fitbt een piano, tafel Laatste Berichten. i i i I ««j NIEUWS UIT OEN OMTREK. fldvertw mr 25 of so cents in do nieuwe fiaari. Courant. Landbouw en Visscherij. Staton-Goneraal. Kameroverzicht. BUITENLAND. Advertentie». Volksboekhandel. IkZfliiitNLIJK BUUINlN. DE ZILK (Hillegom). Uit onzen Oost Scheepvaartberichten. •f iets anders dat ge nerkoopen wilt» Sport en Wedstrijden. Hapkinieuwf. Uns Weeraencht. haaele:.:3Che industrie. PW 11 lil' II,.nu JOHANNA CLOUS, geboren van RüOiJ, in den ouderdom van 62 jaar. '•ïïïtë rBlIHMH Êbomemenven en adverten- iiën voor de „Nieuwe Haarl, Courant'4 worden aangenomen door den agent P. SAKKER, Zilk, Hillegom. PERSONALIA. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, is opnieuw voor den tijd van vijf jaren benoemd tot secreta ris der gezondheidscoimnissiën gezeteld te: Alkmaar, de heer mr. K. A. Cohen Stuart; Bussum, de heer mr. Joh. M. Jolles; Hilver sum, mr. Ed. Philips; Purmerend, mr. P. van Bredehoff de Vicq van Oosthuizen; Be verwijk, mr. A. Moens; Hoorn, mr. A. A. Hnizenga. De heer L. C. L. Robbers, alhier, is te Utrecht geslaagd voor het theor. tandheel kundig examen. BEVORDERING. Tegen 1 April a.s. wordt de le luitenant A. J. Rovers, plaatselijk adjudant, alhier, bevorderd tot kapitein. KOPJE ONDER. Toen gisteren de 16-jarige P. S. zich naar do ambachtsschool begaf, en vóór schooltijd nog even aan den walkant van het Spaarne wilde spelen op een aantal kisten, die daar opgeslagen waren, verloor hij zijn evenwicht en dook geheel kopje onder het water in. Door eenige voorbijgangers werd de jongen op het droge gebracht. PLAATSELIJK COMITé VAN K. S. A. Het Plaatselijk Comité voor Katholieke Sociale Actie te Haarlem en Omstreken ver gadert op Woensdag 12 Februari in het ge bouw St. Bavo, Smedestraat, om 8 uur. De agenda vermeldt o.m. het jaarverslag door den secretaris en den penningmeester. HET ALCOHOLVRAAGSTUK. Dr. K. E. de Jong, van hier, zal op Vrij dag 14 dezer spreken over de physiologiscbe zijde van het alcoholvraagstuk, op den al coholcursus voor studenten, die dit jaar te Leiden gehouden wordt. KOSTERSWONING BIJ DE ST. ANTO- NIUSKERK. Door het kerkbestuur der Sint Antonius- kerk is onderhands aangekocht perceel 8 aan de Nieuwe Groenmarkt, teneinde dit in te richten tot kosterswoning. Hedenmorgen werden door de firma J. J. Beijnes alhier vier le en 2de klasse wa gons afgeleverd ten dienste der H. S. M. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 10 timmerlieden, 1 machi nale houtbewerker, 1 wagenmaker, 2 meu belmakers, 19 metselaars, 25 opperlieden, 2 stucadoors, 2 witters, 2 machinebankwer kers, 1 monteur, 4 grofbankwerkers, 1 vuur werker, 2 ketelmakers, 2 burgersmeden, 6 machinisten, 8 stokers, 1 electricien, 1 in strumentmaker, 1 koperbankwerker, 1 ko perslager, 4 loodgieters, 3 kleermakers, 36 schilders, 1 behanger, 1 stoffeerder, 6 bloe misten, 4 tuinlieden, 2 bakkers, 1 banket bakker, 1 slager, 2 kruideniersbedienden, 3 kellners, 17 magazijnknechts, 12 loop knechts, 4 huisknechts, 1 sigarenmakers, 5 kantoorbedienden, 1 boekdrukker, 1 bin der, 34 losse werklieden, 14 werksters, 2 naaisters, 2 kooksters, 1 huishoudster, 3 vrouwelijke kantoorbedienden, 8 koetsiers en voerlieden,, 3 -winkeljuffrouwen, 1 kinder juffrouw. R. K. LANDBOUWSCHOOL. Men meldt uit 's-Hertogenbosch aan de Msb. De stichting der K. K. Landbouwschool zal als standplaats hebben 