RONA Cacao Van Houtens BINNENLAND. BUITtNLAND NIEUWS Uil DEN DUIK. STADSNIEUWS. Verkoopingen, Boel- huizen, enz. Landbouw en Visscherij. DE KROONPRINS VAN DJOKJAKARTA OVERLEDEN. Het is verbazend zoo krachtig als OVERZICHT. cutoir verklaard kohier No. 12 4e Kw. op de Personeeele-belasting der gemeente, dienst 1912 op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. EEN WONINGTELLING. De directeur van het Bouw- en Woningtoe zicht beveelt aan het houden van èene wo ningtelling. De directeur van het Bouw- en Woningtoe zicht beveelt aan het houden van eene wo ningtelling. Onder Gemeentezaken is ëen des betreffend voorstel van den Raad te vinden. In het rapport, te dezer zake door den direc teur, uitgebracht, lezen wij dat hem door de gezondheidscommissie naai' zijn meening is gevraagd over eene woning-inspectie, om te zien waar en hoeveel gevallen van overbevol king zicii in de woningen voordoen. Deze in- sj>ectie komt den dire deur totaal overbodig voor, en hij acht haar het minst juiste middel om de woningtoestanden te leeren kennen, om daarin nog de noodige verbeteringen aan te brengen. Sinds 1 October 1911 n.l. wordt een syste matisch onderzoek door Bouw- en Woningtoe zicht toegej ast naar overbevolking en zoodra deze in een woning is geconstateerd wordt, op grond van de verordening, geëiseht, de noodige verbeteringen aan te brengen, het geen dan ook in den regel geschiedt. Tot 1 December 1912 waren 619 éen- tot drie-kamerwoningen geïnspecteerd en slechts 42 gevallen van overbevolking werden gecon stateerd, of 6,47 pet. Dit cijfer is een uiterst gunstig in vergelijking met andere gemeenten. Om dezen reden acht de directeur een onder zoek, als bovenbedoeld, dan ook overbodig. ütn verbetering van de woningtoestanden te krijgen is niet noodig een onderzoek naar overbevolking deze neemt men gemakke- 1 k weg door beschieting der daken of door verhuizing maar, zoo meent de directeur, liever een zuivere woningtelling. Zoodoende zou men den slechten toestand van wonin gen kunnen loeren kennen en verhelpen. De telling zou, volgens de berekening van den directeur, omvatten 13208 perceelen, waarin 16000 woningen. De telling zou ge- sc lieden door 6 tellers (in elko wijk één), en wel in ecu maand tijds. Aanstelling van nieuw personeel zou er voor noodig worden n.l. één schrijver om de zaken bij te houden. Dc kos ten zijn f 900. In Arnhem en Utrecht, waar ook een telling plaats had, waren de kosten f 13000 en f 10300. Hier ter stede zou het onderzoek dan niet zoo uitgebreid zijn, omdat het niet technisch behoeft te wezen. De Ge- zonaheUscommissie vereenigt zich met het denkbeeld van den directeur. De keizerin-weduwe van China. Uit Cliina komt het bericht van het on verwacht overlijden der Jkeizerin-weduwe Loeng Yu. De correspondenten van verschillende bla den melden, dat de kroonprins van Djokja karta onder verdachte verschijnselen over leden is. DE AANSTAANDE TWEEDE KAMER- VERKIEZINGEN. WINSCHOTEN. De vrijzrdem. kiesveree- niging te Winschoten heeft dr. D. Bos (aftr.) candidaat gesteld. Een internationale saecharine-smokkelaar. Te Rozendaal is een smokke'aar van sac charine aangehouden die nu blijkt een reeds lang gezocht anarchist en misdadiger te zijn, wiens opsporing en aanhouding reeds door de Oostenrijksche regeering was ver zocht, zegt het Hbld. Hij blijkt te heeten Karl Vecera, 30 jaa" oud, geboren te Na- pagedl in Hongarije. Hij is reeds ver scheidene maipn veroordeeld en laatst uit gebroken uit de gevangenis te Triest. Hij 'heeft thans bekend de gezochte te