BUITENLAND. Vragen bus. 0AMRUBRIEK. Ingezonden Mededeelingen. Aambeien. Leger en Vloot. Sport en Wedstrijden, Landbouw en Visscherij. Staten-Generaal, Nagekomm Kerkber.chten De misdadige kiesreehtvrouwen in Engeland Een nieuw strijdmiddel van de Engelseiie kiesreebtvrouwen is een ernstig gevaar voor postbeambten. Zij doen in de brievenbussen en in postpakketten een goedje dat ontvlamt zoodra er lucht bij komt. In Londen zijn in eenige brievenbussen een 200 brieven ver nield. Een pakje, aan Lord George gericht, ontvlamde in handen van een postbeambte. Servië en de H. Stoel. De Servische regeering zal een bizonderen afgevaardigde naar Rome zenden, om met den l'aus over een concordaat met Servië te onderhandelen. Een rcuzcnstation. Morgen, Zondag, wordt te New-York het enorme centraai-station van de New-York Central voor het publiek opengesteld. Dit gebouwencomplex is nu werkelijk eens zooals de Amerikanen bet zoo gaarne te pas of te onpas beweren „het grootste van de wereld", zegt de N. R. Ct. De stationsgebou wen beslaan een oppervlakte van 132 H.A. en hebben alles en alles, 420 miliioen gulden gekost. De correspondent te New-York van de Daily Telegraph geeft van een en ander een opgewonden beschrijving. Nergens el ders in de Oude of Nieuwe Wereld is ooit zóó iets grootsch gewrocht. Op de verdieping voor het treinverkeer met andere steden ko men 42 spoorlijnen het station binuei}. Een verdieping lager bestemd voor het locaal verkeer voeren 25 lijnen het emplacement binnen. Er is onder de overkapping plaats voor 1053 spoorwagens. De inrichting der za len e.a. locaiiteiten is zoo ontworpen, dat de reizigers totaal geen hinder hebben van bet gez-aas en de herrie der treinen, vóór het oogeublik, dat zij zich uit de wachtzalen of -hallen op de perrons begeven. Het onmete lijke gebouw is van steen en staal, en ont worpen in klassieken stijl. De centrale hal bezit de afmetingen van een groote kathe draal, en de wanden zijn met marmer be kleed. Aan het gewelf staat een deel van den dierenriem afgebeeld het gedeelte van den aterman tot de Kreeft. Tweeduizendvijf honderd sterren van verschillende grootte, zijn aangegeven en worden 's avonds door electrische gloeilampen aangeduid. Op het mathematisch juist aanbrengen van deze ge welfversiering is toezicht gehouden door den astronoom Jacoby, van de Columbia Univer siteit. Het station is een „centraal station" in den waren zin des woords; met tunnels onder den Hudson en met tunnels onder en bruggen over de Rostrivier, is het stafion op Manhattan (eiland) in verbinding met het hel Z.W., W., N. en N.O. En de bedoeling is, dat dagelijks 800 treinen het station zullen binnenkomen en weer verlaten. Maatregelen zijn getroffen om den dienst zoo geruisch- loos als mogelijk en daarbij volkomen rookvrij te doen geschieden. Naast de groote hal zijn wachtkamers voor de reizi gers, met allerlei inrichtingen voor hun ge rief, o.a. kappers-inrichtingen, bad-inrich- ting, lees en rookzalen, hotels enz. V r. Hoe kan men petroleum uit vloer kleeden verwijderen! Antw. Hiervoor weten wij geen middel. Weet een onzer lezers het misschien? Vr. Ik heb eenige huizen met wat grond er bij. Nu heeft mijn buurman gebouwd naast mijn bouwterrein, maar ik heb bet vermoe- den dat hij op m ij n grond gebouwd heeft. 