Restanten. P. W. TWEEHUIJSElf, Barteljorisstraat 27. Tel. 1770. Restanten. NIEUWS UIT OEN OMES. Verkoopingen, Boel huizen, enz. Wetenschappelijke Berichten Sport en Wedstrijden. Scheepvaartbenchten. zoensplaats stopte, stonden er een viertal agenten, om den geweldenaar in te rekenen en naar de kazerne te brengen, waar bij goed en wel werd opgeborgen. Een onder zoek naar de revolver had geen resultaat, want hij werd niet in het bezit van een dusdanig wapen bevonden. Maar onze milicien was een eerlijke jon gen en hij vertelde weldra tegen zijn onder vragers, dat hij de revolver stiekum aan zijn meisje had overhandigd, toen hij merk te, dat de zaak ernstige gevolgen zou kun nen krijgen. Men toog op onderzoek uit en werkelijk vond men de revolver in bezit van de keu kenprinses, die in een gesloten huis diende. Tegen onzen landsverdediger, die op zijn zonderlingen tocht heel wat consternatie had teweeg gebracht, is proces-verbaal op gemaakt wegens het dragen van verboden wapenen, waartoe hij geen permissie had. Want ook e^n soldaat is het niet geoor loofd gewapend te zijn buiten model. Ruwe klanten. Men meldt uit Havelte aan de Tel.; Een jonge man uit deze gemeente, sedert gerulmen tijd werkzaam in Duitschland, had zich, ten einde bij de begrafenis van een fami'ielid tegenwoordig te zijn, j.l. Zaterdag op reis naar hier begeven. In een café te Meppel verwisselde hij van kleeren en stak zich in een voor dergelijke gelegen heden geschikt pak. Daarna ging hij op stap naar het ongeveer twee uur verder gelegen sterfhuis. In een café aan den rijks weg, waar hij even zou opsteken, trof hij drie personen aan, die hem al vrij spoedig op alle manieren begonnen te plagen en te sarren. Onze reiziger hield zich echter kalm, betaa'de zijn vertering en stapte maar weer spoedig op. Ongeveer een kwartier verder, tusschen het Parad ij sschut en de spoorbrug, achter haalden hem de drie bovenbedoelde per sonen, die per fiets waren. In het voor bijrijden ontving hij van een hunner, dwars over de geheele borst, een snede van aan merkelijke lengte. Thans greep hij ook zijn mes en gaf een der drie een por, zoodat deze van zijn fiets viel en bleef liggen. De twee anderen sprongen af, grepen den uit zelfver lediging handelenden jongen man aan en wierpen hem in de diepe Drent- sche Hooldvaart. Gelukkig is hij een goed zwemmer en daarom koos hij van twee kwaden het minste en zwom over het bree- de vaarwater naar den overkant. Op eenigen afstand wonen menschen, waar hij vernam, dat zijn broeder zich niet ver van daar be vond. Deze werd 'gehaaid en samen vervolg den zij nu hun weg. Van de belagers werd niets meer ontdekt. ZANDVOORT. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te houdt eene openbare vergadering op Vrij dag den 21sten Februari 1913, des namiddags te half acht. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. Sub sidie-aanvrage Hotel- en Pensionhoudersbond. 2. Gratificatie Pondman. 3. Suonl. kohier laatseli.lke dir. belasting naar het inkomen, dienst 1912. 4. Id. Rioolbelasting, dienst 1912. 5. Onttrekken grond aan den openbaren dienst. 6. Verhuur gemeentegrond. 7. Uitbrei ding rioleering. 8. Naam, straat. 9. Verbree ding straat, aankoop grond. 10. Verkiezing stembureaux. 