Laatste Berichten. NIEUWS UIT DEN OMTREK. DE SPAARKEBANK beiast zich met de uitvoering van effecten-orders. Aanbestedingen. Rechtszaken. AMSTERDAMSCHE BEURS. KOERSEN VAN HEDEN, 30 JANUARI 2f'u 0 N 0 E R W IJ S. Marktnieuwv. Uns Weerbericht. 40iste Staatsloterij Van ome Rechtbank HALFWEG. burgerlijke stand. AAN te besteden. OPROER IN HET TURKSCHE LEGER. #1* 19U< Ml'/„ f7 j/je 'firn f/ic 566 159i/4 im/2 131 497/8 NIEUWE GRACHT 88, HAARLEM, No. 13703 17739 2054 6ieder f 1000. No. 10362 f 400. No. 6848 12352 15441 16760 ieder f 200. No. 7919 2827 4864 6188 6940 <962 8776 12437 13190 16416 17826 18709 19015 ieder f 100. Prijzen van 70. NIETEN. 5 167 389 639 88 178 399 666 64 195 459 690 75 236 492 818 109 240 501 834 116 327 527 853 118 148 371 381 587 630 916 970 en weldra al de kleeren van ae ongelukkige in brand stonden. De oude vrouw snelde de deur uit, de straat op, alwaar eenige toeschie tende buren de vlammen met dekens doofden. Het was echter reeds te laat. Mot vreeselijke brandwonden overdekt werd de vrouw per brancard naar het groote gasthuis vervoerd, waar Bij korten tijd na aankomst aan de be komen wonden bezweek. (Zitting van heden). POGING TOT DOODSLAG. Het O. M. ciselite hedenmorgen tegen den bekenden D. R. uit Spaarndam, wegens po ging tot doodslag op den veldwachter Boors- rna, vijf jaar gev. straf. D. R. is gedeti neerd in het Huis van Bewaring. POGING TOT DOODSLAG. Hedenmorgen stond voor de rechtbank terecht de bekende D. R. uit Spaarndam. Hem was ten laste gelegd poging tot dood slag tegen den veldwachter Boorsma. Uit het getuigenverhoor van deze laatste bleek dat R. op 30 Nov. j.l. een mes van huis was gaan halen en daarmede Boorsma te lijf wüde. Hij stak naar Boorsma in de richting van de hartstreek. De veldwachter ontsnapte nauwelijks. R. zeide stomdronken te zijn geweest, maar de veldwachter ver telde dat de dronkenschap zoo erg niet was R.. zeide dat de veldwachter hem voort durend „zoekt", maar B. stelde daar tegen over dat R. zeer onhandelbaar is, voortdu rend dronken is, mishandelt, enz. ZWARE MISHANDELING. Tegen J. F., die den concierge van het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, te Edam met een mes heeft trachten te steken, werd wegens poging tot zware mis handeling 4 maanden geëischt. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uitspraken gedaan J. G. B. v. D., zonder beroep zwervende bedelarij, 3 dagen hechtenis en 1 jaar èn 3 maanden Rijkswerkinrichting. A. A., slagers knecht. te Schoten, oplichting en verduiste ring, 1 jaar gev. straf. H. v. Z., arbeider te Haarlem, diefstal, f 5 boete of 1 week tuchtschool. J. K., zonder beroep te Wormer- school. F. de N., schildersknecht te Haarlem, veer, diefstal, f 3 boete of een week tucht- niisliandeling, vrijgesproken. F. de N., als voren, 14 dagen gev. straf. C. B., brandstof- fenhandelaar te Zandvoort, diefstal f 25 boete of 12 dagen hechtenis. G. K. en J. J. v. d. B., Ie vischkooper, 2e arbeider, te Zandvoort, diefstal, een week gev. straf ieder. N. K., lom penkoopman te Haarlem, heling, vrijgespro ken. J. v. d. A., en C. 3., kooplieden te Haar lem, heling, beiden vrijgesproken. A. J. en P. Z., arbeiders te