zijn en is gisteren, in afwachting van zijn uitleve ring, naar het liuis van bewaring te Breda overgebracht. Gevaarlijk spel! Gistermorgen schoot de 17-jarige G. M. te Zaandam spelenderwijze op een 10 jarig meisje K. Feeke en trof haar aan het achterhoofd. Dr. Scalogne legde het eerste verband bij het hevig bloedende kind. Er werd proces-verbaal opgemaakt en het pistool in beslag genomen. Branden. ïe Zwarlemeer (Dr.) is Don derdag, tijdens afwezigheid van de bewo ners, het huisje van het echtpaar J. Post- huma geheel afgebrand. Buren wisten het vee te redden. Er was niets verzekerd. Tien auto's verbrand. Men meldt uit Arnhem aan de N. Crt.: Te 10 uur Vrijdagavond is op den Sons- beeksingel, in de werkplaats van een rijtuig- fabriek, door onbekende oorzaak een hevig uitslaande brand uitgebroken. In die werk plaats waren ongeveer tien auto's, die alle verbrand zijn. De auto's, die in een ruimte daarvóór standen, zijn gered. Het gebouw en de inboedel waren verzekerd. j diens zorgen te ontlasten. Verder dankte Z.Eerw. de Eerw. Zusters, het Kerk- en Arm bestuur, de koristen en in 't bijzonder den ijverigen directeur. Ten slotte dankte Z.Eerw. alle parochianen voor de milde gift van hen i ontvangen en sprak hij den wenseh uit, dat allen Gods geboden mogen onderhouden en rijkelijk door God gezegend worden. Het zal zeker de wenseh van alle parochia nen zijn, dat pastoor van Leipsig, nu hij rus tend wordt, nog vele gelukkige jaren moge doorbrengen als loon voor zijn vijftigjarig Priesterschap, zoo rijk aan daden. HTT.LFGOM Eengezindlieid. De R. K. Bloemistwei-k- i liedenvereeniging van dezen naam alhier zal a.s. Woensdag een groote propaganda-verga- dering houden in hotel „Flora". Als spreker zal optreden de heer A. J. Engels, van Lei- den, met het onderwerp: „De vakorganisatie in verband met het Arbeidscontract". Alle R. K. hebben vrijen toegang tot deze hijeen- komst. SASSENHEIM. i Gemeenteraad. In de laatste ver gadering van den gemeenteraad deelde de voorzitter mede dat B. en W., naar aanlei ding van het gesprokene in de vorige Raads zitting omtrent de waterleiding, hebben ge- sedert haar verschijning heeft medegewerkt tot verdere ver breiding in alle lagen der maatschappij van het gebruik van cacao als dagelijksche drank. Ze mag eigenlijk in geen enkel huishouden ontbreken. De-tijd dat cacao als een weelde artikel werd beschouwd is voorbij. De voedende en op wekkende eigenschappen gepaard met de goedkoopte van dit krachtige fabrikaat mnken RONA Cacao tot een onmisbaar artikel van dagelijksch gebruik in elk gezin. Er komen uit MEXICO allerlei tegenstrij dige berichten. Uit sommige moet bl'jken, dat de toestand zeer ongunstig is, andere komen vertellen, dat voor Mexico een tijdperk van welvaart en voorspoed zal aanbreken. We moeten van dit laats.e eerst de bewijzen zien, voor we het zoo maar voetstoots aanne men. Want rustig is het er nog allesbehalve. Er wordt zelfs bericht, dat generaal Figuerora, de directeur-generaal der troepen in de pro vincie een tegenrevolutie tegen Huerta op touw heeft gezet en dat hij, gesteund door acht staten, met een leger van 10000 man op de stad aanrukt. Die Figuerora schijnt een zeer bekwaam man te zijn en 't dus begrijpel jk, dat Diaz c.s. wel een beetje ongerust beginnen te wor pen. Van den anderen kant wordt door den cor respondent van de Daily Mail bericht, dat het buiten twijfel is, dat Felix Diaz door het Mexicaansche volk tot president zal gekozen worden. liet is te hopen, dat hij even krachtig dan 'net bestuur zal kunnen