Cacao ËUITENLA Sociale Berichten. BINNENLAND. Werkoopingen, Boel huizen, enz. Aanbestedingen. Sport en Wedstrijden» OVSRZIOKT. IIQËZOIDEH. ¥oetbaSov«r zicht. DIEFSTAL. Ten nadeele van den melkverkooper J. R. wonende in de Oosterstraat, is uit de toon banklade van diens winkel 5 gestolen. De zaak wordt onderzocht. BEGTN VAN BRAND. Zondagochtend kwart over vier ontdekte een surveilleerende agent van politie dat er brand was in perceel 37, aan de Kleine Hout straat. De agent maakte alarm en Jetje ruk te uit. Ook de stof der brandweer was wel dra ter plaatse aanwezig, doch er behoefde geen water gegeven te worden. De brand woedde in een rommelbergplaats. Een kost ganger had op de eerste verdieping vermoe delijk achteloos een brandende lucifer of een eindje sigaar weggegooid. Met eenige em mers water werd het brandje gebluscht. Het bleek dat alleen de verf gebrand had. Vechten of wachten? Wat zal er vandaag gebeuren? Deze vraag Valt niet zoo aanstonds en volkomen juist te! beantwoorden. Er zijn betrouwbare berichten die melden, dat de afgevaardigden van de Porte te Londen aan de gedelegeerden der Balkanstaten zou den te kennen hebben gegeven, dat zij be reid zijn de onderhandelingen voort te zet ten. De Balkanafgevaardigden hebben, zooals te begrijpen valt, hiertegen niet veel bezwa ren, maar zij schijnen er de voorwaarde aan verbonden te hebben, dat Turkije dan van te voren de voorwaarden door'de Balkansta ten gesteld, zou aannemen. Van 't antwoord der Porte zal 'tnu afhan gen of de vijandelijkheden hervat zullen wor den, indien tenmiste dit bericht juisct en tvaar is! Want van den anderen kant wordt mede gedeeld, dat de Turken met koortsachtigen haast de oorlogstoebereidselen voortzetten en de troepen bij Tehatalja geducht ver sterkt zijn. Het 6chijnt, dat er reeds schermutselingen tusschen Turken en Bulgaren hebben plaats gehad. Volgens een Reutertelegram tcch heeft bij Derkos een treffen plaats gehad, waarbij aan Turksche zijde 4 dooden en 19 gewonden vielen. De toestand in Turkije zelf is ook nog al lesbehalve rooskleurig. De stemming in het leger is van dien aard, dat bet Ministerie van Oorlog aarzelt de vijandelijkheden te hervatten. Het Comité voor Eenheid en Vooruitgang daarentegen verwacht dat het weder uitbreken van den oorlog de politieke oneenigheid zal doen ophouden. Vrijdag is te Konstantinopel een verga dering gehouden door meer dan 800 perso nen bezocht, waaronder de senatoren en zeer vele aanzienlijke leden der Jong-Turksche partij. Er werd een- uitvoerend comité benoemd en verscheidene commissies, belast met het aanwerven van vrijwilligers, met het uitrus ten van ambulances, met het inlichten van 'tvolk, met het innen van giften en met het vormen van subcommissies in de provincies. Rusland is aan 'tijveren voor 'tbehoud van den vrede. In een telegram uit. St. Pe tersburg aan de „Temps" wordt gezegd, dat Rusland te Sofia deed opmerken, dat het antwoord van de Porte wel een goede basis voor onderhandelingen biedt. Rusland gaf daarom den raad de vijandelijkheden niet te hervatten. De Bnlgaarsche regeering denkt echter, dat de pogingen der mogendheden wel zon der succes zullen blijven. 