11. Reclames tegen aanslagen in de PI. dir. belasting naar het inkomen, Rioolbela3ting en Schoolgeldheffing. Gemeenteraad. De raad vergaderde gistermiddag onder voorzitterschap van den heer Burgemees ter. Afwezig waren de heeren Brink, de Boer en Polderman. Mededeelingen. Medegedeeld werd dat de heer A. P. Roza en J. Q. Borgwat te IJmuiden hun benoe ming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim, aldaar, hebben aangenomen; tevens dat tot buitengewoon gemeente-veld wachter is benoemd de heer H. v. d. Wal Ingekomen was een schrijven van de Staatscommissie voor drinkwatervoorziening dat zij haar stelling handhaaft en geen aan leiding vindt om eene conferentie te wen- -schen, maar zij verklaart zich bereid om verzoek, nadere inlichtingen te geven. Een adres van de Geheel-Onthouders Ver- eeniging inzake den verkoop van alcoholh. dranken aan de Visschershaven werd in handen gesteld van B. en W. om praead vies. Financieele Commissie. In behandeling kwam de motie, ingediend De directeur deelde mede, dat werkelijk tus schen 15 en 20 Juli vele Amerikanen in zijn hotel hadden gelogeerd, met en zonder ge leide; doch bij de dagelijksche afwisseling van bezoekers was het hem onmogelijk, zon der verdere gegevens eenige inlichting om trent den door Rosecco bedoelden Ameri kaan te geven. Toen schreef signor Rosecco naar eenige oude vrienden te Rome, die den jongen beeld houwer kenden, en misschien van zijne ver houding tot den rijken Amerikaan kennis droegen. Verschillende antwoorden kwamen, doch geen enkel gaf inlichting. Eén brief was er, wekle Livia nog eenige hoop gaf. Dit schrijven kwam van een oude schoolvriendin, dezelfde, die Livia eens zulke groote teleurstelling had gebaard. Signora Mazetti schreef Livia van haar-verloving met een Bomeinsek journalist. Daar Livia wist, dat zij de genoegens der wereld steeds ijverig had gezocht en elke sclioone of rijke vreemdeling haar interesseerde, zoo hoopte zij, dat zij eerder dan de oude ernstige vrien den van haren grootvader iets kon weten van een in 't oog loopenden Engelschman. Livia nam dan de gelegenheid te baat om bij de gelukwem ehen met hare verloving eenige vragen in dien geest te stellen. rGe vraagt me naar rijke Ameri kanen, welke dezen zomer in Rome woon den! schreef de vriendin terug. Ach, caris- sirna mia, ik zou je een lijst moeten geven, nog langer dan de sleep van mijn nieuwe zij den japon, zoo ik je alle namen wilde noe- door den hoer v. Tuijll van Sorooskerken, om aan B. en W. op te dragen met voor stellen te komen tot instelling van een fi nancieele commissie. De voorsteller verzoekt om de motie in stemming te brengen. De heeren Voorn en Sandt wilden de motie in handen stellen van B. en W. om praeadvies. De heer Vermeulen ziet het nut van dit laatste niet in. De zaak is besproken in het collego van B. en W. en de wethou ders zijn tegen een commissie. In het even tueel uit te brengen praeadvies zouden de wethouders geen ander gevoelen toegedaan zijn. De motie wordt nu in stemming gebracht en aangenomen met de stemmen der wet houders tegen. I>© Gemeente-begrooting 1913. Door Ged. Staten is bezwaar gemaakt om de gemeente-begrooting 1913 goed te keu ren, tenzij alsnog het voorstel van den bur gemeester wordt aangenomen om hit poli- tie-corps met twee agenten uit te breiden. Het schrijven van Ged. Staten werd, op voorstel van B. en W., in hunne handen gesteld om praeadvies. Gemeentelijk Gasbedrijf. Goedgekeurd werd de wijziging in de ver ordeningen op het beheer van het gemeente lijk gasbedrijf en op de exploitatie daar van. De heer Netscher deelde hierbij mede dat over het jaar 1912, reeds een aanzien lijke winst is gemaakt op het gasbedrijf, n.l. f 23.000 bruto. Na de noodige afschrij vingen en betalingen blijft een winst over van ruim f 12.000. Dit heeft aanleiding ge geven tot het voorstel om nu reeds af schrijvingen te doen op het gasbedrijf, hoe wel de gemeente daartoe niet verplicht is. Op een vraag van een der raadsleden of geen verlaging van den gasprijs kan plaats hebben deelde de heer Netscher mede dat hieraan eerst kan gedacht worden, wanneer er f 20.000 in het reserv.e:ond3 is. Loopen de zaken goed, dan kan dit wellicht het geval zijn het volgende jaar. Het laat zich aanzien tenminste dat over 1913 een zeer aanzienlijke winst zal gemaakt worden. De voorstellen