VAN HOUTEN 'S NIEUWS UIT DEN OMTREK. S T A 0 S til U VY S. Éf BVHfiiH LAND. b U I T E. N L A AU. GEEFT HERSTELLENDEN NIEUWE KRACHT Kameroverzicht. politieke rede geantwoord. Het relletje over de Tariefwet noemde spr. een stok, waar mede men de regeering wilde slaan. Meer niet. Welke belasting ook wordt voorgesteld, door wie ook, immer zou deze verdedigd moeten worden. Spr. heeft de bespreking van de Tariefwet niet vastgekoppeld aan de sociale wetten y.at men hem zulks elders verweet. De t/i' R. verwijt hem dit nu! Wanneer is het eigenlijk goed? Dat er ar tikelen zijn belast ten gebruike van de werk lieden geeft spr. toe, daarvoor betaalt hij dan ook de 31 pCt. waarvan de inleider sprak. S r. eindigt ten slotte met een krachtige peroratie om de regeering te steunen, die dag aan dag door de linkerzijde getergd wordt, en door diens vexatie verhinderd is goed werk te doen. Dat is de schuld der linkerzijde en zij durft zeggen dat de rech terzijde niets doet!! Baar!em?ehe AMadagjes Np. 794. NEUTRALE CENSUUR. Een van onze collega's, de hoofdredacteur van „Haarlem's Dagblad", heeft naar het schijnt een soort van propagandareis ge maakt naar allerlei plaatsen, om stof op te doen ter verdediging van de door hem zéér gepousseerde „Openbare Leeszaal" te dezer st'. de. De lezers van dat blad zullen daarvan dus eerstdaags kunnen genieten: aanbeve ling van dergelijke „neutrale" inrichtingen, die door de Katholieken als een der ergste gevaren voor godsdienst en zedelijkheid worden geacht, ligt dan ook juist in de lijn van een „neutraal" blad. Intusschen geeft reeds het eerste artikel over deze materie allermerkwaardigste staaltjes, welsprekend in hooge mate voor wie op dit waarlijk ernstige onderwerp wat door denkt en wat anders wil doen dan luch tigjes erover eauseeren. De schrijver is geweest te Groningen, in een daar bestaande „neutrale" Openbare Leeszaal. En het blijkt al dadelijk, dat ook deze in richting er boeken op na houdt, waaraan „een luchtje" is. Die houdt n.l. „de assisten te", die de leidende kracht schijnt te wezen, in een hoekje apart, méér nog: zij is de verpersoonlijkte „neutrale eensuur", want als naar die vieze boeken gevraagd wordt door personen „voor wie die minder geschikt zijn", zooals de schrijver 't uitdrukt, dan 7.00 zegt hij „zijn ze toevallig juist niet thuis" Dat is erg loffelijk, en van die juffrouw héél vriendelijk. Maar als dat nu de „neutrale censuur" is, die moet zorgen dat slechte boeken niet in verkeerde handen komen (notabene worden nog in die leeszaal jongelui beneden de 18 jaar niet toegelaten!) dan willen wij aan zulke inrichtingen onze meisjes en jongens niet wagen! dien nog cursussen mede te maken, waar voor zij bovendien geen tijd hebben ook. Volgens den heer Ganzeboom was het be stuur der R. K. Middenstandsvereeniging mede dit gevoelen toegedaan. Met den. Christelijken groet sloot de voor zitter deze vergadering. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Mej. S. Harweinen, Boerensteel 2, een schooltasch met boeken; W. M. Rijbroek, de Clercqstraat 120, een broche; Bur. van Po litie, een huissleutel; Mej. A. Smit, Klein Heiligland 69, een zakmes; A. de Vries, Jansweg 30, eenige centen; G. A. Gussenho- ven, Kruisstraat 53, een hondje; P. Ruijgrok v. d. Werve, Spaarnwouderstr'. 36, een ijs muts; Mej. R. Kales, Sophiastraat 11, een kinderportemonnaie; G. van Segchelen, 2de Vooruitgangstraat 13, een lap cheviot; J. van Gardingen, Haarlemmerliedestraat 2, een hondje. G. Hoenderdos, 1ste Zuid Polderstraat 6, een damestaschje met inhoud. E. Kievit, Casteleinstraat 16, een hondenketting. Mej. C. van Wees, Sophiastraat 25 rood, een leer boek. J. de Lugt, Tuchthuisstraat 7 rood, een kip. PLAATSELIJK COMITé VOOR DE KATH. SOCIALE ACTIE De voorzitter, de heer J. H. Visser, opende de vergadering van het Plaatselijk Comité der Katholieke Sociale Actie voor Haarlem en omstreken, welke gisteravond in St. Bavo gehouden