voeren als Porfirie Diaz, wiens neef hij is. Hieronder zal men net bericht vinden van den moord op Maderol Een prettig baantje: president in Mexico! De voorloopige president Huerta heeft ge zegd tot eiken prijs de rust eu vrede te zul len herstellen. Op 'toogenblik lijkt het er evenwel nog niet veel op. Hij zal er zijn eer in stellen om vóór zijn aftreden de orde te hebben hersteld en Mexico weer een veiligen staat te maken, zoowel wat de lévens en de belangen der vreemdelingen aangaat, als wat betreft de plaatsing van bui- tenlandsch en binnenlandsch kapitaal. Heel mooil Doch voor hoelang? 't Zal ons niets verwonderen ^tenminste of al heel spoedig hoort inen weer van verwikke lingen. Dat schijnt den Mexicanen zoo'n beetje in 't bloed te zitten. MADERO EN SUAREZ VERMOORD. Een Eeuter-telegram nit New-York aan de M. Ct. d.d. 23 Februari meldt: De oud-presi dent Madero eu de gewezen vice-president Suarez zijn doodgeschoten, terwijl zij in een automobiel van liet nationale paleis naar de gevangenis werden overgebracht, bij een po ging om hen te bevrijden. Bovendien werden twee personen van den troep, die de automo biel overviel, gedood. Dit bericht wordt bevestigd door president Huerta. De onlusten in Mexico. Aan een troepenafdeeling der Vereenigde staten is bevel gegeven zich naar Galveston (Texas) in te schepen. Zij bestaat uit infan terie en artillerie, waarbij waarschijnlijk spoedig een cavallerie-afdeeling gevoegd zal worden. Eveneens zal aan een compagnie genie troepen een veld-hospitaal, twee ambulance- compagnipën, een veldbatterij met een perso neel van 38 man en voorzien van de noodige ovens, spoedig bevél worden gegeven om naar Galveston te vertrekken. Het Roemeensch-Bulgaarscli conflict. De vertegenwoordigers der mogendheden deden om drie uur gistermiddag bij minis ter-president Geschof stappen en gaven hem den dringenden raad de oplossing van het Bulgaarseh-Roemeensch conflict aan de be slissing der zes mogendheden over te laten, meldt de Mdg. Crt. Gesehof antwoordde, dat hij zich zou wenden tot den ministerraad en vervolgens zijn antwoord aan de vertegen woordigers der mogendheden zou mededee- len. SLOTEN. f Not. B. E. C. SEIGNETTE. Waterleiding. Door het gemeente- j No. 1. Een Woon- en Winkelhuis, op den schreven aan den Raad der gemeente Hil- bestuur van Amsterdam worden onderhande- koek van de Kruisstraat en de Nieuwe Kruia- legom en aan B. en W. van Lisse het be- Bngen gevoerd met de concessionarissen van straat, No. 31. sluit van den Raad der gemeente Sassenheim de waterleiding te Sloten, den heer mr. K. j. w. van Santen q.q. 11,700. over de opheffing van den termijn van twee A. W. L. Hazelhoff Roelfszema e.a. Nadat p maanden en dat men hier zal afwachten aanvankelijk een veel hooger bedrag was r wat Hillegom zal doen. Er is aangedrongen gevraagd, werd voor de concessionarissen een -"0- A Een Heerennuis en Erf met Tuin op spoedig antwoord. afkoopsom gevraagd vaui f 125.000. iaan de Ui eter Kiesstraat No. 7, Op voorstel van den Voorzitter werd be- i Nochtans werd dit bedrag in de gehei- W. J Demmers, 5600. sloten punt 3 der agenda Motorvaart in de me Raadszitting veel te hoog gevonden. De I f"°- men jMoenustenj, bestaande uit een Sassenheimervaart in geheime zitting te be- kwaliteit van het water oordeelde men ook n«t ruim Burgerwoonhuis, ruinie Bollenschuur, handelen. .zoodanig, dat spoedig tot levering van duin- P,:m- Rijm. roeden best BloemooJlenland, Alsnu werd behandeld de bepaling om- water zal moeten worden overgegaan. Ook ailes gWegen te Heemstede aan de Hout- i. j j. i.