Haarlem, wedprspannigheid ieder 4 maanden gev. straf. K. J., pontwach ter te Amsterdam, dierenmishandeling, f -o boete of 14 dagen hechtenis. G. P. H., koop man, te Zaandam, mishandeling 2 maanden gev. straf. A. v. D., en A. v. G., visschers te. .Mmyglhaytiö en J. F., bootwerker te Rot terdam, L. v. werkman te Middelbands, desertie, allen 3 dagen gev. straf. W. H., melkslijter te Beverwijk, appèl overtreding poiitle-verordening op de wegen, f 2 boete of 1 dag hechtenis. BIOSCOOP UNION. Zooals wij hadden aangekondigd, is gist- teren in de Bioscoop Union in het gebouw SL Bavo vertoond de kunstfilm „Parsifal", naar de bekende midde'.eeuwsche, Germaan- sche sage. Wij hebben reeds Zaterdag de inhoud van de Parsi.'al weergegeven, en be hoeven daar dus heden niet op terug te komen. De zaal was zeer goed bezet, en het pu bliek was zeer aandachtig. Wie zou ook niet onder den indruk komen van zulk een aan grijpende gebeurtenis, een geschiedenis van zóó diepzinnige beteekenis? De film werd uitstekend vertoond; de beelden waren heel duidelijk en lieten niets te wenschen over. Ook kunnen we de explicatie prijzen. Het Parsifal-verhaal, dat voor velen natuurlijk zeer ingewikkeld is, werd door den goed- sprekenden explicateur uitnemend toege licht. In het bioscoop-leven van onze stad, mogen we deze Parsil'al-vertooning zeker een bijzondere gebeurtenis noemen. Behalve de Parsil'al werden nog een aan tal heel mooie films vertoond, die even eens zeer veel succes hadden. Wij feliciteeren de directie der Union-bi- oscoop van harte met deze voorstelling. OP HOL. Gisteren om 5 uur brak een paard uit de smederij van den heer Kruiswijk in de Morinnesteeg los. Nadat het Zijlstraat, Oude Gracht en eenige andere straten was door gerend, liep het de Smedestraat weer in en werd door een slager die in het midden van de straat ging staan tot stilstaan ge bracht. DE DIENSTWEIGERAAR KAAIJ. Hedenmiddag is de dienstweigeraar Kaay per celwagen overgebracht naar het huis van bewaring teneinde andermaal voor den krijgsraad terecht te staan. GIJSBREGHT VAN AEMSTEL'. Voor een uitstekend bezette zaal werd gisteravond in den Schouwburg voor de derde maal de „Gijsbreght" vertoond. On der ademlooze stilte werd het sublieme spel van Royaards gevolgd. Het spel van J. Musch was ook wederom schitterend, even zoo dat van de sympathieke Badelsch. Mocht oyaards Haarlem nog eens vergas ten op de opvoering van zijn Gijsbreght in dit seizoen, dan bevelen wij degenen, die het nog niet zagen, aan, zich een avond in den Schouwburg van dit schitterend spel te gaan vermeien. VIJFDE BACHCONCERT. Op het vijfde Bachconcert, op a.s. Dins dag 4 Februari, zal liet Concertgebouw-or kest alleen werken uitvoeren van Max von Schillings, onder leiding van den compo nist. Solisten zijn de violist Felix Berber, en de declamator G. Brettani. Uitgevoerd worden: voorspel 2e acte „Ingwelde", Jung Olaf (declamatie), Violinkonzert, en Das Hexenlied ,TE iWATER GERAAKT. Gistermiddag werden op hard hulpgeroep afgaande drie kinderen door een melkboer thet behulp van een plank uit een sloot aan de Velserstraat gered en door hem in die straat naar huis gebracht. De jongste viel in de sloot en de twee