werd, met den Christe lijken groet en betuigde er zijn spijt over, dat slechts zoo weinig leden door hun op komst van hun belangstelling deden blijken. De secretaris, de heer T. J. F. Corstens, las de notulen der vergadering van 9 Octo ber 1912, die onveranderd werden goedge keurd. Uit het jaarverslag over 1912 stippen wij aan, dat het bestuur is samengesteld als volgt: J. H. Visser, voorz.; T. J. F. Corstens, secr.; J. Ch. Vintges, penningm.; F. X. M. Schiphorst en A. Klein. Er werden drie algemeene vergaderingen gehouden in 1912 en acht bestuursvergade ringen. In het afgeloopen jaar werd een on derzoek ingesteld naar het onderwijs van schipperskinderen, werd een R. K. Voetbal club en een Informatiebureau voor R. K. Kosthuizen opgericht. Aan een commissie werd opgedragen een onderzoek in te stellen naar de verbetering der volkshuisvesting, te Haarlem. De rekening en verantwoording van den penningmeester, de heer J. Ch. Vintges, wees op een totaal aan inkomsten van 382.34; aan uitgaven van 202.97, zoodat overblijft eenbatig saldo van 179.37. De heeren H. J. Ganzeboom en W. van Liemt, belast met het nazien der rekening van den penningmeester, bevonden deze ac- coord en de heer Vintges werd dus onder dankzegging gedechargeerd. De voorzitter deelde nu mede, dat de nieu we statuten ontvangen zijn en goedgekeurd. Zij zijn over 't algemeen niet veel gewij zigd. De meeste veranderingen zijn slechts redactiewijzigingen. Slechts in de artt. 2 en 11 is eenige wijziging gebracht. Alsnu deed hij mededeeling, dat de heer T. Corstens den wenseh had te kennen ge geven als secretaris van het Plaatselijk Co mité af te treden, wegens drukke werk zaamheden. De heer Corstens blijft echter lid van het bestuur. De voorzitter bracht hem dank voor het vele, door hem in die kwaliteit gedaan en zeide het te betreuren, dat de ijverige secre taris zich genoodzaakt zag af te treden, al hoewel hij de redenen, die de secretaris daar voor heeft, gaarne wilde eerbiedigen. In zijn plaats werd, als toegevoegd secreta ris, volgens de nieuwe statuten, door het be stuur benoemd de heer J. W. M. Pasdeloup, die zich bereid verklaard had deze functie op zich te nemen. Ten slotte zeide de voorzitter nog, dat het plan bestaat een propaganda-avond te hou den, ten einde donateurs te werven, om zoo doende den financieelen toestand van het Centraal Bureau, die niet zoo schitterend genoemd kan worden, wat te verbeteren. Bij de rondvraag informeerde de heer W. B. Guskens naar dén cursus voor bestuurs leden, die men zou willen oprichten. De voorzitter zeide, dat slechts van één vereeniging antwoord was ingekomen en waarin gezegd werd, dat men er niet veel Voor gevoelde. De heer W. van Liemt meent de oorzaak hiervan te moeten zoeken, dat de meesten reeds zooveel vergaderingen hebben bij te wonen, dat zij geen lust gevoelen bovent- OVËRZtOHT. Een Duitsch geïllustreerd tijdschrift had onlangs een plaat, waarop de reus Atlas stond afgebeeld, met den wereldbol, waar- I uit aan alle zijden vlammen en rookwolken I opstegen, op de schouders. Zoo is het inderdaad. 1913 staat in het teeken van oorlog en re volutie naar het schijnt, en wanneer ergens verbetering in den oorlogtoestand te zien is, dan duiken weer aanstonds berichten op over opstand en revolutie elders. Waarmede de socialisten in BELGIë ge dreigd hadden, is dan eindelijk geschied. Men heeft het gelezen in het telegram uit Brussel, dat de socialisten gisteren besloten hebben op 14 April a.s. den arbeid neder te leggen. Welke de gevolgen van dit besluit zullen zijn, znlleii wij nu moeten afwachten. De Katholieke regeering heeft zich door de be dreigingen der roode lieeren niet laten af schrikken, doch heeft haar eer en waardig heid hoog gehouden. Zij wilcfe ook niet meegaan met de libe ralen, die wilden „schipperen" en door de instelling van een commissie voor onder zoek naar de noodzakelijkheid van grond wetsherziening de socialisten ter wille