'tZal dus waarschijnlijk toch wel tot vech ten komen. De kiesreehtdames. Een heetgebakerde suffragette heeft in de Tower, de oude gevangenis te Londen, de ruit verbrijzeld van een kast, waarin ver schillende documenten bewaard werden. De dame werd natuurlijk ingerekend. IJit wrees voor nieuwe aanslagen heeft men verschil lende musea gesloten. Gevolgen van den oorlog. Te Jeruzalem zijn de prijzen van levens middelen en brandstoffen zeer gestegen. De arme bevolking is daardoor zeer opgewon den en plunderde hier en daar de winkels. M en moest met de wapenen tussehenbeide komen. Kiamil Pacha, de ex-groot-vizier, die hij den staatsgreep der Jong-Turken een zware verkoudheid heeft opgedaan, toen hij tot drie uur 's morgens gevangen werd gehouden, heeft aan den „Daily MaiF-correspondent te Constantino- pel verteld, dat hij openlijk verklaard had, in den nationalen raad, dat men den oorlog niet mocht voortzetten, omdat dan te vree zen was, dat de bondgenooten hooger eischen zouden stellen. Nazim Pacha is, volgens hem, wel door de revolutionairen vermoord. Het eerste schot trof den ongelukkigen minister van Oorlog in de zijde; hij zakte ineen en een der geweldenaars joeg hem toen een kogel door het hoofd. Doodelük ongeluk. Het paard van kolonel Guise, ordonnans- officier van den president der Fransche Re- pubUpk, schrok Zaterdag voor een auto en wierp zijn berijder voor den grond. De doctoren constateerden een schedel breuk bij den kolonel, dit na geopereerd te zijn, overleed in het hospitaal Val de Grace, waarbeen bij was overgebracht Lord Hardinge. De toestand van den onderkoning van In- die is niet goed. Na de operatie bracht hij een onrustigen nacht door. De wonde is zeer pijnlijk. ct. meldt, een Maaonnabcela gestolen. Keeas Zondag 1.1. was de diefstal ontdekt; in het belang van het onderzoek was de zaak ech ter tot dusver geheim gehouden. De waarde van het beeld als antiquiteit is zoo goed als zeker de aanleiding tot dep diefstal geweest. Het beeld bevond zich onder een glazen stolp op een van de zij-altaren. Op het eerste gezicht viel het een ieder op, dat het een overoud stuk was. Volgens deskundigen da teert het dan ook uit de 13e eeuw. Toch is het ontvreemde beeld niet de Madonna, die in Handel algemeen vereerd wordt en welk beeld nog ouder moet zijn. Een schoener gestrand. De Nederlandsche driemastmotorschoener „Ingeborg", kapitein G. T. de Wit nit Groningen, met een lading steenkolen op reis van Leith naar Cassablan- ca, is Zaterdag even benoorden Schevenin- gen, nabij het sehietterrein der artillerie, gestrand. Het schip is zwaar lek geworden. De bemanning, bestaande nit eif personen, werd door de in de haven liggende motor- reddingboot „Jhr. Rutgers van Rozenburg" gered. Nader meldt men aan de Tel.: De stranding had Zaterdagochtend plaats, toen het reeds licht was. Een noodsein werd gegeven, hetwelk op de pier werd opgenomen en overgebracht naar de haven, waarna de reddingboot onmiddellijk zee koos en men vrij spoedig de bemanning van het schip bad afgehaald. Nog zelden, vertelde men, zag men een schip zoo dicht op de kust gestrand. De geredde personen werden voorloopig in het commissariaat van politie te Sehevenin- gen onder gebracht en daar van het noodige voorzien, terwijl alle betrokken autoriteiten onmiddellijk met het voorgevallene werden in kennis gesteld. De commissaris van poli tie te Scheveningen, de heer Sypkens, was ter plaatse. Vele nieuwsgierigen waren op het strand. Het gestrande scbip moet nog een betrekkelijk nieuw vaartuig zijn. Een eigenaardige dassenvangst. Toen j de heer W. C. Wilmes te 's Heerenberg zich Woensdagmorgen naar zijn in het wei land staande kippenhok begaf, bemerkte bij reeds van buiten dat er iets was voorge vallen. Bij het binnentreden zag hij drie kippen op den grond liggen met afgebeten kop en gedeeltelijk opgevreten. Bij nauw keuriger onderzoek zag hij tot zijn verba zing, dat een groote