broertjes zou den hem helpen met het gevolg dat ten slotte alle drie er in zaten I IJZEL. Brrrrwat 'n toestand van morgen. De straat als een spiegel zoo glad, - heeren op sokken over de schoenen overal glibberende, balanceerende, glijdende menschen en kinderen, hier en daar bui telingen makende lui, vallende fietsers, dienstmeisjes, die hulpeloos plat op den grond zaten en niet op konden komen wat 'n toestand I Van groote ongelukken hoorden we tot nogtoe niet: een paar fietsers die spaken en stuur gebroken hebben, een melk boer in 't Sclioterkwartier die z'n been nog al ernstig blesseerde, een meisje in het Kleverpark die een leelijke buil in 't ach terhoofd viel, zijn zoowat de zwaarste „ge vallen" die wij tot nu toe vernamen. Maar 't is een wonder, als er geen ern stiger ongelukken gebeurd zijnWaarom wachten, sommige menschen toch zoolang met zand-strooien? GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijP. v. Leeuwen, Linscliotenstraat 38, een rozenkrans; W. Pe ters, Gasthuisvest 26rood, een lantaarntje; G. v. Dijk, Heerensingel 129rood een armband G. de Lugt, Gen. Bothastraat 118, een mandje met wortelen; A. Duis, Schouwtjeslaan 25, een rozenkrans; R. de Vries, Gierstraat 73, een griilelkoker met griffels; M. Klassen, I Waldeck Pyrrocntstraat 35, een stoplap; T. Dikkeboom, Lange Heerenstraat 42, een rij- wielpomp; M. Farber, Spaarnwouderstraat 4, een portemonnaie; K. Jansen, Oranjeboom- straat 175, een kraan van melkbus; B. IJ kei, Zuid Polderstraat 72, een bril; M. Zijp Zuid- Brouwerstraat 42, een breikous; M. Dirks, Rozenprieelstraat 36a, een paar zilveren oor- knopjes; J. Brunt, Roosveldstraat 72, een hon- denriem. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd alhier aanbesteed van wege het Prov. Bestuur het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de ge bouwen der Rijk3- hoogere burgerschool te den Helder, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot §n met 31 December 1914. Raming f 2200. Laagste inschrijver was J. J. Schoevelen- bergen, Helder, voor de som van f 1695. Volgens opgaaf in de Staats Courant kwa- BESMETTELIJKE ZIEKTEN. men in de afgeloopen week van 22 tot en met 28 Januari de volgende gevallen van besmettelijke ziekten voor, in Haarlem en omstreken: te Beverwijk 1 geval van diptke- ritis; te Bloemendaal 1 geval van roodvonk en 1 van diptheritis; te Haarlem 5 geval len van roodvonk en 2 van diptheritis; te Heemskerk 2 gevallen van diptheritis; te Heemstede 1 geval van diptheritis; te Sloten 1 geval van roodvonk; te Warmond 2 geval len. van diptheritis. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 26 Januari d. van M. A. v. 1 NordenEising. 29 Januari, z. van A. E. Mooiweer— Boijenk. z. van N. Over- gaau wV erheul. Overleden: 28 Januari. H. H. Tork, 73 j. Linschotenstraat. 29 Januari. S. L. A. 1 m., d. van J. W. v. Musscher, Voor- tipgstraat. H. M. Vuijstv. Looij, 76 Ij. Groote Houtstraat. 