wil den zijn. Deze werkstaking kan natuurlijk nog groo- te gevolgen hebben, en zal weer veel ellende met zich medebrengen. Van den BALKAN en uit MEXICO niet veel bijzonder nieuws. Er wordt nog steeds gevochten. Ziehier een samenvatting van alle berich ten, waaruit maar niet valt op te maken wie aan de winnende band zijn. Vast staat in allen gevalle, dat het in Mexico allesbehalve rnstig is: de oproerlin gen hebben, zooals de telegrammen mede- deelen, de gevangenissen geopend en onge veer vijfduizend misdadigers vrijgelaten. Wat den oorlog op den Balkan betreft, de beschieting van Adrianope] gaat nog gere geld door en ook Skoetari houdt nog steeds stand, maar het einde zal natuurlijk toch zijn: capitulatie. Do berichten over aanstaande vredeson derhandelingen nemen nog steeds geen vas ten vorm aan: het blijven nog slechts ge ruchten. Een telegram uit Londen meldt, volgens de N. R. Crt., dat door Turkije om tusscheu- komst der mogendheden in hot belang van den vrede verzocht is. Hem is geantwoord, dat tusschenkomst onmogelijk is, zoolang de Porte geen aanne melijke voorwaarden doet. Op grond daarvan geloofd men, dat Hakki pasja, die uit Konstantinopel is vertrokken, nieuwe voorstellen zal doen. De vergadering der ambassadeurs was gisteren geheel gewijd aan het verzoek der Porte. TERUGTOCHT DER BULGAREN. Een telegram uit Sofia aan het Hamb. Fr.bl. deelt mede, dat de Bulgaarsche troe pen zich tot op vijf en zes kilometer in nieu we stellingen hebben teruggetrokken, nadat zij bij Tsjataldja den aanval der Turken over de geheele linie hadden teruggeslagen, behalve op den uitersten rechtervleugel, waar de troepen waren blootgesteld aan het kruisvuur der Turksehe schepen in de zee van Marmora en in de golf van Bnjuk Tschekmedsche. De Bulgaarsche verliezen zijn onbeduidend, die der Tnrken moeten zeer groot zijn. vrouw te spelen en 's morgens aan het ont- 'bijt voor haar vader koffie in te schenken en zijn broodjes te smeren, op een uur dat de meeste Potsdammers nog onder de wol liggen. Haar moeder heeft de prinses ook geleerd zuinig te zijn, met name op haar kleeren. In dat opzicht is zij een echte Duitsche prinses. De best gekleede vrouw aan het Duitsche hof, maar die zich dan ook niet ontziet om geld voor hare klee ren uit te geven, blijft nog altijd de Duit sche Kroonprinses die zoo lang de Fran- sche lucht heeft ingeademd. Van haar va der heeft de prinses liefde voor muziek' en de academische kunst geërfd. Een moordpartij. De politie te Horst, in West-Duitschland, is er na een onderzoek, dat weken geduurd heeft, in geslaagd de daders op te sporen jen te vatten van een laffe moordpartij. Op den avond van den Tweeden Kerstdag gin gen vijf mijnwerkers kalm huns weegs, toei? zij zonder de minste aanleiding-door drie man met messen werden aangevallen. Twee van de aangevallenen waren op slag dood, twee werden zeer zwaar gewond, en van dezen zweeft nu nog een tusschen leven en dood schrijft de „N. R. Crt." De daders zijn twee Poolsche mijnwerkers, de gebroe ders Skomorobski, -en de Italiaansche mijn werker Torricenne. De Polen hebben reeds bekend. Een nieuwe stadhouder voor Eizas-Lotha- ringen. Mag men de „National Zeitung" gelooven, dan zal het Rijksland spoedig een nieiiwen stadhouder krijgen, 6chrijft het Hbld. Graaf WedeL zou namelijk te Straatsburg vervan gen worden door hertog Johan Albrecht van Mecklénbürg, den stiefbroeder van den Prins der Nederlanden. De geschiedenis van het valsche telegram te Straatsburg heeft bij den Keizer een zeer onaangenamen indruk achtergelaten. Nu doet zich tegelijkertijd de gelegenheid voor een andere moeilijkheid op te lossen. Door de verloving tusschen des keizers dochter, prinses Victoria Louise, en den eenig-overgeb'.eveu zoon van den hertog van Cumberland is de kans ontstaan, dat deze hertog Ernst August in de gelegenheid zal komen, als officier in een Pruisisch regi ment door het afleggen van den eed van trouw aan