'Kan ik.nu rechtstreeks den landmeter laten komen of moet ik eerst naar den notaris om eigendomsrechten te krijgen? Wat zijn de kosten daaraan verbonden? Antw. U zult het best doen om u, voor een kleinigheid, een uittreksel van het ka daster te verschaffen en de zaak dan na te laten zien. Vr. Wat kost ©en retour naar Antwerpen I, II en III klas. Antw.: I klasse f 11.50; II klasse f8.50; III klasse f 6.50. Vr. Heeft een dienstbode, die met Novem ber in dienst is gekomen, en den godspenning ontvangen recht op een nieuwjaarsfooi? Of kan mevrouw die inhouden? Antw.: De dienstbode heeft recht op een nieuwjaarsfooi. Vr. Hoeveel sigaren mag men meenemen naar Engeland, zonder invoerrechten te beta len en hoeveel tabak? Antw.: U moogt een aantal sigaren en een hoeveelheid tabak medenemen voor eigen- gebruik. Hoeveel dat zult u nu zelf het beste weten. V r. Ik heb konijnen, die zwareu roos of brand in de oorcn hebben. Weet u daar een middel voor? Antw. Maak eerst de hokken goed schoon en geef den beesten versch stroo of hooi. Verder moet n de zeere plekken eenige ma len per dag goed afwasschen met schoon wa ter, waarin wat kamferspiritus is gemengd. V r. In mijn tafelkleed zit een sla-olievlek. Hoe moet ik die er uitkrijgen? Antw. Waseh het uit met lauw zeepwa ter en geest van salmoniak. V r. Ik ben voor bedrijfs- eu andere in komsten aangeslagen voor 1.10 per jaar. Op hoeveel wordt mijn inkomen zoodoende geschat? Antw. O V r. Ik ben van een laduer gevallen, töëï? ik werk deed, waartoe mijn baas last had gegeven. Ik ben door dezen val langen tijd onder dokters behandeling geweest. Wie moet de doktersrekening nu betalen? Mijn baas of ik? Antw. Waart u werkzaam in een verze- keringsplichtig bedrijf? Dan valt u onder de Ongevallenwet. Anders kunt u alleen uw baas aanspreken voor de onkosten, als bet ongeval aan zijn schuld te wijten is, doordat hij b.v. slecht materiaal gegeven heeft enz. U zult nu zelf we] kunnen uitmaken, wie de onkosten moet dragen. V r. Weet u ook of er verzamelaars zijn van sigaretten-merken? Hebben die eenige waarde? Weet een uwer lezers het mjsseliien ook? Antw. Wij weten het niet. Als er echter verzamelaars van sigaretten-merken zijn, dan zullen zij allicht eenige waarde hebben. V r. Zijn er kosten aan verbonden om te Kampen in den militairen dienst te worden opgeleid? Is het vervoer naar Kampen vrij voor iemand, die daar een verbintenis wil aangaan? Antw. Aan de militaire opleiding te Kam pen zijn geen kosten verbonden. Integendeel, u ontvangt zelfs soldij. Het vervoer is vrij, wanneer de verbintenis tot stand komt. V r. Hoe kan ik inktvlekken nit een ge kleurd linnen tafelkleed verwijderen? Antw. U bevochtigt de vlek met een heete oplossing van klaverzont eu bestrooit haar vervolgens en wrijft haar in met fijn zink- poeder. Zijn de vlekken niet te oud, dan ver dwijnen zij meestal door de klaverzout-op- lossing met een blanken sleutel te wrijven. V r. Hoe kan ik papieren bloemen, witte, roode en rose, weder schoon krijgen? Antw. Het eenvoudigste is, dat u nieuwe koopt. Papier is zoo duur niet. Schoonmaken gaat niet gemakkelijk, maar