„ONZE COURANT" SCHOENWERK is bij H. VISSERS Zn Nobelstraat 11-13-15. LE WENST El N'S mm A. FRANS Co. Meubelen, Tapijten enz. Naaimachines Wij ruimen Os uitverkoop wegens opheffing dor winkelzaak Overschoenen. P. W. TWEEHUIJSEN, Barteljorisstraat 27. Tel. 1770. Winterpantoffels; NIEUWS UIT DEN UITBEL STADSNIEUWS Advertentiën. Te Beverwijk worden Adverten tiën voor de „NIEUWE HAARLEMSCHE COU RANT" aangenomen door den Boekhandel J. VINK Pz. Een goed adres voor degelijk TELEPHOON 1605. Vraagt onze nieuwe Patentnaalden Leverbaar ia verschillende systemen. Neemt proef. Barteljorisstraat 4. Repareeren - Schoonmaken ALEX COHEN. Rechtszaken. Scheep vaartberichten arkinieuws. Tweede Hypotheek en Handelscredieten. Nieuwe Groenmarkt 6, te Haarlem. J. MOT, Natuurgeneeskundige. Jansstraat 65. Nieuwe Gracht 74, duurt slechts enkele dagen. Geen publieke ueiling maar uiterst billijke prijzen Breestraat Beverwijk worden op gemakkelijke voorwaar den verstrekt door de particuliere Voerschotbank Jac. v. Campinstraat 110, Amsterdam. is voor Hoera, «Is Streek sn Westfriss- land hst aangewezen blad vaar adverten- tiia. Vraagt prMflomaert. zijn onovertrefbaar en voldoen aan alle eischen des tijds. Met drie jaar garan tie en gratis onder richt ook in het mo derne borduren. Reparatie spoedig enfcillijk waarbij het lastige inrijgen geheel vervalt. Horlogesvanaf f 0,75 Pendules met slagwerk f 2,15 Wekkers f 0,60 Veerenin Horloges maken,, t 0,80 J. A. THOOLEM. Verhuisd van de Schoutensteeg naar Nieuwe Groenmarkt 29. bij de Zijlstraat. TEL. 768. Geopend van 9 tot 5 en van BVa tot 9 uur. VELSEN.^ NUTSt'HER CONTRA DU US. men schrijft ons: Dat Netscher zich in Zaandam heeft la ten candideeren tegenover Duijs, is bekend. Dat dientengevolge de sociaal-deniocraten, oo"k die in de gemeente Velsen welke dea- tijda raedehielpen Netscher in den Raad te brengen, niet over hem gesticht zijn, ia begrijpelijk. I In den zomer van dit jaar is het zijn beurt van aftreden ala lid van Vetsen's ge meenteraad. Hoe ook de afloop moge zijn van de Kamerverkiezing in Zaandam, men behoeft geen profeet te zijn oin te voorspellen dat de sociaal-democraten in Velsen dezen keer niet te bewegen zullen zijn, bij de aan staande verkiezing voor den gemeenteraad op dezen politieken hansworst opnieuw hun- stem uit te brengen'. Dat ligt voor de hand. Netscher nam destpds genadiglijk' den steun van de sociaal-democraten aan om hem een zetel te bezorgen in Velsen's vroed schap, maar ontziet zich niet zich voor "de Tweede Kamer tegenover den sociaal-de mocraat in het .district Zaandam te laten candideeren. Natuurlijk, men dient elkaar toch weder zijds een genoegen te doenl Hoelang zou het nog duren vóór de massa eens eindelijk gaat inzien, wat deze volks vriend? in zijn schild voert. Wij vragen ons af: zou Netscher zélf niet inzien dat hij gevaarlijk spel speelt en zijn zetel als raadslid, zoo mogelijk nóg meer dan te voren, op het punt staat te verliezen. Of zou er iets anders achter zitten? Dit laatste komt ons het meest .waar schijnlijk voor. Het zou ons namelijk niet verwonderen dat deze „politicus" alvast tracht een an der terrein te vinden ter voortzetting zij ner heldendaden op politiek gebied, waar van de aanvang in de gemeente Velsen nu niet zoo glorieus wast In onze gemeente heeft hij tamelijk wel Uitgediend. Nog