30 Januari. H. G. iv. Brederode, 86 j. Gasthuisvest. I Ondertrou :wd 30 Jan. H. H. Knolle 'en C. H. Numan. N. O. Kuijkcn en M. J. de Zwart. A. J. de Bil en H. J. van Abs. H. Fick en W. A. Lugten. J. A. Ken- sen en J. W. Groenewoud. Getrouwd: W. H. J. Vilsterman en C. S. G. ter Linden. OVERVEEN. Aanbesteding. Door de directie der Marine te Hellevoetsluis is aanbesteed: Het naar aanwijzing uitbaggeren van pl.m. 25.000 M3 grond uit de Marinehaven buiten de Zee- doksluis. Ingekomen 6 biljetten. Minste in schrijver was de heer K. Bos Az. te Over- veen voor I 0.14 per kub. M., totaal 3500 gulden. R. K. Kiesvereeniging. Het verslag der opgewekte vergadering der R.K. Kiesvereeniging moet tot morgen blijven liggen. TELSEN. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de raad. Allereerst deelde de Voorzitter me de, dat hij aan Ged. Staten heeft verzocht vernietiging van het Raadsbesluit van 8 Ja nuari, regelende de samenstelling en bezol diging der gemeente-politie. Vervolgens was belangrijk de behandeling van het verzoek der gemeente Bloemendaal om afwijking van de bouwverordening voor een werk ten behoeve harer vuilnisbelt. Een stroom van klachten kwamen voor den dag over de wijze waarop Bloemendaal ten dezen opzichte steeds is opgetreden en door stank en ongedierte-aankweeking veel over last en schade aan omwonenden heeft be rokkend. Door den heer Netscher werden de klach ten gesteund. De raad willigt het verzoek van Bloemendaal niet in; aangedrongen werd zoo mogelijk tegen Bloemendaal een vervolging uit te lokken. De wethouder van publieke werken deel de mede dat een ernstig onderzoek wordt ingesteld of motieven kunnen gevonden wor den bij Ged. Staten aan te dringen op ver scherping der voorwaarden, waaronder aan Bloemendaal vergunning voor de belt is ver leend. De rondvraag bracht een onverkwikke lijke discussie tusschen den voorzitter en wethouder Vermeulen, naar aanleiding van opmerkingen van dén heer v. Tuijll, n.l. dat nog steeds geen gevolg is gegeven aan het verzoek avn den Raad, met indiening van eene verordening tot instelling van een financieele commissie, waarvan de voorzitter zegt zelf voorstander te zijn. De heer Van Tuyü drong aan dat gevolg zal worden gegeven aan het verlangen van den Raad, en als de voorzitter vreest voor personeel uitbreiding, dan heeft de Raad zelf daarvoor de verantwoordelijkheid te dragen SPAARNDAM. Een Zangvereeniging. Alhier is een gemengde zangvereeniging opgericht. Di recteur is de heer C. Hout. Er zijn 47 le den. Het bestuur bestaat uit de heeren A. Oorthuis, voorzitter, Jac. Jabroer, secretaris, J. Commissaris, commissaris en P. Goebes, penningmeester. HILLEOOM. Gas. Gisteren werd, waarschijnlijk per on geluk, een gaslantaarn aangereden en zelfs omgeworpen op den driesprong Wilhelmina- laanLoosterweg I en Loosterweg II. Hier door ging enorm veel gas verloren, terwijl wijl de duisternis gevaar opleverde voor het verkeer. Eenige welwillende omwoners richtten de paal op en staken 't gas aan dat-als een flambouw brandde. Thans heeft de gasfabriek de zaak weder in orde ge maakt. 