werden goedgekeurd. Voorts werd goedgekeurd de wijzigingen in de verordening op de jaarwedden van het onderwijzend personeel. Bouw in eigen beheer. Na eenige discussie werd met 10 tegen 4 stemmen aangenomen het voorstel van B. en W. om te besluiten tot de uitvoe ring in eigen beheer van den bouw van een paardenstal en wagenbergplaats voor den reinigingsdienst, op het gemeenteter rein te Velseroord, en zulks met het oog op utiliteitsredenen. Aankoop van grond. Bij het voorstel, dat overigens-werd aan genomen, om voor de gemeente aan te koo- pen een strook grond naast het gemeente terrein bestemd voor opslagplaatsen enz. in Velseroord., tegen den prijs van f 2740 en daarvoor eene geldleening aan te gaan van f 3000, bracht de heer Voorn een klacht over van den heer Bus, makelaar. Deze beklaagde er zich over dat hij indertijd de gemeente opmerkzaam heeft gemaakt op dit terrein en dit aangeboden heeft voor f 2ÜOO. Nu het op lcoopen aankwam werd de heer Bus als makelaar, gepasseerd en kostte het terrein de gemeente f 240 meer. De heer Voorn vroeg hieromtrent inlich tingen. Geantwoord werd door den heer Ver meulen dat inderdaad de heer Bus de aandacht van het gemeente-bestuur op het terrein heeft gevestigd, doch het terrein, buiten de veiling om, aan de gemeente ge boden voor f 2500, heeft de heer Bus, voor zoover de wethouder weet, niet. Het komt B. en W. niet gewenscht voor, zeide de heer Vermeulen, om een architect of ma kelaar, die zelf de verkooping leidt, met een aankoop voor de gemeente te belasten. Het aangaan van een leening groot f 3000 af te lossen in 50 jaar, en 4W pCt. ren tende, werd goedgekeurd. Bouwbureau. In verband met de bespreking in de raads vergadering van 18 December 1912 inzake de omzetting van Openbare Werken en Bouw- en Woningtoezicht in een bediijf, stellen B. en W. voor hun een crediet toe te staan van f 375, teneinde zich door een deskundige te laten bijstaan inzake het doen van de noodige voorstellen daartoe. De heer Sluiters achtte dit bedrag van f 375 te hoog, vooral nu daarbij nog komt f 80 reis- en verblijfkosten. Dit laatste acht te spr. zéér hoog voor iemand die slechts een enkele maal van Enschede, zooals hier het geval is, moet komen om zijn diensten te praesteeren. Spr. meent dat de ambte- men, doch al wilde ik het doen, ik zou het haast niet kunnen, want die onmogelijke En- gelsche namen zijn nog minder uit te spre ken dan te schrijven. Maar waarom interesseert ge u zoodanig voor een rijken Amerikaan? O, gij kleine deugniet! veryolgde Signora Mazetti haar brief. Doch als ge dergelijke plannen hebt, waarom komt ge dan niet in het zonnige zui den terug, en blijft ge in het koude noorden wonen? Ik wil echter trachten je nieuwsgie righeid zoo goed mogelijk te bevredigen; ik herhaal echter, voor de nauwkeurigheid der namen sta ik niet in. Vooreerst noem ik u een zekeren mijnheer Brooke, een groolen roodharigen, wild uit- zienden man, die een bijzondere voorliefde had voor klassieke beelden en een klein ver mogen uitgaf voor zulke liefhebberijen; ik zou je echter niet aanraden, aan hem te den keu, want men vertelt van hem,dat hij op wreede wijzen de slaven behandelt op de sui kerplantages. Even rijk, doch veel lieftalliger was een zekere overste Dobsono, vijftig jaar oud, doch bien conservé, en op en top homme du monde. Ook hij stelde veel belang in do kunst, zijn stokpaardje was landschap-schil derijen; zoo liet hij zich b.v. honderd verschil lende gezichten schilderen uit de Campagna. Ik mag evenmin overslaan een zekeren signor Nicolsono, weduwnaar met 'n vol was sen dochter, maar nog flink en sterk, juist een vent om te hertrouwen. Hij scheen meer met beeldhouwwerk dan met schilderijen te dwepen, want hii deed bij naren der gemeente zelf op eenvoudiger en goedkooper