altijd leeft het gezegde van iUilensj iegel: de menschen hebben een he kel aan mij, maar ik maak het ernaar. Bovendien zou het nog zeer 'te bezien staan, of er, zelfs mèt den steun der soc. democraten dezen keer voor den heer Net scher éénige kans zoude zijn herkozen te worden. GEMEENTEZAKEN. Pensioenen en wachtgelden. B. en W, stellen voor de verordening rege lende liet verleenen van pensioenen en wacht gelden diervoege te wijzigen, dat door het gemeentelijk gasbedrijf, en de nog op to rich ten bedrijven, evenals door de gemeente inge volge art. 15 der genoemde verordening een bijdrage wordt verleend aan het Gemeente lijk pensioenfonds. BLOEMEND AAI* Gevonden en verloren voorwerpen. Gevon den en terug te bekomen: een boa, bij G. Dahlman, Zijlweg 66; een ledige portemon- naie, bij de tuinman van „Buitentwist", te O verveen; een autosleutel, aan het bureau van politie te Overveen; een vulpenhou der, bij R. Zwiersen, Rollandspad 11, te Overveen; 'ri broche bij H. C. de Rooy, Rollandsp. te Overveen; een zilveren bro che, bij mej. Regier, Saenredamstraat 45 zwart te Haarlem; een bruin bontje bij Overakker te Bloemendaal; een pluim van een paardentuig, bij Piët, Berkheidestraat 1, te Haarlem; een hondenzweep, bij H- Schoo, Parkweg 6, en een slede bij C. J. Laan, te Bloemendaal. Verloren een bankbiljet van f 10, een zil ver horloge, een gouden medaillon, een stuk van een lantaarn, een huissleutel, een ceintuur, een vulpenhouder, een zwarte handschoen, een witte dito. een jas, een portemonnaie en twee sleden. DRANKBESTRIJDING. De 45 N.-Holiandsche afdeelingen van de „Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholh. Dranken" houden haar jaarvergadering op 23 Februari in Enkhuizen in de Concertzaal van de „Westfriesche Munt." Van de voorstellen noemen we een van 't bestuur om een brochure uit te geven, welke 't oordeel van de artsen in N.-Hol- land bevat omtrent 't gebruik van alcohol door kinderen, een tweede brochure, ge titeld: N.-Holland en de jenever. Voorts stelt 't bestuur voor een onderzoek in te stellen naar de samenstelling van alcohol vrije dranken en de uitkomsten te publi- ceeren Eindelijk wordt, voorgesteld de provin ciale landdag nabij Haarlem te houden. OPENBARE OEFENINGSAVOND. De heer Meijerink, de bekende gymnas-- tiekleeraar heeft de goede gewoonte z'n naam en behendigheid als gymnastiekleraar meermalen in dienst te stollen van de lief dadigheid. Zaterdagavond werd in den Schouwburg een openbare oefeningsavond gehouden ten bate van het Lighalfonds door een 400-tal leerlingen, hot geheel onder lei ding van den heer Meijerink. Wij zouden veel willen schrijven over het -vele goede en waarlijk interessante dat ons op dezen avond opviel. De gelegenheid ontbreekt ons daartoe echter wegens gebrek aan plaats ruimte. Wel kunnen wij verzekeren dat de organisatie, zoowel als de uitvoering, af was. Alleen duurden ons de pauzen .wat lang. De schouwburg was uitstekend bezet.. Het gymnastiek en spel van de jongste jongens en meisjes was snoezig. De vrije oefeningen Van de andere leerlingen waren zeer goe'd, evenzoo de halteroofeningen en de stokoefe- ningen van de jongens en meisjes van het 7e, 8e en 9e leerjaar. Zeer in den smaak vielen ook de «esthetische oefeningen door de meisjes van het 6e leerjaar. Op het programma stond verder vermeld