3e Bloembollenveiling. Gisteren had deze veiling plaats in Hotel Flora, Directeuren G. Zeestraten en Zoon te Sassenheim en L. Stassen alhier, ten overstaan van nota ris K. Langeveld alhier. De kooplust was vrij goed; de belangstelling groot; de prij zen niet boven 't middelmatige. We noteer den: Gladiolus Amerika, 1 j'arig, 35 c.M. per 1000 f 1.04; Glad. Pink Beauty, 1-ja- rig 3—6 c.M. per 1000 f 3; Glad. Panama, kralen per 100 f 30;: Glad. Wlly Wigman, kralen per 1000 f 9; Glad. White Exel- sior, kralen per 1000 f 3; Glad. Queen of the Yellow kralen per Liter f 0.09; Glad. Brench 141 6c.M. per 1000 f 9.6Ó; Glad. Pink Perfection kralen per 100 f 36.60; Glad. Hally 10—12 c.M. per 100 f 8.20; Glad. bar. J. Hulst 1012 c.M. per 1000 f 22.20; Glad. Princeps 19—13 c.M. per 1000 f 33.20; Enk. Anem. de Caen, 2-jarig knoopen per per 1000 f 3.5; dezelfde 1-jarig per K.G. f 5.90; Glad. Maiij rose extra per 1000 f 5; Glad. Crimson Queen extra per 1000 f 9.20; Glad. Harlot per L. f 1,20; Glad. Hollandia 12—16 c.M. per 1000 f 22; Glad. Glorie of Holland 10—12 c.M. per 1000 f 100; Hyae. Candicans 1517 c.M. per 1000 f 7^ Glad. Canna Indica per ioo f 8. H A A RT.EMMETIMEER. Een kostbare vondst. Door een heer werd gisteren op het stationsemplacement te Hoofddorp bij het uitstappen van den trein een kostbare gouden broche gevonden. Daar de eigenares op dat oogenblik niet kwam op dagen, zou door bem van deze vondst kennis gegeven worden ten Gemeentehuize. Electrisch licht? Er bestaat bet voornemen, het Z. O. gedeelte dezer gemeente, liggende tegenover de gemeente Alkemade van uit deze gemeente van electrisch licht te voor zien, zoowel voor de straatverlichting der be bouwde gedeelten als voor huishoudelijk ge bruik. De eerste stappen zijn er reeds voor uitgezet. De bewoners juichen algemeen het voornemen toe. Tooneel uit voe::jhg. Dinsdagavond gaf de St. Gerardus Majella-Vereeniging, onderafd. der St. Jozefver. alhier haar eerste uit voering voor de leden en introducé's. Het welbekende drama „Neo" of de Martelaars der Catacomben werd met groot succes op gevoerd. En geen wonder. De regie was als altijd in goede handen, de expres voor deze uitvoering vervaardigde decoraties wa ren kunstvol uitgevoerd, de costumes in één woord schitterend, 't Is te begrijpen, dat onder zulk een leiding en met derge lijke hulpmiddelen de spelers zich met gees- drift in hun rol hadden ingewerkt. Ze wisten, ons treffende scènes te geven van het lijden en strijden der eerste Christe nen en hot. alles overwinnende Christendom. Ook het blijspel „Eureka" werd vlug en vlot gespeeld en bracht door zijn grappige tooneeltjes al spoedig de gemoederen in evenwicht. We raden een ieder, die in dezen vas- tenavondtijd nog eens op echt Roomsche wijze wil feestvieren» een bezoek aan het St. Jozeïsgebouw aan. CASTRICUM. Geboren: z. van J. Zonne veld en M. Admiraal. van p, Heere en A. M. Spanjaard. Overleden: J. Koning, 3 maanden. J. Stuifbergen, 5 maanden. ALKMAAR. Getrouwd: 29 Jan. J. F. He mels en M. G. Olgers. A. J. Lem en J. Kolles. Geboren: 28 Jan. d. van M. de Jongh en W. Hein. Vrijdag 31 Januari. VELSEN ten Raadhuize 3 nnr door B. en W. het leveren en stellen van een een ijzeren afrastering om een terrein gele gen aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal ten Oosten van het Stoompontveer. 