u kunt het pro- bee,ren met een doekje of een borsteltje. Redacteur: H. C. v. OORT. Do Redactie van deze rubriek zal het aan genaam zijn, van dammers(sters) problemen, slagzetten, eindspelen enz. alsook van ver schillende clubs, damnieuws te ontvangen. Alles betreffende deze rubriek te richten aan den Redacteur, Nassaustraat, Haarlem, Telefoon 1434. VOOR DAMMERS EN HEN DIE HET WORDEN WILLEN. In de vorige rubriek hadden wij een voor beeld waarin de witte dam 1 zwarte schijf wist te vangen. Nu een voorbeeld waar de witte dam 2 zwarte schijven weet van dam te houden, hoewel de twee zwarte schijven toch dicht aan de damlijn staan. 12 8 4 Hl I sim Ylt Zwart. 2',42 32—37 de beste 42:26 28—33 26—21 33—39 2149 en wint. Een volgend voorbeeld waarin de witte dam 3 zwarte schijven weet te houden, als volgt 1 2 3 4 y Wit moet spelen. Als men nu even de stand bekijkt, dan ziet men wel, dat wit al dadelijk 1 schijf kan winnen door te spelen: 9—25 Maar dit zou niet goed zijn, omdat zwart dan remise kan maken door te antwoorden met: 30-34 25:39 35—40 39—28 Wit tracht zwart nog van dam te houden, maar helaas te Iaat.. 40—45 28—50 24—49 50—28 en de partij is voor geen van beiden meer te winnen. Verder spelen is nu onnoodig; dit noemt men dan Remise. Maar in de vorige rubriek heb ik gezegd, de dam inoet aanvallend of afwachtend op treden. Dus speelt wit 925 dan zou dat niet goed zijn. Wit trad aanvallend op; wat ech ter in deze stand beslist verkeerd is. Wit moet nu in afwachting spelen en dat is eenvoudig door te epelen: 918 Want zwart moet nu direct ai offeren 24—29 18:21 35—40 25—39 40—45 3950 en wint. Duidelijk ziet men dan het voordeel dat 'men verkrijgt door met de dam de schij- van van de tegenpartij te dwingen. Voor 14 dagen geleden had ik een op gaaf aan de beginnende dammers aangebo den ter oplossing. De stand was: Zwart 4 schijven op '7 15 22 89. Wit. 1 schijf on 25 met 1 dam on 24. De vraag was: als wit speelt 2520 en zwart antwoordt met 711 of 12, hoe moet wit dan spelen om te winnen. Maar het antwoord bleven alle lezers mij schuldig. Hier volgt de oplossing: Wit moet dan spelen 24—13 15:24 13:48 17—22 48—37 bezet de lange lijn en wint. Eenvoudig nietwaar? Oplossing van Probleem no. 255. Stand Zwart op 2 6 7 8 9 13 18 19 20 24 29 30, met 1 dam op 35. Wit op 17 27 28 37 38 40 42 43 44 46 48 49 50 Wit speelt 28—23, 27—22, 44—39, 38—32, 48—42, 43:1, 50—44, 49—44, 46:37 en wint. In dank goede opl. ontvangen van den heeren: P. Hopman, M. Ten Brink, W. C. Groenings, allen te Haarlem, Velzeboer, .Uitgeest. Probleem No. 257. Van schrijver dezes. Wit speelt en wint. Zwart op 3 4 9 11 13 19 23 29 33 45 dam op 15. Wit op 12 20 22 27 31 32 38 42 43 44 47 50. Gelieve oplossingen steeds binnen 8 dagen in te zenden. Corres-pond. partij? Letter D. antwoordt met 1823 Letter E. antwoordt met 4034. Zooals nu wel bekend zijn zal heeft een der lezers een bekend damspeler, een moei lijk werk op zich genomen, n.L: Een Simultaan-Séance per corresponden tie. Voor deze séance hebben zich vier hee ren opgegeven. De Simultaan-speler heeft nu tegen deze heeren zijn eerste zet geopend. Tegen den heer P. Hopman, 3429. J. P. Tichelaar .3430. W. C. Groenings 