's-Hertogenbosch. Z. D. H. de Bisschop van Den Bosch be noemde tot bestuursleden de heeren M. P. Loeff, mgr. A. Diepen, commissaris, allen wo nende te 's Bosch, welke heeren tevens het dagelijksch bestuur zullen uitmaken. Verder werden benoemd tot onder-voor- litter mr. A. Verheijen van Esvelt, kanton rechter te Boxmeer, tot penningmeester dr. L. Deckers, inspecteur der Leenbanken te Eindhoven, en tot commissarissen de heeren A. van Nooten te Ginneken, A. van den Noort, pastoor te Hoogerhelde, G. J. van Popptl, burgemeester te Güze, A. Fleskens, lid der Tweede Kamer te Geldrop, W. Kipp, lid der "'rov. Staten te Megen. jhr. mr. Th. Smits van Oyen te Eindhoven en G. Coovels te Helmond. Voorloopig zal de stichting beginnen met het oprichten eener Landbouwwinterschool te Boxtel, die i October a. s. wordt geopend, vooreerst alleen met een externaat, doch waar aan later ook een Internaat zal worden ver bonden onder leiding van een priester. EEN JAGERS-AVONTUUR. Uit Endeh wordt aan de „N. S. Ct." ge- ecnreven: De heer Baker, bestuursassuient te Laboan Baüjo, een ecnte Nimrod, heeft on langs een met aliedaagscae ontmoeting gehad. De overgang van een rivier werd onveilig ge maakt door een kanjer van een kaaiman en zoo besloot B. te trachten, bet dier onscha delijk te maken. Ais lokmiddel werd een hond aan den oever vastgebonden. Nauw had het beest zijn sobat canis in de gaten, of het wilde d:zin een bezoek brengen. Daar het tvater helder was kon de heer B. goed lich ten en toen bij zeker was van zijn schot trok hij af en twee kogels troffen het mon ster in de oogen. Nog een enkele sparteling en de overgang wa» weer veilig. Het was een prachtexemplaar vau event es 18 voet en bij opening vond men nog onverteerd In oe maag: 10 hertenpooten, 4 paardenpooten, 6 flinke schildpadden, 17 niet al te lichte steenen. Een paar dagen later kwam een datoe bij den heer B. zijn nood klagen; hij was zeer bed oefd, omdat B. zijn geïncarneerde schoon moeder van het leven had beroofd 1 Zeker, het beest had in den loop der tijden wel •enige menschen opgepeuzeld, maar hem, dafoe, had het toch geen kwaad gedaan! Ja, bijge'oovig zijn de Florineezen nog in boore male, en moord wegens verdachte hek serij, behoort nog niet tot de uitzonderingen. nuari gehouden vergadering. Voorzitter de heer J. Mullemeister. Afwezig de heeren C. A. C. Gunters en dr. L. Melchior. Bloemendaal. Naar aanleiding vaneene klacht over den kelder van perceel Harten- 1 indiaan no. 11, werd besloten B. en W. hier van kennis te geven. In zake het verbeteren van eenige wonin gen te Rolland, wordt besloten te trachten deze woningen langs minlijken weg te ver beteren. Besloten wordt het uitbreidingsplan ter ken nis te brengen aan den inspecteur D. E. Wentink en hem om prae-advies te vragen. Besloten wordt naar aanleiding van eene ingekomen klacht over de werkplaats van de firma Rjjnierse, den inspecteur van den ar beid met deze zaak in kennis te stellen, met verzoek een en ander te onderzoeken. Haarlemmerliede c. a. Besloten wordt naar aanleiding van een ingekomen rapport omtrent de drinkwater voorziening van perceel Nic.-Beetstr. no. 19 rood, dit onderzoek te herhalen. Besloten wordt nadere inlichtingen te vra gen aan den gemeentelijken keuringsdienst van Haarlem op het ingezonden rapport van het water-onderzoek van perceel Nic.