170 gewonen gemeld. De demoralisatie der Turkscbe troepen in Tschataldja en Konstan- tinopel is groot. In gezaghebbende kringen beerscht daarover groote opwinding. De Jong-Turken vermoorden in Tschataldja verschillende officieren die tegen het Kabi net ageerden. De Anatolische recruten in Pera en Skoetari bevinden zich in openlijk oproer en verlangen naar hun vaderland te ruggevoerd te worden. Men gelooft, doch men weet niet of dit gerucht waar is, dat eene groote Turkscbe troepenafdeeling uit Tscha taldja op Konstantinopel aanmarcheert, om het Jong-Turksche Kabinet omver te werpen De ordonnans-officier van den gedooden ex-minister Nazim pasja en die tijdens den moord op dezen laatste ter hulp snelde, zal deze week met zijn dochter in het huwelijk treden. KONSTANTINOPEL, 30 Januari. De direc tie der Duitsche credietbank te Berlijn ont vangt van hier het vólgende telegram: Het antwoord der Turksche regeering luidt on verwacht gunstig. Het biedt aan Bulgarije de helft van Adrianopel aan: het. gedeelte dat Turkije wil houden, bevat de graven der Sultans. Stand van gisteren 766. Neiging: Achteruitgang. De Temperatuur <-.i Barometerstand word: ons opgegeven c! r den heer Joh. M. Schmidt, Opticien, /.ijlstraat. BINNENLAND. PERSDELICT. Men seint ons uit Amsterdam: Hedenmorgen veroordeelde de 4e kamer der Rechtbank den heer J. W. 0., redacteur van „De Tijd", overeenkomstig den eisch tot 100 boete of 25 dageu hechtenis, wegens pu blicatie van een stuk, waardoor zich de heer van Dalsum, notaris te Hulst, beleedigd ge voelde. BUITENLAND. Telegrammen uit d« Ber1(jn«eh«. Parö»che en Londenacbe ochtendbladen van beden. (Speciale dienat van de N. Haarl. Crt.) V" KONSTANTINOPEL, 30 Januari. Er is niet aan te twijfelen, dat ernstige twisten tusschen de troepen der Tcbataldjalinie plaats hebben. Er zijn reeds 42 dooden en VAN ELDERS FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 23 Jan. B. A. N. Heemskerk, caféhouder, Arnhem. A. van Dam, scheepmaker, Oegstgee3t. Geëindigd, door het verbindend worden der uxtdeelingslijst, de faillissementen B. Hor jus, veehouder, Zuilen, en T. Vallentgoed, in assurantiën, Bergen op Zoom. Opgeheven het faillissement van G. Th. Bruns, bakker, Pannerden. (Opgegeven door „DE SPAAUNEBANK", Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2088). Alhier). Koerstm van latere ongeveer uur koeisc» 74 7 H/f 5 21/, 3(F/8 26 ^'/l£ 267/s 22 C41 4 10»8/ 1343/ 4 te&/„ 90 224 87 237 88 Amalgamated 737/s Sine':'.— en Ref. 7-J/4 Co :im. Car en foundry.öl'/j Common Erie 8(R/g i ommon Kansas City 26 Common Marine 47/g Pref. Marine 19 -e Pref. Mexican 243/4 i ommon Misouri 27 Common PilLsb. Coa! 2"z3/s C.c:nr..on South. R. 26</8 Common Denver 22 Common Rock liland S3l!g ommon Steel hA'/g Common i'opeka i 10oJ/4 ommon Union 1Ó83/4 ommon Wabash 3'/s .'ref. VS abash ÏS1/^ •yon. l'clroteuxn 6641/3 .ew. Vo.M.nlauden 15i 12 .i'Lons Vorstenlanden 1341 /2 -V. pCt. N. W. S. bö'J i« 3 pCt. Cc.