-.u vaart. No. 20. trent minimum maat breedte hoofdstraat be- werd vrees uitgesproken voor de verplich- bouwde kom. tingen, welke voortvloeien uit de concessie- De heer Speelman wilde, gehoord de de- voorwaarden, inzonderheid waar het aanleg- batten, de zaak aanhouden, doch op voor- gen van aansluitingen zou kunnen worden stel van den voorzitter vroeg men telefo- voorgeschreven tot in de Haarlemmermeer, nisch inlichtingen aan Hillegom en Lisse. I Van de zijde van een der concessiehou- Het bleek, dat Lisse de rooilijn bepaald had ders, mr. Hazelhoff, vernam het „Hbld.", op 9 M. 'uit de as van den weg en in daartegenover, dat volgens tal van deskun- Hilleg'om niets was bepaald. i digen het water van de Sloterwaterleidingstraat, Get." No. 74 "en 76.' j j van 'tHof, 3235. Uit de hand verkocht. No. 4. Een Vvooimuis en Erf aan de Bur- retstraat. No. 12. J. Walig, 535. Not. C. A. JOEKE3. No. 5. Een Woonhuis met het daarnevens staand Stalgebouw en Erven aan de Jans- Besloten werd de minimum breedte te be- met betrekkelijk geringe kosten goed te ma palen op 6 M. uit het hart van den weg, ken is, terwijl de eventueele verplichting met dien verstande, dat in bijzondere ge- betreffende het maken van aansluitingen in vallen door den raad dispensatie kan wor- de Haarlemmermeer alleen dan kan worden den verleend. gevraagd, wanneer ©en jaarlijksche opbrengst Op den grond aohter het raadhuis staat een van 10 pet. van de aanlegkosten wordt gega- broeikas, welke de verkooper van dien randeerd. grond gaarne huren wil van de gemeen- BLOEMEND A AL. Bloemendaals Bloei. Op de jong ste vergadering van de vereeniging „Bloe mendaals Bloei" werd het jaarverslag uitge bracht. Dit zal den leden in druk worden toe gezonden. De financiën verkeeren blijkens 't verslag in bloeienden toestand. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren Mr. A. W. Jacometti en A. Koolhoven en in de plaats van den heer Hogenbirk gekozen de heer J. v. d. Kop. Gevonden en verloren voorwer pen. Gevonden en terug te bekomen: een portemonnaie met inhoud, bij Wolzak, Sant poorterstraat 4a, te Haarlem; een 'schoftuig- voor hond, aan den politiepost te Bloemen- daal; een hondenzweep, bij J. Heseman, Bloe- mendaalsehe weg 77 te Bloemendaal; een kin- derporternonnaie, bij J. Louisse, Kinheimweg 3, te Bloemendaal; een zwart lederen porte monnaie, bij Ileuverkamp, Kennemerstraat 14a, te Haarlem; een polsmof, een notitie boekje en een portemonnaie met inhoud, alles aan het bureau van politie te Overveen en een beenen haarspeld, bij café Rozendaal van C. van Schoten te Overveen. Verloren: een notitieboekje en een nik kelen heerenhorloge. SPAARNDAM. Gemeenteraad. Vergadering van den ge meenteraad op Donderdag 27 Febr., des nam. te twee uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Installa tie nieuw benoemde raadsleden W. Kok en A. J. van Breda. 2. Benoeming van een wet houder (vacature C. Prins Bzn.) 3. Wijziging verordening onderwijzend personeel. 4. Be- noemig Commissie tot wering van School verzuim (W. Nije, J. Zuid-weg, J. Balen Hzn.) 5. Vestiging Hulp-telefoonkantoor. 6. Kohier van den Hoofd. Omslag 1913. Witte Kruis. Hedenavond 8 uur wordt een ledenvergadering gehouden van de afdeeling Spaarudam van de N.-Holl. Vereeniging Het Witte Kruis. Telefonische aansluiting? Op de dezer da gen gehouden vergadering ter verkrijging van een hulp-telefoonkantoor alhier, waren een 10-tal belangstellenden aanwezig, waar van 6 personen een request aan den Ge meenteraad teekenden tot dat doel, en tevens met het doel hunne woningen telefonisch door dat kantoor te verhinden. HAARI EMMER1.IEDE f.'