het. num mer colonne lange stok door dames. Door ongesteldheid van een der dames, werd een plaats ingenomen door een heer. Ofschoon van te voren de toegevendheid van het publiek was ingeroepen, omdat door boven genoemde omstandigheid maar weinig was geoefend kunnen worden had het nummer toch veel succes. Na de pauze werd het groot intermezzo „Grepen en Trekjes" op gevoerd, historisch getrouw weergegeven uit het tijdvak 17951813. Dit wasi inderdaad de clou van den avond en lokte luide toe juichingen. De hulde aan het Vaderland in 1913 was een waardige bekroning van Tiet geheel. Costuums, ensceneering en groepen alles was zeer mooi. Do slotdans, ingestu deerd door de heeren Martin, stal aller har ten. De heer Meijerink bracht dank aan allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Aan de leveranciers van de requisiten, aan den heer v. Gasteren voor het welwillend beschikbaar stellen van den schouwburg, aan de verschillende hoof den van scholen, waarvan leerlingen onder leiding van don heer Meijerink studeeren. Den heer Meijerink werd de dank van de tuberculose-bestrijding betuigd door het dochtertje van den lieer Limperg in een aardig gedichtje. Namens de Vereeniging werd den heer Meijerink een plant in pot aangeboden. Door de leerlingen der M. ,U. L. O. werd de heer M. een fraai schilderij vereerd. De opbrengst van de uitvoering ten bate van het Lighalfonds is ongeveer f 950. .Ver leden jaar was het f 1025. VAN ELDERS. ORDE IN EEN SPOORWEGCOUPÉ. De Hooge Raad deed gisteren uitspraak in do zaak van den heer Th. H. D. directeur eener chocoladefabriek te Scheveningen, door den kantonrechter te 's Gravenhage vrijge sproken, maar door de rechtbank aldaar tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis veroordeeld wegens het niet opvolgen van een voorschrift hem door een treinbeambte in dienstbetrek king gegeven in het belang van de orde, n.l. om zijn voeten niot te zetten op het kus sen van een bank in een tweede klasse coupé van de Z. H. E. S. M. Terwijl de kantomechtor oordeelde, dat, waar in de coupé geen medereizigers waren en bekl. schoone schoenen aanhad, het voor schrift niet was in het belang van de orde, besliste de Rechtbank, dat de goede orde in den trein medebrengt, dat de reizigers hun voeten niet plaatsen op de banken, die on twijfelbaar bestemd zijn om er op te zitten, en dat het er niet toe deed, dat bekl.'s voe ten niet vuil waren, omdat het gebruik van meubelen in een trein in strijd met zijn be stemming reeds is in strijd met de orde. De Hooge Raad verwierp het beroep. Op eene memorie van cassatie door den requi- rent ingediend, kon, als te laat ingediend zijnde, geen acht geslagen worden, terwijl geen gronden tot cassatie ambtshalve aan wezig waren. IJMUIDEN, 20 Jan. W. Gearriveerd 18 Januari: Pomona, s. Dantzig. Prinzess Alice, s. Japan. Danae, s. Stettin. 19 dito. Fenay Lodge, s. Tampa l.v. Bremen. Hollandia, s. Gothenburg. Derwent, s. Goole. Neptunus, s. Spanje. Rijnstroom, s. Huil. 20 dito. Swift, s. Londen. IJstroom, s. dito. Granit, s. Newcastle. Rotterdam, s. Grangem. Carl Cords, s. Dantzig. 'Hollandia s. B. Ayres. Vortrokken 18 Januari? Dardanus, s. Liverpool. Eemstroom, s. Leith. Vondel, s. Batavia. Eemland, s. Buen. Ayres Maasstroom, s. Londen. Mascotte, s. Leith. 