31—27. "H. v. R. Geest 3328. Genoemde heeren willen nu wel zorgen dat hun tegen-zet geregeld en vroegtijdig wordt ingezonden. Ook vertrouw ik er wel op, dat een elk zijn partij persoonlijk speelt. Zijn er nu nog liefhebbers die graag zoo'n partij wenschen mede te spelen, dan zenden ze hun naam en adres. De Damclub Haarlem houdt des Donder dags haar speelavond van 8 tct 12 uur in „Café de Karseboom", Groote Houtstraat No. 99. Do Haarlemsche Damclub houdt des Maandags haar speelavond van 8 tot 12 uur in gebouw de „Nijverheid", Jansstraat 85. Correspondentie in de eerstvolgende rubriek. H. C. v. OORT. Aambeien, een veel voorkomende kwaal, worden gewoonlijk veroorzaakt door ver stopping, een zittende levenswijze, enz. Mees tentijds worden zij verwaarloosd, totdat de hevige jeuking en stekende pijn een onuiL staanbare kwelling veroorzaken of de pa tiënt geheel verzwakt is door het bloedver lies en vaak een operatie noodig is om ver dere gevaarlijke gevolgen te voorkomen. Poster's Zalf geeft vanaf de eerste aan wending een opmerkelijk gevoel van ver lichting en rust, en zij heeft in de jaren, dat wij n haar deden kennen, haar afdoende wer king in het genezen van zelfs ernstige ge vallen voldoende bewezen. Poster's Zalf (let op den jnisten naam) is te Haarlem verkrijgbaar bij K. van Eden, Spaarne 38, en J. J. Göppinger, Gr. Houtstr. 347a. Toezending geschiedt franco na ontv. van postwissel 1.75 per doos. REORGANISATIE EN GARNIZOENS IN DEELING DER INFANTERIE. Bij de voorgenomen reorganisatie blijft de infanterie ingedeeld in 4 divisiën, elk samen gesteld uit 3 brigades van 2 regimenten a 3 bataljons. Ie Divisie. Hiertoe zullen behooren de le, 5e en 11e brigade; de le brigade, gevormd door 1 regiment grenadiers en 1 regiment jagers, het geheel met den brigadestaf te 'e-Graven- hage in garnizoen; do 5e brigade, gevormd door het 4e reg. inf. met den brigadestaf te Leiden en 't 15e reg. inf., waarvan de regts. staf en 2 bataljons te Delft en 1 bataljon te Gouda in garnizoen; de 11e brigade, gevormd door het 10e reg. met den brigadestaf te Haarlem en het 21e reg., waarvan de stal en 2 bataljons te Den Helder en 1 bat. te Hoorn in garnizoen. 2e Divisie. Hiertoe zullen behooren de 8e, 9e en 12e brigade; de 8e brigade, gevormd door het 7e reg. met den brigadestaf te Am sterdam en het 18c reg. met den regts. staf en 2 bataljons te Naarden en 1 bat. te Amster dam; de 9e brigade, gevormd door het 8e reg. inf. met brigadestai' te Arnhem en het 19de reg. met regts.-staf eu 2 bataljons te Does burn: en 1 bataljon te Deventer in garnizoen; de 12de brigade, gevormd door het 11de reg. inf. met brigadestaf te Nijmegen en het 22ste reg. inf. te Ede in garnizoen. 3e Divisie. Hiertoe zullen behooren de 3e, 4e en 7e brigade; de 3e brigade, gevormd door het 2e reg. inf., komt met een brigade- staf te Venio en het 13e reg. inf. met regts.- staf en li/2 bataljon te Roermond en li/2 ba taljon te Maastricht in garnizoen; de 4e bri gade, gevormd door het 3e reg. inf., met brigadestaf te Bergen op Zoom, en het 14e reg. inf. met regts.