.A. De Waarderpolder. Het bestuur van den Waarderpolder onder deze gemeen te stelt Ingelanden voor de molenbemaling te vervangen door een Dieselmotor met cen- trifugaalpomp en daarvoor eene geldleening aan te gaan van ten hoogste f 10.000. BEVERWIJK. Beverwijk zal garnizoensplaats worden. Op de forten St. Aagtendijk en Velsen, behoorende onder deze gemeente, zoo meldt het „Hbld." zal artillerie worden ge- stationneerd, waarvan de gehuwde sergeants en de officieren te Beverwijk moeten wonen. HEEMSKERK. Een indrukwekken afscheid. Men schrijft ons: Het was gisteren voor de parochianen een indrukwekkend oogeublik, toen de Zeer- eerw. Heer Pastoor J. J. van Leipsig zijn afscheidswoorden sprak. Tot zijn groote vreugde moest Z.Eerw. bekennen, dat hij ge durende 25 jaren met pleizier gewerkt had te midden zijner parochianen. Toen Z.Eerw. hier kwam, vond hij eenvoudige mensehen, zooals ZJEerw. verklaarde. Die eenvoudig heid is gebleven, tot groot genoegen van Z.Eerw. En thans was het oogeublik geko men, bij het afscheid een woord van dank j te spreken en wel in de eerste plaats aan den Weleerw. heer kapelaan, die zich dag en nacht voor de parochie opgeofferd heeft en zich steeds beiiverd had den pastoor van te. Dit wordt toegestaan tegen den prijs van f 1.per jaar. Hierna ging de raad jin geheime zitting. Na heropening werd op j voorstel van de heeren Speelman en Ba der aan B. en W. opgedragen te onderzoe ken, of de wenschelijkheid bestaat, al hier havengeld te heffen. HAARLEMMERMEER. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vo rige oplage. AANBESTEDING. Bij onderhandsche aanbesteding, door den Gemeenteraad. De burgemeester van Haar bouwkundige W. J. Nelissen, is de bouw van lemmermeer heeft de leden van den Ge- een woonhuis aan de Velserstraat opgedra- meenteraad opgeroepen tot het bijwonen gen aan de aannemers F. Stiphout en P. van een vergadering, op Donderdag 27 Fe- Serné. bruari 1913, des voormiddags elf uur pre- j Voorts werd Zaterdag door den bouwk. cies. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling W. J. Nelissen onderhands aanbesteed het van de notulen der vergadering van 2 Ja- j bouwen van een woon- en winkelhuis met nuari 1913. 2. Mededeeling van ingekomen afzonderlijke bovenwoning op een terrein stukken. 3. Benoeming van twee leden van aaö de Bakkerstraat. het burgerlijk armbestuur. Ter voorziening Ingeschreven werd als volgt: H. G. Schol- in de vacature, wegens vertrek van B. Ver- ten 4980; J. E. A. Kaub ra A. Bierboom hulp en het niet aannemen van zijn be- 5007; W. Hoek 5010; J. Vink 5315; S. noeming door Jac. van Zijverden, zijn de Winnubst 5530; Gebrs. Winnubst 5571; volgende aanbevelingen gemaakt: Voor wijk Kroon van Diest 5993. 12 de heeren A. Buurman en W. Buurman, j BOUWVAKWERKLIEDEN, voor wijk 16 de heeren M. W. v. d. Schans en P. Noordam. 4. Benoeming van een lid I Donderdagavond had te Schoten een ver van de plaatselijke commissie van toezicht gadering plaats met het doel, te komen tot op het lager onderwijs. Wegens het niet j oprichting van ©en vakvereeniging van bouw- aannemen van zijn benoeming door C. M. vakwerklieden. Verkuijl Lzn. is de volgende aanbeveling Be gure wind was waarschijnlijk oorzaak ingezonden: No 1 W. Pruissen, no. 2 Joh. dat de vergadering zóó slecht bezocht was, Rombout. 