19 dito. Nicolaas, s. Blyth. Amstelstroom, s. Hull. Lapwing, s. Londen. Apollo, s. Bremen. Schieland, s. Amble. Veghtstroom, 8. Bristol. Emden, s. Goole. iVliestroom, s. Cherbourg. I/est ris, s. Liverpool, Rhesus, s. Londen. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Rembrandt, v. Amsterdam n. Batavia, ver trok 18 Jan. van Colombo. Vondel, v. Amsterdam n. Batavia, arriv. 19 Jan. te Southampton. Grotius, van Batavia n. Amsterdam, vertr. 18 Jan. v. Genua. Kambangan, v. Batavia n. Amsterdam, pass. 18 Jan. Dungeness. Nias, v. Amsterdam n. Batavia, pass. 18 Jan. Gibraltar, A|k Lombok, v. Amsterdam n. Batavia, arrj 19 Jan. te Sabang. ilx Myrmidon, v. Batavia n. Amsterdam, arri, 18 Jan. te Suez. Sarpedon, v. Amsterdam n. Java, vorlrotó 18 Jan. v. Liverpool. Tambora, v. Batavia a. Rotterdam, vertr J 18 Jan. v. Padang. f Ternate, van Batavia n. Rotterdam, pass»1, 18 Jan. Tarifa. Wilis, van Rotterdam n. Batavia, pass. 18 Jan. Perim. Tabanan, v. Rotterdam n. Batavia, vertr» 18 Jan. van Lissabon. j Bandoeng, v. Rotterdam n. Batavia, ver« trok 18 Jan. van Malta. Wieringen, van Hamburg n. Batavia, ver trok 18 Jan. van Malta. Amstelland, v. Amsterdam n. Buenos Ay« res, pass. 18 Jan. Fernando Noronba. Gooiland arriv. 18 Jan. te Buenos Ayret van Amsterdam. Prins Willem V, van Amsterdam u. Pa« rainaribo, pass. 18 Jan. Beacliy Head. Sloterdijk vertrok 15 Jan. v. Newport Newt naar Rotterdam. Calypso vertrok 18 Jan. v. Cadix naar St. Ubes." Oeros arriv. 19 Jan. te Barcelona v. RoO tordam. Diana, van Amsterdam n. Dantzig, vertr, 20 Jan. van Holtenau. Fauna arriv. 19 Jan. te Dalian van Alexarn drie. Iris vertr. 19 Jan. v. Cuxhavenn. A'darn, Luna vertrok 18 Jan. van Carthagena n» Alicante. Mercurihs vertrok 18 Jan. van Valencia n, Amsterdam. Oberon vertrok 18 Jan. v. Livoruo naaf Valencia. Titan vertrok 19 Jan. V. Gibraltar naa® Rotterdam. (Zeepost). HAARLEM, 20 Jan. Groentenmarkt Ap» pelen aangev. 54 vork. 30 H.L. f 810; Pe« ren aangev. 31 verk. 20 H.L. f 812; Aard, appelen aangev. en verk. 21 H.L. f 1,75; Bloemkool aangev. en verk. 300 st. f 0.20— 0.30; Roodekool aang. 3000 verk. 2000 stuk® f 0.020.05; Wittekool aang. 170 verk. 150 st. f 0.020.03; Savooiekool aang. en verk, 3000 st., f 0.020.14; Wortelen aang. en verk. 200 bos f 0.15—0.20. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht 48» K.G. boter f 1.701.80 per K.G. SCHIEDAM, 20 Jan. Moutwijn f 14.50, Jftj never f 18.50, Commissie f 14. Stemming traag. Spoeling f 1.60. Graanspiritus f 24— 24.50. Melasse f 21,2521,75. Ruwe Snirituii f 11.25. Beh. ven alle ziektegevallen, Syet. Dr. Lahman, Past. Kneipp L. Kühne e.a. met atootr- en zitbaden, massage gymnastiek en electriciteit, etc. Dag. v. v.m, 9—11 en 79 n.m.. beh. Zondags. a gedorende eenige dagen een partij Hoeden en Petten van vorig seno9n voor spotprijzen op. Kwaliteit als al tijd solide voor dagelijkach gebruik uit stekend geschikt. Aanbevelend, eer ik het mijne zuster zeggen kon, werd ik door een telegram aan het sterfbed vau een vriend geroepen, en toen ik dezen morgen naar Rocklands terugkeerde, vervuld met het verlangen naar een zekere dame, vond ik deze dwaze jonkvrouw gevlogen, zonder dat zij het ook maar de moeite waard had ge acht, mij een regeltje ter opheldering achter te latei.. Vind je dat goed gehandeld, Isabel la? Is zilk eene vlucht je goed, vriendelijk hart