manier de zaak kunnen regelen. De heer Vermeulen verdedigt het toe staan van het crediet. De heer Sluiters wenscht hoofdelijke stemming over het voor stel. Het wordt aangenomen. Benoeming ambtenaar Bouwbureau. Do heer v. Tuijll van Serooskerken vindt geen vrijmoedigheid om nu weer een ambtenaar meer te benoemen voor dit bu reau. Het houdt niet op. Men moet, volgens spr., ook eens rekening houden met de fi nanciën der gemeente. Opgemerkt werd dat geen nieuwe ambtenaar gevraagd werd, maar een ambtenaar, van meer capaciteit, dan die, welke nu heengaat. De nieuwe ambtenaar zal den architect moeten kunnen vervangen. Na een half uurtje discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Het voorstel om in dit geval het benoe mingsrecht aan B. en W. te geven, werd met 8 tegen (5 stemmen aangenomen. Afwijking Bouwverordening. Aan B. en W. der gemeente Bloemen- daal wordt afwijking toegestaan van artikel 2 der Bouwverordening der gemeente der gemeente en wel wat betreft den afstand der te herbouwen wagenloods met lompen bergplaats tot den openbaren weg op de vuilnisbelt te Santpoort. Met den bouw van deze schuur was een aanvang gemaakt voor dat de toestemming tot afwijking was verleend. De schuldige aan deze overtreding, de aannemer Nelissen, zal gerechtelijk ver volgd worden. Er gingen verschillende stemmen op om goed toe -te zien dat de gemeente Bloemen- daal de omgeving niet ongenietbaar maakt door maar steeds de vuilnisbelt aldaar uit te breiden. Vooral de heeren Sluiters en v. Tuijll v. Sorooskerken drongen hierop bij B. en VV. aan. Het adres van den heer H. van Zanten inzake schadevergoeding door verlaging van den Stationsweg te Velseroord, werd in han den gesteld van B. en W. Eenige verslagen werden voor kennisge ving aangenomen en suppletoire begrootin gen en af- en overschrijvingen goedgekeurd. De Keuringsdienst. Naar aanleiding van een vraag van den heer W. Landeweerd omtrent den keurings dienst, werd door den secretaris voorlezing gedaan van de betrekkelijke corresponden tie met het gemeentebestuur van Haarlem. De heer Landeweerd wil een termijn stellen, waar binnen van Haarlem een de finitief antwoord moet zijn ingekomen. De heer Vermeulen meent dat de uit voering van dit voorstel geen kans van sla gen heeft en vraagt om een bedrag per maand beschikbaar te stellen teneinde wan neer B. en W. dit noodig oordeelen een onderzoek te laten doen naar levensmidde len, totdat de keuringsdienst geregeld zal zijn. De heer Sandt acht zulk een keuring niet intensief genoeg. Hij betreurt dat geen overeenstemming met Haarlem is verkre gen, en zou willen aanraden om alsnog on derhandelingen met Haarlem aan te knoo- pon., zonder de eischen te stellen zooals Vclsen dat indertijd wilde. De heer Vermeulen heeft er nog geen spijt van dat Velsen een welomlijnd con tract wensGhte, waarin de rechten en plich ten van beide partijen duidelijk omschre ven waren. Als nog bewezen moest wor den dat dit hoog nooiig was, dan is het nu wel door het starre zwijgen van Haar'em. Zelfs geeft men geen antwoord op de vraag of Haarlem genegen is op de wenschen van Velsen in te gaan. De Voorzitter verontschuldigde Haar lem, Men heeft haar gevraagd om een con cept-regeling te ontwefpen, daarmede kon zij misschien nog niet gereed zijn. Maar een verzuim van Haarlem is om niet te antwoorden aan Velsen. De heer Netscher wenschte het ge sprokene van den voorzitter aan te vullen. Meerdere gemeenten hebben de regeling on der protest aangenomen; zij onderwierpen zich alleen omdat Haarlem haar het mes op de keel zette. Volgens spr.'s meening is het feit, dat de regeling nu zoo lang op zich laat wachten, daarin gelegen dat Jlir. Borcel van Hoge'.anden, de oud-burge meester van Haarlem, nu afgetreden is. Hij was de ziel van de vorming van een