das zich in een der legnesten had te slapen gelegd. Het dier j bemerkte zijn aanwezigheid niet en eerst toen W., bijgestaan door eenige ijlings op gehaalde personen het met, een gaffel door boorde, werd liet wakker. Spoedig werd het afgemaakt. Het dier woog 24 pond. Zeer waarschijnlijk is dit roofdier door honger uit zijn winterslaap gewekt en heeft zich, na zich te goed te hebben gedaan, aldaar weer te rusten gelegd om zijn slaap te voleinden. Brand. Vrijdagavond brak te Apeldoorn brand nit op den zolder van het aan het Bioscooptheater grenzende en daarbij be- boorende café van den heer Bruins. De brandweer wist gelukkig het vuur tot den zolder te beperken. In de bioscope was, toen de brand ontdekt werd, de voorstelling nog in gang. Dank zij het optreden van bet personeel werd een paniek voorkomen. Mid den in een film werd afgebroken, bet licht opgedraaid en liet publiek verzocht rustig been te gaan. Eerst buiten vernam men wat er gaande was. De schade, die vooral door de groote watermassa's welke in liet huis gespoten zijn, zeer groot is, wordt door ver zekering gedekt. Hbld. Overreden. Zaterdagmiddag is te Gel- dermalsen de seinwerker H. van Vught door een trein overreden en gedood. Te Kropswolde werd de arbeider Mein, van Eexta, door een trein overreden. Het hoofd werd van den romp gescheiden. Een wenk voor onze collega's der dag bladpers. Hoe gemakkelijk men soms abon nees kan verliezen, leert „Het Volk". In de vragenbus van de „Arizonakieker" vroeg mevr. H.„Hoe breng ik mijn lieve tweeling liet best heen door de periode van het tandjeskrijgen?" En de heer L.: „Hoe bevrijd ik mijn tuin van een zwerm sprinkhanen, die een ware verwoesting aanrichten?" Door een droevige vergissing krijgt mevr. H. het antwoord bestemd voor den heer L., luidende: „Begiet ze met petroleum en steek de boel aan, dan is het tuig spoe dig uit zijn lijden en gij vrij van schade." Terwijl de sprinkhanen het antwoord kreeg: „Open voorzichtig de mondjes van de lievelingen en smeer het tandvleesch in met zoete olie, zoo mogelijk eenige ma len daags. Beide lezers hebben woedend hun abon nement opgezegd. IN 1828 werd de cacao- J poeder uitgevonden door Van Houten, die daarvoor van Koning Willem 1 een octrooi verkreeg. De Van Houten'a Cacao vindt aedert zijn weg over de geheele wereld, en dit product van den uitvinder werd nog nimmer geëvenaard. Sedert eenigen tijd werd door de Koninklijke Cacaofabriek van C. J. van Houten Zoon ook een tweede soort onder den naam RONA caoao in den handel gebracht, om te voldoen aan de vraag van bet publiek naar goede en goed- koope cacao. Van alle cacao- soorten nadert dit fabrikaat RONA het meest het oor spronkelijk product van den uitvinder. Het heeft weer den echten krachtigen cacao- smaak, zooals door bevoegde beoordeelaars wordt erkend. Bij de bereiding moet er vooral op gelet worden dat alechts weinig cacaopoeder noodig is voor een smakelijken kop. Daartegen wordt nog al RONA dikwijls gezondigd, misschiet omdat men van andere soorte» gewoon is nog al veel te gebruiken. Op een kop moet men niet meer nemen dan een theelepel RONA cacao (ongeveer 617 gram), en bij bereiding van grootere hoe veelheid tegelijk kan men volstaan metongeveer35grnm (B/s 2 eetlepels) op 1 Liter melk. Uit een Liter (kan) melk schenkt men gewoonlijk 7 koppen, zoodoende maakt men dus wel 200 koppen smakelijke melkchocolade uit t kilo RONA cacao van f 1.50. Men ziet, het is een uiterst goedkoope drank, veel ge zonder dan koffie en thee, die de zenuwen prikkelen, en veel aangenamer van smaak. Op de goede bereiding moet echter wel worden gelet; goed kotend water of goed kokende melk brengen den heerlijken smaak veel beter tot zijn recht, dan wanneer men alleen maar warm water of warmt melk neemt. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zieh niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Schoten, 3 Februari 1913. Mijnheer de Redacteur. Met de plaatsing van onderstaande rege len zondt n ons ten zeerste verplichten. Bij voorbaat onzen dank. Naar aanleiding van nw verslag van de gehouden openbare Raadszitting door de ge meente Schoten, voorkomende in uw blad van Vrijdag 24 Januari j.l., waarin het ge achte raadslid den heer Verton zijne be vreemding schijnt te willen uitspreken over dé weinige animo welke er bij de buiseige- naren bestaat om zich op te geven ter ver krijging van aansluiting hunner perceelen, aan de door Haarlem aan te leggen duin waterleiding; en het geachte raadslid de heer Olie er wel tweemaal op heeft aangedron gen verplichte waterkeuring te erlangen. Wenscht het Bestuur van de vereeniging van buiseigenaars „Het Schoterkwartier", goedgekeurd bij Kon. beslnit van 21 Septem ber 1912, genoemde lieeren te doen opmerken: dat de totstandkoming der overeenkomst van de beide Gemeentebesturen, over de le vering van duinwater door Haarlem aan Schoten, op hare algemeene vergadering van 13 December 1911, met sympathie is begroet, overtuigd als wij zijn dat de huiseigen aarts ten volle aan hunne verplichtingen voldoen, indien zij hunne huurders in de gelegenheid stellen, daarvan gebruik te kunnen maken, nadat den huiseigenaar de aansluiting en binenleiding heeft doen plaatsen, waarna dan ook zijn verdere verplichting ophoudt. Het is toch zeer logisch niet alleen, maar het wordt zelfs algemeen erkend (zie alinea 3 der aanteekeuingen op de personeele be- lasting( dat de levering van het, water, het dagelijksche onderhoud der leiding en kra nen voor rekening van de verbruikers zijn. Bovengenoemd bestuur meent dan ook de tolk barer leden te zijn, wanneer zij zegt dat liet gros van de huiseigenaren zieh aanbe volen houdt voor kosteloos keuren van het water hunner perceelen, aangezien allen die keuring reeds voor eigen rekening hebben laten doen, en enkele dat zelfs voor eigen rekening hebben herhaald. Namens het Bestuur, J. J. BROUWER, Voorzitter. E. P. HAFKAMP, Secretaris. Diefstal ter secretarie te Naarden. Ter secretarie te Naarden is een bedrag van 400 gestolen. Het was het kasgeld, benoo- digd voor dagelijksche uitgaven, dat de ge meente-secretaris des avonds sloot in een kastje van den kantoorlessenaar. Men heeft op 16 en 22 Januari gestolen. De eerste maal banknoten van 10, de tweede maal bank noten van 60. Sporen van inbraak waren niet aanwezig. Een Madonnabeeld gestolen. Uit de ka mpei te Handel, gem. Gemert is, naar de 'eH. Nederlandsche werklieden in Duitschland. merstraat. Het komt herhaaldelijk voor dat Neder landsche werklieden door berichten in nieuwsbladen of daartoe uitgezonden agen ten, soms met verstrekking van reisgeld voor de heenreis, naar Duitschland worden ge lokt ten behoeve van industriëele onderne mingen, terwijl bij aankomst ter plaatse blijkt dat zij niet gebruikt kunnen worden. Het is daarom geraden dat die werklieden, alvorens werk aan te nemen, zieh wenden tot de arbeidsbeurs in de plaats hunner in woning of, bij gebreke daarvan, tot de Ne derlandsche arbeidsbeurs te Oherhausen (Duitschland) Arndtstrasse 56. Inlichtingen aan de Nederlandsche Arbeids beurs te Oherhausen behooren schriftelijk