-;. N. \Y. S. 7«t/8 i .ommon PeruID/16 Prof. Peru 1 63 Bindjey 90 Amsterdam Rubber 22 Neder 1. Rubber 87 Ge.ons. Petroleum 1 23iJl/2 Or Ion 88 Gew. Dordlsche ^77j/j In:era. Rum. Pelr. 130 United Cizar 49'/8 Pm'onpalie Amerika gedurende beurs een weinig op loopend. Oliewaarden speciaal, Kon. Olie's en consols zeer vast. Tabakken en Rubbers prijs houdend. Geld ruim. OPENING R. K. LEERGANGEN TE HEERLEN. Men schrijft ons: Maandag 3 Febr. a.s. te half 3 zullen te Heerlen de R.K. Leergangen in Staats inrichting (akte M. O. K. XI), Staathuis houdkunde en Statistiek (akte M. O. K X), alsmede administratief recht (Examen der Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen, voor candidaat Gemeente-secretaris of am- tenaar ter Secretarie) met eenige plechtig heid geopend worden. Bij die gelegenheid wordt een plechtig Lof gezongen, waarna de heeren Jhr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck en Dr. P. J. M. van Gils, leden van het Curatorium der R. K. Leergangen een toespraak zullen houden. Verder zal de heer van Lier, leeraar aan genoemde leergangen, deze met een rede over de ontwikkeling van het Gemeente wezen openen. SCHIEDAM, 29 Jan. Moutwijn 14. Jene ver 18. Commissie 13. Stemming traag. Spoeling 1.40. Graanspiritus 2424.25; Melasse 21—21.50. Ruwe Spiritus 11.25. Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste boram.stand, Neufahrwasser 777.1. Laagste barometerstand, Vestmanoer 726.2 Matige tot krachtige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, sneeuw of regenbuien, nog iets zachter. Temperatuur In Haarlem. Hedsmim, i mrmometer 34 gr. F. 1 C. Laagste stand hedennacht 30 gr. F. 1 O. Hoogste stand van gisteren 36 gr. F. - <-• De baruiiiel 'and in liaarlem: Barometerstand 762. Afgeloopen nacht 764. 5de Klasse. 8e Lijst. HGOCE PRIJZEN. 18 169 185 382 560 668 673 691 699 720 728 812 1024 1169 1383 1419 1460 1612 1644 1735 1760 1860 1868 2009 2126 2193 2433 *2645 2725 2798 2837 2860 3207 3367 3383 3405 3419 3631 3639 3869 3942 3967 4041 4103 4120 4162 4229 4234 4307 4472 4737 5060 5116 5155 5218 5297 5361 5537 5672 5682 5686 6225 6363 6483 6499 6537 6609 6737 6855 6868 6916 6985 6991 7277 7368 7401 7539 7636 7721 7731 7879 7960 8130 8201 8236 88J6 fe.oi <_^_7 8533 8585 8607 8615 8"T) 8911 8917 9156 9282 9291 9338 9327 10045 10095 10159 10209 10329 10445 10413 10515 10780 10<81 10816 10866 10986 11221 11214 11296 11500 11524 11706 11744 11762 11772 11851 12126 1225 12576 12588 12659 12682 12802 Ic8i3 128.: 12859 12889 12945 13034 13052 13081 13167 13171 13328 13423 14176 14190 14246 14460 14513 14520 14611 14636 14805 14971 1508J K091 15189 152'JO 15333 15475 15507 15541 15647 15<15 15743 15S93 15983 15986 16002 16038 16072 16161 16212 16235 16388 16408 164i8 16436 16559 16594 -16675 16681 16751 16966 16988 17051 17232 17432 17401 17443 17467 17528 17697 17753 17861 17993 18056 180J4 18210 18218 18419 18472 18513 18530 18J-8 185<2 18757 18831 18847 18943 19008 19102 19117 19164 19258 19420 19437 19<02 19821 19884 19918 20036 20054 20069 20082 20083 20089 20249 20360 20539 20574 20715 20780 20-81 20917 976 989 1021 1039 1048 1051 1078 1081 1121 1148 1171 1241 1242 1281 1295' 1317 1318 1478 1490 1491 1583 1587 1594 1605 1645 1647 1651 1664 1709 1768 1831 1834 181 1918 1942 1994 2043 2050 2160 2203 2213 2243 2262 2304 2310 2323 2353 2392 2410 2411 2442 2446 2460 2475 2520 2521 2548 2564 2606 2660 2671 2704 2843 2865 2873 2875 2889 28998 2959 2971 3005 3097 3128 3128 3138 3157 3181 3184 3192 3196 3210 3242 3249 3290 3300 3314 3327 3378 3394 3395 3396 3437 3515 3518 3555 3728 3749 3940 3941 3986 4005 4069 4093 4140 4146 4217 4350 4352 