waardig? Spreek. Isabella kampte met hare heftige opgewon denheid eer zij antwoord vermocht te geven. Toen ik er in toestemde, om uwe vrouw te worden, meende ik natuurlijk, dat go vrij waart, doch uwe zuster, lady Maitlands, bracht me wel beter op de hoogte. Van haar vernam ik, dat ge reeds zoo goed als verloofd waart. Maar ik zweer je, dat dit niet het geval is. Ik ben zoo vrij als je zelf. Ik zoude je even goed kunnen beschuldigen van verloofd te zijn, wijl het dien gebochelden Graaf iu de hersens kwam, om je met zijne aanzoeken te achtervolgen. En vertel mij nu eens wat er eigenlijk voorgevallen is, nadat ik Rocklands lieb verlaten. Ik dacht, dat go alles wist, antwoordde het meisje spottend. Het meeste tenminste. Terwijl je name lijk in de slaapkamer met Alice spraakt, schijnt de kleine Daisy, die uit de kleedka mer baar poppeuwagentje haalde, een weinig geluisterd te hebben. Gij spraakt zeer luid en toen hoorde zij zoo iets van je voorgeno men vertrek, haar angst en haar nieuwsgte- tiiili -e» righeid onderdrukten haar schroomvallig heid en zij beluisterde je gesprek. —O, dat ondeugend kind, ik had gehoopt, dat het mij gelukt was, om haar van die af schuwelijke gewoonte te genezen, riep de jonge gouvernante verontwaardigd uit. Gelukkigerwijze is het je niet gelukt, zeide Dennyson glimlachend. Zooals gewoon lijk, wanneer ik van een reis terugkeer, be gaf ik mij hedenmorgen naar de kinderkamer en vond daar in plaats van de mij anders tegemoetjuichende wildzangen, twee hitter woenende kinderen. Je waart voor een uur vertrokken. Ik vroeg waarom zij weenden en waar je waart, een angstig gevoel maakte zich van mij meester, ik weet zelf niet wat. Lang duurde het, eer ik antwoord kreeg; ein delijk op mijn herhaald vragen en verzoeken gingen zij ertoe over, om te stamelen: Zij is weg! Daarop huilden zij nog heviger. Wat? vroeg ik verbluft. Wat moet dat beteekenen, Daisy, hoor je wel? En heftig schudde ik het arme kind heen en weer. Ja, zij is weg, ver weg, naar Parijs door uwe schuld, afschuwelijke oom Eduardl siste de kleine piij als een wilde kat aan en wierp mij tegelijkertijd een blik vol haat toe. Ilc houd in het geheel niets van u, oom, omdat u de schuld bent, zuchtte nu EmieL Neen, geen ziertje heb ik u meer lief. Wan neer ik maar eerst eens groot ben, en geld genoeg in mijn spaarpot heb, dan ga ik naar Parijs, naar Isa. Ja, dat zal ik doen, dreigde de bengel. Ik was buiten mij zeiven, want ik begreep niet. wat '<e tot vertrek bewogen had. Ik nam I i m nasiM'<»« Daisy op de knie en door liefkozingen en be lofte, je terstond na te zullen reizen, om je in te halen, gelukte het mij van haar te ver nemen wat zij wist. Ik moest haar echter vooraf heilig beloven, niot aan mama te ver raden, dat zij geluisterd had. Ik had, zooals je ziet, nog juist tijd genoeg om je te vinden. Ge hebt lady Maitland dus in het geheel niet gesproken? Neen, daartoe was de tijd te kort. Ove rigens wilde ik haar ook in het geheel niet zien, want ik vreesde haar in mijn toorn din gen te zeggen, die ik mij later zou kunnen berouwen. Je weet, dat ik mijne zuster har telijk liefheb, want zij is verstandig en goed. Alleen heeft zij het gebrek, de moeder over mij te willen spelen. Zij vergeet steeds, dat ik geen kind meer ben, maar mijn eigen meester. Wat moet gij? Deze laatste woorden golden