te worden gevraagd met betaling van het ant woord door bijvoeging of van een antwoord coupon, welke op het postkantoor voor 14 cent verkrijgbaar is en daar moet worden afgestempeld, of van een Duitsche postzegel van 20 pfenning. Op uitnoodiging van den Minister van Binnenlandsehe Zaken wordt de aandacht van belanghebbenden hierop gevestigd. Voorts moeten de werklieden, die in Duitschland arbeid willen zoeken, zich vóór hun vertrek daarheen voorzien van een Na- tionaliteitsbewijs, dat aan onvermogenden gratis afgegeven wordt, of althans, als voor loopig bewijsstuk, van een door den Burge meester afgegeven verklaring dat een Natio- naliteitsbewijs is aangevraagd. Tevens moe ten zij zorgen het noodige reisgeld voor de heen- en terugreis mede te nemen, omdat door de Nederlandsche Consultaten niet an ders dan in zeer bijzondere gevallen geld voor de terugreis gegeven wordt. Slechts gezonde werklieden in den ouder dom van 1640 jaren worden aansreiiomen- TE VERKOOPEN: Dinsdag 4 Februari. HILLEGOM Café „Oostindiërbrug" - 11 uur Not. Langeveld, Hillegom drie ar beiderswoningen, gelegen aan de Haarlem- motr-li-ei nf AAN TE BESTEDEN. Dinsdag 4 Februari. HAARLEM ten Raad.huize 1VA uur door B. en W. Perc. I. Het leveren en plaatsen van meubelen. Perceel II. Het leveren en plaatsen van leermiddelen. Perceel III. Het leveren en plaatsen van gordijnen, klein meubilair e. d. Perceel IV. Het leveren en plaatsen van gaskachels met toebehooren. Doordat het Ajax-terrein werd afgekeurd, kon de wedstrijd Ajax-D.E.C. niet plaats hebben en vonden voor de Westel. Ie klasse giste ren slechts drie wedstrijden plaats! De uitslagen daarvan zijn alle heel verras send, maar het meest verrassend kunnen we toch wel de eerste overwinning van Veloci- tas noemen, met 31 in Breda op V.O.O. behaald. V.O.C. nam, volgens de „Mdg. Crt." eerst heel gelukkig de leiding, maar Velocitas maakte spoedig gelijk, en scoorde vóór rust nog twee maal. Na rust is V.O.C. sterker; maar de cadetten staan pal. De Velocitas- keeper, is uitstekend op dreef, omdat scoren door V.O.C. uitblijft. Welverdiend winnen de militairen tenslotte voor het eerst in dit sei zoen! De training schijnt geholpen te heb- ben. De opsfcellingsver^ndering van V. O. C. blijkt voorloopig nog geen verbetering te zijn. Verder zal Quick's overwinning een ieder verbaasd hebben! Haarlem's voorhoede was in dezen wedstrijd absoluut uit vorm, Oos tenbroek deed nogal goede dingen; Tekelen- burg op de rechtsbuitenplaats niet slecht, maar de binnenspelers??? Hoeveel kansen zijn er gemist, die benut hadden kunnen wor den? Het dient echter direct gezegd, dat Haarlem vooral in de tweede helft geen ge luk had. Integendeel! Verschillende malen kwam de paal Quick ter hulp, en vlogen enkele schoten rakelings naast of over. Quick speciaal Bosschart verdient wel een pluim voor het kranig verdedigen, maar een ne derlaag, verdiende Haarlem toch nietl Ondertusschen is alle kans op het kam pioenschap voor Haarlem nu verkeken. De onverwachte overwinning van H.V.V. op haar zwarte stadgenoote verdient verder nog eens extra vermelding. Volgens het ver slag in de Maandag Crt. was het voor rust geen fraaie voetbal-vertooning, alleen doel puntte de Serrière kort voor rust. Na rust laat dezelfde speler liet H. B. S.