5. Benoeming van een ambtenaar dat tot oprichting niet kon worden overge- van den burgerlijken stand. Omdat de heer gegaan- Echter verklaarden de negen aan- N. J. Rinkel van rechtswege heeft opgehou- bezigen zich bereid om de totstandkoming den ambtenaar van den burgerlijken stand i helpen bevorderen. te zijn, worden voorgedragen voor een nieu- Ua Paschen zal nogmaals een vergadering we 'benoeming: No. 1 J- Kooij, no. 2 L. belegd worden, waar dan den heer Smuldersn van Andel, beiden leden van den gemeente- jvan hier weder als spreker zal optreden, raad. 6. Benoeming van voorzitters, leden Be afdeeling welke men wenscht te vor en p'aatsvervangende leden van de stem- roon, ^al ook de aangrenzenden gemeenten bureaux in 1913. lo. voor eventueele stem- omvatten, met Schoten als centrum. mingen en herstemmingen voor de Tweede Kamer en Prov. Staten; 2o. idem voor den gemeenteraad. 7. Verzoek van Mej. J. E. No. 6. Een nuis eu Erf, aan do Melkboe- rensteeg. Get. No. 1. No. 7. Een Huis, Schuur en E; vorig perceel. Get. No. 3. De perceelen Nos. 6 en 7 "•ecombineerd. J. F. van Garderen, 1100. Not. C. A. JOEKES en U. J. K. VERSFELT. No. 8. Een Pakhuis met drie Bovenwonin gen, ieder met afz. opgang, aan de Korte Margarethastraat. Get. Nos. 10, 12 en '14. No. 9. Een Huis en Erf achter het vorige perceel. Get. No. 14a. No. 10. Een Huis en Erf naast het vorige perceel. Get. No. 14b. De perceelen Nos. 8, 9 en 10 gecombineerd, H. Timmer q.q. 1080. No. 11. Een Goods met Erf, Pakhuis en Paardenstal, met tusschenliggende Poort naast de vorige perceelen. Get. No. 16. E. J. Boven dorp, 4275. No. 12. Een W inkel- en Woonhuis met Er! aan de de Witstraat. Get. No. 50. L. Jacobson, 1030. Not. J. A. WILKENS. No. 13. Een Heerenhuis, Erf en Tuin aan de Wilhelminastraat, No. 31. H. J, Geyl q.q. 8230. No. 14. Een Huis, Erf en Tuin te Schoten aan de Borneostraat. Get. No. 38. H. van Keizerswaard, 2110. No. 15. Een Huis, Erf en Tuin te Schoten aan de Atjehstraat. Get. No. 32. C. J. Wielders, 2000. Not. P. F. DE BORDES. Nos. 1618. Drie Heerenhuizen en Erven met Tuinen te Bloemendaal aan den Kinheim weg (bij de Klever laan), als: No. 16. Get. No. 33. Opgehouden 2800. No. 17. Get. No. 35. Opgehouden 2800. No. 18. Get. No. 37. D. P. Joustra, 2825. Not. J. A. WILKENS. Nos. 1921. Drie Huizen, Erven en Tuin tjes, te Schoten, ^an de Pres. Steynstraat, als: No. 19. Get. No. 45. No. 20. Get. No. 47. No. 21. Get. No. 49. De perceelen Nos. 19, 20 en 21 gecombi- BLOEMEN VERZENDIN G. Naar men ons mededeelt, zijn door de fir- C. Rappold om eervol ontslag als onder- ma W. F. Boeda, Ged. Oudegracht alhier, wijzeres aan school no. 4 te Hoofddorp. Donderdag 1.1. reeds een partij narcissen vanneerd. 8. Alsvoren van den heer R. Elzinga, als on- het open veld van ruim 10,000 stuks, naar j p_ Houtkamp q.q. 5530. derwijzer aan school no. 5 te Nieuw-Vennep. het buitenland verzonden. Dit is 10 dagen .9 Voorstel tot opheffing van een betrek- j vroeger dan het vorige jaar. king van onderwijzer van bijstand aan BURGERLIJKE STAND. school no. 3 te Vijfhuizen. 10. Behandeling adres Adr. Kraak. 11. Voorstel tot regu- lar'satie van enkele beta'ingen. 12. Voor- Geboren: 19 Februari, z. van P. A. Janssen—Cramer. 21 Februari, d. van H. stel m zake het verstrekken van subsidie Wijtkamp-Kamp. d. van W. M. v. d. aan de commissie voor openbare verlichting. AardWeg-Dieben. - d. van C. Huis in 't 13. Adressen van de besturen der vereem- Veld—Hendriks. - 20 Februari, d. van P. gingen tot verbetering van het gcitenras Smit-Takes. - 22 Februari, z. van C. W. te Nieuw-Vennep en Abbenes, om subsidie. klooster-Gardenier. z. van M. P. M. i 14. Voorstel inzake de halve sloot langs Kortbeekv d Kolk iden binnenweg in sectie J. J. te Hoofddorp. Overleden: 21 Februari. E. H. E. Oud- :15 Voorstel tot nadere formuleering van het'hans 45 Kleine Houtweg. A. Stol- besluit van 2 Augustus 1.1., betreffende den £er 26 j Lange Poellaan. koop van bouwterrein te Hoofddorp. 