den koning van Pruisen de be staande verhouding tusschen Pruisen en de Cumberlands te wijzigen,zoodat hertog Ernst August tot hertog van Brunswijk zou kun nen worden benoemd. Daardoor zou Johann Albrecht van Meck lenburg zijn betrekking als regent van Brunswijk moeten neerleggen. En om hem voor bet verlies van clat ambt schadeloos te stellen en hem gelegenheid te geven toch in een hooge betrekking ergens het bewind uit te oefenen, zou de Keizer voornemens zijn, hem tot stadhouder van Elzas en Lo tharingen te benoemen. Dat noemt men „twee vliegen in één klap slaan." Een brief van de Zuidpool. Toen Amundsen den 16den December 1911 de Zuidpool bereikte, liet hij daar een brief achter, geadresseerd aan den Koning van Noorwegen. Scott heeft, een maand later op dezelfde plek aangekomen, dien brief gevonden en meegebracht. Hij is bij Scott's lijk aange troffen en volgens de N. R. Ct. door de overlevenden van de Scott-expeditie terug gebracht. De Koning van Noorwegen zal dus over eenigen tijd dien brief ontvangen. De revolutie in Mexico. Gisteren werd een geweldig gevecht ge leverd, waarbij honderden sneuvelden. Een batterij der oproerlingen vooral richtte veel onheil aan onder boerentroepen. Oolc veel vrouwen en kinderen, die uit nieuwsgierig heid in de nabijheid gebleven waren, wer den gedood. Skoetari. Uit Cattaro wordt aan de „Süd-Sl. Kor- resp. gemeld, dat de vestingwerken vol komen intact zijn gebleven. Van een capi tulatie kan geen sprake zijn, daar voldoen de levensmiddelen aanwezig zijn. Aan de „National Ztg." werd volgens het Hbld. uit Weenen geseind: „Volgens hier ontvangen authentieke berichten hebben de Montenegrijnen wel een gedeelte van de vesting bij Tarabosj in een stormaanval ge nomen, daarentegen bij Bridtza zoo'n ern stige nederlaag geleden, dat zij in volko men wanorde en met verlies van meer dan 6000 dooden en gewonden naar Boesjaki terugtrokken." niet tusschen de uitkeering van f 104 rente aan iemand te Amsterdam, en iemand b.v. te Kootwijk! Toch zal er, dat voorspellen we, weer lang over geboomd worden! Maar aange nomen wordt die nieuwigheid tóch niet! HOFBERICHTEN. Gisterenmiddag te 1 uur heeft H. M. de Koningin met gevolg bij de strandingsplaats SCH 246 te Scheveningen de redders en drie der opvarenden van den gestranden logger elk afzonderlijk toegesproken. H. M. werd ontvangen en uitgeleide ge daan door den heer W. Bakker, directeur der visschershaven en lid van het bestuur der Noord- en Zuid-Hol landsche Reddings maatschappij Het geheele geval der stranding liet H. M. zich door verschillende personen om standig mededeelen, terwijl H. M. zeer veel belangstelling toonde. INCIDENT PATIJN-TALMA. De Haagsche redacteur van de Msb. be richt In dit incident, waarvan we melding maakten, is, naar we vernemen, de oplos sing gebracht, doordat de heer Patijn schrif telijk zijn beleediging heeft hersteld. We stellen er prijs op ter wille der rechtvaar digheid ook dit te vermelden. INTERNATIONAAL VREDESCONGRES. Naar de „Msb." verneemt, is de gezant van Perzië bij ons Hof, Mirza Ahmed Kahn Sadich Ui Mulk, die thans de deken is van het Corps Diplomatique te 's-Graven- hage, toegetreden als lid voor het Eere- Comité van het Internationaal Vredescon gres, waarvan Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik onlangs het beschermheer- i schap heeft aanvaard. Ter aanvulling van de vroegere mededee- lingen dienaangaande kan bovendien nog worden bericht, dat de heeren Mr. Dr. W. F. van Leeuwen, Commissaris der Konin gin in Noord-Holland, Mr. P. W. A. Cort van der Linden, oud-Minister van Justitie en onlangs benoemd tot lid van het Per manente Hof van Arbitrage, en Jhr. Mr. E. N. de Brauw, de deken van de orde van Advocaten bij den Hoogen Raad der 'Nederlanden, eveneens tot dit Eere-Comité zijn toegetreden. Onlusten in Abessynië. __De chef van de oude garde, die dienst deea tijdens keizer Meneliks ziekte, weigerde het commando over te