-net weer trillen, en scoort Feitli die eens in de voor hoede speelde, H.V.V.'s derde en laatste punt. De zwartjes maken geen goals, zoo dat H.V.V. met 30 zegeviert. Haarlem II en H.F.C. II speelden niet. H.E.C. en Spar ta waren ook vrij. HAARLEM—QUICK 1—2. Wat niemand voorzeker gedacht had, is geb-eurdHaarlem heeft op eigen terrein. van Quick uit Den Haag verloren met 21 Quick niet volledig en zonder Dr. Ot- ten nog wel, speelde vurig, vooral voor rust, toen de voorhoede ook meehielp en twee doelpunten maakte. Het eenige tegen- punt van Haarlem, maakten de roodbroeken nog niet eens zelfDoor een misverstand kopte Klieks een corner in eigen doel. Na rust was Haarlem voortdurend in de meer derheid, maar laksheid, slecht schieten, pech en bovenal schitterend verdedigen van Quick, voorkwamen toen doelpunten De wedstrijd was allesbehalve spannend, uitgezonderd enkele momenten voor doel. Het goede voetbal weer had nogal veel publiek naar den Schoterweg gelokt. Als om twee uur scheidsrechter W. Rauch Czn., de elftallen in het veld laat verschijnen, stelt Quick zich op het wat gladde terrein met verscheidene invallers op. Haarlem mist Bakker en Serné, en komt als volgt uit: v. Eek Wolf, Wilhelm, Healy, Bouwmeester, Angenent, Tekelenburg, .Houtkoper, Schravendijk, J. Haak, Oostenbroek. Quick wint den toss en om over tweeën trapt Schravendijk af. Haarlem treedt met een overdonderend op. De roodbroeken for- ceeren spoedig al een corner, die niets op levert. De eerste aanval van Quick stuit op Wolff, die den bal aan zijn voorhoede teruggeeft. Hadden velen een overwicht van Haarlem verwacht, daar is echter geen sprake van. Het spel gaat gelijk op, met om beurten de partijen aanvallend. Als er acht minu ten gespeeld is, doet Quick weer een ge vaarlijke aanval. De voorhoede, met o.m. v. d. Vegte, ex-U. D.'er en G. Heim, ex- Haarlem III, speelt mooi samen, en vrij onverwacht voor v. Eek schiet v. d. Vegte hard in den hoek, 1—0 voor Quick! Haarlem antwoordt meteen met een .cor ner, die geen gunstig resultaat heeft. De vertooning is vrij saai. De voorhoede van Quick heeft niet veel in te brengen tegen de hechte verdediging van Haarlem, maar ook het roodbroeken-quintet is bijzon der slecht op dreef. Met dit laksche spel heeft Haarlem dan ook absoluut geen suc ces tegen spelers als Klicks, Bosschart en Lebbe. De roodgebroekte voorwaarts zijn telkens te langzaam of te laat, waardoor de vlugge Haagsche verdedigers eiken keer het gevaar afwenden. Houtkooper lost eens een goed schot, dat Boudier door zijn han den laat gaan, maar de bal rolt tegen den paal en de Haagsche keeper kan hem nog grijpen en wegwerken. Oostenbroek, de eenige die voldoet in de voorhoede, brengt verschillende kee- ren goed op, maar weer zijn de Quickena- ren, die hun naam alle eer aan doen, de Haarlemmers te vlug af en gaan een paar kansjes verloren. Een nu volgende Quick- aanval brengt Heim in de gelegenheid een goed hart schot te lossen, dat van Eek wel stopt, maar voordat hij den bal kan weg werken loopt eon Quickenaar toe en ten tweede male wordt het leder in het Haar- lemnet gedeponeerd. Het zwakke Quick, dat op de achtste plaats staat, heeft een 20 voorsprong op nummer drie van jiefc rang- lijstje! Wel komt Haarlem nu enkele malen in de meerderheid, maar een doelpunt blijft voorloopig uit. Na goed samenspel van Hoüt- kooper en Tekelenburg schiet de eerste in j Boudier's handen. Een scrimmage voor het j Quick-doel ontstaat, waarbij een der backs (ten slotte op de doellijn den bal stopt,en zoo het gevaar afwendt. De Hagenaars krij gen nu hun eerste corner te nemen, die niets oplevert. s Het loopt al aardig naar rustj nog steeds is het 20 voor Quick. Bouwmeester heeft geen succes met enkele schoten, en pilt eens hard tegen de bovenlat, vanwaar de bal weer in het veld