-Beet- straat no. 4rood. Heemstede. De mededeeling van den deskundige, dat de perceelen no. 46 tot en met 60 Raadhuisstraat, op de waterleiding zijn aangesloten, wordt voor kennisgeving aangenomen. De mededeeling van den deskundige, dat de perceelen no. 42 tot en met 56 Glipperweg verbeterd zijn, wordt voor kennisgeving aan genomen. Besloten wordt in zake het bouwplan „"Wa tervliet" een gunstig advies uit te brengen. Besloten wordt naar aanleiding van eene klacht over een slootje gelegen a. d. Bronstee- weg, B. en W. van een ander kennis te ge ven en te verzoeken aan de eigenaren van de woningen, die op dit slootje hun vuil water en overstortbeerputten loozen, deze loozing te verbieden. De mededeeling van den deskundige, dat de perceelen no. 35 tot en met 39 Camplaan ver beterd zijn, wordt voor kennisgeving aange nomen. Besloten wordt in zake eene klacht over overbevolking van eene woning, gelegen aan de Raadhuisstraat, den deskundige een nader onderzoek op te dragen. Schoten. Besloten wordt aan B. en W. gemotiveerde adviezen te zenden voor het verbeteren der drinkwatervoorziening in de perceelen Wijk B no. 21 tot en met 24, aangezien het water uit de pomp, staande bij gemelde perceelen, ongeschikt is gebleken voor drinkwater. Besloten wordt den bewoner van perceel Gen.-Cronjéstraat no. 164 te melden, dat het drinkwater van het door hem bewoond per ceel voldoet aan de eischen aan drinkwater te stellen. De aan de gezondheids-commissie van Vel- sen verzonden brief in zake roodvonk in de school, gelegen aan het Kerkpad, inhoudende niet tot sluiting der school te adviseeren, wordt goedgekeurd. Zandvoort. De ingekomen brief van „Het Witte Kruis" over ontsmetten van wo ningen, wordt voor kennisgeving aangenomen. De verzonden brief aan B. en W. van Haar lem, over keuring van varkens op trichine, wordt goedgekeurd. Diversen. Tot -leden bedoeld in art. 14 van het reglement van orde worden benoemd de voorzitter en de heer dr. W. Pauw. BEER WIJK. Getrouwd: K. Zwemmer en J. M. Noordhof. Geboren: z. van E. A. Koets—Knyper. z. van F. Teeling—Hartemink. d. van E. C. Brasser—Metzelaar. -L" BLOEMENDAAL. Ge z on d h eidscommissie, ge ze teld jte Bloemendaal. .Verslag der in Ja-1 HEEMSTEDE. GEMEENTEZAKEN. Stemlokaal. B. en W. stellen voor als stemlokaal aan te wijzen: voor het eerste stemiistrict een lokaal in het Raadhuis, en voor het twee de stemdistrict een lokaal in het dienstge bouw der gemeente aan de Boekenrode- straat 9. Personalia. Ingevolge Art. 22 der Leer plichtwet treden met 1 April a.s. de leden der Commissie tot wering van Schoolver zuim periodiek af. B. en W. dienen hier voor de volgende aanbeveling in: D. Pronk, aftr., F. Meijer; Jac. Roest Jr., aftr., Jac. Moolenaar; P. J. Staal, aftr., J. van den Berg; Th. G. J. van Staveren, af tredend, A. Hoes; Adam van der Horst Jr., aftr., J. Beelen, Jr.; A. K J. de Wildt, aftr., Jac. Roozen; Th. J. Heijdanus, aftr., D. J. y. d. Stam. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Drankbestrijding. In „Ons Huis" hield gisteravond de Noordwijksche vereeniging tegen Drankmisbruik een vergadering. Alhoewel het flink stormde, hadden wij een grooter ojpkomst verwacht. Zijn Noordwijk-aan-Zeeërs dan bang voor stormweer? Dr. C. H. Hevmanides opende de vergadering en leidde verder de vergadering. In vervolg op een door B. en wteruggenomen voorstel, hebben de neutrale en de gereformeerde drankbestrijdersvereenigingen aan den Raad verzocht, te willen bepalen, dat zonder eénige uitzondering geen vergunningen worden ver leend ten noorden van de Schoolstraat en ten zuiden van den Achterweg. B. en W. hadden voorgesteld er eenige voor waarden aan te verbinden. Op voorstel van den heer de R. Dijk zal nu via den Raad nog aan de Koningin verzocht wor den, voor Noordwijk te bepalen, dat niet op iedere 250, doch op iedere 300 inwoners een vergunning mag zijn, om zoodoende het maxi mum aantal vergunningen te veriagen. Daarna hielden de heeren van der Riet en van Wijk kleine voordrachten, waarin de drankellende ge schetst werd. HAARLEMMERMEER. Volkshuisvesting. In een giste renavond gehouden vergadering van de afd. Hoofddorp van Patrimonium is thans defini- j tief besloten een vereeniging te stichten, die i uitsluitend werkt in het belang der volkshuis- I vesting, n.l. een bouwvereeniging. Verschil lende personen van invloed en van allerlei richting zullen worden uitgenoodigd in deze vereeniging zitting te willen nemen. Men gelooft alle kans van slagen te zullen hebben. BURGERLIJKE STAND. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van A. de Waalvan der Steeg. d. van A. On- kenhout—Buis. d. van H. van Bentum van Bentem. z. van C: A. Eistgeest—Schui ten."— z. van A. M. van Riekde Groot. Overleden: J. F. Jongenelen, 13 mnd. De Invaliditeitswet - - und kein Ende. De gemotiveerde uiting van verontwaardiging van den heer Nolens over den ellendigen slak kengang van de behandeling der lnvalidiieits- en Ouderdomsregeling heeft weinig geholpen en de heer Nolens zal zich ook gisteren weer ver beten hebben. De geheele dag is voorbijgegaan in nutteloos gepraat. En natuurlijk vooral de heer Duys was het weer die den nationalen tijd letterlijk verknoeide met een onbehoorlijk lange repliek, 't Zijn werkelijk vlegelachtige manieren, die de heer Duys er op nahoudt. De heer Lohman, ais voorstander van risico overdracht, en deze ook bij invaliditeitsverzeke ring mogelijk achtend, trad in het krijt voor het amendement-de Visser. Het amendementenstelsel Treub bekoorde spreker minder als te gecom pliceerd en te veel afdalend in bijzonderheden. De afgevaardigde van Goes vroeg of de Mi nister een proef zou nemen met het amendement- Visser en het niet geheel zou afwijzen. In den namiddag werd de aandacht wat afge leid van de zaak door bijkomende dingen. De heer Troelstra beantwoordde den heer Patijn, die deze week de verbluffende mededee ling heeft gedaan, dat acht Rotterdamsche werk gevers door zich voor Ongevallenverzekering tot een risico-bank te wenden in plaats van tot de Rijksverzekeringsbank in twee jaar tijds ruim 765,000 hadden bespaard, (bij de Rijksbank zouden nu 12V2 ton hebben moeten betalen, nu betalen zij nog geen 5 ton). Onder de rake op merking dat de vrijzinnigen, door deze cijfers over de duurte van de Rijksverzekeringsbank in het debat te werpen, afbraken wat zij zelf hebben opgebouwd, betoogde nu de heer Troelstra de wenschelijkheid het stelsel der Rijksbank, ook in verband met beweringen omtrent verkeerde prac- tijken bij risico-banken, eens goed te onderzoe ken, vooral om materiaal te hebben omtrent de risico-overdracht bij de beslissing over de Land- bouwongevallenverzekering. De Minister even wel zou een ambtelijke instelling als de Rijks bank geen mededeelingen kunnen laten doen, zonder zich aan allerlei verwijten