16. Voorstel tot verhuur van het bij het con- j coursterrein te Hoofddorp staande arbei dershuisje. 17. Voorste! tot, het verpachten van gemeentegronden te Hoofddorp. 18. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet, voor het ega'iseeren van het concours- terrein. 19. Voorstel tot voorloopige ver vulling van de betrekking van gcmcente- Groenbemesting. Gedurende vele jaren heeft de chemische af deeling van liet Canadeesche landbouwproefsta- opzichter. 20. Voorstel tot wijziging van tion proefnemingen gedaan omtrent de st.ik- de verordening betreffende het secretarie- stof-verrijking van den bodem door groenmes- personeel. 21. Voorstel tot wijziging van ting. Hierbij is geconstateerd, dat 1 a lVz een- opg. Bovenwoning en Erven aan de Ro de jaarwedden van de hoofden van scho- tenaar leguminosen in den bodem dezen met zensteeg, als. Not. A. J. C. DAAxMEN. No. 22. Een Woonhuis met Aanbouw met Erf en Tuin aan den Oudenweg. No. 23. Een perceel Tuin, grenzende aan het vorig perceel. No. 24. Een perceel Tuin, grenzende aan het vorig perceel. De perceelen No. 22 tot en met 24 gecom bineerd. J. B. Wempe 3375. Not. J. A. WILKENS. Nos. 25 en 26. Twee Heerenhuizen, Erven en Tuinen aan de Kenaustraat, als: No. 25. Get. No. 11. No. 26. Get. No. 13. De perceelen Nos. 25 en 26 gecombineerd. B. E. C. Seignette q.q. 11,545. Nos. 27 en 28. Twee Huizen, Erven en Tuinen aan de Rozenstraat, als: w, No. 27. Get. No. 4. No. 28. Get. No. 6. De perceelen Nos. 27 en 28 gecombineerd, J. W. van Santen q.q- f 7550. Nos. 29 en 30. Twee Huizen, elk met afz. No. 29. Get. No. 1 zwart en rood. No. 30. Get. No. 3 zwart en rood. De perceelen No. 25 tot en met 30 gecom- len en onderwijzers. 22. Rondvraag. 23. Be- evenveel stikstof verrijken als 10 ton dierlijke handeling reclames Hoo,d. Omslag 1912. mest. Het aanbrengen van stikstof door bodem- De bietencampagne. A.s. Woensdag zal een bacteriën geeft onzekere resultaten. Hierbij is bi~eerd" begin gemaakt worden met het afsluiten van opgemerkt dat het inbrengen in den bodem \y; van Saaten q.q. 6090, bieteiicontracten. De contractprijs per 1000 van bacteriën bevattende humus meer voldoet K.G. is bij een basisgehalte van 14 pet. be- dan het inbrengen van een reincultuur, paald op 10.25, tegenover een prijs van 12.50 in 1912. Voetstoots kan gecontracteerd worden tegen een prijs van 10 per 1000 K.G. netto tegen 13 in 1912. Zooals blijkt, zijn de prijzen voor 1913 dus aanmerkelijk Jager dan het vorige jaar. Toch was 1911, toen de prijs bij 14 pet. gehalte 10.50 bedroeg, dus slechts j 0.25 hooger dan nu, een bietenjaar hij uit nemendheid. Met den prijs van 10.25 kan Uitslag der veiling van onroerende goede- dat dus ook nog wel het geval zijn. We wil- ren in het Verkooplokaal De Gouden Leeuw, len het gaarne hopen. on Zaterdag 22 Februari. VERKUCHT. Not. P. F. DE BORDES. No. 31. Een burger Woonhuis en Erf met Voortuin aan de Rustenburger kan. Get. No. 29. Opgehouden 1805. Nos. 32 en 33. Twee Huizen met afz. opg. Bovenwoningen en Erven met Tuinen aan de Beeksteeg, als: No. 32. Get. No. 21 zwart en rood. No. 33. Get. No. 21a zwart en rood. De perceelen Nos. 32 en 33 gecombineerd, A. A. Schipper 3554,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 2