den hesteller, die kwam melden, dat de trein naar Dover zoo juist binnen was. Dat treft ongelukkig, wat zal ik doen? Neen, zoo laat ik je niet gaan. Daar, vriend, bezorg me spoedig een kaartje tweede klasse naar Dover, wat er overschiet is voor jou. De besteller kwam kort daarop met het kaartje aanhollen, en een kwartier latei- stoomde de trein het station uit. In een coupé tweede klasse, waar een paar oude dames reeds hadden plaats genomen, zaten de bei de jongelieden. Isabella maakte het zich zoo makkelijk mogelijk en wachtte op de verdere verklaringen van haar begeleider. Deze keek eerst een poos peinzend het venster uit, en eerst toen zij Londen achter den rug hadden, ging hij naast het jonge meisje zitten. Ga met uw verhaal voort, zei Isabella. Thans is het aan u om te verhalen, wat er tijdens mijn vértrek is voorgevallen. Al leen wederzijdsche openhartigheid kan tot het doel voeren. Ik heb niet veel te vertellen. Eergiste ren kwam uwe zuster van een bezoek, dat zij bij eene vriendin had afgelegd, thuis, en liet mij vragen, of ik bij haar wilde komen. Ik bemerkte terstond, dat zij het een of an der gehoord moest hebben, dat haar zeer op wond. Zij was zeer onvriendelijk tegen mij, maakte allerlei toespelingen en zeide mij ten slotte vlak in mijn gezicht, dat zij vernomen had, dat dat gij Een bloedstroom schoot Isabella in het gezicht en van louter verle genheid kon zij geen woord over de lippen brengen. Nu, wat dan, kleine stotteraarster? Zal ik je eens een handje helpen? Alice is te we ten gekomen, dat ik op u verliefd ben. Het is fabelachtig, hoe snel zulke dingen zich ver spreiden. Ja, lispelde zij met neergeslagen oogen. Voor geen schat ter wereld zou zij hem thans hebben kunnen aanzien. En wat hebt ge daarop geantwoord? Ik heb natuurlijk de waarheid gezegd. Dat wil zeggen, je hebt haar vermoeden bevestigd? Ja. Je gelooft dus aan mijne liefde? Isa keek hem verwonderd aan en antwoord de onschuldig: Zeker, geloof ik aan uwe verzekeringen. Ge hebt me ze vaak genoeg herhaald. O, jou. Wat heb ik je toch lief. Het zal mij, hoop ik. wel vergund zijn, om het je door. een leven van gemeenschappelijk geluk i® bewijzen. Hij drukte haar de hauden, doch zij out» trok zich aan zijne liefkozing. Ik heb uwe zuster bijna woord vooW woord herhaald, wat tusscheu ous was voor gevallen en erbij gevoegd, dat gij alleen dood uw plotseling vertrek verhinderd zyt gewor den, om het haar te zeggeu.Zij verviel iu eea ware weenkramp, zij bekende mij, dat iiai heele wereld en ook de heele familie u zoo goed als geëngageerd beschouwde met mis® Northbury, en dat het meisje het hart zouj breken, indien er van het huwelijk uiet® kwam. Hoe beminnelijk van mijne familie enj van de heele wereld, zich met mijne zaken) te bemoeien! riep de jonge man verontwuar-? digd uit. Wat juffrouw Northbury betreftj zoo zweer ik, dat er nooit van eene verloving tussehen ons 6prake was. De jonge 'Hme ver-J volgde mij met opmerkzaamheid, zoodat ild mij gedwongen zag om mijn eigen huis te ver-i laten en mij voor onbepaalden tijd bij mijiiet zuster in te kwartieren. Ik belaster niet graag het vrouwelijk geslacht, daar echter mijn® toekomst van mijn verklaring afhangt, zoo] moet ik je de volle waarheid zeggen. "(Wordt vervolgd.V atwrn mummm

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 6