bloot te stel len. Waarom spr., ten einde Z.Exc. te dekken, door een verzoek der Kamer, met een motie kwam, waarin de Kamer, onder overweging dat het van belang is, dat de ervaring, door de Rijks verzekeringsbank opgedaan met de risico-over dracht, ter kennis van de Kamer wordt gebracht, den Minister zou verzoeken een gedetailleerd rapport daarover te doen opmaken en dit aan de Kamer over te leggen. Een bandigen zet "van Troelstra. Maar ïntus- schen kwam de Minister weer niet aan het woord. De vergadering werd verdaagd tot Dinsdag 11 uur. De Kamer ontkomt niet meer aan avondver gaderingen. 283 kalf- en melkkoeien 189349; 140 vare. I koeien 146335; 223 vette ossen en koeien 1 208-362; 48 vette kalveren 79—134; 104 magere kalver 820; 782 vette 6chapen ƒ22 j a 36; 213 weideschapen 20—33; 390 magere I varkens 17—50; 375 biggen 8—15; 10 bok ken of geiten 48. Vette kalveren 1.051.25, vette 6ebapen 80—90 ct, magere varkens 50—54 ct. per kilo. i Ter markt aangevoerd 650 runderen, 152 kalveren, 995 schapen, 390 varkens, 375 big gen, 10 bokken of geiten. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 14 partijen. Besteed werd voor 1ste soort Goudsche kaas per 50 kilo 31.5032.2de soort Goudsche kaas per 50 kilo 2831; le soort Leidsche kaas per 50 kilo 26—27.50; 2de soort JLeidsche kaas per 50 kilo 2025. Handel voor Goudsche kaas vlug. Handel voor Leidsche kaas stug. Aan de Stadswaag gewogen 36 partijen, 1401 stuks kaas, wegende 9053 kilo. HET KARDINALEN-COLLEGE. Door den dood van kardinaal Nagl ia het aantal leden van het kardinaal-college tot 61 gedaald, waarvan 32 door den nu regeerenden Paus, 27 door Leo XIII, 1 door Pius IX ge- j creëerd werden, terwijl er één kardinaal „in petto" is, meldt de Msb. I Kardinaal Nagl is de 39ste kardinaal, ge storven gedurende het pontificaat van Pius X: j in 1913 is hij de eerste overledene kardinaal 'Als 58-jarige nam hij volgens volgorde van leeftijd de 53ste plaats in en wel tusschen kardinaal van Rossum (59 jaar) en den voor- maligen majordomus van den Paus, kardinaal Bisleti (57 jaar.) Oostenrijk-iiongarijè heeft nu nog 5 kardi nalen; naar hun ouderdom volgen zij elkan der aldus op: Baszary (81), Katschthaler (81), von Hornig (73), Bauer (72), en von Skrbensky (50). Diefstallen in Fransche musea, j Dat in de Fransche musea nog al eens gestolen wordt of althans op eens blijkt, dat een of meer kunstwerken spoorloos ver dwenen zijn, is overbekend schrijft de N. R. Ct. Een aardig staaltje hiervan werd onlangs bericht uit het stadje Berghen in Noord-Frankrijk. Vier jaar geleden ontdek te men dat uit het museum aldaar eenige schilderijen waren verdwenen. Men liet het echter bij deze ontdekking, publiciteit werd er niet aan gegeven. j In 't geheim is men echter wel aan het werk getogen, want een der verdwenen schilderijen is weer in het museum te zien en de directie zegt, dat er alle hoop be staat dat ook de andere terug zullen kee- ren, maar voegt er heel mysterieus aan toe: „De voorwaarden voor de teruggave ver oorloven ons niet op het voorval nader in te gaan." Wanneer zóó iets in Frankrijk mogelijk is, dan blijft er toch nog altijd hoop, dat ook de Mona Lisa nog wel eens j in het Louvre zal terug keeren, al is 't dan ook op een even raadselachtige ma nier als zij er uit verdwenen is. IJMUIDEN, gearriveerd 6 Febr. Z.W. 7 Februari. Nyroca, (s.) Liverpool. Thyra, (s.) Kopenhagen. Ceres, (sSpanje. Vertrokken: 7 Februari. Chingford, (s.) Port Talbot. Murmidon, (s.) Liverpool. Ocean, (s.) Philadelphia. Elmshorn, (s.) Hamburg. Iris, Kopenhagen. Alex Keiiler, (s.) Gothenb. 