4407 4430 4438 4446 4545 4582 4592 4600 4682 4814 4856 49a6 4987 5013 5052 5098 5157 5170 5188 5233 5249 5253 5275 5333 5357 5366 5374 5396 5399 5401 5419 5421 5456 5466 5560 5568 5623 5671 5685 5698 5799 5813 5878 5956 5957 6041 6092 6122 6125 6142 6172 6186 6282 6321 6330 6385 6394 6426 6471 6492 6520 6527 6528 6558 6583 6594 6638 6643 6752 6779 6781 6787 6801 6822 6852 6943 6996 6997 7035 7093 7118 7145 7236 7241 7293 7436 7466 7498 7528 7558 7600 7617 7626 7629 7630 7641 7686 7694 7724 7734 7832 7938 8005 8044 8048 8063 8119 8158 8184 8202 8304 8313 8351 8390 8400 8411 8416 8138 8539 8590 8593 8626 8639 8643 8666 8699 8712 8719 8702 8728 8794 8804 8853 8821 8836 8875 8880 8919 8928 9013 9023 9041 9045 9109 9130 9153 9179 9188 9181 9211 9230 92<2 9273 9278 9297 9312 9363 0385 9419 9465 9199 9534 9580 9586 9610 9620 9669 9683 9689 9735 9744 9821 9835 9856 9862 9902 9966 9973 10028 10048 10054 10069 10096 10125 10134 10174 10219 10223 10265 10272 10288 10302 10340 10405 10411 10421 10506 10519 10332 10591 10635 10670 10676 10782 10893 10910 10913 10946 11009 11054 11100 11140 11141 11132 11163 11180 11267 11287 11327 11348 11352 11360 11387 11479 11522 11562 11567 11631 11648 11661 11732 11748 11777 11787 11815 11837 11881 11892 11905 11909 11982 12070 12091 12115 12117 12153 12187 12203 12219 12280 12291 12411 12412 12421 12490 12502 12508 12530 12557 12607 12608 12654 12689 12671 12811 12840 12935 12937 12949 12980 12994 13014 13020 13042 13048 13093 13146 13188 13192 13233 13239 13261 13331 13318 13343 13362 13368 13382 13394 13465 13518 13616 13629 13652 13654 13685 13768 13776 13835 13863 13869 13889 13951 14023 14029 14047 14055 14138 14158 14191 14195 14226 14240 14263 14331 14343 14356 14365 14429 14488 14494 14533 14548 14582 14601 14640 14659 14769 14774 14782 14788 14850 14864 14876 14887 14907 14930 14962 14963 15028 15055 15090 15092 15093 15159 15244 15281 15313 15315 15318 15329 15354 15368 15371 15418 15412 15480 15543 15550 15586 15620 15653 15682 15789 15791 16800 16833 15858 15873 15915 15949 15984 16003 16058 16059 16081 16093 16125 16129 16134 16139 16165 16171 16201 16265 16268 16368 16395 16464 16475 16486 16518 16530 16591 16670 16695 16711 16739 16771 16794 16827 16839 16848 16856 16883 16918 16934 16940 16941 17023 17059 17070 17076 17102 17156 17159 17202 17224 17233 17242 17282 17283 17302 17354 17370 17438 17460 17471 17500 17522 17534 17570 17624 17642 17715 17720 17766 17768 17821 17836 17881 17899 17959 18035 18052 18053 18075 18080 18089 18110 18138 18141 18158 18168 18183 18233 18281 18282 18297 18327 18342 18435 18449 184o9 18488 18502 18556 18557 18^36 18639 186J1 18722 18756 18791 18850 18885 18J0o 1J0.13 10104 19120 19145 19298 19366 1937b 19385 19398 19401 19464 19510 19514 19515 19519 19540 19562 19567 19598 19320 19687 19713 10735 19741 19669 19778 19803 19815 19838 19840 19845 19846 1.9834 19876 19917 19958 19970 20009 20003 20044. 20055 20058 20104 20128 20175 20234 20312 20333 20390 20408 20420 2J422 20436 20457 20468 20496 20575 20586 20300 20323 20663 20710 20721 20725 20739 20308 20840 20860 20S76 20976 20989

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3