geven aan den nieuwen commandant. Er ontstond een gevecht, waarbij zelfs met kanonnen en machinegeweren geschoten werd en verschillende dooden vielen. Het aantal dooden is nog onbekend. Duizenden soldaten omsingelen de residentie van kei zer Menelik. Prinses Victoria Louise van Pruisen. De bladen brengen het volgende woord van den Keizer in herinnering, dat hij ge- gesproken moet hebben toen zijn dochter den huwbaren leeftijd begon te bereiken: „Ik zal mijn dochter niet aan de politiek opofferen. Zij moet gelukkig worden." De levensloop van de prinses biedt uit den aard van de zaak weinig merkwaardigs lezen wij in de „N. R. Crt." Men vertelt, dat de Keizer haar in haar jeugd zoo ver troeteld, om niet te zeggen verwend heeft, dat de Keizerin daar een eind aan heeft moeten maken. In de kinderkamer speelde het prinsesje over haar wilde broers ge ducht de baas, maar ook daar kwam ver andering in, toen de Keizerin zich met haar opvoeding begon te bemoeien. Behalve vier talen, leerde prinses Victoria Louise ook alles wat een huisvrouw moet kennen, tot koken toe. Men roemt dan ook hare echte vrouwelijke manieren. Zij schept er groot behagen in, om op kalme dagen voor huis- Invaliditeitsverzekering. De Risioo-overdraclit. Het ellenlange debat over de risico-over- 'racht is dan eindelijk afgehandeld. En ooals wij voorspeld hebben: gedeeltelijk zal nu de Risico-overdracht worden toege staan aan bijzondere fondsen onder aller lei, vrij strenge bepalingen, daar de Kamer met 63 tegen 23 stemmen de amendemen ten-De Visser heeft aangenomen. De amendementen-Treub werden met groo- te meerderheid verworpen, j Zeer juist maakt de Kamerverslaggever van het Alg. Hbld. de opmerking dat de amendementen-de Visser niet zoozeer den Minister een nederlaag hebben toegebracht 1 (want deze heeft zich herhaaldelijk voor I risico-overdracht verklaard) als wel den I ambtenaren van zijn departement, die nog te veel hangen aan allerlei centralisatie en formalisme. Bij de behandeling der volgende artikelen wil de heer Treub invoeren een „eenheids rente". Dat wil zeggen: deze afgevaardigde wil het verband tusschen de betaalde pre mies en de verzekerde uitkeering, dat in het ontwerp naar zijn opinie 4och niet zui ver is gelegd, geheel verbreken en eenvou dig f 104, f 130 of f 156 doen uitkeeren naarmate de rente na 15, na 25 jaar of na langeren tijd wordt toegekend. Er zou, naar hij betoogde, heel wat vereenvoudiging uit voortvloeien. De Minister verklaarde er zich tegen: te recht zeide hij dat die eenheidsrente niet aanbevelenswaardig is met het oog op den verschillenden levensstandaard in de steden en op het platteland. [Welk verschil is er. Met f 1100 er van door. De firma in manufacturen G. v. K., in den Oppert te Rotterdam heeft bij de politie aangifte ge daan, dat haar 21-jarige loopknecht A. H., wonende aan 't v. Alkemadeplein 2a, Dins dag naar het postkantoor was uitgezonden ter inning van een bedrag van f 1100 aan postkwitanties. De man is tot nu toe niet teruggekeerd, schrijft de Msb. Kerkdieven gearresteerd. Op aanwij zing van een kioskbediende te Breda wer den Dinsdagnamiddag door de politie aldaar, gearresteerd twee Belgen, B. en D., die verdacht worden eenigen tijd geleden de offerblokken in een der parochiekerken 'te hebben geledigd. De kioskbediende 'herken de hen, daar zij op den dag van dien dief stal bij hem vele centen en ander, klein geld hadden ingewisseld. Ook "worden zij van verschillende ande re diefstallen verdacht. Bovendien was hun ne aanhouding gevraagd door den comman dant der marechaussée te Boxtel, waar heen ze dan ook zijn overgebracht. Zooals de Tel. mededeelt worden zij ook verdacht van den kerkdiefstal te Nispen. Valsche postwissels. Bij een zestal winkeliers te Amsterdam heeft de oplich ter, van wien wij reeds melding maakten, getracht zijn slag te slaan. Onder den naam II. M. v. Zanten uit Bussum heeft hij gepoogd ieder van hen voor ongeveer f 