komt. Kort voor de rust krijgt Haarlem haar eenige tegenpunt. Na een goed genomen corner komt de bal op het hoofd van Klicks dieper ongeluk in eigen dool kopt, via den paal. Een gelukkig goaltje, maar toch verdiend I Spoedig blaast Rauch rust. 21 voor Quick. In de tweede lielft begint Haarlem weer aanvallend. Het schijnt werkelijk beter te zullen gaan, want als Quick afgetrapt heeft bemachtigt de voorhoede den bal, en mooi samenspelend komt ze bij het Quick-doel, maar de verdediging geeft niet thuis; Haar lem is nu sterker, doch buitenspel voor komt een paar maal gevaar voor het Quick doel. Van Eek blijft werkloos, doordat een en kele aanval van Quick afgeslagen word! door de verdediging, waarin Wolff zwoegt, en verder allen goed werk doen. De roodbroeken zijn voortdurend in de meerderheid. In de voorhoede wordt echter het samenspel te ver doorgevoerd, zijn de binnenspelers weer veel te langzaam, en is bovendien het schot zelve zoek. Oosten broek en Tekelenburg zijn de eenige die goede dingen doen, maar zij kunnen hef niet alleen. Daarbij komt nog dat Bosschart. Klicks en de andere verdedigers met vuu' blijven doorspelen, en met Boudier in he doel een verdediging vormen, waartegen de Haarlem-voorhoede machteloos staat 1 Als Quick een aanval doet, moet v. Eek door uitloopen redden, iets van het weinige dat de Haarlem-doelman na rust te doen kreeg, maar even moet nu gestopt worden, daar v. Eek het kwaad krijgt aan zijn knie. Hij 'kan echter wel doorspelen. Ko misch wordt het als Schravendijk dan hier op bijna... de zool van zijn rechterschoen verliest, wat ook alweer oponthoud ver oorzaakt. Schravendijk gaat natuurlijk een andere schoen aantrekken, Haarlem speelt even met 10 man. De voorhoede mist weer eenige kansen om gelijk te maken door slecht schieten. Als de middenvoor weer terug is, gaat het niets beter. Pech komt er ook al bij, wanneer Oostenbroek een goed schot loet, dat tegen den paal gaat. De blauw-witte voorhoede gaf even op luchting aan de vei'dediging door een paar aanvallen op het Haarlem-doel te doen, die echter door buitenspel onderbroken worden. Houtkooper verknoeit nog eens een kans waarna een corner voor Quick een gevaar lijk moment oplevert bij de Haarlem-goal, maar ^Vilhelm weet door fraai kop werk te redden. Wolff drijft nu de heele verdediging door, geeft een goede kans, die voor een bijna open doel gemist wordt! Een paar maal ontstaat een scrimmage voor het Quick-doel, maar de bal komt telkens weer uit het men- schenkluwen te voorschijn zonder over de doellijn te zijn geweest. Het einde nadert, Quick leidt, nog steeds, blijft den voorsprong behouden. Wilhelm gaat even voor spelen. Het helpt niet. Hij moet meteen weer naar achter om gevaar te voorkomen. De ver dediging van de Hagenaars, blijft onwrik baar, een paar schoten gaan nog naast en over. Een corner verandert niets meer aan den toestand. Haarlem kan geen doelpunt meer maken, k r ij g t er ook geen meer, en als Rauch tijd fluit, verliezen de rood broeken met 21 van Quick l De verdediging van Quick was vooral na rust schitterend. Speciaal Klicks en Bos schart dienen genoemd. Bij Haarlem was de verdediging ook uitstekend, met Wolff, Bouwmeester en Healy aan het hoofd. Oos tenbroek in de voorhoede het best. HENK. DE UITSLAGEN van de gisteren gespeelde wedstrijden tooi den NederL Voetbalbond zijn: West. Ie Klasse HaarlemQuick 12. H. V. V.—H. B. S. 8-0. Velocitas—V. O. C. 8—1 Ajax—D. F. C. (terrein afgekeurd). Oost. Ie Klasse. QuickP. W I8.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2