-staf en 2 bataljons te Vlissingen en 1 bat. te Middelburg in garni zoen; de 7e brigade, gevormd door het 6e reg. inf., met brigadestaf te Breda, en het 17e reg. inf., dat te 's Hertogenbosch in gar-, nizoeir komt. 4e Divisie. Hiertoe zullen behooren de 2e, 6e en 10e brigade; de 2e brigade, gevormd door het le reg. inf., met brigadestaf te As sen en het 12e reg. inf., waarvan de regts.- staf en 2e bataljons te Groningen en 1 ba taljon te Assen in garnizoen; de 6e brigade, gevormd door het 5e reg. inf. en het 16e reg. inf. met den brigadestaf te Amersfoort in garnizoen; de 10e brigade, gevormd door het 9e reg. inf. met brigadestaf te Leeuwarden en het 20 rog. inf. te Harderwijk in garni zoen. „N. R. Crt." Voeibaipraatje. Het programma van den Nederlandschen Voetbalbond, voor morgen luidt: .West. le Klasse. HaarlemQuick. AjaxD. P. O. H. V. V.—H. B. S. Velocitas—V. O. O. Oost. le Klasse. .TubantiaGo ahead. iVitesseU. D, QuickP. W. West. Res. Ie Klasse. H. F. O. H—Quick H. D. P. O. H—H. V. V. n. Sparta H—V. O. O. H. A. F. O. IIHercules II. West. 2e Klasse. A. R. P. O.Dordrecht. Blauw-W itNeptunus. V. U. O.—D. E. C. All. WeerbaarE. D. O. B. Ajax (L.)Achilles. ConcordiaUnitas. XerxesD. iV. V. O. HerculesV. V. A. West 3e Klasse. Wilh. .VooruitH. S. .V, R. O. A.Heemstede. Een zware tegenpartij heeft Haarlem dus Zondag nietl Voor de roodbroeken staan twee punten al vrij vast opgeschreven, want niemand zal Quick nog een kansje geven tegen rood-blauw. Als Haarlem haar taak nu maar niet te licht opvat, en van begin tot eind© met vuur speelt, is er zelfs veel kans op een groote overwinning. Een beetje meer doelpunten vóór kunnen de roodbroeken heel goed gebruiken. Thans hebben ze een doelgemiddelde van 36 voor en 20 tegen, (lang niet slecht!) maar D. F. O. heeft er een van 44 voor en 21 te gen, en Sparta van 42 vóór en 15 tegen 1), zoodat een verbetering van het doelgemid delde van Haarlem héél welkers zijn, vooral in verK°nd mei, de kans, hoe gering dan ook, die Haarlem nog heeft op het kam pioenschap De roodbroeken missen Bakker en Serné, zoodat morgen Wolf in de achterhoede speelt, Angenent op Wolf's plaats, en Tekelenburg uit het derde elftal zal Bakker vervangen Met groote spanning zullen de Haarlem mers ook den uitslag tegemoet zien van AjaxD. F. O. in Amsterdam. Dat geeft weer een heele opschudding in de Meer, nu de Ajaxiden zoo'n zwaren tegenstander heb ben 1 Wie er winnen zall Nu, D. F. O. is mo menteel zoo goed in vorm, dat Ajax wel zal moeten aanzien, dat de Dordtenaren de beide kostbare puntjes meenemen naar hun stad. Maar D.F.O. zal heel wat meerderen en zwaarderen tegenstand ondervinden dan jl. Zondag van Quick, en spannend zal de strijd zeker wel zijnt In Den Haag vindt een Derby plaats tus- 8chen H. V. V. en H. B. S. op het terrein van eerstgenoemde. Spanning zal ook hier niet ontbreken. Een voorspelling is niet ge makkelijk, maar toch geef ik H. B. S. do meeste kans. Velocitas had ook nog een beetje kans te gen V. O. O., gezien het lustelooze spel van de Rotterdammers j.l. Zondag, maar nu ,V. O.C. heeft haar opstelling geheel veranderd. Als die werkelijk verbeterd is, vervliegt ook hier de hoop op succes voor de cadetten weer. H. F. O. en Sparta zijn morgen vrij. Het tweede elftal van H. F. C. speelt te gen Quick II en zal waarschijnlijk wel win nen. HENK. GARROS. Roland