inter- communalen keuringsdienst. Het was een zijner lievelingsdenkbeelden. Zijn opvolger zal eerst de zaak moeten bestudeeren en dan zal zij ongetwijfeld spoedig voortgang hebben. Rondvraag. De heer Handgraaf vraagt of het nog niet mogelijk is om den weg, nabij Hotel de laatste tentoonstelling enorme inkoopen. Hij baarde hier veel opzien: niet alleen door zijn schitterende feesten en partijen, maar vooral door zijn heerlijk sehoone doch ter. Zij is waarachtig een ideale schoonheid, zooals men ze zelden ziet; oogen, donker en zacht als het fluweel van een viooltje, met sprekende wimpers en een wondere overvloed goudblond haar. Met Paschen stelde ze, bij een voorstelling levende beelden in het palazzo Borghese, Dante's Beatrice voor en verwekte een wa ren storm van geestdriftige toejuichingen. Overal prijkte haar photographic. Het ge rucht wilde, dat ze verloofd was met een on zer Romeinsche vorsten maar dat schijnt on waar te zijn geweest, want nadat ze tot Au gustus hier met haren vader bad vertoefd, is ze naar haar land teruggekeerd Nog meer Amerikanen werden in 't schrij ven genoemd, doch Livia bdmerkte dit ter nauwernood. Hare gedachten werden door signor Nicolsono en zijn wonderschoone doch ter onweerstaanbaar getrokken. Goudblond haar en oogen als fluweel wat wil eene jeugdige fantasie meer om zich de wonder lijkste beelden voor den geest te too veren? Want bij haar bestond er geen twijfel meer, of die signor Nicolsono en de weldoener van Guido waren een.... Had Livia hare vermoedens medegedeeld aan haren grootvader, vele smartelijke ge dachten waren haar bespaard gebleven, doch als liet gewonde dier, dat ziek kruipend in het hooge gras of dichte kreupelhout ver bergt, behield Livia haar smartelijk geheim de Wij man te verbreeden, nu dit café van eigenaar is veranderd. De heer Netscher acht verbreeding van den weg hoogst noodzakelijk. De vorige eigenaar stelde overdreven eischen om den grond daarvoor af te staan. Men zou het nu bij den nieuwen kunnen probeeren, maar mocht ook deze onredelijke eischen stellen voor den afstand van den grond, waarop slechts een waardelooze opstal staat, dan zou spr. er niet tegen opzien om onteige ning aan te vragen ten algemeene nutte. Met het oog op het steeds toenemend ver keer over den weg is verbreeding hiervan ten zeerste gewenscht. TE VERKOOPEN. Notitie van perceelen welko verkocht zul len worden in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, op Zaterdag 22 Fe bruari 1913, des avonds ten 5 uur. Not. B. E. C. SEIGNETTE. No. 1. Een Woon- en Winkelhuis, op den hoek van de Kruisstraat en de Nieuwe Kruis straat, No. 31. Not. P. F. DE BORDES. No. 2. Een Heerenhuis en Erf met Tuin aan de Pieter Kiesstraat No. 7. No. 3. Een Bloemisterij, bestaande uit een net ruim Burgerwoonhuis, ruime Bollenschuur, pl.rn. 200 Rijnl. roeden best Bloembollenland, alles gf*egen te Heemstede aan de Hout vaart. No. 20. No. 4. Een Woonhuis en Erf aan de Rur- retstraat. No. 12. Not. C. A. JOEKE3. No. 5. Een Woonhuis met het daarnevens staand Stalgebouw en Erven aan de Jans straat, Get. No. 74 en 76. No. 6. Een Huis en Erf, aan do Melkboe- rensteeg. Get. No. 1. No. 7. Een Huis, Schuur en Erf, ner-ot he' vorig perceel. Get. No. 3. De perceelen Nos. 6 en 7 gecombineerd. Not. C. A. JOEKES en U. J. K. VERSFELT. No. 8. Een Pakhuis met drie Bovenwonin gen, ieder met afz. opgang, aan de Korte Margarethastraat. Get. Nos. 10, 12 en *14. No. 9. Een Huis en Erf achter het vorige perceel. Get. No. 14a. No. 10. Een Huis en Erf naast het vorige perceel. Get. No. 14b. No. 11. Een Loods met Erf, Pakhuis en Paardenstal, met tusschenliggende Poort naast de vorige perceelen. Get. No. 16. De perceelen Nos. 8, 9 en 10 gecombineerd. De perceelen Nos. 8 tot en met 11 gecom bineerd. No. 12. Een Winkel- en