkring. Voorts weet niemand hoe lang de duur zou zijn van den overgangstoestand, waar van het voordeel zou zijn, dat bij de ge- heele infanterie 36 officieren minder zou den noodig zijn, doch gedurende welken het brigade-verband, dat de voorstanders toch ook willen, zou ontbreken, zoodat een divisie-commandant voor de onmogelijke taak zou staan van do aanvoering van 6 oorlogsregimenten van 3 bataljons; terwijl verder de oorlogsencadreering der compag nie zou verminderd zijn van 4 tot 2 of 3 beroepsonderofficieren, wat te weinig is; groote overlading zou ontstaan in de hoo- gere rangen; en een zeer irrationeele eom- mandoverdeeling zou ontstaan, waarbij bijv, op 1 Januari 1926 144 verlofs-officieren com pagnieën zouden aanvoeren en 154 kapi teins luitenant&dienst zouden verrichten. Tegenover den heer van Twist verklaarde de Minister zich bereid bij één brigade gedu rende een jaar een proef te nemen met het vormen van 12 opleidingseenheden in plaats van 15 (2 compagniën per bataljon in plaats van 3), waardoor per compagnie ongeveer 100 man zullen komen in plaats van 67. De motie-Eland (1/3 militie-infanterie en landweerinfanterie bij de vestingtroepen en 2/3van beide bij het veldleger) werd afgewe zen, omdat bij aanneming van het stelsel- Eland te veel landweer-bataljons bij het velden zouden komen en bovendien omdal liet werd reeds herhaaldelijk opgemerkt de Kamer niet bevoegd is te bepalen hoe de verdeeling der troepen moet plaats heb ben. Dat de motie-Ter Laau, uitsprekende dat de Kamer de Ministerieele reorganisatie voorstellen niet zou wenschen, geen geuade kou vinden bij den Minister, spreekt vanzelf. Uit de rest van 's Ministers rede zij o.a. nog vermeld dat de minister een wettelijk ver zekeren van het capitulantenstelsel onmoge lijk acht en alleen eenig heil ziet in het in stellen van een commissie, die het overgaan van onderofficieren in burgerbetrekkingen zou kunnen bevorderen. Voorts dat de lieer Colijn eenige cijfers gaf omtrent de militaire kosten per hoofd der bevolking in verschei dene landen, waaruit bleek dat wij niet in zoo hijzonder ongunstige omstandigheden zijn, vooral niet wanneer men lage prijzen j van levensbehoeften en zeer lage traktemen ten in andere landen daarbij in aanmerking neemt, maar er rest nog veel te doen dat do j oorlogsbegrooting onvermijdelijk moet stij- gen. En eindelijk werd de Minister bereid gevonden om voorloopig den post van 6 ton voor de kustverdediging van deze begrootiug terug te nemen, uu bleek dat men zou gaan discussïeeren over dezen post, die hier toch slechts een formeel karakter had. Eerst bij de bespreking van de Fondswet zal een principieele beslissing kunnen vallen en daarom had de Minister geen bezwaar om gevolg te geven aan een wenk van den beer Nolens en den post terug te nemen om er hij suppletoire begrooting mede terug te ko men. 'tWas een dag van zéér groot succes voor den Minister! KUNST AAN HET HOF. Na den maaltijd, waaraan H. M..do Ko ningin gisteravond een aan a 11 - ge nood i°-d had, begaf H. M. zich met haar Sen in idiomen kring om de Hollandsche liederen te hooren, die ten Hove gezongen werden door Hanna Verbena,op den vleu- gelpiano begeleid door Catharina van Ren- nes. Op het programma kwamen voor oud-Ne- derlandsche zangwijzen, bewerkt door J, 11

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 1