Garros de bekende aviateur heeft den door de Academie der Sporten, toe te kennen prijs van f 10.00U gewonnen voor de uitvoering van een daad, op vliegsport- gebied, in het afgeloopen jaar, waaruit voor uitgang op vliegsportgebied valt te consta- teeren. sultaat had, 'dat 226 stemmen .voor en 145 tegen waren. Aangezien Statutenwijziging echter alleen kan geschieden als 3/4 zijn de 284 stemmen er voor is, werd het voorstel verworpen verklaard. In de bestaande bestuursVacature (N. Dek ker) werd gekozen de heer P. N. van Muyen te N. Amstel. Onder leiding van den heer A. J. van Benthem werd Donderdag te Alkmaar eene druk bezochte vergadering gehouden van le den der Coöperatieve Veevoederfabriek en Olieslagerij „De Boerenbond" ter behandeling van een bestuursvoorstel om art 12 alinea 3 der Statuten als volgt te lezen: Elk lid is verplicht alle soorten koeken, zoowel heel als gebroken, benevens alle soor ten koeken meel, welke het voor eigen bedrijf noodig heeft, van de fabriek te betrekken, Bij niet nakoming van voorgaande bepa ling wordt de overtreder gestraft met een boete van f 250. liet bestuur kan in bijzondere gevallen vrijstelling van bovenstaande verplichting verleenen. Over dit voorstel werd ruim vijf uren ge discussieerd, meldt het „Hbld." wat tot re- GEWISSELDE STUKKEN. Aanvullingsbegro© ting voor Water staat 1912. Aan het voorloopig verslag is het volgen- gende ontleend Het voornemen van de regeering, de parti culiere locale telefoon-exploitatie door rijks- exploitatie te vervangen, vond bij vele le den instemming. Ook het voorstel tot over neming van de locale telefoonnetten van de Nederlandsche Bell-Telefoon-Maaischappij ontmoette in het algemeen geen bedenking, af betwijfelden eenige leden, of bij het slui ten van de bij dit wetsontwerp overgeleg de overeenkomst voldoende aandacht was ge schonken aan de belangen zoowel van 's rijks schatkist als van hen, die tot dusver door de maatschappij bediend werden. Men vraagt of de koopsom, in de memorie van toelichting genoemd, overeenstemt met de taxatie, waarvan deze memorie gewaagt. Sommige leden wenschen te vernemen, °P welke gronden de regeering eene meer voor- deelige exploitatie verwacht bij de overne ming, zooals zij wordt voorgesteld dan wan neer na eenvoudige opzegging der concessie een geheel nieuwe aanleg door het rijk werd tot stand gebracht. Naar zij opmerkten, schijnt het laatste in de bedoeling der regeering te liggen ten aan zien van de overige particuliere geeonces- sioneerde netten. Omtrent de planuen te dien opzichte, werd men gaarne nader ingelicht. Vervolgens werd gevraagd of niet gemeen ten en particulieren, tengevolge van de over neming schade zullen lijden, doordien een einde zou worden gemaakt aan allerlei faci liteiten, waartoe de Nederlandsche Bell-Te- lefoonmaatschappij bereid bleek. Men wees hierbij op den nachtdienst en vroeg de ver zekering dat deze niet zal worden opgeheven, waar hij thans bestaat. Ook hebben de meeste gemeenten, waarin deze maatschappij concessie verkreeg, daar aan voorwaarden verbonden, o.a. met betrek king tot vrije aansluiting van brandweer, po litie, gemeente-inrichtingen. Men vroeg of de ze faciliteiten zullen worden