Woonhuis met Erf aan de de Witstraat. Get. No. 50. Not. J. A. WILKENS. No. 13. Een Heerenhuis, Erf en Tuin aan de Wilhelminastraat, No. 31. No. 14. Een Huis, Erf en Tuin te Schoten aan de Borneostraat. Get. No. 38. No. 15. Een Huis, Erf en Tuin te Schoten aan de Atjehstraat,. Get. No. 32. Not. P. F. DE BORDES. Nos. 161.8. Drie Heerenhuizen en Erven met Tuinen te Bloemendaal aan den Kinheim- weg (bij de Kleverlaan), als: No. 16. Get. No. 33. No. 17. Get. No. 35. No. 18. Get. No. 37. De perceelen No. 16 tot en met 18, gecom bineerd. Not. J. A. WILKENS. Nos. 1921. Drie Huizen, Erven en Tuin tjes, te Schoten, aan de Pres. Steynstraat, als: No. 19. Get. No. 45. No. 20. Get. No. 47. No. 21. Get. No. 49. De perceelen Nos. 19, 20 en 21 gecombi neerd. Not. A. J. C. DAAMEN. No. 22. Een Woonhuis met Aanbouw met Erf en Tuin aan den Oudenweg. No. 23. Een perceel Tuin, grenzende aan het vorig perceel. No. 24. Een perceel Tuin, grenzende aan het vorig perceel. De perceelen Nos. 23 en 24 gecombineerd. De perceelen No. 22 tot en met 24 gecom bineerd. Not. J. A. WILKENS. Nos. 25 en 26. Twee Heerenhuizen, Erven en Tuinen aan de Kenaustraat, als: No. 25. Get. No. 11. No. 26. Get. No. 13. Do perceelen Nos. 25 en 26 gecombineerd. Nos. 27 en 28. Twee Huizen, Erven en Tuinen aan de Rozenstraat, al3: No. 27. Get. No. 4. No. 28. Get. No. 6. De perceelen Nos. 27 en 28 gecombineerd. voor zich en begroef bet diep in het gewon de hart. Haar grootvader had ook den brief van hare vriendin gelezen, doch er niets in ge vonden wat zijn kleindochter tusschen de re gels meende te lezen. Hij vouwde den brief van signora Mazetti met een zucht samen en gaf hem Livia terug. Ik zie het, onze moeite is tevergeefs, zoolang we in het Noorden zijn. In ongeveer drie of vier weken ben ik met mijn werk klaar, we gaan dan naar Rome en Florence en rusten niet voor we de nauwkeurigste in lichtingen hebben ingewonnen over den Amerikaan, die onzen Guido ontvoerde. Zon der twijfel zullen we menschen vinden, die hem kenden, en ingeval hij, zooals het schijnt, belangrijke kunstschatten kocht, zullen we gemakkelijk zijn adres kunnen uitvorsclien. En gaat het niet anders, dan geef ik de zaak in handen der politie. De oude.man stond voor een niet op te los sen raadsel, om zijne onderzoekingen voort te zetten. Maar dit stond bij hem vast: Guido was een groot ongeluk overkomen of de Ameri kaan gebruikte den argeloozen jongen tot slechte doeleinden; zijn argwaan ging in een geheel verkeerde richting, hij verdacht hoe langer hoe meer den Amerikaan. In geheel andere kringen bewogen zieli Li- via's gedachten. Ze haastte zich signora Ma- zetti's brief te beantwoorden. Gij hebt mijne nieuwsgierigheid ten hoogste geprikkeld. Ge schildert die schoon heid op zoo eene enthousiaste wijze, dat ik u Nos. 29 en 30. Twee Huizen, elk met afz. opg. Bovenwoning en Erven aan de Ro zenstee#, als: No. 29. Get. No. 1 zwart en rood. No. 30. Get. No. 3 zwart en rood. De perceelen Nos. 29 en 30 gecombineerd. De perceelen No. 25 tot en met 30 gecom bineerd. Not. P. F. DE BORDES. No. 31. Een burger Woonhuis en Erf mei Voortuin aan de Rustenburgerlaan. Get. No. 29. Nos. 32 en 33. Twee Huizen met afz. opg. Bovenwoningen en Erven met Tuinen aan de Beeksteeg, als: No. 32. Get. No. 21 zwart en rood No. 33. Get. No. 21a zwart en rood. De perceelen Nos. 32 en 33 gecombineerd. SLACHTOFFERS DER VLIEGSPORT. De „Deutsche Luftfahrerzeitschrift" geeft een lange lijst van slachtoffers der vlieg sport over het jaar 1912. Tot het begin van 1912 had men 118 slachtoffers geteld, en in dit eene jaar kwamen even zooveel on gelukken voor, ook 118. Duitschland staat boven aan de lijst met 29 offers, dan komt Frankrijk met 27. Tot dusver was het aantal ongelukken in Frankrijk het grootst, n.l. 68, Duitschland