8 dito. Mascotte, (s.) Leith. uitgaande vastgemaakt. Diana, (s.) Nederlandsehe Stoomvaartlijnen. Koning Willem I, van Amsterdam naai Batavia, arriveerde 7 Februari te Singapore. Koningin der Nederlanden, van Amster dam naar Batavia, arriv. 7 Febr. te Lissabon. Pak Ling vertrok 7 Febr. van Batavia naar Amsterdam. Dardanus, van Amsterdam naar Java, pass. 5 Febr. Sagres. Gorontalo, van Batavia naar Rotterdam, pass. 6 Febr. Sagres. Bengalen, van Rotterdam naar Buenos Ayres, vertrok 7 Febr. van Las Palmas. Frisia, van Buenos Ayres naar Amster dam, vertrok 7 Febr. van Vigo. Prins Willem I vertrok 6 Febr. van Pa ramaribo naar Amsterdam. Zuiderdijk, van New-York naar Rotterdam, pass. 7 Febr. 7.30 nam. Lizard. Clio vertrok 7 Febr. van Salonica naar Constantinopel. Pluto vertrok 7 Febr. van Barcelona naar Tarragona. Bacchus arriveerde 7 Febr. te Napels van Genua. Danae vertrok 7 Februari van Warne- munde naar Amsterdam. Fortuna vertrok 7 Febr. van Piraeus naar Nauplia. Flora, van Koningsbergen naar Amster dam, arriveerde 7 Febr. te Holtenau. Anrora vertrok 7 Febr. van Odessa naar Dantzig. Leda arriveerde 7 Febr. te Reval van Am sterdam. Themis arriveerde 7 Febr. te Pillau van Kopenhagen. (Zeepost). HAARLEMS CHE VOETBALBOND. In aansluiting van het programma van mor gen in ons derde blad van heden opgenomen, zij nog vermeld, dat ook de volgende wed strijden gespeeld worden 2e Klasse A. Haarlem 4-Stormvogels 2 H. F. C. 4- R. C. H. 2 3e Klasse C. V. W.—Bloemendaal 3. ALKMAAR, 7 Febr. Kaas. K'eine fabrieks kaas f 36.50, kleine boerenkaas f 34, com missie f 34, middelbare f 33. Aangevoerd 120 stapels wegende 71714 K.G. Handel stug. Heden werden ter graanmarkt aange voerd 1390 H.L. Tarwo f 5.756.50, gerst chev. f 6.407, haver f 3.605.15, paarde- boonen f 7, bruine boonen f 1015, citroen- boonen f 1215, witte boonen f 1519. Erwten: groene f 6.10—20, grauwe f 14—21. LEIDEN, 7 Febr. Veemarkt. Ter markt aangevoerd 4 stieren 142305; 283 Kall en Melkkoeien f 189—349; 140 Varekoeien f 146—335; 223 Vette Ossen en Koeien 208 263, per kg. 7686 ct.48 Vette Kalve ren f 79—134, per kg. 1.05—1.25; 104 N. Kalveren f 820; 783 vette Schapen f 22 36, per kg. 8090 ct.; 213 Weideschapen f 20—38; 390 magere Varkens f 1750, per kg. 50—54 ct., 375 Biggen f 8—15; 10 bok ken of geiten f 4. Ter markt aangevoerd: 650 runderen, 152 kalveren, 995 schapen. Kaas. Aangevoerd 44 partijen. Besteed werd per 50 K.G. voor Goudsche kaas le soort van f 3234.50, 2e ^oort f 2831. Leidsche kaas le soort f 2627.50, 2e s. f 2025. Handel in Goudsche kaas vlug in Leidsche stug. BEVERWIJK, 7 Febr. Spruitkool f 0.60 1.25, Appelen f 3.50, Peren f 2 p. mand; Rabarber f 15, Schorseneeren f 1012, Pe terselie f 6, Selderij f 8, Prei f 8, per 100 bos; Wortelen f 0.80, Zandaardappelen 3.50, Kleiaardappe'.en f 2.50, Koolrapen f 1.30 p. H.L.; groene kool f 3; Roodekool f 5, Roo- de kool f.8, Savoie kool f 8 per 100 stuks; Boerenkool per kist f 0.60; Uien per 100 pond f 0.80; Brussels Lof f 9 per 100 pd. AMSTERDAM, 8 Febr. 1913. Aardappelen prijzen onveranderd. Geen aanvoer. LEIDEN, 7 Febr. Ter markt werden he den aangevoerd: stieren 4 stuks, 142—305; BUITENLAND. SKOETARI. CETTINJE, 8 