bestendigd. Naar eenige leden opmerkten, laat de overeenkomst op sommige punten aan duidelijkheid te wen schen over. Sommige leden meenden, dat de regeering zich, ten aanzien van de overneming van het personeel, in dienst der maatschappij, eene te groote vrijheid heeft voorbehouden. An deren waren echter van oordeel, dat de re geering niet anders kan handelen en vrij behoort te zijn in de keuze van hen, die zij in haar dienst wil overnemen. Gevraagd word of omtrent het later in te dienen wetsontwerp tot regeling van het pensioen van het perso neel en der weduwen en weezen reeds over leg is gepleegd met den minister van Finan ciën en of deze met de door do maatschappij te storten inkoopsom genoegen had genomen. BEVERWIJK. ZONDAG, de H.H. Missen half 7, 8 en 10 uur de Hoogmis, 1 uur en kwart voor 2 uur Catechismus voor de jongens en ook voor de meisjes, 3 uur Congregatie, 6 uur Lof. MAANDAG, de H.H. Missen,, 7, 8 en 9 uur. Na de H.H. Missen wordt de zegeo van den H. Blasius gegeven. DINSDAG, de H. Missen te 7, 8 en 9 uur, WOENSDAG, de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur. Na de H.H. Missen uitdeeli ng van de H. Asch. DONDERDAG, de H.H. Missen, 7, 8 en 9 uur; half 5 biechten voor de meisjes; 7 uur Lof. VRIJDAG, H.H. Missen 7, 8 en 9 uur 4 uur biechten voor de jongen.s ZATERDAG, H.H. Missen als boven; van 48 uur gelegenheid om te biechten. LISSE. ZONDAG, te 7 uur en half 9 de gclezed H.H. Missen, te 10 uur de Hoogmis. Voor de Hoogmis de wijding der kaarsen; 'sna-j middags te half 2 Catechismus, half 3 Ves pers; 's avonds te 7 uur Lof ter eero van het Godd. Hart met predikatie. DINSDAG, onder de H.H. Missen tot 11 uur en 's namiddags van 3 uur af gelegen heid om te biechten. WOENSDAG, Aschdag, eerste dag van de 40-daagsche Vasten en Aanbiddingsfeest. Vóór alle H.H. Missen zal de asch wor den uitgedeeld aan den ingang der kerk.l Het Allerheiligste blijft den geheelen dag ter aanbidding uitgesteld. De H.H. Missen als op Zondag, 10 uur plechtige Hoogmis; 's namiddags half 3 de Vespers waaronder de Rozenkrans, 's avonds 7 uur plechtig Lof en Processie. DONDERDAG, 's avonds van 57 uur ge legenheid om te biechten. VRIJDAG, de eerste Vrijdag der maand; toegewijd aan de vereering van het Godd. Hart van Jezus, 's Avonds 7 uur Lof en oefening v. d. H. Kruisweg. ZATERDAG, 's middags van 3 uur af ge legenheid om te biechten; 's avonds te 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal ge beden worden. HA A ïtLEMMERMEEHL (Aan de LUnden.) ZONDAG, 7 uur Vroegmis voor Henrl- eus Sprengers; 10 uur Hoogmis; 's middags 8 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, kwart over 8 uur voor eonfl overledene moeder. DINSDAG, kwart over 8 gezongen H. t Mis ter ©ere 'van den H. Antouius, vooJ Henricus van Woerkom. WOENSDAG, Asch-Woensdag, kwart ovej 8 uur voor Petrus Schrama. DONDERDAG, kwart over 8 voor Pe trus Meiman en Cornelia Compier. VRIJDAG, kwart over 8 voor Joannes Ruigrok. ZATERDAG, kwart over 8 v< "J^truS van W oerkom. De gebeden worden verzocht voor. Joannes Ruigrok, die in den Heer is overleden. 46 47 48 49 [Wit speelt eerst en wel: 1 2 8 46 47 48 49 6U DE BOERENBOND.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 6