staat met 47. Deze laatste getal len gelden vanaf den aanvang van het vlie gen tot op 31 December 1912. De derde plaats wordt ingenomen door Amerika, waar in 1912 achttien beoefenaars der vliegsport er het leven bij lieten. Het toiale aantal bedraagt in Amerika 41 aviateurs. Engeland volgt als vierde met 15 en Italië als vijfde met 9 slachtoffers over 1912, en in deze landen boetten respectievelijk in 't geheel 23 en 26 aviateurs er het leven bij in. Voor het eerst komen dit jaar China, Japan, Grieken land en Jamaica in de doodenlijst voor. Monoplanen zijn gevaarlijker dan twee dekkers, want met de eerste soort vliegman chines kwamen 68 ongelukken en met do tweede soort 50 voor. EEN HERINNERING AAN SCOTT EN WILSON. Sir Ernest Shackleton, die vóór hij zijn eigen groote Zuidpoolreis volbracht, deelge noot van Scott was op diens eerste reis en behoorde tot- de groep die toen het verst zui delijk was doorgedrongen (82gr. 17')) heeft Maandag in een na-tafelrede, die hij aan een feestmaal te New-Ycrk hield, Scott herdacht. Volgens de „N. R. Crt." zeide de beroemde Poolreizeger o. a. „Dit is de eerste maal, dat ik mij in het openbaar uitlaat over de ramp. Ik ben er geheel van vervuld. Elf jaar geleden worstel den drie mannen door het ant-arctische ijs, bij hun terugkeer na een poging om de Pool te bereiken. Bij een van die drie was een bloedvat in de long gesprongen als gevolg van scheurbuik. Hij was bijna stervende. Maar zijn twee kameraden deden al het mo gelijke voor hem. Zij ontzegden zich blij moedig alle kleine gemakken en versnape ringen. De man met het gebroken bloed vat was ik; een van de beide andoren was Scott en de derde was dr. Wilson. En heden avond sta ik hier en kan ik u dat vertellen. Maar Scott en Wilson zijn dood". IJMUIDEN, O. 2gr. F. vorst. Vertrokken 19 Februari Ilorley, s. Galveston. Taurus, s. Sunderland. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN: Grotius, van Amsterdam naar Batavia, pass. 19 Febr. Ouessant. Kangean, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 18 Febr. te Palermo. Goentoer, van Rotterdam naar Batavia, ar riveerde 19 Febr. te Marseille. Meuado, van Batavia naar Rotterdam, pass. 19 Febr. Gibraltar. Hollandia, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertr. 18 Febr. van Santos. Calypso arriveerde 18 Febr. te Genua van Amsterdam. Fortuna arriveerde 19 Febr. te Malta van Smirna. Venus vertrok 19 Febr. van Beyrouth naar Burr ia na. Pollux vertrok 18 Febr. van Portland naar Amsterdam. Uranus arriveerde 18 Febr. te Algiers van Tanger. Zeepost vragen moet mij haar photographic te zen den, zoo ge ze nog kunt krijgen. Livia zond dit schrijven naar hare vrien din zonder voorkennis van haren grootva der. Eenigen tijd daarna ontving ze het por tret, doch niemand kwam het te zien. Voor een maand zou ze tot dergelijke ge heimen haar toevlucht niet hebben genomen; ijverzucht is echter een geslepen leermees teres en hare raadgevingen worden maar al te dikwijls opgevolgd. XII. RIDDER HERIBERT. Half October trad onverwacht eene sterke koude in, signor Rosecco vatte door een ver kleuming een hevige verkoudheid, 's Nachts was hij koortsig en een droge hoest, die tot aan den morgen duurde, wekte meermalen Livia, die in een kamer sliep naast die va« haren grootvader uit den slaap. De portretten des Graven waren alle tot op één na afgewerkt. De Graaf had den schil der aangeboden, den ganschen winter op het slot te blijven, om de deeoratiën voor de hal zaal te vernieuwen, doch signor Rosecco had met alle beslistheid geweigerd. Eerst moet hij naar Rome om de verdwijning van Guido te achterhalen; dan kon hij desnoods het vol gende voorjaar terugkomen. Alles moest hij doen voor de rust van zijn kleinkind. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 6