200 op te lichten. Het is een 24-jarige Duit- scher. Geen der firma's is er ingeloopen, omdat allen het verdacht vonden, dat zij de postwissel des morgens reeds zoo vroeg "in de bus vonden. Tusschen half acht en half negen kwam de man reeds om de bestelde goederen af te halen. De postwissels waren j geheel valsch, zelfs de stempels waren na gemaakt., Het automobiel-ongeluk te Amsterdam. De toestand van de 30-jarige juffrouw die Dinsdag bij het automobiel-ongeluk te Am sterdam werd overreden en in het Wilhel- mina-gasthuis opgenomen is, hoewel geen direct levensgevaar bestaat, nog altijd zeer ernstig, zegt het Hbld. De leerlingen van het Gymnasium, die aangereden werden, hebben heden geen van aLlen de lessen bij gewoond. De automobiel, waaraede het ongeluk plaats had G 171 met het stedelijk num mer 265, is door de Politie in beslag geno men en opgeborgen in het posthuis aao de Roelof Hartstraat. Een 101-jarige. Te Maastricht vierde gisteren de oudste inwoonster der stad, me vrouw de wed. Bloemendal haar lOlsteni verjaardag. Haar gezichtsvermogen is ee- nigszins verzwakt, doch overigens geniet zij nog eene goede gezondheid. Brand. Gistermiddag brandde de boer derij van de wed. Roeling aan den Meent- weg te Bussum geheel al. Slechts het vee kon gered worden. De brand ontstond ver moedelijk door een lek in den schoorsteen. Alles was verzekerd. HAARLEMMERLIEDE CA. Raadsvergadering. Als eerste punt na de pauze van het eerste deel der vergadering hebben wij gisteren gemekt, is aan de orde, de vaststelling der rooi lijn van de woningen aan den Rijksstraat weg. B. en W. stellen voor haar vast te stel len op 20 meter uit het hart van den Rijks straatweg, voor Rijksweg-gedeelte Electrische Oentrale-Osdorperweg. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Het primitief kohier Hondenbelasting dienst 1913 wordt vastgesteld zooals het door Bur gemeester en Wethouders is opgemaakt, eveneens het kohier schoolgelden 4e kwar taal 1912. Voorgesteld wordt B. en W. te machtigen aan den heer J. A. van Schaik te Amster dam opdracht te verleenen tot het maken van plannen voor een buizennet enz. water leiding, en het daarvoor benoodigde crediet toe te staan, volgens een door den heer van Schaik ingezonden honorarium tabel. De Voorzitter leest brieven van den ingenieur Schaalje waarmede hij bespreking heeft gehad. Amsterdam wenscht thans be staande aansluitingen duinwaterleiding te ver wijderen, en wil duinwater leveren aan deze gemeente rechtstreeks, en ook uitbreiden. De ze gemeente moet dus zelf voor een buizennet zorgen, water betrekken van Amsterdam en distribueeren aan de ingezetenen. De heer Cos, juicht het voorstel van harte toe, en hoopt dat het ook tot stand komt. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. stellen voor een crediet toe te staan van plm. f 25 als bijdrage in de kosten van het opmaken van plannen van drink watervoorziening te Spaarndam-Spaarnwoude (zonder verplichting van deelname der ge meente in de exploitatie.) B. en W. van Spaarndam hebben dezer da gen conferentie gehouden met het college van B. en W. dezen gemeente. Ook dit voor stel wordt met algemeene stemmen aangeno men. Als punt 20 staat op de agenda Gasvoorzie- ning Half weg - Haar le m mermeer, voorgesteld wordt B. en W. te machtigen, den heer G. F. H. Houben te Heemstede op te dragen plannen voor eigen exploitatie te maken. Er wordt besloten deze zaak in geheime zitting te behandelen. Als de zitting weder openbaar wordt is aan de orde de'inrichting van een stemlokaal politie, post, enz. in het Stedelijk gedeelte dezer gemeente. De Voorzitter zegt dat B. en W. geen bepaald voorstel hieromtrent wenschen te doen. De heer Hartgerink dringt sterk op een 3e stemlokaal aan. Z.Ed.A. vindt het hoognoodig, en wijst er op dat een 3e stem lokaal reeds vroeger is toegezegd. De heer Cos stelt voor een 3e stembureau 0NA Cacao I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2