Febr. De gezamenlijke storm loop der Servische en Montenegrijnsche troepen op Skoetari begon gistermorgen met een alge- meene opmarsch tegen de Turksche stellingen bij Buscnati. De Montenegrijnsche generaal Vu- kotitsch zal heden met behulp van Servische troe pen den aanval tegen de noordelijke stellingen der Turken leiden. Door den steun van Ser vische troepen heeft de geheele toestand een ver andering ondergaan. De Servische regeering stelde het Montenegrijnsche leger een aantal snelvuurkanonnen en Servische officieren ter be schikking. Voor Skoetari liggen thans 40,000 man Montenegrijnsche en 20,000 man Servische troepen. De sterkte van de Turksche bezetting beloopt 12,000 man geregelde en 1000 man on geregelde troepen. EEN RUSSISCH ANTWOORD AAN 'OOSTENRIJK. PARIJS, 8 Febr. De Petit Parisien verneemt uit St. Petersburg na inlichtingen uit goede bron dat een buitengewoon Russisch gezant den keizer van Oostenrijk het antwoord van den Csaar zal overbrengen. DE GRENZEN VAN ALBANIë. LONDEN, 8 Febr. In diplomatieke kringen alhier heeft men de overtuiging dat het noodig zal zijn een commissie te benoemen die zich bezig houdt met de omgrenzing van Albanië. Onder de gezanten zou reeds overeenstemming zijn verkregen nopens dit punt en zou men een dergelijke internationale commissie in het leven trachten te roepen. GEVECHTEN BIJ TSJATALDJA. KONSTANTINOPEL, 7 Febr. Het volgende officiëele telegram is hedenavond bekend ge maakt. De vijand zet zijn beweging in de rich ting van Tsjataldja voort Er hebben verschil lende gevechten plaats gehad, waarbij de vijand zich echter steeds terug moest trekken. De ont moeting bij Palaca is uitgeloopen op een vrij hevig gevecht. Het oorlogsschip „Idjlalieh"(?) heeft den vijand beschoten van Bojoek Tsjel- cliedsje uit. De beschieting van Adrianopel duurt voort, maar richt slechts geringe schade aan. De troe pen betoonen nog steeds bewonderenswaardigen moed. De vijand, die versterkingen en verschansingen aanlegt op de hoogten ten zuiden van het dorp Xamilon bij Galiipoli, is door de artillerie van leger en vloot onder vuur genomen. IHbld.) Officieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te I)e Bilt. Hoogste barometerstand, Perpiguan 775.0. Laagste barom.stand, Skudesnnes 739.0. Krachtige, later tijdelijk afnemende Wes telijke tot Zuid-Westelijke wind, toenemende bewolking, weinig of geen regen, vooral 'a ochtends kouder. Heden overleed Da voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Namens haar Kinderen, Be huwd-en Kleinkinderen. A. M, KOOU-Clous. W. P. N. KOOD. J. A. H. CLOUS. J. M. CLOUS-Geuk'-rs. H. S. CLOUS. M. F. CLOUS-MüNTfcBfl. Rotterdam. A. F. CLOUS. Haarlem, 7 Febr. 1913. Scheepmakersdijk 33. Getrouwd: FRANCISCUS JOSEPH U 3 ,v v?N DE URAAFF, XN MARGRETHA BIKLER. Pella Jowa, U. S. A. Noord-Amerka. MAANDAG 10 KKöRUARl .8. hopen wij den eersten Vei- jaardag te vieren van onzen Wij noodigen Familie, Vrienden en Cliëntèle uit, ons dien dag met een bezoek te vereeren ten einde een Souvenir in ontvangst te nemen. Uit aller naam D. O VERSIE. Haarlem, 8 Februari 1913. Schagchelatraat 42. Volstrekt eenige en nlgemeene kennisgeving. ■i m "i i WÉ m m m Als men over pl.m. f500 beschikt kan men een goed en solied buis verkrijgen, hetzij voor geldbelegging of zeit te bewonen. Br. onder no. 3629 bur. N. Jd. Ct

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 3